O IV VOETBAL HOOVER off. verdelerSTEVENS Gebroeders ADERSPATKODSEN E. DE P0NTHIERE w s. KRONIEK VAN C. S. YPROIS Bij DE WHITE STAR BOYS IViet wereldfaam De ideale STOFZUIGER die klopt De ideale WASMACHINE met pulsator Vraag een demonstratie Vanden peereboom plaats 7 IEPER Tel. 249 KRIS KRAS DOOR HET RIJK VAN KONING VOETBAL BIJ W.A.P.-SPORT IEPER Wereldkampioenschappen te Moorslede WIELR1JDEN AUTO - MOTOCLUB IEPER BILJART Hbvt 1/uf Sc/uxm/naaA ye/kucA deJoenuJaS €A/ 6/J ZC/CT T€V/?€/?€A/ 7/7AJ ifg- 10 HI T rmSCH Mtl W s Biz C 4-3-195# UITSLAGEN VAN ZONDAG M FEBK De GEWESTELIJKE C Dotti giues Sp. - S- K Geluwe 1-2 Ille SPECIAAL C Poperinge - F. C Torhout 2-5 GEW. JUNIORS E rvik - W S Lauwe uitg GEW. SCHOLIEREN C. Houthulst - F. C Pope rings- 8-1 leper - S. K. Roeselare 3-2 KADETTEN D S C Menen -*C S Yprois 2-0 W S leper - S. V Moorslede 3-1 S. K Vlamertinge - B. S Poperinge 2-1 S K Roeselare - F C Roeselare 0-3 MATCHEN' VOOR ZONDAG 5 MAART F C E Wl w s JUNIORS E W S Lauwe - S. C. Menen (De Deken) SCHOLIEREN C F C Poperinge - S K Roeselare (Lahousse) S leper - S. V Moorslede (Stragiert KADETTEN D B S Poperinge W. S. leper Vanier be rghe C. S Yprois - S K Roeselare (Breyne M.) S C. Menen C S. YproisCailuau Herman M Stade MoeskroenPante Janssens. Du- thoit (le ploeg) Kortri;'k Sp.Creupelandt Hovaert Roozen. Tack (beide laatstgenoemden tra den reeds op in Ie Afdeling) R C HarelbekeSoetaert E Wervik Dewulf Debeckere, Lewille S- C. MenenBraems (voor het ogen blik doelwachter van de le ploeg) S K. RoeselareBostvn. Speler Herman Henri onderging deze week een heelkundige bewerking aan de knie We wensen hem een spoedig en al geheel herstel. Junior Roland Cappoen zwaaide deze week van het leger af. Voorwaar een versterking voor onze rood-witte gelede ren. Het elftal van S. V Nieuwpoort. dat morgen onze rood-witten bekampt wordt als volgt aangekondigd Vanhoucke. Bou- ve en Legein (kapitein). Hoornaert. Flo- rizoone en Vanderstede. Devos. Develter. Vandenabeele R Vermote en Ramme- loo. Een geel-zwarte ploeg c au grand completROGIMAR F C Roeselare S V. Moorslede (Vanden Boni S. K. Vlamertinge (Chaerle» Kad 8. C- Menen - C. S. Yprois 2-0 De knapen moesten bij de soortgelijken van S. C Menen, die met de Sportkrin- gers uit Roeselare zij aan zij om de titel kampen de duimen leggen, maar dit op zeer eervolle wijze en na beter gepres teerd te hebben dan de eindcijfers het la ten vermoeden In de eerste helft hadden de Leiezonen niet veel in de pap te brok kelen en aan de rust verdienden de gast heren hun 1-0 voorsprong, op strafschop verworven, allerminst Na de verfrissing namen de geel-zwarten lichtjes de boven hand en moest keeper Dumortier zich nog éénmaal omdraaien. Bij onze rood-witjes valt een aanzienlijke verbetering te on derstrepen en dit belooft voor het volgen de seizoen, aangezien er slechts een paar zijn die Jhans hun laatste speeljaar als knaap sli.'ten. Gans het elftal mag om het flink acteren aan de Leieboorden geloofd worden, terwijl Deplancke R.. Hollebeke E en Vereecke R. op een speciale ver melding mogen aanspraak maken Spijtig dat spil Ossieur noodgedwongen afwezig blijft ZONDAG AANSTAANDE: Het eerste elftal gaat een vriendenmatch betwisten bij S. V. Nieuwpoort. die in He Gewest, behoorlijk figuur slaat. Zal men daar de gewenste forme terugvin den In ieder geval wordt 5 Maart a. s een voetbaldag voor onze A-mensen, die reeds merg en been klaagden omdat de recente Zondag voor hen veel gelijkenis had met eten zonder zout De kadetten gaan andermaal een eertijds uitgestelde officiële wedstrijd aan. ditmaal om 10 u. op het Augustinusveld en tegen S- K. Roeselare. 's Namiddags wordt op het Cercle-veld eveneens gevoetbald. Te 15 u immers bekampen twee juniorsploegen. geselectioneerd uit gans de provincie, el kaar. De C. S. Y.-spelers Florent Cailliau en Michel Herman werden beide uitver koren en we wensen hun een goede ver richting SNUFJES Eertijds maakten we er reeds melding \an dat Cercle's eerste elftal op het einde van het seizoen een tweedaagse reis zou ondernemen naar het buitenland. Als er geen kink in de kabel komt gaat de voyage door op 28 en 29 Mei en wel met als bestemming... Parijs! We waren gelukkig deze week opnieuw Prezen Seys op straat te ontmoeten. Onze sympathieke Voorzitter was de laatste tijd ongesteld en verplicht de esbattemen ten van zi. n geliefde rood-witten van uit de huiskamer te volgen. We hepen dat hij thans weer voor enkele tientallen ja ren heeft bijgetekend en hij nog veel vreugde mag beleven aan zijn Cercle- familie waarvan hij werkelijk de va der» is. Langs deze weg bedanken we hartelijk de Heer Studieprefect Croës en professor Kor.inckx om de aangename en nuttige oelenstonden. die we deze Winter in de tarnzaal van het Koninklijk Atheneum meemaakten Tot binnen een achttal maanden Vanaf aanstaande Woensdag hervatten dus de oefeningen op het terrein Spelers allen op post te 18 uur Ziehier de juniors die uitgenodigd wer den om Zondagnamiddag slag te leveren op het Augustinusstadion F. C RoeselareDegryse Deerlijk Sp.Loosveldt F. C Knokke Vanparijs (keeper). Teer- linck C. S BruggeCherlet (le elftal). Deb- baut. Derous (speelden alle twee al vaak In Ie Divisie). A- S- OostendeVanhaecke. Zonnekeyn (grote belofte, verving onlangs Legon). Deschaecht F C. Brugge: Zutterman (kampioen van Westvlaanderen der Jonge Voe'bal- Ier 1949). Willems (le elftal tot vóór knie- kwetruur). .S. C. Zonnebeke - W- 8. I. (gemengd) 5-4 De reeds vroeger verdaagde vrienden wedstrijd tegen S C Zonnebeke ging dus Zondag laatst door. Ons uitstapje naar het nabije Zonnebeke is voor onze klep pers niet bijster meegevallen. De gemeng- de ploeg, die op het laatste nippertje nog enkele wijzigingen moest ondergaan heeft zich bij het ploegje van sekretaris Chaerle met 5-4 in de luren laten leggen. Voor onze kleppers is het alleszins niet schitterend, de ganse ploeg speelde som wijlen wel schoon voetbal, doch de strijd lust was verre te zoeken. Daarentegen speelden de blauw-witten met volle vuur om toch een eervolle uitslag te kunnen bekomen, 't geen hun ten andere is mede- gevallen vermits ze bij het affluiten een 5-4 winst boekten. Schol.W. S. leper - 8. K. Roeselare 3-2 Onze scholieren hebben tegen het sterke Roeselare een van hun beste wedstrijden gespeeld De tegenstrevers pakten uit met een schoon en gebonden passenspel. wat ons doorgaans schone spelfazen te zien gaf. Onze jongens pasten zich goed aan die spelmethode aan. en hebben meteen be wezen dat ze met de sterksten hunner reeks kunnen wedijveren. Enkele elementen komen er beslist Wanneer ze ernstig de trainingen blijven volgen komt de rest wel van zelf. Kad-W. S. leper - 8. V. Moorslede 3-1 Het onregelmatig afwerken van hun kalender heeft er misschien wel schuld aan dat onze kadetten de kadans der eerste ronde schijnen verloren te hebben. Zondag laatst tegen S. V. Moorslede hebben ze er alles moeten uithalen om me*. 3-1 te zegevieren. Volledigheidshalve moeten we toch zeggen dat een paar titu larissen belet hadden moeten geven, en dal een paar doelpunten voor een ons onbekende reden werden afgekeurd. Vol houden jongens een bijzonder schone ere plaats in uw kampioenschap is U nog weggelegd ZONDAG AANSTAANDE gaat onze eerste ploeg een tegenbezoek brengen aan S. K Deinze. S. K Deinze dat ons op het einde van Augustus van verleden Jaar hier te leper met 3-2 kwam kloppen, bezet momenteel de leidersplaats in de Oostvlaamse lie Provinciale klasse voor kleppers ais Geer- aardsbergen. Lokeren en Temse. Het zal voor onze Stars allesbehalve, een gezond- heidswandelingske zijn. willen ze met een schoon resultaat de terugreis aanvatten Hopen we dat ze er een speciale trai ning zullen van maken, die hun in staat moet stellen de overblijvende kampioen schapsmatchen met succes te kunnen be twisten. De Scholieren ontvangen nogmaals thuis S. V. Moorslede. Met het spel van Zon dag tegen Roeselare kunt U onmogelijk deze wedstrijd verliezen, doch het zal ge raadzaam zijn van bij het begin uw beste shoes aan te trekken tot de schaapjes op het droge zijn. De Kadetten gaan op bezoek bij hun reeksgenoten van Blue Star Poperinge Hier te leper werd het 13-0 Doch sinds dien zijn de kleine Blueser goed op vooruitgegaan en zullen onze jonge Stars het niet te licht mogen opnemen om niet ontgoocheld de terugreis te moeten aan vatten. STAR BOY. Geen enkele Westvlaamse ploeg uit ho gere afdeling of lie Provinciaal diende vorige Zondag officieel in lijn te triden Het merendeel dacht aan rusten en de vriendenwedstrijden waren eerder dun ge zaaid- Stade Moeskroen leed aan huis een 1-2 nederlaag tegen een formatie dor Leu ven se Universiteit en Slade Kortrijk werd door de Oud-studenten van het St AmandscoUege met 1-8 ingemaakt. Geen twee zonder drie en F. C. Knokke moest voor de Brusselse Hogeschool met 9-1 onderdoen. M S. Ingelmunster werd door F. C Meulebeke. die aanstaande seizoen best de plaats van Molensport in de hoog ste provinciale reeks zou kunnen innemen met 1-2 in minderheid gesteld. S. C- Zon nebeke klopte een gemengJe ploeg van W. S- leper (5-4). terwijl E. Wervik zich een waardig leider toonde door S- K. Geeraardsbergen. met S. K. Deinze aan de leiding in He Provinciaal Oostvlaan- deren, met 4-2 te vloeren, na aan de rust met 0-2 in het krijt te hebben gestaan Dit is meteen alles voor deze week. al moeten we nog wijzen op de puike pres tatie van rijkswachter Pinoy (W. S. Lau we) met het militair elftal tegen F. C. Beringen De Lauwenaar won reeds voor zijn eenheid het kampioenschap van het leger en stak Zondag grote bonzen als Saeren. Corbeel, Jacquemyns. Dries. e. a de loef af. Vermelden we dat zijn elftal met 1-2 verslagen werd. Zondag a. s. ligt de t puntenstri.'d an dermaal stil en dit ter gelegenheid van de internationale ontmoeting Italië-België De Belgische ploeg werd samengesteld en we kunnen ons verheugen omdat onze provincie, na gedurende ettelijke jaren vrede te hebben moeten nemen met af en toe een bescheiden plaatsje in een B of ersatzRode Duivels-samenstel- ling. eindelijk weer op een i echte inter nationaal kan bogen. J. Vandierendounck. de talentvolle rechtsbuiten van A. S. Oost ende en aldaar bediende bij de bank van Brussel, werd aangeduid om de reis naar het zonnige Italië mee te maken. Hij is de enige geselectioneerde die niet tot de Ere Klasse behoort. Ziehier hoe de Bel gische ploeg voor Bologna werd samen gesteld Meert (S. C- Anderlecht) L. Aernoudt Anoul Berchem Sp.(F. C. Luik) Van der Auwera Carré Mees (R.C Mechelen) (F C. Luik) (FC.Antw) Verbruggen F. Chaves (F C Antw.) (Gantoise) Vandierendounck Mermans A. Deherdt (A S. Oost.) (S. C Anderl.) (Berchem Sp.) Invallers: Daenen (Tilleur). Vaillant (S. C Anderlecht). Valet (S. C. Ander lecht) en Coppens (F. C. Mechelen). We kunnen het wellicht spijtig vinden dat Daniel Van Potte'berghe zelfs als in valler geen genade vond in de ogen der keuzecommissie, maar in zijn geheel ge nomen valt aan de selectietoch niet ernstig te tomen. Bij het ter pers gaan vernemen we nog dat P.T.T.-Sport leper Woensdagnamid dag als gast van T.TK. Brugge de neder laag leed (4-0). Het tegenovergestelde zou ons fel hebben verwonderd, aangezien de Breydelzonen met Masyn en Co over een bijzonder stevig elftal beschikken. Men meldt ons ook dat Waps (Picanol) Zaterdag op het Minnep'tin de Roese- laarse corporatieve club Navmeul ontmoet ROGYPRIS Op Zaterdag: 4 Maart a s.. gaat op het terrein White Star. Minneplein leper een belangrijke Vriendenwedstrijd door tus sen de ploegen W.A.P.-Sport leper (Weef- automaten Picanol) en F. C. NAVMEUL. een der beste Corporatieve Clubs uit Roe selare. en welke momenteel een tweede piaats bekleedt in de A'gem-ne Rang schikking van het kampioenschap. Ge west Roeselare. Een mooie kamp in het verschiet. Begin te 15 u. Algemene inkomprijs 5 fr Sportliefhebbers allen daar naartoe. Oproep aan de bevolking Daar de Wereldkampioenschap pen op de weg. die dit jaar in Au gustus te Moorslede doorgaan, on getwijfeld de grote massa zu'len lokken, doet het Ieperse stadsbe stuur langs deze weg een dringen de oproep tot de personen, die ka mers zouden kunnen ter beschik king stellen, om het getal daarvan op te geven in het stadhuis, bureel der bevolking (Mr Odent). DE KATTEKOERS 1950 Slechts zelden zal de Kattekoers in de Belgische en zelfs Buitenlandse wieier- kringen het belang gewekt hebben, als dit jaar het geval is. De grote Franse Liefhebbersclub Velo- Club Levallois van Parijs, onder leiding van de wereldberoemde Paul Ruinart. in teresseerde zich bijzonder voor onze prach tige koers en schreef daarom ook reeds een zeer sterke ploeg in. in medewerking met de dhr. André Bertin. bestuurder van het gelijknamige merk. dat verleden sei zoen met Ollevier, Ramon, Dré Declerck, Blomme en andere Georges Casier's. zo vele suksessen behaalde in België en Frankrijk. Ook van Belgische zijde is de belang stelling overgroot, en de allerbeste ren ners van onze Liefhebberscategorie be loofden aan de start te zijn. Een zwaar parcours Door de wijzigingen aan de omloop, na de doortocht te leper, zal de wedstrijd een zeer lastig einde kennen. Immers, vanaf leper, zullen de renners nog onge veer 45 km af te leggen hebben op het lastigste gedeelte van het parcours van de Wereldkampioenschappen 1950. Na een beklimming van de Scherpe Berg krijgen we de Rode Berg en Zwarte Berg. Via Westouter en Reningelst gaat het terug naar de Clytte. om over de listige tobogganbaan Kemmel te berei ken. Aan de Polka wordt rechts opge draaid en... opnieuw berg-op naar Nieuw- Kerke toe. Na de lastige helling aan de ingang van Nieuwkerke slaan we links af naar Wulvergem en Mesen. Op dit eindje baan staat de renners nog wat tsneukeling» en geen van de minste te wachten. Na Mesen gaat het met: berg-af dan berg-op naar leper toe. D< aankomst zal opnieuw aan de Colaen plaats plaats hebben. Oproep aan de sportmannen De Kattekoers 1950 zal natuurlijk geld kosten. Stadsbestuur, Sigaretten Belga Radio's Barco, Brouwerijen en He Ypersch Nieuws», grepen diep in hur, beurzen om ons te helpen. Dat is echter niet voldoende. We heb ben de naam de grootste schooiers van leper te zijn, en... het schoonste van dat is misschien wel waar. We zullen du maar voort schooien en gedurig aan u* mouwe trekken: Steunt mild Steunt mild, opdat de Kattekoers biijw leven... Steunt mild, opdat de Yperse Wielrij dersclub bekwaam zou wezen nog lang dergelijke koersen, die nering en te-in; brengen in leper, te kunnen inrichten H (Varise kousen) worden op voor schrift van uw Dokter en met mach tiging van de Ziekenbond. door or.s kosteloos afgeleverd Breukmeester-banda giste De Montcfraat 'Verlenging Paterstraali IEPER (2160) Een voorstel tot wijziging van de sw> tuten werd onlangs in de bestuursverg: dering aangenomen. Voortaan zal de off. ciële benaming zijn Auto-Moto Ciu: leperDeze club is officieel aangeslcier en erkend door de Belgische motorrijders bond, een zuster afdeling van de R AC die harerzijds in het bestuur van d' B.M.B. vertegenwoordigd is. Voortaar worden de automobilisten uit het arror. dissement ook aangenomen in onze bloe, ende vriendenclub uit het Ieperse en zu len zij evengoed als de motocyclisten var de talrijke voordelen kunnen genieten dit het lidmaatschap oplevert. Binnenkor. zullen toldocumenten onmiddellijk kunnen afgeleverd worden aan voorkeurtarief i' het lokaal bij Gaston Dedeurwaerder als- ook in het bijlokaal aan de grenspost te Le Bizet bij de Heer Platteau, «Ar retour de France Ook hebben de leden vrije toegang »P de motocross van de Kemmelberg Zendag 26 Maart- Verders zal de cu- ook de morele verdediging der geinO'1 riseerde weggebruikers op zich nemen es een rubriek openen om de erbarme-L*1 toestand van sommige wegen uit ons f" west aan te klagen De leden mogen zie' vrij tot de bestuursleden wenden, na derzoek worden de plaatsen die een vaar vormen langs de pers om aan de auto- en motorijders (uit veiligbe'a- reden alleen) gesignaleerd. VOOR DE VVISSELBEKER LACTAM1 De kleppers van Prezen René hebben de Amical sisten op eigen'-' rein een rutteling van belang toegedie 2-7. j'elders ook gèen zèer (zoal? z een fameus liedje zingen De uitslagen Sonneville Albert (U.43 43 12 J Hermans Robert (A Segers René (A.) Moreel Roger (U 40 17 12 .I 88 88 22 4A-: 63 42 22 1* """w: noger ru IJ onn Cnockatrt Gilbert (U.) 48 48 24 - 50 47 24 1* Dehaene Maurits (A-) Phlypo René (U.) Demey Roger (A.) Wydhocgbe Gérard (U.) 43 Pinteion Arthur (A.) Aandenberghe A. (U USrlier Achiel (A Mouton Urbain (U) Engels Omer (A.) Gellynek Joseph (A De'.aire Julien (U) Migneaux Roger (U.) 93 93 oo 66 20 3» 43 16 2-68 44 63 25 16 1* j- 38 38 12 I1 i 33 12 2 88 50 22 40 40 28 1 35 30 28 100 100 15 6j* s, rve OQ 1.1 - nugci IU./ Croes Albert (A.) 95 38 Rangschikking na de hcenron "nion 18 13 ,t 1) Union 2) Patria 3) Amical 18 1 9 11P 18 i3 18 5 D 3

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6