FILMWERELD Aderspat-kousen, Breukband en Maagriemen kosteloos aan de ziekenbonde1^ in de Kinderkorf. UIT DE PROGRAMMA'S STOPPAGE dZEö» CJU3BM De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER. 34 Boterstraat. leper «HET YPERSCH NIEUWS»! evenveel de onbekende toekomst. Zij heeft iedereen en alles leren wantrouwt» en zij lijdt honger. Onder de kinderen is er een nege»- jarige bleke knaap, met ogen vol ver schrikking. Op alles wat hem gevraagd wordt antwoordt hij steeds onverander lijk Ich weisz nicht De knaap is eigenlijk Karei Malik en werd met zin moeder naar een concentratiekamp ge zonden toen de Duitsers Tchekoslowaki t binnenvielen. Wanneer Karei naar een ander oentrur wordt overgebracht ontsnapt hij doorheer; de puinen van de stad. Wanneer me» zijn muts in de rivier vindt veronder stel men dat de knaap verdronken is Nadat Karei een tijd heeft rondgezwor ven drijft de honger hem er toe voedsel aan te nemen van een Amerikaans sol daat Ralph Stevenson. Deze verplicht Kare. naar huis mede te gaan. Hij kan echter geen enkele inlichting uit de knaap lo»- krijgen. Over enkele weken zal Steve naar Amerika terugkeren. Intussen is mevrouw Malik, moeder va» Karei, in alle steden op zoek naar haar zoon. Zij komt in het Kindercentrum te recht. waar men verklaart dat haar zooi tje dood is. Men vraagt de vróuw echter in het centrum te willen blijven en meer voor de kinderen te willen zorgen Steve heeft het vertrouwen van Kare weten te winnen door het feit. dat ce knaap voelt, dat hij vrij is. Steve wil de jongen niet alleen in het geteisterde Eu ropa achter laten en vraagt om hem meer naar Amerika te mogen nemen. Het ant woord laat veronderstellen dat de mcedcr dood is en raadt Steve aan het kind naar het centrum te brengen. Dit doet Steve daar hij gehaast is om te vertrekken. Achteraf zal hij de menigvuldige sUPP** ondernemen om de officiële toelating te krijgen om Karei bij zich te houden De groep kinderen waarvoor mevrou» Malik moet zorgen zal weldra vertrekken en daar de vrouw niet kan geloven da; haar zoon dood is, besluit zij de opzoe kingen voort te zetten, 's Namiddags gaS' zij dan cok naar de trein. Intussen Steve met Karei in het centrum aar..? - komen. Wanneer Mrs. Murray, een An*" rikaans lid van het personeel van centrum. Malik ondervraagt, ontdekt wie hij eigenlijk is. Zij rent naar trein maar deze is al vertrokken OP aatste ogenblik echter besloot mevrou Malik zich verder te wi'den aan de zorging der kinderen in het centrum zij toch de hoop heeft opgegeven haa. gen zoon terug te vinden. Wanneer Murray haar naar het centrum tenir brengt vinden moeder en zoon elkaa. een dramatische wijze weer. HET VPFHSCH NIEUWS Bb S 31-12-1M3 CINEMA O CD IEP EB »E VROUW VAN MONTE CRISTO Lnoorr Au bert en John Coder 1S32 De peil woedt te Parijs Monsieur •e V ilefort prefect van politie en zijn helpers Danglars en Maillard hebben be sloten verdovingsmiddelen te verkopen aan de bevolking tegen hoge prijzen Kdmond Danlës nu Graaf van Monte Cruto bestrijdt de onderdrukking en het onrecht Gemaskerd en gekleed met een zwarte mantel vernielt hij te Parijs de opslagplaatsen van de pseudo-geneesmid delen Iedereen te Parijs heeft van deze wrekergehoord doch niemand kent lijn ware identiteit, uitgenomen de mooie gravin Haydée, zijn echtgenote zijn trou we knecht Baptiste en Antoine. leider van aijn bende Tijdens een van zijn gewaagde onder nemingen wordt de graaf aan de hand ge kwetst Vrezend dat hij hierdoor zal ont maskerd worden, verlaat hij Parijs. Dezelfde avond neemt de gravin deel aan een feestmaal, gegeven door de Ville- fort Zij verneemt daar dat Antoine aan gehouden werd en dat hij zal terechtge steld worden De gravin, die echter bui tengewoon handig met de degen omgaat, verschijnt als de wrekeren verlost Antoine uit de celwagen. Zij legt het zo handig aan boord dat de Villefort verplicht is een onderzoek te openen in betrekking met de handel in verdovende middelen en verplicht Mail- la rd belangrijke bekentenissen te doen. Wanneer Mailla rd. verschrikt aril vluch ten valt hij van het dak van een huis en sterft. De gravin heeft echter bij deze gelegenheid haar zakdoek verloren de Villefort vindt hem terug en met dit stuk als benrijs. laat hij de gravin aanhouden. Danglars verliest volledig zijn bezin ning na de dood van Maillard en de Ville fort is verplicht hem te doden. Intussen verneemt graaf de Monte Cristo dat zijn vrouw aangehouden werd Hij snelt naar Parijs en kan bij de Ville fort geraken, die hij uitdaagt voor een degengevecht De politieprefect wordt ge dood en eindelijk is de graaf gewroken voor het onrecht hem aangedaan bij zijn langdurige opsluiting in het Chiteau d'If Hij begeeft zich vervolgens naar de ge vangenis en samen met zijn Haydée kun nen ze aan de waakzaamheid van de schildwachten ontsnappen, om in een postkcets Parijs te verlaten Man en vrouw zweren echter dat ze hun kruis tocht tegen het onrecht zullen hervatten Doch de Gestapo wil zich van haar hin derlijke tegenwoordigheid ontdoen en Van Claes verklikt haar bij de mannen van Mario. Wanneer Mario de verdwijning van Irene vaststelt, snelt hij om hulp bij zijn vrienden Hij vindt ze allen verenigd om uitspraak te doen over Irene Deze zwijgt onder de zware beschuldigingen die te gen haar wofden uitgebracht. «Spreek dan toch!» schreeuwt Mario doch ze kijkt hem aan de ogen vol tra nen. Een voor een gaan de mannen buiten. Mario en Irène alleen latend Buiten wachten ze gespannen. Een schot weer klinkt en Mario komt alleen buiten. HU is terug de harde strijder geworden van voordien en thans zal hij naar Sicilië ver trekken voor een zending, waarvan er maar weinig hoop bestaat dat hij nog ooit terugkeert is ONZICHTBAAR. CINEMA FLORA: DE LUSTIGE WEDUWE met Jranneite MacDonald cn Maurice Chevalier. Het koningrijk Marsovie ten Tijdens een mi-ita.re parad nanüo de mooie en ruse hr onder de s.uier waarmede Missta zien bedekt vermoedt tracht Danilo onmid dellijk met de jonge weduwe nader kontakt te treden De graaf die J vrouwen een groot sukses woning ■s avonds over de muur van de woning van Missta en doet de weduwe een ha-ts- tochteli ke Uefdesverklaring. Danilo wordt evenwel afgewezen Missia slaagt er echter met in de cn mante graaf :e vergeten en om de ge dachte aan hem te ontvluchten bes u zij naar Pari.s te gaan leven. Dlt brengt het koninklijk hof in opschudding want het fortuin van Missia is de bijzon derste bron van inkomsten van het rijk en eenmaal Missia vertrokken zullen de inkomsten van het hof praktisch nul wor den Dit tracht de koning aan de kcnin- gin te doen begrijpen vooraleer naar de Ministerraad te vertrekken Inmiddels laat de ambassadeur te Parijs weten, dat Mis sia er ophef maakt en dat zij haar hart en haar fortuin dreigt te verliezen aan haar talrijke bruidschatjagers. De situatie is ernstig. De Ministerraad besluit iemand naa Parijs te zenden met opdracfc- v, sia te veroveren en haar naar Ma-v terug te brengen. Wanneer de ko** kapitein Danilo in de kamer der kn?®" gin ontdekt heeft hij meteen ook de wenste man gevonden. Weldra is Danilo te Parijs de lieveling der vrouwen bij Maxim', ZjL** avond ontmoet hij er ook Missia. die""' aan hem voorstelt als Fifi. Danilo is middellijk verliefd en nodigt Fifi uit hem de nacht door te brengen sj^ wil echter niet bemind worden a's galante vrouw en verlaat het parfiéuv* kabinet. 's Anderendaags worden graaf d5 en Missia aan elkaar voorgesteld op" bal door de ambassade van Marsovie organiseerd. Missia verklaart dat xL Parijs weet met welke bedoelingen Dan.' naar Frankrijk werd gezonden en da- dus geen geloof hecht aan zijn !jèf<k Danilo spreekt hierop officieel zijn v». loving met Missia tegen en wordt'om niet uitvoeren van zijn opdracht vo»- hoogverraad te Marsovie veroordeel! Hierop geeft Missia zich rekenschap d»i zij werkelijk van Danilo houdt. Zij gaa. hem opzoeken in zijn cel waar zij door de koning en de ministers met de §raa, wordt ingesloten. Hier zullen de geliefden eindelijk hu» gevoelens voor elkander bekennen en da"- de priester aan de deux wacht word: huwelijk onmiddellijk ingezegend He- koninkrijk Marsovie is van de finar.ci... catastrophe gered. Een moeder werd te midden het oorlogsgeweld van haar zoontje gescheiden thans zal ze hem in de kindercentra pogen te ontdekken. Ir-ne (Viviane Romance) zal naar de raad van de Gesiapo-agent luisteren en haar verderfelijke rol spelen. ven ongedeerd Daar had Mario aan de vrouw het schandige van haar daden ver weten en zij had toen gezworen, dat eens bevrijd, hij zou hangen Toen het echter zover kwam was Mario gevlucht en Irène zelf meest verdwijnen, beschuldigd van medeplichtigheid- Zo was ze tenslotte in Lissabon aangeland. Deels door medelijden, deels door nieuwsgierigheid- stelt Mario zich nu borg voor haar en Irène mag het kamp ver laten Hij geeft nochtans opdracht aan Maria Pilar een jonge Spaanse, de vrouw- van dichtbij te bewaken. Wanneer Irène verneemt wie haar be- koste van folteringen haar de gewenste oekentenissen te ontrukken Onenigheid ontstaat in de groep wan neer Mario de verdediging van Irène op neemt en voor de eerste maal is er ruzie Dezelfde nacht wordt Irène zijn minna res "s Anderendaags vindt men het lijk van Maria Pilar, dat vreselijk verminkt is. Aan woede en droefheid ten prooi, zweert Mario dat hij haar zal wreken. Thans beseft Irène welke rol zij in dat drama gespeeld heeft en daar ze Mario bemint- ziet zij geen andere uitweg dan te vluchten. Gemerkte Engelen a, kinderen die oud werden in de oorlog. .eest elke week Ken toneeltje uit De Lustige Weduwe of Maurice Chevalier op zijn best Leo no re Au bert en John Loder als gravin en graaf de Monte Cristo. Beiden kunnen met de degen flink hun man staan! CINEMA UI IEPER CARREFOUR DES PASSIONS met Viviane Romance en Clement Duhour Lissabon 1943. keerpunt van Europa, neutraal land waar alle passies van de wereld samenkomen Ontelbaar zijn de vluchtelingen die van overal toestromen, •e kampen zijn bijna te klein. In Es- tarilde elegante casino in de nabijheid van de stad zingt de mooie Argentijn. Mario da Falla. Hij schijnt alleen bekom merd om zijn successen bij de vrouwen, doch in werkelijkheid is hij een Bask leider van een spionnagegroep. Af en toe moet hij naar het vluchte lingenkamp. waar hij zijn t vrienden haalt Op zekere dag wordt hij er ge troffen door het zicht van een jonge vrouw. Het is een Franse. Irène Dumes- ail die hij in Italië gekend heeft onder dramatische omstandigheden Zij was toen de minnares van een Italiaanse indus trieel Torriani Bij een bezoek aan ver sterkingen door de industrieel gebouwd, had zich een ontploffing voorgedaan. Torriani en de Duitse officieren, die hem vergezelden, bedelvend Slechts Irène cn de dader van de aanslag, da Fa.la we"- den ingesloten .11 een soort kelder cn ble- vrijd heeft gaat ze Mario, door haat ver blind. bij de Gestapo aanklagen «Hij is Argentijn wordt haar geantwoord We kunnen dus niets tegen hem onderne men Doch Van Claes. een vermeende Hollandse professor en in werkelijkheid een agent van de Gestapo, kent een mid del waardoor ze haar wraak zal kunnen koelen Zij moet hem treffen in hetgeen hem dichtst bij het hart ligtzijn gehei me organisatie. Zij sluit dus vriendschap met Maria Pilar, in de hoop iets meer over Da Falla te vernemen, doch al haar ingewonnen inlichtingen zijn slechts van onbeduiden de aard Dan besluit Fischer, hoofd der Gestapo te Lissabon, een kleine comedie op touw te zetten. Irène en Maria worden ont voerd en Da Falla wordt er van verwit tigd dat men Irène naar Italië wil terug voeren. Op dat ogenblik eerst beseft hij dat hij haar bemint en hi; beraamt dan ook een aanslag, waardoor Irène bevrijd wordt Dit had Fischer verwacht en thans meent hij dat Irène vrij spel zal hebben I Van Maria Pilar is er echter niet het rinste spoor en dit maakt de leden van de groep wantrouwig. Fischer heeft haar I inderdaad gevangen gehouden, om ten CINEMA COLISEUM GEMERKTE ENGELEN met Montgomery Clift en Aline Mac Mahon Ergens in het na-oorlogse Duitsland werd een centrum ingericht waar alle dolende kinderen hun ouders kwa men meestal om het leven in de nazi- concentratiekampen bijeengebracht worden en verzorgd. Een nieuw contingent kinderen komt in he' station aan Deze jeugd is in een hachelijke toestand Zij heeft het hoofd noR vol van de voorbije terreur en vreest van zijden, nylon en kristal kousen. Verzorgd cn stevig. Dit alles aan matige prijzen (in een minimum van tijd) bij MERRY G. de Stuersstraat 34 IEPER (2133)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 8