FILMWERELD Ifajjtfvjuëfc K1R BY i SOUPLEX Kinderwagens I GRAND BAZAR UIT DE PROGRAMMA'S DE GROOTSTE KEUS DE LAAGSTE PRIJZEN 2 jaar waarborg op vering en kogelwielen PLOOI WAGENS - KINDERSTOELEN - PARKEN HET VPERSCH MIEUWS Bh «-5-1SM CINEMA Ol DIEPER MEXICAANSE CORRIDA mei Bod Abbott en Loa Costello Joe Bascom die tegelijkertijd zijn ver loofde en zijn fortuin in een petroleum- crack beeft verloren begeeft zich naar Mexico City om er Harry Lambert, zijn vroegere handlanger terug te vinden die daar Montana, een vrouw-toreador voor stelt. Het is in de arena dat Bascorr. de ge wetenloze Lambert ontmoet, die hem be leefd afwijst op het ogenblik dat Montana de eer van het volk oogst. In een gebaar van vriendschap tussen Mexico en de Verenigde Staten zal David Winthrop consul van de Verenigde Staten aan de vrouw toreador het voorstel maken de Amigo Americano van de week uit te kiezen Montana werd door Lambert verwittigd haar steek aan Gus Adamson. vertrouwd man der Verenigde Staten, te werpen en dank zij deze publiciteit zal het paar trachten de aandelen van een onwezenlijke zilvermijn onder de Ameri kaanse reizigers te verkopen. Maar op hetzelfde ogenblik erkent Mon tana Bascom. haar ex-verloofde en in een gebaar van woede werpt zij hem haar steek toe. Hij is het die Amigo America no zal genoemd worden. Bascom richt tot het volk een redevoering voorgeschre ven door de mooie Dagmar en die handig de waarde van de zilvermijn looft. De volgende dag stroomt het geld bin nen en Lambert vertrouwt het geld toe aan Bascom Deze. na een bezoek aan Dagmar verklaart haar zijn betrekkingen. Enkele dagen later zullen Bascom en Lambert aangehouden worden onder beschuldiging van de petroleum-crack maar zullen er in gelukken weg te lopen. litie De graaf besluit van hun toestand ge bruik te maken om er nut uit te trekken. Niettegenstaande dit alles, zetten Paul en Karen hun idylle voort Paul biedt aan zijn jonge verloofde een borstspeld aan. Hij geeft haar ook een paar schaatsen die zij zal aantrekken voor het schaatsenfes- tival van Kerstmis dat de volgende dag moet plaats hebben. Olgar verklaart dat de borstspeld een ge stolen juweel is en raadt de twee meisjes aan na het feest met hem te vluchten. Inderdaad gedurende de voorstelling zal de politie, door Olgar verwittigd van de diefstal, optreden Paul beweert dat hij het juweel van zijn moeder houdt, en wanneer de politie graaf Olgar. interna tionale dief. aanhoudt, eindigen Karen en Paul de revue stralend van geluk Om aan de detectieven te ontsnappen verstopt Bascom zich in de arena waar hij onmiddellijk achtervolgd is door de stier. Om hem vrij te maken werpt Dagmar hem de steek toe. waar het geld verborgen ir. zit. Deze valt in Winthrop's handen. Het geld is terug gevonden en de beschuldiging die de twee makkers bedreigde, uit de weg geruimd. De liefde ontluikt tussen Winthrop en Montana en Cupido verenigt tegelijkertijd Bascom en Dagmar. Abbott en Costello beproeven thans hun geluk in Mexico en te oordelen naar Costello althans, schijnt de goede geluksfee hen toe te lachen. CINEMA OUD IEPER Dl dKAVDI MONTE-CRISTO met Sonja Henie Twee vriendinnen. Karen en Jennie, zijn aangeworven als komedie-speelsters te Os lo. Karen vertolkt de rol van een gravin, Jennie is haar kamermeid. De repetitie is een ramp en. hevig verweten door de re gisseur maken de twee jonge dames ge bruik van een opname om te vluchten met een auto en een pelsmantel uit de studio. Karen en Jennie stappen af in het schoonste hotel van Oslo. De eerste laat zich doorgaan voor de Gravin van Monte Cristo en huurt een flat, zonder noch tans een duit op zak te hebben. De twee avonturiersters maken kennis met luitenant Paul von Cram die met zijn uniform zich als portier laat doorgaan. Paul wordt zo verliefd op Karen dat hij Peg Manning. een ijs-fee. totaal vergeet. Bij het diner zal Paul zijn echte identiteit openbaren Die avond toen hij haar naar haar kamer begeleidt zal de luitenant on dervinden dat de deuren werden open gebroken en hij verwittigt onmiddellijk het bestuur van het hotel. Het bestuur maakt het voorstel de kledingsstukken en andere verdwenen voorwerpen te vervan gen. tot groot genoegen van de twee meis jes waarvan de reiskoffers uit de studio gans ledig waren. Op hetzelfde ogenblik treedt graaf Olgar in hun kamer binnen Hij stelt voor 10 000 kronen in bankbrief jes te eisen voor hemzelf. Hij weet dat twee jonge actricen uit de studio verdwe nen zijn en qpgezocht worden door de po- i CINEMA OLD IEPER: HIJ EN DE ANDERE met Leon Errol en Anna Rooney. James P. Tuttle. een man van rijpe leef tijd. wordt door een groep jonge mensen voor zijn rijke broeder John P Tuttle. genomen Zij zijn van plan een muzikale revue samen te stellen, doch daarvoor hebber zij de geldelijke steun van Tuttle nodig. James P. Tuttle vindt vermaak in dit spel en belooft de kosten van de revue te zullen dragen. Dank zij deze belofte tekent de publi citeitsagent Mike Hamilton een contract voor deze revue. Wanneer de troep in het stadje Stefanik aankomt, wordt hun een schitterende ont vangst voorbehouden, want de naam Tuttle heeft een goede klank. Doch alles begint in de war te lopen, wanneer de echte John P. Tuttle ver schijnt. James moet van dat ogenblik af niet anders doen dan zich verbergen. Gelukkig blijft dit alles onopgemerkt, tot op zekere dag de twee broeders vlak tegenover elkaar komen te staan. De revue dreigt in het water te vallen, doch John aanvaardt de gedaanteverwis seling van zijn broeder en hij zal de klei ne groep verder ondersteunen. t v CINEMA CAPITOLE: SINGOALLA met Viveca Lindfore en Christopher Kent. Wij bevinden ons in Zweden in 1350- Men zegt dat er een vloek op bet kas teel van Moneskold ligt, daar al de man- neli.ke nakomelingen in de bloei van hun leven sterven. De laatste dezer is Erland. een mooie jongeling Hij heeft de eigen aardige gewoonte s nachts rond te len. doch herinnert zich hiervan niets dij zijn cntwaken- Op een winterdag ontmoet hij de mooie Singoalla en tussen de twee jonge lieden wort", een grote liefde geboren. Maar Sin goalla. dochter van de hoofdman van een zwervende zigeunerstroep is verplicht om nog dezelfde dag voort te trekken In de lente komt de troep in de omge vingen van het kasteel terug, en de twee jongelui vinden elkander weer en huwen in stilte op zigeunerswijze, en wanneer de karavaan voorttrekt, laat Erland alles achter om Singoalla te volgen, maar hij is onwetend over het feit dat de schat van het kasteel in het bezit is van de zigeu ners Zij worden door de ruiters achter haald en na een hevige strijd mogen ze echter gerust voorttrekken na het uitle veren van Erland. die stervende is. Alleen Singoalla weet wat er met de schat ge beurd is. Tien jaren gaan voorbij e- vinden Singoalla terug. Ze heef:"nu zoon. Scrgbarn, en vertelt hem diW?1 van zijn vader, dewelke zij dood er. ook over de verloren schat, zij alleen de bergplaats weet. On nacht ontvlucht Sorgbarn het ksmn gaat cp zoek uit naar de schat. Hi H in de omgeving van het kasteel merkt dat zijn vader nog in leven ic trtuwd en een kind heeft. Hij treed- hem in dienst zonder hem te zeggen' hij zijn zoon is. Singoalla komt erf, haar zoon zoeken en ze ontmoeten in het woud. Wanneer Erland dan'Jïj 's nachts ronddwaalt brengt het kmd w bij zijn moeder, doch Erland voelt s-LZ maar haat voor Singoalla daar hij dal zij hem verraden heeft. Erland bedreigt Sorgbarn deze vw, val schrik, en stort in een ravijn. n>üu lijk gekwetst vindt hij toch nog de krÏÏi om ae schat terug naar het kasteew brengen Dan eerst begrijpt Erland fc! het zijn zoon is. Hij neemt het dode kS in zij i armen en brengt het vol naar de bedroefde moeder. OndertujZ. hebben rf. zigeuners het kasteel bestorr en vernield, en midden de puinen zj». wij Eriani onverschillig voor de omgevw liefdevolle woorden murmelen tot s.' goalln. dia dodelijk gekwetst in zijn j. men sterft. CINEMA CAPITOLE DE MOOIE MEDEPLICHTIGE met Eddie Bracken en Veronica Lake. De schatrijke Ogden Spencer Trulow voegt aan zijn kleptomanie nog geheugen verlies. Zijn dokter geeft hem als redmiddel een nieuw liefdesavontuur. Een mooie blonde. Sally Martin, glijdt uit over een bananenschil die hij aan de dokter, tij dens zijn bezoek, had ontvreemd Hij helpt haar op en ontfutselt haar poeder doosje. MADSHAU Sally is de toevallige medeplichtige van de dievenbende van Phillips. Het poeder doosje draagt het nummer van de brand- koffer van Carteret, de rijke juwelier Ogden. door Sally op zijn voetstappen gevolgd, is verwonderd wanneer het jonge meisje het poederdoosje van hem eist Zij telefoneert naar Phillips enige man nen te sturen. De detectief Callahan, van zijn kant. volgde het spoor van Sally en vindt haar in de armen van Ogden. met wie. zegt zij. juist is getrouwd. Nu komen ook de mannen van de bende ter plaatse Ogden ziet zich verplicht voor deze woeste mannen, die hem geen rust gunnen te vluchten. Sally vertelt hem hoe zij in deze zaak buiten haar wil werd betrokken Gedurende een ontvangst ten huize van Carteret, zal het fameuse hals snoer worden verkocht Ogden verhindert Sally bet echte snoer te verwisselen met een vals. en stelt zich als koper aan. Het snoer wordt in de brandkoffer op gesloten terwijl het onderzoek naar Og- den's bank bezit aan de gang is. Mannen van de bende breken de brandkoffer open maar Ogden weet het snoer te bemach tigen. Ogden. die Sally van zijn zonder linge ziekte op de hoogte heeft gebracht, zal bet snoer aan de eigenaar terugbren gen. Maar de hond van de familie Carteret krijgt het te pakken. Wanneer al de ver dachten in bet kantoor van de detectief verenigd zijn. komt de hond binnen ge lopen en brengt het snoer aan zijn mees ter. Phillips wordt aangehouden Een hu welijk. echt ditmaal, verbindt Ogden en Sally «Singoalla» verplaatst ons naar het Zweden der Middeleeuwen, zoals uit bovenstaande mooie opname blijkt. Viveca Lindfors en Christopher Kent, op de voorgrond, vertolken de hoofdrollen. (2846) 14, Boterstraat - IEPER - Tel. 463 CINEMA COLISEUM KING KONG BIJ DE ARABIEREN met Clayton Moore, Kay Aldridge én William Benedict Professor Campbell en zijn v assistent. Dr Larry Grayson, krijgen een papyrus in handen, dat inlichtingen verstrekt over de Gouden Tafelen van Hippo crates. waarop waardevolle me dische kennis omtrent kanker staat vermeld. Zij stellen zich in verbinding met Nyoka Gor don. de enige persoon die de papyrus kan vertalen. Nyoxa zoekt nog steeds naar haar va der. die van een vorige expe ditie niet is teruggekeerd. Campbell's plannen komen ter ore van Vultura. een exotische prinses die heerst in de woestijn Vultura wil de Gouden Tafelen zelf bezitten, en steelt de papy rus. Als Larry en Nyoka naar Vultura's tempel gaan. worden zij aangevallen door Satan, een verschrikkelijke gorilla. Larry weet te ontsnappen, maar Nyoka valt in de handen van Vultura. De tempel wordt door Larry en de zijnen aangevallen en in de ontstane verwarring ontsnapt Nyoka. met de papyrus. Als Nyoka de papyrus vertaald heeft, begeeft de expeditie zich op weg naar de Vallei der Toe aregs zoals dat is aangegeven In een vulcanische tunnel die zij moeten passeren, worden zij door Vultura's Arabieren aan gevallen Zij weten de aanval te weerstaan, evenals deze der Toearegs die door een blanke worden geleid. Zij zoeken nu een inscriptie, die hen verdel re aanwijzingen zal geven over de Gou den Tafelen Als Nyoka deze ontdekt, volgt een ontploffing Zij wordt door de Toe aregs gevangen genomen. Voor hun opper hoofd gebracht, ontdekt Nyoka dat dit haar verloren gewaande vader is. Hij let echter niet op haar smeekbeden en alleen dank zij Larry weet zij te ontkomen Later bevrijden zij Nyoka's vader uit de handen van Vultura en dan blijkt dat hij zijn geheugen heeft verloren.' Larry opereert hem en Gordon vertelt zijn we. dervaren. an de tijd, doorgebracht bij de Toearegs weet hij echter niets meer Ais Larry en Nyoka eindelijk de plaats vinden waar de Tafelen verborgen moes- lTO*! ten zijn. vernemen zij dat Lhcba. een areg. ze naar de Grot der Winden r - gebracht. Onmiddellijk, nadat zi de felen gevonden hebben, verliezen ze weer aan Vultura. Zij vlucht naar I tempel en ontdekt daar de schat de Tafelen behoort. Tijdens een die aanvz- weten Larry en Nyoka de tempel te dringen. Satan, de duivelse i breekt los en slingert een speer Nyoka. Niet zij echter, doch ^ru'turae<Killi gedood- Daarna schiet Larry de neer. De andere leden van de eN?V overvallen de wachten en voegen zK-n de twee. De schat zal gebruikt worden v<^ugs bouwen van ziekenhuizen en de to die op de Gouden Tafelen vermeld - komen ten goede aan de gehele m

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6