FILMWERELD DORIS DAY 1 I u MORGAN CARSON Drukkerij Dumortier 34 Boterstraat IEPER HUMOR De DRUKKERIj DUMORTIER beveelt zich aan 1 UIT DE PROGRAMMA'S HET YPERSCH NIEUWSBlz 8 9-6-1951 J 1 i c c c ei i i V c e CINEMA CAPITOLE: VAN LOTJE GETIKT met Dennis Morgan. Doris Day- en Jack Carson. In een der grootste studios van Holly wood in dit geval dan dit van de War ner Bros werd zopas besloten tot het verwezenlijken van de film Mademoiselle Fifiwaarvoor Dennis Morgan en Jack Carson als vedetten aangewezen worden Er komt echter een kink in de kabel Geen enkel der aan het studio verbon den regisseurs wil het op zich nemen de spelleiding te aanvaarden Noch Michaël Curtiz. noch David Butler, noch King Vi- dor. noch Raoul Walsh. Waar ze het eens zijn met Dennis Morgan als vedette, ver tikken ze het voor Jack Carson men hem heeft bedrogen maar dat hij aan zijn contract gebonden zit- En dat is nog alles niet de vrouwelijke vedette van de film weigert op haar beurt onder de leiding te staan van Carson... Morgan doet dan het voorstel de rol maar te geven aan Judy. Carson en Mor gan hebben het meisje nog op het nip pertje aan het station kunnen inhalen en slagen er in het meisje te overtuigen. Blijft nu nog te bezien of de producer Trent Judy zal aanvaarden. Ze zorgen er wel voor dat het meisje hem steeds tegen het lijf loopt, maar telkens hij haar ziet. en merkt hoe ze hem overal op de hielen volgt, meent Trent dat hij de speelbal is van zijn overspannen zenuwen. En daar anderzijds de producer perti nent blijft weigeren de nieuwe actrice te testen, moeten Carson en Morgan allerlei DENNIS JACK KIND TOEG k Ten einde raad duidt de producer Ar thur Trent... Jack Carson aan als regis seur. maar ook dat brengt geen aarde aan de dijk, want nu is het Dennis Morgan op zijn beurt die weigert te acteren De zaken hebben een critiek stadium bereikt, wanneer toevallig een dienstertje van het studio-restaurant de lunch komt brenger in de kamer van Jack Carson. Zij ont moet er de nieuwbakken-regisseur en ver telt hem haar geheim verlangen ze is na melijk naar Hollywood gekomen met het vooropgezette doel een vedette te wor den. En om hem van haar kunde en be kwaamheid te overtuigen geeft Judy zo heet het dienstertje Carson een staaltje van wat ze kan presteren als dra matische actrice. De t regisseur-leerjongenkrijgt een lumineus idee. Ja, Judy zal een rol toe bedacht krijgen in zijn filmop voor waarde dat ze zich laat doorgaan als zijn echtgenote en laat doorschemeren dat ze een blijde gebeurtenisverwacht, wat voor het jonge gezin onoverkomelijk hoge re uitgaven zal meebrengen. Carson hoopt aldus bij Morgan de ge voelige snaar te treffen, en het lukt hem inderdaad, want hij tekent onmiddellijk het contract waarbij hij de vedette-rol in Mademoiselle Fifivoor zijn rekening neemt. Een nieuwe tegenslag wacht echter Car son. Judy, aan wie hij een vergoeding wil uitbetalen in plaats van haar de beloofde rol te geven, maakt zich boos en besluit naar haar dorpje in Wisconsin terug te keren. Morgan van zijn kant verneemt dat 'VK uitvluchten zoeken om hun doel te be reiken. Zo komen ze in het studio waar de leider van de muzikale afdeling van de Warner Bros. Ray Heindorf. enregis- treert. Ze zingen een trio, maar doen het zo gebrekkig dat de opnameen ook de kans verkeken is. De twee spitsbroeders trachten dan Judy te laten doorgaan als Yvonne Amour, van de Comédie Frangaise. maar tijdens een partijgeorganiseerd ter ere van de vermeende grote artiste, herkent Trent in haar het jonge meisje dat hem sinds enige tijd op de hielen zit. Alles schijnt nu definitief verloren, te meer nog daar een ander dienstertje dat met Judy vriendschap heeft aangeknoopt, alles op haren en snaren zet om Carson en Morgan te overtuigen dat het beter is dat hun vedette naar Wisconsin terug keert om er te trouwen met haar sweet heart De omstandigheden zorgen er echter voor dat tenslotte alles in orde komt. Trent, die helemaal op is door die op eenvolgende tegenslagen, wil wat rust gaan nemen en stapt toevallig in dezelfde trein als Judy. Tijdens de reis hoort hii haar toevallig zingen Hij begrijpt... en biedt haar on middellijk een contract aan. Doch het jonge meisje weigert. Trent zendt dan Morgan en Carson om te trachten het meisje over te halen. Het tweetal vertrekt, alles in de steek latend, naar Wisconsin. Ze komen net op tijd om het huwelijk bij te wonen van de nieuwe vedette Een grappig toneeltje uit de film: «Van lotje getikt», waarin de Ameri kaanse populaire zangeres Doris Day, enkele succesliedjes ten beste geeft- Ij"een goede VULPEN, VULPOTLOOD of KOGELSTYLO wendt U in vertrouwen ter Ziet naar de kwaliteit Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpcanen van de beste merken. Ziet U naar de prijs Dan knoken wij U het goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf SO fr. Keus naar ieders be«rs Komt zien zonder verbintenis CINEMA CAPITOLE: SERGEANT YORK met Gary Cooper, Walter Brennan en Joan Leslie. In 1916. in het wildste gedeelte van Tennessee baat de jeugdige en stoere Al- vin York een kleine boerderij uit. Goede jongen en harde zwoeger houdt Alvin er van zijn vrije tijd door te bren gen in een drankgelegenheid waar hij on der invloed van alcohol dikwijls met zijn kameraden vecht. Niettegenstaande het smeken van zijn moeder en de raadgevingen van de pas toor gaat Alvin in dezelfde weg voort. Hij wordt verliefd op een meisje van een na burig dorp. Gracie Williams, en denkt er aan te trouwen, doch er hoeft geld om een goed stuk land te kopen. Van dan af gaat Alvin niet meer naar het café en werkt dag en nacht om voor schotten te kunnen storten aan de eigenaar van het terrein. Om de som aan te vullen wint Alvin op schitterende wijze een Boog schuttersprijskamp. Helaasde oneerlijke eigenaar heeft het geld gehouden en het land verkocht aan Alvin's rivaal. Woedend en vastbesloten zich te wre ken gaat Alvin in een onweerachtige nacht, het geweer in de hand naar buiten. De bliksem slaat het wapen uit zijn handen. Alvin ziet daarin het teken van opper ste woede en is bang. Hij begint naar de kerk te gaan en wordt zelfs puritein. De Verenigde Staten treden in oorlog. Alvin wordt gemobiliseerd. Doch hij volgt op de letter het gebod van de Bijbel Gij zult niet doden en verklaart zich dienst weigeraar. Zijn overste, Majoor Buxton, die belang voelt voor de jonge kerel, voert met York een langdurig gesprek en stuurt hem in verlof bij hem, drager van de geschiedenis der Verenigde Staten. Wanneer hij terug naar 't kamp komt. verklaart hij zich bereid in Europa te strijden voor de vrijheid der volkeren en de grootheid der Verenigde Staten. Op het Franse front neemt zijn divisie deel aan de harde slag der Argone. In een uitval maakt Alvin op zijn eentje 132 Duitsers gevangen. Te New York ont halen grootse feestelijkheden Sergeant ork die gefeest wordt als een nationale held. Hij zelf verlangt niet meer dan naar zijn geliefd Tennessee terug te keren om te trouwen en in vrede zijn grond te be werken. Bij zijn terugkeer in het dorp vindt hij zijn verloofde ingesteld in het zo verlangde domein dat hem werd aan geboden door een nationale inzameling. HET VERSCHIL Kent gij het verschil tussen een schoonmoeder en een geweer 7 Neen. Daar is geen verschil tussen. Ze jagen U allebei de dood op het lijf. VOOR DE RECHTBANK Rechter Waarom aarzelde U nog een ogenblik voor ge uw vrouw met die fles op het hoofd sloeg Beklaagde Om te zien of ze wel heel leeg was. HET VERSCHIL. Een schoolmeester tot zijn leerlingen Wie kan me het verschil zeggen, tus sen een koe en een klein kindje Alle leerlingen denken na, maar nie mand schijnt te kunnen antwoorden. Op eens steekt Jantje zijn vinger op en zegt Meester, ik weet het Goed, Jantje, zeg het me eens. Een koe. meester, drinkt veel water en geeft veel melk, en een klein kindje drinkt veel melk en geeft veel water HERENMODE De sergeant-majoor, hield een soldaat aan, die bij z'n battle-dress lichtgele schoenen droeg. Hoe kom je aan die schoenen Die had ik al voor ik in dienst kwam. majoor. Wat was je in de burgermaatschap pij Aanspreker, majoor. Droeg je toen een hoge hoed Ja, zeker, majoor. Waarom draag je die dan nu niet Maar. majoor, je kunt toch geen ho ge hoed bij lichte schoenen dragen EEN ZOETE WEERWRAAK Mijnheer Boemelmans is gestorven. Hij was meer dronken dan nuchter geweest in z'n leven en was nooit vóór drie uur in de vroege morgen thuis gekomen. En fin, hij was dood en de lijkbidder zei met een zware basstem Madame, de lijkdienst zal dus Za terdagmorgen. te 9 uur, plaats hebben. Neen, Mijnheer, zegt de weduwe ter wijl ze in tranen losbarst, mijn man moet Maandag begraven worden. Mevrouw, ik begrijp uw diepe smart, maar Mijnheer moet Zaterdag begraven worden. U zult me later gelijk geven. Neen, Mijnheer, U mag doen wat U wil, maar de teraardebestelling moet Maandag en niet Zaterdag gebeuren. Maar, Mevrouw, dat is onmogelijk. Ik ga last krijgen met het gemeentebe stuur. De weduwe, mét door tranen verstikte ste."i Mijnheer, dan neem ik een ander aannemer van begrafenissen, maar mijn man moet Maandag begraven worden. Mevrouw, ik begrijp U niet... Begrijpt U me niet Wel. Mijnheer, ik ben 28 jaar gehuwd, mijn man is op die 28 jaar geen enkele Zondag thuis ge bleven, maar Zondag zal hij verdomme thuisblijven. CINEMA OUD IEPER: DE SCHONE VAN PARIJS met John Garfield en Micheline Prelle. Dan Butler, een Amerikaans jockey die in de Verenigde Staten gedisquaüfieerd werd. wint een paardenren in Merano. Italië, onder de bewonderende blikken van zijn zoon Joe- De overwonnen jockey waarschuwt Dan dat Louis Bork. oen gangster van de renbaan, een eitje met hein zal pellen, omdat hij jiiet regel matig geweest is Dan ontmoet Louis en zijn lijfwacht, doch komt er goed van af. In Par.js begeven Dan en Joe zich naar Pauleeen café-hotel te St Germain des Prés. Paule, de eigenares, weigert Dan een onderdak te bezorgen. Ze ver klaart dat haar man neergeschoten werd voor zijn bedrijvigheden in ver dachte Jockey-kringen, zaakjes waaraan ook Dan niet vreemd was. Te Maison-Laffitte gevestigd met Joe, begiiit Dan weldra de trainingsmiddens te bezoeken. Op zekere dag gaan ze bei den Paule bezoeken. Dan zegt dat Joe steeds aandrong om de jonge vrouw te gaan begroeten, doch het is klaarblijke lijk dat Dan zelf ongeduldig was haar weer te zien. Ze wijst hem dan een man aan. aan een tafeltje gezeten, die telkens naar hem heeft gevraagd. De man is Louis Bork. die hem mededeelt steeds te wach ten op het geld, dat Dan te Merano heeft gewonnen. Alleen met Paule bekent Dan dat hij Joe gaarne naar Amerika zou zenden bij verwanten, want hij is ver schrikt te zien hoezeer zijn zoon hem voor een held en een buitengewoon man neemt. Wat Paule betreft, ze weet slechts één ding. namelijk dat ze smoorverliefd is op Dan. De dag van de Grand Prix bestijgt Dan het paard, dat favoriet is. Vóór de ren deelt hij Joe en Paule mede. dat dit zijn laatste koers is en dat ze alle drie naar de Verenigde Staten zullen gaan. waar Dan zich wil vestigen. Louis eist echter een grote som van Dan, en aangezien hij hem wantrouwt, werft hij een andere jockey aan. Maurice genaamd, om Dan te hinderen tijdens de ren. Dan, zijner zijds, vraagt de hulp van een Engelse Jockey, Gardner. De koers vindt plaats. Maurice doet Gardner vallen, doch wordt op zijn beurt door Dan ontzadeld. Deze wint de koers maar, wanneer hij de eind- lijn bereikt, botst zijn paard tegen dat van Maurice, dat, zonder berijder, ver der had gehold. Dan. zwaar gewond, sterft enkele ogenblikken later, terwijl Joe en Paule aan zijn sponde staan. CINEMA COLISEUM: WAAGT UW KANS met Clark Gable en Alexis Smith. Charley Kyng, is niet tegenwoordig de avond dat zijn groot speelcasino geopend wordt. Zijn medewerkers Pete Denta, Sleigh. Ed en Tycoon zijn dan ook onge rust. Deze ongerustheid wordt nog groter wanneer Charley eindelijk arriveert doch met gefronst voorhoofd. Hij verdwijnt en laat weten dat hij een vreemdeling met name Palme" verwacht. De vreem deling Dr Pülmei gaat onmiddellijk naar Charley's bureau en verklaart na een kort gcnoe.-kur.dig onderzoek, dat Charley een zwak hart heeft en zijn onderneming moet laten varen Hierop gaat Charley zijn echtgenote Lon vinden en hij stelt voor samen op vacontie te gaan. Deze mooie plannen worden echter in de war gestuurd door hun zeventienjarige zoon Paul, welke weigert mede te gaan omdat een meisje met hem niet wilde dansen uit hoofde van zijn vaders beroep. Paul heeft een ware afkeer van het spelen en is dan ook onmachtig zijn vader te achten. Daar Lon aan de zijde van haar zoon staat, gaat Charley drinken ondanks het verbod van zijn dokter. Hij zoekt het gezelschap van Alice Elcott, Lon's zuster, die nauwelijks haar passie voor haar schoonbroer ver bergt Wanneer hij naar het casino terugkeert ontmoet hij Ada, die het hart op de mouw draagt. Charley krijgt een hart- krisis, hij wordt geholpen door Ada en hij verzoekt haar de anderen niets over het voorval te vertellen. Terug aan de speeltafels ontdekt Char ley twee vreemdelingen Lew Debretti en Frank Sistina, die grof winnen. Hij ver moedt dat er iets niet in orde is wan neer beiden de tafel verlaten terwijl zij volop aan de winst zijn. Robbin, de wil loze echtgenoot van Alice had echter de hand in het spel opdat hij aldus zijn eigen schuld tegenover de vreemdelingen zou kunnen goedmaken. Op dat ogenblik wordt Charley aan de speeltafel geroepen waar Jim Kustyn, een petroleummagnaat, reeds een fortuin won. Charley neemt de uitdaging aan en haalt zijn geldreserve uit de brandkast. De in zet is zo hoog dat Charley in geval hij moest verliezen onmogelijk het verlies kan dekken. Jim waagt de hele door hem gewonnen fortuin. Charley wint. Deze tweestrijd wordt ook gevolgd door Paul die zijn vader in een nieuw licht ziet nu hij Charley verbeten ziet vechten in een eerlijke strijd. Terwijl het applaus los barst om Charley's overwinning treden Debretti en Sistina vooruit en maken zich onder bedreiging van hun revolvers mees ter van de inzet. Wanneer zij er met het geld van door willen gaan worden zij dank zij de tussenkomst van Paul en ook van Jim overweldigd. Hierop besluit Charley de raad van zijn dokter te volgen. Hij laat zijn casino over aan zijn medewerkers en vertrekt gelukkig met Lon en Paul. Clark Gable en Alexis Smith maken het in de filmWaagt uw kans mogelijk een blik te werpen in de speelmiddens der grote casino's. voor het leveren van Trouwbrieven. Spijskaarten. Geboorteaankondigingen. Briefhoofden. Briefomslagen. Rekeningen (los of in boeken). Alle handels- of reclame drukwerk. Rouwbrieven en Rouwgedachtenissen in minimum tijd

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8