v u V 19 L P N Het Ypersch Nieuws De Motoclub in Feest F EEN Drukkerii <RIS-KRAS DOOR HET RIJK VAN KONING VOETBAL Aderspatkousen, Breukbander en Maagriemen costeloosaan de ziekenbonders in de Kinderkcrf KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 5 FEBRUARI Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 18 BOLLINGIER, Lange Torhoufrsfrraat 13, te IEPER TURNVARIA HET YPERSCH XIETWS Biz- 5 4-2-1950 - -ders dan met de vuist schuin langs het "chaam de bal in corner boksen. Spijtig -enoeg was de H Beven? niet goed op- - Vre'.d en heeft dus de hands niet gezien ne corner in de laatste seconden wordt orachtig door Dewitte gegeven, doch Doo- aeghe kopt juist neven- En daar is het éir.de met 1-0 voor Lauwe BeschouwingenBuiten de gewone ge vallen van fouls die wekelijks voorvallen _.a5 het een faire partij. Lauwe heeft -e'wcnnen het hadden evengoed onze Stars kunner. zijn. Doch onze spelers, en hier bedoelen wij speciaal de voorlijn. nemen net mij niet ten kwade (de uitslagen be vestigen ten andere wat hier volgt) kun nen riet genoeg vechten voor het leder. Zjj missen de nodige fighting-spiritom hur. aanvallen bekroond te zien. Op een Schoteltje zal de overwinning U niet ge bracht worden. De tegenslag is dikwijls Uw deel. akkoord, doch tegenslag staalt. En wilt U kans zien om doelpunten te maken, dan moet U in de eerste plaats, zoals het laatste kwartier te Lauwe, de ncdige vechtlust aan de dag leggen om <an? op succes te hebben. Speler per speler genomen, moeten onze jongens voor niemand onderdoen, wat balbehan deling en speltechniek betreft, doch dat ongelukkig besluiten bij gebrek aan punch zou ons wel eens aardige perten kunnen spelen. Daarom jongens de han den uit de mouwen en bij de eerstkomen de gelegenheid eens getoond tot wat ge in staat xijt- 111e Spec.W- S- I- - S. V. Moorslede 2-0 Onze reserven hebben niets aan het toeval overgelaten en S. V. Moorslede zui ver met 2-0 huiswaarts gestuurd. De scoor had veel hoger kunnen zijn. doch de geel rode keeper met zijn backs hebben hemel en aarde bewogen om de scoor zo klein mogelijk te maken, waarin ze ten andere gelukt zijn Ons overwicht was zo groot dat bij ogenblikken alle 22 spelers zich op de helft van Moorslede bevonden. Nu. t kan niet altijd een half dozijntje zijn. Jun.S- V- Wevelgem - W- S. leper 0-1 Vol optimisme hebben onze jongens de verplaatsing naar S. V. Wevelgem ge daan. Het is een 1-0 overwinning voor onze kleuren geworden. Doch onze juniors hebben hard voor de overwinning moeten strijden, want het ploegje van Meester Salembier Is veruit de beste samenstel ling waartegen onze juniors reeds te kam pen hebben gehad Proficiat jongens. Nu nog een duwke en de titel kan U niet meer ontsnappen. .Schol.S. V. Moorslede - W- S. leper 1-6 Zoals we voorzien hebben zijn onze scholieren zegevierend uit de strijd ge komen tegen de jongens van de Hr Ver- schoore De bittere koude en het harde veld hebben hen niet kunnen beletten om het beste van hun kunnen te geven. Als beloning hebben ze de puntjes huis waarts gebracht. De kadetten hadden terug gedwongen rust door de weersomstandigheden ZONDAG AANSTAANDE hebben we dus op het Minneplein de grote schok tegen de Unionsuit Wer- vik. de tegenwoordige leiders en aspirant kampioenen. De wedstrijden tegen E. Wer- vik hebben altijd aanleiding gegeven tot harde strijd. Nu dat de Unions de titel beogen en onze Stars absoluut de punten kunnen gebruiken om zich definitief vei lig te voelen, vermits de klok bij de Westvlaamse bevorderingsploegen vijf vóór twaalf wijst, zal er hardnekkig voor de inzet gestreden worden. Dat onze jon gens zich met hand en tand zullen te weer stellen, staat buiten twijfel, en Wervik zal voorwaar de punten niet als geschenk aangeboden worden. Daarom doen we een warme oproep tot alle sportliefhebbers om onze jongens te komen aanmoedigen. Want uw aanmoedigingen hebben onze jongens broodnodig Daarom White Star supporters en sportliefhebbers geven we U «rendez-vous» op Zondag a. s om 3 u op het White Star stadion. Hie Spec.Onze mannen moeten Zon dag de gevaarlike verplaatsing doen naar W. S. Houthulst. Toch hebben we de vaste overtuiging dat onze jongens ten minste met de helft van de inzet de te rugreis zullen aanvaarden. Daarom zul len onze B's niets mogen onverlet laten want de reserven van Houthulst zijn op eigen veld niet te onderschatten. Jun.Ons ploegje, de laatste weken bijna voltallig met de gewone titularis sen heeft de paar slechte indrukken van enige weken geleden uitgewist met een drietal overwinningen te reke. Doch Zen dag toekomende is er ander vlees in de kuip. W. S. Lauwe, het enige ploegje dat hen nog de weg tot de titel kan versper ren komt op het Minneplein op bezoek. Uw beste shoes aangetrekken jongens, want 't zal nodig zijn. Voor deze tit"l- match verwachten we veel volk om onze jonge gasten te komen aanmoedigen. De Scholieren zrn bye evera's d- *c*- tetten STAR BOY. steeds het grootst*1 ken~ 34. Rotera srhr - k D-r rp I» Zaterdag werd het zilveren jubilé ge vierd van heer Baren de Vinck. als pre sident van de Ieperse motoclub. 25 jaar naeen heeft deze sportieve edelman het voorzitterschap van de bloeiende club waargenomen en zolang hij er de leiding heeft zal alles goed gaan te leper bij de motovrienden- Het moet niet gezegd dat er een tip-top feeststemming heerste onder de 60 belangstellenden die het prachtig banket en de president hulde brachten. Zaterdagavond in het Hotel des Brasseurs. De Heer burgemeester Vander - ghote. de Erevoorzitter J Vandamme on dervoorzitter Matthu en de bestuursleden omringden de jubilaris aan de eretafel En de aanwezigheid der oude-garde gaf een bizonder cachet Een bloemengarve werd aangeboden door de club en door mejuffer Vandam me Renners Billiau en Coekelbergs ver tegenwoordigden de CentaurenEn de dames flankeerden natuurlijk de officiëlen. zoals het paste de wereldkampioenschappen zal de moto club een prachtig programma uitwerken. Toen de secretaris van de club een Intern Motc-Rallye een nachtelijke regelmatig- heidskoers voor moto's, een gymkhana voor al de deelnemers uit de deelnemen de landen aankondigde voelden we dat ze iets durven in de Motoclub. En steeds zal de stad de club steunen in hun dap pere pogingenIn motos port laat de Westhoek zich door niemand achter in de rij zetten zoals men het wel sems in andere sport takken probeert. Daarna stond de heer Mottrie dapper recht en zegde er het zijne van Deze piorier-motocyclist (wat de jongere ge neratie wel wat aardig doet opkijken) in een mooie improvisatie, in een pittige Ieperse taal deed menig buikje schudden van 't lachen Zijn woord is een aan moediging voor de renners Wat die ou deren konden, dat kunnen wij ookDe geest van die eerste motoclub blijft eeuwig - j oe viering van voorzitter Baron Yves de Vinck <x) voor zijn 25-jarig jubileum, ging het bij de Ieperse moloelub zeer lustig aan toe, zoals uit bovenstaande foto wel voldoende blijkt. Zichtbaar ontroerd nam de Voorzitter het woord om al de aanwezigen voor hun opkomst te bedanken. Daarna bracht de Heer Vandamme een warme hulde aan de Voorzitter en wenste hem niet minder dan nog 25 jaar ijverig presidentschap der bloeiende club. Toen gaf de secre taris. heer Becquart een uitvoerig relaas van de werking Van in de tijd dat de heren Mottrie, Vanlede. Hoflack. Van damme. E Decrock. Dedeurwaerder. Cot- tignie de club deden bloeien. De geestige termen en spreuken over het voorbije die in deze sketch niet ontbraken werden goed gesmaakt en uitbundig toegejuicht. Daarna antwoordde Heer Burgemeester Vanderghote Heilwens aan de jubilaris, een dank aan de motoclub. die steeds met sportieve feestjes bereid is de kermissen op te luisteren, bizonder. zo zegde de Heer Burgemeester, nu in Augustus te leper een Internationale sportweek ge organiseerd wordt, ter gelegenheid van Teen volgde een prachtige tombola De leden zijn vol bewondering gebleven voor de mildheid van de mooiste firma's uit onze oude hansastad Dat vergeten de leden niet spoedig Op het onverwachts dan. deed een af gevaardigde van een nieuw, tot nu toe nog niet officieel ministerie, zijn intrede. En om de hals van de eerbiedwaardige jubilaris, werd de zwaarste decoratie ge ketend. coit in België uitgereikt door privé-instanties (atoomgewicht Pl/92. Brev. Ger. Huis Degr.-Cherch. Uitvoer verboden). En steeds in sneller tempo gingen dan glazen en glaasjes in de hoogte. En het orkest Verstraete zorgde voor een andere bezigheid. Lang leve de motoclub leper en zijn president Te 1345 u. 's anderendaags, werd het feest ontbonden wanneer de tweg laatste Mohikanen sneuvelden. Voor de vierde maal dit seizoen won vorige Zondag F. C. Brugge een officiële wedstrijd in Ereklasse De concurrent was S C- Charleroi, die aldus twee kostbare punten aan het Minnewater moest laten. De blauw-zwarten hadden het nochtans allesbehalve gemakkelijk om met 2-1 cij fers Thirifays en Co te kloppen, maar de huidige bijzondere gunstige conditie van Masyn gaf de gewenste doorslag. In Eerste Divisie moest Kortrijk Sp aan huis voor Daring Brussel het hoofd buigen (1-2). Cercle Brugge, waarbij Ver- leye onder de lat stond, sneefde te Gos- selies (1-0) en A S. Oostende kon het niet verder brengen dan een drawn (1-1) bij de Namense hekkensluiters. Onder het kapittel Overgangsklasse Averzamelden de Westvlaamse clubs al de mogelijke buit. Hieruit afleiden dat geen enkel dezer verenigingen iets prijs gaf ware evenwel verkeerd. R. C. Harel- beke verloor (3-2) maar 't was bi; S- K Roeselare. Meldenswaardig is wel dat back Devos naar de Ratjes-voorhoede verhuisde en met twee doelpunten een 3-0 achterstand milderde. Ook S. C. Me nen diende, voor de zoveelste keer zon der de weg naar de rivale netten te heb ben gevonden, in extremis de vlag te strijken voor F. C. Izegem (0-1). terwijl Stade Kortrijk gedurende het laatste .wartier een gelijk spel afdwong (2-2) jij S. V. Waregem, die het na de poos •net 10 man moest bolwerken. JaF. C. Roeselare doet het bepaald goed voor een herverschijnen in hogere afdeling. Nu s'aagden de jongens van dhr J. Reynaert erin om bij het goed aangeschreven R C. Doornik de volle buit weg te halen (1-3). Tenslotte dient de nipte, doch ver diende 1-0 overwinning van een herrezen Stade Moeskroen tegen het te gast zijnde S. V. Nielse onderstreept te worden. In de rangschikking is S. C. Menen rode lantaarn geworden en kwam A. S. Ronse verschillende clubs uit onze Noordergouw 'etwat geruststellen. Bi; de lie Provincialers verloor F. C Knokke één punt te Torhout. De Sparre- ffedeiingen benutten een strafschop en noemen hun drawn verdiend omdat de "lustmannen weinig schotvaardigheid aan -"e dag legden- E Wervik die S. V- We velgem overklaste, al moeten we er bij vcegen dat de keeper der Vlassers ge- wetst werd. boogt daarmede op een lei dende voorsprong van vier punten zcwel jp F. C. Knokke. als op het V. G. Oost- 'd- De kleppers van de Armenonville schieten niet meer zoals vóór een maand -1 hadden het zelfs kwaad om Daring Blankenberge met een voor hen onaan zienlijk score-verschil in minderheid te stellen Gelukkig dat Melis er nogmaals was om én foerier én opportunist te spe len. Waar beide Ieperse clubs op een gasbek liepen, staan ze momenteel op de waardeladder gescheiden door B. S. Avel- gem. dewelke Molen Sport Ingelmunster met ledige handen wandelen zond. De Mole: jongens geraken altoos dieper in het slop en het heilig vuurwaarmede ze van wal staken, blijkt onvoorwaarde lijk te zijn geblust. Hun dorpsgenoten staan er al niet veel beter voor en we hadden van Roose en maats toch ver wacht dat ze tegen het bezoekend Zwe- vegem Sp minstens de halve inzet zou den hebben veroverd. De rocd-witten ont futselden echter, territoriale minderheid ten spijt, de ganse buit. Alles bijeenge nomen kunnen we gewagen vanhet status-quo der bedreigden. De beide In- gelmunsterse formaties. S. V. Wevelgem. D. Blankenberge en ook W. S. Houthulst hadden het kortste eind vast. De Boskan- ters verdedigden zich te Deerlijk man haftig. Men bereikte zelfs de rust met 0-0 stand, doch naderhand kwam Deer lijk Sp numeriek in meerderheid en moest men uiteindelijk nipt het onder spit delven. De eerstvolgende weken zul len de Woudsporters wellicht in de pe narie zitten, aangezien Uleyn. Vande- walle en Verhougstraete een schorsing opliepen. Weer iets waarmede de pro- nostiekers rekening moeten houden en hun taak is deze week al niet te ge makkelijk. Moet V G. Oostende niet naar F C. Knokke Wat wacht er W. S. Lau we. Deerlijk Sp.. S. V. O. Ingelmunster en C. S. Yprois op verplaatsing respec tievelijk bij M Sp Ingelmunster. Zwe- vegem Sp. D Blankenberge en S. V. We velgem Zal W. S. leper haar Oostends krachttoertje niet herhalen tegen E Wer vik Voorwaar een programma dat aan de ribben houdt Om te besluiten delen we nog mede dat P. T. T. Sport leper op 1 Februari bij T. T C Mandel en Leie e~n puik gelijk spel (2-2) wist af te dwingen. Aan staande Woensdag reizen de mannen van secretaris Verheye naar Brugge om er Masyn en consoorten de repliek te bieden. ROGYPRIS (2510) (i) M. Sp. Ingelmunster W. S. Lauwe W. S. Houthulst F. C. Torhout Zwevegem Sp. Deerlijk Sp S. V. Wevelgem C. S. Yprois D. Blankenberge S. V. O. Ingelmunster F. C. Knckke V. G. Oostende A. A. .Moeskroen B. S. Avelgem W. S. leper E. Wervik (1) Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft- Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen (of deknaam) (in blokletters) V 19 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) M. Sp. Ingelmunster W. S. Lauwe W. S. Houthulst F. C. Torhout Zwevegem Sp. Deerlijk Sp S. V. Wevelgem C. S. Yprois D. Blankenberge S. V. O. Ingelmunster F. C. Knokke V. G. Oostende A. A. Moeskroen B. S. Avelgem W. S. leper E. Wervik Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen Als we de uitslagen van deze week be zien 12X11112 dan moeten we besluiten, dat de 18e speel dag een normaal verloop kreeg, alhoewel wij er eerlijkheidshalve moeten bijvoe gen dat de meeste pronostiekliefhebbers deze week een puntje rijker zouden ge weest zijn. indien Cercle hen niet in hun vertrouwen had beschaamd. Thans waren er 11 deelnemers die 7 p. behaalden en één daarvan gaf 9 op voor de bij vraag, en een ander 13, waardoor ze samen de wekelijkse prijs zullen delen, waarvoor we hen van harte gelukwen sen. Het zijn DEWULF Emma, Boterstr. 25, leper (9) V- D. P. Nestor, Dikkebusstw. leper (13) De negen minder gelukkigen hebben we naar het antwoord op de bijvraag ge rangschikt het zijn Lacante Robert, Poperingestw. 63 leper (8) Vanlimburg Simonne, Haiglaan 198, le per (8) Desmedt Eduard, Korte Torhoutstraat 2, leper (14) Ping Pong 37, Statiestr., leper (7) Meulebrouck K. Geluwestw. 48 Wervik (6) Vanheule Marcel, D'Hondtstr. 11 leper (6) Landerwyn Julien, Bruggestw. 92 leper (5) Muylle Emile, Paddevijverstr. 31 leper (22) Titeca Jozef, Pilkemstr. 3, leper (25) 92 deelnemers behaalden 6 p.Angillis Maurice. Baert Michel. Barra, Bartier Martha. Ben-Barek. Bonneel Charles. Boudry Annie, Bultinck Charles, We Jos. Bultinck, Callandt Gustaaf, Camerlynck Joseph. Claeys Anny. Clinckemaillie Georges. Dael Marcel. Debergh Hilaire, Debrouwer Heliodor, Defever Hubert. De- gandt Florent. Dekeerle Eug.. Dekeyser Kamiel. Dekoninck Albert, Dem°y Gas ton, Denys Adhemar, Deprez Maria. De- -aeve Guido. Dervaux Arsène. Desegher Rogc-r Despeghel Irène, Dethoor Chris- tiane. Devos Adrienne, Dewilde Charles, Doise Firmin, Dombrecht Hector, Dom- brecht Lucien. Dorny Georgette, Dubois \gnes. Dubois Roland. Dumalin Alfons. Duprez Lucien, Durieu Roger, Eggermont Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenhjk één adres: Zondag 5 Febr. 1950. Hoogdag voor de St Michielsturakring. want het jaarlijkse winterfeest der turners gaat door in de Stadsschouwburg om 19 30 uur. Een geheel nieuw programma werd in e'.kaar gestoken, en daarmee nodigen wij iedereen uit op Zondagavond om de oefe ningen te komen bewonderen der leden van een der oudste maatschappi'en van onre geliefde Hallestede. Terzelfdertijd nodigen wij ook de leden uit van het Sportcomiteit. dat be'ast is met de inrichting van een spor'wek. die zal gehouden worden ter ge'egrnheid van de wereldkampioenschappen wielrijder», om eens de waarde en de betekenis van een grootscheeps tuinfeest te kunnen schatten. Zi°zo het nieuwe jaar van de plaat se.ijke turnvereniging is aangevangen en wii hopen dat de Ieperse bevolking ens niet zal beschamen, zoals dit in h"t ver leden we', het seval is geweest, wij in ie^T geval zv l°o hen niet teleurstellen De pri.zen der p aats'n zi:n a ngepast aan ieders beursle rang 25 fr.2e rang 15 fr.3e rang 10 fr. Het is dus een enige gelegenheid om de Ieperse spierkracht gepaard met lenig heid te komen bewonderen. Laat dan die gelegenheid niet ongemerkt voorbijgaan en schaf U een ingangskaart aan. wat voor U een avond van ontspanning zal betekenen en voor ons een grote steun. Dus aan alle turnliefhebbers en toekom stige turnliefhebbers, aan ouden van da gen die de tijd van Paster Neuville hebben gekend, aan jongeren die vóór de oorlog in de tümbeweging gestaan heb ben, en aan iedereen die zich een beetje sportman waant, rendez-vous Zondagavond om 19.30 uur in de Stadsschouwburg. Deuren open om 18.30 uur. J. M. Hebt U iets te koop, te huur? Zoékt U dienstpersoneel Zoekt U een betrekking? Plaats dan een kleine aankondiging in HET YPERSCH NIEUWS Silvère Elza, Etteiram, Geerts Emiel, Gouwy Gilbert, Gouwy Henri, Hermans Liliane, Hollebeke Etienne. Houck Jos.. Huysentruyt Georges. Mevr. L. Knockaert, Koois Solange, Lacante Emile, Lamoot Cyrille, Leenknegt André, Logier Roger, Louf Rosa, Lowagie Willem. Madeion, Malfait René, Masure Jeannette, MerkeL Hilde, Meuleman Hubert, Meyfroodt Ulys- se, Moniez Hector, Moniez Raymond, Muylle Prudent, Nic, Noterdame Camiel, Nuyttens Ghislain, Odent Roger. Pattyn André. Platevoet Willy, Pyck Willy. Roo se Jean, Samain Suzanne, Scheldeman Frans. Schreel Eugène. Silas, Staelen Maria. Staelens Jozef, Stals Willy, Stam per Marcel, Tankrey Yves, Vanbiervliet Joseph, Vandamme Roger, Vandenber- ghe Odilon, Van Nieuwenhuyze André, Verdoene Daniel. Vermeersch Walther. Versaevel Valère, Wildemeersch Victor. De hoofdgroep bestond deze week uit 279 man met 5 punten, terwijl 3 man zich mei 1 punt moesten tevreden stellen. AANTAL PUNTEN Clinckemaillie Georges, Nieuwkerke 69 p. Dumalin Alfons, leper71 p. Mahieu Octave, leper72 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Vandaele Gerard, 86 p. 2. Debergh Willy, 84 p. 3. Deprez Maria, 83 p. 4. 2 deelnemers met 82 p.Gadeyne Adrienne. Meuleman Hubert. 6. 4 deelnemers met 81 p.Bultinck Charles. Demarez Maurice, Lapère Albert. Robert-André. 10. 9 deelnemers met 80 p.Beddeleem Joseph. Blootacker Urbain. Burggraeve Jeannine, Burggraeve Pierre, Jupy, Sam- pers Julien. Stratsaert Ivane, 't Zal, Van Nieuwenhuyze André. 19. 12 deelnemers met 79 p.Barra, Beun Georgette, Defever Roger,. Degrave Bertha, Dewulf Emma, G. E. H.. Huyghe Maurice. Knockaert Leon. Lamaire Leon, Lesage Etienne. Soufflet Marcel. Ver- minck Michel. Dan volgen 12 deelnemers met 78 p. I REDACTIE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 5