wLE CHANT DEg LLALOUISIANE FILMWERELD REGISTERS. CLASSEDRS. BUREELBENODIGHEDEN I KUmm GRW50N I MARIO lANZA'MMDNIVm UIT DE PROGRAMMA'S Kleeft allee Te verkrijgen Drukkerij Dumortier De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper VOOR Drukkerij DUMORTIER dons ^Technicolor- v_o e - -> De bekende tenor Mario Lanza en Kathryn Grayson zingen Madame Butterfly in de film Het lied van Louisiana Giuliano, de Siciliaanse bandiet, werd gedood Een realistisch beeld uit de film over Giuliano. CINEMA COLISEUM: DE GANSE STAD DANST met Fernand Gravey en Luise Rainer. De jonge Johann Strauss is bankbe diende doch hij wordt aan de deur gezet omdat hij meer met muziek dan met zijn werk bezig is. Poldi. zijn verloofde, troost hem en voorspelt hem een schitterende loopbaan als orkestleider. Strauss vormt een orkest en speelt in het café Dommayer. doch de zaken gaan slecht. Zekere avond bezoeken Carla Donner en Fritz Schiller, beroemde ar- tisten van de Weense Opera, het café. Strauss speelt zoals hij nog nooit speelde en kent een enorm succes. Carla nodigt hem uit om te komen spelen in het huis van haar beschermer. Het is een schit terende soirée en Carla vertolkt op prachtige wijze het lied. dat Strauss voor haar komponeerde Wanneer de be schermer Carla en Strauss in een in tiem samenzijn "betrapt vernedert hij de componist. Deze verlaat verontwaardigd het aristocratische milieu en huwt Poldi. Enkele tijd na het huwelijk breekt een oproer uit -te Wenen- Strauss stelt zich aan het hoofd der oproerlingen en slaagt er in Carla van de volkswoede te redden. Hij vlucht met haar in de bossen en be seft. dat hij Carla bemint en voor zijn vrouw nog slechts tederheid gevoelt. Hij CINEMA CAPITOLE HET LIED VAN LOUISIANA met Mario Lanza. Kathryn Grayson en David Niven- 1905. Te Bayou Minou. een klein vis sersdorp in Louisiana, treffen de vissers de nodige voorbereidselen met het oog op het feest tijdens hetwelk hun boten gezegend zullen worden Pepe. een jonge aantrekkelijke kerel, is echter niet aan de haven Hij maakt het hof aan de meis jes. tot grote ergernis van zijn oom. die op hem wacht om hun boot schoon te maken De burgemeester van Bayou Mi nou nodigde de prima donna Suzette Mi- cneline en de heer Ribeaudoux, directeur van de Opera van Nieuw Orleans op het leest uit. Tijdens de zegening der boten stuurt Pepe. die slechts ogen heeft voor de mooie Suzette. de boot uit de koers. Hun vaartuig wordt aldus niet gezegend tot grote woede van oom Nicky. Suzette zingt op het festival dat "s avonds plaats grijpt en tot grote ver wondering van allen voegt Pepe zijn stem bij de hare. Mr Ribeaudoux is op getogen. want hij zoekt reeds lang een goed. jong en aantrekkelijk tenor. Wan neer hij Pepe wil overhalen om in de opera te komen zingen weigert de jonge man Wanneer de boot van Nicky schip breuk lijdt tijdens de storm verandert hij evenwel van mening, want hij denkt dat hij op een dag in de Opera te Nieuw Orleans genoeg geld kan verdienen om een nieuwe boot te kopen Ribeaudoux doet hem echter begrijpen, dat het nodig is eerst zijn stem te vormen en zijn ma nieren te schaven. De zangmeester en Suzette worden hiermede belast- Pepe is op Suzette verliefd geworden en maakt haar tijdens de afwezigheid van Ribeau doux op onstuimige wijze het hof. Hij slaagt niet en schrijft zijn mislukking toe aan zijn brutale manieren. Hij besluit dan ook een echte gentleman te worden. Suzette wees Pepe echter af omdat zij haar hand aan Ribeaudoux had beloofd. Wanneer de directeur terugkeert deelt Pepe hem mede dat hij wil vertrekken omdat Suzette hem geen enkele hoop liet. Ribeaudoux zal er evenwel in slagen bei de jonge lieden bij elkaar te brengen Een nieuw leven begint voor hen met een triomfantelijke avond in de opera van Nieuw Orleans komponeert het prachtige Legenden uit het Wenerwoud Strauss is de meest gevierde komponist. Hij werkt voor het keizerlijk theater. Pol di wil niet tegenwoordig zijn bij de pre mière van de opera waarin Carla de hoofdrol vertolkt Poldi weet trouwens hoe verliefd haar man is op de mooie zan geres. Graaf van Hohenfried. Carla's be schermer. raadt haar echter aan voor haar geluk te strijden. Zij gaat naar de opera en neemt een revolver. Wanneer zij echter Carla de muziek van haar echtgenoot hoort zingen weet zij dat de zangeres meer aan Strauss gaf. dan zij ooit kon geven. Zij heeft de moed niet meer om te schieten en is bereid haar geluk op te offeren opdat Strauss en Carla samen gelukkig zouden zijn. Strauss, vol tederheid en medelijden voor Poldi aar zelt en laat op het laatste ogenblik Carla alleen vertrekken. Jaren gaan voorbij. Strauss en zijn vrouw worden op het keizerlijk paleis ontvangen, waar zij door de keizer en het hele volk worden toegejuicht Gerecht veroordeelt ketting-verkoop Het officiële bulletin van de Kamer van Koophandel te Brussel publiceert in e*" tenso de tekst van twee interessante von nissen betreffende de z.g. ketting-verkoop die de jongste tijd weerom een zekere mate van populariteit genoten heeft Het betreft hier een vonnis van he. Hof van Beroep te Luik. en een vonnis van het Franse Hof van Cassatie iKame- voor de criminele zaken) Beide vonnissc" zijn het eens om het strafbaar karakte- van de kettingverkoop te erkennen. Ze-1" wanneer de belanghebbenden ten volk op de hoogte zijn van de risico's, die zti op zich nemen, dan nog blijft de ketting verkoop een oneerlijke operatie Het H-" van Beroep te Luik heeft bijgevolg vonnis van de handelsrechtbank dier stó bevestigd, luidens welk een vereniU- verbod opgelegd wordt haar reclame steunen op het z.g sneeuwbalprocéde CINEMA OUD IEPER: LA BELLE QUE VOILA «net Michèle Morgan en Henri Yidal Jeanne Morel is een eenvoudig meisje... 's Morgens leert zij dansen met een vroe gere Russische balerina... 's Avonds is zij dienster in een restaurant om in haar levensonderhoud te voorzien. Van 's mor gens tot 's avonds denkt zij aan Pierre L«roux. de jonge beeldhouwer dewelke de gemeubileerde kamer naast de hare betrekt Zij bemint hem met de harts tocht en het vuur van haar twintig iaar. Hij bemint haar met de onrust en de ruw heid van de kunstenaar dewelke zich niet wil laten ketenen... en wanneer hij zich te veel gebonden voelt rukt hij zich los... Wanneer hij tot Jeanne terug keert, is zij ten einde raad op het punt toe te geven aan de rijke Edmond Reybaud de la Brunerie Hij vuurt op haar en kwetst haar door twee kogels welke in de 'on- gen dringen, na het hart licht geraakt te hebben. Pierre wordt tot acht jaar gevang ver oordeeld. terwijl Jeanne van haar dok ter verneemt dat het hart ieder ogenblik kan bezwijken. De onbedachte daad van Pierre is het bewijs van zijn wijde liefde. Edmond wordt afgewezen. Pierre is in het gevang. Jeanne geeft het dansen op en gaat in de omgeving van het gevang wonen, in afwachting... Doch Pierre wil deze opoffering niet Als Jeanne hem wil helpen, zal zij trach ten te Parijs vermindering van straf te bekomen. Jeanne gehoorzaamt. Eerst uit liefde voor Pierre en daarna ook uit liefde voor de danskunst, zal zij vechten om hem uit het gevang te halen. Inderdaad. daar waar Jeanne Morel niet ontvangen wordt, ontvangt men we! Irène Baranowskava Dit is de toneel naam welke een man haar gekozen heeft, een dezer mannen, welke in haar leven zullen komen en dewelke zij met een wrede onverschilligheid zal verdragen ten einde haar doel te bereikenPierre vrijmaken en met hem vertrekken. Door deze mannen bereikt zij haar doel... zij wordt beroemd. Haar gekwetst hart herinnert haar dat zij zich moet haasten. en Pierre schijnt steeds verder af... De dag na een bezwijming, dewelke haar verraste op het toneel na een groot ballet, ontvangt zij het bezoek van Ed mond. Edmond kan de vrijlating van Pierre bekomen, doch tegen zekere voorwaar den... en waarom niet. nu Jeanne toch reeds vele mannen gekend heeft Dus Jeanne moet toegeven, wil zij Pier re hebben. Op een morgen verneemt Pierre dat zijn genadeverzoek verhoord werdhij is vrij en snelt naar Parijs, doch op het ogenblik Jeanne weer te vinden, verneemt hij wat zij geworden is. Hij hoort hoe men over haar spreekt. Hij verschijnt te harent, en tijdens een heftig toneel verwijt hij haar gedrag. Jeanne weerlegt hem niet. Inderdaad aan die prijs was het leven niet waard geleefd te worden. Pierre gaat vertrekken als plots Jeanne ongesteld wordt Hij neemt haar in zijn armen, na drie jaar scheiding, en al zijn woede verdwijnt... Alles zal weder goed gaan. zij zullen samen vertrekken, samen leven... Doch de krachten van Jeanne zijn uit geput zij heeft alles gegeven om hem vrij te zien... haar hart staat stil. dat hart. dat enkel voor hem klopte... gaat tot represailles over, houdt alle ver dachten aan. ook Maruzza. de minnares van Giuliano en haar oude moeder. Intussen keert Turi, de broeder van Maruzza, uit krijgsgevangenschap terug. In de kazerne der carabinieri waar hij zijn moeder en zuster terugvindt, wordt hij van de toestand op de hoogte ge bracht. Turi en zijn moeder worden vrij gelaten doch Maruzza blijft aangehouden Turi richt zich tot de advokaat Fran cesco Maineri. gekend als Don Ciccio, en verzoekt hem tussenbeide te willen ko men ten gunste van zijn zuster. Don Cic cio wenst niet op het verzoek in te gaan. daar hij zich niet wil compromiteren. Hij is echter een gewetenloos politieker CINEMA OUD IEPER DE DOCHTER VAN HET NOORDEN met Son ja Henie en Tyrone Power. Trudy Hovland. onderwijzeres te Ber gen. Minnesota, is Nr 436 op de lijst der kandidaten voor de hoofdrol in de film «The Girl of the Northvan de Maat schappij Consolidated Pictures. Men moet namelijk weten dat het Studio over de gehele wereld gezocht had naar een jong meisje, dat deze rol zou kunnen vervul len- Jimmy Sutton, een reklame man. werd ermede gelast Trudy, met haar Tante Phoebe, naar Hollywood te bege leiden waar ze een ophefmakende avond meemaken Op bevel van zijn patroon zorgt Jimmy voor een verzonnen liefdesgeschiedenisje tussen Trudy en Roger Maxwell een spe ler die een reklame campagne hoog no dig heeft Nadat hij haar een gehele reeks prachtige bloemstukken heeft gezonden en ,iefdesbriefjes, stelt Jimmy vast dat hij m zijn eigen val is verstrikt geraakt In de vrees zijn baantje te verliezen in dien hij zijn liefde voor Trudy bekent, vindt Jimmy in zijn diep gevoelen een ingeving om een lied te komponeren. dat Roger zal zingen ter gelegenheid der fees ten. welke ingericht worden om de vol eindiging van de film te vieren. Doch Jean Varick. Roger's verloofde, wordt zo jaloers dat ze aan Trudy de waarheid vertelt betreffende de bloem stukken en de minnebrieven. Met gebro ken hart keert Trudy naar huis terug Nadat ze geweigerd heeft met Jimmy te spreken, besluit Trudy zich te doen ontvoeren door Willie Hoger, een jeugd vriend Jimmy, thans radeloos, besluit ze weer te vinden en gaat met Tante en het is op zijn aanraden, dat Giulianc en zijn mannen zich verscholen. Don Cic- cio treedt eveneens als bemiddelaar op tussen Giuliano en de rijke eigenaars die beloofden hem te steunen op voor waarde. dat hij hun belangen verdedigt Maruzza wordt in vrijheid gelaten Men hoopt, door haar te laten volgen, dt schuilplaats van Giuliano te ontdekken Maruzza heeft een hevige twist met Turi die haar gedrag afkeurt. Het meisje ver wittigt Giuliano, die haar ontvoert naai zijn bergen, onder de neus der politie Turi is wanhopig. Hij wenst een onder houd met Giuliano. Wanneer Don Ciccio een wapentransport aan Giuliano moei overmaken laat hij Turi weten hoe hij de plaats van de gewone begeleider van hel konvooi kan innemen Hij hoopt dat de twist tussen Giuliano en Turi wel een! het einde zou kunnen zijn van de ban diet. wiens zaak hij als verloren be schouwt. Een gevecht heeft plaats tussen Giuliano en Turi, doch de politie komt opdagen en de bandieten moeten zich in het gebergte terugtrekken terwijl Turi zonder herkend te worden, het dorp be reikt. De politie sluit Giuliano met zijn mannen in. Bij gebrek aan steun voelt de bandiet dat zijn einde nabij is. 's Avonds vraagt een kind aan de pas toor van het dorp om een stervende te gaan bezoeken. Weldra bevindt de pries ter zich tegenover Giuliano en Maruzza die wensen te trouwen om de toekomst te verzekeren van het kind dat gaat ge boren worden De carabinieri omsingelen het huis- Giuliano neemt de vlucht doch wordt door de mitrailletten neergeveld voor de kerk De bevolking heeft zwijgend het drama bijgewoond Wanneer Don Ciccio. Maruz za die zich op het lijk van haar minnaar wierp, wil troosten, wordt de ware ver rader echter door Turi voor de ontzette bewoners ontmaskerd. GIULIANO, DE SICILIAANSE BANDIET met Ermanno Randi en Vittorio Gassmnnn. Phoebe op zoek. Ze komen te laat om het huwelijk te beletten. Gelukkig blijkt het naderhand, dat het huwelijk niet geldig is. omdat de datum van de vergunning vrrsueken was. Hiervan gebruik makend, biecht Jimmy aan Trudy zijn liefde en doet haar bekennen dat ook zij verliefd is op de schrijver der zoete liefdesbrief- ies de schrijver van het liefdeslied, en dat ze niets geeft om Willie- En ditmaal is het hun huwelijk, dat men viert CINEMA CAPITOLE: Michèle Morgan en Henri Vidal in een toneeltje uit La belle que voila Hij is de beeldhouwer, voor dewelke zij haar eer en leven offert- wendt U ter 34, Boterati-aat, 34 - Y P E R Bij de ontvoering van een rijk Sici- liaans eigenaar door de mannen van Giu liano wordt de broeder van de beroemde bandiet gedood. Wanneer men de volgende dag de dode wil begraven wordt het lijk door de rech terlijke overheden opgeëist. Het wordt met een jeep naar de stad vervoerd doch onderweg wordt het voertuig aangeval len. de begeleiders gedood en het lichaam door Giuliano medegenomen De politie

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8