F I LMWERE L D J* UIT DE PROGRAMMA'S der bruid werd gekocht... Eindelijk kWa men de eerste huwelijksgeschenken Op dat ogenblik kondigt Kay wenend aan. dat de verloving is verbroken omda- Buckley, zonder haar te raadplegen oD eigen houtje besloten had waar zij hun wittebroodsweken zouden doorbrenge- De verloofden verzoenen zich echter de voorbereidselen tot het huwelijk gaa'-,' verder hun gang. Wanneer eindelijk <je grote dag daar is staat het hele huis on derste boven. Ondanks een ellendige her- haling met de dominee verloopt de plech tigheid in de kerk op volmaakte wij^ Bij de Banks is er echter een dergelijke massa genodigden dat de jonggehuwden er niet in kunnen slagen Stanley te bedan ken en tot weerziens te zeggen op he' ogenblik van hun vertrek. De genodigden zijn eindelijk vertrok ken en Stanley en Ellie willen wat orde scheppen in het volledig ontredderde in terieur. Op dat ogenblik rinkelt de tele foon. Het is Kay. die er niet kon toe be sluiten de trein te nemen zonder eerst dank en tot ziens tegen haar paps te heb ben gezegd Een verarmde, doch gelukkige Stanlev zal dra zijn dagelijkse arbeid hervatten. 24-2-1951 i CINEMA CAPITOLE DE VADER DER BRUID mei Spencer Tracy- Elizabeth Taylor en Joan Bennett. De dag. dat de jonge Kay Banks, aan haar ouders verklaarde Buckley Dunstan te willen huwen veranderde het hele leven van Stanley Banks Eerst was er het gewone ernstige ge sprek met de toekomende schoonzoon, dar. de angstige verwachtingen inzake het eerste bezoek aan de ouders van de jonge man De dingen, namen echter een slecht verloop van het ogenblik, dat hij sprak over een eenvoudige huwelijksplechtig heid in beperkte kring Ellie, Stanley s echtgenote, slaagde er echter in zijn te genstand te overwinnen en hem er toe over te halen het huwelijk op waardige wijze te vieren. Van dit ogenblik af bestaat het werk van Stanley er uitsluitend in de rekenin gen te betalen Meer dan tweehonderd uit nodigingen werden gestuurd, overeenkom sten werden getroffen met de dominee, de bloemenhandelaar de aannemer van huwelijksfeestenhet kostelijk trousseau HET YPERSIH NIEUWS Blz. 8 CINEMA OUD IEPER; DE DIEVENMARKT met Richard Conté. Pas gedemobiliseerd, heeft Nick het plan opgevat een vervoet dienst in te rich ten. Hij vraagt een zijner vrienden. Ed. om raad bij het aankopen van een vracht wagen. Deze helpt hem een goede koop te sluiten en zich tegen het gekonkel van twee mededingers. Slob en Pete, te ver dedigen. Ed en Nick enerzijds, en Pete en Slob anderzijds, zullen zaken drijven en elkan der aldus onvermijdelijk ontmoeten. Ed en Nick hebben ieder een vrachtwagen, en moeten een lading goederen vervoe ren. Tijdens een motordefekt wordt Nick in de hals gewond, doch wordt gelukkig door Ed uit de nood geholpen. Hij ver volgt zijn reis. maar verliest het bewust zijn zodra hij ter bestemming komt. Hier maakt Dave, een handlanger van Mike Figlia. grote handelaar van de streek, ge bruik van om de banden van Nick's vrachtwagen door te snijden, zodat deze laatste verplicht is met zijn lading ter plaatse te blijven staan. Nick vindt Rica terug, een schone Ita liaanse. en vergezelt haar in haar wo ning. Figlia benut deze kans om de lading te verkopen, maar het zal Nick gelukken zich het bedrag van de verkoop te doen uitbetalen Tijdens een wandeling, worden Nick en Rica aangevallen en neergeveld dour gangsters in dienst van Figlia Wanneer hij weer tot zich zeiven komt is Nick overtuigd dat Rica zich zijn geld heeft willen toeëigenen. doch haar verklaringen doen hem inzien dat hij zich vergist heeft. Inmiddels wordt Ed het slachtoffer van een dodelijk ongeval, waaruit Figlia pro fijt tracht te trekken om de lading te ontvriemden De belanghebbenden ont moeten elkaar in een herberg en weldra ontstaat er een gevecht tijdens hetwelk Figlia de afranseling oploopt, die hij ver diende. en zijn heil te danken heeft aan het optreden van de politie. Nick en Rica vinden elkaar terug en zullen eindelijk de toekomst met vertrou wen tegemoet kunnen gaan. Valentina ('ortese en Richard Conté doen hier nu zeker niet helemaal als ver liefden Toch zal het misverstand uit de weg geruimd worden en zullen ze het geluk kennen. Dit is dan ook het happy-end van de film De dievenmarkt CINEMA CAPITOLE LE PRINTEMPS CHANTE (Lente en Schoonheid in Mayfair) met Anna Neagle en Michael Wilding. Eileen Graham is modeontwerpster in een van de meest befaamde modehuizen van Mayfair Aan de overkant van de straatde mededinger. D'Arcy Davenport. Een sym pathieke jongeman, die Eileen graag er toe zou overhalen haar eigen zaak te laten varen, en bij hem te komen werken Maar hun commerciële rivaliteit laat deze samenwerking niet toe Zi; zijn onherleid bare concurrenten Plots komt daar Michael Gore Brown opdagen, erfgenaam van Eileen's Show- Salon. Michaël's neef en vriend, Henry Hazelbrigg. raadt hem aan alles te ver kopen. Hij kan de mode niet lijden, en haat ze hartelijk. Eerst zien. zegt Michael. Stel u voor. hoe ziet die manageres er uit Moet zo 'n torendikke feeks in zwart satijn zijn Nee hoorWat gek een allerliefst meisje, charmant.zeer aangenaam. Juffrouw... en, dan beslissen we maar te blijven, en met Mejuffrouw de zaak waar te nemen nietwaar. Henry Nou. Henry heeft er thans ook niets meer op tegen. Hij zal er ten andere voor zorgen dat heel de zaak haast schipbreuk lijdt. Henry laat zich zodanig door D'Arcy bepraten, dat deze hem stomdronken maakt, hem doet onthullen waar de mode- ontwerpen van Eileen verborgen zijn. Ten slotte weet D'Arcy hem onder de vader lijke hoede van Inspecteur Hennesey te brengen, op het politiebureel. en publi ceert onmiddellijk de geheime dokumen- ten. Intussen heeft Michael Eileen het hof gemaakt Zij vindt het niet onaardig. Doch wanneer zij verneemt dat haar ontwerpen aan de Pers werden overgemaakt, denkt zij dat hij de schuldige is. Zij verlaat woedend de firma, om D'Arcy te gaan vervoegen. Samen vertrekken zij naar Parijs om er de laatste creaties te gaan bewonderen. Joan Bennett, Spencer Tracy en Elizabeth Taylor, of de familie Banks uit de film <i De vader der bruid een film vol sprankelende zetten en gezonde humor. CINEMA COLISEUM: IEDEREENS DOCHTERTJE met Margaret O'Brien. Robert Preston en Karin Booth. De kleine Midge, die in het .East End van New-York woont, heeft drie vaders de dominé Phillip Andrews, de politie agent Patrick Michael O'Connel en de cantor David Irwin Feldman Midge werd tien jaar geleden te vinden gelegd op de drempel van de cantor zijn huis en sinds dien werd zij door de drie mannen met de hulp van David's moeder opgevoed. Op school wordt Midge om deze buiten gewone familiesituatie door de andere kinderen geplaagd, tot de mooie onder wijzeres Florence Bartlett besluit de klei ne te beschermen Zij vindt dat Midge werkelijk ouders zou moeten hebben en gaat het geval met de dominé Andrews bespreken. Tijdens het eetmaal geeft Flo rence zich rekenschap van de verkleefd heid der drie mannen terwijl Phillip en David ontdekken, dat zij op Florence ver liefd zijn. Pat echter maakt weldra ken nis met Shoo-Shoo, een kabaretzangeres. Wanneer Pat en Shoo-Shoo de kleine Mid ge naar Coney Island voeren komt de kleine onder de bekoring van de mooie stem van Shoo-Shoo. Als David en Phillip vaststellen dat Midge tot grote vreugde van de kinderen, Shoo-Shoo imiteert, verbieden zij Midge de zangeres nog weer te zien, daar deze volgens hen een slechte invloed uit oefent. Shoo-Shoo wil de wijk verlaten maar Pat wil niet en beiden trouwen De drie mannen waren indertijd overeen gekomen, dat hij die het eerst trouwde Midge zou mogen opeisen. Dit doet Pat dan ook, maar David en Phillip willen dit voorkomen en vragen allebei Florence ten huwelijk. Deze weigert, daar zij ver onderstelt dat deze vraag alleen voort spruit uit de omstandigheden. Phillip ver zet zich echter tegen de eis van Pat voor het tribunaal. Na alle partijen te heb ben gehoord, roept de rechter Midge op dat deze zelf beslisse. Midge verklaart dat zij naar een weeshuis wil, daar alle moei lijkheden door haar veroorzaakt werden DU wordt door de rechter aangenomen en de drie vrienden zijn diep ongelukkig 's Anderendaags verlaat Midge' het huis van Feldman. Zij gaat niet naar het wees huis maar wel naar de rechter waar alle belanghebbenden 's avonds komen aan kloppen. Phillip vraagt dat Midge aan de Feldman's zou teruggegeven worden. David wenst dat Midge aan Phillip zou worden toevertrouwd Florence vraagt, in naam van de klas. dat Midge naar de school moge terugkomen en Pat en Shoo- Shoo verklaren, dat zij van hun eis af zien. De drie mannen zijn redelijk ge- worden. Zij beseffen dat het geluk van j Midge vóór alles gaat en besluiten dan ook Midge samen verder op te voeden Phillip huwt Florence en Midge behoudt haar drie papa's. CINEMA OUD IEPER Op een mooie zomerdag in 1921 stopt de Pierce Arrow auto van Frank Bunker Gilbreth. gespecialiseerd ingenieur in de studie der bewegingen, voor het huis. dat hij te Providence bewoont. In de hall fluit hij om de familie bijeen te roepen en weldra stellen zich kinderen van alle leeftijden aan zijn zijde. Thuiskomend van een reis brengt Papa een geschenk voor elkeenvoor zijn vrouw Lillian, die de kleine Jane op haar arm houdt, voor Ann. zijn oudste dochter, voor Ernestine, en alle andere spruiten- Aan tafel bespreekt Papa meest de vraagstukken der opvoedkunde Er be staat geen reden waarom men een ogen blik rust niet zou benutten, om iets nieuws aan te leren Toen Mama het daglicht schonk aan haar twaalfde spruit, vond Papa dit een prachtige familie Wanneer Joe Scales de jonge Ann uit-, nodigt tot een bal. stemt Papa erin toe. doch enkel op voorwaarde dat hij het koppel kan begeleiden. Tijdens de avond danst hij zelfs een vuurvolle Toddie met de jonge Libby Lancaster, Ann's vriendin Diezelfde avond ontvangt Frank Gilbreth een uitnodiging van de Inter national Management Conferenceom een lezing te houden in Praag (Tchecoslo- VOORDELIGER PER DOZIJN met Clifton Webb. Jeanne Crain en Myrna Loy. Voordeliger per dozijn is de derde film in de Belvedcrc-serie- Clifton Webb beeldt de rol uit van de voorbeeldige vader, flink bijgestaan door Myrna Loy als de Moeder. Met hun talrijke spruiten vormen ze voorwaar een flinke familie! vakije) Kort na zijn vertrek ontvangt moeder een telefoon oproepPapa is op het station dood ineengestort Na de begrafenis vergadert Mama haar klein volkje en er wordt besloten een nieu we levensregel aan te nemen. Er blijft in derdaad niet veel geld over doch. liever dan de jongsten naar familieleden te moe ten zenden, beslissen de kinderen al het huishoudelijk werk te delen en samen te werken Mama deelt hun dan een ver rassend nieuws medezij zal zelf naar Europa gaan om er de lezing te houdeu. waartoe Papa was uitgenodigd, om aldus zijn werk voort te zetten. Michael Wilding en Anna Neagle in de film Lente en Schoonheid in Mayfair Michael gaat ze achterna. Maar zodra D'Arcy hem in de gaten krijgt, sleept hij Eileen mee naar de Middellandse Zee Michael trekt terug naar Londen. Hij is op het punt zijn zaak aan een paar gangsters te verkopen, wanneer plots Eileen komt binnenstormen. Zij heeft van D'Arcy vernomen dat hijzelf de ontwerpen heeft laten publiceren. Eileen en Michael zetten de twee gang sters aan de deur. Dan gaat Michael met D'Arcy afrekenen en wel zo degelijk dat ook hij bij Inspecteur Hennesey terecht komt. Eileen laat hem vrijlaten, en liever dan hem weer stommiteiten te laten begaan, neemt zij het goede voornemen, voortaan zeer persoonlijk op hem te waken. De kleine Margaret O'Brien blijkt helemaal niet bang te zijn van het i- sterke geslacht. Geen wonder ook wanneer een van haar drie papa's, een politieagent is

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8