FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier HET YPERSCH MEOWS Biz 7 18-11-19M» David Niven en Teresa Wright, de twee flinke hoofdvertolkers uit de ontroerende film Enchantment (Betovering). om met zijn drieën te ontsnappen. In de loop van hun vlucht wordt Tristram ge dood en Maryam gevangen, tprwijl Wal ter er in gelukt Engeland tg bereiken. Door de koning tot de adelstand verhe ven en beloond voor zijn daden en de we tenschappelijke geheimen welke hij heeft medegebracht, doet Walter zijn kasteel van Gurnie herstellen Op zekere dag brengen twee Engelse gewapende mannen hem twee Mongoolse officieren, die de schone Maryam begeleiden. Zij werd als geschenk door Bayan gezonden, als be wijs van zijn vriendschap Walter en Ma ryam vinden elkaar weer en vallen met vreugde in eikaars armen C0DM Ol D 1EPEB: BETOVERLNG mrt David Niven en Teresa Wright. Dit is voor alles een liefdesgeschiedenis ree mooie liefdesgeschiedenisdie van jeneraal Sir Roland Dane en Lark In- "oidiby Toen Lork nog kind was werd ze op- c-ernen in de familie Dane waar drie Iir.deren waren. Roland Pelham en Se- De twee jongens namen vol geest drift het weesmeisje op. terwijl Selina. die autoritair en weerspannig van aard was. er behagen in schiep het kind te tergen Jaren gaan voorbij, en Lark werdt een bexoorlijk jong meisje. Vol verwachting zie; ze telkens uit naar de weinige ston den dat ze Roland, van het ouderlijke .ui? verwijderd door zijn officiersloop baan. zal zien Zekere dag geeft Roland er zich rekenschap van dat hij zich on weerstaanbaar aangetrokken voelt tot Lark, dat hij meer van haar houdt dan van wat ook ter wereld. Maar er is nog Selina die Lark haat. Lark die beslag durft leggen op haar lie- velingsbroer Selina zet alles in het werk pdat haar broer met een zending naar Afghanistan zou moeten vertrekken, maar Roland wijst deze zending af. ofschoon ze zijn loopbaan ten zeerste zou kunnen be gunstigen Selina is uitzinnig van woede, en tijdens een heftige woordenwisseling doet ze Lark geloven dat Roland toch de zending aan vaardde en voor altijd vertrokken is. Lark is wanhopig, en verlaat het huis waar zij vreugde en smart kende, om zich te gaan vestigen in Italië en daar Markies del Laudi. die haar hartstochtelijk bemint, te huwen. Roland wordt generaal, maar in zijn hart blijft onuitwisbaar de herinnering voortleven aan zijn enige liefde: Lark. Zo komt de tweede wereldoorlog. Gri- zel de kleindochter van Pelham. komt als Amerikaanse ambulancierster naar Londen, en dank zij dit opgewekte meisje herleeft Roland zijn heerlijke jeugdher inneringen Hij zorgt er voor dat Grizel kan huwen met de man die zij bemint. Pax Masterson, een jonge piloot van het Britse luchtwapen. Hij doet haar begrij pen dat een oprechte, innige liefde te zeldzaam en te mooi is om te laten voor bijgaan. In de loop van een bombardement sterft Roland, welbewust dat hij in het hierna maals Lark, die steeds de vreugde van zijn leven was. zal weerzien CINEMA COLISEUM DE FANTASTISCHE KIT met Claire Trevor, John Wayne en Thomas Mitchell De postkoets die van Tonto naar Lords- burg rijdt, telt vijf passagiersMevr. Lu cy Maliory. ze komt uit Virginia, om haar man eer. legerofficier op een grenspost te gaan vervoegen, en om er moeder te worden; M Peacock, een smokkelaar; Doc Boone. een verstokt drinkerHat field. een beroepsspeler en ten slotte de stoutmoedige Dallas, die uit de stad ver dreven werd. Op de bok zitten Dick Rickabaugh. de postiljon en Curby Wicox. een rijksmar shal. die besloot de koets te vergezellen als gewapend begeleider tegen de gevreesde Geronimo en zijn Apachen. Verder wordt de koels vergezeld door Luit. Blanchard en een troep cavalerie In de buitenwijken van Tonto, wordt de koets tegengehouden door bankier Gate- wood Hij kruipt in de koets met 'n zwaar valies, dat hij voor niets ter wereld aan Curby wil toevertrouwen. Wat later wordt de koets opnieuw tegengehouden, deze maal docr een jonge vluchteling, beter ge kend als Ringo Kid die zich tot Lordsburg waar hij een ruzie gaat beslechten aan Curby toevertrouwt. In het wisselstation te Dry-Fork, verne men ze slecht nieuws; Blanchards troep moet onmiddellijk naar Tonto terug en de koets meet verder zonder escorte. De bei de verstotelingen. Dallas en Ringo. ko men bij elkaar en een romance ontstaat tussen beiden. Zeven uur later stopt Buck aan 't volgend station. Apach Wells. Hier ontmoeten de passagiers Chris, een dikbuikige Mexicaan en zijn vrouw. Ze hebben geen bemoedigend nieuws Gero nimo is nog steeds op 't oorlogspad Bin nen valt Lucy plots in zwijm en wordt naar bed gebracht Doe Boone helpt haar een kind op de wereld te brengen. Die nacht wandelen Dallas en Kid samen on der de sterren Dallas tracht hem te over tuigen om te ontvluchten, maar Ringo Kid wil nu niet aan zichzelf denken. «Jij bent juist dat soort meisje waarmee een man graag trouwt fluistert hij. 's Anderendaags gaat Dallas met haar pogingen voort en tenslotte stemt Kid toe een poging te wagen, indien zij hem in Mexico komt vervoegen Hij rijdt echter niet ver. Indiaanse vuursignalen vertellen hem. dat de postkoets en Dallas in gevaar zijn. Hij keert terug om hen te verwittigen. De koets maakt zich verdedi- gingsklaar. Zonder verdere waarschuwing i vliegt een pijl docr het raam en plant zich in de schouder van Peaccck. Dra omzwer men de Indianen de koets. Ringo. Curby en Buck bevechten de roodhuiden vanaf het dak. terwijl Gatewood. Doe Boone en Hatfield door het raam vuren. Plots zakt Hatfield in elkaar en sterft. Op het laatste nippertje worden ze ontzet deor een troep ruiters, die de Indianen verdrijft en de koets veilig Lordsburg binnenloodst- Hier wordt Lucy door haar man afgehaald. Peacock belandt in het hospitaal en Hat field wordt naar 't kerkhof gebracht. Ga tewood wordt van zijn valies verlost en in de doos gedraaid om er met de bank deposito's van onder getrokken te zijn. Doe Boone duikt het dichtsbije drankhuis binnen- Ringo Kid alvorens onder ar rest te gaan brengt Dallas naar huis. Opnieuw smeekt ze hem te vertrekken. Hij herhaalt echter dat hij van tear houdt en vraagt haar te wachten. Dallas' hart wordt koud. zij weet dat de Plummers klaar staan om Kid te overvallen en dat hij slechts een kleine kans op ontsnappen heeft- Plots braken de revolvers in het duister. Uit de schaduw komt een donkere figuur op Dallas af. Het is Ringo. t Kid snikt ze en trekt hem wenend tot zich. Wijl ze daar samen staan, komt een buck- board af met Curby en Doe Boone. «Stap inbeveelt de Marshal. Ringo gehoor zaamt. Dallas volgt hem. Curby en Doe Boone zien de buckboard in de duisternis verdwijnen CINEMA CAPITOLE DE ZWARTE ROOS met Tyrone Power, Orson Welles en Cecile Aubry Bij de dood van zijn vader besluiten Walter de Gurnie. onwettige zoen van de Hertog van Lessford en Tristram Griffen. Engeland te verlaten CINEMA OUD 1EPER RIFF RAFF met Pat O'Brien en Walter Slezak. De weinig betrouwbare en raadselachtige hasso roofde de plannen van een belang rijke aardoliebron die een boodschapper, in opdracht van een vooraanstaande pe troleumfirma. moest brengen naar een zekere Gredson uit Panama. Hasso ver blijft thans zelf te Panama, en heeft er Hammer aangeworven als lijfwacht. Hasso verbergt de plannen in het bu- van Hammer, die echter door Gred- son beiast werd ze weer te vinden. Kort daarop ontdekt men het lijk van Hasso, ermoord door een onbekende. Hammer -e.oxt erin zijn onschuld te bewijzen aan bo°fd van de plaatselijke politie. son kat thans Hammer bewaken °cr Maxine, zangeres in een nachtlokaal. e.. e voortdurend rond Hammer intri- De komst van een zekere Molinar, _i zogezegde toerist die Hammer als ms' ln dienst neemt, komt de zaken nog :ref- u maken. Nog dezelfde dag omroer 's avonds bij zijn thuisko- m zijn geheel geplunderd bureel Maxine aan. Ze vertelt hem hoe Molinar en twee medeplichtigen haar sloegen om haar te iaten bekennen waar de plannen verborgen waren Later verschijnt Mo linar zelf die voorzichtig tracht van Ham mer de plans af te kopen. Doch deze laat ste ontkent ze te bezitten, en wordt daar om erg geslagen. Hammer besluit nu Gredson te bewa ken, en zo ontdekt hij dat deze een foto bezit van Maxine met een zeer sentimen tele opdracht. Doch Maxine verzekert Hammer dat haar betrekkingen met Gred son louter platonisch zijn. en zij alleen hem bemint. Tijdens de erg ingewikkelde voorval len die nu volgen wordt Gredson gedood door Molinar. die ook als de moordenaar van Hasso herkend wordt. Aangevallen door Molinar's medeplichtigen weet Ham mer zich te verdedigen, doch een verloren kegel doet de plannen uit hun bergplaats vallen. Molinar maakt er zich meester van. doch hij loopt er niet ver mede. vermits de taxichauffeur Pophem regelrecht naar de politiechef Rues voert. Voor Hammer en Maxine eindigt echter alles uitstekend Beiden begeven zich op weg om de fa belachtige landen uit het Oosten te bezoe ken. Enkele maanden later komen ze te Anticchiè aan. waar zij zich voegen bij de karavaan cp weg naar Mongolië om er geschenken te brengen aan de machtige Kubiai Khan. karavaan die onder de be scherming van de gevreesde strijder Bay an en zijn wilde Mongolen reist. Onder in eg ontvangt Walter op zekere avond het bezoeic vai: de Chinees Lu Chung, die hem een boodschap brengt van Maryam de Zwarte Roos Ze bevindt zich ender de vrouwen die aan Khan worden aangebo den en ze smeekt Walter haar te helpen ontsnappen Tristram doet Walter beslui ten het meisje te herbergen, dat zich als een bov heeft vermomd, want. zo de list werd verraden, zou de straf vreselijk zijn. Korte tijd daarop worden beide mannen bevriend met Bayan Maryam. die cp Wal ter verliefd is geworden, wil hem ertoe overhalen met haar naar Engeland terug te keren doch Walter is vast besloten al lereerst fortuin te maken en tevens enke le der geheimen van de Oosterse weten schap te ontdekken. Tristram, die heim wee heeft naar zijn geboorteland, wil met Maryam vluchten Walter dekt hun vlucht, wordt door Bayan verrast, die hem doet folteren, doch zijn leven bespaart. Het trio bereikt daarop China waar het een reeks boeiende avonturen beleeft. In middels heeft Walter enkele uitvindingen ontdekt, die totnogtoe enkel door de Chi nezen gekend warer. Hii doet zijn best CINEMA CAITTOLE: ST. LOUIS BLUES met Barbara Stanwyck en Joel Mc Crea Grootpa Hollay viert het huwelijk van zijn zoon Ernie met de schone Pearl Iedereen is verheugd behalve Leota Leng. die Ernie voor zichzelf had willen win nen In deze zin laat ze zich uit tegen over Grootma. Doch Pearl hoort het ge sprek af en zegt Leota openlijk haar me ning. Slade is 'ook niet ingenomen met dit huwelijk en tcont dit. docr te trachten Pearl te kussen Ernie daagt op. stelt vlug een einde aan de vleierijen van de op dringerige bezoeker en geeft hem een har de klap. dat hij in de rivier valt. Het li chaam wordt niet teruggevonden en Er nie slaat op de vlucht, uit vrees beticht te worden van mcord. Doch Slade was niet verdronken En zes maand gaan voorbij vooraleer Ernie op nieuw verschijnt. Hij komt terug om aan Pearl mede te delen, dat hij haar opnieuw verlaat om naar Indië te gaan. waarover hij zoveel heeft horen vertellen, toen hij matroos was. Ditmaal is Pearl echter niet meer akkoord. Wanneer ze ziet dat Er nie vastbesloten is vertrekt ze met War- field Scott, een fotograaf, die op haar ver liefd is. Zij varen weg in een motorboot. Ernie achtervolgt ze echter en legt de 500 mijl, die hem van Nieuw Orleans scheiden, in een roeiboot af. Grootpa Hollay gaat ze trouwens ook achterna Te Nieuw Orleans aangekomen veran dert Pearl van gedachte en deelt dit aan Warfield Scott mede Onmiddellijk zoekt ze werk dat haar onafhankelijk van Scott zal maken Ze wordt borden-wasser in de Creole-Bar Ernie, die inmiddels ten tonele ver schijnt, gaat naar het studio van Scott, om er te vernemen, dat Pearl vertrokken is. Vóór zijn vertrek rammelt hij zijn mede dinger terdege af. Hij gaat naar het café om er Pearl te zien doch ontmoet er ge wezen vrienden, die hem overhalen om weer zee te kiezen en naar Havana te vertrekken- Grootpa Hollay komt ook ter plaatse en geeft Scott op zijn beurt een flink pak slaag. Pearl betaalt aan Scott de 11 dollar te- (zie vervolg volg. blz.) Een schaar Indianen te midden een geweldig landschap uit de filmDe fantastische rit Als inzetClaire Trevor en John Wayne, de hoofdvertolkers. Als Bayan, de woeste Mongolenleider, uit «De Zwarte Roos», ziet Orscn iVelles er waarlijk vreesaanjagend uit. O

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 5