UIT DE STREEK Wie is de Moordenaar VLAMERTINGE ZANDVOORDE BRIELEN ZONNEBEKE LANGEMARK STADEN WATOU ZUIDSCHOTE HIT YPEESCH MEI WS Biz. 2 3-Ï-1951 N.euwe uitgaven mogen niet worden aangegaan indien zij niet door bezuini gingen uorden goedgemaakt. Thans heb- oen de minister; als opdracht iedere maand een plan van de werken op te maken. De bedoeling is niets aan te vat ten dat niet kan voltooid worden. Som mige pa ra sta tale instellingen zullen af geschaft worden en andere zullen op een meer beperkte voet moeten leven. Ook de financiële toestand van de sociale veilig heid moet gezond gemaakt worden DU ACHTERSTALLIGE BELASTINGEN Een grootscheepse poging wordt gedaan om de 33 milliard acnterstallige belastin gen te innen Tijdens de drie gesprekken die de h Van Houtte met de ontvangers van de bela-tingen heeft gehad werden verschil lende voorstellen gedaan en gedachten voorop gezet, die deze verrichtingen zou den kunnen bespoedigen Deze voorstellen worden thans door het algemeen beheer van de belastingen en de minister onderzocht en men verwacht dat zeer binnenkort een ministerieel rond- schri. ven bijzondere onderrichtingen zal verschaffen aan de ontvangers om de ach terstand zo spoedig mogelijk in te halen. Het bedrag van de achterstand is be rekend op 33 milliard fr.. wat overeen komt met de helft van de ganse lands- begroting voor een vol jaar Men wijst er echter op dat er geen sprake van zijn kan dit bedrag in zijn geheel in te halen Sommige van de ingekohierde aansla gen zullen moeten herzien worden wat hef bedrag betreft en daar ingediende be zwaren altijd hun oorsprong vinden in een te hoog bedrag van de aangeslagen belasting wordt uiteindelijk in de meeste gevallen geïnd. Sommige aanslagen ten laste van on- w.iardigen of Duitse ondernemingen zul len nooit kunnen geïnd worden omdat de betrokkenen buiten het land verblij ven of over geen middelen bearhikken Ten slotte is een niet onaanzienlijke achterstand normaal, om het even op welke datum men de statistiek van de ingekohierde belastingen ook opmaakt MORELE HERBEWAPENING. Onder deze titel doet Het Laatste Nieuws» een gezond beroep tot de natie. Het blad wijst er op Afgevaardigden van naties, die elkaar bloedig bestreden hebben, komen tot ver zoening werkgevers en arbeiders, waar onder er zelfs vroegere communisten zijn. stellen vast. dat het wel degelijk moge lijk is elkaar op een hoger vlak van men selijkheid te begrijpen. En besluit In ons land indien wij tot een prac- tische toepassing van de morele herbe wapening willen overgaan, zou men thans vooral in de wetten en in de be noemingen alles moeten vermijden dat de stempel draagt van een kleinzielige kliekjesgeest Wij hebben de indruk, dat dit niet vol doende het geval is. met het gevolg, dat :nen zich soms meer gelegen Iaat aan eenzijdige belangen en partijbedoelingen dan aan de vereisten, die deze uitzonder lijke tijdsomstandigheden meebrengen Achter de schermen verliest de poli tiek op haar smalst maar zelden haar rechten Wij hebben echter de indruk, dat een partij, die vóór het voetlicht van de openbare mening zou verschijnen met terzijdelating van al die vunzige een zijdigheid. niet alleen aan zich zelf maar ook aan het land een grote dienst zou be wijzen en wij zijn zo vrij deze opvatting aan de liberalen ter overweging te geven. Zij beantwoordt trouwens aan de hu manistische geest die hun streven moet bezielen Ook wij menen, dat thans meer dan ooit de landsbelangen boven alle partij belangen dienen te primeren TIJL. VOETBAL S. K. Vlamertinge - W. 8. leper 4-8 Na amper 7 min. kan rood wit reeds door toedoen van R Parrein de stand openen wanneer Debruyne onhan dig op zijn doelwachter terugspeelde (1-0) White Star gaat er seffens van door, Dewitte zendt in en Guillemont. die even eens op zijn doelwachter wil terugspelen zendt jammerlijk in eigen doel. daar Ver- kindere zijn kooi verlaten had (1-1). Het spel golft over en weer en kort daarop bezorgt Grillet zijn ploeg terug voorsprong (1-2). Sportkring wil niet onderdoen en wanneer M Hof keihard op de deklat schiet is midvoor Parrein gr als de kip pen bij om de ploegen nogmaals gelijk te stellen. White Star gaat thans het hoge woord voeren en zal voor de rust langs zijn midvoor en na flinke soloren van Ac- kou de stand opdrijven tot 2-4. Na de rust echter zijn de rollen omge keerd en Sportkring stelt de verdediging der wit-gesternden voor moeilijke pro blemen. Op corner lukt Hof met puike kopstoot een derde doelpunt (3-4). White Star raakt alsdan uit de omknelling los en Dewitte breekt alleen door en schiet onhoudbaar in de touwen (3-5). Sport kring verkijkt alsdan een mooie kans om de einduitslag te forceren wanneer Par rein. wegens grove fout van stopper Al leman. een penalty recht in de handen van Lesage zendt Kort daarop zal hij zijn fout wel enigszins herstellen wanneer hij zwevend met het hoofd de bal onderschept en een enig mooi doelpunt lukt (4-5). Als dan schijnt de fut eruit en White Star weet dank zij zijn uithoudingsvermogen, de einduitslag tot 4-8 op te drijven. De leiding van de referee was streng doch correct Zondag aanstaande ontvangen we het bezoek van R C. Bissegem. Het wordt een enige gelegenheid om 2 puntjes, die we broodnodig hebben te oogsten Begin om 3 uur CABARETAVOND Op Zondag 4 Fe bruari optreden van het populaire Ster cabaret uit Mechelen in de zaal c De Clairon Deze avond gaat door ten voor dele van S. K Vlamertinge. Leden van Sportkring betalen 10 en 15 fr Niet-leden 15 en 20 fr. Begin om 6 uur. TONEEL Op Maandag 5 Februari voert de bekende toneelgroep uit Mesen de operette In het Witte Paard i op in de zaal t De ClaironLocatie der plaatsen op voorhand in de herberg De Clairon Begin om 7.30 uur. BAL Op Dinsdag 6 Februari groot Vastenavondbal voor de leden van de Mu ziekvereniging in de zaal Riviera bij J Devos. Begin om 8 uur. KAMPIOENSCHAPDuiven maatschap pij De Zwaluw Volgende kampioenen 1950 ontvingen een diploma Boven Parijs1- Dejaegher Arthur, leper2- Verschaete Lucien. leper3. Huyghe Maurice. Vlamertinge; 4 Patou Jozef. Vlamertinge5. Derycke Camiel. Vlamertinge. BenedeD Parijs: 1. Gillioen Gebr 2. Deplacie Maurice 3. Wybo Achiel4. Lie- taert Paul5. Verstraete Clement6. Val- cke André7. Derycke Camiel8 Huyg he Maurice9. Deheegher Camiel10- Pyck Henri allen uit Vlamertinge. VOGELPIKPRUSKAMP Op Zondag 4 Februari a. s. Grote Vogelpikprijskamp in De Klokkebij P Pauwels. 500 fr. prijzen gewaarborgd verdeeld als volgt: 125 fr- en beker. 110. 90 70 50. 30. 25 fr. 5 misen van 20 fr. Inschrijving van 18 tot 19 uur VOETBAL Oekene - Brielen Sp. 1-4. De ganse match door was Brielen de toon aangevende ploeg. Oekene wint de toss en verkiest wind tegen. Beide ploegen spelen een kort passenspel. mooi om vol gen. Het eerste kwartier verloopt prak tisch doorlopend voor de Oekense muit. doch hun verdediging weet de netten on geschonden te houden. Wanneer de Brie- lense stopper de bal naar de doelwachter wil terugspelen, is zijn pass niet krach tig genoeg, wat ons fataal wordt en Oe kene toelaat te markeren (1-0). Dit betekent voor de Brielense voor hoede een aansporing om haar activiteit te verdubbelen. Hiervoor ziet ze zich aan de 25e min. beloond, wanneer Devloo gelijkstelt uit vrijschop. Hiermee stellen de onzen zich niet tevreden en voor de rust nog weet A. Vermeulen voorsprong te nemen (1-2). Na de rust heeft Oekene nog weinig in de pap te brokken. Hun weinige kan sen worden dan nog om de hals gebracht door het al te persoonlijk optreden var. hun voorspelers. Brielen daarentegen wist nog 2 maal de locale doelman te verschalken, dit langs Vanbecelaere en Poissonnier. Zeer goede verrichting van Brielen waar het vraagstuk van de voorhoede opgelost schijnt. Zondag gaat het tegen S. V. De Ruiter. Vertrek te 13 30 uur aan het lokaal Prijs10 fr. BAL Zondag a.s. in t Het Hof van Commerce geeft de wielerclub de Lus tige Vrienden een groot bal ten voordele der koersen die gedurende de kermissen zullen verreden worden. BURGERSTAND Overlijden: Elodie Demets. wed Petrus Hoflack. Een man, een vrouw, een kind kan morgen sterven, door uw gebrek aan moed om bloed te geven. BURGERLIJKE STAND JANUARI OverlijdensLucie Lemahieu. echtg. van Cyriel LapereSylvie Deleu. echtg. van Theofiel CnockaertEmiel Bourgois. wdr van Elodie Degryse Sophie Lecleir. wed- van Constant VangheluweSylvie Raes wed. van Achiel Cottignles en van Henr. VandooiaegheMaria Verhenne. wed. van Gustaaf Cluyse (te Kemmel begraven) Georges Phlypo. z. v. Henri en Euphrasie Denorme Cyriel Claeys, echtg. van Leo- nie Claeys Emiel Vergote, wdr van Ber tha MoigneauUrbanie Oda. wed. van Camiel SchierEdmond Demeulenaere. wdr van Eudoxie VerschooreAdelina- Julie Sieuw. wed. van Jules Cnockaert Alfons Vanhee. echtg. van Maria Butaye Knockaert Camiel. echtg. van Antoinette Dubois. Geboorten Jan Verfailiie. z. v. Laurent en Agnes DewanckerBernard Schout- teten. z. v. Michel en Rachel BryonJac ques Deseyne. z. v. André en Maria Mest- dagh. HuwelijkenMaurice Calis en Clara Vanelslande Jeroom Decoghe en Marie- Louise NoppeRoger Huyghe en Geor gette Noppe. DAVIDSFONDS Op 4 Februari komt de meisjesgroep uit Staden naar Zonne- beke terug en voert voor u opDe dames mei de Groene Hoedjes» klucht in drie bedrijven. Kaarten tegen 15 en 10 fr. te bekomen bij de gewone verkopers. VOETBAL Dosco Be veren - S. C. Zonnebeke eindigde op 3-5.- De kleine ploeg van Zonnebeke speelde op eigen veld tegen Poelkapelle en behaal de de zege 8-0. CINE ROYAL stelt voor op Zaterdag 3 Febr te 7 30 u.Zondag 4 Febr te 2 u 5 u en 7.30 u «BETOVERING»» <En- chantemen:' met David Niven en Theresa Wright. Een onvergetelijke prachtige film De evenknie van De mooiste jaren van ons leven OpgeletOp Woensdag 7 Febr te 7 30 u er. Donderdag 8 Febr te 7.30 u een gans nieuw programma: BOEVEN BIECHT met Humphrey Bogaert. Een film vol ster ke emoties. Een verhaal uit de wereld der gangsters. Een superieur weekpro- gramma dat niemand mag missen UITSLAG PRUSKAARTING De prijskaarting gehouden bij Jozef Breyne «Casino» gaf volgende uitslag: 1. Ronde- lez Camiel - Suply Aurol. beiden van Bik- schote2 Hessel - Verhulst. Westrozebe- ke3 Segar - Lerminez Langemark 4 Breyne - Braet5 Dewachter - Demeers- seman 6 Bryon - Allewaert7. Verleye - Verlez8. Devreker - Ampe9 Goege- beur - Vannoote10 Staelens - Swan- ckaert11. Vanderper - Walleys GROTE PRIJSKAARTING (Manillen) Op Zondag 4 Februari ter Herberg c De Velodroombij Jozef Vandevoorde. 1 000 fr. prijzen inleg 15 fr. Begin om 4 uur. VINKENBAL Zondag aanstaande groot bal ten voordele van de vinkengilde bij Jozef Breyne Casinobegin om 4 u Iedereen is welkom VERKEERSONGEVAL Zaterdagavond kwam Kamiel Milleville met zijn moto van zijn werk in de Zonnebekestraat ge reden. toen hij aan de Kruisstraat gegre pen werd door de auto van Versavel uit Poelkapelle die uit de Boezingestraat kwam De motorijder werd een eind door de auto medegesleurd doch kwam er als bij wonder nog goed vanaf Hij had overal pijn. maar met enkele dagen bedlegerig heid kwam hij er vanaf Zijn moto werd echter gans ontredderd. BURGERSTAND OverlijdensGee- raert Emma. wed Blomme Jules. Lucas- sraatVanhaverbeke Octavie. wed La- mote Johannes. Hospitaal. PRIJSKAARTING Op Zondag 11 Fe bruari heeft een prijskaarting in 'i Ma nillen plaats bij R. Dereyne. Café Flan- iria Ieperstraat. 1 000 fr prijzen. Tevens prijskamp op de teerlingbak met een vet tonijn, een taart en een fles wijn voor prijzen. St. CECILL\FEEST Op Donderdag 25 dezer hield de Koninklijke Muziekmaat- .chappij Ste Cecilia» haar jaarlijks feest. De Woensdagavond werd hun hoogdag in geluid door de tamboers die trommelend door de straten van de gemeente mar cheerden. Het nachtorkest vervolgde met lans de nacht de zoetst klinkende deun- -jes te laten horen aan de deuren van de bestuursleden. Reeds in de vroege morgen can de grote dag trok de volledige fanfa re. in volle luister, spelend naar de le ien herbergiers, om -s middags met de ustige vrienden plaats te nemen aan de .ëestdis Na een plechtige minuut stilte, deiend in de rouw van de heer Voorzitter, .as de secretaris de kastoestand voor. Hij prees vervolgens de mooie uitslagen, die le maatschappij in het verlopen seizoen behaalde op de muziektornooien De heer loris Pennincx nam daarna het woord. Hij ichtte de ware toedracht van het muziek corps toe en vereremerkte Mw We Debeil .'rits. Dhr Emiel Pauwelijn en Dhr Mau rice Trybou voor hun noeste arbeid in le schoot van de maatschappij. Een warm tpplaus viel hen ten deel. Na geëten en (ezongen te hebben werden met de feeste- ingen nog enkele herbergen aangedaan bm 's avonds te eindigen in de zaal bij ümiel Vanheule. waar een privaat avond eest plaats had De heer Jules Leroy. muziekmeester, liet zijn schaar leerlingen hun lessen zin- jen of spelen Dit viel ten volle in de smaak ran de aanwezigen en de heer muziek- neester werd hartelijk gelukgewenst voor rijn geduld en offervaardigheid bij het eren van die kleine bengels. Het feest duurde, bij dans. gezang en ekker bier tot laat in de nacht, ter ere ran deze bloeiende Muziekmaatschappij Ste Cecilia EERSTE STEENLEGGING VAN HET Jl DERL1NGENGESTICHT Zaterdag ..1 was de gemeente in feest, ter gelegen- ïeid van de eerste steenlegging door Mi- lister De Taye. van het nieuw op te rich- en ouderlingengesticht Even na twee uur werd de minister aan de grens van de gemeente verwel komd door burgemeester Vanden Ameele, rmringd door schepenen en gemeente raadsleden. Per auto ging het daarop naar de ge meente. waar ten huize van de h burge meester een ontvangst plaats had Intussen werd er een stoet gevormd, die zich te 15 uur naar het stadhuis begaf, waar de officiële ontvangst doorging. Minister De Taye hield hier een toe spraak, waarna de erewijn aangeboden werd. De Minister tekende daarop het gulden boek van de gemeente. Vervolgens ging het naar het Ouder- lingengesticht. waar Z. E H. Pastoor de eerste steen zegende, waarna de Minister tot de plaatsing ervan overging. Na een bloemenhulde aan de gedenk steen der gesneuvelden, werd de geno digden een feestmaal aangeboden, waar aan ojn. deelnamenMinister De Taye. senator Feryn. volksvertegenwoordiger Stubbe. alsmede de plaatselijke geestelijke en wereldlijke overheidverder nog de bouwmeesters Gits. vader en zoon. als mede de aannemers Petillion. Smagghe en Delie. In een toespraak drukte de minister zijn tevredenheid uit over het onthaal, dat hem te beurt was gevallen en beloofde zijn verdere steun voor de toekomst. (4356) Beroepsschool of. gaan werken P Veel ouders hebben zich al afgevraagd Wat zal ik met mijn kind doen Uw jongen of meisje wordt dit jaar 14 jaar en is dus niet meer schoolplichtig vanaf het groot verlof. Wat zult ge er mee doen Indien ge voor hem of haar handen arbeid wenst, staat ge voor de keus 1 seffens ongeschoolde arbeid verrich ten in fabriek of werkhuis en zodoende dadelijk een loon thuisbrengen 2 ofwel een stiel leren bij een patroon door tussenkomst van het leerlingense cretariaat (met een leercontract) 3 of ook nog naar een beroepsschool gaan om daar. gedurende 3 5 4 jaar theo retisch en praktisch onderwezen te wor den in het gekozen beroep 't zij timmer man meubelmaker, mekanieker, electrie- ker... 't zij naaister, kleermaakster, mo diste... enz. Zeker zoudt ge nu willen weten wat het beste is voor uw kind. 1. Indien uw kind lichamelijk geschikt is voor het gekozen beroep en als het daarbij de nodige verstandelijke be kwaamheid en zedelijke hoedanigheden bezit, stuurt het naar een beroepsschool. Want iemand die de beroepsschool ver laat met een diploma, verdient als ge schoolde arbeider veel meer dan iemand zonder diploma. Zo zal uw kind later heel vlug inwinnen, wat het in de eerste jaren niet gewonnen heeft en zal het steeds meer verdienen dan een ander. 2. Heeft uw kind integendeel niet de nodige bekwaamheid om met vrucht een beroepsschool te volgen, en stuurt ge het toch naar de beroepsschool. dan staat het een mislukking te wachten. Hoe kunt ge nu weten of uw kind ge schikt is voor het gekozen beroep en of het de nodige bekwaamheid bezit tot het volgen van een beroepsschool Zelf kunt ge 't moeilijk weten Laat daarom uw kind onderzoeken in de Dienst voor Voor lichting bij Beroepskeuze, D'Hondtstraat 59 leper. Uw kind wordt er volledig on derzocht en gij krijgt er kosteloos de no dige raad. aangepast aan uw kind Liefst een onderzoek vooraf aanvragen. Alle inlichtingen bij de adviseur. Hr Le roy Roger, Licenciaat in Paedagogische Wetenschappen en Lie. Beroepsoriënte ring. St Maartensplaats 8. Wervik en bij Hr Defoort André. Slachthuisstraat 27. leper. Lening tot Wederopbouw le SCHIJF EEN LOT VAN 1.000.000 FR. Trekking van 27 Januari De uitslag van de 165e trekking van de Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt 1 000.000 fr.Reeks 1945 nr 351 De andere obligaties van die reeks zijn betaalbaar met 1.000 fr. 2e SCHIJF GEEN TREKKING Op Woensdag 31 Januari heeft er geen trekking plaats gehad van de 2e schijf van de Lening tot Wederopbouw. Het reg iement bepaalt, dat in de loop van één jaar geen drie en vijftig trekkingen mo gen plaats hebben. Dit zou wel het geval geweest zijn indien men Woensdag tot een trekking ware overgegaan 3e SCHUF EEN LOT VAN 1.000.000 FR Trekking van 29 Januari De uitslag van de 40e trekking van de Lening tot Wederopbouw (3e schijf) luidt 1.000.000 fr.Reeks 7059 nr 599 250.000 fr.Reeks 7438 nr 205. De andere obligaties van die reeksen zijn betaalbaar met 1.000 fr DRIE LOTEN MET eenzelfde biljet'. Bij de trekking van 15 Januari 1.1. hebben de biljetten eindigend op 88953. bij cumulatie 60.250 fr. ge wonnen. hetzij 250 frank (finale 53). plus 10.000 frank (finale 8953). plus 50 000 frank (finale 88953). De KOLONIALE LOTERIJ alleen kan U dergelijke kansen bieden. Neem deel aan de 3e schijf 1951. Trekking op 24 Februari te Chatelet. (4330) HONDENSPORT O St Hubertus Hondenafrichtingsclub leper HET JAAR 1950 Hier zijn we met ons jaarlijks verslag betreffende onze geliefde sport De uitsla- gen door de bij onze club aangesloten leden welke hieronder volgen, zijn het beste bewijs van de noeste arbeid en het eindeloze geduld van de liefhebber van hot kolossale en verdienstelijke werk van ringmeester en aanvalsman. en de ijver van het bestuur. Ook in deze sporttak be gint onze goeie ouwe stede haar woord je meezeggen. lang bleef in onze Zuid- Westhoek van Vlaanderen deze soort sport op het achterplan en nochtans de hond verdient al onze sympathie. Door middel van demonstraties welke de hond toelaat staaltjes van zijn kunde te beste te geven trachten wij bij onze mensen, hem beter bekend te maken en hem te doen waarderen. Wij hopen dat wij hierin zullen slagen Tot alle honden liefhebbers richten wij ons, en laat ons toe U dit te zeggendenkt nooit mijn hond zou dit niet kunnenLeert het karakter van uw hond kennen, oefent ge duld bij het aanleren, leert hem alles niet ineens maar oefening na oefening, leert het hem goed doen. wanneer het goed is doet het hem niet opnieuw doen berispt hem ogenblikkelijk als hij het verkeerd doet Indien U moei lijkheden ondervindt, vraagt raad aan on» ze clubleden met jarenlange ondervinding wij zullen ze u met bereidwilligheid ge ven en onze beste krachten inspannen om U op de rechte weg te helpen. Komt 's Zondags voormiddags eens naar ons oefenterrein, want dit blijft nog steeds de beste leerschool. Algemeen overzicht. In 1950 hadden wij 78 leden, waaronder 40 spelende en 38 ere en steunende leden tegen 1949 respectievelijk 35 en 20, in totaal 551948 respectievelijk 25 en 12 in totaal 37, Ingerichte wedstrijden Op 14 Mei 1950 ringwedstrijd 2e en 3e kategorie. Op 21 Augustus 1950: demonstratie Behaalde uitslagen - Tentoonstellingen Mevr. MAESEMAN Victory-Black Me chelen de 23-4-1950le prijs uitmuntend C.A.C. (Winnersklas). Rijsel de 29 en 30-4-1950le prijs uit muntend OWinnersklas). Brugge de 28-5-1950le prijs uitmun tend C.A.C. (Winnersklas). Kortrijk de 25-6-1950: le prijs uitmun tend (Winnersklas). Brussel de 26-3-1950le prijs zeer goed (open klas). Brussel de 3-9-1950: le prijs uitmun tend C.A.C. C.A.C.I.B. (Winnersklas) Brussel de 7-8-19502e prijs uitmun tend (Winnersklas). Ching-King Y MarkiesBrugge de 28-5- 1950 le prijs uitmuntend (jonge klas). Kortrijk de 25-6-1950 le prijs uitmun tend C.A.C. (jonge klas). Brussel de 7-8-1950 2e prijs zeer goed (jonge klas). Ching-King Ivo Kortrijk de 25-6-1950 le prijs zeer goed (jonge klas). Ching-King Yvan Brussel de 26-3-1950 le prijs zeer goed (jonge klas). BLOOTACKER Maurice: Brussel 26-3- 1950: 2e prijs zeer goed (jonge klas) BREYER Lucien Brussel 26-3-19505e prijs (jonge klas). VANNESTE August: Kortrijk 25-6-1950: 3e prijs zeer goed (jonge klas). Brussel 3-9-1950 4e prijs zeer goed (jon ge klas). Westende 9-7-1950: le prijs (jonge klas) le prijs (open klas) plus ereprijs en ere metaal. PRENEEL Alfons: Kortrijk 25-6-1950: 3e prijs (kwekerklas). 2e prijs (open klas) Brussel 3-9-1950: 4e prijs (open klas) Ringwedstrijden KESTELOOT Henritwee 2e prijzen (leper. Houthem) één 3e prijs (Izegem) één 6e prijs (Zonnebeke) één 7e prij5 (Menen). Jammer genoeg verspeelde onze beste liefhebber door de ziekte van zijn hond in volle seizoen menige ereplaats en be ker. Wij hopen dat hij dit jaar in 2e cat. zijn mededingers duchtig van de pc®5 zal gevenen in de 3e cat. enkele jon ge liefhebbers zich schrap zullen zetten Met vertrouwen en nog groter ï**1 zetten wij het jaar 1951 in Leve de hon densport KINDJE VERBRAND Toen vrou* Marcel Dumez een kom kokend water op de vloer geplaatst had, om haar huishou delijke bezigheden te verrichten, viel tU* dens een ogenblik onoplettendheid driejarige Gisèle achterwaarts in de kom- Onmiddellijk werd de kleine, die zwaar verbrand werd aan de rug. naar de kb" niek der Zwarte Zusters te leper overgc* bracht

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 2