UIT DE STREEK Lactano's Zomerprijskamp DAMES- of HERENFIETS ZONNEBEKE VLAMERT1NGE LANGEN ARK MESEN Valse 1.000-frank briefjes in de streek «A LA CON FIANCE DE jACHTREGELING Beste dank aan de verstandige ouders Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS 60 KOLONIALE LOTERIJ HET YPERSCH NIEUWS BIz 2 12-8-1950 Ingevolge de Wereldkampioenschappen wordt de trekking van onze Zomerprijskamp die moest plaats hebben op 20 Augustus, uitgesteld tot 17 September 1950. De hoofdprijs van deze prijskamp is een Vaststelling der ponten 1 liter gepasteuriseerde Lactanomelk 1 punt 1 liter gepasteuriseerde Lactano-babeurre 2 punten 1 liter Lactano-Yoghurt 3 punten 1 doos Lactano-Camembert 3 punten 1 liter Sterilac 4 punten 1 kgr. Lactano-melkerijboter Kontrolemerk 5 punten Voor de melkproducten tellen de capsules als waardebepaling der pun ten. voor de Camembert en de boter, de vignet van de doos of de vignet van het inpakpapier der boter. Alwie 300 punten of veelvouden indient, heeft recht op 1 of meer kansen in de uitloting. De deelnemers worden verzocht hun punten uiterlijk op Vrijdag 15 September, bij hun respectievelijke melkverkoper in te dienen. De punten moeten per 300 ingepakt worden en duidelijk naam. voornaam en adres vermelden. (3621) HERBERGKERMISSEN gedurende de maand Augustus 2e ZondagBij Karei Vermeersch In de vette os 3e ZondagBij Valeer Peene In de slachter 4e Zondag Bij de kinders Phlypo In de rust der reizigers BURGERSTAND MAAND JULI Ge boorten Brigitte Vanelslande, d. v. Hen ri en Anna Vanelslande Guido Mylle. z. v. Michel en Marcella VierenGuido Ver- schoore. z. v. Georges en Elisa Hoflack Godelieve Robaey. d. v. Urbain en Chris- tiane FonteyneRita Leleu. d v. Lucien en Marcella CallensOswald Meeuws, z. v. Gaston en Anna Dzycielewska Dany en Anny Claeys, z. en d. van Julien en Ida Oda. HuwelijkenCyriel Wydaeghe met Su zanne DemeyMarcel Decroix met Su zanne SchoonaertHippoliet Vandamme met Paula VansteelandtRoger Noyez met Simonne Salomez. OverlijdenLouise Raes. wed van Bru no Vuylsteke en van Cyriel Veracx. ONGEVAL Toen Jozef Devos. vee handelaar, te Westouter enkele dieren ging bezichtigen in de weide van een landbouwer, moest hij over een ijzeren hek kruipen, gleed uit en werd door de punt van het hekken in het been erg ge kwetst- De dokter moest de wonde met haakjes dichtmaken. BIJ SPORTKRING Gezien het voet balkampioenschap binnenkort weer aan gevat wordt, worden er regelmatig de Woensdag voor de kadetten en juniors en de Donderdag voor ons eerste elftal trainingen gegeven. Reeds werden verscheidene vrienden wedstrijden afgesloten. Op Zondag 20 Aug. spelen we aan huis tegen W. S. leper en op Zondag 27 Aug. doen we de ver plaatsing naar Veurne. Gezien we op 15 en 27 Aug. met Sport kring naar de zee reizen, dienen degenen, die wensen mede te reizen, hun naam zo spoedig mogelijk op te geven. DUIVEN KRONIEK Lokaal de Zwa luw. Prijsvlucht van 6-8-50 uit Arras met 103 prijsduiven. 1. Devos Jozef. Vlamer- tinge2. Verstraete Robert. Brielen3. Devos Daniel. Dikkebus. Prijsvlucht van 6-8-50 uit Creil (oude) met 97 prijsduiven. 1. Wybo Achiel, Vla- mertinge2. Logie Jozef. Vlamertinge 3. Gillioen Gebr.. Vlamertinge. Prijsvlucht van 6-8-50 uit Creil (jongen) met 117 prijsduiven. 1. Timperman Lucien. Dikkebus2. De Brabandere Alfons, Vla mertinge 3. en 4 Phlypo Maurice, El- verdinge. Uitslag kampioenschap1. Gillioen Gebr Vlamertinge. 10 prijzen2. Del- place Maur.. 9 prijzen 3. Wybo Achiel, 8 prijzen. WIST GE Dat onze kerktoren, die sedert lange tijd bouwvallig was. eindelijk helemaal hersteld werd en een gans nieuw uit zicht heeft Dat de uurwerken van de toren die eveneens sinds geruime tijd het uur niet meer aanduiden, zullen hersteld wor den SPORTIEF HUWELIJK Dinsdag 1.1. trad de heer Jan Barroo. oud-speler en oud-secretaris van Sportkring Vlamertin ge. in het huwelijk met Mej. Angèle De- leu uit Roesbrugge. Hartelijk proficiat CINE ROYAL stelt voor op Zaterdag 12. Zendag 13 en Dinsdag 15 Augustus, de film EREBANDIETEN met Denis Mor gan en Jane Wyman. Een super «West ern Een reis van 2 uren door het land van actie en avontuurDe Far-West. Op half Oogst vertoning te 5 uur. ONGEVAL Zaterdag namiddag deed het oude vrouwtje Marie Beekaert. in de Boezingestraat haar gewoon wandelinge tje toen enkele arbeiders aldaar per fiets kwamen aangereden. Door een ongeluk kig toeval had een van hen het vrouwtje niet bemerkt, zodat ze dan ook omverge worpen werd. Daar ze onmogelijk kon opstaan, werd een geneesheer bijgeroepen, die haar aan stonds naar het hospitaal te leper voerde. Gelukkig was er niets gebroken. RENNERNIEUWS Maurits Minne is hoopvol gestart in de ronde van België in de eerste ritten heeft hij echter on- kans gehad, doch met wat meer geluk zal Maurits zijn stand nog wel verbeteren Maurits Quartier werd vijfde te Dikke bus. Zondag rijdt hij zijn eerste koers bij de Liefhebbers te Wervik. We wensen hem het beste DUIVENNIEUWS Duivenmaatschap- pij. de Frontduifbij Maurits Blomme. Uitslag Prijsvlucht uit Creil (100 duiven) 1. Derdaele E. (Jonkershove) 2. Der- daele E. (Jonkershove) 3. Debergh A. (Langemark) 4. Bulcke H 5. Derdaele E. (Jonkershove) 6 Depoorter R. Uitslag uit Breleuil (Jongen 81 dui ven) 1. Vanacker C. (Langemark) 2 Detremmerie J. (Langemark) 3. Detrem- merie J. (Langemark) 4. Verstraete J. 5. Bulcke H.6 Vanacker C. (Langemark) van duivenring. KNAAP DOOR AUTO AANGEREDEN De 8-jarige André Billiet uit Waasten, werd Zaterdag 11. op het gehucht Pont de la Douve. door een auto aangereden en ten gronde geworpen. Hij werd naar het O L- Vrouwhospitaal te leper overge bracht. waar men een beenbreuk vast stelde. ELLEBOOG GEBROKEN De kleine Coisne Yves uit Mesen. deed Dinsdag 1L zo'n ongelukkige val. dat hij met een ge broken elleboog naar het O. L Vrouw- hospitaal te leper, moest overgebracht worden. NAAR DE KUST Zondag 13 Augus tus neemt de Kon. Harmonie deel aan het Bestendig Festival te Oostende. De twee autocars vertrekken stipt te 6 30 u. Aanhoudingen te Ploegsteert en te Armentières Tijdens de laatste dagen stelde men in de grensstreek vast dat verscheidene valse briefjes van 1.000 fr. in omloop werden gebracht. Te Ploegsteert kon een persoon worden aangehouden, die uit de autobus van leper was gestapt en bij dhr. Huys gevraagd had 6 biljetten van 1.000 fr. te mogen deponeren, tot bij zijn terugkeer. Toen hij Vrijdagmorgen bij zijn terug keer draalde om zijn geld te vragen, daar er juist klanten waren, wekte dit arg waan en men verwittigde dan ook de rijkswacht. Na wat talmen ontving de kerel ver volgens zijn geld. om aan de deur in de armen van de gendarmen te lopen. Het bleek weldra dat de omslag slechts valse briefjes bevatte. Anderzijds werd te Armentières even eens een kerel aangehouden, die poogde valse briefjes van 1.000 fr. om te wisse len. Beide mannen zouden deel uitmaken van een zelfde bende, die te Parijs zou gevestigd zijn. KLEDEREN, MANTELS, STOFFEN en ZIJDEN IVaastenstr. 27 - PLOEGSTEER7 Konijnen mogen van af 26 Augustus, hazen vanaf 30 Sept. geschoten worden In het Staatsblad van Woensdag ver scheen een ministerieel besluit betreffen de de opening en de sluiting van de jacht De opening der onderscheiden wijzen van jagen op de verschillende soorten van wild is voor het seizoen 1950-51 op de navolgende datums bepaald voor gans het land 1) op 26 Augustus 1950. te 8 uur 's mor gens voer de patrijs, de kwakkel, de hout snip en de kwartelkoning. Het konijn mag in het open veld ge schoten worden van 26 Augustus af, te i uur 's morgens. 2) op 30 September 1950. voor de haas. de fazanthaan. de korhaan. het hazel hoen. het hert. de reebok, de jacht met de drijfhond en de grote jacht 3) cp 14 October 1950. voor de fazant hen en de reegeit 4) op 28 October 1950, voor de hinde en het hertje (mannetje en wijfje). Het schieten van de spitherten, dam herten (mannetjes en wijfjes), korhennen. grote korhoenen (hanen en hennen), en Schotse sneeuwhoenen. alsook de jacht met hazewindhond zijn verboden. Het jagen in de velden waarop zich graangewassen of andere korrel- of zaad dragende planten bevinden, rijp of rijpend te velde staande of afgemaaid maar lig gend cp de grond is verboden. De sluiting van de jacht De sluiting van de jacht is bepaald als volgt 11 na 20 November, voor het hert. de reebok en de reegeit 2) na 30 November, voor de patrijs, de kwakkel, de kwartelkcning, de fazanthen. de korhaan en hazelhoen 3) na 31 December, voor de haas. de jaent met de drijfhond en voor om het even welke jacht in open veld. behalve de uitzonderingen van artikel 5 en de grote jacht 41 na 15 Januari 1951. voor de hinde en het hertje 5) aa 31 Januari 1951 voor de fazant haan 6) na 28 Februari 1951, voor de snip- penjacht in de bossen, voor al de eenden (mannetjes en wijfjes), en voor alle an dere jacht op het waterwild, uitgezonderd de watersnippen en dovers. waarvan het schieten tot en met 31 Maart toegelaten blijft Nochtans zal het gebruik van de eendenkooien met netten geschorst wor den gedurende de tijd dat het omliggende water met ijs bedekt is na 30 April 1951. voor de grote jacht met koppel jachthonden en zonder vuur wapens. De jacht met het geweer op het konijn, met of zonder fret. bij klopjachten of met de staande hond. in de bossen, alsook in de duinen, de teenbossen. bremvlakten of beiden en deze door middel van beurzen en fretten zijn gans het jaar toegelaten. Tenzij mits bijzondere ministeriële mach tiging mogen de honden keffersge naamd. voor die wijze van jagen slechts gebruikt worden, van af 1 Maart tot de opening van de jacht met de drijfhond, a's zi gemuilband zijn. De kleine patrijs honden (épagneuls), cockers en andere, zijn met de staande honden gelijkgesteld. De loerjacht op de snippen is toegelaten van 1 October tot en met 5 November 1950 en van 1 Maart tot en met 10 April ïyöi. die ons htm kleuters toevertrouwd hebben De kindertuin van de Rijksmiddelbare School (Justice) telt reeds meer dan 100 leerlingen. Hoera Een derde klasse werd opgericht tot vreugde van iedereen die er aan houdt zijn kinderen in een gezel lige omgeving te zien opgroeien. Want. mooi is onze KindertuinDe kinderen worden er in leuk versierde klassen be ziggehouden. Ze kunnen heerlijk spelen op de ruime, zonnige speelplaats, en op Donderdagnamiddag krijgen ze prettige voorstellingen van Mevrouw Verhack's prachtig poppentheater. Ouders, denkt aan uw kindjes en zendt ze ons in volle vertrouwen(3335) het juist adres Pimpelmans komt. licht aangeschoten, raar huis Als hij eindelijk het sleutelgat gevonden heeft, vraagt plots een zenuw achtige stem op het gaanpad Weet u ook of dokter Janssens hier woont Nee, zegt Pimpelmans onvast, maar die woont op t einde van de straat. Danke danke. en weet u soms het nummer Het nummer Maar m'n beste man. dat staat immers op de deur. jodenhistorie 't Gebeurde kort na de machtsovername in 1933. In een der drukste straten van Ber lijn zat een oude bedelaar met een bord tussen zijn kromme benenKoop niet bij Jodenstond er op geschreven. Goering kwam er toevallig voorbij, zag het manneke zitten, bekeek het bord, gaf 25 mark en spoedde zich naar Goebbels om te vertellen wat er gebeurde. Goebbels kwam, zag. liet een photo ma ken. gaf 50 mark en liep naar Hitler met een afdruk. Doch de Führer wilde de man zelf be kijken. reed er per auto naartoe, schonk 100 mark en vroeg dan U maakt propaganda voor ons Dat ziet ge wel. Maar wie bracht u op dat pracht idee 7 Daar moet men natuurlijk Jood voor zijn... de goede speaker Tijdens de bezetting werd een cabaret, voor uitlatingen tegen de moffen, voor twee avonden gesloten. De derde avond stroomde de zaal natuurlijk vol. Iedereen was nieuwsgierig hoe men het incident ging bespreken. Daar trad de speaker op Dames en Heren, zei hij. eergisteren waren we open maar omdat we te open waren werden we gesloten. Als we nu van avor.d gesloten zijn blijven we open, doch zijr. we weer open, dan worden we terug gesloten. nog niet lang geleden Het was in de slangentijd. Niet die van Eva cf van Mozes, maar van de mensen slangen vóór de winkels... Er stonden die morgen (en 't was nog maar 9 uur) wel tweehonderd ongeduldige wachters onbeweeglijk en suf voor een bevoorra dingswinkel. Plots kwam er een pieterig, gewiktst heertje aan. keek even monkelend rond maakte een paar pasjes en wou zich vóór de eerste van de rij plaatsen Een golf van protesten barst los, twintig armen grijpen de onbeschofterik en voor hij goed weet wat er gebeurt, ligt hij aan de over kant van de straat, onder het gelach en het leedvermaak van de babbelwijven te spartelen. Maar de man komt vastbesloten terug en... ligt voor de tweede keer met zijn benen in de lucht. Tenslotte krijgt een agent het spelletje in de gaten en komt toegelopen. Het slacht offer kruipt recht, molenwiekt met de ar men en schreeuwt buiten zichzelf van woede Nonde. nondeNu beginnen ze mijn keel uit te hangenzullen die dikkoppen dan nooit begrijpen dat ik mijn winkel wil opendoen zalig de armen van geest 1942 Mie heeft vet vastgekregen en gaat frit bakken. Terwijl ze bezig is komt Fien aangedrenteld en zegt Tiens. tiens. ik ga patatten snijden en kom ze dan in uw vet leggen. Maar Mie trekt een zuur gezicht en mompelt iets onverstaanbaars. Kom. kom. zegt Fien. de ene dienst is de andere waard weet ge wat. koop Zaterdag een kieken, dan moogt ge het in mijn soep leggen. achtung: feind hoert mit Een sergeant en vijf soldaten gaan op nachtpatrouille. Ze kruipen achter elkaar de sergeant op kop. Deze laatste keert zich i af en toe fluisterend om. en dan gaat het Opgepast een put opgepast een wiel opgepast een lijk. enz... Het bericht wordt telkens nauwelijks hoorbaar doorgegeven. Maar ineens vraagt de laatste, via zijn maten, hoe ver men nog van de vijand is. Het antwoord wordt eveneens gefezeld n «Nog minstens 10 kilometer». Hierop rOSrverVOer per Helicopter springt de laatste recht en roept nijdig Op 21 Augustus e. k. opent de Sabena, uit volle borst in samenwerking met het Postbeheer. de VerdomdTien kilometerMaar eerste luchtpostdienst per helicopter op waarom moeten wij dan zo stil spreken het centinent. Waarop de sergeant naar hem toe komt Het toestel zal vogende reisroute vol- en op zijn keel wijzend, antwoordt ?enBrussel. Libramont. Luik. Tongeren j Maak het niet zo druk. man. ik heb Hasselt. Beringen. Turnhout. Herentals een keelontsteking en kan niet luider Het is te zeggen achttien millioen op de dertig millioen bevat in iedere schijf van de worden om de drie weken door het toeval verdeeld. 34 426 loten voor 300.000 biljetten waarvan 34 395 loten van 200 tot 20.000 fr. 12 loten van 50.000 fr. 12 loten van 100.000 fr. 3 loten van 250.000 fr. 2 loten van 500 000 fr. een groot lot van één millioen een supergroot lot van twee en een half millioen. Trekking te Maaseik op 26 Augustus. Het biljet 100 fr. Het tiende 11 fr. En vergeet niet dat één zelfde büjet meerdere loten kan winnen. (3607) Antwerpen, Brussel De dienstregeling en de verschillende andingsplaatsen zijn als volgt Vertrek uit Brussel. Ninoofse Poort 1145 u. Libramont. voetbalterrein Luik. Frère Orban-kaai Tongeren, de Motten Hasselt. St Hubertplaats Beringen, terrein van Vigor Turnhout. langs de baan naar Kasterlee Herentals. Oude Vaart Antwerpen, Wilrijkse plein. J- v- Rijswijklaan Brussel. Ninoofse Poort spreken HU KENDE DE LES Tante Sophie kwam op bezoek. Mama en Papa hadden Sloeberke op 12 50 u. het hart gedrukt absoluut niet te spreken 13 39 u. over hetgeen ze op de zwarte markt had- 13 52 u. den gekochtTante Sophie haar man 14.05 u. was namelijk controleur en. men kon toch 14.16 u. nooit weten. Er werd een lekker souper opgediend en de tante drukte haar vol- 14 47 u. doening en verbazing uit 14 59 u. j Hoe is het mogelijk zei ze. met zulke slechte tijden en zo 'n erbarmelijke rant- 15.19 u. soenering Zeg eens Sloeberke. hebben DE HARINGEN Een Duitse officier vraagt aan een keg. ner in het restaurant Een Hitleriaanse haring Maar. mijnheer, wij hebben geen... De officier staat dreigend recht, slaat met de vlakke hand op de tafel en Ik zegeen Hitleriaanse haring De kellner druipt naar het buffet af. legt het geval aan de baas uit, en deze zegt Een Hitleriaanse haring Dat is toch gemakkelijkGe neemt een gewone ha ring. doet er de hersenen uit, trekt zijn muil wijd open. en dient hem op met peper HEIL Een Weens toneelspeler die verzocht werd te München op te treden, wordt door de spelleider de les opgelegd Pas goed opDenk er aan dat ge de gewoonten van het land naleeft. Het gebruik wil, dat ge. bij het verschijnen op het toneel, de rechterarm uitstrekt en Heil Hitier zegt. Akkoord. Hebt ge 't begrepen Zeer wel. Zult ge 't onthouden Natuurlijk Heil HitlerIs toch ge makkelijk... 's Avonds. De speler gaat opkomen De drie gongslagen weerklinken. Het doek gaat op en de Wener treedt op het orkest toe. Heilzegt hij. en heft de arm op Hij zwijgt, wordt zenuwachtig, kijkt naar boven en herhaalt Heil! En dan. met een vreselijk droevig ge zicht Vergeef me. het is te dom. maar ben de naam vergeten BERLIJN 1945 Frau Moll bewoonde in de hoofdstad een prachtig appartement. Ze had een diepe verering voor haar sprekende papegaai, noemde hem Adolf en had hem angstvallig de redevoeringen van zijn roemrijke patroon aangeleerd. De vogel, het moet gezegd, trok zich met ere uit de slag. Zekere dag, luchtalarm Iedereen naar de schuilkelders De verschrikte dame laat alles in de brand, vlucht naar de kelder en vergeet haar lieveling. Er gaat een uur voorbij onder oorver dovend lawaai. Als de sirène het einde van het alarm aankondigt kruipt iedereen uit de kelder en zoekt versuft naar zijn woning. Er blijft in werkelijkheid geen steen meer op de andere en de papegaai brult van op de- puinen van een schoorsteen Ik verzeker u dat de schade niet noemenswaardig is. OH! DIE CONTROLEURS! Controle op de baan. Een fietser met een grote tas wordt tegengehouden. Wat zit er in uw tas Van allesboeken, brood, boter en eieren... Ha. ha. boter en eieren Laat eens zien. De controleur doorsnuffelt de tas vindt niets en maakt zich kwaad. Wel. ik dacht dat ge boter en eieren had Hierop opent de fietser bedaard zijn tas. neemt een boterham, opent hem en zegt En dit dan Is hier geen boter en geen ei op NIET STERK MAAR SLIM 't Is Augustus en Jef en Piet zijn in Spanje in congé Voor het laatste zouden ze nog graag naar een stierengevecht gaan zien maar 't is erg krot met de financies. Er wordt besloten alsdat Jef zal gaan zien en Piet zal geduldig buiten op z'n vriend en diens verslag wachten. Zo gezegd zo gedaan. Het gevecht is zo juist aan gang en wie ziet Jef daar binnenkomen en zich op de beste plaats neerzetten Wel. verdorie, 't is de Piet Aan de uitgang vinden ze mekaar weer en Piet moet natuurlijk uitleg geven. Wel. zegt hij moeilijk was dat niet Ik stond daar buiten tussen al dat volk kalm te wachten. Opeens roept iemand PicadorAlleman buigt en die vent binnenTwee seconden later, een roep MatadorAlleman buigt en die ook binnen. Mij gaat een licht op. Ik roepIsido re Alleman buigt en ik was ook binnen OOK NIET SLECHT Een kleine gast komt te biechten bij Meneer Pastoor, en vertelt hem onder andere dat hij aan de pudding gezeten heeft. Daar de kleine nog wat wacht, denk! de pastoor dat hij iets vergeten heeft en vraagt Is er nog wat. ventje Ja meneer pastoor, was het antwoord, er is nog een stukske. GEMEEN Een automobilist heeft een zeer dikke 15 45 u. jullie hier een tafeltje dek je of komt e Bed Dl helicopter die deze dit alles van de zwarte markt? dienst zal verzekeren heeft een gemid- Maar Sloeberke herinnerde zich de les e snelheid van 100 km. per uurde en zei langs zijn neus weg stijgsnelheid bedraagt 5 meter per se- i Nee Tante, dat staat hier allemaal conde en de nuttige lading is 235 kg i reeds van voor de oorlog. vrouw omvergereden. Het mens is er met de schrik van af gekomen, en scheldt f®" gen de voerder. Maar enfin, zegt ze. kon jij niet om rijden in plaats van mij tegen de grond te smijten Misschien wel. Madame, maar ik wa' niet zeker dat ik wel benzine genoeg gehad hebben.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 2