FILMWERELD J. BOLLINCIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER S UIT DE PROGRAMMA'S Leest elke week HET YPERSCH NIEUWS »l Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: ZOEKT EEN GOEDE VIT.PEN Zie dan de uitstalling der Drukkerij Du- mortier. S4. Boter straal leper. Steeds de grootste keus U vindt er beslist een pen naar uw hand. HET VPERSCH NIEUWSBil. 8 12-8-1950 CINEMA CAPITOLE: DE ZEGE VAN DE WIL met James Stewart. June AUrson en Frank Morgan. Wanneer Barney Wile te Greenville, in de hoop in de wereld van de base-ball. Het noodlot treft hem echter Tijdens een jachtpartij op zijn hoeve gaat Monty's geweer bij ongeluk af en de speler wordt in het been getroffen. In t ziekenhuis meet Ethel er in tcestem- Texas uit de trein stopt ziet hij een jongf men dat Monty's been afgezet wordt Dit man die geweldig handig is bij het base- het eindfc „n de carrière die Monty tge man j IO schitterend toelachte. hall-spel Barney volgt de Monty Stratton naar huis en onoanas jj,, speler is een tijdlang ten zeerste de opwerpingen var. Ma Stratton blijft teneergeslagen. doch dan besluit hij zich Wile oj^^e hoeve Aldus zal hij de jonge I terug in het balspel in te leven, ondanks Stratton m bet balspel cp degelijke wijze kunnen opleiden. Na enkele tijd stelt Wile voor met Stratton naar Pasadena te gaan om er Monty voor te stellen aan zijn oude vriend Jimmy Dikes, een belangrijk iemand die Monty beslist zal aanwerven. Nadat de jonge man zijn buitengewone hoedanig heden bij het spel toonde, wordt hem in derdaad een kans gegeven Monty ontmoet ook de mooie en pittige Ethel en vooraleer de ploeg er voor het balspel-seizoen in Chicago op uit trek: zijn beide jonge lieden verliefd Na een schitterend seizoen, dat voor Monty de beste perspectieven opent trouwt hij met Ethel. Weldra hebben de nstmatig been. De eerste malen kan Monty zich niet staande houden bij het spel. doch weldra merkt hij dat hij niets van zijn vroegere kwaliteiten heeft ver leren. Zender Ethel iets te zeggen neemt hij deel aan een wedstrijd te Houston waarop alle vedetten van de base-ball vertegenwoordigd zijn Barney is ver schrikt wanneer hij van Monty's besluit kennis krijgt en Ethel, die slechts het feit verneemt wanneer zij reeds op het stadion aankwam, is totaal ontredderd, want de mislukking van Monty kan hun hele leven verwoesten Dank zij zijn on tembare meed en zijn hardnekkigheid, be haalt Monty echter de overwinning. Monty en Ethel weten thans dat het le- Strattcn s een jongentje. Monty is thans i ven voor hen opnieuw begon. Een toneeltje met James Stewart en June Allyson in De zege van de wil CINEMA CAPITOI-E FREGOLA Een vrouw, als zij wil. kan alles zingt Fregola en Marika Rökk bewijst dit glans rijk in de titelrol van haar nieuwste film De wereldberoemde variété-ster Fregola treedt op tijdens een reeks gastvoorstel- lingen te Genève. Fregola. de vermom- mingsvirtuosc. welke een hele revue alleen speelt, danst, zingt en stept en steeds weer met een verbazende en onbegrijpelijke snelheid in nieuwe andere kostumen op het toneel verschijnt. Het doek valt na een tafereel. Het pu bliek uit zijn geestdrift door stormachtig applaus Steeds weer roept men Fregola Lachend, en gelukkig verbuigt zich de Revuester Fregola Een succesvolle avond is weer ten einde. De handeling van de film nochtans het noodlot volgens de fantasietonelen van een Revue dwingt de zozeer bewon derde en door velen zelfs benijde Fre gola tot verdere vermomming, zoals deze haar het leven opleggen. Op een avond wanneer ze zich zou den verloven komt Pablo Mendez niet. Kort geleden had zij deze elegante Boli viaanse konsulaatsekretaris leren kennen en werd op hem verliefd. Zij had toege zegd zijn vrouw te worden en juist op de dag. waarop deze belofte met een ring zal bekrachtigd worden, is hij er niet. Men telefoneert Personeel wordt uitge stuurd Niets Dan komt het bericht, dat hij dood is. Pablo werd vermoord Wie is de moordenaar De naam van Dr San tos word: uitgesproken Men zoekt hem op. om aldus de zekerheid te verkrijgen en men verneemt dat hi' in grootste ijl met een nachtviiegtuig naar Parijs is ver trokken Toeval of schuldbekentenis Is Dr Santos de moordenaar Dat is de voorgeschiedenis tot het lot van de zo gevierde Fregola. Fregola is eon vrouw van de daad. Zij neemt haar lot zelf ter hand. Zij moet en zij zal de moordenaar van haar verloofde vinden. Zij moet zijn bekentenis hebben. Tot wie uit men zich Tot een vriend misschien... maar zeker en in elk geval tot de vrouw, die men liefheeft. Dus moet Fregola er voor zorgen, dat de moordenaar op haar verliefd wordt. Bij gevolg moet zij naar Parijs. Zij moet Maar zonder visa Fregola vermomt zich volgens een pas foto in de vrouw van een zekere Dr Weg- schneiderzij reist naar Parijs. Fregola onder een andere vermomming, gelukt er in een gesprek tussen Dr San tos en een vriend af te luisteren. Fregola. terug in haar gedaante van de gevierde ster. zingt cp het Congres der Genees kunde. waar zij het tot een ontmoeting met de moordenaar wil brengen. En... Fregola verschijnt tenslotte in de redaante van een verliefde, die werkelijk liefheeft. Maar de moordenaar?... Fregola wordt tot slot weer de wereld beroemde Fregola en danst als veelzijdige vermommingskunstenares in haar Revue te Genève. In een loge zit... Wie was dan de moordenaar Wie heeft dan het hart van Fregola veroverd En Fregola brengt eens te meer het pu bliek in gloeiende geestdrift voor Marika Rökk. de zo veelzijdige en talentvolle ster. die ons met elke scène van deze film fas cineert. CINEMA OLD IEPEB CANADIAN PACIFIC met Randolph Scott en Jane Wvati Een avontuurlijke loopbaan bekronend met de ontdekking van een doortocht door de rotsige gebergten van Kanada deelt Tom Andrews aan zijn baas mede. dat X Randolph Scott en Jane WyatL hij besloten heeft van zijn huwelijk met een door hem bemind meisje. Cecille Gautier. af te zien. Tem verneemt door Cecille dat Dirk Rourke. een zeer invloedrijk handelaar, een hevig tegenstander is van het plan om een spoorweg aan te leggen, want dit zou zijn handel met de Indianen en trap pers benadelen Tom verzoekt Cecille op hem te wachten. Hij legt haar uit, dat hij de aanleg van de spoorbaan moet beëin digen Dcor een twist scheiden ze echter van elkaar. Geholpen door Dynamite Dawson vindt Tom bijna overal bewijzen van Rourke's verraad. Deze pleegt zelfs een aanslag op Tom's leven door te schieten op de dyna- miet-kisten. die Tom ontlaadt. Gelukkig zal Edith Cabot, de doktoresse van het kamp. hem redden door haar eigen bloed over te tappen. Vernemend dat haar vader, met Rour ke samenwerkend, zich voorneemt de spoorweg te doen springen terwijl de In dianen de werklieden zullen vermoorden, snelt Cecille naar Tom om hem te ver wittigen. Dank zij deze inlichtingen kan Tom. met zijn werklieden, versperringen op richten tegen de Indianen. Rourke wordt gedood en er ontstaat een bloedig ge vecht- Edith verzorgt de gewonden en Cecille vuurt haar geweer af. aan de zijde van Tom. Op het ogenblik waarop de verdedigers inzien dat ze een hopeloze strijd leveren, hoort men het fluiten van een locomotief. De Indianen nemen de vlucht en de spoor weg is gered. Tom stelt vast dat Cecille hem nog steeds bemint, en hij vraagt haar ten huwelijk. Woedend vlucht ze in haar loge enkele ogenblikken daarna de cnbeken_ CINEMA OL D IEPEK DE LIEVELING VAN PARIJS L'iiv onnu d un soiri met Claude Dauphin, Raymond Rouleau en Nadia Gray. Edith een landmeisje uit Centraal Eu ropa woont vlak voor het kleine station waar elke dag de machtige sneltreinen voorbijvliegen, zonder er ooit te stoppen- Nochtans drcomt zi. er van eens mee te kunnen reizen naar de steden waarvan de namen op de Orient-Express voorko men: Wenen Buda-Pest, Parijs. Op zekere Zomernacht gebeurt dan het mirakelde Orient-Express heeft defect en zal voor enkele uren in het station stilhouden De bekende danser Harry Belmont, met zijn girls op weg naar We nen. is eveneens op de trein- Hij zal van dit onvoorziene oponthoud gebruik maken om nog even te herhalen in de wachtzaal van het station. Gewekt door de muziek, komt Edith de herhaling bijwonen, waar ze met Harry Belmont kennis maakt. Deze geeft haar een afspraak te We nen. louter om te gekscherenwant wan neer Edith enkele tijd daarna te Wenen aankomst, is de danser reeds naar Enge land vertrekken Ongelukkig genoeg valt zij in de han den van een verleider, die haar mee- trcont naar een nachtgelegenheid, uitge baat dcor een hartstochtelijk muzieklief hebber. Treberg In de onmogelijkheid het gelag te be talen. zal zij als dienster opgenomen wor- j wordt zi: er opgezocht door een gezant den Op zekere dag zet zij de mekanieke i van de koning, die haar meldt da: de piano in gang bij het afstoffen. Eerst is verst ernstig ziek is en dat hij haar ui zij verschrikt, doch dan zingt en danst zien. ze. de vedette van het cabaret nabootsend. J Zij spoedt zich er heen en in het kleine Men .uicht haar toe; Treberg en Harry jachtpaviljoen waar ze destijds mooie da- Belmont verschijnen. Deze laatste zegt gen doorbrachten, bekent Marie-Ange da- haar dat ze talent heeft en dat hij haar Harry destijds gelogen heeft om bestwi' de zich komt aanbieden om zich te ontschuldigen en... zijn fout te hers^" len. Ze geeft hem echter een klinjj^T oorvijg en werpt hem buiten. Harry a? mont verlaat haar en voortaan gaa- elk hun weg. De tijd gaat verder Marie-Ange n de wereld rond. Op zekere dag wordt^ in een hoofdplaats aan de Midde 'i-j^ Zee aan het Hof ontboden om er te zir gen. Een lakei kondigt de Koning aan De zangeres buigt diep. staat recht en herkent de cnbekende van Parijs Gans in de war. biedt ze haar ver ontschuidigingen aan. Als straf beveelt de koning haar het Lied der Rozer. V" zingen voor hem alleen. Wanneer hij moet kiezen tussen de kus en de roos. neeyi hij haar in de armen en kust haar hart, tochtelijk. Het is het begin van een idy' Ze gaan ver weg van de stad en neb ben er samen een heerlijke tijd. Doch de« liefde van de vorst voor een tcneelspee- ster dreigt een schandaal te worden. Da- verschijnt Harry Belmont opnieuw Hn verwittigt Marie-Ange dat ze de koni.-- moet verlaten, indien ze hem werke'u'! bemint, daar zijn leven niet meer veilie is. Zij aarzelt en dan gaat Harry de ko ning vinden. Hij zegt dat hij de gewezen minnaar is van zijn geliefde en dat hij haar opnieuw kwam halen. Woedend en bedroefd wijst de koning hem de deur Marie-Ange herneemt haar reizen. Te rug te Wenen, na een rondreis in Amerika Een beeld uit de film De lieveling van Parijs met Raymond Rouleau en de nieuwe ster en revelatie Nadia Gray. verder wil opleiden Dan begint het suc ces voor goed. Onder de naam Marie- Ange is ze weldra een gevierde ster. Te Parijs heeft ze een enorm succes met een nieuw liedHet lied der ro zen Zij gaat tussen de toeschouwers met een korf vol rozen en geeft hen te kiezen tussen een kus en een roosna tuurlijk kiezen allen de kus. Nochtans, een elegante jonge man, die i hi" roerloos: hij heeft opgehouden te een diepe indruk op de vedette schijnt j leven te maken, aarzelt en... kiest de roos Gewoel in de zaal en Marie-Ange is barst, werpt Marie-Ange zich radeloo» verplicht haar nummer te onderbreken. i het lijk var- haar geliefde. De gezondheidstoestand van de toning wordt elke dag slechter. Doch hij wft de vreugde van het weerzien niet verstoren In het dorp waar ze verblijven is er feest men wil de koning eren. Gezeten bij het vuur. vraagt hij Marie-Ange. het «Lied der Rozen te zingen. Doch wanneer ze bij het refrein voor over buigt om hem te omhelzen, blijf'. i En terwijl buiten het vuurwerk los- CINEMA COLISEUM NA DE STORM met Marie Harell en Nicolas Stuart- Een jong Amerikaans officier heeft de opdracht een villa, in de omgeving van Salsburg. in beslag te nemen. Hij maakt kennis met de dochter van het huis. welke voor de oorlog een uit muntende pianiste was De twee jonge mensen. Michel, de Amerikaan, en Bar bara. de Oostenrijkse, voelen een grote genegenheid voor elkaar. Maar hun idylle is spoedig ten einde, daar Michel Sals burg moet verlaten voor een andere dienst. Intussentijd richt Barbara een orkest voor kamermuziek op. Wanneer Michel in verlof komt. bekent zij hem dat ze vroeger verloofd is geweest met een jong Oostenrijks componist, maar waar ze sinds drie jaar niets meer van verno men heeft, en die volgens het zeggen van oude krijgsgevangenen, in gevangenschap zou gestorven zijn. Daar Barbara zich steeds meer tot Mi chel voelt aangetrokken, verloven ze zich er. beleven enkele dagen vol innig geluk. Enige tijd later komen er nog enkele gevangenen terug, en tussen hen. Tho mas. de gewezen verloofde van Barbara Hij brengt een concerto voor piano mede. hetwelk hij niet had kunnen beëindigen alvorens zijn vertrek naar het front. Dit alles brengt een grote schok teweeg in Barbara, daar zij Michel innig lief heeft, maar zij wil toch geen verdriet doen aan Thomas, en wanneer men vcor de eerste maal. in het publiek het be roemde concerto Resurrection speelt, dat door niemand anders dan Thomas is geschreven, ontvlucht zij het theater. Wanneer Thomas na de voorstelling de verdwijning van zijn enig levensgeluk opmerkt, is hij aan een grote onrust ten prooi. In de vroege morgen gaat hij op onderzoek uit. maar ontdekt slechts een halsdoek die op een meer in de nabij heid ronddrijft. CINEMA COLISEUM Een der prachtige beelden uit de film Na de Storm Mariano de meest geliefde filmzanger van de dag in «FANDANGO»" zijn grootste succesfilm.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6