FILMWERELD CINEMA COLISEUM UIT DE PROGRAMMA'S Drukkerij DUMORTI ER Kleeft alle» Te verkrijgen Drukkerij Dumortier Een geweldige film. HET YPEBSCH NlEllfS Blz 8 lï-2-1951 steeds het ideale geschenk. De grootste keus vindt U steeds teT 34. Boterstraat. IEP ER i< De duivelse blonde Betty Grable. pin-up girl nr 1. C INEMA OUD IEPER MANNEN IN DE VAL (PIEGE A HOMMES) roet Albert Prejean. Tijdens zijn overbrenging met de trein, lukt de gangster Paul Kramer een origi nele ontsnapping. Vast overtuigd dat de politie niet zal rusten voor zc hem zal onschadelijk ge maakt hebben, zoekt hij. samen met zijn vriendin, een geheime schuilplaats op. waar hij het luwen van de storm zal af wachten. Commissaris Chevrel zit hem op de hie len. Doch het stilzwijgen van Kramer zit de politieman vreselijk dwars en maakt hem zijn taak dubbel moeilijk. Er bujft dan maar een middel over •Je gevaarlijke bandiet uit zijn schuil plaats lokken. Een valstrik wordt op behendige wijze gespannen. En ten slotte zal de list vruch ten dragen, dank zij de toevallige hulp van een jonge journaliste. CINEMA CAPITOLE WAAG UW KANS met Henri Guisol en Danièie Delorme. Robert Bobin. hulpboekhouder in een fabriek van behangpapier, is een middel matig mens. Een doorsnee man die men dagelijks langs de straat kan ontmoeten Nederig bestaan van een doodgewone vrij gezel. die niettemin hoopt eens uit zijn laag-bij-de-grondsheid te ontsnappen. Zijn eerste poging bestaat hierin, dat hij zijn vrijgezellenleven ruilt tegen het huwelijksleven. Bobin hoopt aldus een on dernemend en gelukkig man te worden. Er zijn immers toch goede kanten aan het huwelijk. Al ware het maar de vol doening van het gezellig samenzijn, de keurigheid en zindelijkheid van de woonst en zo. iedereen weet van zelfs dat dit alleen mogelijk is wanneer een vrouw er zich mee moeit. En ten slotte, een bed voor twee personen, in plaats van het enkele vrijgezellenbed. nou... die veran dering geldt ook wel de moeite Zo stapt Bobin het huwelijksbootje in. met Blanche, een verpleegster waarmee hij kennis maakte in een restaurant. Hij voelt er wel niet veel voor, maar zij dringt toch zo aan, en nou dan... kom; we ris keren het maar Daarbij. Blanche houdt ook van netheid en zindelijkheid. Zij houdt er zelfs zodanig van. dat Bo bin eenmaal gehuwd, meer in afwas en potten hangt dan in zijn zoete dromen. En nochtans, als je nagaater zijn toch lui die verdomd geluk hebben. Kijk eens Paulette. de sekretaresse. die gaat eerst daags met haar rijkemanszoon huwenEn verder Gambier.... won een paar millioen- tjes met paardenkoersen... Och ja. maar hem zal het geluk niet toelachen, hoor. maak je maar niet be zorgd dat weet hij ook wel... Wanneer echter Paulette de betrekking van sekretaresse vrijlaat om met haar rijke verloofde te trouwen, bezorgt Bobin de plaats aan Michèle, een schuchter meisje dat door de baas haast aan de deur werd gezet. Zij is hem zo dankbaar dat zij weldra verliefd is... Alle jonge meiden geraken verliefd op de man-die- ze-uit-de-nood-redde Gambier stelt Bobin voor naar de Ko loniën te trekken. Met Michèle Maar ja vent waarom niet Zie je, onze held heeft vernomen dat hij alle kans heeft om onderdirecteur te worden benoemd Zal men hem dan toch belonen voor bewezen diensten Hij blijft dus en geeft Michèle prijs Helaas van bevordering is er geen spraak Men geeft hem de medaille van verdienste... Ontgoocheling. Dan hitst Michèle hem tot opzet. Laat alles liggen. Kom. laat ons beiden weg gaan, ver weg Maar het is een ontgoocheling te meer Gambier heeft zijn millioentjes verspeeld Bobin heeft geen cent. er bestaan geen mirakels... Bobin herneemt zijn werk op het kan- toor Michèle is voor goed weg gegaar en net is weer het echtelijk huis. en ein delijk het bed, het eeuwige, eentonige onvermijdbare tweepersonenbed... Waag uw kans is een luimige Franse film, vlot vertolkt door Danièie Delorme het meisje dat verliefd wordt op Henri Guisol, de man die haar uit de nood redde- SINT JACOBSTRAAT 28 (EFER Zaterdag 17 Februari te 8 uur Zondag 18 Februari te 2.20 u., 5 u. en 8 u. Maandag 19 Februari te 8 uur Een der hoofdmomenten uit de Spaanse burgeroorlog. De belegering en ontzetting van het Alcazar van Toledo Een ontroerende oorlogsgeschiedenis I.sn toneeltje uit Piège a Hommeseen Franse politiefilm met Albert Pré jean in de hoofdrol. (Frans gesproken) In ontelbare films werd de strijd tussen Noord en Zuid voor de nakomelingschap vereeuwigd- Het verdoemde konvooi zet die reeks verder. Joel McCrea en Ar- lene Dahl zijn er de hoofdvertolkers van. Will. Jesse en Clint, drie Zuiderlingen, krijgsgevangen in een Yankee-kamp. sla gen er in te ontsnappen. Zij vallen in handen van een bende Zuiderse vrijschutters onder bevel van een zekere Keeley, die hen het leven laat op voorwaarde, dat zij bij hem aansluiten. Will. Jesse. Clint en Bye. de luitenant van Keeley. moeten zich naar Santa Fé begeven om er Don Antonio Chaves, die met een lading goud naar St Louis zal vertrekken te ontmoeten. De vier mannen hebben tot opdracht als gidsen op te treden en het konvooi naar een plaats te brengen waar Keeley een hinderlaag spande Het goud zal daar na gestort worden aan de Zuiderse Confe deratie Don Antonio is eerst wantrouwig doch aanvaardt het aanbod nadat het konvooi aangevallen werd door Indianen, die ech ter. dank zij de tussenkomst van Will, op de vlucht werden gedreven. Will neemt het bevel over de karavaan terwijl Bye wordt weggezonden om Keeley het goede nieuws over te brengen Tijdens de reis wordt Will verliefd op de mooie en jonge weduwe Mrs Gort. die eveneens deel uitmaakt van het konvooi. Tijdens het oversteken van een gezwollen stroom wordt de jonge broeder van haar overleden echtgenoot door de stroom mee gesleurd. Te Missouri verneemt Will, dat de oor log ten einde is. Jesse dringt er echte- op aan, dat het konvooi zijn reis naar i de plaats der hinderlaag zou voortzetten Dit laat Will begrijpen dat het goud noor aan de Confederatie zou gestort zijn doch J wel verdeeld tussen Keeley en zijn bende Jesse verlaat het konvooi. Will is er van overtuigd dat Keeley de karavaan zal aanvallen ondanks he- t feit. dat de oorlog gedaan is en neem; dan ook zijn voorzorgen. Tijdens het ge vecht dat weldra plaats heeft worden Chaves en Keeley gedood. Jesse, die zwaar gekwetst is smeekt Will om hulp, hem verzekerend dat hij geen munitie meer heeft. Will hecht geen geloof aan deze woorden en schiet de bandiet neer. Naasi het lijk vindt men een geladen revolver Wanneer Will terug het konvooi ver- voegt wordt hij door Mrs Gort met open armen ontvangen CINEMA OlD IEPER: DE DUIVELSE BLONDE roei Betty Grable en Cesar Romero De blonde Winifred Freddie Jones, gaat even handig met een revolver om als met een lippenstift. Tweemaal heeft ze per ongeluk rechter Alfalfa OToole ge raakt en om die reden ziet ze zich ver plicht een flinke afstand tussen zichzelf en haar slachtoffer te bewaren Met haar vriendin Conchita begeeft ze zich naar het spoorwegstation, waar ze wat reisgoed ontvreemdt en zich. we gens de daarin gevonden dokumenten doet doorgaan voor Hilda Swandumper onderwijzeres van Bashful Bend. Bij hun aankomst in het station dezer stad worden beide vriendinnen welkom gebeten door alle persoonlijkheden en door de jeugd der stad De voorstellingen, gedaan door Mr Hingelman en zijn zoon Charlie, zijn niet geheel naar de smaak van Mr Basserman en zijn twee monster lijke zoons. Weldra ontstaat er natuurlijk een wilde vechtpartij. Charlie biedt zich aan om Freddie op de hoogte ;e stellen van haar taak., door haar avondlessen te geven Om haar te helpen schenkt hij haar een beeldige kleine revolver waarmede ze de Basser man boys in bedwang zal kunnen houden, die op school nogal rumoerig zijnDoch Blackie's aankomst stuurt alles nog meer in de war. Hij wordt weldra betrokken in een relletje tussen de Basserman groep en de Hingelmans Charlie en hij zelf zou den beiden zijn opgehangen zo Freddie met haar prachtig scherpe kijk. de knoop niet had doorgeschoten, waaraan ze moes ten bengelen Doch dit wei-gemikt schot verraadt Freddie die vóór de rechter meet verschijnen Dezes humeur is niet bizonder goed. doch hij wordt vertederd door de aan kondiging dat Freddie en Blackie in het huwelijk beloven te treden Op dat juiste ogenblik komt een der laatste veroverin gen van Blackie opdagen. Een hevige jaloezie maakt zich eens te meer van Freddie meester en het woord is opnieuw aan haar revolver En natuurlijk, hetgeen te verwachten was de arme rechter is er opnieuw het slachtoffer van CINEMA CAPITOLE: HET VERDOEMDE KONVOOI mei Joel McCrea en Arlene Dahl. Joel McCrea en Arlene Dahl in de film Het verdoemde konvooi

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8