FILMWERELD Drukkerij DUMORTIE' steeds het ideale geschenk Drukkerij DUMORTl£f UIT DE PROGRAMMA'S men- Dit zal Scott verplichten zich een blanke te doen doorgaan. Maar^ geboorte van zijn eerste kind. blankhitftj zet een eind aan zijn aarzeling daarr verplicht is aan de toekomst van - zoon te denken. Wij zijn nu in 1942. de zaken van dokter zijn bloeiend. Scott en zijn vra zijn achtbare burgers van Keenham - worden. Hun zoon Howard is student' de Universiteit van New-Hampshire wijl hun dochter Shelley de Hogere Schf van de stad volgt. Een officier, oude vriend van Scott 7-, hem dat de marine dringend dokters dig heeft. Scott aarzelt daar hij weet zwarten niet gewenst zijn. maar hij w^j zich aan en doet zich eens te meer gaan voor blanke Maar zijn uitvlt*. wordt dadelijk ontdekt door de A®*-] kaanse geheime dienst. De aarde one zich onder zijn voeten. Hij begrijpt o middellijk zijn verplichting de waart*, aan zijn zoon Howard te vertellen d3 laatste, verbitterd en teleurgesteld. Vf laat zijn ouders en begeeft zich naar H lem om te weten hoe de mensen van t ras leven. Gedurende zijn onderzoekt- in de stad. wordt Howard in een gangstf- gevecht verwikkeld en aangehouden. I De politieluitenant Dixie Thomp^ roept Art Cooper bij zich, vriend ve Howard. Vrijgelaten, keert Howard na zijn vader terug in zijn kliniek te Boste- Een verklaring heeft plaats tussen beii mannen Scott verklaart aan zijn ?.oc dat hij naar Keenham terug keert om hf hoofd te bieden aan de praatjes en d- hij in de toekomst als een neger zal leve Hij laat het aan zijn zoon over te best sen of hij bereid is of niet hun buite gesloten zijn te delen, hetwelk zeker t hun terugkeer hun lot zal zijn. Howa- zal zijn vader begeleiden. Zij worden vr lijk ontvangen door Marcia en de klei- Shelley. De dag na hun aankomst is et Zondag en de Carters zullen zich vol b zorgdheid naar de kerk begeven. Maar ontroering van Scott. Marcia, Howard t Shelley is onmetelijk wanneer ze zich do: de hele parochie aangenomen voelen. Een nieuwe wereld opent zich voor e Carters, wanneer men hen doet begrijpt dat eerbied, vriendschap en dankbaarhe onafhankelijk zijn van ras en huidskleu Een mooie opname van Marika Rökk. de Oostenrijkse ster die haar faam van tijdens de bezettingsjaren ongeschonden bewaarde en een der glanspunten betekent van de W'eense hedendaagse film. CINEMA OUD IEl'ER AFGROND met Gene Tierney en Richard Conté. De schone Ann Sutton is in de macht gevallen van David Korvo. astroloog en begoochelaar. Ondank' haar weerstand ondervindt Ann. tijdens de nacht, een vreemde drang Ze begeeft zich naar het kantoor van haar echtgenoot. Dr Bill Sut ton. een welbekend zielkundige, en ont vreemdt er een fonografische opname over het geval van Mevrouw Randolph, een kliënte van haar man Ze begeeft zich vervolgens naar de woning van deze vrouw, en plaatst er de gramofoonplaten in een muurkast Bij haar vertrek treft ze het lijk van Mevr Randolph aan. die gewurgd werd Op dat ogenblik door twee politiemannen aangehouden, wordt ze be ticht van moord, begaan uit jaloezie. In allerijl ter plaatse komend, biedt Dr Sutton aan Politie-luitenant Colton aan. te bewijzen dat zijn vrouw onschul dig is- Hij verdenkt Korvo. doch deze laatste, die de vooravond van de moord ge opereerd werd. bezit een onaantastbaar alibi Doch Dr Sutton is niet overtuigd Hij denkt dat Korvo de nacht tevoren, door zichzelf te hypnotiseren, ontsnapt is. zijn moord bedreef, en weer terug kwam in het hospitaal. Colton spot met deze ver onderstelling. doch geeft de Dokter een laatste kans om te bewijzen dat zijn vrouw onschuldig is Hij stemt toe dat ze met haar man naar het huis van Mevr Randolph geleid zou worden, om te trach ten er haar geheugen op te frissen, be treffende de nacht van de misdaad. Korvo begrijpt het gevaar welke de gramofoon platen voor hem betekenen. Hij besluit ze te vernielen, hypnotiseert zichzelf weer en gaat naar het huis van Mevr. Ran dolph waar hij een laatste maal de pla ten afdraait. Op dat ogenblik komen Ann. Bill en Lt. Colton aan Korvo verbergt zich en trekt zijn revolver uit zijn zak Hij volgt de poging van Ann om haar geheugen weer te vinden. Terwijl Bill en Colton naar de platen zoeken bedreigt Korvo de verschrikte Ann. doch wordt door de mannen verrast. Hij houdt hiêt ongewapend trio in bedwang en onthult, dat al wat Bill vermoedde, juist is. Hij begeeft zich naar de uitgang doch heeft te veel van zijn krachten gevergd. Hij bezwijkt aan zijn inspanning. Bill heeft zijn vrouw gered. CINEMA CAPITOLi; ONZICHTBARE GRENZEN met Beatrice Pearson en Mel Ferrer. Wij zijn in 1922. Marcia Mitchell is zeer trots oo haar verloofde Scott Mason Car ter die zijn getuigschrift van dokter in geneeskunde behaald heeft Dr Char- CINEMA CAPITOLE: GRENSINCIDENT met Ricardo Montalban en George Murphy waren binnengesmokkeld worden op hun terugtocht bij het overschrijden der grens vermoord. De Mexikaanse en de Ameri kaanse politie besluiten hun beste agen ten ter plaatse te zenden om de arbeiders- Drie Mexikaanse landbouwarbeiders. die smokkel te ontmaskeren Pablo Rodriguez op onwettige wijze de Verenigde Staten vertrekt voor rekening van Mexico en Grensincidentis geen gewone Wild West-film, doch een ware en tragische geschiedenis, in al haar wrede en ongekunstelde brutaliteit verhaald. Jack Bearnes voor rekening van Wa hington Pablo, die zich voor een Mexikaai landarbeider laat doorgaan ontdekte hf spoor van de moordenaars Zopilote, Ci chilo en Pocoloco. doch hij geraakt he weer bijster wanneer zij per camion c grens overschrijden. Jack ontvangt va zijn regering een aantal arbeidsvergur ningen waarvan de nummers zorgvuldi genoteerd werden. Hij moet deze vergur ningen verkopen aan de oneerlijke boere; die eens in het bezit dezer vergunninge clandestiene arbeiders kunnen aanwerve onder een wettig masker Jack laat zie vangen door Zopilote en Cuchilo. die her bij Owen Parkson, de chef der eland- ne organisatie voeren. Deze onderhand! met Jack voor de aankoop der ver] ningen. Hij verplicht de agent een tele gram te zenden naar Kansas waar de ve: gunningen op een veilige plaats verborgt zijn Parkson telefoneert terzelfdertijd ar een van zijn vrienden te Kansas opc deze het door Jack gegeven adres i nagaan. Aldus blijkt dat Jack in dier.1 staat van de politie. Parkson beveelt Ja te vermoorden. De nodige maatregele worden getroffen opdat de moord op ee ongeluk lijke. Pablo heeft zijnerzijds alle gegeve voor een aanhouding van de gangste' kunnen verzamelen. Parkson. die er zie rekenschap van geeft, dat de politie he op de hielen zit neemt met zijn har.: langers de vlucht naar Mexico. Opgejaa; door de politie en in het nauw gedreve door een opstand onder de clandestie arbeiders delft Parkson het onderspit e wordt neergekogeld CINEMA COLISEUM: DE ZOON DER WOESTIJN met John Wayne, Pedro Armendariz, Harry Carey Jr. en Ward Bond- De Kid Bob en Pete zijn drie ban dieten Zij plunderen een bank te Wel come in Arizona en nemen de vlucht ter wijl langs alle kanten de schoten knallen. Tijdens de schietpartij wordt Kid ern stig gekwetst. De drie mannen trekken zich terug in de woestijn om te ontsnappen. De sheriff doet door zijn mannen de weinige water putten in de brandende woestijn bewaken opdat de bandieten, die zich noodzakelij ker wijze moeten bevoorraden, hem niet ontglippen. Voor de Dandieten begint een helse tocht Stikkend van dorst, worstelend te gen de zandstormen, strompelen zij door de woestijn Op een bepaald ogenblik ontdekken zij in de wijdse uitgestrekt heid een emigrantenwagen waarin een stervende vrouw ligt, die zo pas het leven gaf aan een jongentje. De drie bandieten komen in de mate van het mogelijke de vrouw ter hulp en beloven over het wicht te waken wanneer de moeder de laatste adem uitblaast. Dan gaat de tocht voort... De Kid bezwijkt de eerste in deze hel Daarna breekt Pete tijdens een val zijn been en om zijn makker Bob met het kind niet op te houden en om niet in de handen te vallen van de wetsdienaars. schiet Pete zich door het hoofd. Na een hallucinerende tocht, zonder wa ter zonder voedsel, bereikt Bob, event in het Oud Testament, op Kerstdag me het kind de stad New Jerusalem... B wordt er gevat, doch gezien de opoffert die hij zich getroostte om het kind redden komen verzachtende omstandn heden het vonnis milderen. Bob wordt één jaar gevangenis veroordeeld. In 1 wachting van zijn terugkomst zullen sheriff en zijn vrouw waken over kind... Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter 34. Boterstraat IE P F Dokter Cartel vertelt aan zijn zoon. dat alhoewel blank van huidskleur, zij slechts negers zijn. Mel Ferrer en Richard Hylton als vader en zoon Carter. HET YFERSCH NIEUWS Blz. 8 27-l-19al De grootste keus vindt U steeds 34. Boterstraat, I E P E R I. Onzichtbare Grenzen behandelt een Amerikaans sociaal thema, dat ons volledig onbekend is. namelijk het vraagstuk der kleurlingen in de Verenigde Staten. Twintig jaar lang leefde het echtpaar Carter als blanken, totdat ze eindelijk verplicht werden aan hun kinderen te bekennen, dat ze negerbloed in de aderen hadden. CINEMA OUD IEPER HET KIND VAN DE DONAU met Marika Rökk De dochter van een kapitein der Donau binnenscheepvaarunaatschappij. Marika beeft van haar oom een sleepboot geërfd, op dewelke haar vaderlijke vriend stuur man is Zij arbeidt in een hotel bij fa milie. om met het daar verdiende geld de sleepboot te laten herstellen. Het kind van de Donau toont ren springlevende Marika Rökk ze danst, zingt en... bemint vooral In het hotel, dat in een drukbezochte Donauhaven gelegen is. verkeren mensen uit alle Donaulanden. Marika. die bui tengewone aanleg vertoont voor zingen en dansen vermaakt er de gasten met haar liederen. Op zekere dag maakt ze kennis met twee jongelui uit een theater, een musicus en een schilder Hun vriend leert ze door een toeval kennen toen hij op haar sleepboot een kajuit komt huren Het is een werkloze zanger, hij heeft ech ter het geluk een aanstelling op een dag blad te vinden Marika heeft hem op bet eerste zicht liefin de daarop volgende dagen, komt het tot een woordenwisseling tussen hen beiden en ze willen van elkaar niet meer weten De twee vrienden overreden Marika om een proef in het theater te maken Daar vinden zij jonge kunstenaars samen, die het plan koesteren een openlucht theater te bouwen. De generale repetitie voorspelt een Jwaar sukses De eerste voorstelling is dagen op voorhand uit verkocht Maar het geluk verlaat de jonge mensen Gedurende de nacht slaat de blik sem in het theater in De volledige de koraties worden door brand vernield. Allen zijn ze vertwijfeld Marika's voor malige vriend, verschaft door zijn dag blad. de mogelijkheid een nieuwe grote re vue te lanceren, die in prachtig gekleurde beelden liederen en dansen van de ver schillende Donau volkeren toont. In het laatste revuebeeld, staat Marika plotseling voor haar vroegere geliefde, die tot haar verwondering een gezongen rol in de re vue overgenomen heeft. Snel vindt een verzoening plaats en men ziet ze op het eind verenigd in een schip, op de Donau ln de wereld varen. les Frederick Howard- een uitstekende zwarte natuurkundige ontvangt dezeffde dag zijn doktoraat Marcia en Scott trou wen kort nadien en men bemerkt met een zekere belangstelling dat de personen die hun huwelijk bijwonen meestal kleur lingen zijn. want alhoewel Marcia en Scott uiterlijk wit zijn. zijn zij in wer kelijkheid negers Dank zij de invloed van Dr Howard, verkrijgt Scott een internaat in een zie kenhuis van Georgie Wanneer hij ter plaats aankomt, zegt men hem. tot zijn grote teleurstelling, dat de voorkeur ge geven wordt aan de dokters uit het Zui den. Scott begrijpt wel dat het feit een kleurling te zijn voor hem vele mogelijk heden afsnijdt en denkt erover de ge- nce-kunde te verlaten Marcia raadt hem aan zijn moed niet te verliezen en dringt erop aan naar Boston te Saan b'ï haar ouders waar zij andere mogelijkheden zul len kunnen aanzien In de familie Mitchell aangekomen besluit Scott zich voor een blanke te laten doorgaan en zijn oorspron kelijkheid te verstoppen. Zijn geweten komt in opstariH Maar opgeroepen voor een ziekenhuis van Maine zet hij zijn bezwaar op zij. en wordt onmiddellijk aangenomen Scott maakt een zeer goede indruk op Dr. Brackett. een beroemde sprecialist die hem voorstelt de praktijk van zijn vader in Keenham over te ne-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8