Landbouwers NATIONAAL INST1TDPT LANDBOUWKREDIET De leperse Schaakkring De Astrologische week ANDRE DECRYSE Mr E. WUYLENS. 10, Maarschalk Fochlaan, IEPER ONS FEUILLETON STAN VAN KAMPEN HET YPERSCH NIEUWS» BI» 4 27-5-l»i« Over de laatste verrichtingen van de Clubkampicenschappen moeten we in de Se afd. eens te meer een uitmuntend re sultaat onderlijnen van de steeds zich doen opmerkende Heer Dewilde die de virtuele leider heer Vandroemme een eer ste nederlaag toediende Voorwaar voor zijn laatste partij is deze uitslag een schit terende apotheose en brengt ons de be vestiging dat er stof in hem zit om een maal een schaak vedette te worden Men n»ag niet vergeten dat zijn twee eerste partijen hem 0 punten opbrachten, maar dat hij sindsdien een buitengewone remon te bewerkte en allen, ook de leiders ver sloeg Werkelijk een gevaarlijke klant voor de eerste klasse. Nu blijft nog een partij Grimonprez- Vandroemme te spelen. Voorheen zou deze uitgestelde partij een gewone formaliteit match geweest zijn. Thans wekt deze match phvchologisch gezien de groot ste belangstelling op daar niet min dan 5 van de zes deelnemers van de reeks belang hebben in de uitslag. Om dit te verduidelijken geven we hieronder de stand 1) Gils 10 6 3 1 7 i 2> Vandroemme 9 5 3 1 6 J 3) Dewilde 10 5 2 3 6 4) Lemenu 10 3 1 6 3 J 5) Vandenhoven- 10 3 0 7 3 6) Grimonprez 9 2 16 2 Bij ontleding stellen we vast dat volgen de mogelijkheden kunnen gebeuren 1) Wint de heer Vandroemme dan zal de testwedstrijd de kampioen der reeks aanduiden 2) Match nulgeeft aan de heer Gri monprez de gelegenheid zijn laatste plaats aan zijn eeuwige rivaal de heer Vanden hoven af te staan en is de heer Gits kam pioen. 3) Wint de heer Grimonprez dan be staat voor hem een kans om bij een test wedstrijd met de heer Lemenu hem op de 4e stelling te brengen. Inderdaad sensationeel slotVoor de heer Lemenu is het werkelijk jammer zijn laatste partij tegen de heer Van droemme te hebben verloren. Want hij had een praktisch gewonnen positie die eens te meer door een misslag te niet werd gedaanalzo ontsnapte de heer Vandroemme aan de tweede nederlaag Caïssa kan heel rechtvaardig zijn in haar beslissing daar de beer Gits ook heel kans rijk tegen de heer Lemenu heeft gewon nen- Nu staan de kansen van de kandidaat kampioenen gelijk, en wadi ten we me*. panning naar de beslissing van de schaakgodin. Pronostiek voor de big-match is zeer gewaagd daar de partij in een te uitzonderlijke atmosfeer en meer in een soort cupgeest zal gespeeld worden De beer .Grimonprez is steeds in zulke ge legenheid uiterst gevaarlijk. Dit heeft hij herhaaldelijk bewezen tijdens de inter - clubwedstrijden dat hij haast onklopbaar is. Tegen zulk een taai olijk speler zal de heer Vandroemme zijn beste vernuft moeten uithalen. Dus zeer open match We raden de beide comparanten aan met de klok te spelen en wensen veel geluk toe Om te sluiten melden we dat de test match voor de 2e plaats in de derde af deling tussen de heren Duhameeuw en Decorte 1 J - 1 i uitslag geeft zodat bei den ex-aequo zullen staan. Deze gespeelde partijen waren een be vestiging van buitengewone vooruitgang inzake combines en dash. BEKERWEDSTRIJD 32 deelnemers hebben zich ingeschreven voor de cupwedstrijd zodat de voorronde vervalt en we met 1/16 finale zullen aan vangen begin September. Kleermaker Potyze 162 IEPER maakt bekend dat hij VAN 1 JUNI AF opnieuw zijn werk hervat aan gena dige prijzen. Alle stoffen, alsook herstellingen, worden aanvaard. (3297) VAN 28 MEI TOT 3 JUNI 1950 Bijzonder kenmerk der week De sterreninvloeden wekken deze week de mannen en vrouwen tot werkzaamheid op en bieden goede kansen zowel op finan- tieel- als op sentimenteel gebied. Een ge mis aan realistisch oordeel kan twist ver oorzaken. WATERMAN'20 Januari tot 18 Febr. Er kunnen uitstekende initiatieven ge nomen worden Geluk voor U en voor Uw omgeving. Geen moeilijkheden te duchten VISSEN 19 Februari tot 20 Maart Zeer goede week Geluk op ieder ge bied Binnenkort zult U een interessante reis maken Aangenaam nieuws van een bekende Waak over uw woorden RAM 21 Maart tot 19 April. Moeilijkheden met uw- omgeving tenge volge van tegenslag in uw onderneming Neem geen belangrijke besluiten alvorens het voor- en nadeel ervan overwogen te hebben STIER 20 April tot 20 Mei Zeer goede week. Welslagen vooral op finantieel oogpunt. U zult belangrijk nieuws krijgen in verband met uw be roepsaangelegenheden. U zult echter een neiging hebben U onnodig zenuwachtig te maken. TWEELINGEN 21 Mei tot 21 Juni Vooral *s ochtends zijn kleine tegensta gen te duchten Gaat niet onbedacht te Voor de financiering van de uitrusting van uw hoeve wendt U in volle vertrouwen tot het (Oper-bare instelling opgericht bij Koninklijk Besluit van 30-9-1937 56. Jozef II straat. 56 - BRUSSEL - Tel. 18.40 04 of tot de enige aangenomen gewestelijke vertegenwoordiger; .Mogelijkheid leningen te bekomen op halflange termijn met het landbouwvoorrecht als enkele waarborg. '2834) werk en sluit geen contracten af voor aleer de betaalmogelijkheden goed onder zocht werden Geluk in de liefde. KREEFT: 22 Juni tot 22 Juli Grote activiteit en energie en geluk uit sentimenteel oogpunt. U zal echter een neiging hebben te veel dingen tegelijk te willen aanvatten. Aangename familiever houdingen gedurende deze week LEEUW23 Juli tot 22 Augustus Zeer goed welslagen is te voorzien, voor al op sentimenteel gebied. Geluk voor de personen die zich met kunstaangelegen heden bezighouden. Een voornemen, op sentimenteel gebied, zal U later veel ge noegen doen beleven MAAGD 23 Augustus tot 22 September Vooral gedurende de namiddag zal U het geluk toelachen De morgenstonden zijn deze week het best geschikt om orde in uw zaken te brengen Er is binnen kort een aanmerkelijke verbetering in uw toestand te voorzien Maar hoedt U van een te grote vertrouwelijkheid met derden. WEEGSCHAAL 23 September tot 22 qj. Alhoewel de aspecten deze week uw ken slecht beïnvloeden zult U toch gename uren beleven. U zal echter discrete wijze moeten optreden. Lai-, niet ontmoedigen door tijdelijke tege." slag. SCHORPIOEN 23 Oktober tot 21 Nor Moeilijkheden met een vriend. U i** een neiging de dingen te licht op te at men Gebrek aan besluitkracht en ene gie. Tegenslag in uw dagelijkse werkzaas heden. Waak over uw geschriften. SCHUTTER: 22 November tot 21 Dm. Geen belangrijke invloeden te melde Binnenkort verbetering van uw toesta* op voorwaarde dat gij onverwijld i~, orde in uw zaken brengt en een budj> opmaakt, waardoor U niet langer vele gecontroleerde kleine uitgaven maakt. STEENBOK22 December tot 19 Janna- Zeer goede week voor de personen i, zich met intellectuele of handelsaangel- genheden ophouden. Geluk in het hui;?, zin. Waak over uw financiën. Hoedt voor gevaarlijk gezelschap. BIN NAJOEW, Een ogenblik waren allen sprake loos. Tot Evelyne uitriepHoe waagt die vent het ons onder de ogen te komen «Hij verzoekt om een onderhoud met uantwoordde Morton glim lachend. Woodley keek van de een naar de ander. Laat u hem maar eens hier ko men zei Millner. «Goed, brengt u hem boven», be vestigde Woodley. De detective zei tot Sealson Bob, ga naar beneden Wat U kent hem ook riep Frank verwonderd. Zeker, Sid had de vriendelijkheid mij twee uur geleden voor te stellen. Ik heb zelden een aangenamer mens leren kennen. Een ogenblik, ik ben zo terug Mr Morton, wat deed u eigenlijk voor u dit beroep koos vroeg Mill ner. Ik was acteur, elke flinke detec tive zou mijns inziens eerst toneel speler moeten worden». «Zo, zo, u moet wel een goed ac teur geweest zijn O, u vergist zich... nee. Ik was een zeer slechte, anders was ik daar wel bij gebleven. Ik ben zo dikwijls uitgefloten, tot geen regisseur mij meer hebben wilde. Toen ben ik nood gedwongen van beroep veranderd Maar u speelt tot de huidige dag graag toneel Sid lachte. Nu ja, iets is er steeds van bij mij blijven hangen en u moet het mij maar niet al te kwalijk nemen als ik er soms plezier in heb mijn optreden in het theater des levens door handige regie een dramatische wending te geven Het duurde bijna een kwartier voor eindelijk aan de deur geklopt werd. Binnen riep Woodley snel. Vijf paar ogen staarden in de groot ste spanning naar de deur toen Seal son met een elegante buiging een in het donker geklede jongedame bin nenliet. Haar gezicht was van een madonna-achtige teerheid en zij keek vol angstige spanning naar de aan wezigen, die tegelijk opstonden. On der de zwarte hoed sprongen enige blonde ki-ullen naar buiten. Morton trad op haar toe. «Staat u mij toe, dat ik voorstel, Mej. Sigrid Sinnesfaere, eigenares der Sinnesfaere-werken, Dr Woodley, Miss Woodley. Mr Horn, Mr Millner 30 DOOR ONUITGEGEVEN ROMAN UIT DE AUTOWERELD haar oom en zijn helpers niet inge licht en wenst niets liever, dan zo veel mogelijk goed te maken wat deze misdreven hebben Zo Dus miss Sinnesfaere geeft toe, dat haar mensen ons bestolen hebben vroeg Woodley. Hij had willen zeggen zo schaamteloos be stolen hebben, maar een blik uit Sigrid's zachtblauwe ogen, die bijna treurig stonden, hadden hem deze woorden doen inslikken. Ik moet het tot mijn spijt wel toe geven, daar Mr Morton mij de on omstotelijke bewijzen voorgelegd heeftzei Sigrid met haar zachte, warme stem, waardoor Woodley zo getroffen werd, dat hij bleef zwijgen. Jnplaats van hem nam nu Millner het woord. En hoe denkt u zich het goed maken van de ons berokkende scha de Ik had gedacht een fusie tussen onze fabrieken tot stand te brengen, daar ik persoonlijk mij niet in staat voel haar te leiden en mijn mede werkers hebben mij bedrogen en een smet op onze naam geworpen Nu sprong Dr Woodley met jeug dige vurigheid op. liep snel op Sigrid toe, greep haar hand en zei Daar ben ik heel blij om, hiermee zou alles meer dan goed gemaakt zijn. Stel u eens voor Millner, wat dat be tekent Woodley en Sinnesfaere ver enigd Daarmee hebben wij het pleit ge wonnen riep Millner opgetogen. «Wilt u dat werkelijk, miss Sinnes faere Niets liever dan datriep het meisje, ik hoop, dat hiermee iedere rancune verdwenen is». Hier is slechts plaats voor dank. niet voor rancune. Beste vrienden, deze gebeurtenis moet feestelijk ge vierd worden. Morton, u bent een schooier en zult als straf voor uw lis- eerste was oodle> de situatie tigheden uw kunde als regisseur moe- ^.ee^er j riende ijk lachend bood ten tonen en dit feest arrangeren. Het is een prachtige avond. Mag ik u ver zoeken op het tuinterras de mooiste plaatsen voor ons te laten reserveren met palmen u weet het, onder pal men huist de vrede Ik vlieg al. Nu. wat heb ik u ge zegd, miss. Woodley is een gentle man riep de detective en rende weg Sigrid glimlachte en toen Wood- hij Sigrid een stoel aan, waarop zij zich met een even vriendelijk hoofd knikje neerzette. Ook de anderen na men weer plaats. Woodley deed moeite zich een houding te geven en wierp Morton vernietigende blik ken toe. Deze begon met de verkla ring Juffrouw Sinnesfaere was over de misdadige handelingen van ley dit zag voelde hij zich merkwaar dig jong. Men ging weer zitten. Dat was een verrassing voor mij zei Woodley, het gesprek weer op vattend. Ik dacht in de deur een slanke grijze Zweed te zien staan en dan... Sealson, uw neef is een ge mene vent. Nu begrijp ik, waarom we nooit iets van Sinnesfaere hoor den Mijn vader stierf twee jaar gele den zei Sigrid. Ja, dat weet ik, maar ik meen eens gehoord te hebben, dat zijn broer toen de leiding op zich genomen heeft Niet zijn broer. Mijn oom Gritt was een broer van mijn moeder antwoordde Sigrid. Hij leidde in op- iracht van mij de fabriek, jammer genoeg op een andere wijze dan in mijn bedoeling lag». Een half uur later zaten zij bij een glas Chianti onder de palmen van het terras en terwijl slechts een viool de stilte van de nacht verbrak, vertelde Sigrid. Zij zat tussen Woodley en Evelyne. Mijn vader heeft mij nooit, zoals u, Evelyne. aan zijn werk laten deel nemen. Tot op heden kan ik nog geen auto besturen. Misschien kwam het doordat ik er nooit veel belangstel ling voor had. Mijn wereld was ons mooie huis... De schriftkundige heeft toch ge lijk gehad onderbrak Woodley haar. Wie bedoelt u, papa 7 vroeg Eve lyne verwonderd. Nu kan ik jullie de geschiedenis wel vertellen. Toentertijd had ik eens ?en handtekening in handen. U on dertekende toch alle brieven zelf, niss Sigrid c Niet allemaal. Alleen de belang- -ijkste moest ik ondertekenen. Dat .vilde mijn oom zo. Hij zei, dat maak te een heel andere indruk, dan wan neer er Gritt of een andere naam onderstond. Ik heb geheel op hem vertrouwd Hij wou gedekt zijn zei Wood ley, terwijl hij met moeite het woord c schoft inhield. Toen ging hij door «Dus, om voort te gaan. toen liet ik een grafoloog komen om uit deze handtekening uw karakter te ontle den c En wat las hij uit mijn hand schrift Dat zal ik u wel op een andere keer vertellen. Maar ik kan u nu wel zeggen, dat die man het wist en goed ook. Ik zal me bij hem verontschul digen, want ik ben toen lelijk tegen hem uitgevallen. Maar laat ik uw verhaal niet verder onderbreken, gaat u door». Ik stond dus als een vreemde tegenover de fabriekging Sigrid door. die ik in goede handen dacht. Dikwijls kwam mijn oom bij me, om me iets te melden en brieven te laten tekenen Mag ik u even interrumperen hebt u destijds een brief ondertekend, waarin ing. Pradly een betrekking bij uw fabriek werd aangeboden?» Neen. ik herinner me niets daar van Dat dacht ik al. Gritt heeft ook uw handtekening vervalst». Mr Morton heeft mij dat al ver teld. Overigens was Gritt heel vrien delijk. Naar Haga kwam ik zelden. Ik leefde tamelijk teruggetrokken in onze Stockholmse villa. Mijn oom wilde, dat ik met Sonja Alfieri vriend schap zou sluiten. Zij kwam dikwijls bij mij. Maar ze was altijd zo treu rig. Wat zegt U. kent u Sonja ook riep Frank verwonderd uit. Ik kende haar. Zij was een onge lukkige vrouw. De dood was voor haar een verlossing. Is zij dood Frank was bleek geworden. «Ja. het stond toch in alle kran ten. In Piz Palu is zij van een berg gestort. Men vond haar in een ravijn, tussen rotsblokken en sneeuw Waar schijnlijk heeft zij zich het leven be nomen. Maar ik dacht dat u dat toch wist, Mr Morton Frank zag. hoe Morton hem wenk te. i u mij te zeggen, Mr Morton 7 vroeg hij. «Ik heb een brief van de over ledene voor u. die ik in haar kamer vond. Het was mijn bedoeling u deze eerst morgen te geven om de vro lijke stemming van vanavond niet te verstoren Geeft u hem maar. De nagedach tenis aan een ongelukkige vrouw kan onze avond niet verstoren. Nietwaar Evelyne, wij willen weten, wat Sonja mij te zeggen heeft, opdat er nier onopgehelderd blijft. Heel juist Frank Morton nam een brief uit zijn po: tefeuille en gaf hem aan Frank, A» hem gedwongen rustig opende. E las tezamen met Evelyne Lieve Frank Je verloofde is edel genoeg o: mij deze aanhef niet kwalijk te nt- men. Ik zal daar ik mij ongelukh, gevoel, mezelf uit mijn leed verier sen. Slechts een ding wil ik je vra gen. Noem mij ongelukkig, maarnie; slecht. Mijn jeugd was zo donker et ongelukkig, dat ik aan het goede nir geloven kon. Ik heb mijn moede door moordenaarshanden zien ste ven. Denk aan je eigen moede Frank. Op dat ogenblik begon voc mij de donkere nacht. Nu wordt het dag. Ik geloof aa een betere wereld, maar voor mij 2 daarin geen plaats, want mij kans niet meer verlossen. In het gletsche licht van het hooggebergte wil ii sterven, ik, die in diepe nacht geleef: heb, sterven, mijn zonden belijden et verlost zijn van het noodlot. Mij: laatste vreugde is, dat jij gelukt zult worden, want je vrouw is eer zonnekind. Sonja. Ontdaan hadden beiden de brie gelezen en Sigrid het papier gereifc Er stonden tranen in Evelyne's oger Laten we een kwartiertje lanê- het meer gaan wandelen, liefste». Frank zacht. Zij stonden op en gingen. Mortot zorgde er voor, dat het gesprek spot- dig weer wat vrolijker werd en dar mee had hij niet veel moeite, wat Woodley was in een ongewoon V' lijke stemming en ook van Sigrid een zware last afgevallen. Een keten van lichtjes flonker^ langs de oever van het meer. Lik jes flikkerden van de top van Monte Bré en de Monte Salvatore e uit de tuin van het hotel klonk steeds de zachte melodie van viool. ha»-' «Je voelt geen wrok tegen Evelyne «Niet in het minst. Frank». Dan zullen we gelukkig, heel - lukkig zijn Zwijgend schreden beiden doorf van bloemengeur bezwangerde na~" van het Zuiden. De grootste sensatie van de stw Woodley-Sinnesfaere beleefde de reld echter eerst, toen de Soci bladen drie maanden later beW* maakten De bekende automobiel!- Woodley is heden met Miss Sinnesfaere in het huwelijk Se> den EINDE.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 4