ACCORDEONISTEN Een H0HNER brengt vreugde,, Albert De Hollander HOHNER A. DE HOLLANDER DE VERGIFTIC COCKTAIL Kon. leperse Schaakkring Bij DE VUURKRUISEN N. C. Middenstandsverbond Eist voor Uw geld een klasse-instrument Stelt U in verbinding met Vlaanderens grootste accordeon - specialist Officieel dealer van 's werelds beste Accordeons en Mondharmonica's Chromatische modellen vanaf 2.250 fr. I E P E R Telefoon 580 Drukkerij DUMORTIER door JACK HOLT HET VPERSCH NIEUWS B!z. 4 24-2-1931 BEKERWEDSTRIJD 1954-51 Uitslagen 4e Ronde ran 27 Januari Borden Wit Zwart Uitslag 1 Vandroemme - Duhameeuw 1-0 2 Benooi - Decorte 1-0 3 Dubrulle - La con te 0-1 4 Delahaye - Gits 0-1 5 Dewilde - Verhamme 1-0 6 Pyck - Cornardt 1-0 7 Devos J - Pecceu 1-0 8 Baes - Knockaert 0-1 9 Devacht - Blondee. tl 1-0 10 De poorter - Baert 0-1 11 Lemenu - Cys ft 1-0 12 Vandenhoven - Vanderstichelen 1-0 13 Jude - Jaspers 1-0 14 Baudewijn - Herman 1-0 15 Deroo - Vandaele 1-0 16 Grimonprez M - Grimonprez O. 1-0 17 Baete - Meersdom 1-0 Brengt de volgende ronde ons de eerste finalist f Mogelijks, zo de heer Vandroemme ge makkelijk winnaar van de 3e klasser heer Duhameeuw erin slaagt de heer Benoot van zijn hielen te schudden In dit geval klasseert hij zich voor de finaal wedstrijd welke zal plaats hebben op een Zondag ongeveer einde April begin Mei. Die dag wordt opgevat als de apotheose van het speelseizoen en een grote rendee-vous van de schakers wordt in het vooruitzicht ge steld De andere finalist zal gezocht worden tussen de candidaten die zich het eerst met een vol punt van de anderen schei den maar indien de compacte groep el kaar niets toegeven dan zullen we ver plicht zijn het eliminatie systeem toe te passen daar we het seizoen anders on nodig rekken. Overlopen we nog de uitslagen van de 4e Ronde Zoals hierboven gezegd heeft de heer Duhameeuw moedig de ongelijke strijd tegen de in furore zijnde heer Van droemme opgenomen en verloren Een merkwaardige verrassing brengt ons bord 6 Cornardt-Pyck met de overwinning van de huidige leider van de 3e klassede heer Pyck. Het valt ook op hoe de heer Jos Devos krachtig aanklampt en nog in koers is voor de tropee. De derby der naam- en huisgenoten werd gewonne"n door de Junior. De jeugdige voortvarendheid haalt het op de nuchtere en koele berekening De 5e Ronde brengt op de eerste 5 bor den 4 eerste. 1 tweede. 3 derde klassers en 2 individuelen samen. De kans is groot dat uit deze groep de 2 finalisten zullen gekend worden. 5e Ronde Samenstelling der matchen van 24 Februari om 17 u. 1 Vandroemme 4 - Benoot 3 2 Laconte 3 - Dewilde 3 3. Gits 3 - Duhameeuw 3 4 Decorte 3 - Pyck 3 5. Devos Jos. 3 - Knockaert 3 Devacht 2 i - Lemenu 2 7 Baert 2 J - Vandenhoven 2 8 Dubrulle 2 I - Delahaye 2 9. Cornardt 2 - Verhamme 2 10. Jude 2 - Pecceu 2 11. Grimonprez M. 2 - Blondeel 1 1 12 Baudewijn 2 - Deroo 1 13 Baes 2 - Vanderstichelen 1 14 Cys 1 - Jaspers 1 15 Herman 1 - De poorter 1<5 Baete 1 - Vandaele 1 17. Grimonprez O 0 - Meersdom 0 K. B. - De cijfers achter de namen zi;n de behaalde punten op max. 4 punten CLUBKAMPIOEN SCHAP 1956-51 Dinsdag 27 Februari vrije speeldag Volgende achterstallige matchen staan op het programma 2e Afd- Jude - Verhamme (Ronde 131 De match Grimonprez - Jude zal op 13 Maart gespeeld worden De match Verhamme - Delahaye zal op 6 Maart gespeeld worden. 3e Afd.: Baete - Pyck (Ronde 15 De poorter - Jaspers (Ronde 15» De match Baete - Jaspers zal op 24 Fe bruari gespeeld worden Bericht aan de lezers Het Clubkampioenschap en de Beker wedstrijd zijn twee afzonderlijke tor nooien. Het eerste is een tornooi gespeeld tus sen de spelers onderling en fier divisie terwijl de bekerwedstrijd gespeeld wordt volgens het Zwitserse uitschakelingssys teem Klassement 2e Klasse na de 15e Ronde 1 Dewilde 2. Jude 3 Grimonprez 4. Vandenhoven 5. Verhamme 6 Lemenu 7 Delahaye 11 10 11 12 9 12 10 9 0 7 1 9 U 7 6J 5 4 3 EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN Bij Koninklijk Besluit werden volgende Vuurkruisenleden benoemdtot Ridder in de Kroonorde met zwaarden Vandenber- ghe Oscar, wonende Rodenberg. Loker- Westouter. soldaat bij het 9e Linie Regi ment Hij stond van de eerste dag van de wereldbrand onder het bevel van Ge neraal Leman in de forten van Luik. waar hij zich zodanig wist te onderschei den. dat hij één der eersten op heel bij zondere wijze op de Legerdagorde werd vermeld. Verder maakte hij de ganse oorlog 1914-18. in de Vuurlinie door en verwierf er het oorlogskruis met twee palmen. IJzerkruis. Militair ereteken 2e klasse Zege- en Herinneringsmedaille 14- 18. Tot Ridder in de Leopold II orde met ZwaardsnSchoonheere Robert, wonen de Plumerlaan 9. Aan deze verdienstelijke frontkamera den bieder, wij onze hartelijkste geluk wensen. ALGEMENE OPROEP Vrienden uit de Vuurlinie, noteert goed 8 April 1951. Dag der Vuurkruisen. In de zes we ken die ons nog scheiden van die huide betoging. zult ge geen enkele uitnodiging, tol om 't even welke vergadering aan vaarden. die u zou kunnen beletten met ons die dag te vieren. 8 April moet een dag zijn. die gij in zijn geheel aan de broederlijkheid van de Vuurkruisen moet besteden Hierbij willen wij herinneren. dat door het inrichten van deze dag. de federatie een dubbel doel beoogthul de brengen aan de nagedachtenis van oczz geliefde Chef Koning Albert, schep per van de Vuurkaart en te Brussel zo- vee Vuurkruisen mogeli k te verenigen- ïen einde de vriendschapsbanden tussen alle Vuurkruisen nog enger toe te halen Programma van de dagTe 9 uur neer leggen van bloemen in de crypte te Laken en op de graven van onze beide betreurde Voorzitters E. L- Cox en J. Vnylsteke- Te 9 30 uur. samenkomst in de "Wilde Woudstraat tegenover de Nationale Bank. nabij St Goedele Te 10 uur. Plechtige H Mis in de col legiale van S S. Michiel en Goedele. ter nagedachtenis van Koning Albert en al onze overleden leden. Na deze dienst bijeenkomst in de Wilde Woudstraat, de spits ter hoogte van Treurenberg. De vaan dels op kop. voorafgegaan door het mu ziek van het G L In iedere rij drie vaandels en vier begeleiders Belangrijke opmerkingenIn de colle giale kerk zullen plaatsen voorbehouden zijn aan de weduwen van de Vuurkruisen Onmiddellijk na de dienst worden ze ver zocht. zich onder geleide en begeleid door de vaandels naar de Onbekende Soldaat te begeven, op de plaats die zal worden aangeduid. Na de optocht zullen ze de stoet van de Vuurkruisen volgen. Toekomende week geven we alle nodige richtlijnen voor de optocht. AAN DE STRIJDERS 1940-45 Zo juist vernemen wij dat Kolonel Robin, federaal Voorzitter der Strijders 40-45. ge vormd onder de bescherming der Vuur kruisen. samen met de Algemene Beheer der. uitgenodigd werden op het Ministerie van Landsverdediging, ten einde de toe passingsmodaliteiten te onderzoeken, van het Koninklijk Besluit tot instelling van de Kaart van de Oudstrijder 40-45 die binnen korte tijd in het Staatsblad zal verschijnen. Wij zullen onze leden van de eventuele modaliteiten op de hoog te houden. Beroepscomité voor leper en omliggende. Met het doel. binnen korte tijd over te gaan tot het oprichten van een Beroeps comité voor leper en omliggende, werd er op Donderdag 15 Februari 1.1. een be perkte vergadering gehouden op het Se cretariaat van het N C. M. V., Grote Markt 2. te leper, waartoe een drietal leden uit elk der bestaande Beroepsver enigingen opgericht in de schoot van het N. C. M. V. (Schilders. Hout- en Metaal verwerkende Ambachten. Textieldetaillan- ten. Handelaars in algemene Voedings waren en Dorsondernemers) speciaal wer den uitgenodigd Dit Beroepscomité zou bestaan uit één afgevaardigde per Be roepsvereniging hierboven vermeld. De verkiezing van die bepaalde afgevaardig de zou plaats grijpen op de eerstkomende algemene vergadering van onze Beroeps verenigingen. die in de maand Maart wellicht zullen plaats grijpen. Op die ver gaderingen zal dan worden uiteengezet met welk doel dit Beroepscomité in het Hij presenteert U een enorme keus en steeds VOORDELIGER dan ieder ander. Reiskosten worden vergoed De zaak met de beste service voor alle muziekinstrumenten, Radio's. Pick-ups, phonoplaten en liederen, is nog steeds HET MUZIEKHUIS Statiestraat 4 School voor het aanleren van accordeon (44021 leven wordt geroepen. Nadien zal er ook voor Wervik en omliggende een dergelijk Beroepscomité worden opgericht. Op de vergadering van Donderdag 1.1. werd ook het ontwerp van Vestigingswet, opgemaakt door Volksvertegenwoordiger A. De Clerck. besproken. Onze stadsge noot Dhr Gruwez Ed bracht o. m. enkele zeer gezonde suggesties naar voor, ter aanvulling van het ontwerp. Onze pro vinciale beroepssecretaris, Dhr Tessier uit Brugge, nam nota van de verschillende wensen die werden geuit ter verbetering van het ontwerp, met het doel deze aan onze studie-commissie te Brussel over te maken. Inzake Beroepsleven in de schoot van het N. C. Middenstandsverbond, Gewest leper, is dit de eerste stap voor 1951 die gedaan werd. Alhoewel de opkomst niet volledig werd beantwoord, toch werd er op deze beperkte vergadering vruchtbaar werk verricht Laten we hopen dat onze Beroepsverenigingen weldra een niet-fe- remmen vitaliteit zullen kennen, in hel voordeel van de beroepsmensen van leper en omliggende. Dat kan. indien onze be roepsmensen het werkelijk willendoch dit hangt af op de eerste plaats van de beroepsmensen zelf en niet zozeer van een organisatie-in-wording. want om iets te kunnen stuwen naar een doel, moet er iets zijn dat wil gestuwd worden. Indien dit laatste ontbreekt en daarmee wor den bedoeld de overgrote meerderheid onzer beroepsmensen dan heeft hei eerste omzeggens geen redenen van be staan. Laten we echter hopen dat alle belang hebbenden dit zullen begrijpen en dat onze Beroepsverenigingen een ongemene opgang zullen kennen, vooraleer dit jaar ten einde loopt. Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter 34, Boterstraat IEFEK 38 Boven, geloof ik, je moet eens een kijkje gaan nemen op haar ka mer. Het lijkt wel een mode maga zijn. De hele middag is ze al bezig. Ze hult zich van de ene creatie in de andere. Er hebben zich drama's afgespeeld, die ieder weldenkend vrijgezel een heilzame afschuw voor het huwelijk zouden inboezemen «Jij overdrijft natuurlijk weer naar alle kanten. Dan ga ik haar vertellen hoe Alan het maakt. Neem jij Mike maar mee en geef hem iets te drinken. En als je toch iets durft te zeggen... Eve bloosde bekoorlijk en holde de trap op. Over de balustrade zond ze Mike nog een kushand toe wat haar broer een gekreun ontlokte. Aardig meisje, hé Dat zusje van mij. Ik geloof werkelijk dat ze ver liefd op je is. Je zit er aan vast jongen, het is uit met je vrijheid Vlieg op, kerel, waarom doe je eigenlijk open Is die onvergelijke lijke Stevens niet op zijn post Mike deed zijn jas uit en wierp hem over een stoel. Kom mee naar binnen, dan zal ik u het laatste nieuws vertellen. De ban is vanmiddag opgeheven de po litiebewaking is vertrokken». Wat zeg je me nou Mike zette grote ogen op. «Is de butler in ar rest gesteld Jimmv schudde het hoofd. Neen. maar we wachten de ont knoping vanavond -nog. De inspecteur is zeer optimistisch. Nu, het werd hoog tijd, dat er een eind aan ons lijden kwam». Hij ging zijn vriend voor naar de salon en daar troffen ze Lord Del more, die in een bruin fluwelen jasje rechtop voor de oplaaiende vlammen in de haard stond. Hij zag er verwil derd uit en was blijkbaar in een he vig twistgesprek gewikkeld met de advokaat. Don lag naar gewoonte lui in een stoel, 'n sigaret bengelde tus sen zijn lippen en hij luisterde ge amuseerd toe. Lord Delmore begroette Mike ech ter met zijn gewone hoffelijkheid en informeerde hoe het bezoek bij zijn zuster was afgelopen. Mike vertelde in een paar woorden dat ze Alan achter hadden gelaten en dat de jon gen het er goed naar zijn zin had. Don knikte hem vriendelijk toe en sprak de hoop uit, dat zijn zoon niet te veel last zou bezorgen. Wat is er met Stevens aan de hand vroeg Mike nieuwsgierig. Lord Delmore begon voor het vuur te ijsberen. Dat is juist de kwestie waarover wij woorden hebben,zei hij zenuw achtig. Stevens is verdwenen. Verdwenen,herhaalde Mike verbijsterd. Maar hoe is dat moge lijk Zijn gastheer haalde de schouders op. Alles is hier tegenwoordig mo gelijk. zei hij bitter. Vanmiddag zijn Jimmy en Doris naar het zieken huis gegaan om Henry te bezoeken. Zoals te verwachten was. mochten ze niet eens bij hem want zijn toe stand is nog steeds onrustbarend. Hij is nog steeds niet bij bewustzijn. Maar je weet van dat onzinnige plan. dat Jimmy gisterenavond geopperd heeft. Nu. na veel aarzelen heeft Ma son erin toegestemd. Doris werd in het geheim genomen en die was er natuurlijk dadelijk voor te vinden, geen wonder als ze onder invloed staat van die zoon van mij Lord Delmore wierp een woedende blik op Jimmy die echter onverstoor baar bleef en zelfs geen pogingen deed om zich nog meer te veront schuldigen. wat zijn vader nog meer opwond. «Ze kwamen heel opgewekt thuis met geruststellende berichten. Een uur geleden werd er opgebeld uit het ziekenhuis en kreeg de inspec teur, die zich hier geïnstalleerd had. het bericht, dat Henry weer bij be wustzijn was en het verlangen had te kennen gegeven om nurse te spre ken. Het kind was natuurlijk in de wolken en de inspecteur liet haar dadelijk met een auto en onze chauf feur aan het stuur naar het zieken huis brengen. Ze is dadelijk gegaan en vijf minuten later ging Mason haar achterna. Al de agenten had hij in de loop van de middag wegge stuurd, zodat niemand meer achter bleef Mike luisterde als gehypnotiseerd. Eén ogenblik zei hij vlug. Wat heeft dat alles met Stevens uit te staan Snap je dat niet zei Jimmy enthousiast. Die truc van mij is opgegaan. Nauwelijks had de in specteur zijn hielen gelicht of Ste vens is hem gepiept. Met andere woorden ging hij voort, onze no bele butler rook onraad, als zijn doch ter er niet in slaagt met overreding haar aanbidder het stilzwijgen op te leggen, komen nu al hun ongerech tigheden aan het licht en dan is hun spelletje uit. Dan wordt mijnheer ge knipt en gaat de bak in Dat is verdraaid handigviel Mike, die zijn wenkbrauwen fronste, in de rede. Maar wat is eigenlijk de bedoeling Stevens op heterdaad te betrap pen zei Lord Delmore somber. De heren nemen aan dat hij een poging zal doen om Henry te vermoorden. Dat lijkt me een riskante onder neming zei Mike sceptisch, en om je de waarheid te zeggen, verdomd gevaarlijk er bij «Ja. maar Mason is ook niet gek. je kunt ervan op aan. dat Henry onder strenge bewaking staat. De inspecteur heeft Doris verzekerd dat hij zelf voor zijn veiligheid instaat Hm, als de moordenaar deze mo gelijkheid ook maar niet voorziet, hij heeft blijk gegeven van een onge wone sluwheid. Stel je voor, dat Ste vens de list doorziet en er zelf tus senuit trekt. In de stilte die volgde keek Jimmy zijn vriend met gemengde gevoelens van bewondering en onrust aan. Hij ging verschrikt rechtop zitten. Grote Goden, daar heb ik nog niet aan gedacht». Maar ik welzei Don triomfan telijk. c Ik heb het er met de inspec teur over gehad. En hij was het vol komen met mij eens. Niet alleen wordt Henry dag en nacht bewaakt maar ook Stevens staat onder voort durende controle. Hij heeft enige van zijn mannetjes buiten geposteerd, die onze verdachte onmiddellijk zijn ge volgd, toen hij zijn neus buiten de deur stak De spanning week van Jimmy's gezicht. Hij loosde een zucht van verlichting. Mijnheer Allister klopte Don goedkeurend op de schouder. Ik had zo 'n logische gedachten- gang bij jou niet vermoed. Het pro bleem zal vannacht wel opgelost worden. En ik verwed mijn hele re putatie eronder, dat jullie redene ring onfeilbaar is». Don grinnikte voldaan. Ik sta zelf verstomd over mijn eigen scherpzinnigheid. Straks roepen ze mijn hulp nog in als Scotland Yard voor onoplosbare gevalletjes staat. Ja, ja, je moet je grijze celle tjes laten werken Nou wordt ie nog verwaand ook lachte Jimmy. Poeahzei Lord Delmore, die blijkbaar niet overtuigd wilde wor den. Ik verklaar jullie alle drie voor grote stommelingen. En ik weiger te geloven dat Stevens schuldig is aan deze misdaden. Iemand die jarenlang trouw onze familie gediend heeft ontpopt zich niet plotseling als een giftmenger. Met u valt niet te redeneren, va der zei Jimmy wanhopig. Hoe verklaart u dan die plotselinge ver dwijning. Dat is toch zeker niet de handelwijze van een onschuldig man. U vergeet het motief voor deze mis daad En jullie vergeten de vlucht van Sir Simon,zei Lord Delmore kop pig- Hoe past die in jullie schema, hebben de heren daar wel rekening mee gehouden Mike sloeg zijn ogen naar zijn toe komstige schoonvader op. Er tintelde een vonk in en hij vleide zich dieper in zijn stoel, al zijn spieren gespan nen. Diezelfde vraag had hij zich ook al eens gesteld. Vannacht, maar toen was hij te moe om daar een oplossing voor te zoeken. Hij was benieuwd hoe ze zich daar uit zouden redden. De stand was 1-0 voor Lord Delmore. Jimmy grijnsde en stak met irri terende kalmte een sigaret op. Mag ik u erop opmerkzaam ma ken vader, dat u nog niet zo lang geleden volkomen overtuigd was van de onschuld van onze poolreiziger. U weigerde om hem als candidaat voor de galg te beschouwen Dat ben ik nog hield Lord Del more kalm vol. Ik vind het niet prettig om die mooie analyse van jullie omver te werpen, maar ik ben bang dat ik het doen moet. Jullie menen, dat Stevens en zijn dochter verantwoordelijk zijn voor beide mis daden. Pardon viel Allister hem in de rede, dat wil ik niet beweren. Vol gens mijn opinie was Sir John Simon achter de juwelen aan, hij vermoordt prof. Elkins en gaat er met de parels en de diamanten ster van door». Nee, die is goed gichelde Lord Delmore. U veronderstelt dus dat hier twee partijen aan het werk zijn. die onafhankelijk van elkaar ieder een moord bedrijven Natuurlijk bevestigde de advo kaat. Dat is precies iets voor u. mijn heer Allister, met uw kronkelachtige wettige geest, ik neem het echter op me te bewijzen, dat de twee m's' daden doet dezelfde hand bedreven zijn Dat is kras zei de advokaat, d'e giftig werd omdat men hem in zijn beroepseer had aangetast. Toch zal ik u misschien kunnen overtuigen. Zowel prof. Elkins als de hertogin werden het slachtoffer van een dosis chloraal dat hun toe gediend werd in een cocktail en in de thee. Gesteld dat de poolreiziger de professor vergiftigde, hoe kwa® dan de butler aan hetzelfde wapen Kunt u dat verklaren De advoka?-' keek gepikeerd, hij knipperde ®e zijn ogen en een diepe blos kwa® op zijn gelaat. Vervolg11

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4