NEEMT DEEL AAN RS/ÏÏÏ? KOSTELOZE PRIJSKAMP STELLA ARTOIS ïïsas ss/S '/r/i/itA&fók SS en^op B deeinemings- dn dagblad van 'f Neemt deel aan deze vermakelijke prijskamp en U zult begrijpen waarom de fijnproevers verkiezen... Veel geluk, en Prosit... met - natuurlijk - fijnste bier STELLJ^ ARTOIS t\ ONS FEUILLETON iTAN VAN KAMPEN Aderspatkousen. Breukba" en Maagriemen HET TPEKSCH NIEUWS BH- 1 ÏS-2-1S5» Een eenvoudige, en vermakelijke prijskamp merd zijn. Het zal voldoende zijn: If artOIS kruidenier of cafébaas, een STELLA ARTOIS tenues de typische zinn advertenties in welke ieder bullen gn het nummer van de adverten cii de zinnen weergegeven is. aan te duide Vraagt vandaag nog Uw deelnemingsbulletijn - dat alle bijzon derheden van de prijskamp bevat - van Uw gewone kruidenier of van Uw cafébaas van STELLA ARTOIS. Het pad werd steeds smaller, zo dat zij tenslotte achter elkaar moes ten lopen. Evelyne ging voor en Franks hart klopte onstuimig, toen hij haar lichte, doch zekere gang voor zich zag. Zijn ogen zagen nog slechts het edele en harmonische silhouet van de jonge vrouw voor hem. Evelyne droeg geen hoed en heur haren wapperden in de wind. Nu en dan keek ze om en dan speel de er om haar mond een glimlach, die Frank helemaal van de wijs bracht. Hij bedwong zich met moeite, zijn armen om het meisje te slaan, haar kopje in zijn handen te nemen en de lokkende lippen te kussen... Tenslotte kwamen zij weer op de hoofdweg. Enkele wandelaars slen terden in de richting van de Mosa- brug. Ook zij kwamen daar nu aan. Terwijl hij in hetsnel stromende water staarde, werd het Frank dui delijk, dat hij zonder Evelyne nooit gelukkig zou kunnen worden. Een half uur later keerden ze langs de straatweg naar San Bernar dino terug. Tijdens een geanimeerd gesprek over de gebeurtenissen die voor de deur stonden, trof Frank dik wijls een merkwaardig vorsende blik in Evelyne's blauwe ogen. Zou zij voelen, wat er in hem omging? De ochtend was van een helder heid en een zuivere rust, als men die alleen in het hooggebergte aantreft. De race zou beginnen. De officials hadden hun posten betrokken. Over de gehele lengte was het parcours door Zwitserse troepen bezet, op 25 meter afstand van elkaar stonden de waarnemers met rode vlaggen, evenals bovendien nog bij elke bocht Op het lage platte dak van de ho telgarage hadden Woodley, Evelyne en Frank hun uitkijkpost ingericht Daar er een radio-reportage van de gehele race, van start tot finish ge geven zou worden, ontbrak bij hen ook het radio-apparaat niet. Aan de rand van het dak staand, keek Eve lyne op de mènsenmenigte onder zich. die druk heen en weer lopend goede plaatsjes zochten. De geïl lustreerde bladen met foto's van de wagens en hun bestuurders werden de verkopers uit de handen gerukt Juist bij de gevaarlijkste plaatsen was de menigte het dichtst en de soldaten hadden moeite de belang stellenden op afstand te houden. De startriep Frank de juist naar boven komende Dr Woodley toe. c Weineen, eerst komen toch de lagere klassen riep deze terug, ter wijl hij dicht bij Evelyne ging staan. Het geduld van de wachtenden werd zwaar op de proef gesteld en de tijd 16 DOOR ONUITGEGEVEN ROMAN UIT DE AUTOWERELD schriften met grote koppen als«De sensatie van de dagHet duel Duncker-Holmen meer van dat moois werden ettelijke malen door gebladerd en doorgelezen. Daar kwam de eerste kleine wa gen aanOpgelucht juichte het pu bliek. Doch toen de ene wagen na de andere in gelijkmatig tempo voor bij suisde, begon de belangstelling op de uitroepen van enige bekenden der renners na, weer te verflauwen. Eindelijk om half tien. verkondig de Frank vanaf het radiotoestelDe renwagens van de eerste klasse De spanning werd nu weer groter. Kort na 12 uur raasde het eerste gestroomlijnde, laag op de weg lig gende monster voorbij, de laatste wa gens van de sportklasse met een grote vaart voorbijsnorrend. De juichkre ten begonnen opnieuw. De mensen sprongen op. Daar kwamen ze. alle maal. de een na de ander. Wagen RV 12 bij Mesocco veron gelukt, rijder zwaar gewond meld de een telegram. Elk ogenblik kwam Woodley, op gewonden op Frank toe. Tenslotte kondigde deze aan De serie boven 5.000 cm. Om tien minuten over half twee kwam een langgerekte grijze wagen in zicht. Oorverdovend was het ra zen van de motor. Nu kon ook Frank zich niet meer houden en vloog naar voren. Een suisen. een stofwolk, een zich snel verwijderend motorgeronk, weg was hij. Sinnesfaere mompelde Dr Wood ley tussen zijn tanden. Daar raasde, vlak er achter, met merkbaar lichter klinkend motor geluid. een tweede wagen voorbij Een oorverdovend geschreeuw klonk uit de menigte op. Dat is Duncker, de sympathie schijnt naar hem uit te gaanzei Evelyne glimlachend. Zij was bleek van opwinding. Het kwam Frank voor. dat Seal- son een moment groetend de hand opgestoken had. Hij vertelde het Dr Woodley, toen hij naar het toestel terugging. Alles gaat goed,antwoordde deze zich in de handen wrijvend, Wanneer wordt de uitslag bekend gemaakt, Mr Horn Over twee uur, deelde Thusis mee, worden zij van de hoofdpost Bellin- zona bekend gemaakt». In orde, laten wij intussen iets gaan eten. In lange tijd heb ik niet meer geluncht. Weer zat Frank aan het apparaat. Evelyne en haar vader bleven bij hem in de buurt. De sigaar in Wood- ley's hand trilde. Nu riep Frank halfluid. Woodley ging, bevend van opwin ding, zitten. Frank luisterde inge spannen. Plotseling werd hij vaal bleek. Vlug noteerde hij een paar getallen en rekende. «Wat is er aim de hand, Mr Horn Woodley keek Frank angstig aan, terwijl deze langzaam op hem toe kwam. Sinnesfaere heeft gewonnen. Maakte de beste tijd van de dag Zonder Evelyne te durven aanzien wierp hij een blik op zijn notities. Twee minuten 36 seconden korter dan Duncker». Evelyne was doodsbleek geworden. Het was een verschrikkelijke ont nuchtering voor haar. De sigaar viel Dr Woodley uit de mond. Verdommeriep hij en rende weg. Geheel uit het veld geslagen keek Frank hem na. Het ergerde hem verschrikkelijk, dat hij juist de ze jobstijding had moeten overbren gen. Er kwam een kellner. Mr Horn, telefoon voor u Waar vandaan «Uit Bellinzona». Dat zal Duncker of Sealson zijn zei Evelyne. «het is nu eenmaal niet anders. Zegt u ze. dat wij direct naar Engeland teruggaan Inderdaad bleek het Sealson te zijn. «Wij hebben ons met de tweede plaats moeten tevreden stellen. Weet Dr Woodley het al En hoe was de indruk Miserabel Ik kan het me voorstellen. Het is ook verschrikkelijk. Als u zou kun nen zien, hoe Holm en Grit hier ge vierd worden, dan zou u uw lol wel op kunnen. En dat met een gestolen machine Waar komt het door, Sealson Sealson kuchte eens. «Nu ja, wat geeft het tenslotte er om heen te draaien. Eens moet het toch gezegd worden. Duncker was in geen enkel opzicht in vorm, hoewel ik overtuigd ben, dat hij gedaan heeft, wat hij kon. De wagen liep schitterend. We hadden kunnen winnen. Zullen we naar Pontresina gaan «Nee, we gaan direct terug naar Engeland. Tot ziens!» Good bye IX EEN NIEUWE RICHTING INGESLAGEN. Op het hoofdkantoor vergaderde Dr Woodley met zijn medewerkers. Behalve zijn dochter, waren Frank Horn, Mr Millner en Sealson, die na de dood van Pradly tot chef-inge nieur benoemd was, aanwezig Met diepe ernst had Mr Millner uiting gegeven aan zijn grote bezorgdheid omtrent de zakelijke en financiële positie van de fabriek. Sinds een half jaar loopt de om zet, zoals ik u uiteengezet heb, ge stadig terug. De laatste maand'was zelfs zorgwekkend. Bij oppervlakkige beschouwing zal men wellicht aan de cijfers, die ik u genoemd heb, niet de betekenis toekennen, die zij in werkelijkheid hebben. Deze open baart zich uiteraard slechts aan hem, die geleerd heeft, ze in verband met de mogelijkheden der toekomst te zien. En ik kan onze toekomst in het kader van de resultaten niet anders dan gevaarlijk noemen. Nog zulk een half jaar en wij staan voer een de- oacle Daarbij komt nog de slechte indruk, die het achterblijven bij Sin nesfaere op de kopers van sport- en Vergeet niet aandachtig Uw dagblad te lezen. tourwagens zal maken Met een uitdrukking van Versla genheid op het gezicht volgden <k aanwezigen deze mededelingen. Plotseling draaide Evelyne, die tij dens de woorden van Millner voort durend naar buiten had staan kijkei zich om en riep geprikkeld Wat hebben we aan dat pessimis tische gepraat 'We moeten volhou den. De volgende keer zullen ze wis nen Met een hoogmoedige blik blevei haar ogen op Millner rusten. Doel vergeefs wachtte zij op instemming der anderen. Deze waren te zeer ou der de indruk van de weinig bem« digende vooruitzichten zoals zij doo: Millner geschilderd waren. Teleurgesteld wendde Evelyne zie af. «Een naamloze vennootschap. -•» Bruusk viel Woodley hem in dt reden. «Zolang ik de leiding heb, zulla de Woodley-works op eigen bene blijven staan Millner wendde zich tot Evelyw Als alles bij het oude büjve moet, kan ik niet langer de verant woordelijkheid blijven dragen. kunnen niet alles op een kaart zet ten, dat doet geen koopman, die ba" voor zijn zaak heeft. Ik sta hier n-c voor u als racer, die de eer van zij* firma ten koste van alles moet dedigen, maar als zakenman, w*0* plicht het is, zijn firma van de on(te gang te redden. In geval dat u of de huidige basis wilt doorwerk- moet ik van nu af elke verantw®0- delijkheid afwijzen. Het zal u delijk zijn. wat ik hiermee bedoe-' Het laatste had hij op vrij sch^ toon uitgesproken. Geïrriteerd n Evelyne hem toe Is dat de weg naar vern'e?*-:; energie, die u mij aangeduid ne->, Mr Millner «Het is de weg naar ëe^®'.a^. woordde hij koel en zakelijk- ley maakte met de hand een rende beweging, terwijl hij J loos van de een naar de ander Frank begon te spreken. klaar en duidelijk, terwijl ziju met een potlood speelde. (Verv .'Olü1 kosteloos aan de ziekenbon 'i de Kinderkoff- in

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 4