SPIJSKAART VOOR DE GANSE WEEK ZONDAGGarnalen sla Bruine Ragoüt- soep Gegarneerde Rostbief Aard- appelcroquetten Schuimige vanille pudding MAANDAGRostbief Witloof Ge koekte aardappelen Verloren brood DINSDAG Stoofcarbonaden Gekookte aardappelen Wafels. WOENSDAGGebakken Kabeljouwmoten Mayonnaise Gebakken aardap pelen Fruit. DONDERDAG Varkenscoteletten Wit te selder in schotel Gekookte aard appelen Griesmeelpap. VRIJDAG: Mosselen Frites Rijst met appelen. ZATERDAGGehakt met tomatensaus Aardappelpuree Yoghourt met be schuit. VOOR DE LEKKERBEKKEN. Bruine Ragoütsoep Benodigd250 gr. rund soepvlees, 1 L water. 5 gr. zout. 1 kruidnagel, stukje laurierblad, stukje. Spaanse peper 1 ui. takje peterselie stukje gesnipperde wor tel, 40 gr. boter. 40 gr. bloem. 5 gr maï zena, 50 gr kalfsgehakt 1/2 eetlepel Worcestershiresaus BereidingTrek op de gewone wijze bouillon van het vlees met het water, het zout en de verschillende kruiden. Fruit de boter met de ui en de bloem bruin (zonder ze te laten branden», voeg hierbij roerende de gezeefde bouillon en laat de soep met de balletjes gehakt nog een uur zachtjes doorkoken. Bind ze ten slotte met de aangemengde maïzena en maak ze af met de Worcestershiresaus. Schuimige vanillepudding. (Bavarois a la vanille) Benodigd4 dl. melk. 2 eieren. 100 gr suiker. 2 1/2 dl. slagroom. 1 stokje va nille. 14 gr. gelatine of 12 gr. poeder- ge la tine. BereidingKlop de eierdooiers met een lepel suiker flink door elkaar Spoel de puddingvorm met het ongeklopte eiwit om en zet deze omgekeerd weg om er het overtollige eiwit uit te laten lopen en de vorm tegen uitdrogen te bewaren. Breng de melk langzaam aan de kook met het gespleten stokje vanille en de overige suiker, giet hem. flink roerende, bij de geklopte dooiers, doe alles in de pan te rug en laat het mengsel, kloppende met een garde, op het vuur gebonden wor den (maar vooral niet koken). Los de ge latine. na 10 15 min. in koud water geweekt te zijn. in de hete vloeistof die van het vuur genomen is. op Neem er de vanille uit. Laat de massa even bekoelen Klop de room en de eiwitten stijf, giet hierbij roerende het puddingmengsel en laat het af en toe roerende, staan, tot het geleiachtig begint te worden Doe het dan in de puddingvorm en laat de pudding koud en stijf worden. Geef er geen saus bij doch wel gaarne vanillewafels of bis cuits. Kabeljauwmoten. Benodigd 4 kabeljauwmoten van 2 cm dikte, citroensap, zout. peper, wat paneer meel. boter of margarine, peterselie. BereidingWas de moten, droog ze in een schone doek. Wrijf ze dan in met zout en peper, druppel er wat citroensap op en haal ze door paneermeel Laat de boter of de margarine goed heet worden, leg er de moten in en laat ze met een deksel op de pan in 15 minuten aan beide zijden gaar en bruin worden Dien ze op een verwarmde schotel op. gegarneerd met peterselie en schijfjes citroen. CEREMONIEKOSTUMES kunt u HUREN in 't Spinnewiel J. De Bruyne-Vandendriessche Zuidstr 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Gewone zwarte klederen alle maten Prachtige snit - Discretie (4126) KEUKENGEHEIMEN. Allerlei. Vele mensen vinden het vlees van een tam konijn te zoet. Deze zoete smaak is echter gemakkelijk weg te werken We moeten daarvoor het vlees voor het braden niet alleen inwrijven met peper en zout maar ook met wat mos terd. Een schaar is in een keuken even on misbaar als in een naaidoos U weet dat ge spek veel beter kunt bakken zonder zwoertje. dus wordt het er op voorhand... nee niet afgesneden, maar afgeknipt Dit gaat niet alleen vlug ger maar het resultaat is ook veel be vredigender. Peterselie wordt veel fijner en het gaat ook veel vlugger als we het knippen. Hiervoor doen we de gewassen en uit gelekte takjes in een diepe beker of sterk glas. en met de keukenschaar knippen we er dan maar op los. Om dan de fijne peterselie heel mooi op het gerecht te kunnen strooien, doen we het in een katoenen doekje, maken er een dotje van. en houden het even onder de kraan. Daarna wordt het flink uitgeknepen en nu kunt ge de peterselie strooien als poeder. Het gebeurt dat slagroom maar niet de gewenste dikte wil krijgen. Voeg er dan eens een klontje zeer verse on gezouten boter bij. en klop alles nog flink door De schubben van een grote vis zullen zacht worden en bijgevolg gemakke lijker te verwijderen, wanneer we de vis voor het schoonmaken een mi- r.uutie in kokend water dompelen. EET U NIET TE VEEL? Er wordt alreeds weer geklaagd over overtollig gewicht door sommigen die. na het gedwongen oorlogsdieet. meer dan ge noeg hebben met hun rantsoen en af en toe iets van de sluikmarkt Dat brengt ons terug tot de vooroor logse statistieken, welke ons leerden dat één persoon op de vijf te zwaar woog Reeds toen beweerden de experten der levensverzekeringsmaatschappijen, dat vet te personen «een slecht risico zijn»... De dikke man of dame dreigt vroeg te ster ven Het feit kan niet geloochend wor den de statistieken spreken boekdelen Wie zichzelf vet laat worden, speelt met zijn levenWie familie-verantwoordelijk heden draagt, moet zijn plicht kennen, en hij moet dus op zijn gezondheid letten en. onder andere niet dik worden Het is alleen in China en Beieren dat de man met de driedubbele kin en de vrouw met de ballon-banden rond het lijf tot voor beeld worden gesteld In de andere be schaafde landen aanziet men dergelijke figuren als onesthetisch, ongezond en ge vaarlijk Het gaat er in het leven niet om. zoveel mogelijk te eten en te drinken, doch dit zo doelmatig mogelijk te doen en. in dit opzicht, hebben niet alleen de Angelsaksen doch ook de Fransen ons heel wat te leren Overigens deze laat ste spreken in verband met diklijvigheid over een martelaarschap Vele dikkerds zeggenIk eet bijna niets en toch word ik vet»... Maar vet komt niet van lucht, niet van water, even min van zonneschijn of slaap Het komt van het eten. Een ander vraagstukvlees eten. Het idee dat vlees meer bloed en kracht geeft is verkeerd. Het staat vast dat geen mens ter wereld meer vredelievend en rustig is dan de vleesetende Eskimo. Ook bij de dieren kan men het nagaan. Is er een beest bloedrijker en krachtiger dan de stier Hij leeft nochtans van plantaar dig voedsel Daartegenover staat dat de kat en de hond. vleesetende dieren, over het algemeen zachtzinnig zijn. Er wordt wel eens beweerd dat het ver orberen van grote hoeveelheden vlees kanker kan veroorzaken. Dit is verkeerd, men gelooft dat er steeds meer gevallen van kanker voorkomen, en dat is ook zo. maar dit komt door twee oorzaken die geen uitstaans hebben met vlees-eten. Ten eerste dank zij de betere instrumenten kunnen de geneesheren nu veel vroeger diagnosis doen dan vroeger het geval was. Aldus worden veel meer gevallen van kanker vastgesteld in dewelke men vroe ger twijfelde Ten tweede, de algemene voorwaarde der openbare hygiëne en de vooruitgang van de genees- en heelkun de. laten toe de patiënten die aan kan ker lijden, veel langer in het leven te houden dan vroeger. Daardoor geven de statistieken een steeds hoger aantal kan kerlijders aan. Het oewijs dat het eten van vlees geen oorzaak van kanker kan zijn. ligt overi gens in het feit dat dieren die nooit vlees eten. ook aan kanker lijden, daaronder paarden en konijnen. Een feit is dat in Zuid-Frankrijk de gevallen van kanker zeldzaam zijn. Beweerd wordt dat het geregeld gebruik van knoflook hiervan de oorzaak is. Knoflook is bloedzuiverend Ook onder de Joden zijn niet veel ge vallen van kanker en ook zij gebruiken veel knoflook. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Vergulde lijsten mogen nooit behan deld woiden met boenwas, daar de terpentijn die in de was aanwezig is. het goud zwart maakt. Daarom mag ook Japans lakwerk, waarop zich ver guldsel bevindt, niet geboend worden. Veel beter is het deze voorwerpen te reinigen met een beetje zoete olie Gevernist leder dat dof geworden is, moet men inwrijven met een stukje sinaasappel. Goed laten drogen en op poetsen met een flanellen lap. Zwarte vlekken op zilver, die veelal veroorzaakt worden door het eten van vis. kunnen gemakkelijk worden ver wijderd met een papje van spiritus tn Spaans wit. Watervlekken op een geboend meubel of gewreven vloer verdwijnen als er over gegaan wordt met een kurk waar mee cirkelvormige bewegingen worden gemaakt. We weten allen dat ruiten niet ge wassen mogen worden terwijl de zon er op schijnt, omdat zich dan strepen vormen. Doch ook zonder zon blijven er wel eens lelijke strepen achter Dit zal echter niet meer voorkomen wan neer we aan het water, waarmee de ruiten worden gewassen een scheutje azijn toevoegen. Bovendien zullen ze dan glanzen als een spiegel. Weet U dat men inktvlekken uit hout xan verwijderen door ze in te wrijven met een papje van sigarenas en water Vooral goed helpt dit wanneer de vlek ken ontstaan zijn in eikenhouten tafels, doch ook in de andere houtsoorten. Men moet er evenwel goed aan denken dat de vlekken direct, nadat zij ontstaan zijn. moeten verwijderd worden, want wanneer de vlekken oud worden, zijn zij moeilijker weg te werken. Inktvlekken op zijden, linnen, katoenen en fluwelen stoffen, verwijdert men op de volgende manier: Leg op de vlek wat boraxpeeder. maak dat nat door er bv. met een lepeltje water op te gieten, zodat het een papje wordt, druk er dat flink op maar wrijf niet. want dat ver groot de vlek. Laat het een dag of een nacht liggen, totdat alles volkomen droog is en verwijder dan het droge poeder. Wanneer de vlek nog niet ge- HET YPERSCH NIEUWSBlz 12 3-2 heel verdwenen is, kan men de bewer king nog eens herhalen. Is het nodig om te vermelden, dat de natte plek op een schoteltje of bordje gelegd moet wor den om de tafel te beschermen? Vlekken veroorzaakt dcor sodawater kunnen uit linoleum worden verwijderd door het zeil een extra wrijfbeurt met een mengsel van gele was en terpentijn te geven. Nieuwe vlekken van vernis kunnen met spiritus worden weggewreven. Aan oude viekken is niet veel meer te doen. Eau de Colognevlekken in lederwaren verwijdert men met wasbenzine. Met een lapje of dot watten, die in deze vloeistof gedoopt wordt, verwijdert men de eau de colognevlek uit het leder, dat men daarna met was opnieuw kan inwrijven. Handschoenen krijgen vaak een onaan gename lucht, wanneer ze bewaard worden in gesloten dozen. Men moet handschoenen ook niet op die manier wegbergen Zijn ze splinternieuw, dan kan het geen kwaad als de bergplaats maar volkomen droog is. Gedragen exemplaren beware men liever op luch tige plaatsen, bijvoorbeeld in een ruime lade. over een roedje in de kleerkast, in elk geval zo dat af en toe frisse lucht kan toetreden. Dus niet opgepakt in een klein bestek, dat bovendien nog voort durend gesloten blijft. Om het kwaad, als dit reeds bestaat te verhelpen, raden wij aan de ver schillende handschoenen zolang in de frisse buitenlucht te hangen, tot er geen onaangenaam luchtje meer te bekennen valt- VOOR EEN GEZELLIG INTERIEUR. We leven gelukkig niet meer in een tijd. dat ieder huis een pronkkamer bezit, waarin men plaats neemt als er visite komt en waar niemand zich eigen lijk erg op zijn gemak gevoelt. De oorlog en de woningnood, heeft tot gevolg gehad dat iedereen zo klein mo gelijk ging wonen en dat van kamers die niet gebruikt werden, geen sprake kon zijn. Daarmee was het oordeel over de pronkkamer geveld. De moderne tijd heeft geen plaats meer voor kamers, die nergens toe dienen. De zitkamer, die er voor in de plaats is gekomen, wordt wel degelijk gebruikt. Men zet er gemakke lijke stoelen, een divan of een bank, het radiotoestel, de piano of vleugel, de boe kenkast enz enz... Een grote vierkantige, ronde of recht hoekige tafel is in de zitkamer niet op zijn piaats. een klein salontafeltje, naar verkiezing rond of vierkant voldoet beter aan de eisen. In piaats van een grote lamp, neme men liever verschillende kleine lampjes die voo - de verlichting moeten dienen. Een dik tapijt dat ook al niet groot behoeft te zijn. als vloerbedekking, wat bloemen en planten en een heel gezellig geheel kan verkregen worden. Nog een enkele waar schuwing. wanneer men een gezellig in terieur wenst te verkrijgen, dan moet men de meubelen niet precies symmetrisch -1951 langs de wanden plaatsen. De stoelen krijgen dan iets van soldaatjes op een rijDat dit de gezelligheid niet ver- hoogt, hoeft geen betoog. NIEUWIGHEIDJES OP HUISHOUDELIJK GEBIED. Men tracht het de huisvrouw steeds maar weer gemakkelijker te maken. Nu is het weer een bijzondere soort afdroog- doek, waarvoor onze aandacht gevraagd wordt. Deze doeken zijn van een bepaald soort kunststof vervaardigd, dat op het eerste gezicht doet denken aan papier. Ze moeten dan ook vochtig gebruikt wor den. Deze doeken moeten slechts zelden gewassen en nooit gestreken worden. Na de afwas even uitspoelen, en ze zijn ge lijk weer bruikbaar voor de volgende Daar ze tegen koken bestand zijn worden ze wel eens van tijd tot tijd uitgekookt. De prijs ervan is maar deze van een goede kwaliteit linnendoek. Ontegensprekelijk hebben ze het voor deel. dat we s winters ais het vriest, geen hopen keukenhanddoeken moeten wassen en drogen. Of ze sterk zijn en of ze wel in de smaak zullen vallen van onze propere huisvrouwen, die zo trots zijn op hun kraakheldere rood-geruite keukenhand doeken zal de tijd moeten uitwijzen. Van dezelfde soort kunststof zijn ook kleine vaatdoekjes te verkrijgen, die zeer zeker heel praktisch zijn, ze nemen veel vocht op en worden niet vettig. ONS WEKELIJKS PRAATJE. Op tijd zijn moeten wij u mededelen dat we ge dwongen zijn u, wegens herhaald te laat komen, te ontslaan Zulke brieven worden in praktijk ge lukkig niet dikwijls geschreven; maar menig employé die 's morgens niet vroeg genoeg uit zijn bed kan komen heeft er de angst voor. In alle grote wereldsteden kan men 's morgens hetzelfde zien mensen die in allerijl naar tram. bus of metro rennen, om nog vlug het reeds wegrijdende voer tuig te halen, mensen, die. hijgend \an het snelle lopen, anderen onbeleefd opzij gooien om in de drukke straten sneller vooruit te komen. Allen zijn door dezelfde demon van op tijd komen bezeten. Niet te laat komen Niet de chef ergeren met niet-op-tijd-te- zijn. Reeds van kleins af heeft men met dit duiveltje, dat stiptheid heet te kampen. Wie herinnert zich niet. dat hij in de al lerlaatste minuut op school kwam omdat hij nog absoluut moest zien. hoe een agent een automobilist bekeurde, die een wiel rijder aangereden had... Hij is nog niet bij de deur als hij de onverbiddelijke bel al hoort, die het begin van de les aan kondigt- Maar misschien is de leraar ook te laat. Hij rent de trappen op. gooit in het voorbijgaan jas en pet aan de kap stok verliest bij het hollen de helft van zijn boeken, maar merkt het niet van op winding. De deur van de klas staat nog open. hij haalt het nog. ja, ja... maar daar verschijnt de gestalte van de leraar en verdwijnt net voor hem in de klas-. Hij is te laat. nu zal hij zijn straf moeten ondergaan. Vanaf deze herinneringen zijner kin derjaren houdt de stiptheid niet meer op een rol te spelen in het dagelijkse leven Hoeveel jonge dames bedenken niet met weemoed, hoe ze hemverloren heb ben. omdat hij tenslotte genoeg kreeg van het telkens uren te moeten wach ten... Zelfs bij onze genoegens speelt de stiptheid een grote rol- Bij ieder con cert of opera hangt het bordje Na het begin der ouverture worden de zaaldeu ren gesloten. Toegang eerst in de pauze t>. Men moet dus op tijd zijn. of men kan er zelf voor boeten. Diegene die toch te laat komt mag toekijken. Maar er zijn ook lieden die uit de on deugd van het altijd te laat-zijn zo geen deugd maar toch een methode maken. Ze geloven dat ze anderen daardoor gewel dig imponeren. Ze laten altijd op zich wachten. Zelfs als ze tijd genoeg hebben om stipt te zijn komen ze moedwillig te laat, op dat de ander zal weten Voor jou haast ik me nietjou kan ik wel laten wach ten. Heel veel mensen vinden het ook zeer voornaam om te laat te komen. Als ze er gens om negen uur uitgenodigd worden, gaan ze om tien uur uit huis. Ze den- Slapeloze dachten Prikkelboarheid? Nervositeit? De langverwachte slaap zal weldra lijke wijze Intreden, donk zij het gebruik var ao Sleepwell Pills «Burchard» kalmerend voor zenuwen en hort. De SI e e p w e 11 Pil Is «Burchard» beval'..-j" actieve uittreksels uit geneeskrachtige k ru den en zijn gegarandeerd vrij van che- die producten en verdovingsmiddelen. Thans ook in Beljjië verkrijgbaar! In alle apotheken en in depot te IEPER Apoth. Jos. VANDAMME, Rijselstr. U 14117) ken dat dat een betere indruk maakt En ze beseffen niet, dat het onopgevoed en onbeleefd is. Men moet de stiptheidniet als een bijzondere deugd beschouwen, integendee als iets. dat vanzelfsprekend is. waardoor men anderen en zichzelf veel onnodige er gernis mee bespaart. TANTE DINA (Nadruk, ook gedeeltelijk, verboden) ECHT GEBEURT Meneer Krotjas heeft een proces, dat onverwacht in zijn voordeel wordt uitge sproken. terwijl hij op reis is. Zijn advo- kaat telegrafeert hem dus achterna De goede zaak heeft gezegevierd. Onmiddellijk telegrafeert Krotjas terug Teken dadelijk beroep aan DIE VROUWEN TOCH Wat ik U nog zeggen wilde, Mevrouw SnopsMevrouw Krans zegt, dat Me vrouw Schol zou gezegd hebben dat Me vrouw Kraai altijd zegt, dat wanneer Me vrouw Snoek nog éénmaal iets te zeggen heeft over die Mevrouw Mus, ze door Me vrouw Vogel zou laten zeggen dat ze daar niets mee te maken wil hebben. Maar vooral het blijft onder ons, hé OPGEPAST Op het derde verdiep van een hotel logeerden twee dronkaards in één zelf de kamer. Gedurende de nacht moet de eerste het toilet bezoeken. Hij doet de deur van zijn kamer open. ziet een an dere deur voor zich, doet ze open, maar hij valt in de liftopening. Onbezeerd staat hij op en keert terug naar zijn ka mer. Wat later zegt zijn vriend, ik zou ook moeten weg gaan, hoe vindt je het Och. gemakkelijk zegt zijn vriend. Neem dan de eerste deur op uw rechterkant, maar opgepast er is een trede. MISVERSTAND Autovoerder Het spijt me geweldig dat ik uw kat heb overredenik zal ze vervangen. Mevrouw Ja, kunt U dan muizen vangen ECHT GEBEURD Daniel (vier jaar oud) luistert gespan nen naar de radio Wat mooie muziek, hé moeder Ja, lieveling, en als je groot bent kan je ook muziek leren en de mensen naat je doen luisteren. Nee, moeke, nee, ik niet. Maar waarom toch Omdat ik nooit uit dit doosje zou kunnen komen MIJLEN Het was diep in de nacht Twee Engel sen waren de weg kwijt. Ik geloof, dat we op een kerkhof verzeild zijn geraakt, mopperde de een. ik zie tenminste een grafsteen. Zijn vriend stak een lucifer aan en sta melde vol verbazing Alle duivels, de man hier is 120 jaar oud geworden. En hoe heette die vroeg de andere met belangstelling. Mylen. antwoordde zijn vriend, 't is een deftig man geweest hij heette Mylen van Londen OP DE TRAM Een dik heertje wringt zich op het overvolle platform van een tram en tracht nog een plaatsje te veroveren. Pas is de tram in gang of hij hoort een piepstem van een mager ventje nevens hem: Pardon Meneer. U staat op mijn voet. Het dikke heertje Dat doet toch niks. U staat er immers ook op DIE SCHOONMOEDERS Een jonge boerin is een koe aan het melken Komt een opgedirkte stads'ongen op een fonkelende sportfiets. Hij stapt af zet zijn rijwiel tegen de afsluiting en de conversatie wordt aangesneden. Wat niet gemakkelijk is want er staan een paar spottende kijkers in het gelaat van de jonge boerin De jonge man meent zich interessant te maken, door op te merken Bent U niet bang om zulke vuur rode jak te dragen Want in de wei hier naast staat toch een stier, die er alles behalve gemakkelijk uitziet. De boerin grinnikte: Die stier? Geen nood. Die zal zich niet deze kant uit wagen. Ah En waarom niet Omdat die koe. die ik aan het mel ken ben. zijn schoonmoeder is. FIJN Vandaag heeft m'n vrouw zelf ge kookt- Wat heb je gekregen Maagpijn. HET TEGENOVERGESTELDE Een boertje, die Brussel wilde bezoe ken, werd in zijn dorp aangeraden al het tegenovergestelde te doen wat hem ge zegd werd, daar de Brusselaars altijd de mensen fopten. Aan de Midi stapte het boertje op de tram, om aan de Beurs af te stappen. Daar leest hij dat om af te stappen men zich moet vasthouden met de linkerhand. Volgens de raad zijner vrienden hield hij zich vast met de rech terhand. Per ongeluk viel het boertje van de tram, recht in een pak vuilnis. Zie, zei het boertje, als ik me met de linkerhand had vastgehouden, lag ik er met mijn gezicht in. GOED GEANTWOORD Boer. die kleine jongen in 't ootje wil nemen. Wel, Flupke, staat ulie huis ook bui ten. vent Flupke (10 jaar) Jawel, Sander, maar we zetten het 's avonds binnen, zulle NIET GOED GENOEG Rooie Kobus en vlugge Dorus zaten aan de kant van de weg de wereld beter te maken. Als ik het voor het zeggen had, zei rooie Kobus, dan zou ik zeggendriehon derd vijf-en-zestig dagen jn het jaar vrij vacantie, Zondag. Ik zou revolutie maken, sprak vlug ge Dorus, want om de vier jaar zouden we een hele werkdag hebben, dank-je DE OPTIMIST De hoeveelste zijn we vandaag Dat weet ik niet... Maar kijk op uw dagblad... Het is er geen van vandaag. Het is er een van gisteren IN TEXAS En neger zoekt werk bij een boer. Boer Kan je melken Neger (liegend) Ja. Neem dit stoeltje en de emmer en melk me twee koeien. 's Avonds is de neger nog niet thuis- De boer loopt naar de weide, en ziet de neger de koe bij het achtergedeelte trek ken. Boer Wat richt ge nu uit Neger Ik trek al de ganse dag aan de koe maar ze wil zich maar niet op het stoeltje zetten. IN DE TREIN Een dikke dame stond tussen de vol- zette plaatsen in de trein. Dichtst bij haar zat een snaak van 14-15 jaar, die er blijk baar niet aan dacht zijn zitplaats prijs te geven. Een heer, die eveneens recht stond kon het niet langer aanzien Hij bood de jon gen. die onmiddellijk akkoord ging 10 fr voor zijn zitplaats, en beduidde de dame dat zij kon gaan zitten. Deie dankte, doch weigerde Mevrouw, zei de heer. ik wens die plaats niet voor mijzelf, ik wilde enke- dat jongmens wat manieren leren Als met tegenzin ging de dame toen zitt n en bekeek beurtelings met onze- ko e blik de jongen en haar weldoener Doch plots straalde haar gezicht, en ze nestelde zich genoeglijk op de verworven plaats, zeggende Jefke. dank Mijnheer voor he'.geen was hij U gegeven heeft. Dat deed ik reeds, moeder het antwoord- HU HAD GEEN HONGER MEER Bij de kermis heeft moeder flinke taar ten gebakken, en iedereen zit lekker .e smullen. Pietje heeft reeds twee stukke- opgeëten. wanneer hij almeteens begint e wenen. Ewel, schatteke. wat hebt ge? v': be moeder. Och, moeder, antwoordt de kieine tussen zijn tranen in, er is nog zove^- vïaai en ik heb geen honger meer

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 12