CLIFTON WEBB TENPLE FILMWERELD 34 Boterstraat IEPER Drukkerij Dumortier it fttoiM a TtHtffjOM Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier ENF.ADM Wilt U een goede VULPEN, VULPOTLOOD of KOGELSTYLO wendt U in vertrouwen ter UIT DE PROGRAMMA'S CINEMA OUD IEPER: VOOR U HEB IK GEDOOD met Burt Lancaster, Yvonne de Carlo en Dan Duryea. Alhoewel hij het niet wil erkennen komt Steve Thompson terug te Los Angeles, zijn geboortestad, omdat hij zijn ex-vrouw Anna. steeds bemint. Steve wordt verwittigd door Pete Ra mirez. detectief en vriend der familie, dat Anna dezelfde vrouw niet meer is die hij vroeger gekend heeft. Steve ont moet haar in een bar. begeleid door Slim Dundee, een harde kerel. Hij tracht Anna te vergeten en heeft zijn vroeger vak hernomen. Op zekere dag belt Anna hem op om samen de avond door te brengen. Niettegenstaande het afkeurend oordeel van zijn familie, wil Steve niet luisteren. Hij verneemt dat Anna naar Yuma ver trokken is met Slim. Thompson besluit de stad te verlaten. Maar die avond ontmoet hij zijn ex- vrouw Zij leidt hem naar haar woning maar geen van beide durft zijn echte ge voelens openbaren tot wanneer Anna hem verklaart hoe Slim haar mishandelt Steve die het niet langer kan uithouden neemt haar in zijn armen. Anna verneemt dat Slim op de hoogte is van hun ontmoetingen en ijlt naar Steve toe om hem te verwittigen Slim en zijn bende wachten op het paar Om de toe stand te redden maakt Steve het voorstel zijn pantserauto aan te vallen Zodoende zou hij met Anna kunnen vluchten na de aanval. Maar als Slim een bewaker neerschiet en Steve kwetst, is deze ervan overtuigd dat hij bespot is geweest. Hij schiet terug, doodt enkele van zijn mede plichtigen en redt een gedeelte van het geld. Verpleegd in een gasthuis, wordt Steve er ontvoerd dcfcr een bendelid. Steve doet hem het voorstel zijn deel van de diefstal over te laten om hem naar Anna te leiden. Te zwaar gewond om hem te redden, neemt Anna het besluit alleen te vluchten. Op hetzelfde ogenblik komt Slim aan en Anna vlucht in Steve's armen. Beide zullen door Slim neergeschoten worden. De sirenen van de politie-auto komen na der en nader. Morrisson had steeds de gewoonte wan neer een vrouw hem te veel achternaliep zich van haar te ontmaken door zijn se cretaresse te laten doorgaan voor zijn verloofde. Wanneer Morrisson besluit op vacantie te gaan naar Sun Valley ver trekt Christine eveneens naar dezelfde bestemming in de hoop. dat zij met de jonge man te achtervolgen gedaan zal krij gen. dat Morrisson beroep zal doen op El len en aldus wellicht zal begrijpen, dat deze van hem houdt. Christine rekende echter zonder Dick Layn. die zij in de trein ontmoet en die haar duchtig het hof maakt. In het begin is Christine ten zeerste ver veeld. maar tenslotte vindt zij het gezel schap van Dick wel prettig. Te Sun Valley gaat Morrisson verder om met Christine, welke hem doet geloven dat zij op hem verliefd is. Dick, door de handelwijze van Chris teleurgesteld, be sluit de jonge vrouw te vergeten. Wan neer Morrisson voor zaken naar Chicago wordt geroepen maakt Chris van de ge legenheid gebruik om Dick terug op te zoeken Zij verklaart van hem te houden en wil haar gedrag verklaren wanneer Morrisson evenwel terug opduikt en een einde stelt aan het gesprek. Zo kwam Tarzan aan zijn vrouw 1 Johnny Weissmuller heeft Jane Maureen O'Sullivan) geschaakt. Zijn bewegingen zijn wel wat brutaal en onhandig, doch ze bevallen haar. Een sympathiek koppelVan Johnson en de badende schoonheid, Esther Williams. Zij treden samen op in Geen liefde zonder Ueen muzikale technicolor. Alleen met Chris bekent Morrisson. dat hij werkelijk houdt van zijn secretaresse Deze verklaring vervult Chris met vreug de,'doch de sluwe Evasdochter doet als of zij diep is teleurgesteld. Ellen ver schijnt dan op haar beurt te Sun Valley. Tijdens het gesprek dat zij heeft met haar vriendin verneemt Morrisson. die in het appartement verborgen was. de -krijgs list waarvan hij het slachtoffer werd. Hij loochent van Ellen te houden en beweert op Chris verliefd te zijn. Hij zoent deze laatste juist wanneer Dick binnenkomt De verwarring is algemeen. Hierop besluiten de beide jonge vrou wen naar Chicago terug te keren en de mannen naar de bliksem te laten lopen Morrisson en Dick zullen er echter in sla gen opnieuw met hun respectievelijke verliefde in goede verstandhouding ie ge raken en elk de vrouw van hun hart te veroveren. lat O Brien geeft in «iZi^n Bengels» een treffende uitbeelding van Pater Dunne- een heroïsche figuur van St Louis, die zijn leven in dienst stelde van de verwaarloosde jeugd van de stad- Z,et L naar de kwaliteit? Dan hebben wij voor U het allerbeste: een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet L naar de prijs Dan kunnen wij U het goedkoopste geven vulpennen met eouden pen vanaf 60 fr. Keus naar ieders beurs! Komt zien zonder verbintenis'. CINEMA COLISEUM: ZIJN BENGELS met Pat O'Brien. De jonge dagbladventers van St Louis doen een dringende oproep tot de Pastoor van hun parochie. Pater Dunne, om hen in hun nood bij te staan Daarom vraagt hij aan de Aartsbisschop de toelating om een tehuiste stichten ten einde deze ongelukkigen een onderkomen te ver schaffen Met als enig kapitaal zijn vaste overtui ging en onwankelbaar vertrouwen onder neemt Pater Dunne de herstelling van een oude woning. Zijn eerste kostgangers, Jimmy. Billy Cummings en Chip helpen Pater Dunne het huis bewoonbaar te maken. "Wanneer Pater Dunne Matt Davis, Monk en Llefty betrapt bij het stelen van een kar en paard, neemt hij hen mee naar zijn tehuis en zij zullen het gezel schap vergroten. Hij neemt de verant woordelijkheid van de diefstal op zich en gaat de eigénaar van het span. O'Donnell opzoeken. De Pater bepleit de zaak zo goed dat O'Donnell zijn aanklacht intrekt. De tijd vordert en met de medehulp van een lieftallige gebuur en enkele hande laars uit de omgeving kan Pater Dunne zijn familiekring meer en meer uitbreiden en gerieflijker maken Op zekere dag bemerkt Paula Hen dricks. zuster van Petey. een vechtpartij tussen de kostgangers en de venters van een ander dagblad uit de stad. Pater Dun ne en zijn schoonbroeder stellen alles in het werk om die twist te doen ophou den. doch tevergeefs. Matt, zoon van een recidivist, leeft even eens in het tehuis Hij overtuigt zijn ge zellen om in groep hun dagbladen te ver kopen en op deze wijze met de andere verkopers te concurreren. Tijdens een twist wordt Jimmy gekwetsl en het paard gedood. Matt ontvlucht en keert bij zijn vader weer. Eindelijk na een energieke tussenkomst van O'Donnell worden de vijandelijkheden gestaakt. De familie groeit steeds aan en het huis wordl te klein O'Donnell doet een geldinzame ling ten einde het gebouw te vergroten. Op zekere dag wordt Matt op heter daad van diefstal betrapt. Ten einde raad verschuilt hij zich bij Pater Dunne Deze raadt hem aan zich bij de politie te mel den en verzoekt zijn vriend Dan Brigg; hem naar het commissariaat te vergezel len. Dol van schrik opent Matt het vuui op Briggs en doodt hem. Hij wordt aan gehouden en ter dood veroordeeld. Mei de moed der wanhoop tracht Pater Dun ne, Matt van de galg te redden. Doch de terechtstelling is reeds voltrokken Diep gegriefd door zijn vergeefse po gingen wil Pater Dunne zijn tehuis ver laten. Doch wanneer een ongelukkig we zen aan zijn deur komt bellen, voor hulp en onderstand, begrijpt Pater Dunne dai hij zijn liefdadig werk moet voortzetten HET YPERSCH NIEUWS.. Blz 8 19-5-1951 CINEMA OUD IEPER: Mr BELVEDERE LOOPT COLLEGE mei Clifton Webb en Shirley Temple. Met zijn aktetas onder de arm en zijn stok in de hand. begeeft Lynn Belvedere zich naar de Clemens Universiteit, waar hij zich «O laten inschrijven om er in één jaar een einddiploma te behalen- Dr Keating. Voorzitter van de hogeschool, neemt de inschrijving aan. op voorwaar de dat Belvedere zich onthoude van alle ophefmakende of ook maar enigszins pu blicitaire daden- De minste overtreding zal zijn buitensluiting medeslepen. Belvedere deelt de kamer van Avery Brubaker autoritaire en lichtgeraakte jonge kerel en Corny Whittaker -.Tien de lijk jongmens, wiens enkel ongeluk is. student te zijn Avery en Belvedere getuigen, vanaf hun eerste ontmoeting, van een wederzijd se antipathie Belvedere, in geldelijke moeilijkheden bezoekt het plaatsingsbu reel voor studenten Hij ontmoet er Ellen Baker, opstelster aan het College dagblad, die reeds verscheidene malen getracht heeft hem een interview af te persen, en Bill Chase die met de werkzaamheden van dit bureel belast is. Hij onder breekt ze. vraagt om werk en herinnert eraan, dat hij steeds als meid gediend heeft. Hij krijgt onmiddellijk een soort gelijk werk Belvedere treedt in dienst in hetzelfde huis als Brubaker en daar deze laatste hem niet kan verdragen, benut hij de eerste gelegenheid om hem voor de Stu dentenraad te doen dagvaarden. Ellen hiervan op de hoogte gesteld, neemt foto's van de zitting en schrijft een lang artikel in haar blad. waardoor ze Belvedere cn- aangenaamheden berokkent, wiens goede trouw echter gemakkelijk wordt bewezen Belvedere beleeft nog menig avontuur hij ontdekt dat de schone Ellen een lieve moeder en jonge weduwe is Hij draagt op schitterende wijze bij om zijn makkers een sportwedstrijd te doen winnen en zal een sentimenteel imbroglio tussen Ellen en Bill Chase moeten opknappen, hetgeen tot Belvedere's aanhouding door de politie zal leiden Eindelijk zal hij toegejuicht worden als zijnde de eerste student, die zijn volledige studies in één jaar beëin digd heeft, en tijdens deze plechtigheid reikt hij Dr Gibbs een lang geïllustreerd artikel, getiteld Mr Belvedere loopt Col lege CINEMA CAPITOLE: GEEN LIEFDE ZONDER met Esther Williams en Van Johnson. Douglas J Morrisson. een jonge, on stuimige en rijke business-man. geeft er zich rekenschap van dat zijn secretaresse Ellen Hallet heimelijk op hem verliefd is Ellen's vriendin Christine Ducan. een wa- tershowvedette. kent de gevoelens van haar kameraad ten opzichte van haar baas en besluit c iets te doen CINEMA CAPITOLE TARZAN. DE AAPMENS met Johnny Weissmuller en Maureen O'Sulliran. Parker, die sinds lange jaren in Afrika handel drijft, wacht op de aankomst van zijn dochter Jane. Hij zond zijn vennoot Holt naar de boot om haar af te halen. Jane die Parker in jaren niet gezien heeft, is een mooie jonge vrouw gewor den en het is dan ook niet te verwonderen dat Holt haar met een tedere sympathie gadeslaat- "Wanneer zij verneemt dat haar vader en Holt op zoek zullen gaan naar het befaamde olifantenkerkhof besluit ze hen te vergezellen. Dit kerkhof 'waarvan ei genlijk niemand de juiste ligging kent is gelegen achter de reusachtige rots Mutia en de toegang ervan is uiterst gevaarlijk. Uit oorzaak van een rivier, wemelend van nijlpaarden, ziet de expeditie zich genoodzaakt een grote omweg te maken. Terwijl Parker en Holt de achtervolging inzetten op de zwarten die hen aanvielen. wordt Jane door Tarzan opgelicht en mede het woud ingevoerd. De jonge vrouw kent heel wat angstige ogenblikken, doeh de vriendschappelijke alhoewel soms brutale manieren van de aapmens dragen ten slotte haar sympathie weg. Terwijl Tar zan op zoek gaat naar voedsel wordt Jane door Parker en Holt teruggevonden Wanneer Tarzan op het toneel verschijnt wordt hij door Holt. die jaloers is. ge kwetst- Even nadien wordt de kleine expeditie gevangen genomen door een pygmeeën-stam en in een hol geworpen waarin een reusachtige gorilla leeft. Het drietal wordt echter gered door Tarzan. die met de hulp der olifanten de pygmeeën op de vlucht jaagt en er in slaagt de gorilla te doden. Een der olifan ten. die gekwetst werd, begeeft zich naai de plaats waarheen alle olifanten gaan wanneer zij de dood voelen naderen. Par ker sterft enkele tijd nadien. Voortaan zal Holt een rijke oogst aan ivoor kunnen opdoen, terwijl Jane bij de koning van de jungle verkiest te blij ven met wie zij verder avonturen zal beleven

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8