FILMWERELD Zie vervolg- Filmwereld volgende bladzijde. UIT DE PROGRAMMA'S CINEMA OUD IEPER MANEGES met Bernard Blier en Simone Signoret. Robert loopt zenuwachtig de gangen op en af van de kliniek waar zijn vrouw Dora in schier hope'.oze toestand binnen gebracht werd Ze werd het slachtoffer van een dom ongeval... Robert's zaken jingen al een ganse tijd verre van schit terend. bij zoverre dat vandaag de rij school te Neuilly, die hij enkele jaren geleden gekocht had. aan de man ge bracht werd. En verder weid ook gans zijn appartement met de bijhorende meu bels geliquideerd... Dora had zulks niet langer kunnen aanschouwen. Robert had haar nog per taxi zien wegrijden... en daarna had men hem telefonisch op de hoogte gebracht van het ongeval... Robert herinnert zich alles wat er zich tuisen Dora en hem afspeelde Kort na het einde van de oorlog leerde hij Dora en haar moeder kennen. Dora maakte een zeer gunstige indruk op Robert en hij vroeg Dora ten huwelijk. Aanvankelijk verliep alles schitterend... De stallingen *erden druk bezocht. In de nabijheid van de ri.'school huurde hij een klein appartement voor de moeder van Dora. J t t'A. >4t. Dora hield immers veel van haar moeder, die zij dikwijls ging bezoeken. Voor Dora zelf liet hij een mooi appartement boven de manege inrichten... Doch van dat ogenblik af begonnen de eerste moeilijkheden zich te doen gevoe len. Het geld verdween als sneeuw voor de zon inrichting van de appartementen, de meubels, de regelmatige geschenken voor Dora, voor wie Robert niets te mooi of te duur kon vinden... Doch de stallin gen begonnen onder deze uitgaven te lij den het kliënteel begon weg te blijven, en de laatste getrouwen verdwenen toen Robert de rijpiste verhuurde als oefen lokaal aan een troep danseressen... Dora was echter nooit de vrouw geweest die Robert zich voorgesteld had. De waarheid dienaangaande verneemt hij pas. wanneer de moeder van Dora in een uiterst op gewonden toestand hem in het gelaat slin gert dat hij verantwoordelijk is voor het ongeval. Dora had immers nooit anders gedaan dan. aangestuwd door haar moeder, zo veel mogelijk geprofiteerd van Robert's geld... Zij had hem alleen maar gehuwd om uit de ellende te geraken... Zij had daarna herhaalde malen bij de getrouwe bezoekers van de rijschool getracht een De betreurde Wallace Beery, zoals we hem zo graag in zijn element zagen als gewezen zwaargewichtkampicen leert hij hier de kleine Dean Stcckwell de eerste beginselen van de edele bokssport. De arme Nipper zoekt toevlucht bij Johnny Burden, de verloofde van Caro lina. die Luitenant is bij het Heilsleger. Nipper komt afscheid nemen van Slag. welke tijd en geld verbrast in de herberg Bi; het zien van het tere jongetje wordt hij beschaamd over zijn gedrag en bezint zich. Hij werpt zich in de strijd tegen de handlangers van Mike, welke hij zelf uit nodigde cm het relletje uit te lokken. De politie helpt ook een handje, en tenslotte komt alles toch terecht Slag bekent aan het publiek, dat hij geen kampioen was doch Mamie zijn vriendin, brengt de be wijzen dat hij het wei was. Slag zal Nipper tot zoon aannemen en Johnny trcuwt met Carolina. Einde goed alles goed Een scène uit de Franse film Manéges >1 waarin we de verbrokkeling van een zo mooi ontgonnen huwelijksleven meemaken. Bernard Blier en Simone Signoret. samen met Jacqnes Ba urner geven er een treffende vertolking aan. Alle Handels- en F'zmi lied ruk merk wordt met zorg uitgevoerd ter Drukkerij DUMORTIER 34. E-terstraat YPER Clark Gable en de mooie Hedy Lamarr, een koppel zoals men ze graag ziet. Ze geven een uitbeelding van Rusland, mét een Amerikaans tintje, in Kameraad X CINEMA CAPITOLE: DE PLEZANTE AVONTUREN VAN BOSSEMANS EN COPPENOLLE OF «2 KIEKEFRETTERS OP SCHOK» met Gustave Libeau en Marcel Roels De Bossemans' en Coppenolle's zijn twee bevriende families. Coppenolle. niettegen staande zijn grote mond, beeft voor zijn wederhelft en is vader van een bekoor lijke dochter. Georgette. Bossemans is weduwnaar en het is reeds zo goed als uitgemaakt dat zijn zoon Joseph, de echt genoot van de mooie Georgette zal worden. Bij de Coppenolle's woont nog Violette, een schonedie tamelijk veel gezien wordt in gezelschap van een oude heer. die ze mon chéri noemt, wat niet belet dat Bossemans veel aan haar denkt om na het huwelijk van zijn zoon. zijn be staan wat op te vrolijken. Violette vraagt hem echter dat hij ere lid zou worden van Union Sint Gillis, haar geliefkoosde club. en dat Joseph die een flinke voetballer is. de kleuren van deze club zal verdedigen. Bossemans stemt daarin gretig toe, voor- a. daar de Coppenolle's hem voortdurend verwijten dat hij niets voor voetbal voelt, de democratische sport bij uitstek En dan komt de kat op de koord de club van de Coppenolle's is Daring. uit gesproken vijand van UnionMadame Coppenolle zweert haar dochter niet te zuUen geven aan een speler van Union temeer daar haar knecht, die smoorli k verliefd is op Georgette speler van Da- ring is. Ze neeft echter gerekend zonder de lief de van Georgette voor Joseph en de vriendschap van Bossemans en CcfppenoHe. Coppenolle zal Joseph binnenlaten in de Kamer van Georgette. De twee vrienden, vergeze.d van enkele kornuiten, zullen met veei kabaal Madame Coppenolle wekken er. voor liét feit geplaatst zal ze niet ar.ders kunnen dan haar toestemming ge ven voor het huwelijk, om de schande te vermijden. Madame Coppenolle is hen echter voor. Zij sluit haar dochter op en verplicht Jo seph zich van de hoogst nodige klederen te ontdoen. Met gerust gemoed wacht ze dan de spitsbroeders af! 's Anderendaags op het terrein heerst er ontsteltenis. Georgette verwittigt Bos semans en haar vaderBossemans gaat op zoek naar zijn zoon Coppenolle, die tamelijk veel porto's heeft gedronken om moed te verzamelen, hoort eigenaardige geruchtenzijn vrouw heeft de verliefden verrast en zij heeft Joseph Bossemans. doe.wachter van Union, vermoord Met de hulp van de knecht werd het lijk ver borgen Op dat ogenblik verschijnt de knecht met bebloede handen. «Dit is het bloed van Joseph», zegt hij! En Coppe nolle zakt in elkaar, na nog eerst een porto besteld te hebben. Gelukkig was de Joseph in kwestie een konijn en de echte heeft inmiddels het terrein kunnen bereiken in een lachwek kende vermomming, doch nog op tijd om de match voor Union te winnen. En dan komt alles in erdeBossemans ze^t lolette eens flink de waarheid en Madame Coppenolle, gevleid bij de ge dachte dat haar schoonzoon een gevierd speler zal zijn. stemt toe'ln het huwelijk. Rouwbrieven en ~~ir iln lirnmia worden in minimum - tijd geleverd door de Verzorgde uitvoering van geboorte- huwelijksaankondigingen. 4 Grote keus van spijskaarten. Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER HET YPERSC H NIEUWS BJi 7 14-6-1954 CINEMA OUD IEPER DL RIDDERS VAN TEXAS met joel Mc Crea. Alexis Smith en Zachary Scott- Ti dens de Secessie oorlog, wordt Texas .«-oest door verschillende benden out- - tussen hen is er een die een som- 'yt beruchtheid verwierf. Cottrell. Drie "-K-edenKip. Charlie en Lee van de tch der Drie Bellenzagen hun be zitting door de woestaard vernielen. Zij heneven zich naar Edenton. een naburige .-„ac die in handen is der Zuiderlingen en ontmoeten er CottreH. Een achtervol- •r- grijpt plaats. Kip wil zijn vijand dóén boeten hij vervoegt hem te Brons- viite in de saloon waar de mooie zan- ierv- Rouge triomfeert, en geeft de ban- die: bevel de stad te verlaten. Ir. geheim helpt Rouge de Zuiderlin- en Zij* moet een wagen met wapens te Èdenton laten bezorgen. Zi neemt van de gelegenheid gebruik dr-t zij Kip schijnt te bevallen om deze te doen aannemen de wagen, dewelke deze -.enkt meubels te bevatten, te vervoeren Bij e: buitenrijden van de stad wordt de ...ar door een wagen van 't leger gehaakt ,-n de smokkel wordt ontdekt. Aangehouden, wordt Kip weldra, dank ;i Rouge opnieuw vrijgelaten samen met Cnarlie gaan zij naar Matamoras. grens stad van Mexico, waar zij de twee vrien den aan Brugnon voorstelt. Deze laatste .- «en der bijzonderste agenten van de wapensmokkel. L«ee wordt aangeworven door het leger er Zuiderlingen, doch Kip wordt on aangenaam verrast wanneer hij verneemt dat Cottrell eveneens in hun rangen staat Nochtans organiseren Kip, Charlie en Rcuge een eerste wapentransport en sla gen er in het ter bestemming te brengen niettegenstaande de val die Cottrell hun spande Deze heeft Brugnon doen ver dwijnen en zal de taak van Rouge en haar helpers nog lastiger {naken. Ti. dens een nieuwe zaak hadden Kip en zijn mannen uniformen aangetrokken van de Noorderlingen, ongelukkig genceg sloten zij op een patroelje Zuiderlingen en worden onder vuur genomenverschil lende soldaten laten er het leven bij. Lee ontsteekt daarop in een hevige woede en verwijt Kip de schuld te zijn van de dood hunner kameraden Hij ver laat hem definitief. Van zijn kant maakt Kip opnieuw jacht op Cottrell. doch Charlie zet zich even eens tegen zijn vriend en laat Cottrell verwittigen van het gevaar dat hem be dreigt. Deze laatste zal nochtans de dood niet ontlopen en Kip vertrekt, vergezeld van Rouge, na een hevige woordenwisse ling met Charlie. De drie gezellen van de ranch der Bel len zijn nu gescheiden en vijanden. Noch tans wanneer Kip verneemt dat Charlie Lee bedreigt, snelt hij deze laatste ter hulp. Een nieuw gevecht grijpt plaats, doch tijdens de strijd herinnert Charlie zich hun voorbije vriendschap en komt zich naast Lee en Kip scharen Charlie zal nochtans met zijn leven de overwinning zijner vrienden betalen. Na de burgeroorlog zullen de eigenaars van Texas eindelijk hun boerderijen kun nen heropbouwen. Kip neemt Rouge mee naar de ranch der «Drie Bellenom haar te huwen en een gelukkig leven te herbeginnen... nieuw levensmiüeu te vinden. Toen ont moette ze Francois, een aantrekkelijke jonge man. die echter niet gefortuneerd was... Doch voor hem zou Dora de erg ste dwaasheden begaan hebben. Maar er was nog haar moeder, die zorgvuldig waakte. Toen kwam de dag dat gans Roberts bezit moest verkocht wordenDora ver liet hem. zender ook maar één woord te zeggen Ze had trouwens door bemidde ling van haar moeder een rijk industrieel leren kennen, en die zou voortaan voor haar zorgen... Doch de dingen zouden niet verlcpen zoals Dora dat verwacht had. Zij over leeft de operatie maar zal voor de rest van haar leven verlamd blijven Robert wil zich echter niet rtieer over haar ont fermen te zeer voelt hij zich ontgoocheld nu hij vernam hoezeer hij door zijn vrouw bedrogen werd Robert verlaat Dora die hierdoor zal moeten boeten voor de mis stappen die zij beging. Zij zal voortaan gans afhangen van haar moeder CINEMA CAPITOLE KAMERAAD X met Clark Gable en Hedy Lamarr. De Sovjets zijn vast besloten «Kame raad X» een buitenlands correspondent te Moskou, die heel wat vervelende ge schiedenissen en dokumenten buiten smok kelde te ontmaskeren en te verwijderen Te Moskou neemt Vasiliev. hoofd van de geheime politie de leiding over van het persdepartement Tijdens een pers conferentie deelt hij aan de aanwezige reporters mede. dat een van hen Kame raad Xis en verwijderd zal worden McKinley Thompson, een Amerikaan, kemt evenwel niet in aanmerking. Jane Wilson beschouwt Mac als een groot reporter op wie zij eens verliefd was doch die aan de drank geraakte en CINEMA CAPITOLE: DE MACHTIGE .MC Gl RK met Wallace Beery. In New York's Egst Side, rond de jaren 1900. is Bowery Ringside café wei een der woeligste De eigenaar is Mike Glenson. Roy SlagMc Gurk. een ex-zwaarge wicht kampioen, doet er dienst als buiten smijter. terwijl zijn vriendin Mamie Steeple, een pandjeshuis houdt. «Slag» zal Carolina, de mooie dochter van Mike, bij haar terugkeer uit Europa aan het schip afhalen Hij ontmoet dan Nipper, een jonge Engelse wees. Nipper is zijn identiteitsbewijs verloren en weet niet meer waar zi.'n oom woont. Daarom voelt Slag zich wel verplicht hem mee naar huis te nemen. Doch. Nipper veelt zich ongewenst, en later bekent hij toch wel het adres van zijn oom te weten. Twee kornuiten over tuigen Slag echter de jongen nog bij hem te houden, met het doel een ruime gelde lijke beloning van zijn oom te verkrijgen Mike kan een heel groot biersalon, nieuw ingericht door een grote brouwerij, op zijn naam krijgen, indien hij er in slaagt het hoekgebouw. hoofdkwartier van het Leger des Heils. vrij te krijgen. Onder bedreiging aan de wereld te ont hullen dat Slag eigenlijk nooit kampioen was. doch de match won bij overeenkomst, zet Mike Slag aan om een relletje uit te lokken bij het Leger des Heils Slag belooft zulks. Doch de Kinderbescher ming komt inlichtingen vragen betref fende Nippen Om een goede indruk te maken, maakt hij zich lid van het Heils leger. Intussen is de oom van Nipper weer gekeerd Slag brengt Nipper bij zijn oom. doch deze verlangt niet naar hem en wil zelfs geld afpersen van Slag. Deze laatste, woedend cm de mislukking van zijn plan nen. verklaart met Nipper niets meer te maken te hebben geloven dat hij een overtuigd commu nist is en dat hij haar nodig -heeft otr. propaganda te voeren in Amerika. Basta- koff leider van de groep tot dewelke- Theodora behoort, geeft zijn toestemming voor Theodora's reis naar Amerika. Mac en Theodora moeten echter eerst trou wer. Ti. dens de huwelijksnacht oqtdekt Mac echter, dat Bastakoff niemand anders is dan de gebaarde moordenaar.. Jane, die denk: dat .Mac een gemene daad pleegde tegenover Theodora, onthult dat Mac absoluut geen communist is. Hierop moet Theodora overmeesterd worden om te beletten dat zij de hulp van de politie inroepe. Op dit ogenblik echter, worden Mac en Theodora aangehouden De camera en de zakdoek werden gevonden, en Vanya be kende «Kameraad Xte zijn Door het gebabbel van Vanya komen zij -alle drie nog slechts nonsens vertelt Vanya de hotelportier, beschouwt Mac echter als de «Kameraad X». want hij ontdekte in Mac's radio een fototoestel en een zakdoek, waarin sensatiewekkende artikels waren verborgen. Mac fotogra feerde met deze camera een gebaard man. die Vasiliev trachtte te vermoorden. Vanya pleegt dan chantage op Mac. om hem te verplichten zijn dochter Theodora naar de Verenigde Staten mede te nemen. Theo dora is echter een overtuigde kommu- niste en het zal heel wat moeite kosten om het meisje over te halen haar geliefd Rusland te verlaten. Daar Theodora echter een mooi meisje is doet Mac zijn best. Hij doet haar in de cel der ter dood veroordeelden te recht. Hier vindt Theodora honderden van haar kameraden, die op de terechtstelling wachten. Mac onthult aan Vasiliev de identiteit van zijn moordenaar Wanneer Mac naar het bureau van de kommissaris wordt ge bracht. wordt hij echter door Bastakoff. die het bewind in handen nam. ontvan gen Mac stelt voor het negatief van de moordaanslag te vernietigen, in ruil voor zijn vrijheid en deze van Theodora en Vanya. Bastakoff neemt aan maar spant een valstrik Bastakoff mislukt echter in zijn opzet en Mac. Theodora en Vanya ontsnappen in een pantserwagen van het Russische leger. Niettegenstaande de krijgshaftige houding van Joel Mc Crea, schijnt de bekoorlijke Alexis Smith hem wel te mogen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 5