HET GROTE BARCO-CROCHET afslag afslag afslag Allo Allo Huisvrouwen zoekt uw profijt en komt eens zien naar de PAARDENBEENHOUWERIj van DEBELS 38, Capronstraat IEPER paardenvlees VARKENSVLEES Prijzen buiten alle concurrentie Komt zien en overtuigt U in het Bijhuis gehouden door„ Albert DECRUYENAERE f STRENG PRIVAAT WELDADIGHEIDS BAL biljart Bij DE vuurkruisen Verbroedering B. N. B. Voor Uw Pfcclitige Communiekanten «AU PALAIS DES MODES» Huis J. BOSTYN - LOONES bridge Versfandhoudingscomiteit der Oudstrijders en Gelijkgestelden Koning Albert I-holde N. S. B.-NIEUWS zondacdienst REISBUREAU Ev. baete Bij de Oud-gedienden van Leopold II bedanking ZIELMISSEN HET VPEHSCH NIEUWS» Blz. 3 18-2-195® ruime belangstelling Yo~r een volle zaal had Zondag na middag de beslissing plaats van het groie ii .-gv-rochet dat ingericht werd door het CcrnUé van de Statie- en Tempelstraten met ie bereidwillige medewerking van de Radio's Barco, vertegenwoordigd door dhr pathieke Wardje en zijn dame verdien den wei beier dan de 21e pri.s. Met een paar andere muziekliefhebbers hadden we een eigen rangschikking opgemaakt die er ui'zag als volgt1 Parent2. Mej- Fla- ment3 Mej. Bossaert4 Van Ryssel- berghe5 Verslype6 Bouve7 Ple- Femand Burgho. die tevens als voorstel- tinckx; 8 Van Muylen9 Pecqueu; Ier van de deelnemers zou optreden 10 Mevr Vanderstede: 11 Sterckx12 De verdienstelijke winnaars van het crochrt Barco gekiekt met het inrichtend comiteiL D<- inrichting was tot in de puntjes verzorgd, en strekt de inrichters. Voorzit ter Joseph Bcstyn en zijn knappe mede werkers. tot ere Di. deelnemers van het crochet allen geselectionneerd uit de vorige ziftings- proeven, bezorgden ons een zeer genoeg lijke avond Er was voor elk wat wils: luimige liederen wisselden af met ern stige. terwijl ook het bel canto bij een der deelnemers gratie vond. Onder de grote uitblinkers dienen we eerst en vooral te vermelden dhr. Parent uit Scheldewindeke. laureaat aan het Con servatorium van Gent. die op prachtige wijze de Proloog van Paillasse voordroeg. Mei Cécile Flament die een diepgevoeld Mama liet horen. Mej. Jeannette Bos saert. die op echt dramatische wijze Re- viensvertolkte, dhr. Gaston Verslype. flinke vertolker van het Wolgalied, Mej. Lucienne Bouve. talentvolle fantaisiste en ten slotte dhr. Frans Van Rysselberghe uit Destelbergen. die met Vaak heb ik een vrouw gekust van Franz Lehar, veel beter verdiende dan de 14e plaats. Want. alhoewel we ons degelijk reken schap geven van de moeili.'kheid van haar •aak. kunnen we niet instemmen met som mige beslissingen van de jury. Zo ver diende dhr. Parent o. i. wel de eerste prijs, terwijl de klaine sympathieke Ro ger Pecqueu met zijn derde plaats wel wat méér bekwam dan hij verdiende. Eén beslissing was werkelijk onbegrijpelijk de hr. Van Rysselberghe. 2e Prijs in het Kon Muziekconservatorium te Gent in 1947. die zich hier moet tevreden stellen met de 14e plaats, terwijl we o. m. op de 8e plaats een Angèle Durnez terugvinden. Ook de gezusters Desmedtons sym- mjlUHIOIO» Mr en Mevr. Desmedt 13. Durnez14 I Saesen 15. Lesage Officieel luidde de uitslag als volgt 1. Mej. Cécile Flament van Staden. met Mama 2 Parent Firmin van Scheldewindeke. met Prologue de Paillassewint de Beker Brouwerij Vandevyvere. 3. Pecqueu Roger van Armentières, met Rosa. Nina. Stella wint Beker Yper- se Centrale Brouwerij. 4 Bossaert Jeannette, Ploegsteert, met Reviens (Prijs Hector Vermeulen) 5 Bouve Lucienne. Poperinge, met Cha- peau a plume 6. Pletinckx Charles, uit Wevelgem. met Sérénade de Tosselli 7. Verslype Gaston. Elverdinge. met Wolgalied 8. Durnez Angèle. Bikschote, met De Jodelende Fluiter 9. GelijkVan Muyllen Lucienne. Me nen Frou-Frou en Mevr. Vander stede Rachel, leper. 11. Lesage Etienne. Geluwe. 12 Saesen Yvette. Poperinge. 13 Sterckx Gaston. Poperinge. 14 Van Rysselberghe Frans. Destelbergen 15. Ryckewaert M.-J., Poperinge. 16. Cuvelier Lucienne. Nieuwkerke. 17 Kindt Georges. Menen. 18. Clabau Alfons, Poperinge. 19. Dombrecht Wilfried. leper. 20- Parmentier Emiel. Klerken. 21. Mr en Mevr. Desmedt. leper. 22 Loridan Roger. Mesen. 23. Vandevelde Simonne. leper. 24 Voermans Marceline. La Madeleine- Lille. 25 Van Craeynest Raymond. Armentières 26. Lehouck Marie-Thérèse. Ploegsteert Beafsteack 1/2 kg. 20,00 fr. Rosbief 25,00 fr. Gehakt 10,00 fr. Bouilli 10,00 fr. Stoefcarbonaden 10,00 fr. Hart, Lever 10,00 fr. Vet 7,50 fr. Saucisson 12.50 fr. Cervelas 30.00 fr. Hespenstuk 1/2 kg. 25,00 fr. Coteletten 22,50 fr. Vers geregeld 12,50 fr. Gerookt Spek 14,00 fr. Gezouten Spek 14,00 fr. Gehakt 15.00 fr. Saucissen 17,50 fr. Smout 10,00 fr. CONFERENCE Le cercle privé Les Amis de la Langue Frangaise organise le jeudi 23 février 1950 au cinéma Majestic, rue de Lille, une magnifique conférence par le R. P. Goubé S. J.. recteur de l'Institut catho- lique d'Arts et Métiers de Lille, déporté évadé. ex-aumönier des élèves-pilctes francais aux U. S. A. Sujet: Voyage circulaire aux Etats- L'nis avee les élèves-pilotes Francais. La conférence sera illustrée de vues en couleurs naturelles. Entree gratuite pour les membres. N- B. On peut se faire membre le wir-mème de la conférence. Rode kruis van belgie Aan wie het Groot Lot van het Gelukkig Gezin Hei Rode Kruis van België organiseert heden af tot de 31 Maart 1950. een stiona.e Loterij, waarvan de waarde er loten bijna vier millioen fr. bedraagt. Het boek e wordt verkccht aan 100 fr. v<>or 5 'olen. waarvan het deksel recht Seef*. aan een bijgevoegde trekkingmen enkele loten kopen aan 20 fr. Deze loten kan men verkrijgen op het var. het Rede Kruis. Sanitair Ma- riaa. D'Hondtstraat 65. leper, op alle •«rsdagen van 9AO tot 12 u. "s morgens "aagt uw kans ZATERDAG 4 MAART 1950 te 21 uur in de zaal LAPIERRE. D'Hondtstraat. ten voordele van het boekenfonds van de Oudleerlingenbond van het Koninkli'k Atheneum en der Rijksmiddelbare Scholen Interclub wedstrijd Uitslagen van de eerste wedstrijden van het Interclubkampioenschap van leper, ge speeld in het lckaal Union. Diksmuidestr. Cnockaert G. (Union) 48 48 23 2.09 6 Samyn Roger (Patria) 43 40 23 1.73 7 Sinnaeve A. (Patria) 48 48 24 2.00 7 Cnockaert R- (Union) 43 25 24 1.04 5 Migneaux R. (Union) 100 100 19 5.26 19 Verheye A. (Patria) 105 48 19 2 52 10 Menton D. (Union) 55 55 20 2.75 9 Biootacker U- (Patria) 50 41 20 2.05 5 Vandenberghe A. (Un.) 38 38 30 1.26 6 Dombrecht R. (Patria) 43 32 30 1.06 4 Van Wambeke L. (Un.) 55 55 28 1 96 12 Rossey C. (Patria) 60 35 28 1.25 7 Delaire J. (Union) 35 35 27 1 29 6 Dael E. (Patria) 48 43 27 1.59 8 Devos J. (Patria) 48 48 13 3 69 12 Sonneville A. (Union) 43 27 13 2 07 9 Caslelein A. (Patria) 63 63 21 3.00 15 Phlypo R. (Union) 93 70 21 3.33 18 17 FEBRUARI Zestiende verjaardag van de iragische dood van onze Bevelheb ber en Aanvoerder Koning Albert. leder jaar op dit tijdstip wijden de Oudstrijders. 14-18 een diepgevoelde her denking aan Hem die hun Chef was. een Overste die waarlijk het hart van gans zijn leger gewonnen had. vanaf de Ge neraal tct de nederigste IJzerpiot Wat een indrukwekkende eensgezind heid in die genegenheid die wij voor Hem voelen in die innige verering die wij voor Hem bewaard hebben. Vuurkruisen. naar U vooral ging zijn bijzondere achting, want gij zijt zijn echte soldaten geweest die Hij met doodsangst in het hart in het gevaar zend en op wie Hij staat kon maken. Overigens nooit hebt gij Hem teleurgesteld en dikwijls hebt gij Hem meer gegeven dan hij van U durfde vragen Zestien jaar geleden verscheurde de droevige mare van zijn tragisch verschei den. de harten van zijn IJzersoldaten. In diepe verering buigen wij het hoofd en brengen hulde aan zijn duurbare na gedachtenis Zo trouw wij Hem waren in de strijd, even trouw blijft ieder Front soldaat in de stille eenvoudige hulde vol erkentelijkheid gebracht aan onze onver getelijke heldhaftige Aanvoerder aan de IJzer. onze betreurde Koning Albert. OPROEP Ter gelegenheid van de ver jaring van 't afsterven van onze betreurde Koning Albert wordt door het Verstand- houdingskomiteit der Oudstrijders en Ge- lijkgestelden op Zondag 19 Februari een bloemenhulde gebracht aan het standbeeld op de Grote Markt. Wij doen een drin gende oproep tot onze leden om voltallig hieraan deel te nemen. Vergadering in ons lokaal te 11.15 uur. Vuurkruisen. weest allen op post. RADIOTREIN MET SNACKBAR EN AUTOCAR De reis naar de Ardennen gaat bepaald door op Sinksen-Zondag 28 Mei. Vertrek rond 5 uur 's morgens Aan- plakbrieven worden eerstdaags rondge stuurd In afwachting dat de reisbiljetten bij onze Voorzitter toekomen, wordt van heden af de inschrijving geopend. Wilt U eerst bediend worden spoedt U naar het lokaal der Vuurkruisen. Café Théo. Me nenstraat 6. Verdere uitleg en alle bij zonderheden worden langs dit weekblad bekend gemaakt. Ook onze Voorzitter stelt zich ten dienste van iedereen om alle gewenste inlichtingen te verschaffen. Sectie Yper Het bestuur nodigt haar leden uit op een algemene sectie vergadering op Zon dag 19 Februari 1950 om 10 uur, bij mak ker Em Matthu, Haiglaan 9. Yper. Dagorde Verslag nopens het jaar 1949. Activiteit en kas. Mededelingen nopens demobilisatie premie. enz... Overhandiging van brevetten. Na de vergadering om 11.45 u. deelname aan de Koning Albert-hulde ingericht door het Verstandhoudingscomiteit (eretekens dragen). Alle B N B.-ers worden verwacht. één adres Statiestraat 30 YPER Gespecialiseerd in witte klederen, voilen, kroontjes, enz. Alsook schone keus in klederen en mantels voor de 2e dag. Altijd genadigste prijzen. Gemak van betaling. (2818) Dinsdag 11 werd een Howell wedstrijd gehouden in het «Grand Hötelte Ko:t- rijk Naast de beste Gentse, Kortrijkse en Moeskroense koppels, hadden zich ook drie Ieperse paren geriskeerd. Naar wij vernamen is de wldstrijd op een echt lepers succes uitgelopendaar om gingen wij uit naar nadere bijzon derheden. De le plaats werd behaald door de HH. Dr Emiel Marien - Louis Gauquie. die af getekend wonnen. Naar het schijnt werd het onstuimig cptimisme van dhr. Mariën getemperd door de vastberaden bedaard heid van dhr. Gauquiede versmelting van deze 2 uiteenlopende temperamenten gaf dus een prachtig resultaat. Op te mer ken dat deze heren voor het eerst samen optraden. Op de 3e plaats vindt men weer een Ieperse ploeg, en wel de medestichter van de locale club dhr. Albert AngiKis, met de huidige voorzitter dhr. Charles De- dul.'e. Prachtig resultaat voor deze asso ciatie. die slechts voor de 2e maal samen speelde. Alhoewel men tot de 10e plaats moet neerzien om de 3e Ieperse ploeg te vin den. moet dit resultaat ook als zeer ge slaagd worden begroet. Deze p'oeg be stond inderdaad uil de piep'onge speel ster Madame Mariën en de mading-man van de club dhr. Berkein. Het toeval wi'de nu dat de verantwoordelijkheid van de 8/10e van de spellen neerviel op deze 'onge beginnelinge dewelke, na beheer sing van de onvermijdelijke trac van ie le ronden, de haar opgelegde proble men ze°r vakkundig opleste. het<-een voor de toekomst veelbe'ovend :s. Hi"r wrd het bewijs ge'everd dat. indien men niet de the-rie van het b'-d-n «m ven hri "'"'en met een superieur glim'achje voor bijgaat. men van den be<~"n-e af kan bridgen, indien men n">t d^'r vernede rende kritiek ontzenuwd werdt- Zoals ieder jaar wordt de Hulde der Oudstrijders aan hun grote Kening Al- bert I gebracht. De Ieperse Oudstrijders en Gelijkgestel den. houden er aan niet ten achter te blijven bij al de andere steden, en daar om. ten einde al de Oudstrijders toe te laten hun hulde te brengen, en de bevol king der Stad toe te laten zich het tra gisch afsterven van Koning Albert te her inneren, zullen volgende plechtigheden plaats hebben Op Vrijdag 17 Februarivanaf 18 tot 20 uur zal een ere-wacht met fakkels, vlaggen en klaroenen hulde bewijzen aan het standbeeld van koning Albert, Grote Markt. Op Zondag 19 Februari zal het Ver standhoudingscomiteit bloemen neerleggen aan de voet van het standbeeld van de betreurde Koning. AI de afdelingen deel uitmakend van het Komiteit. worden vriendelijk uitge nodigd op deze plechtigheid en zijn ver zocht. zo talrijk mogelijk te willen ver zamelen met de vlag hunner sektie om 11.45 uur op de Kiekenmarkt te leper, om in stoet naar de Grote Markt te trekken. Het dragen van ere-tekens wordt ge vraagd. Uitstap met de Harmonie Zondag 19 Februari aanstaande uitstap met de Harmonie. Vertrek om 10 uur aan het lokaalom 13 uur Cecilia-banket in het Hotel Regina Grote Markt Hulde aan Koning Albert Op Zendag 19 Februari zullen, in naam van het Verstandhoudingscomiteit. bloe men neergelegd worden aan het denkbeeld van Koning Albert. Een stcet zal gevormd worden op de Kiekenmarkt. vanwaar hij zal vertrekken om 12 uur. voorafgegaan door de Har monie N. S. B. De leden der verschil lende verenigingen aangesloten bij het Verstandhoudingscomiteit worden uitgeno digd talrijk aan deze plechtigheid deel te nemen ter aandenken van onze grote be treurde Koning Albert. Karna valbal Op Zaterdag 25 Februari om 20 uur in de zaal Lapiere, tweede Karnavalbal uitsluitend voorbehouden aan de ere- en gewone leden N. S. B. met hun familie. Ten einde de kosten te dekken zal een toegangsrecht van 10 fr. gevraagd wor den. Daar dit bal strikt privaat is zullen de lidkaarten dienen vertoond. De ere- en gewone leden die wensen een prijs te schenken worden vriendelijk verzocht deze af te geven in het lokaal of bij de Voorzitter. HET BESTUUR. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN GEVONDEN Op 10-2-1950 door Cuve lier Godelieve. Doorgangstr. 25. een bruin- lederen linker handschoen Op 11-2-1950 door Timperman Jules, Grote Markt 24. een trapladder. Op 13-2-1950 door Vanbesien Joseph, D'Hondtstraat 13. een bruinlederen brie ventas. inhoudende filmen van photo- opnamen Op 14-2-1950 door Coutelle Willy. Po- peringestw. 7. een dubbel houten meter. Door Dewyn Emiel. Vandenpeereboom- plaats 13. een paar bruinlederen dames handschoenen. VERLOREN Op 10-2-1950 door Bekaert Marcel. Bruggestraat 164. Menen. 4 bui zen (vernikkeld) van 11 mm 5 m. lang, en 4 buizen van 13 mm.. 5 m. lang. Op 11-2-1950 door Wolters Febronie, Minneplein 2. haar eenzelvigheidskaart. Op 14-2-1950 door Oxenbridge Georges. Korte Meersstraat 13. zijn taksbewijs van motorfiets nr 239.638 Is alleen van dienst op ZONDAG 19 FEBRUARI 1950: Apoth. VANWALLEGHEM, Statiestr BURGERLIJKE STAND van 8 tot 14 Februari 1950. Geboorten: De Smet Andréa. Recclp. 5. M Haiglaan 206; Coulembier Rosa. Re- colp. 5. Poperingestw. 191 Meuleman Wal ter, Recolp. 5. BrielenBamelis Frank. Recolp. 5. Minneplein 17Lcnguepée Mag gie. Recolp. 5. VlamertingeLecointre Magda. Recolp. 5. Langemark Herman René. Recolp. 5. Menenstw. 109Billiet Christiane. Recolp. 5. WestouterQuackel- been Willy, Recolp. 5. Merkem Debreuck losiane. Recolp. 5. Boezinge; Loncke Mare. Recolp. 5. Loker. OverlijdensVandepitte Maria-Ludovi- ca. 72 j., ongeh.. E. Fiersstr. 10; Clare- bout Omerius. landbouwer. 46 j., echtg. Devos Elodia. Vlamertinge Van de Kerck- heve Pharaïlde. 81 j.. wed. Ryelandt Jo seph. Hoornwerk 11 Ryroock Maria. 73 j., :ngeh.. Poperingestw. 16: Flo Eudoxie, 74 j.. ongeh.. Poperingestw. 16Ghille- baert Petrus. 81 j.. echtg. Michiels Celina. KalfvaarUtr. 61 Mortreux Alphonse, fa briekwerker. 26 j.. ongeh.. Ploegsteert; Souxdorf Camil'e. 76 j.. echtg. Baeyen He lena. Minneplein 18. HuwelijksbeloftenDepoorter Leon, be diende en De wulf Paula, bediende, beid. te I°oer; Derudder Daniel, fabriekwerker te Komen, en Lowier Marguerite, dienst meid te leper. Huwelijken Leroy Octave, schoenmaker te Wytschate. en Knockaert Sclange. zon der beroep te leper: Wilde Florent. ni"- veraar te Roubaix (Fr.), en Declein Ma ria. meesteres-naaister té leper; Loeier Albertus. meubelmaker, en Degandt Ma ria. z. b.. beiden gehuisv. te leper: Pieters P-osper. fabriekwerker te Langemark. en Hoore beke Andréa. fabriekwerkster te lener Kerckaert Roger, scheikundig tech nisch ingenieur, en Janssens Yolande. zon der beroep, beid te leper. 29, Statiestraat YPER Tel. 75 OPERA THEATER TE R1JSEL Zaterdag 25 Febr.CARMEN Ver voer 45 fr. THEATER SEBASTOPOL Zaterdag 25 Febr.: LE MARIAGEDE M BEULEMANS Reizen: BINCHE (Karnaval) Dinsdag 21 Febr. Vertr 7 30 u Per persoon120 fr. ROME. 14 d. Afreis 7 April om de veer tien dagen Prijs: 6.950 fr. Verveer en Hotel-Restauratie inbegrepen. (2847) Algemene Vergadering Op Zendag 19 Februari 1950, in het hotel «Au Sultan». Grote Markt te leper, om 10 uur stiptAlgemene Vergadering, ten einde zich te laten inschrijven voor de oude. en nieuwe leden, der afdeling Ieoer. en omliggende. HET BESTUUR. VOORDRACHT OVER BEAURAING Zondag e. k.. 19 Februari, zullen twee vergaderingen doorgaan met voordracht over Beauraing. de ene te 14 u.. de andere te 18 u namelijk in de feestzaal van de H Familie in de Stuersstraat. Als spreker zal optreden de E. P Maer- tens van de Orde van Premonstreit, ver bonden als kapelaan aan het Heiligdom van Beauraing. Zijn spreekbeurt zal op geluisterd worden met lichtbeelden en in gekleed met Marialiederen op fonoplaat Gezien de gestelde uren zal zowel de stadsbevolking als de bevolking uit het omliggende de vergaderingen kunnen bij wonen. Nu de verschijningen van Beau raing sedert 2 Juli van vorig jaar kerk- wettelijk werden erkend zal iedereen met belangstelling de geschiedenis der feiten van Beauraing willen kennen een drukke opkomst wordt aldus verwacht. De toegang is kosteloos, er is ook een bergplaats voor fietsen voorzien. Mevrouw Camille Souxdorf. geboren Hé- lèrie Baeyen. zijn echtgenote Mijnheer en Mevrouw Frangois Desprez- Souxdorf. Mijnheer en Mevrouw Raoul Souxdorf- Donche, zijn kinderen Mijnheer en Mevrouw Pierre Penet- Desprez. Mejuffer Thérèse Desprez. Frère Frangois-Daniel, in de wereld Daniel Desprez. Mejuffer Simonne Souxdorf, zijn kleinkinderen danken vrienden en kennissen om hun tegenwoordigheid op de begrafenis en de. blijken van deelneming hun betuigd bij het afsterven van Mijnheer Camille SOUXDORF echtgenoot van Vrouw Hélène Baeyen Zij verontschuldigen zich tevens bij vrien den en kennissen die bij vergetelheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben. (2861) Zondag 19 Februari om 7.30 uur in St Jacobskerk. zielmis voor Ilr Kamiel VANBESELAERE Vakleraar echtg. v. Vr. Augusta Casier Kiplinglaan 15, leper. (2832) Zondag 19 Februari om 8.30 uur in St Maartenskathedraal, zielmis voor Heer Georges CLARYS echtg. v. Vr. Eugénie Duthoit Elverdingestr. 72, leper. (2831) Zondag 19 Februari om 8.30 uur in St Jacobskerk, gezongen jaarmis voor Heer Charles VER ELST echtg. v. Vr. Mariette Seinaeve Lindendreef, leper. (2856) Zondag 19 Februari om 8.30 uur in St Pieterskerk, zielmis voor Vrouw Irma BENOIT echtg. v. Heer Albert Garrein (2857) Zondag 19 Februari om 9 uur in St Niklaaskerk, gezongen zielmis voor Heer en Vrouw Charles DEGRYSE-NOYELLE Dikkebusstw. 136, leper. (2830) Zondag 19 Februari om 11 uur in de kerk der E. E. P. P. Karmelieten, jaarmis voor Heer en Vrouw Henri HUGEBAERT-JOSEPH i voorheen Tempelstr. 10) De Haernestr. 35, leper. (2829) Zondag 26 Februari om 9 uur in Si Niklaaskerk. zielmis voor Mevrouw Irma DEVOS wed. v. Hr Emiel Gouwy echtg. v. Hr Camille Hillewaere Dikkebusstw. 277, leper. (2859) Zondag 26 Februari om 11.30 uur in St Maartenskathedraal, zielmis voor Mevrouw Marie MOERMAN echtg. v. Hr Joseph Janssens en voor Heer Edouard DUVCK echtg. v. Vr. Marie Louise D'Helf en zoon LEON Diksmuidestr. 68, leger. (2858)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 3