9 1.000 Fr. Prijzen GüiRoida ®aoufckouc DE VERGIFTIGDE COCKTAIL ut Niets overtreft onze gabardines zuivere wol en onze popelines alle Meuren. Kon. leperse Schaakkring PRIJSKAARTINC IN MANILLEN EN TOCH zijn de meubels in de galerie A.V.D. Boterstr. 13, leper. BETER EN GOEDKOPER. door JACK HOLT Wereldkampioen Eriek ScholTe op bezoek in de Zuivelfabriek Lactano HET YPEKSCH Mil "MS Biz 4 10-3-1951 CLUBKAMPIOENSCHAP 1950-51 Wereldkampioen Alberic Sehotte c«e reeds sedert enkele weken naarstig de '.i aining hernam met het oog op het wie- Ie; sciroen 1951 kwam reeds herhaalde rr, ile:; oorbij de zuivelfabriek LACTANO 'e Nieuw kerke alleen of in gezelschap van zijn gewone oefenmakkers Briek die nochtans van een naarstige landbouwers familie van Waregem stamt, was nog pooit ir. de gelegenheid geweest om de werking van een zuivelfabriek van dicht bij te volgen, zodat hij dan ook uit de aard der zaak veel belangstelling toonde en zijn vriend Berten Baf cop even in de ar.T nam om een uitnodiging los te ma ken Berten was er natuurlijk als de kippen bij. om zijn goede makker Briek uit te nodigen tot een bezoek aan de LACTANO instelling te Nieuwkerke. die als een der modernste van de streek geboekt staat Zo kwam het dan ook dat de sympa thieke Wereldkampioen, in gezelschap van een vriend en van Berten Bafcop. on langs een gedetailleerd bezoek bracht aan de zuivelfabriek van Nieuwkerke Briek betoonde natuurlijk een bijzon dere belangstelling voor de verschillende bewerkingen welke melk en boter onder gaan. en het was met kennis van zaken da; h:j met directeur Joseph Gellynck een b-Tompje zette over de melkproductie. Na afloop van zijn bezoek had hij graag eens een glas Youghourt geproefd, omdat hij al zo dikwijls had horen spreken van dit fijne product. Hoeft het gezegd dat bij ipgetogen was over de heerlijke LAC- TANO-YOUGHOURT en dat hij zelfs dhr Gellynck vroeg, bij een volgende gelegen heid even te mogen binnenwippen met zijn cefenmakkers. om hen ook in de ge legenheid te stellen, kennis te maken met die heerlijke en frisse melkdrank Vooraleer afscheid te nemen, liet Briek zich nog een paar malen op de gevoelige pia'A brengen liefst met een goed glas Youghourt in de hand. daar hij niet uit gepraat raakte over de fijnheid van dit puike LACTANO-product ROGISA - v»; Wereldkampioen Briek Schot te bezocht de Melkerij Lactano te Nieuwkerke en proefde er een goed glas Youghourt. Links van hem bemerkt men de h. Gellynck, bestuurder van de melkerij, rechts de gekende sportman Berten Bafeop en uiterst rechts een vriend van Briek. P. T. T. SPOKT IEPER ZONDAG 18 MAART 1951 Inschrijving en kaarting CAFE UNIVERSEL», Statiestraat 15, IEPER Inleg10 fr. Inschrijving vanaf 16 uur Bekorten vanaf 20 uur Gelegenheid aan de verliezers voor herinschrijving tot 19 30 uur. BELANGRIJK Men inag zijn speelmaat kiezen. De prijzen zijn als volgt verdeeld 300. 225, 175, 125, 100 en 75 fr Kampioen Be noot zet de spurt in Tri het buffetkasje van ons lokaal staal een mooie koningskroon te vrachten naar haar nieuwe eigenaar Maar raeu heeft zonder onze kampioen gerekend die ongetwijfeld lang dit mooi en kostelijk kunstwerk overblijfsel van on ze herinnering van het schaakfestijn van de KJ£JC. in December LI. in zijn kijker heeft Zen zwaar struikelblok stond hem in de 16e ronde in de weg. Hier heeft hij zijn slag weien te halen met een ongewoon wapen. Een psychologisch wapen Weten de dat de heer Dr Dubrulle van een on- gebipideld schaakvuurwerk hield heeft onze kampioen hem in zijn strik gelokt om hem dan onbarmhartig af te slachten en met een eer. zeer gevaarlijke candidaat naar het land der dromen toe te sturen. Meteen is de spurt naar de kroon inge zet en de ex-kampioen 1948 voelt dat het beetm warm te worden De tweede belangrijke titelmatch La- conte-Vaudroemme diende uitgesteld te worden, wat jammer is gezien het belang van de confrontaties voor de einuitslag. Onze rode lantaarndrager de heer Gits slaagde in een vlotte stijl de t prezen naar zijn kant te trekken en veroverde zijn eerste winstpunt. Naarmate het einde nadert stijgen de kansen v. u de heer Dewilde op de titel van de 2e klasse aanzienlijk door zijn over winning tegen een in de laatste tijd zeer knap spelend-» heer Lemenu. Maar de heer Jude gteit hel nog niet op en zette een flinke achtervolging in. In de derde klasse slaagde de heer Pyck de laatste hindernis te overwinnen en met een kar hij reeds gerust zijn voor zijn promotie Stand in de le klasse 1. Devacht 11 4 6 1 7 2. Benooi 10 6 1 3 6^ 3. Dubrulle 11 5 2 4 6 4. Laconte 10 5 1 4 51 5. Vandroemme 9 4 3 2 5 1, 6. Deroo 11 3 1 7 3J 7. Gits 10 1 2 7 2 Vooruitzichten 17e Ronde Zoals hierboven gezegd is de spurt naar de kroon reeds Ingezet. Alhoewel de affiche van de 17e ronde voor de le klasse niets sensationeels voor te schotelen heeft zijn de partijen Benoot-Deroo en Gits-Van- droemme zeer belangwekkend De rode lantaarndragers zijn dus de grote scheids rechters in liet titeldebat. Voor de tweede klasse biedt het program ma een zeer interessant aanknopingspunt met de parlj Grlmonprez-Jude voor de titel en accessit Voor de eerstgenoemde is dil zijn laatste kans. Terwijl de heer Dewilde zich de weelde kan permiteren van een nieuwe overwinning die bij een verliespunt van de heer Jude hem officieel als dc eerste laureaat van het seizoen kan promoveren In de derde klasse krijgen we eveneens een zeei interessante confrontatie Decorte- Duhameeuw. De heer Decorte is thanB voor de besten een zeer gevaarlijke klant en beschikt over een geweldige forme. De heer Duhameeuw zal het zeer hard hebben maar gezien het groot belang van deze kamp in verband met de titel 3e klasse hebben we vertrouwen in hem. Nochtans zal elk ver liespunt hem fataal wezen en de heer Pyck kan dan een Bolero walsenBloemen en photo's staan D te wachten Matchen van 13 Maart 1951 om 20 30 uur 17e Ronde le APDELING 1) Baert - Laconte 2) Benoot - Deroo 3) Devacht - Dubakotf 4) Gits - Vandroemme Bye Dubrulle. 2e AFDELING 5) Grimonprez - Jude (14e ronde» b) Dewilde - Delahaye 7) Verhamme - Vandenhoven Men kan overal in het land een regendichte jas linden en zolang zij nieuw is schijnt zij, om het even welk de prijs is, steeds een andere waard. Slechts in het gebruik zult gij ondervinden of gij een goede koop gedaan heb! of wel dat gij er spijt van moet hebben hetzij dat de jas bij de eerste regen lekt of haar vorm verliest, hetzij ze gekrompen en uitgerafeld uit de was terugkomt. Aangezien de aankoop van een imper vóór alles een kwestie van ver trouwen is, moet ge geldverspillingen en spijt over Uw aankoop voorkomen door U te wenden tot AU ROI DU CAOUTCHOUC die in zijn 60 filialen over heel het land klederen van de hoogste kwaliteit te Uwer beschikking stelt die een volstrekt vertrouwen verdienen. Maar de woi- en katoenprijzen stijgen voortdurend- Profiteer vlug van de laatste mogelijkheid om U voor U en de Uwen voortreffelijk regenkleding aan te schaffen tegen prijzen die men nooit meer zal zien. TE IEPER Tempelstraat 4. (4óü0j 3e AFDELING 9)'Baete - Devos K. 10) Pyck - Jaspers 11Decorte - Duhameeuw 12) Vandaele - Pecceu Bye De poorter. JEUGDSCHAAK Voor de jeugdige schakers en schaaksters ricljt liet bestuur van de Kon. Ieperse Schaakkring voor de tweede maal de jaar lijkse wedstrijd der jongeren in, welke zal doorgaan op Zaterdag 31 Maart en Zondag 1 April telkens om 14 uur in het lokaal Hotel De Maan, Grote Markt, leper. Er zijn prachtige prijzen voor de laurea ten voorzien. Inschrijvingen Alle studerende en niet studerende jongeren mogen hieraan deel nemen. Gelieve dus naam. adres en ouderdom op te geven en over te maken aan het se cretariaat van de K.I.S.K., 79, Diksmuide- straat leper, vóór 27 Maart e. k. De wedstrijdformule zal later bekend ge maakt worden. Wij verwachten talrijke jongeren. ROUWBERICHT Zo pas vernemen we het afsterven van ons erelid de heer Dokter Franz Daelemans. De Kon. Ieperse Schaakkring biedt aan de geachte Mevrouw en familie zijn diep ste rouwbeklag en neemt deel in het ver lies dat hen komt te treffen. NATIONALE INZAMELING Op Zondag 11 Maart e. k wordt een nationale inzameling gehouden ten voor dele van de Belgische Vriendenkring voor Verlamden. Men rekent op de vrijgevigheid van onze Ieperse bevolking om dit edel werk te steunen, wat de verlamden moet toelaten opnieuw terug te keren tot een werkzame rol in het leven. Personen, die van dit werk zouden kun nen genieten, worden verzocht zich ken baar te maken bij Mw. Roger de Thibault de Boesinghe. te Boezinge ge (4428» Ze vonden Don met een doodonge lukkig gezicht op de trap zitten zijn hoofd wanhopig tussen zijn handen. Jimmy slikte een prop weg. Heeft men het ziekenhuis opgebeld vroeg hij fluisterend. Niks kreunde Don, maar ik dacht dat ik nou rust kreeg, rust voor mijn gekwelde zenuwen. En nou hangt me daar zo 'n journalist aan de telefoon en die wil een interview hebben, en nou ben ik zo stom ge weest om te zeggen dat hij kon ko men c Och, stik, ventzei Jimmy on barmhartig en trok hem mee naar boven. 't Diner duurde niet lang. Er heers te een geforceerde opgewektheid, waarin telkens hiaten vielen. Grace had zich gelukkig hersteld van haar inzinking en het eten, dat opgediend werd onder 't oppertoezicht van de eerste lakei was werkelijk heel sma kelijk. Maar men bewees er niet de eer aan, die het toekwam. De ware stemming ontbrak. Niet alleen wierp de tragische dood van de twee gasten zware schaduwen over het bijeenzijn, maar ook de ongewisse toestand van Henry hield hen allen in spanning. Doris, die zich tot nu toe zo kranig had gehouden, kreeg een inzinking. Ze was uiterst zenuwach tig en speelde een beetje met de kleine porties die Jimmy vol zorg voor haar uitzocht. De conversatie beperkte zich onveranderlijk tot het vooronderzoek dat op morgen elf uur was gesteld. Het zou louter een for maliteit zijn, had de inspecteur be weerd en zou gehouden worden in de dorpsschool, die met het oog op de vacantie, vacant was voor dit doel. Zo lang de bedienden in de kamer waren, waagde niemand het, te zin spelen op de ontknoping van het dra ma, die zij nu ieder uur verwachtten. Fay onthaalde 't gezelschap op een uitvoerige beschrijving van de stom miteit van haar modistes, die natuur lijk juist niet datgene gestuurd had den. wat zij besteld had. Zij maakte zich druk over de vraag of het wel gepast was dat zij morgen reeds in diepe rouw zou verschijnen en hoe ze in 's hemelsnaam klaar moest ko men met de toebereidselen voor de begrafenis wanneer de inspecteur hen hier nog langer gevangen hield. Nie mand toonde veel sympathie voor haar moeilijkheden en Don beweer de, dat alles best in orde zou komen als ze het maar aan hem overlieten, iets wat zijn echtgenote nu juist hele maal niet van plan was. Alleen Mike en Eve waren niet aangetast door de algemene depressie. De blikken die zij elkaar toewierpen zouden in 'n ander gezelschap opvallend genoeg zijn geweest om hun geheim te ver raden, maar op het ogenblik was ieder zo bezig met zijn eigen moei lijkheden dat het niemand opviel hoe hun ogen straalden. Men voelde zich opgelucht toen Lord Delmore eindelijk het sein tot opstaan gaf. Geen der heren had lust achter te blijven voor de port. Men besloot in de hall de koffie te gebruiken, dan kon men tegelijk een oogje houden op de telefoon. Lord Delmore en de advocaat speelden een partijtje schaak. Het was de oude heer aan te zien, dat hem iets dwars zat. Hij had de volle belangstelling niet bij zijn partij en mijnheer Allister be haalde gemakkelijk een overwinning. Doris en Fay zaten op de sofa. De tijdschriften, die zij hadden opgeno- nomen werden echter niet ingezien. Don schommelde lui in zijn stoel, een sigaret rokend. Zijn gezicht stond of niemand of niets hem belang inboezemde, alleen het trekken van de mondhoeken nu en dan verried dat zijn onverschilligheid was voor gewend. Jimmy zat te draaien aan de radio en ontlokte aan dit instru ment enige schrille geluiden zodat zijn vader het voorhoofd in rimpels trok. «Vind je het wel gepast ons mu ziek te geven merkte hij mismoe- digd op. Oh, pardon zei Jimmy en zette haastig de radio af. Hij liet zich naast Doris neervallen en begon met het meisje een fluisterend gesprek. Mike had zich met Eve in een hoekje afgezonderd en bladerde in de Sketch Van tijd tot tijd zochten zijn ogen die van Eve en glimlach ten. Plotseling rinkelde de telefoon bei. Al hadden ze allen dit ogenblik in angstige spanning verwacht, toch gaf het even een schok. Iedereen veerde op maar Jimmy was hen allen voor en vloog met haastige stappen naar het toestel. Het werd doodstil, niemand zei een woord. Lord Delmore hield een pion in zijn plots krach teloze vingers en staarde naar de rug van zijn zoon. Uit de korte uit roepen van Jimmy was niets op te maken. Het gesprek duurde niet lang, maar de uitdrukking van zijn gezicht toen hij zich omdraaide, was geruststellend. En vroeg Lord Delmore met een wrang lachje. Maar Jimmy wendde zich tot Doris die ademloos de woorden van zijn lippen aflas. De inspecteurzei hij, haar be moedigend toeknikkend. Er is geen nieuws van het front. Hij belde maar even om ons gerust te stellen. De dokter is zeer tevreden over de toe stand van Henry en er is verbetering ingetreden, hoewel van een verhoor de eerste dagen nog geen sprake is. Nurse hebben ze wijs gemaakt dat hij maar een paar minuten bij ken nis is geweest maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat hij ieder ogenblik weer bij kan komen. Ze wilde met alle geweld blijven wach ten en ze hebben haar een kamer aangewezen. Van Stevens nog steeds geen spoor. Hij heeft de kans gezien om aan de bewaking van de twee agenten te ontkomen. De inspecteur was gloeiend, maar heeft de bewa king bij het ziekenhuis verdubbeld. Er is geen schijn van kans dat ze Henry te pakken zullen krijgen. Hij raadt ons aan om maar rustig naar bed te gaan. Morgen zullen we de verdere ontwikkeling wel te horen krijgen De angst in Doris' vermoeide ogen week. De overtuiging dat haar broer weer beter werd, bracht enige kleur op haar bleke wangen. Ook Lord Del more haalde weer verlicht adem. Hij grinnikte heimelijk om Stevens die de bloedhonden van de inspecteur de looppas had gegeven, hij zou het erg onplezierig gevonden hebben, wanneer de butler in die val gelopen was Gek dat je zo aan die kerel gehecht kon raken. Zijn blik gleed langs de kring der gezichten. Allister, blijkbaar volmaakt onverschillig, be zig een pijp te stoppen. Fay, nerveus spelend met haar sigaret. Don staar de wezenloos voor zich uit. Ze had den waarschijnlijk allen verwacht dat de arrestatie van Stevens een eind aan hun moeilijkheden zou brengen. Nu, waar blijf je met je theorie vroeg Lord Delmore aan zijn zoon. Een beetje geduld,wees Jimmy hem terecht. Stevens zal de nacht willen afwachten om beter zijn slag te kunnen slaan. Don kwam lui uit zijn stoel over eind en begon met zijn handen op zijn rug heen en weer te slenteren. Daar geloof ik niets van, wij heb ben Stevens onderschat. Hij had na tuurlijk dóór dat het een schijnbe weging was en is er vandoor gegaan zo lang de kust nog veilig was. Tien tegen een dat hij op weg naar Lon den is voor een samenkomst met Sir Simon, hij zal dan zijn aandeel in de buit wel opeisen en spoorloos ver dwijnen. «En nurse dan wierp Jimmy op. Die is toch maar op haar post ge bleven Die koestert natuurlijk nog de stille hoop dat ze Henry kan over halen haar niet te verraden. Jimmy haalde moedeloos zijn schouders op, hij vreesde ook dat ze de butler niet weer op Bradley Court terug zouden zien. «In ieder geval hebben wij een rustige nacht voor de boeg zei Fay beslist, en wat die nurse betreft, dat mens wil ik niet langer in mijn dienst hebben. Ik zal ze nooit meer kunnen vertrouwen «Daar zullen we morgen nog wel eens over praten antwoordde Don. die er nooit zulke uitgesproken opi nies op na hield als zijn vrouw. Vol gens mij zal ze niet veel zin hebben om langer bij ons te blijven en Henry zal daar ook wel een woordje in mee willen spreken «Laat Henry maar zijn eigen boon tjes doppen,zei Fay op een toon die geen tegenspraak duldde. Wan neer hij met dat schepsel wil trou wen, moet hij het weten, maar in mijn huis zet ze geen stap meer. Don streek eens langs zijn kin om een oproerige glimlach te onderdruk ken. Hij gaf zijn schoonvader een ge amuseerd knipoogje en kondigde aan. dat hij het voor vandaag welletjes vond en naar bed ging. Lord Delmore sloot zich bij de vorige spreker aan en het duurde geen half uur of het hele gezelschap was opgebroken met 't vaste plan zich door niets in hun nachtrust te laten storen. Mike schoof de gordijnen voor zijn raam opzij, toen hij boven kwam. Buiten was de storm weer in kracht toegenomen. Alles piepte en kraakte en een natte sneeuw viel omlaag. Mike rilde als hij aan de agenten dacht, die in de ijzige koude het zie kenhuis bewaakten. Een erg onpret tig baantje leek hem dat. Hij keek op het zilveren klokje op zijn nacht kastje. Half twaalf. Tijd om onder de wol te kruipen, nog even een si garet roken. Hij had verwacht dat slapen een onmogelijkheid zou zijn in z'n toestand, maar het duurde geen kwartier of hij lag in diepe rust. De stilte in de kamer werd slechts on derbroken door de regelmatige adem haling van de slaper., Hij heeft nooit geweten wanneer hij het eerst bemerkte dat er iets niet in de haak was. Hij herinnerde zich dat hij zich in zijn slaap onrus tig bewoog en zich dieper in zijn kussen werkte. Hij werkte ook enigs zins met z'n armen als om een lastig insect af te weren maar het mocht niet helpen. Hij ging weer anders liggen, woelde en draaide zich om- (Vervolgt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4