HI T VPKRSCH N1EIWS BL 10 23-6-1951 wtAfi meters wordt daarop algemeen goed gekeurd 10. Reglement op 't verlenen van ge- boorlepremies verlenging en wijziging. Mr YanderghoteAan de raad wordt voorgesteld het reglement dat goedge keurd werd in zitting v an 22 September 1950 te hernieuwen voor 1951. We moe ten echter de data er van aanpassen Zo wordt 1 Januari 1950 vervangen door 1 Januari 1951 en 31 December 1950 door 31 December 1951 Algemeen goedgekeurd min de onthou ding van de h Lefere 11. Reglement op 't verlenen van bouw- premies verlenging en wijziging. Mr YanderghoteAan de raad wordt voorgesteld het reglement gestemd op 20 Mei 1949 te vernieuwen voor 1951ten andere het werd reeds verlengd voor 1950 in zitting van 22 September 1950 Daartoe dienen er echter een paar veranderingen aangebracht1 Januari 1951 wordt 1 Ja nuari 1952 en 31 December 1950 wordt 31 December 1951. Mot algemene stemmen goedgekeurd. 12- Riolerings- en waterleidingswerken voor dc huizen van Ons Onderdak Pennestraat beslissing nopens uitga ven ten laste van de staat en deze ten laste van de gemeente. Mr Yanderghote Volgend voorstel wordt gedaan door de dienst van Stedebouw der provinciede rioleringswerken worden 100 77 door de Staat gedragen er is even wel geen toelage voor het aanleggen van gas- en electriciteit. De tussenkomst van de stad beperkt zich tot de kosten van de ontwerpen, dus de erelonen. De raad be sluit dan ook aan de Staat te vragen de/.e kosten op zich te nemen en deze na uitvoering over te nemen Goedgekeurd met algemene stemmen, min de onthouding van de hh. Melis en Robyn. leden van de raad van beheer van Ons Onderdak 13- Stadsrekening over het dienstjaar 1950 goedkeuring. De h. burgemeester Vanderghote geeft nu een kort overzicht van de rekening 1950. waaruit blijkt dat er voor de ge wone dienst een boni is van 2 444 964.91 fr. en voor de buitengewone dienst een mali van 61.542.63 fr. wat een algemeen boni geeft van 2.383 422 28 fr. Goedgekeurd met 8 ja (rechterzijde) bij 5 onthoudingen (linkerzijde). 14. Ondervraging van het Schepencolle ge nopens 't in gebruik geven of verhu ring van stadseigendommen zonder toe stemming van de Raad. Mr Vanderghote Mr Missiaen. gij hebt het woord. Mr Missiaen Mijne heren, ik heb ge meend dat het nodig was het schepen college enkele vragen te stellen over het in gebruik geven van de gebouwen van de stad. omdat ik heb kunnen opmerken dat de wettelijkheid niet meer in acht ge nomen wordt en dat de rechten van de gemeenteraadsleden over het hoofd wor den gezien. Artikel 81 van de gemeente wet zegt o.a. het volgendede raad stelt de voorwaarden vast van het huren en pachten en van elk der andere inkomsten en uitgaven van de gebouwen en eigen dommen der stad. Die tekst is tamelijk klaardoch als we verder raadplegen kan er geen middel zijn om nog te twijfelen. Ziehier wat we vinden in de uitleg over de gemeentewet door Karei BrandtsHet recht wordt aan de gemeenteraad opgedragen om de voorwaarden te bepalen van het verhuren en verpachten en van elk der andere in gebruiknemingen en bestemmingen van de gebouwen der stad. Artikel 81 is van toepassing op alle goederen en eigendom men van de stad. hierin ook begrepen het achtrecht. visrecht, enz... En als dat nog niet voldoende is. kun nen we de uitleg nagaan van Bodart- Mr Dehem Het principe wordt niet be twist Daarmee zijn we accoord. Mr Missiaen Welnu dan. het is enkele maanden geleden dat ter gelegenheid van eefi banket in de halle. de zaak tot be- ,-preking kwam en de raad was toen al gemeen akkoord dat deze zaal niet meer mocht gegeven worden, dan voor plech tigheden die een officieel karakter had den. dit om de inrichtingen in stad niet te benadelen. Voor 14 dagen heb ik vast gesteld dat van deze richtlijn afgeweken werd en zonder het oordeel te vragen van de gemeenteraad heeft het schepencollege afbreuk gedaan van deze bepaling Ik wil et Je nadruk op leggen dat ik het in deze ondervraging absoluut niet heb tegen de personen, die de Halle gebruikt hebben. Die personen kunnen zeer achtenswaar dig zijn. daaraan twijfel ik niet. en de aard van de inrichting kan zeer goed zijn doch er mocht geen aanleiding zi;'n om de halle te geven. Een tweede punt betreft het huis van de bestuurster van de Justice. Voor enkele jaren heb ik ondervraagd over de verhu ring van dat gebouw, dat toenmaals in genomen werd door het ministerie van landbomv. Nogmaals, het gaat hier niet over de personen, maar wel over het principe. Op dat ogenblik werd mij ge zegd dat het gebouw viel onder de wet oo de opeisingen en er werd mij gezegd dat het gebouw opgeëist was en dus niet vrijwillig gegeven. Ik moet doen opmerken dat sindsdien deze wet vervallen is. dus niet meer be staat en dat de dienst van ravitaaUering en van landbouw ook niet meer bestaat. Thans is echter het bureel van de hy potheken in dit gebouw gevestigd en de gemeenteraad heeft zich daarover niet uitgesproken. Het is dus een onwettige toestand en dat gebouw werd in gebruik gegeven, zonder dat de wet geëerbiedigd werd, die aan de gemeenteraad het recht geeft de stadseigendommen te verpachten. Een derde vraag, die meer hypothetisch is. betreft de muziekacademie. Ik heb na melijk vernomen in Brussel dat de mu ziekacademie ten dienste gesteld werd van het ministerie van landsverdediging voor een kazerne Volgens mijn inlichtin gen zouden de soldaten eerst vóór 1 Au gustus komen, en dit weet ik door de in lichtingen die ik bekomen beo in iiet ministerie zelf Er is dan een brief ge komen van het ministerie waarin gezegd werd dat ze slechts zouden komen voor de Lente van toekomend jaar Er staat ook in die brief dat de burgemeester zelf voorgesteld heeft dit gebouw te nemen, wanneer dit recht aan de gemeenteraad was Als we dan vaststellen dat de muziek academie reden van bestaan heeft bet aantal leerlingen is tamelijk groot stelt zich de vraag wat er daarmee zal gebeuren. Naar ik vernomen heb zou ze overgebracht worden naar een ander ge bouw, namelijk de Looye. Nogmaals, ge hebt het recht niet de bestemming van een gebouw te veranderen, zonder eerst de toestemming van de gemeenteraad ge vraagd te hebben Als laatste punt. verneem ik eveneens dat het schepencollege het gebouw van de Nijverheidsschool zal afstaan voor een gebouw van bet ministerie van openbare werken, namelijk voor de Rijksmiddel bare Meisjesschool. Ik protesteer daarte gen ten stelligste Ik wist niet dat dit punt op de volgen de dagorde zou komen en ik stel daarom de vraag Mr Burgemeester of ik nu de opmerking mag maken over de scholen ofwel of ik moet wachten tot de volgen de maal. Mr YanderghoteGij kunt het samen doen. Mr Missiaen Eerst en vooral, de rijks middelbare school voor meisjes gaat mij nauw aan het hart. want ik mag zeggen dat ik een der stichters ervan ben en dat ik heb medegeholpen om ze te maken wat ze nu is. Ongelukkig genoeg moeten we vaststellen dat ze geen eigen gebouw heeft. Ik zal niet spreken over de be- waarklassen en de lagere klassen die in een gebouw ondergebracht zijn. dat voor dat doel werd ingericht, doch het gaat hier over de middelbare klassen die in het museum Merghelynck ondergebracht zijn Dat is geen school en het is er ook niet voor geschikt, doch de school is daar nu ingericht en in de loop van de jaren werd er gewerkt om er iets degelijks van te maken. Er werd mij thans verzekerd dat de Vlaamse Academie eist dat het gebouw zal ontruimd worden voor 1 September 1951. Dat is de eerste keer niet. want het is jaren dat de Vlaamse Academie aandringt om te voldoen aan de voorwaarden van het legaat Merghelynck. Sinds jaren is er sprake om in leper een schoolgebouw te maken en sinds ja ren sleept dat aan en wordt het plan ge saboteerd. En wanneer we voor het ogen blik staan dat de aanbesteding zal kun nen uitgeschreven worden, zullen ze moe ten gaan naar een gebouw dat voor hen niet kan dienen en ten tweede zijn er geen klassen genoeg Mr Lefere Waar Mr MissiaenIn de Nijverheidsschool. Mr LefereHoeveel leerlingen zijn er wel Mr MissiaenEen 200-tal. De nodige plaats is er niet voorhanden, doch het schijnt dat daarin voorzien zal worden door houten beschotten te plaatsen. Ik maak er u opmerkzaam op dat over dag de meisjes daar zullen zijn en des avonds de nijverheidsschool. Eerst en vooral moet de nijverheidsschool beschik ken over grote lokalen, waar bv. teke nen wordt gegeven de middelbare meis jesschool niet. zij heeft enkel klassen nodig. Ik vraag me af als die beschotten iedere avond zullen weggenomen worden. Dat is mijn eerste opmerking. Een tweede is. dat het onmogelijk is dat een school die in twee verschillende lokalen is on dergebracht. om 5 uur kan sluiten, daar voor sommige klassen 40 uur per week voorzien ismet de 2 vrije namiddagen die in deze scholen dienen gegeven te wor den. is er geen ander middel dan som mige lessen tot 6 uur te geven. En dan zijn er ook nog lokalen nodig voor de studie, die toch ook dient gegeven te wor den. Er is geen mogelijkheid die twee scho len in een zelfde gebouw onder te bren gen. Ten andere op welke manier zal dat gaan Neemt als voorbeeld de borden, gaat naar de Nijverheidsschool en ge zult er tekeningen zien die dagen lang moe ten blijven staan. Over dag zullen op die borden ook aantekeningen gemaakt wor den. die meer dan een dag moeten blij ven staan. Hoe zal dat gaan als ze die aantekeningen telkens zuilen moeten uit vagen Een tekenschool is ook geen ge wone school De leerlingen staan er recht, maar voor de meisjesschool zijn er ban ken nodig. Hoe zal dat gaan om terzelf- dertijd recht te staan en lessen te geven waar het nodig is te zitten Wie denkt dat het mogelijk is in hetzelfde gebouw twee bestuurders te hebben Mr Yanderghote (lachend) Als het geen twee vrouwen zijn. dan is dat mogelijk. Mr MissiaenNeen. omdat de verant woordelijkheid te groot is. Meisjes heb ben bv een voorschoot aanze nemen die 's avonds niet mee naar huis. maar laten ze aan een kapstok hangen. Wat zal er gebeuren als er in die gangen jon gens zullen komen En dan in de klas sen zelf is het toch niet mogelijk dat elke leerling 's avonds alles mee naar huis neemt. 's Avonds komen er de jongens en 's an derendaags zijn er opnieuw de meisjes. Als er nu iets verdwijnt, wie zal er dan verantwoordelijk zijn Want tenslotte zijn het toch maar kinderen. Er zal dus daar een wanorde heersen die niet kan ver meden worden. De eerste is een staatsschool, de andere een stadsschooler zal dan ook verwar ring zijn over de vraag wie de kosten van de verlichting zal dragen, de staat of de stad Is dat niet wat gewaagd De klassen moeten ook in orde gebracht worden, op wiens kosten zal dat gebeu ren De schepen denkt dat die lokalen goed genoeg zijn voor de meisjes... Mr VanderghoteZe zijn toch even goed al: in de Merghelynckstraat. Mr Missiaen Dat is mijn bedoeling niet. het is dat niet dat ik wil bekomen. Het is onmogelijk vwr de meisjes om te ein digen voor 6 uur en voor de nijverheids- schooi beginnen de lessen om 6 uur. De meisjes zullen dus in de winter, als het donker is. op hetzelfde ogenblik de school verlaten, als de jongens binnen komen. Dat is zeker niet van aard om de zedeiijkheid te bevorderen Zoudi gij toe laten. Mr Burgemeester en schepenen, dat zoiets in de Vrije scholen zou gebeuren Neei. nietwaarAls ge het niet in de vrije scholen zoudt willen, moet ge het ook voor de andere niet toelaten Mr Vanderghote: Dat moet toch niet automatiek gebeuren Mr MissiaenNeen. niet automatiek, maar het is fataal. Mr LefereZijn er daar geen gemeng de klassen Mr MissiaenJa. voor de hogere af deling. maar jongens en meisjes zitten afzonderlijk. Mr LefereGaan ze niet samen weg Mr MissiaenNeen. ze gaan weg met een tussenruimte van ten minste vijftien minuten Mr La ha yeBij de kajotters gaan ze wel samen uit. Mr MissiaenIk houd mij niet bezig met wat de kajotters doen. maar alleen met de middelbare school. Deze school werd reeds erg gehandicapeerd door het gebrek aan lokalen en ik zeg dat er daar mee stelselmatige sabotage gemoeid is. Sedert 1945 toen er beslist werd hier een school op te richten, werd er gesaboteerd- Die sabotage duurt voort en in de Se naat zal ik daarvan toekomende week a b de bewijzen brengen. Mr VanderghoteIs die sabotage dan door ons gepleegd Mr MissiaenNeen. dat zeg ik niet Mr VanderghoteDan moet ge ons daarover niet interpelleren Mr Missiaen Ik interpelleer niet over deze sabotage, maar over de ter beschik king stellen van gebouwen aan de mid delbare meisjesschool. En daarom heb ik gevraagd of ik moest wachten tot vol gende zitting ofwel of ik het nu mocht doen. Ik ben akkoord voor de overgang naar de Nijverheidsschool, als zij naar een an der gebouw gaan. Mr VanderghoteWe vragen niets be ter Mr MissiaenIk had kunnen voorstel len ze naar de Looye over te brengen, maar dat is niet mogelijk, daar de muziek academie daar reeds is. Ik meen dat het de gemeente niet is die de fouten van "net openbaar onderwijs moet herstellen. We tende dat er geen gebouwen voorhanden zijn. worden de plans telkens veranderd. De plafonds waren eerst 4 m nu mogen ze maar 3.50 m. meer zijn en daarom moeten de plans terug naar de architect, juist alsof ze dat verleden jaar niet wis ten. Ik weet dat gij daarvoor niet ver antwoordelijk zijt. maar het is onver antwoord dat wij gemeentescholen moe ten onderbrengen in dezelfde lokalen als de staatsscholen. Om die reden vraag ik aan de gemeenteraad en aan de burge meester dat ze daarin niet zouden toe stemmen. tenzij dat de Nijverheidsschool zou beschikken over andere gebouwen. Zeg f.an het ministeriegij hebt 6 jaar lang niets gedaan, wij hebben onze ge houwen nodig. Mr LahayeIk zou hier ook willen tussenkomen, maar ik zal zeer kort zijn. Bij het eerste gedeelte van de interpel latie van Mr Missiaen meen ik iets te moeten bijvoegen. Ik doe het niet met kwade bedoelingen, maar ik meen vast gesteld te hebben dat er een zekere ver waarlozing heerst in de schoot van het schepencollege Ik zal hier een concreet geval aanha len over de afstand van het gebruik van goederen, die de eigendom zijn van de stad. Mr Melis is hier de laatste maal tus sengekomen om te wijzen op het onsier lijke van de bergplaats, in gebruike door de firma Picanol. Er werd toen gezegd dat wij er allen fier op waren, als om te zeggengij kritikeert dat en wij zijn er fier op Welnu, ik zeg dat het niet zeer proper is. en ik weet dat die mensen sedert ja ren schriftelijk aangedrongen hebben om die grond in huur te hebben en... Mr De- hem. gij moet niet tussenkomen, gij per soonlijk hebt mij gezegd dat er een aan vraag geweest was. maar dat ze verloren was gegaan. ■Mr LefereWas dat tijdens een ver trouwelijk gesprek Mr LahayeMeester Lefere. gij hebt ook het recht te zwijgen. Mr LefereHet is van belang te weten of het een vertrouwelijk gesprek was en ik neem daar acte van. Mr Lahaye Dat heeft geen belang, maar als ge over jaren die grond in pacht hadt gegeven, zouden we nu niet staan voor de toestand die we thans kennen. Ik doe het niet met kwade bedoelingen, doch ik stel vast dat er een zekere verwaar lozing is. Mr Lefere. als gij nog zeteldet in het schepencollege, zoudt ge dat meer nauw keurig onderzocht hebben. Doch het werd verwaarloosd, met het aan ons niet voor te leggen. Dat is dus nog een geval, en ik meen dat het in de toekomst kan vermeden worden. Mr LefereMr Burgemeester, gij zult antwoorden over de grond van de inter pellatie. maar vermits Mr Lahaye mij er bij betrokken heeft, wil ik hem antwoor den. Niemand van ons zal beweren dat er vroeger kwaadwillige bedoelingen in het spel waren en daarom meen ik dat we deze zaak dienen op te helderen. Het is spijtig gij zegt dat ge bet niet gedaan hebt met kwade bedoelingen en ik moet U dan ook geloven maar ik vind het spijtig dat ge gebruik gemaakt hebt van een vertrouwelijke mededeling en dat gij er mij ook nog hebt bijge- sleurd. Mr LahayeMaar gij hebt mij onder broken Mr LefereGij hebt mij gezegd te zwij gen Ik geef u dan ook toelating het ver trouwelijk karakter van deze mededeling niet verder in acht te nemen. Mr LahayeAntwoord mij op mijn vraagZijt U bereid geweest die berg plaats te verhuren aan de firma Picanol Mr LefereIk mag U de geheimen van de besprekingen in hdt schepencollege niet zeggen. Het enige wat ik U kan zeg gen is. dat er geen formele beslissing genomen werd. Mr VanderghoteOp de ondervraging van Mr Missiaen zal ik in zeer korte woorden antwoorden om het misverstand gedaan te maken. Ik ga helemaal akkoord met de wet dat we niet mogen verpachten, enz... zon der toestemming van de gemeenteraad en wij wisten dat de gemeenteraad daarin de baas is. In enkele gevallen werd dat over het hoofd gezien en ik meen i.iet dat het de bedoeling is van Mr Missiaen ons dat (en kwade te duiden. Ik zal het ene geval na het andere nemen en U de justificatie van het schepencollege voorleggen. De eerste vraag is de moeilijkste, namelijk de hal len. Ik ga ermee akkoord dat de beslis sing hier getroffen werd de halle niet meer te geven dan voor plechtigheden met een officieel karakter. Het enigste excuus dat ik daarin zou kunnen hebben, is dat ik altijd gedoeld heb op de maatschappijen van stad. dat ze daar geen gewoonte zou den van maken en omdat we niet wilden dat ze concurrentie deden aan de uitba tingen van stad. Er is nu het volgende wij hebben het voorrecht genoten de leden van een con gres te ontvangen van reserve-officieren van Frankrijk, dat te Rijsel gehouden werd. Ze hebben er gebruik van gemaakt om naar leper te komen en ze vonden het de clou van de dag. hier te mogen eten in de oude Lakenhalle. Ik voor mijn part had het liever niet toegezegd, maar dat zijn personen die overal rond rijden er het was een enige gelegenheid om hen die zaal te geven. Ik heb daarom gemeend dat het niet nodig was de gemeenteraad daarvoor te raadplegen. De stad heeft het trouwens kosteloos gedaan, met het oog op de toeristische propaganda. Want dat zijn personen van alle steden, vandaag zijn ze hier. morgen in Casablanca, over morgen nog elders, en als ze van onze stad een goede indruk opgedaan hebben, zullen ze dat ginder vertellen. Het tweede punt betreft het huis van de bestuurster van de Justice. Ziehier in welke omstandigheden het zich nu bevindtin de tijd viel het onder de wet op de requisitie later werd een overeenkomst gesloten met de dienst van werken en gebouwen, om dit gebouw ter beschikking te stellen van een bepaalde dienst van de liquidatie van ravitaillering. Op 21-3-47 werd de raad daarvan in kennis gesteld, zodat deze verpachting ge schiedt bij beslissing van de gemeente raad. Op 14-7 hebben we dan een brief ont vangen. een brief van de dienst der ge bouwen van de provincie, die ons o. m. het volgende laat wetendat wij ons in dergelijke omstandigheden verplicht zien verder dit gebouw in gebruik te nemen om er de archieven van de hypotheken te bewarenWij hebben daartegen ge protesteerd. Mr Dehem Dat gebeurde krachtens de wet op de huurverlenging. Mr MissiaenVoor gerequisitioneerde gebouwen Mr DehemDie toestand was reeds voorbijgestreefd. Mr VanderghoteIk meen dat binnen enkele weken daar verandering in zal ko men Er werden daar ook nog twee fami lies tijdelijk ondergebracht. Een wou»' daarvan is huishoudster voor de hypo theekbewaarder en een dochter is dactylo. 5Ir MissiaenDat huis was niet ver huurd en de wet zegt dat gebouwen die niet verhuurd waren in 1939. niet onder toepassing vallen van de wet over de huurverlenging. Mr LefereGij kent goed de wet. Mr LahayeHij heeft meer tijd dan wij om ze te bestuderen. Mr DehemMaar toch is het zo. omdat het verhuurd is geweest. Mr MissiaenMij kunt ge dat niet wijs maken, want dat zijn advocatenstreken, gij trekt u goed uit de slag. maar uw uit leg raakt geen grond. Mr VanderghoteWat nu de muziek academie betreftop 30 Januari 1950 heb ben we een brief ontvangen waarin we bevestiging kregen dat met de opbouw van hangars voor het leger zou begonnen worden Op 6 April 1950 werd daarvan mededeling gegeven aan de raad. Doch dan moesten ze nog een gebouw vinden voor de wacht en dan hebben ze ons gezegd Kunt ge ons dat geven We hebben gezegd ja Het is dus nog geen verbintenis, alleen een voorbereidende maatregel. De school werd niet afgestaan, maar ik ben overtuigd als ze zal voorgesteld wor den. dat ze zal aangenomen worden. Als daar voor enkele jaren een legereenheid kan gekazerneerd worden, zou dat een goede zaak zijn voor leper. Het is toch daarvoor dat onze voorzaten sedert 1920 onafgebroken hebben gewerkt. Ik geloof dat als het voorstel zou gedaan worden aan de gemeenteraad, er niemand zou zijn. die zou zeggen dat we die zaak moeten laten vallen. Want niet alleen zou den de families der soldaten naar leper komen, maar er zouden honderden per sonen tewerkgesteld worden als losse ar beiders, mechaniciens, enz... Als de gemeenteraad zou akkoord gaan zou het inzicht zijn de muziekacademie onder te brengen in de Looye. We heb ben de beide directeurs daarover reeds gesproken en ze zijn accoord dat het mo gelijk is. Gij hebt een zeker spijt uitgedrukt. Mr Missiaen. dat de Middelbare school niet naar de Looye kon gaan. maar als de muziekacademie daar al is... Mr MissiaenHeb ik dat voorgesteld Mr VanderghoteGe hebt het toch la ten uitschijnen. Mr Missiaen Ik heb daar niet van ge sproken. Mr VanderghoteEr was ook het voor stel om de Looye af te staan, doch het schepencollege heeft zich eenparig erte gen verzet. In het begin met de oorlog was die school door de Duitsers bezet, dan is er de weerstand gekomen en in tussen was de school in lokalen onder gebracht die helemaal niet pasten. De school heeft onder deze toestand veel ge leden. doch thans is ze aan het herop bloeien. We zuilen dan ook geen maat regelen treffen om die bloei te belem meren. Dan is er de zaak van het museum. We hebben hier een interpellatie gehoord, die ons feiteijk niet aangaat. Vóór 1914 was het een mooi museum de meeste stukken werden tijdens de oorlog gered en naar Brussel overgebracht naar de Cinquan- tenaire. Dan kwamen ze in een garde- meubledie afgebroken werd voor de Jonction Men js dart verplicht ge weest die meubels naar leper over te brengen en nu zitten ze op de zolder van het museum, waar de school is. De heren van het beschermingscomité en de Vlaam se Academie, die eigenaar is van het ge bouw, dringen aan opdat ze het gebouw zouden kunnen in orde brengen en opdat ze zouden kunnen inventaris maken. Dat zou een goede zaak zijn voor leper, want de collectie is zeer beroemd. Het is op aandringen van het comité dat de Vlaamse Academie aangedrongen heeft en gezegd heeft tegen het ministerie «Gij moet hier buiten». Zij hebben dan gezegdHebt ge lo kalen en dan hebben we gezegdDe Nijverheidsschool Mr Dehem is er daar heen gegaan met de afgevaardigde van het ministerie en later hebben we een brief ontvangen waarin gezegd werd dat in verband met hun bezoek ze gebeurlijkzouden ver plicht zijn de klassen daar onder te bren gen. Dus wel gebeurlijk In principe zou de school uiterlijk slechts tot 17 uur gebruikt worden en drie lokalen zouden 's avonds ten dienste staan van de rijksberoepsschool voor da mes. De kosten zouden komen op reke ning van het departementer zou alleen nog een akkoord moeten getroffen wor den voor de verwarming en de verlich ting. maar dat is bijzaak. Mr Missiaen Maar dat is juist de oor zaak van bestendige betwistingen. Mr VanderghoteWe kunnen voorstel len dat de Staat alles zou dragen Al die opwerpingen van details heeft Mr Mis siaen misschien niet ten onrechte gemaakt en ik ben akkoord met zijn bezwaren, maar we zoeken naar een oplossing- Ik vraag me ook af hoe dat is met de directrice van de school, die met kinders staat, terwijl boven in het gebouw een collectie ligt die millioenen waard is. En wat gebeurt er in geval van brand weet het, het is een noodoplossing. Maai we staan hier nog zonder enige beslis sing. alleen maar met een voorlopige maatregel. Wat nu de zaak Picanol betreft- die zaak is niet verwaarloosd geweest, maar

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 10