SPROKKELINGEN AïHMit- naamdagen. maanstanden. volkse weerkunde. vvij sheidsdruppels. wie? GEMEENTERAADSZITTING VAN VRIJDAG 15 JUNI 1951 Bijvoegsel aan HET YPERSUH N1EÜW8 23-6-51 WEEK VAN 24 TOT 30 JUNI 1951 Zondag 24 Juni Johannes-Baptist, Iwan Maandag 25 JuniProsper. Eligius. Ber tha- Dinsdag 26 JuniJoannes. Paulus, David Woensdag 27 Juni: Ladislaus, Adelina. Donderdag 28 JuniIreneus, Plutarchus Vrijdag 29 JuniPetrus, Paulus. Zaterdag 30 JuniEmiliana, Lucina. bijzondere dagen. 24 JuniSt Johannes-Baptista, mestdag der vogelhandelaars en messenmakers. 26 JuniLaatste Kwartier om 7 u. 24 m. in de natuur. 24 JuniBloei van de clematis. 25 JuniDe mannetjes van de glimwor men krijgen hun vleugels. 26 JuniVan 26 Juni tot 15 Jun is het gewoonlijk de zonnigste periode van gans het jaar. 27 JuniGewoonlijk de warmste dag van de maand Juni. 28 JuniDag waarop de hevigste wind werd vastgesteld in Juni. 29 JuniPetrus en Paulus. twee regen heiligen. Een regenachtige St Pieter Dertig dagen twijfelachtig weer. gedenkdagen. 24 Juni 1846Overlijden te Gent van Jan Frans Willems, Vlaams letterkundige en vader van de Vlaamse beweging. 25 Juni 1934 Overlijden te Brussel van de Vlaam se letterkundige Isidoor Teirlinck. Zijn belangstelling ging vooral uit naar folklore en toponymie. 26 Juni 1810Overlijden van Joseph Mongolfier, die samen met zijn broeder een luchtballon vervaardigde. 27 Juni 1834Geboorte te Antwerpen van Frans De Cort, een Vlaamse letterkundige en "Willemsfondser. 28 Juni 1936 Te Kussnacht, in Zwitserland, wordt een kapel geopend ter nagedachtenis van Koningin Astrid. die er zo jam merlijk bij een ongeluk overleed. 29 Juni 1930Overlijden van de Vlaamse schil der Jozef Janssens de Varebeke, vooral bekend om zijn schilderijen reeks van de Zeven Smarten van Maria. 30 Juni 1884 Geboorte van de Franse romancier Georges Duhamel. Dat is eens mensen rechte vriend Die hem in laste en node dient Al wie mij zegtwat ik misdeed Hij is mijn vriend, als is 't mij leed Vrienden mogen somtijds kijven Maar zij moeten vrienden blijven Als 't eens terdeeg is uitgekeven Men ziet dan vrienden beter leven. (J. DE BRUNE) Wie was Marco Polo Marco Polo is een der meest beroemde ontdekkingsreizigers geweest. Hij werd geboren te Venetië in 1254 en stierf in dezelfde stad in 1323. In 1271 deed hij sa men met zijn vader vanuit Venetië een lange reis doorheen de binnenlanden van Azië naar China, waar hij jarenlang ver schillende hoge ambten bekleedde. Hij keerde in 1295 als schatrijk man door Zuid Azië terug, geraakte in 1289 in Ge- nuese gevangenschap tijdens dewelke hij zijn reisverhalen schreef In 1299 kwam hij vrij en werd hij lid van de Raad van de stad Venetië. Nu nog wordt hij tot een der meest gezaghebbende ontdek kingsreizigers gerekend. WAT? Wat zijn kolibris Kolibris zijn vogels van de familie der gierzwaluwen, zij behoren tot de orde van de scharrelaars, zijn over geheel Amerika verbreid en komen het talrijkst voor in het hete klimaat. Zij leven tot aan de sneeuwgrens in het gebergte. Zij zijn sierlijk van vorm en kleur en hun grootte verschilt van een paar centimeters tot 20 centimeters. Er bestaan niet min der dan 600 soorten Er bestaat een degen kolibri. wier snavel zo lang is als de rest van zijn lichaam. De hommelkolibri is niet veel groter dan een grote bij. Ten- s'otte is daar nog de reuzenkolibri die ongeveer 20 cm. lang is en in het Noor don van het Andesgebergte leeft- VANWAAR? Vanwaar komt de Orde der Karmelieten? Karmel is een gebergte bi; Haifa in alestina. dat in de oudheid begroeid was met fruitbomen. Karmel is het Hebreeuw- woord voor boomgaard. Reeds in het °ude testament was de plaats beroemd °°r de verhalen van de profeten Elia fn Eliseus die in de grotten van dit ge- h a's kluizenaars moeten gewoond Eüa leefde volgens een vaste re- f®'- had leerlingen en legde de grondves- voor de geestelijke orde die bleef be- p'aan onder de benaming de zonen der V'oteten Later onderging de regel wij- ^glr-gen Men spreekt over de orde met me-ating der Pauzen. De orde der on»e- O^mde karmelieten is een tak der oude e van de Berg Karmel en werd in de he 'e eeuw gesticht. De orde bestaat uit soorten broederskoristen die de esterlijke waardigheid hebben en le- die zich bezighouden met hmden- arbe>d. s (O. - P A erhoogde coëfficiënten voor integrale oorlogsschadevergoeding. Op verzoek van de Minister van We deropbouw heeft de Raad zich uitgespro ken over de coëfficiënten voor integrale vergoeding, die met betrekking tot de oor logsschade gedurende de periode van 1 Juli tot 30 September 1951 zullen worden toe- gepa.-t. V oor de woonhuizen zullen die coëfficiënten licht verhoogd worden ten opzicht van het vorige kwartaal, omdat rekening wordt gehouden met de stijging van de kosten van de materialen tn de arbeidskrachten. De Raad heeft verder een uiteenzetting gehoord van de Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg over de wijzigingen die moeten gebracht worden in de wetten op het arbeidscontract, ten einde te be palen dat het bijeenroepen of het terug binnenroepen van de arbeider onder de wapens geen einde meer maakt aan het arbeidscontract, zoals thans het geval is. doch eenvoudig de uitvoering van dat contract opschorst. Nederland zou 6 000 man naar West- Duitsland zenden. Nederland zal vermoedelijk in het na jaar een brigade van zesduizend man naar "West-Duitsland zenden, bedoeld als bij drage tot het Europese leger van Gene raal Eisenhower. Geen internationale rijbewijzen meer voor toeristen naar Nederland. Nederland zal voortaan het voorbeeld van België. Luxemburg. Frankrijk. Italië en Zwitserland volgen en van bepaalde uit deze landen afkomstige automobilisten bij hun binnenkomst in Nederland geen internationaal rijbewijs meer eisen. De controle op de internationale rijbe wijzen zal derhalve achterwege blijven voor bestuurders van rijwielen met hulp motor. motorrijwielen en personenauto's die voor toeristische doeleinden Nederland bezoeken. Deze faciliteit geldt echter niet voor bestuurders van autobussen, taxi's, huurauto's en vrachtwagens. Rita Hayworth door zeven agenten be waakt- Te Reno (Nevada) de stad der echt scheidingen wordt op verzoek van de dis trictprocureur. die voor de veiligheid van de filmster en haar dochter vreest. Rita Hayworth en haar dochter Jasmina dag en nacht door zeven politiemannen be waakt. Knaap schiet zijn broertje een pijl in het oog te Kessel-Lo. Terwijl de kinderen Verstraeten op Bo- venlo met pijl en boog bezig waren cow boy te spelen, mikte de oudste Johny. plotseling naar zijn broertje en schoot hem een pijl in het oog. De knaap moest dringend naar een kliniek te Leuven wor den overgebracht- Er wordt gevreesd dat het kind het oog zal verliezen. Lichte stijging van de werkloosheid. Tijdens de week van 3 tot 9 Juni wer den er per dag gemiddeld 135.406 volle dig werklozen, evenals 48.386 gedeeltelijk en toevallig werklozen of in het geheel 183-792 werklozen gecontroleerd. Men merke op dat zekere volledig werklozen wegens een afneming van hun lichame lijke krachten of wegens hun leeftijd als moeilijk te plaatsen worden beschouwd, hun aantal bedroeg op 10 Juni 42.895 (31 808 mannen en 11 087 vrouwen). Tegenover de vorige week wordt een vermeerdering waargenomen van 458 vol ledig werklozen en van 2837 gedeeltelijk en toevallig werklozen. Nationale Landdagen van de NS B. op 23, 24 en 25 Juni. De traditie getrouw richt de N. S B van België zijn Nationale landdagen in. Dit jaar zullen die dagen op 23. 24 en 25 Juni a s. te Helst aan Zee plaats grijpen. Chinees krijgsgevangene met 12 vingeren. Amerikaanse G. I.'s hebben onlangs in Korea een Chinese communist gevangen genomen die over 12 vingeren beschikte Met zijn extra-vinger kon hij takjes en kleine steentjes oprapen. Geruchten over steenkolenrantsoenering van alle grond ontbloot. In de laatste dagen deden geruchten de ronde over een gebeurlijke rantsoenering van steenkolen. Volgens inlichtingen zijn deze geruchten van alle grond ontbloot. Ziehier de uitleg die men ons verstrekte De productie van steenkolen is voor het ogenblik zo hoog als voor de oorlog. Wel iswaar wordt steenkool uitgevoerd, doch deze wordt ruimschoots vergoed door een uitgebreide invoer Denkt ook de Koning van Engeland aan Troonsafstand De gezondheidstoestand van Koning George van Engeland is ernstig genoeg om de publieke besprekingen aan te moe digen over de mogelijkheid dat de koning zich vroegtijdig zou terugtrekken of mis schien een zeer lange volledige rust zou nemen Een dergelijk publiek debat is iets on gewoons op de Britse eilanden waar over wegingen betreffende de toekomst van een vorst normaal geen publiciteit genieten. Zelfs het privé leven van de vorsten en van hun gezin wordt als iets heiligs be schouwd en er wordt dan ook weinig meer over gedrukt dan officiële aankon digingen. Nu wordt evenwel openlijk toegegeven dat de ziekte van de koning ernstig is. Hi. heeft alle publieke verplichtingen voor de duur van een maand afgelast en op dracht gekregen volledige rust te nemen. Vier wonderbare genezingen te Lourdes. Vier wonderbare genezingen zouden zich voorgedaan hebben onder de 250 zie ken, die zo pas met de trein te Milaan ziin teruggekeerd van een bedevaart naar Lourdes. Volgens de kranten zijn de ge nezen personen vrouwen die sedert jaren leden aan gewrichtsontsteking of aan ver lamming. Hun genezing is door de artsen als wetenschappelijk onverklaarbaar er kend. Betaling van belastingen met geblokkeerd geld. De Kamer besprak het wetsontwerp waarbij de samengeordende wetten be treffende de inkomstbelastingen worden gewijzigd. De socialisten hadden op dit ontwerp een amendement ingediend dat er op ge richt was de betaling van belastingen door middel van geblokkeerd geld mogelijk te maken. Minister van Houtte wees er tij dens een korte tussenkomst op dat het benutten van geblokkeerd geld met dat doel in geval van overmacht reeds ver gund is. Hij verzocht de oppositie bijge volg het amendement terug te trekken Nadat de minister beloofd had dat hij de beginselen ter zake nader zou vast leggen in een ministeriële aanschrijving, ging de oppositie op zijn verzoek in. Internationaal kenteken der oudstrijders- verenigingen. Het internationaal verbond voor oud- strijdersverenigingen deelt mede dat de sluitingsdatum van de wereld wedstrijd. voor de keuze voor een internationaal kenteken, van 15 Juni tot 15 September werd verdaagd. Het kenteken dat door de oudstrijders zal worden uitgekozen, dient het voornaamste doel van het ver bond aan te geven «Vrede in Vrijheid» De prijs van het meel. De prijs van het meel voor de bakkers bedraagt 561.20 fr- per 100 kg. thuisge bracht. taks niet inbegrepen. "Wanneer het rechtstreeks bij de molen besteld wordt kost het 550 fr. per 100 kg. maar deze prijs geldt meestal voor de groothandelaars die de waar dan op hun beurt aan de bakkers afleveren. Ontmunting van geldstukken. De muntstukken die op 1 April buiten koers werden gesteld zullen van 1 Juli af niet meer ingewisseld worden bij de Nationale Bank. Zij verliezen op die datum definitief i alle waarde. Het gaat om 1. De zuivere nikkelen vijffrankstukken, met 31 millimeter doormeter en met de beeldenaar van Koning Albert. 2. De zuivere nikkelen vijffrankstuk ken met 25 millimeter doormeter dragend op de ene zijde de Belgische leeuw en op de andere zijde de wapenschilden van drie van onze provinciën. 3. De zinken vijffrankstukken 4. De stalen muntstukken van 2 fr. De Belgische landbouwers die zich in Frankrijk vestigen- De Belgische landbouwers die zich in Frankrijk wensen te vestigen worden ge waarschuwd dat zij gevaar lopen ernstige moeilijkheden te ontmoeten indien zij niet de vereiste aandacht schenken aan de Franse reglementering inzake inwijking. Voor hun vestiging aldaar en van het ogenblik van hun aankomst af moeten zekere formaliteiten vervuld worden met het oog op het bekomen der vereiste machtigingen om hun verblijf en hun be roepsbekwaamheid te verrechtvaardigen. Deze machtigingen worden gevergd van ieder vreemde landbouwer die zich in Frankrijk vestigt, hetzij hij eigenaar of huurder is van het onroerend goed. dat hij voornemens is uit te baten. Bijgevolg worden de belanghebbenden uitdrukkelijk verzocht niet tot de defini tieve aankoop of huur van een hoeve in Frankrijk over te gaan, alvorens bij de bevoegde Belgische diensten en inzonder heid bij de ambassade van België te Pa rijs, alle nuttige Inlichtingen te hebben ingewonnen aangaande de voorwaarden waaraan hun vestiging als uitbater dient te beantwoorden. Niet-officiële goud- en deviezenmarkt te Brussel. Goudpond 651.00 660.00 Fr. goudst. 20 fr. 570.00 572,50 Zw. goudst. 20 fr. 515.00 517.50 Gouddollar 133.00 133.50 Dollar 52.15 51.75 Gulden 13.00 13.15 Zwits. fr. 12.05 12.10 100 Franse fr. 14.00 14.05 Pond 134.50 133.50 Westd. Mark 10.65 1075 Schilling 1,87 1.97 Peseta 1.03 1.05 Goudst. 10 gulden 497,50 Folkloristische feesten te Blankcnberge. De voorbereiding van het folkloristische feest van 1 Juli te Blankenberge vordert snel en talrijke oude vissersgezinnen heb ben bereidwillig hun kostbaarheden uit geleend en zijn fier op deze wijze te kun nen bijdragen tot het welslagen van dit feest, dat zeker een echt oud Blanken- bergs feest zal zijn. Tijdens dit feest zal men het oude Blan kenberge en zijn noeste vissers van wel eer terugvinden. Op 30 Juni. 1 en 2 Juli zal in de haven buurt een Vlaamse Kermis plaats grij pen, terwijl op 24 Juni in het oude stad huis een tentoonstelling zal geopend wor- öer over alles wat betrekking heeft met de geschiedenis van Oud Blankenberge Scheikundige fabrieken in de Antwerpse haven. Naar verluidt zou het plan bestaan om naast de nieuwe petrdieuminricjitingen in de Antwerpse haven fabrieken op te richten om de bijproducten van deze nieuwe nijverheid ter plaatse te verwer ken Een scheikundige studiegroep, die werd j opgericht met het doel deze mogelijkhe- i den te onderzoeken heeft thans haar ver- I slag ingediend. In de haven zouden schei kundige bedrijven tot stand gebracht wor den waardoor België voor tal van schei kundige producten geheel onafhankelijk zou worden van het buitenland. De raad komt vooreerst in geheime zit ting bijeen waar volgende punten bespro ken worden 1. Het schepencollege vraagt om in rech te te mogen optreden tegen de persoon, die een boom omverreed op de Haiglaan. wat toegestaan wordt. 2 De velovergoeding wordt vastgesteld voor het politiepersoneel. 3 De raad neemt akte van de beslis sing om de benoeming van een professor in de muziekacademie te schorsen voor nader onderzoek. 4 De raad beslist over te gaan tot bet cper. verklaren van 4 plaatsen van stads werkman. Te 17 15 uur wordt de openbare verga dering geopend Zijn aanwezig de hh. Van- derghote. burgemeesterDehem, Muiier en Robyn. schepenenCa poen. Lahaye, Lefere. Melis, Michiel. Missiaen. Pattyn. Roegiers en Rouseré. gemeenteraadsleden stadssecretaris A. Versailles. 1. Proces - Verbaal der zitting van de 25 Mei 1951. De h stadssecretaris A. Versailles geeft lezing van het proces-verbaal der vorige zitting, dat zonder opmerkingen algemeen wordt goedgekeurd. 2. C. O- O. toewijzing werken nieu we galerij wezenhuis- In zitting van 25 Mei is de commissie van openbare onderstand overgegaan tot de opening der aanbiedingen voor het le veren van ijzerwerk en glas voor de nieu we galerij van het wezenhuis. In zitting van 1 Juni werden de aanbiedingen goed gekeurd hel ijzerwerk werd toevertrouwd aan de Gebroeders Vandemarliere uit Oostr.ieuwkerke. terwijl het glaswerk toe vertrouwd werd aan Walter Tavernier uit leper. Dit wordt algemeen goedgekeurd, min de onthouding van de hh. Capoen en Mis siaen. leden van de C. O. O 3. C. O- O. toewijzing voor levering en plaatsen van zwiermachien en keuken- machienen in O. L. Vrouwhospitaal en St. Antoniusgesticht- In zitting van 25 Mei is de C.O O. over gegaan tot de opening der aanbiedingen voor de levering en plaatsing van een zwiermachine en keukenmachinen voor het O L. Vrouwhospitaal en het Sint An- toniusgesticht- In zitting van 1 Juni werd overgegaan tot de toewijzing. Verschei dene firma's zijn daarvoor in aanmerking gekomen voor een gezamenlijk bedrag van 126.020 fr. voor de keukenmachines en 66.000 fr. voor de zwiermachine. Mr LahayeWat is de kost ervan Mr Vanderghote126 020 fr. Mr LahayeGebeurt dat bij adjudi- catie Mr Vanderghote: Ja. de aanbiedingen werden geopend op 25 Mei en de toewij zing gebeurde op 1 Juni. Dit wordt daarop met dezelfde meer derheid als voor punt 2 goedgekeurd. 4. C. O. O. toewijzing aanbesteding werken oorlogsschade aan jongenswezen- huis. Op 8 Juni ging de C. O. O over tot de toewijzing der werken aan het jongens- wezenhuis. Het metselwerk werd toever- tiouwd aan Lampiere Norbert uit Nieuw- kerke. het timmerwerk aan Descamps Omer uit Poelkapelle en het glas aan We Cherchye uit leper. Zelfde stemming als voor punten 2 en 3. 5. C. O. O. ontwerp lastenkohier voor opbouw woonhuis hofstede Monkerhey Dikkebus advies- Mr VanderghoteDit woonhuis werd door oorlogsfeiten vernield in zitting van 8 Juni heeft de C.O.O. besloten machtiging te vragen om tot de aanbesteding voor de heropbouw over te gaan. Het schepencollege stelt voor een gun stig advies te verlenen aan het ontwerp en lastenkohier. alsook aan de vraag om te mogen overgaan tot de heropbouw. Zelfde advies als voor punten 2, 3 en 4. 6. C. O. O. rekening over het dienst jaar 1950. (De hh. Capoen en Missiaen. leden van de CO.O verlaten thans de zitting). In de gewone dienst ontvangsten 15 294.329.63 fr. uitgaven: 14.586 165.76 fr. batig saldo 708163.87 fr. In de buitengewone dienst ontvangsten 4.073 173.54 fr. uitgaven: 2.188.011,75 fr. batig saldo Begroting voor orde ontvangsten uitgaven 1 885.161.79 fr. 896 884.65 fr. 876 612.65 fr. batig saldo 20 272.00 fr. Dit maakt dat deze rekening sluit met een algemeen boni van 2.613.597.66 fr. Het onderzoek heeft geen bijzondere bemer kingen uitgelokt- Deze rekening wordt daarop algemeen goedgekeurd (De hh. Capoen en Missiaen komen nu terug hun plaats innemen). 7. Kerkfabriek van St- Pieters reke ning 1950. In ontvangsten: 116.640.45 fr. In uitgaven 116 140.45 fr. Saldo500.00 fr. Goedgekeurd met 9 ja (hh. Dehem, Mu iier. Pattyn Lefere. Capoen, Rouseré. La haye Robyn en Vanderghote). bij 4 ont houdingen (hh Missiaen. Michiel. Melis en Roegiers). 8. Ontwerp tot opbreken der buurtlijn Vper - Geluwe advies. Mr Vanderghote In zitting van 26 Juni 1949 besloot de raad een gunstig advies te verlenen aan de vraag van de maat schappij der buurtspoorwegen, om voor een proefperiode van 6 maanden het rei zigersverkeer op de lijn Ieper-Geluwe te verzekeren door autobussen- Thans wordt aan de raad gevraagd het opbreken van de staven van deze lijn te willen goed keuren. Het vereiste onderzoek van com- modo en incommodo werd daartoe gedaan en leverde geen klachten op Het schepen college dringt aan om in deze zaak een gunstig advies te verlenen. Het uitbreken van deze lijn is voor ons van bijzonder belang, namelijk daar door het aanwezig zijn van de staven in de Basculestraat, Wieltjesgracht en Noordlaan, het onmoge lijk is met een degelijk plan voor ur banisatie en verbetering van die straten voor de dag te komen. Mr LahayeIk meen. alswanneer we dat punt nagaan, te kunnen verklaren dat mijn groep steeds tegen dit punt ge stemd heeft- Mijn groep zal dan ook neen stemmen voor dit ontwerp tot uitbreken van die lijn. Het reizigersvervoer werd reeds afgeschaft, zegt ge. sedert 1949 en nu wordt die lijn alleen nog gebruikt voor goederenvervoer. Is dat juist Mr Vanderghote Ja. Mr LahayeGe zult U nog herinneren, dat rond het afschaffen van die lijnen veel commentaar werd uitgebracht en dat een lid van de gemeenteraad de laatste maal nog, een neen-stem heeft uitgebracht, omdat de raad bedrogen werd over die zaak. Men had gezegd dat het een proef was, en nu wordt de lijn uitgebroken, zonder dat we vernemen wat de uitslag geweest is van die proef. Ik ben ermee akkoord dat we moeten moderniseren en dat de buurtlijnen nog tot een oud regime behoren, doch we hebben het voor een paar maanden nog meege maakt dat de autobus van leper naar Roeselare moest rijden onder zulke el lendige voorwaarden, dat alle parlements leden zich ingespannen hebben om op nieuw de treinen in voege te brengen De buurtspoorwegen behoren wel tot een oud regime, maar wanneer er geen voldoende waarborgen gegeven worden, achten wij nog de tijd niet gekomen om die lijnen uit te breken en daarom zal mijn groep neen stemmen. Mr MissiaenOm dezelfde reden als de vorige maal zal ik neen stemmen, om dat ik in het dossier geen de minste uit leg over die proefneming gevonden heb. Een gunstig advies wordt daarop ver leend met 7 ja (hh. Dehem. Muiier. Pat tyn. Lefere. Rouseré, Robyn en Vander ghote) tegen 5 neen (hh. Missiaen. Mi chiel. Lahaye. Melis en Roegiers), bij 1 enthouding (de h. Capoen). 9. Aankoop 1 000 watermeters (2e tran che) lastenkohier goedkeuring. Mr VanderghoteHet betreft hier de aankoop van een tweede schijf waterme ters, die we in stad wensen te plaatsen. Er wordt voorgesteld dat het lastenko hier het zelfde zal zijn als dat van 16 Juli 1950. mits volgende wijzigingende bepaling onder littera b van artikel 1. handelend over de gebruikte materialen en producten valt weg, omdat het in strijd is met de onderrichtingen die we ontvan gen hebben Artikel 2 wordt eveneens gewijzigd. Het bevat de volgende bepa ling dat de watermeters van het caliber 13 mm. moeten zijn dit wordt thans ver vangen door 900 watermeters van 13 mm. en 100 van het caliber 20 mm. Het overige blijft ongewijzigd. In art. 15 alinea 2 is er een kleine aan passing voor het minimum van levering voer de watermeters van 13 mm. is het 3 000 1. er wordt thans bijgevoegd: «en voor de watermeters van 20 mm.5.000 Onder alinea b wordt het kranendebiet bepaald waaraan de watermeters van 20 mm. moeten voldoen. Dus lezenvoor 13 mm. 10 meters en voor 20 mm 16 me ters debiet Het schepencollege stelt voor dit las tenkohier goed te keuren. Mr LahayeTer wille van dit punt, aangezien het over de watermeters gaat. herinner ik me dat onze groep aange drongen heeft op de plaatsing ervan. Maar men heeft me nu nog onlangs laten op merken. dat het water daardoor duur komt te staan. Nu Mr Muiier hier is zou hij ons misschien willen uitleggen hoe de prijzen worden vastgesteld. Mr MuiierDat werd de laatste maal gestemd, maar ge kwaamt toen binnen toen er juist daarover gestemd werd. Voor de eerste 30 m3 is het 180 fr., huur van de compteur inbegrepen en voor de volgende boven de 30. 3 fr. per m3. Mr LahayeStaan we hoger dan andere steden Mr DehemVeel minder. Mr Muiier In Oostende is het 7.50 fr. per m3. plus dan nog de compteur. Elders is het wel 8 fr. Mr MichielIk zou willen dat ge me ju'st.zegt hoe het is met die vermindering- Mr VanderghoteHet is 180 fr. voor 30 n>3 en vanaf de 4e persoon komt er 10 rr,3 bij. Mr MuiierNeen. vanaf het 4e kind. Mr MichielZiet ge, er is reeds dis cussie Mr MissiaenHet is wel vanaf de 4e persoon, want zo werd het de laatste maal gestemd. Mr DehemDat heeft geen zin, want in de bespreking heeft Mr Roegiers nog de opmerking gemaakt, dat als ge niet tot de kroostrijke gezinnen behoorde, ge nergens recht op had. Mr VanderghoteWe zullen dat opzoe ken en het dan persoonlijk laten weten aan Mr Michiel en aan Mr Lahaye Het lastenkohier voor de aankoop van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 9