FILMWERELD .«FARMER jp'BRIEN „REAGAN COBURN HUSSEY QO GARFIELD De BESiE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij HUMORTIER, 34 Boter^traat, leper de zonde kroeg de 5 stuivers van lavarede het vloeiend goud met John Garfield, Frances Farmer en Pat O'Brien. UIT DE PROGRAMMA'S de derde man Ronald Charles Ruth Parijs en komt eindelijk toe te Marly Roi. na zich bediend te hebben van een goe derentrein. tengevolge een defect aan de camion. Op de baan staat een menigte die op de Ronde van Frankrijk wachthet is de dag der aankomst in het Prinsenpark. Onmiddehi.k steelt Lavarède een fiets, verkleedt zich als renner en komt aan in het Prinsenpark juist op tijd om 25 millioen in ontvangst te nemen. De vro lijkheid van de menigte is onbeschrijfe lijk. Hij snelt naar de notaris waar hij Bouvreuil en zijn vrienden terugvindt. Sir Murlington wenst hem geluk en kan niet weigeren de hand van zijn dochter te schenken... Terwijl Bouvreuil zich zal moeten tevreden stellen met het ontvan gen van achterstallige maandgelden die onze held hem moet. HET VPER.SCH NIEUWS Blz- 8 2-6-1951 CINEMA CAPITOLE: met Mac Donald Carey en Shelley Winters In volle zee opereert de gedemobiliseerde ex-apotheker en scheepsdokter Doc Ma son. in haast de matroos Smitty vóór een blinde - darmontsteking. Zijn toestand maakt verdere zorgen nodig en de zieke wordt aan land gezet op het eiland Oraca Cognac, eigenaar van de bar «Port of Good Hope verklaart aan Doe dat Smit ty een misdadiger is en werkelijk Jake Da- vis heet. Cognac besluit onmiddellijk par tij te trekken van Davis' toestand en zet Coral, de mooie zangeres van zijn bar achter hem. Coral huurt een kamer naast die van Jake om te trachten iets te ver nemen over zijn verleden en hem tot be kentenis te brengen. Stilaan verneemt Coral dat Jake waar lijk onschuldig is van hetgeen men hem beticht, het is te zegger rubber aan de Japanners geleverd te hebben gedurende de oorlog. Maar Coral laat zich aan haar eigen spel vangen en beiden worden op elkander verliefd CINEMA COLISEUM met Fernandcl- Joseph Cotten en Orson Welles, de twee prachlvertolkers uit De derde man de film die bekroond werd op het filmfestival te Cannes in 1949. CINEMA OUD-IEPER Johnny Blake tracht aangenomen te worden in een werkplaats waar men werklui vraagt om petroleumputten te koren Doch hij wordt opgespoord door de politie voor een moord die hij beging in staat van wettige zelfverdediging. Hij weet nochtans dat hij zwaar zal gestraft worden daar de erfgenamen van zijn slachtoffer invloedrijke lui zijn. Op 't ogenblik dat hij eindelijk gaat werk vinden bemerkt hij de politie die hem opspoort Heel vlug verdwijnt hij ♦ussen het werkvolk en redt Hap O'Con nor. de ploegbaas en een zijner vrienden van een gevaarlijk ongeval. Ettj tueuuk ren tuur een Ukuuf jnud PAT •17*1 Hap helpt Johnny aan de politie ont- •.appen Daar het werk aan die put be ëindigd is gaat Hap met zijn ploeg op weg naar een onbekend terrein om er petroleum op te zoeken voor de rekening van «Wildcats Chalmers. Deze laatste verloor bijna heel zijn for tuin met zonder succes naar petroleum te zoeken. Dit is dan ook zijn laatste kans op weislagen daar hij nog amper voor een weinig tijd recht heeft op het terrein De bank weigert hem eender welke lening daar zij overgenomen werd door zijn aartsvijand. Charles Hammond Deze zoekt eveneens een naburig terrein uit te baten en zou zich graag dat van Wild cat toeëigenen. Een gevecht breekt los tussen de man nen van de werkploegen der twee vijan den. In het hevigste van de strijd erkent Johnny Hap Hij verandert onmiddellijk van kamp en zet zich in dienst van Wild cat Ongelukkiglijk voor de verstandhouding van beide mannen zijn zij alle twee ver liefd op Linda, de dochter van «Wild cat Chalmers. In volle arbeid wordt Hap gevaarlijk gekwetst en moet naar 't hospitaal over gebracht worden. Alleen Johnny is be kwaam de ploeg te besturen, doch hij komt te vertrekken om aan de politie, die hem opnieuw opzoekt te ontsnappen. Linda en haar vader vinden Johnny te rug juist op 't ogenblik dat hij met de trein ging vertrekken. Johnnv zet zich verwoed aan het werk. Tc midden van vreugdekreten komt plot seling vocht te voorschijn doch. ontgoo cheling. het is enkel water!... Hap komt terug uit 't hospitaal en doe' de werken verder gaan daar hij zeker is dat het water 't opspringen van petro leum voorafgaat. De feiten geven hem ge lijk. de petroleumlaag wordt ontdekt- Hap bemerkt nu ook de liefde die Linda en 'ohnny verbindt. Hij is er zodanig nijdig over dat hi; zi;n inzicht te kennen geeft niets te zullen doen om de aanhouding Een zexere Mr Richard, van Marseille, heeft besloten zijn gans fortuin over te maken aan zijn neef Armand Lavarède op voorwaarde dat hij de reis rond de wereld doet met vijf centen in zijn zak in een tijdspanne van 100 dagen De reis zal onder toezicht staan van Mr Murling ton en Bouvreuil In geval dat Lavarède mislukt zal het fortuin verdeeld worden tussen de twee scheidsrechters. Mr Mur lington. vriend van de overledene, heeft een dochter Miss Aurette die droomt van journaliste te worden en die Lavarède aanspoort het voorstel aan te nemen. Na een paar overwegingen besluit La varède te vertrekken en wij vinden hem terug aan boord van de Normandie waar hij is kunnen binnendringen na allerlei moeilijkheden Hij is er reeds van bewust dat Bouvreuil al het mogelijke zal doen om stokken in de wielen te steken, en dat Sir Murlington en zijn dochter ai het mogelijke zullen doen om hem te helpen. Lavarède volbrengt de overtocht als goo chelaar aan de zijde van een pianiste. Onze held maakt aan boord kennis met een gangsterJim Strong die zeer ver baasd is met de gelijkenis van Lavarède op de chef van zijn bende. Silvero die op het ogenblik gevangen zift te San Francisco en 's anderendaags naar de elec- trische stoel moet. Jim denkt onmiddellijk aan de redding van zijn vriend. Eenmaal in New-York belooft hij Lavarède mee naar Hollywood te nemen en laat hem instappen in de trein voor San Francisco. Na hem in slaap gedaan te hebben en dank zij een medeplichtige kan Jim zijn chef Silvero laten ontsnappen en vervan gen door Lavarède Aan niemand is er iets opgevallen in de gevangenis en het is maar op het laatste ogenblik, wanneer hij reeds op de electrische stoel zit dat men de missing bemerkt. In ieder geval heeft hij toch de reis New-York Chicago gratis afgelegd. Lavarède geeft een afspraak met zijn scheidsrechters te Calcutta waar hij nog maals na talrijke avonturen aankomt. Na dien zien wij hem terug in een vliegtuig dat hem naar Marseille brengt. Eindelijk na een homerische reis gingen zij zonder moeite aan wal te Marseille, waar een menigte Lavarède afwachtte, gealarmeerd door de artikels in de kranten van Miss Aurette Maar de tijd is snel voorbijge gaan sinds het begin zijner avonturen en er blijven hem nog nauwelijks 24 uren om Parijs te bereiken op de vastgestelde tijd. Om zich van zijn bewonderaars te ontdoen verkleedt hij zi(\h in politie agent. verlaat het vliegveld en springt in een camion die de lijn doet Marseille- De oude schuur schoot in brand Een grappig toneeltje uit I.ouisa met Charles CL burn en Spring Byington, of de aanbidder en tie trouwlustige mama. Op zekere dag, ontscheept Margaret Landis, Jake's verloofde, te Oraca met Don Williams en Alec Grayson, respectie velijk afgevaardigde en detectief van de rubbermaatschappij. Deze laatste zullen trachten Jake te doen verdwijnen vermits zij de werkelijke schuldigen zijn. Om Ja ke te beschermen, sleept Doc Mason hem mee in een vechtpartij en doet hem aan houden. Niet op de hoogte van dit feit. vermoordt Cognac Grayson en besluit Co- ral te doden om de twijfel op Jake te doen wegen. Maar Coral onthult de waarheid aan Cognac. Deze ziet zich verloren ea sleept Coral mee in een vals alibi. Maar de liefde van Coral voor Jake beveelt haar aan de politie de waarheid te zeggen en Cognac wordt aangehouden. De waarheid komt uit betreffende de zaak Jake Davis, die vrij gelaten wordt. Coral beseft dat zij voor'hem niet is en verlaat het land aan boord van Doc Ma son's schip. Margaret vindt eindelijk haar verloofde terug. CINEMA OUD-IEPER net Joseph Cotten. Alïda Yalli en Orson Welles Wenen 1949 Nu het bezet is door de Vier is hei niet neer het Wenen van weleer Het is We nen niet meer met de walsen van Strauss de mooie ballerinnen. de schitterende ope ra's en de gelukkige burgers Nu is Wenen een stad van tragiek met •■telbare wonden en vernielingen een stad waar de toekomst onzeker en het taeden vreeswekkend is. Naar de Vier werd ze in vier sektoren verdeeld met •en bestuur naargelang de zeden en ka rakter van de bezetter. Ze is een stad met uMgehongerden met zwendelaars in eet waren. munten en mensenlevens. Hier waar het nodig werd geacht eerst de kathedraal te herstellen, alvorens hui- aen op te trekken, is het dat de jonge Ca nadese schrijver Holly Martin aanlandt n«n zijn oude vriend Harry Lime op te noeken. Martin is 'n simpel mens. moediger dan bescheiden, met 'n grote deugd de recht schapenheid. Hij is nooit tot iets gekomen verdient de kost met het schrijven van cow-boyverhalen. Wanneer Martin zich nu aanbiedt in het verblijf van Lime vertelt de huisbewaar der hem dat zijn vriend gedood werd bij •en ongeval op straat en dat zijn lijk op weg is naar de begraafplaats. Martin spoedt er zich heen en ontmoet er Anna. j*nge toneelspeelster die betrekkingen on derhield met Lime en Calloway, hoofd der militaire Britse politie in Wenen. Deze brengt Martin terug met zijn auto en laat bem in de loop van 't gesprek verstaan dat Lime in menig verdacht parket ver zeild was. Martin wil er niets van gelo ven en laat zich naar 'n hotel voeren door sergeant Paine, assistent van Calloway. Alleen te Wenen en zonder geld is hij wel verplicht te blijven en geeft cursus in bet Brits centrum voor cultuur. Crabbin, hoofd van dit centrum, biedt hem aan alle verblijfkosten te betalen. Ten zeerste ver baasd aanvaardt Martin en zal van dit verblijf gebruik maken om alle smet te wjasen van de naam van zijn vriend. Sen geheimzinnige baron. Kurtz ge naamd. vraagt hem rendez-vous en zegt hem dat hij een vriend was van Harry Lime Hij tracht te weten of Martin op de hoogte is van zekere bezigheden van Lime en zal hem brengen op de plaats van het ongeval Martin wordt achterdochtig en wanneer Kurtz hem geld aanbiedt om Wenen te verlaten neemt hij het besluit dieper in het onderzoek door te dringen daar de verklaringen van de baron abso luut niet met deze van de huisbewaarder overeenstemmen- Hij komt in kontakt met Anna. en wordt op haar verliefd Zij kan echter haar dode minnaar niet vergeten. Hoe meer zij redetwisten over de omstandig heden van de dood van Harry Lime, des te meer komen zij tot de bevinding dat er iets is dat niet natuurlijk is Te zamen keren ze terug naar de woonst van Harry, waar de concierge hen vertelt dat drie man Harry droegen na het onge luk Kurtz Popescu, een ouder vriend van Lime, en een derde, onbekend. Het verhaal van de ooggetuige stemt niet overeen met de verklaringen van Kurtz en Martin beslist de derde man te rug te vinden. Hij dringt aan bij Kurtz en Popescu en een weinig later wordt de huisbewaarder vermoord. Calloway interesseert zich steeds aan Martin, en Anna daar deze te Wenen verblijft bij middel van valse papieren. Zij hoort feitelijk thuis in de sektor der Russen Het leven van Martin lijkt nu fel op een melodrama. Kurtz, Popescu en dokter Winkel, die hulp verleende aan 't slacht offer van het ongeval, zoeken hem om hem te doden. Calloway is steeds besloten hem het bewijs te leveren van het wange drag van Lime en zal trachten hem te overhalen Wenen te verlaten. Anna wordt aangehouden en Calloway beloofde haar niet aan de Russen uit te leveren indien zij hem 't geheim verklapt aangaande Harry Lime. Verdeeld tussen de trouw aan zijn vriend en de vrees er meer van te verne men. belaagd door boeven die het op zijn leven gemunt hebben en bezield door de hoop Anna te redden, wordt Martin in deze zaak zover medegesleurd dat hij met Calloway en de politie eindelijk terecht komt in de riolen van Wenen op zoek naar de derde man. Na deze bewogen jacht zal hij. ontgoo cheld Wenen verlaten. Hij weet nu dat er voor hem geen plaats is in het hart van Anna. want. wat Lime was of wat hij ook kan geweest zijn. steeds zal zij hem trouw van zijn vriend te vermijden Deze vlucht opnieuw ditmaal met Lin da en juist wanneer een onxveder los barst De bliksem slaat de petroleumput in brand. Ten koste van duizend moeilijk heden (want de wegen werden door de orkaan vernield komt Johnny met een mobiele kraan, enige oplossing om het onheil te bestrijdèn terug- Eindelijk wordt het vuur gedoofd voor dat de laag aangetast werd Johnny laat I zich zonder moeilijkheden aanhouden daar hij nu vertrouwen heeft in zijn vrienden die nu ook machtig geworden zijn En Lin da vergezelt hem naar de uitspraak die de waarheid moet doen ontluiken... CINEMA CAPITOLE LOUISA met Ronald Reagan. Ruth Hussey, Charles Coburn en Edmund Gwenn Wanneer Hal Norton naar huis komt. ontdekt hij onmiddellijk dat er iets niet klopt in zijn familie. De zorg wordt veroorzaakt door Louisa. Hal's moeder, die niet weet hoe haar vrije tijd door te brengen en die haar neus steekt in de zaken van alle leden van de familie. Om iedereen te kalmeren, raadt Hal zijn moeder, weduwe en nog bekoorlijk, aan haar bezigheid een andere richting te ge ven Zo is het dat Louisa kennis maakt met Henry Hammond, de kruidenier van de omgeving, waarop zij erg verliefd wordt. Ter gelegenheid van een diner, wordt Henry Hammond aan de familie voorge steld en bevalt iedereen tot op het ogen- blik waarop Abel Burnside. baas van Hal te voorschijn komt en deze onmiddellijk door Louisa bekoord is. Dan wordt het een strijd zonder gena de tussen Henry en Abel met al de lasten welke zulke strijd tussen mededingers kan voortbrengen. Abel gaat zelfs ertoe over om het ver leden van zijn mededinger te onderzoeken en ontdekt dat deze vier keer getrouwd is zonder gescheiden te zijn Hammond heldert heel gemakkelijk deze toestand op In vier verschillende staten heeft hij over 10 jaren, als bewi.'s van liefde, zijn eerste vrouw gehuwd. En het is eindelijk Henry die het hart van Louisa zal veroveren en weldra met haar zal trouwen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8