ff* j. DECOCK-PAUWELS De leperse Schaakkring t De Astrologische week VERANDERING VAN WOONST AANNEMER van alle SCHILDERWERKEN Fochiaan 20. ieper. heeft de eer zijn geacht kliënteel bekend te maken dat zijn woonst thans overgebracht is naar de Capronstraat 6, IEPER waar hij voor de oorlog gevestigd was - r r Centrale Examencommissie Autobusdienst I eper-Zande-Moere-Oostende en Terug ONS FEUILLETON STAN VAN KAMPÉN VERSLAG C LI'BLEVEN 1954 N a de 14e Ronde Afd. Het kampioenschap i» rhan^ afgewerkt Verleden week meldden we de eindzege van de heer Benoot Nu willen we de prachtige verrichting van de beer Dubakoff onderlijnen. Na een uitmuntend vertrek eindigt hij de heenronde aan de leiding met een veriiespunt. De terugronde '•verd voor hem een ware lijdensweg, daar hij de aanvallen van alle ambitieuse te genstanders meest afslaan om uiteindelijk 1 1/2 punt te veroveren Niettemin is de globale uitslag schitterend te noemen en mag hij als de grote revelatie van het seizoen worden betiteld. Ter documentatie geven we de klasse menten van de terugronde 1. Benoot 5 4 1 0 4 J 2 Dubrulle 5 3 113 4 3 Deroo 5 3 0 2 3 4 Devacht 5 0 4 1 2 1 5 Dubakcff 5 113 11 6. Baert 5 0 14 1 De heer Dokter Dubrulle. alhoewel de tweede, heeft niet zijn volle waarde ge demonstreerd Denkelijk wilde hij zijn tegenstanders een afstraffing besparen. Maar we hebben niettemin de indruk dat hij niet eens het summum van zijn kun nen heeft getoond De heer Dokter Deroo. onze Voorzitter is de enige speler welke erin slaagde tweemaal de remiseverzameiaar. de heer Devacht te verslaan Dit is een uitzon-, derlijk resultaat maar zeker ten koste van geweldige inspanningen. Ten slotte moeten we de uitslag van de heer Baert gunstig beoordelen daar hij soms andere zorgen heeft tijdens de match partijen wat niet te verwonderen is voor een secretaris der club. Eindstand in de le afd- Benoot 10 6 2 2 7 t. Dubrulle 10 6 1 3 6 1 3 Dubakoff 10 4 3 3 5 1 4. Deroo 10 4 2 4 5 5. Devacht 10 1 7 2 4 1 6 Baert 10 1 2 7 2 In de 2e afd- was de partij Lemenu-Gits, door deze laatste fortuinlijk gewonnen zeer zenuwslopend en verkerft de heer Lemenu een mooie kans een nul. laat staan een overwinning af te dwingen Alhoe wel hij door enkele mooi flitsen bewezen heeft uit het goede hout te zijn gesneden, draagt zijn spel niet ver genoeg aan kracht wegens technische tekortkoming en maturiteit. Voor de heer Gits dreigde zijn partij wegens tijdnoot als verloren. Op het nip pertje heeft hij het weten te voorkomen en mag hij zich gelukkig achten zijn positie in het klassement voor de eind beslissing gaaf te hebben gehouden, wat echter in handen is van derden. De stand: 1. Gits 10 6 3 1 7 1 2. Vandroemme 7 4 3 0 5 1 3. Dewilde 9 4 2 3 5 4 Lemenu 9 3 1 5 3 1 5. Vandenhoven 10 3 0 7 3 6. Grimonprez 9 2 1 6 2 1 In de 3e afd. wonnen de 3 leiders hun partijen, zodat de gewonnen eindstellingen gehandhaafd blijven. Voor zijn debuut is de uitslag van de heer Jacques Duha- meeuw zeer merkwaardig te noemen Hij is dan ook rijp om in de tweede klasse te kunnen spelen. Ook stippen we de flinke vooruitgang in spelkwaliteit van de beer Decorte aan. Een bijzondere wed strijd voor de tweede plaats tussen de heren Duhameeuw en Decorte zal plaats hebben met de a s speeldag Eii HET 1'PER.S4'H NIEUWS Btz. 4 13-5-1954 1 Delahave 2. Duhameeuw 3. Decorte 4 Pyck 5. De poorter 6 Devos 7. Vandaele 12 10 12 8 12 12 12 12 12 2 4 4 5 8 8 11 6 6 1 5 4 2 2 In de 4e afd- feliciteren we de heer Cys om zijn overwinning tegen de leider heer Cornardt die zijn eerste nederlaag opliep. Het verwondert haast niemand dat de heer Cys het haalde daar hij tot nu toe zeer onkansrijk was in zijn spel en dan ook onder zijn werkelijke stand staat ge klasseerd. De stand 1. Cornardt 8 6 11 2. Jude 9 6 12 3. Verhamme 6 5 0 1 4. Cys 10 4 0 6 5. Mus 9 2 0 7 6 Pecceu 10 2 0 8 SCHAAKLIEFHEBBERS Een laatste oproep Neemt deel aan de bekerwedstrijd volgens uitschake lingssysteem. Speelgelegenheid Dins dagavond. Zaterdagnamiddag en Zon dag Aanvang einde Mei. Maandelijks één ronde Finale in December InschrijvingHotel de Maan. Grote Markt. leper, tegen 15 Mei a- s. inbe grepen. I. S. K. SPEELSEIZOEN 195» Nog te spelen matchen voor clubkam pioenschap 2e Afdeling. Zaterdag 13 Mei te 16.30 u. Grimonprez- Vandroemme. Dinsdag 16 Mei te 20.30 u.Vandroem me - Lemenu. Vandroemme - Dewilde (bij akkoord). 3e Afdeling. Testwedstrijd voor de tweede plaats Duhameeuw - Decorte. 4e Afdeling. Dinsdag 16 Mei te 20.30 u.Verhamme- Cornardt. Zaterdag 20 Mei te 16.30 u.Cornardt- Verhamme. Zondag 21 Mei te 14.30 u.Verhamme- Mus. Bij ontstentenis zal de in gebreke zijnde speler verloren verklaard worden daar de uitslagen voor Maandag 22 dezer ln het secretariaat moeten afgesloten worden. VAN 14 TOT iO MEI 1954 WATERMAN'28 Januari tot 18 Febr. Uw uitstekende verbeelongskracht zal U toelaten al Uw voornemens ten uitvoer te brengen Waak over Uw gezondheid VISSEN' 19 Februari tot 20 Maart Het zal U gemakkelijk vallen Uw voor nemens tot een goed einde te brengen Geluk van financieel standpunt gezien. Be trekkingen met vrienden zullen U zake lijke voordelen opleveren. R AM 21 Maart tot 19 ApriL U zal wellicht te veel illusies koesteren aangaande de afloop van een zaak. en U daardoor tot een lichte besluiteloosheid laten leiden. Treed energieker op. Voldoe ning in het huiselijk leven. STIER 20 April tot 20 Mei Vooral van financieel oogpunt gezien zal deze week voor U een meevaller zijn Al Uw voornemens zullen een goede ver wezenlijking kennen Wees echter niet al te voortvarend, en-laat het succes U niet naar het hoofd stijgen. TWEELINGEN 21 Mei tot 21 Juni Indien U geen te grote eisen stelt, heb ben Uw plannen een grote kans van wel slagen. Kleine voorbijgaande moeilijkhe den van financiële aard zouden de har monie in het huwelijksleven in gevaar kunnen brengen KREEFT: 22 Juni tot 22 Juli U zal een neiging tot overdreven eer- zuchtigheid hebben, die U in Uw omge ving ongeliefd zal maken. Kleine moeilijk heden in verband met Uw beroepsbezig heden zouden kunnen ontstaan. Waak zaamheid is geboden LEEUW: 23 Juli tot 22 Augustus Gebrek aan wils- en besluitkracht. zal deze week bijzonder kenschetsen. Door Uw gemis aan koelbloedigheid zullen tal rijke ernstige kansen op succes aan U voorbijgaan Moeilijkheden in de familie kring. MAAGD 23 Augustus lot 22 September Geen overdreven illusies maken 1 De werkelijkheid en de mensen zien er gans anders uit. dan U zich ln Uw overdreven optimisme inbeeldt. Kleine financiële moei lijkheden zijn te vrezen. WEEGSCHAAL 23 September tot 22 Okt Zeer goede week. bijzonder voor wat het familieleven betreft U en Uw omge ving kan steeds op bescherming en steun rekenen. Geluk in het spel en in de loterij Een lange reis zou zich kunnen aanbieden SCHORPIOEN'23 Oktober tot 21 Nov. Goede week Uw populariteit in Uw on middellijke omgeving zal Uw zelfvertrou wen sterken en U leiden tot overleg in verband met Uw ondernemingen. Geluk voor U en Uw omgeving. SCHl'TTER22 November tot 21 Dec. U zal een neiging hebben om een ge brek aan energie en besluitkracht aan de dag te leggen Neem het leven niet al te licht en wees voortvarend, en alles komt in orde. STEENBOK 22 December tot 19 Januari Goede invloeden en welslagen van een voornemen in verband met het sentimen teel leven. Kans op financieel succes en in de loterij. Voldoening in het huwelijks leven. mits geen overdreven levenslust aan de dag te leggen BIN NAJOEWA. HOGER ONDERWIJS ZITTIJDEN 1950 De afgevaardigde van de Regering zal op het Provinciaal Gouvernement (bureel 9). te Brugge, van 20 tot en met 30 Mei 1950 (le zittijd) en van 21 tot en met 31 Augustus 1950 (2e zittijd). Zondagen en feestdagen uitgezonderd, van 10 tot 12 u., de candidaten inschrijven die zich voor de Centrale Examencommissie wensen aan te melden, met het oo-g op het bekomen van een wettelijke academische graad. De inschrijvingen moeten door de can- didaat zelf of zijn gevolmachtigde worden genomen. Schriftelijke aanvragen om in schrijving worden geweigerd. De candidaten moeten, bij hun inschrij ving. een getuigschrift van goed zedelijk gedrag en van burgerdeugd overleggen. Zij die. bij brief, de afgevaardigde om in lichtingen verzoeken, dienen er een post zegel voor het antwoord bij te voegen. i MUI QiéHtrn* ZOMERDIENST Vanaf 13 Mei tot 1 Oct. 1950 elke fe. Ieper V. 7.45 Zande A. 8.30 Moere A 835 Oostende A. 9.00 15 j5 14 t» 144» 1441 Oostende V. 9.10 Moere A. 9.35 Zande A. 9.40 leper A. 10.20 19^ Geeft aansluiting met alle treinen ea autobusdiensten 183» 18-55 190» En voort vloog de wagen weer. Re gelmatig het tempo versnellend liet Frank de snelheid tot het uiterste oplopen. Toen Sealson nogeens naar de plaats van het ongeval omkeek zag hij hoe de mensen schreeuwend en gesticulerend aan kwamen lopen. Men had het ongeval dus toch be merkt. Maar hij had geen tijd zich hierom te bekommeren. Voorbij Biasca waar de wagen zon der motorkap natuurlijk groot opzien baarde, werd de straatweg steeds rechter, waarvan Frank partij trok. Met de waanzinnige snelheid van 350 km. per uur suisden zij voorbij en kregen na een goed kwartier hun ri vaal weer in zicht. Voor Holm en Gritt van hun verrassing over het weer opduiken van hun concurrent bekomen waren, die zij immers reeds dachten kwijt te zijn, was de Evelyne vlak achter hen en bij de razende snelheid van de Woodley-wagen bleef hun niets anders over dan uit te wijken, als zij hun leven niet wil den riskeren. De Evelyne stoof nu voorbij en verdween in een stofwolk Sealson zag de Knock-out enige tijd niet, toen kwam de wagen weer in zicht. Holm scheen hopeloze pogingen te doen, bij te blijven. Kort voor Bellinzona moesten zij op het teken van een der wedstrijd commissarissen vaart verminderen. Langzaam gleden zij door een bocht waar werklieden bezig waren de overblijfselen van een op de zandzak ken ingereden race-wagen op te rui men. Frank wierp een ernstige blik op Sealson, die stoïcijns antwoordde c Noodlot Met afgrijzen dacht Frank er aan hoe dicht zij bij de dood geweest wa ren. In Como was de spanning ten top gestegen. Een opgewonden mensen massa stond om de finish bijeen. De ene wagen na de andere kwam bin nen. Evelyne bibberde van opwinding en haar vader rookte nerveus de ene sigaar na de andere. Om 11 uur kwam er een telegram uit Bellinzona. «Wagen nr 18 bij Bellinzona ver ongelukt. Rijder en mecanicien zwaar gewond.Tien minuten later kwam er een telegram uit Ambri Piotta. DOOR 28 ONUITGEGEVEN ROMAN UIT DE AUTOWERELD De nummers 20 en 21 zijn Ambri Piotta gepasseerd 20 was de Knock out, 21 de Evelyne. Nauwelijks 20 minuten later een nieuw telegram. «Wagen nr 21 tussen Ambri en Biasca op 20 ingereden en uit de baan gelopen. 21 rijdt, licht beschadigd, door Evelyne beefde. Dr Woodley en Millner waren bleek geworden. Zij vermoedden achter de droge woorden van het telegram een strijd op leven en dood, die Frank met zijn tegen stander voerde. Dan vernamen zij enige tijd niets meer. Eindelijk klonk uit de luidspre ker «Wagen 21, Evelyne, passeert Bel linzona om 12.10 uur Opgewonden vragen werden onder het publiek vernomen. Doch niemand kon inlichtingen geven waar Sinnes- faere zich bevond. Ten slotte kwam er om kwart voor één een telegram binnen. Nummer 20, Knock-out passeert Bellinzona om 12.35 uur Evelyne verloor bijna haar bezin ning van vreugde. Frank was Sinnes- faere voorbijgereden. De spanning onder het publiek overschreed alle gienzen. Tegen 1 uur verschenen de heren van de jury aan de finish. Plot seling werd het doodstil op het plein. Een zwaar gedreun werd in de verte vernomen. Een stofwolk was aan het einde van de straatweg zichtbaar ge worden. De wagen kwam dichterbij. Het publiek drong op. De Evelyne passeerde de finish en stond na een betrekkelijk korte uit loop stil. Er was geen houden meer aan. Onder razend gejuich stormden de mensen op de wagen af en om ringden hem. Militairen grepen in, baanden voor Dr Woodley, Evelyne en Millner een weg naar de auto en begonnen de straat te ontruimen. Toen Evelyne Frank zag, schrok ze. Met gesloten ogen, bleek en roerloos lag hij op zijn zitplaats. De handen nog steeds rustend op het stuur. Seal son probeerde hem wat cognac in te gieten. Millner haalde een auto... door krachtige handen opgetild werd Frank er in gedragen. Toen de wagen in de richting van Woodley's villa verdween, klonk het duizendstemmig gejubel van het publiek. Frank had de afstand in recordtijd afgelegd. Doch hij, wie de ovaties golden, hoorde ze niet. Wel was Frank nog bij kennis en voelde hij hoe liefde rijke handen hem verzorgden, maar alles was hem onverschillig. Hij had gewonnen en wilde niets dan rust. Bezorgde begeleiders brachten hem de trap op in een voor hem gereed gemaakte kamer. Evelyne zat alleen op de punt van de divan, waarop Frank met gesloten ogen rustte. Door Ide geopende vensters drong, de gor dijnen licht bewegend, de milde Zui delijke berglucht naar binnen. Evelyne voelde, dat in haar leven een grote ommekeer gekomen was. Zij kwam zich zelf vreemd en toch wondergelukkig voor. Er was iets in haar gestorven en dat maakte haar hart wonder licht. Haar blik bleef rusten op de slanke, doch energieke handen van Frank, aan de een waar van de robijn rood glansde. Terwijl al deze dingen plaats von den. had Sid Morton niet stil gezeten. Eerst had hij zich dagenlang in Davos opgehouden en op de laatste dag van de rennen was hij naar Como geko men. Met oprechte vreugde had hij de triomf van Frank en Sealson mee beleefd. Doch naar de villa kwam hij niet. Rustig zijn pijpje rokend, wacht te hij met de rest van het publiek op de aankomst van de Sinnesfaere-rij- ders. Holm werd door de menigte op gefluit en gejoel onthaald. Hij had een geweldige nederlaag geleden en reed. terwijl Gritt hoogmoedig over de menigte heenkeek, snel weg. Doch midden op straat trad Morton hem met opgeheven hand tegemoet. Gritt herkende hem dadelijk en verzocht Holm te stoppen. De detective kwam naderbij. «U hebt een slechte rit gemaakt. heren at wenst u, mijnheer vroeg Gritt. die zijn best deed koel en af gemeten te doen, terwijl het ver schijnen van Morton in Como hem zeer bedenkelijk voorkwam «Ik breng u de laatste groet van een overledene «Van een dode?» vroegen Holm en Gritt verblekend. «De door u gezonden spion en moordenaar van Pradly, Duncker leeft niet meer. Hij heeft zich giste renavond in Davos met upas vergif tigd, nadat ik hem de onverbreek bare ketting van bewijzen van zijn schuld voorgelegd had. De beide mannen waren dodelijk geschrokken. Zij srraken geen woord. Elk voel de, dat dit niet de laatste verrassing was, die de onaangenaam rustige en zakelijke Engelsman voor hen in petto had. U hebt hem de dood ingejaagd i zei Holm eindelijk. Ik heb hem voor de keuze ge steld schande of dood «Wie gaf u hiertoe het recht?» «Uw chef Sinnesfaere, heren. Hij gaf mij een opdracht, die zo moge lijk nog moeilijker was, dan het ver zamelen van de bewijzen tegen u en uw werktuigen. Sinnesfaere Met uitpuilende ogen keek Gritt hem aan. Kent u Sinnesfaere «Zeker heren. Ik heb het raadsel Sinnesfaere opgelost, dat slechts zo ingewikkeld leek, omdat het zo bui tengewoon eenvoudig was. Na een lange pauze zei Sid Mor ton rustig en bijna vriendelijk: Gritt en Holm, blijft alstublieft kalm en laat u het stuur liever los- Holm, dat zou u toch niet helpen, tt zal u in enkele woorden zeggen wat u te doen staat. Kent u in de Sinnes- faerefabriek de geheime kast in bu reau F 27 De inhoud daarvan be vindt zich op het ogenblik in haU" den van advocaat Lionbridge 1° Londen Wat wordt er van ons verlangd vroeg Gritt kort. Ik zie, dat u een verstandig noao bent. Uw spel is nu eenmaal ver loren. Hier, dit moet ik u uit naaff van de eigenaar van de Sinnesfaere- werken overhandigen. Hij reikte hun twee couverts ove- Het zijn cheques ten bedrage van 5.000 pond elk. En nu verzoek ik u de wagen te verlaten. Ik heb op dracht deze over te nemen. Hier mijn volmacht Willoos stapten de beide manno® uit de wagen, waarin Morton n* plaats nam. Daarna wendde hij a nogmaals tot hen. (Vervi olgtl Verantwoordelijke uitgever: L DUMORTICR. 34 Bote nitraat

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 4