FILMWERELD PADANCA F. BA EZ Kleeft allts Te verkrijgren Drukkerij Dumortier UIT DE PROGRAMMA'S Plus de vacanres pour Ie bon Dieu is een typische Parijse schets, waarin de Poulbots de rakkers van Montmartre de hoofdrol spelen. Als sociale assistente geeft Laurence Aubrey een geslaagde uitbeelding. CINEMA CAPITOLE HET HALSSNOER VAN DE PANTER met Howard Duff en Marta Toren De eerste minister van een Europees land. verlangend naar een volksregering, wordt neergeschoten door de mannen van Peter Malko's partij. Het bewijs van de schuld ligt vast in een microfilm die de Engelse inlichtings dienst en de Verenigde Naties verwachten. De geheime agent Norman geeft de mi crofilm. gerold in een sigaret, door aan de Engelse agent Catherine Talbot in het station te Milaan. Twee handlangers van Malko's bende Debron en Fusek. krijgen als opdracht de film terug te nemen. Op haar beurt verbergt Catherine Talbot de microfilm in de halsband van één der 2 panters die de Amerikaan Roger Quain per trein naar de Verenigde Staten mee terug neemt. Voorbij de Zwitserse grens te Brigue. wordt de wagon van Quain door sabotage uit de rails gesleurd en rolt in een ravijn. De panters ontsnappen. Quain. licht ge wond. wordt geleid naar een nabij land huisje waar weldra de beroemde jager Kopel. de Engelse journalist Christ Den- son en de Franse tekenaar Paradou. door de gebeurtenissen aangelokt, optreden. De kapitein Heimer van het Zwitserse leger vergezeld door zijn mannen voegt zich bij het troepje- Hij heeft als opdracht de 2 wilde dieren dood te schieten. Catherine Talbot komt weldra aan. Zij onthult aan Quain het geheim der panters, deze be looft haar zijn hulp. Op zekere morgen vertrekt het ganse troepje. Verplicht om uiteen te gaan wor den verschillende leden van de expeditie weldra het mikpunt van geheimzinnige geweerschoten. Paradou en Denson zijn alleen maar medeplichtigen van Malko- Nochtans, door een handige uitvlucht, zal Catherine opnieuw de microfilm mee nemen en zij zal haar reis eindigen in ge zelschap van Quain. Zo begint het leven behandelt het probleem van het moederschap op een bijzonder duidelijke, doch uiterst delicate wijze. CINEMA OUD IEPER: VROUWEN GEHEIM met Maureen O'Hara en Melvyn Douglas Een felle vechtpartij. Een schot weer klinkt. Een vrouw valt. ernstig gekwetst door een pistoolkogel Het is de actrice Susan Caldwell. Naast haar Staat, onbe weeglijk en als levenloos. Marian Wash- bourn. haar vriendin en artistieke leid ster. Voor de politie zijn er niet de min ste moeilijkheden een onderzoek moet ei- niet ééns ingesteld worden, want Marian bekent onmiddellijk geschoten te hebben Ontkennen zou trouwens toch niet baten Welke dan wel de bew-eegredenen zijn van deze misdaad 7 Van bij de eerste on dervraging reeds wordt er in dit ver band gesproken over twee mannen die in het leven van de actrices een rol gespeeld hebben. Luke Jordan, de gewezen part ner van Marian, en Brook Matthews, de minnaar van Susan Caldwell Luke en Marian voerden lange tijd ge zamenlijk een muzikaal nummer uit. Maar toen verloor Marian haar stem. In Susan ontdekte zij het talent dat zij zelf zo graag bewaard had. en daarom stelde zij zich in haar dienst als artistieke leidster. Aldus hoopte ze in Susan een weinig weerglans te vinden van het succes waaraan ze voor altijd moest verzaken. Marian had ver zaakt aan de zang. de kunst en de loop baan. doch niet aan haar liefde De man die zij steeds zo hartstochtelijk beminde De KOFFIE der fijnproevers Alleen verkocht bij Menenstr. 40 IEPER (4743) Gloria Grahame en Maureen O'Hara spelen de vrouwelijke hoofdrollen in Vrouwengeheim Concours Hippique te Kortrijk Op Zondag 3 Juni 1951 zal op het ter rein van Gulden Spoor gelegen Abdij- kaai. aan de sierlijke Leieboorden te Kort rijk. het traditioneel jaarli'ks Concours Hippique plaats hebben. Hieronder volgt een korte inhoud van het programma dat telken jare bij de beoefenaars van deze edele sport een grote deelneming aanlokt en aan het publiek een aangename Zondag verschaft. 's Morgens vanaf 10 30 u- Springconcours voor B J B.-ruiters en verder Elegantie- wedstrijd. 's Namiddags vanaf 14 u twee wedstrij den voor landelijke ruiters mei herkan sing op chronometer, waarna de grote Jachtrit. Dit jaar vooral zal deze Jachtrit buiten gewoon boeiend zijn. Immers, om de 3 mi nuten zal er een paard vertrekken om de talrijke en uiterst gevarieerde hindernis sen te overmeesteren. De rit, die ongevee- 2.5 km. lang is. heeft plaats binnen de omheining van de club en het publiek mag zich vrij langs het parcours begeven om van dichtbij de spectaculaire hindernissen gade te slaan. O m. zullen de paarden over de Groe- j ningebeek. die aldaar in de Leie stroomt- moeten springen en op een andere p!a?!> doorwaden. Talrijke hoge dammen die nen opgeklommen of scherp afgedaa.d te worden, grachten en boomstammen ~e~ sprongen. Kortom, de wedstrijd, waaraan verscheidene clubs zoals Kruishoutem Doornik. Oudenaarde en omliggende de i B J.B.-ruiters. enz. met hun beste paa![ den zullen deelnemen, belooft iets bui I tengewoons te zijn- Wanneer de twee zware wagens de la waaierige bende op de zonnige banen heb ben weggevoerd, slenteren onze 9 kleine helden de hobbelige straten van Montmar tre op en af Wat gedaan om de vakantie heerlijk om te krijgen Verdraaid, ik heb een idee oppert Pi volo Als we eens voor de mop het kef fertje van Mejuffer Faguet kidnapten Wat dunkt uwes Man. dat is een reuze inval! En daar gaan ze dadelijk. Gaat die ouwe knol een snuit opzetten, zeg Enkele dagen later hangt er aan het uitstalraam van de bakkerij een mooi bord 1500 fr beloning aan wie het hond je van Mej. Faguet terugbrengtJan dorie 1500 ballen! Hum... Ja. maar zelf de hond terugbrengen is wel wat gewaagd. Gelukkig komt daar Mejuffer Hélène. de sociale assistente die zal het hondje te rugbrengen. en die krijgt dan ook de 1500 ballen Nou. wat een kermisChocolade, ijsroom. smoutbollen. en... zo zijn de 1500 wel rap naar de vaantjes. Was lollig, niet 7 Als we dat nog eens dedén Ja. zegt Pivolo. maar nou in de hupse wijken en het werk moet georganiseerd worden. Brengt geld op hoor in één en- rakel gebeuren, of we vliegen er uit... Nou. dat mirakel ligt daar enkele ogen blikken later voor hun neus 1000 ballen Hoe is het Gods mogelijk. Een echt mira kel. De bende van Pivolo is gelukkig Wat plezantZag jij hoe die ouwe vent een traan wegpinkte Dat doen we nog En de mirakels vermenigvuldigen zich. Al wie in nood verkeert vindt wat hij nodig heeft, op de meest onverwachte wijze. En alle giften zijn getekend, c Vanwege onze Lieve Heer Zo gaan de vakanties aangenaam voor bij, tot op zekere dag Pierrot, een van de bende, door een fietser wordt aangereden en blind wordt. De situatie is tragisch, want de politie heeft ze in de gaten. Maar ze moeten kost wat kost Pierrot redden en het geld in zamelen voor de heelkundige tussenkomst Na twee weken hebben zij de 40 000 fr. Maar de politie zit hen op de hielen. Ge lukkig zal juffrouw Hélène de toestand redden. Pierrot zal kunnen gered worden De bende geeft haar rackett op... De vakanties zijn voorbij, en Ons Heer is terug naar de hemel getrokken. CINEMA OUD IEPER: ZO BEGINT HET LEVEN met Alice O'Predericks en Lau Lauritzen. Deze film begint waar andere gewoon lijk eindigen Met een huwelijk. Klokke.ï- gelui. feestredevoeringen en hageiblcnk bruidskleed... Maar... is het feitelijk niet vanaf c'; ogenblik dat voor het echtpaar, alle pro blemen oprijzen 7 Else en Leif zijn een gelu^k g jong echt paar Er is echter een schaduw am hun gelukshemcl het gemis aan een kir' Elsr is ongerust en gaat een dokter raadple gen Waar ze zich vroeger geleend heeft tot een vruchtafdrijving, stelt zich de vraag of ze nog wel een kind kan krijgen 7 De dokter stelt haar gerust, maar laat de Jonge vrouw slechts luttele hoop. Intussen loopt op het achterplan een soortgelijke intrige Jytte heeft een ver houding met een gehuwd man. Ze ver wacht een kind en is natuurlijk door haar verleider in de steek gelaten. Else en haar man hebben besloten het kind van Jytte te adopteren, doch wanneer deze laatste het leven heeft geschonken a3n haar doch tertje. wil zij er niet meer van scheiden. Alles komt voor het jonge gezin toch nog terecht: want Else is cp haar beurt zwanger geworden. In de film zien we dan heel nauwkeurig, doch met een merk waardige en delicate fijnheid de verschil lende onderzoeken uitgebeeld waaraan de toekomstige moeder zich dient te onder werpen. Bij het slot komen enkele close-up voor die werkelijk sensationeel zijn te noemen, en waarin de verschillende sta dia worden getoond van de bevalling en van de geboorte van een menselijk we zen. wilde ze behouden. Doch weldra komt het tot een sentimentele verhouding tussen Susan en Luke. Marian wil voor het gerecht geen en kele verklaring afleggen, en daar vindt men een voldoende aanwijzing dat zij volkomen met voorbedachte rade han delde. Doch dan gebeuren er twee feiten die Marian op het allerlaatste nippertje red den zullen. Vooreerst het verschijnen van Lee Crenshaw, een gedemobiliseerde die verklaart de wettige echtgenoot van Su san te zijn. en verder de ophefmakende verklaringen van het slachtoffer dat. on danks haar ernstige verwondingen, toch haar bewustzijn weergevonden heeft, en zelfs kans krijgt om aan de dood te ont snappen. En dan komt de waarheid aan het licht tussen Luke en Susan heerste er nooit een ernstige verhouding. Susan hield echter wel van Brook Matthews en hoopte met hem te kunnen trouwen. Maar haar on gelukkig huwelijk met Crenshaw was een hinderpaal. Susan verloor alle vertrou wen in de toekomst en wilde zelfmoord plegen. Marian begreep wat er gaande was en wou haar vriendin beletten aldus een einde te stellen aan haar leven. Doch toen ze begreep dat deze zelfmoordpoging de reputatie van Susan zou schaden, ver koos Marian de zaken zo te schikken dat zij zelf als de daderes zou verdacht wor den. De geschiedenis eindigt goed voor Luke en Marian, die weer in hartelijke ver standhouding zullen samenwerken. En van zijn kant belooft Brook Matthews aan Susan te zullen wachten tot zij haar echt scheiding met Crenshaw zal bekomen heb ben. «HET YPERNCH NIEUWS Biz 8 26-5 1951 CINEMA CAPITOLE: ONS HEER KRIJGT GEEN VACANTIE met Pierre Larquey en Laurence Aubrey- Place du Tertre Een plekje van Mont martre te Parijs.De kleine Poulbots hetgeen zowat overeenkomt met onze Brusselse Marollenkleuters gaan op va kantie Alleen die negen daar op de bank langs de straat mogen niet mee Die zijn verle den jaar meegegaan En gapen de ande ren weemoedig na kele week 6 honden aan 3.000 en 1 poedel aan 6.000! Allemaal goed en wel beweert Pivolo. Maar wat met al dat geld gedaan 7 Daar op onmiddellijk een chorus van allerlei eisenik een koersvelo. voor mij een pop met rollende ogen en die mama piept. Dommerikken Pivolo is niet zo dwaas En wat ga jij vertellen als je thuis komt met je splinternieuwe fiets He 7 Uit de hemel gevallen zeker Ben je mal Op zekere middag horen onze kleuters een gesprek af tussen twee oudjes, die uit hun woning zullen worden gezet als zij niet aan geld geraken D'r moet een mi- C'INEMA COLISEUM: LIEFDEKAMP met Frank Sinatra, Esther Williams en Gene Kelly Eddie O'Brien is niet alleen een \edet- te in de base-ballploeg lan de Wolves maar hij heeft ook acteursambities Hij. evenals zijn schuchtere vriend Dennis Ry- ran droomt er van het baseball spel vaar- wel te zeggen en naar het toneel te gaan. j Wanneer de spelers vernemen dat de jon ge Katherine Higgins. die de club erfde besloten heeft aan de training van de spelers actief deel te nemen zijn zij ten zeerste verontwaardigd Het feit. dat zij een goed base-ballspeelster is draagt er nog toe bij dat Eddie haar nog meer ver afschuwt. terwijl Dennis onmiddellijk op haar verliefd wordt. Tussen Eddie en Katherine wil het maar niet vlotten en het speelseizoen is begon- ner De Wolves» zijn de grote favorie ten- Ondertussen is Shirley Delwyn. de vriendin van een verwoed wedder. Joe Lorgan. gek verliefd geworden op Den nis en zij verontrust hem door haar voort durende achtervolging. Tijdens een pic-nic geven Katherine en Eddie er zich rekenschap van. dat zij op ï:Kaar verliefd zijn. doch het niet willen erkennen Dennis stelt eveneens vast dat Shirley werkelijk het meisje is. dat hij wenst- Joe Lorgan heelt echter tegen de Wolves jewed en om zijn weddenschap te winnen denkt hij er aan de Wolves te saboteren. Hij haalt Eddie over om in het geheim 's nachts met de herhalingen te beginnen van een revue die hij zal monteren- De ze nachtelijke herhalingen vermoeien Eddie en zijn spel in de club begint er onder te lijden- Wanneer Katherine ont dekt wat er gebeurt sluit zij Eddie uit de ploeg. Zonder Eddie zijn de Wolves echter verloren en zij staan er slecht voor bij hun laatste kamp om het kampioenschap Voor deze wedstrijd daagt Eddie echter terug op Neemt aan het spel deel. ont maskert Lorgan en bekent tevens aan Katherine zijn liefde. Gene Kelly als beste speler van de base-ballploeg en zijn clubleidster Esther Williams, in Liefdekamp een muzikale technicolor.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8