FILMWERELD De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper de heroïsche stormloop de zesde ooievaar met Eddie Bracken en Betty Hutton. de rodeo der liefde UIT DE PROCRAMMAS de grootste zonde met Leon Ames en Luina Walters. le dernier refuge DE LAATSTE SCHUILPLAATS i met Raymond Rouleau en Gisèle Pascal. q K 0-c RADIO t&r: CINEMA COLISEUM met John Wayne, Joanne Dru en John Agar. Deze geschiedenis speelt zich af in de heldhaftige tijd der verovering van het Westen. In alle grensgebieden worden er duchtige gevechten geleverd. Hoeven worden afgebrand, konvooien verdwij nen. langs de trekkerspaden vindt men de gescalpeerde lijken van t bleekgezich- ten In deze tragedie, waarbij een ganse natie betrokken wordt, is het lot van één enkel soldaat van zo weinig belang, dat het hem haast tot schande zal strekken- Kapitein Brittles heeft de leeftijdsgrens bereikt, en het ogenblik is voor hem ge komen om zijn ambt neer te leggen, iets dat hij maar moeilijk aanvaarden kan Het fort e Starkewaar hij onder het bevel van majoor Allshard dient, is ern stig bedreigd door de Cheyennes. en Britt les wil de vrouwen eerst evacueren, waar bij de echtgenote en de nicht van de majoor, en dan meer naar het Noorden dringen om de Indianen te verjagen. Dat zal dan de laatste zending zijn van Brittles Aan het hoofd van een detache ment. waarbij al zijn vroegere wapen makkers zijn. als de luitenanten Cohill en Pennell. en de sergeanten Quincannon en Tyree begeeft hij zich op weg. Tij dens de vele gevaren die de troep be dreigen. weet de kapitein zijn koelbloedig heid en vastberadenheid te handhaven, en zo rampen te voorkomen. Dank zij zijn handigheid weet hij ook een twist te voorkomen tussen Cohill en Pennell, die beiden verliefd zijn op Olivia Allshard. de nicht van de majoor. Te Sudro Wells, waar de twee vrouwen de postkoets moeten nemen, begint het drama- Het postgebouw is geheel afge brand. en al de bewoners werden ver moord Brittles geeft onmiddellijk bevel zo spoedig mogelijk naar het fort terug te keren Onderweg verneemt hij het ver raad gepleegd door een bewoner van het fort. die aan de Indianen repeteergeweren verkoopt in het geheim. Achtervolgd door Cheyennes. drijft Brittles de tocht naar het fort zo snel mogelijk op. In de rivier is er een door waadbare plaatsde enige in een omtrek van 20 mijlen. De kapitein laat daar een groep soldaten achter onder het bevel van Cohill. met als opdracht gedurende 24 uur die overtocht tot het uiterste te verdedigen. Inmiddels zal hij met de vrou wen en het overige van de troep naar het fort terugtrekken. Maar op het fort Starke wacht hem een bittere ontgoocheling. In plaats van ver sterking te ontvangen om de overtocht te verdedigen, wordt hij van zijn com mando ontslagen. Zo luiden de bevelen van de hogere overheid De jonge, en nog onervaren Pennell krijgt van de majoor opdracht in zijn plaats te gaan. Brittles behoudt zijn kapiteinstitel. maar mag geen bevelen meer voeren. Hij ver gezelt nochtans de troep, en neemt op de gevaarlijke ogenblikken de juiste be slissingen. Hij weet zelfs door te drin gen tot in het kamp van de Cheyennes. onder voorwendsel er te willen onderhan delen met een stamhoofd dat hij kent. Op het nippertje kan hij eruit ontsnap pen. en dan leidt hij nog de gevechten tegen de Indianen, zó dat ze al hun paar den verliezen. Eenmaal de zege behaald zal hij het fort niet meer verlaten. Cohill wordt de echtgenoot van Olivia, en Brittles bekomt een brevet waarbij hij met de graad van luitenant-kolonel aangesteld wordt tot overste van de burgerlijke verkenners der streek. SW0 CINEMA CAPITOLE: Zonder toelating van haar vader, plaats commandant Kockenlocker. is Trudy het afscheidsfeest van een regiment gaan bij wonen ben, zich bedrieglijk in de plaats van een zekere Ratziwatski aangesteld te heb ben. van spionnage. enz... Kapitein Kockenlocker die nu van alles op de hoogte gebracht is, schat naar waar de de bemoeiingen van Jones om Trudy's eer ongeschonden te behouden en als plaatscommandant bekomt hij. als bewa- Wanneer Betty Hutton haar duivels ontbindt, is het altijd veilig haar uit de weg te blijven, zoals bovenstaand toneeltje uit Be zesde ooievaar» ons toorrt- Tijdens een woeste jitterbug wcrdt j ker van de gevangene aangesteld te wcr- Trudy letterli;k K O. geslagen, 's Ande- den. Enige dagen later kan Jones ont- rendaags. wanneer zij bijkomt stelt zij vluchten dank zij de medeplichtigheid v»° zich voor de vorige dag een huwelijk te Trudy s vader. Jones pakt zijn biezen_en p nnpn aanoonom mnt u hebben aangegaan met een soldaat, maar zij kan zich niets van de verleider her inneren. alleenlijk denkt zij dat hij, zo iets als Ratziwatski heet. Nog weet de vader van Trudy niets van het voorval en denkelijk was alles daar bij gebleven ware Trudy niet enkele we ken later gewaar geworden dat zij wel dra moeder zal worden. Een schoolkameraad van Trudy. Nor- val Jones, op de hoogte gebracht van het feit. tracht doch tevergeefs, de verlei der terug te vinden. Alsdan tracht Jones het zogezegde hu welijk te wettigen door meL Trudv een huweli k aan te gaan onder de naam van Ratziwatski. Helaas^ al deze bemoeiingen lopen spaax Het gerecht komt achter het ee- knoei .Jones wordt gearresteerd en be- lticht van Trudy s eer aangerand te heb- trekt op zoek naar Ratziwatski Z» maand later komt hij eens te meer oo- verrichterzake terug en... wordt opnieu aangehouden. Teneinde Jones te redden, besluit Truw vastberaden heel de waarheid aan het ge recht te vertellen, maar op weg naar tribunaal moet Trudy schielijk naar terug... Tra» Emmy neemt de plaats in van T vertelt heel de waarheid en Jones w° vrijgesproken. Jones stormt naar het hospitaal. sery binnen, ziet er naast Emmy by's en vraagtHetwelk is het E®* fluistert Jcnes iets in het oor J°ne~.^ als verpletterd, stormt naar Trudv zojuist ontwakend. angstvallig nieuws vraagt, maar Jones, zich lukkige vader achtend, valt stotterend geluk in de armen van Trudy - HET TPEESCH NIEUWSBlz. 8 19-8-19ó« CINEMA CAPITOLE met Dorothy Lamour, Dick Powell en Victor Moore. hij niets doet om het rendement óe- te verbeteren. Steve echter weet niet. waar zie daartoe nodige geld te verschaffen "jr timer die stilaan de liefde die I Steve zich toedragen begint in -e CINEMA OUD 1EPEB Een jonge man ontmoet een meisje van goeden huize verklaart haar zijn liefde, en is door de ouders aangenomen. Door een geneeskundig onderzoek leert de jonge man echter dat hij syphilis opgelopen heeft. Hij stelt zijn huwelijk uit en ondergaat de behandeling van een kwakzalver die hem na drie maanden verzekert dat hij genezen is. Het huwelijk heeft plaats. De jonge vrouw werkt in een fabriek Gezien de sterke toename van geslachts ziekten gedurende de oorlog, wordt het personeel van de fabriek verplicht zich aan een bloed-analyse te onderwerpen De jonge vrouw die een baby verwacht, blijkt door syphilis besmet te zijn. De jonge man bezoekt de kwakzalver en verwijt hem heftig, dat deze hem ver zekerd had dat hij genezen was. Gedurende het twisten doodt de jonge man de dokter. De jonge man komt voor het gerecht, beschuldigd van moord. Hij schaamt zich te bekennen dat hij syphilis opgelopen had en laat zich we gens moord veroordelen. Zijn advokaat vermoedt gelukkig de waarheid, en het einde van de film bewijst ons dat een ernstige behandeling van deze ziekte de gezondheid kan teruggeven. De vader wordt aan zijn vrouw en het kind. dat weldra zal komen, teruggegeven. De film toont ons eveneens enige episo den van de strijd die de Amerikaanse overheden hebben ondernomen tegen de prostitutie. P. 8. - Film voor de propaganda tegen de geslachtsziekten, in de Verenigde Sta ten gedraaid om tegen de uitbreiding van geslachtsziekten te strijden. Aanbevolen door de c Board of Educa tional in de Verenigde Staten. CINEMA OUD IEPER Philippe Duprez en zijn minnares Syl- vie Baron leiden een ri^k leventje aan de Azurenkust waar Sylvie zich bezig houdt met rijke oude heren mee te tronen die daarna in een kreeg gehouden door het bendehcofd Alvarez, van hun geld ontlast worden. De geliefde Dick Pt well schijnt ctn en al aandacl.t om zich de werking van de revolver te laten uitleggen in de Western-showfiim De rodeo der liefde n. tussen Philippe en Antoinette de jongere zuster van Syivie. En toch is er iets in I Philippe dat haar aantrekt en verwart I Deze ten overstaan van de charme en de I ongereptheid van het meisje, begrijpt het I verkeerde van zijn levenswijze. Dan gebeurt het onvermijdelijkebei- I den beminnen elkaar, doch Philippe durft I het haar niet bekennen Op een avond be- I kent Antoinette het aan Sylvie Deze is I er zich bewust van dat ze niet tegen haar on ge re zuster zal opgewassen zijn en Gisèle Pascal en Raymond Rouleau in de Franse film Lr dernier Refuge Op zekere avond onthult een der kliën- ten zijn echte identiteithet is een po- litieinspecteur op het spoor van ons kop pel. Ze kunnen nog tijdig ontsnappen, doch zitten zonder geld Gelukkig kan Sylvie op de sneltrein die hen naar Parijs voert, kennis maken met een rijke handelaar, die ongeveer een millioen bij zich draagt. Doch het zaakje loopt slecht af. want zij worden op heterdaad betrapt en tij dens het handgemeen dat volgt, wordt de handelaar gedood. Pas te Parijs aangekomen hebben bei den slechts één gedachteeen veilige schuilplaats zoeken. Zij begeven zich dan ook naar een dorpje in de omgeving van Grenoble, waar de ouders van Sylvie een kleine zagerij hebben. De onverwachte thuiskomst van Sylvie met haar verloofdeverwekt bij de familie Baron sensatie. Want men heeft Sylvie nooit haar vertrek vergeven, jaren geleden, dat aan haar moeder zoveel ver driet berokkende. Daarom is de begroeting koel. vooral bedreigt haar minnaar. Zij mislukt en dan gebruikt zij het uiterste middelzij verwittigt Alvarez om druk uit te oefenen op Philippe. Daar mede tekent zij echter ook zijn doods vonnis. Want Alvarez was er sedert lang op uit om Sylvie in zijn macht te krijgen. Hij komt haar halen, onder bedreiging Philippe aan de politie over te leveren. Vooraleer te vertrekken onthult Sylvie de waarheid aan haar zuster. Een hart roerende scène volgt met Philippe, tijdens dewelke deze zich tracht te verklaren. Hij zal er niet in gelukken, want reeds verneemt hij de komst van de politie, die door Alvarez werd verwittigd. Hij tracht per auto te ontvluchten, na een agent neergeschoten te hebben, doch moet zich in het kleine station insluiten. Daar verdedigt hij zich tot het uiterste, ondanks de smeekbeden van Antoinette, zich over te geven. Tijdens een uitval, wordt hij neergekogeld. En dan keert de rust in het dorpje te rug. De opgejaagde heeft eindelijk een laatste schuilplaats gevonden Ann Castle, oud-koningin van de Bur lesque. Steve Baird. ingenieur, en Morti mer. valsmunter, zijn op weg naar Ari zona en ontmoeten elkaar in het ranch- vacantieverblijfvan Tess Connors. Ann kwam naar Arizona, hopende dat haar vader rijk geworden is aan de op brengst van een zilvermijn. Steve kwam met het idee zich in de mijn te interes seren en wat Mortimer betreft, die tracht zoveel mogelijk grenzen te stellen tussen hem zelf en de New Yorkse politie. Wanneer Ann op de hoogte gebracht wordt van de defleitaire toestand der mijn. besluit zij haar job van gang- maakster in het hotel te hervatten. Zij stelt Steve verantwoordelijk voor de slech te gang der mijn (hetgeen haar dwingt haar verdachte job uit te oefenen) daar stelt zich voor de rol van Cupido te spe len en tracht zich op alle middelen en welke middelen de 20 000 nodige dollars te verschaffen, maar gelokt er alleen in. Steve in een valsmunter-ge. schiedenis te betrekken. Eindelijk, dank zij een wedren van aan nemerstreintjes. waar Mortimer voor de nodige trukageszorgt, komt Steve Li het bezit van de 20.000 dollar. Doch de sheriff wacht niet tot het hu welijk van Ann en Steve voltrokken is. om Mortimer achter slot en grendel tt steken. Deze film is een werkelijke rodeo» van het rythme. een der fijnste comedies, een musical buiten serie en waar de prach tige girls zeker niet schaden aan deie kleurrijke technicolor. Of de vrouwen van Indiaanse opperhoofden er werkelijk zo uitzien, zouden we durven betwijfelen, doch in ieder geval, Dorothy Lamour. de vrouw van de sarong staat er goed mee in De rodeo der liefde

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6