FILMWERELD CINEMA COLISEUM «FANDANGO» vu run PACT/ON m UIT DE PROGRAMMA'S Liks «3, 1 °"st i hawai, song of the islands slachting te furnace creek met Victor Mature. KOLONIALE LOTERIJ De nieuwe lening zal 4 rente opbrengen St Jacobstraat 28IEPER Een buitenkansje voor MAANDAG 26 dezer te 20 u. LOUIS MARIANO de beroemde tenor, laat weten dat bij de vertoning van zijn grote muzikale film Maandagavond 26 dezer te 8 u. (alléén Maandag) alle personen die de voornaam dragen van Louis of Louise op vertoon hunner eenzelvigheidskaart binnen mogen beneden aan 5 fr. en balcon aan 7 fr. fandango met Luis Mariano en Jean Tissier. Drukkerij DUMORTIER geboren om te moorden Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier «HET YPEKSCH NIEUWSBk. I 24-9-194» - -ui.» I /ul»s: El vu IPi ïf/ou I Hooi i Etnl i lOosti i ft es* Krol»1 Fop# JFopejJ ?opii CINEMA OUD IEPER ■r! Betty Grable, Victor Mature en Jack Oakie. Ter gelegenheid van de terugkeer van Eileen O'Brien, die haar studies in het college zojuist beëindigde, wordt een re ceptie ingericht in de eigendom van haar vader gelegen op het eiland Ami-Oni. één der kleinste van de Hawaiaanse ar chipel. Enkele dagen later ontschepen op het eiland Jeff Harper en zijn vriend Rusty Smith. Jeff, elegante millionnairszoon van een Amerikaanse paardenfokker, komt op bezoek in een ranch die aan zijn vader toebehoort. Rodney, die Harper's rent meester is. overtuigt hem van de voor delen die verbonden zijn aan het aan kopen of het huren van een haven die aan de O'Brien's toebehoort. Jeff onder neemt de nodige voetstappen maar O'Brien die de invloed van de industrie op het eiland vreest, weigert halsstarrig. De tijd gaat voorbij. Jeff en Eileen voe len zich onweerstaanbaar tot elkaar aange trokken, terwijl Rusty zeer vriendschap pelijke relaties aanknoopt met Palola. een gewichtige inboorlingedie tegenover hem zeer veeleisende huwelijksplannen koestert. Zekere dag deelt Jeff aan Rusty mede dat zij zich waarschijnlijk te Hawaï zullen vestigen. Rusty brengt op zijn beurt Harper hiervan op de hoogte. Jeff's vader is een zeer opvliegend zakenman die dit nieuws zeer slecht opvat. Hij besluit on middellijk naar Ami Oni te vertrekken om de toestand van nabij te bekijken. Jeff gelukt er in zijn vader te kalmeren, en komt er eveneens toe de levensopvatting der O'Brien's te begrijpen. Hij stemt er zelfs in toe zijn eerste echte verlofdagen op het eiland door te brengen. Weinige tijd later, wordt het huwelijk van Jeff en Eileen met grote plechtigheid gevierd Alleen de arme Rusty wordt nog steeds achtervolgd door de dikke Palola. Betty Grable, Pin-up Girl nr 1. CINEMA OUD IEPEB: Terwijl hij, dwars door Arizona, een konvooi bestemd voor Furnace Creek be geleidt ontvangt Kapitein Walsh van Ge neraal Blackwell bevel zich met zijn af deling naar een verafgelegen distrikt te begeven. Hij gehoorzaamt. Het konvooi wordt vernietigd en het fort wordt door ENFANTS ADMIS de Apache-Indianen ingenomen. Deze ge beurtenis speelt zich af rond 1880. De slachting te Furnace Creek wordt gewro ken, de Apachen verslagen. Generaal Blackwell komt voor het Krijgsgerecht. be schuldigd van een dergelijk bevel te heb ben gegeven met het oog op een ontgin ning van een aan zilvererts zeer rijke streek Onder deze beschuldiging sterft hij aan een hartaanval. Om zijn vader te wreken, sluit zijn zoon Cash Blackwell zich aan bij de bende die, onder het be vel van Leverett, de streek van Furnace Creek onveilig maakt. In de puinhopen van het Fort, ontmoet hij Molly Baxter terwijl zij het graf van haar vader, ver moord tijdens de slachting van Furnace Creek, met bloemen versiert. Cash vindt er tevens zijn broer, Rufe Blackwell, die er met dezelfde bedoeling als de zijne gekomen was. De bende ontdekt Rule's identiteit en gelast Cash hem te vermoor den. Rufe echter doodt Kapitein Walsh nadat deze hem schriftelijk verklaard heeft voor de slachting van Furnace Creek aansprakelijk te zijn. Rufe, in gevaar kan ontkomen. Cash begint de strijd tegen Leverett en levert hem uit aan de Indianen. De naam Black well, van ieder smet gereinigd wordt deze van Molly. De winners der grote to tea tub de (13e schijf 19191 Het supergroot lot van twee en een half millloen werd gewonnen door een biljet verdeeld in tienden, waarvan, op datum van 19 September, zes geïnd waren. De winners zijn een potje van 5 arbeiders van Athus, een handelaar uit Oostende, een beeldhou wer uit Brussel, een arbeider van Patura- ges, een potje van 20 douanebedienden van Antwerpen. Een tiende werd aangeboden door een Bank. Het groot lot van een millloen werd door een geheel biljet gewonnen, verkocht te Mar ban. De winner wenst het strengste incognito te bewaren. De niet verdeelde biljetten hebben nog gewonnen de twee loten van een half millloen, een lot van 250.000 fr., drie loten van 100.000 fr. zes loten van 50.000 fr.. vijf loten van 20.000 fr. Aan de tienden komen nog toe twee lo ten van 250.000 fr., negen loten van 100.000 fr., zes loten van 50.000 fr., tien loten van 20.000 fr. Plaatsen waar tienden, winnende min stens 20.000 fr.. verkocht of gewonnen wer den Antwerpen (4 loten). Athus (3 loten). Bergen. Blnche, Brussel (7 loten), Char leroi. Capellen, De urne. Flawlnne, Gent, Cuesmes. Knokke, Luik (3 loten), Merksem (2 loten). Namen. Polleur. Quaregnon, Ver- vlers. Twee loten werden in Congo gewonnen. Onder de winners vindt men talrijke potjes waaronder een van een aannemer met S leden van zijn personeel, een van 62 personen voor een reis, een hotelmeester, een paswerker, een mijnwerker, een zeeman, een landbouwer, een autobestuurder, een gepenslonneerde. arbeiders en bedienden die niet nader bepaald werden, hulshoudsters. (2162) UITGIFTE TEGEN 15 OCTOBER Men verwacht, dat de nieuwe lening die door de regering aangekondigd werd. zal uitgegeven worden tegen 15 October. Zij zal 4 intrest opleveren en uitgegeven worden aan de koers van 98.5 De le ning zal aan pari uitbetaald zijn na 5 1/2 jaar of aan 105 na 10 1/2 jaar. Er zal geen maximum bij de uitgifte worden be paald men verwacht evenwel dat de in schrijvingen zowat 3 tot 5 milliard zullen bedragen. De opbrengst van de lening zal voor namelijk worden aangewend voor het financieren van de buitengewone begro ting, die aanzienlijk zal worden uitgebreid ter bestrijding van de werkloosheid. Eigenlijk zal de lening dienen tot con solidering van de vlottende schuld en zal aldus geen nieuwe middelen voor de Staat opbrengen. (2161) CINEMA COLISEUM: Mijnheer Fleur begeeft zich met zijn wagen naar Falicon. een klein dorp in Provence. Bij zijn aankomst rijdt hij op de nagels van een oud hoefijzer, dat door Francois, garcon van een café, op straat werd geworpen. Dit veroorzaakt een band- breuk en Fleur is verplicht zijn band te laten herstellen in de dichtstbijgelegen garage waar José mekanieker is. Intussen gaat Mijnheer Fleur een glas drinken in het café waar hij kennis maakt met Francois, de onvrijwillige schuldige van de bandbreuk, zijn vrouw Annette, en zijn schoonzuster Angelica, die juist aankomen met een typisch gespan getrok ken door een ezeltje. Annette is dienster in een hotel Tour St-Christophewaar van de eigenaarster de grootmoeder is van Angelica. Suzanna en Denise, die moeten optrede in de Splendid te Monte Carlo, is r panne gevallen in het midden van de bruE vóór het hotel. De volgende nacht begeef, Francois zich naar buiten om het gat o- de brug nog te vergroten. De truc gelukt kliënten bij de vleet voor het hotel en de garage. Het is opeens de voorspoed. De grootmoeder van Angelica raadt José aan een vaste betrekking te zoeken hij vertrekt naar Monte Carlo vergezeld door Francois. Zij worden beiden aange. worven in de Splendid José als elec- tricien en Francois als hotelmeester. José wordt spoedig opgemerkt om zijn zang door de directeur, die hem onmid. dellijk als zanger aanwerft. Ondertussei is de zogenaamde Fleur aan het weik in de Tour St-ChristopheHij is er zelfs in gelukt de spaarpot van Annette te bemachtigen om zijn rekeningen te be. talen. Angelica en Annette, jaloers door het feit dat José en Francois te Monte Carlo Luis Mariano zingt een zijner successen. i Rouwbrieven en rouwgedachtenisaen worden in minimum - tijd geleverd door de 34, Boterstraat IEPER Verzorgde uitvoering van geboorte- ei> huwelijksaankondigingen. Grote keus van spijskaarten. jtei fe-aa CINEMA FLORA met Bruce Cabot. Amerika, opgewonden door ontelbare misdaden, verklaart oorlog aan de gang sters en publieke vijanden. Mal Stevens, een prokureur, Van Rensseler. een rijke sportman, en Tex 'Logan, een halsbreken de cow-boy. voegen zich bij het Departe ment van het Gerecht, door wie de ver volgingen moeten gebeuren. Ten gevolge van een komplot om Elea nor Spencer, een rijke erfgename, op te lichten, worden de bandieten voor hun leven lang veroordeeld. Joe Keef er. Miss Spencer's chauffeur, door Stevens ver dacht de opstoker van de oplichting te zijn. krijgt 3 jaar voor dragen van ver boden wapens. Eleanor is het niet eens met Stevens' verdachtmaking van haar chauffeur en komt er toe hem op haar woord te doen vrijzetten. Weinig tijd later komploteert Keefer de ontsnapping der gevangenen, hetgeen een schrikbewind in gans de streek te weeg brengt In de gevangenis beramen de bendeleden een complot, dat tot hun ontsnapping moet leidën. „nui Een spannend ogenblik uit de Geboren om merkwaardige gangsterfilm te moorden Alles bewijst dat Keefer aan de kop van deze oproer staat. Intussen heeft Buddy Spencer, de jongste broeder van Eleanor, dienst genomen en hij komt er toe de schuilplaats van Keefer's bende te vinden, maar hij wordt ontdekt en gedood- Eleanor verwijt deze dood aan Stevens. Keefer wordt als Publieke vijand nr 1 aangeduid. De federale politie doet het onmoge lijke om hem te snappen. Keefer verplicht een specialist zijn gezicht te veran deren om alzo niet herkend te worden De vervolging breidt zich angstwekkend uit. Keefer en zijn mannen vangen in hun net enige hunner vriendinnen. De vrien din van Keefer. overtuigd van zijn on trouw doet zijn schuilplaats kennen. Na een verwoed gevecht woTden vele bendeleden gedood of in hechtenis geno men doch Keefer kan weder ontsnappen Achtervolgd als een razende hond, langs alle kanten omsingeld door Stevens en de federale politie gaat Keefer een sensatio nele dood tegemoet en Mal en Eleanor eindigen met elkaar te huwen. Wanneer Mijnheer Fleur terug in de garage komt stelt hij vast dat José zich meer onledig houdt met zingen dan met werken, de waterpomp breekt en door de garagist aan de deur gezet wordt. Fran cois wordt eveneens doorgezonden van het café waar hij werkzaam is als gevolg van een grove vergissing die hij beging. Fran cois en José gaan logeren in de Tour St-Christophealwaar algauw een flirt ontstaat tussen José en Angelica, niet tegenstaande Paul, een kunstschilder en de verloofde van Angelica. José doet dienst als garcon in het hotel maar ge durende zijn zang maken de kliënten er gebruik van om zonder betalen er van door te trekken en hij heeft de rekenin gen van de verbruikers aan zijn vingers. Francois ondertussen heeft het gevon den hij verplaatst de wegwijzerpaal die het verkeer regelt op de grote baan. om de voorbijrijdende auto's af te leiden langs de weg voorbij de Tour St-Christophe Als eerste gevolg daarvan een sportauto waarin zich twee jonge meisjes bevinden. Suzanne en Denise hebben teruggevonden besluiten dat Angelica onmiddellijk zal vertrekken. Mijnheer Fleur vergezelt haar en ze vinden Francois volledig in beslag genomen door de kliënteel van de Splen did en José die groot succes oogst op de planken. Een verrassing. Mijnheer Fleur, wordt in hechtenis genomen door een poütie- inspecteur die in hem ontmaskert de zak kenroller Gaston Tessancourt. Mijnheer Fleur, steeds onverstoorbaar en koelbloe dig, overhandigt aan Francois zijn porte feuille. gevuld met de bankbriefjes aan Annette ontfutseld en geeft hem bovendien nog zijn auto als geschenk. Francois. José en Angelica keren terug naar de herberg «Tour St-Christophe bij Annette, maar vallen in hun eigen val door autopanne op de brug. Niets staat nu nog het geluk van José en Angelica in de weg die geduldig wach ten in elkanders armen, terwijl Francois de auto herstelt. Er wordt wel vhig met een oorvijg gedreigd, maar de kus schijnt dan loch welgevallig te zijn. Een toneeltje uit de mu zikale fihn Fandango

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6