De Drogerij St Pieter TWEELINGZUSTERS BETER EN GOEDKOPER. De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUM0RTIEK, 34 Boterstraat, leper I I 1* 1 W F Bij DE VUURKRUISEN LANDELIJKE VUURKRUISENBETO GING Op Zondag 2 September a_s heeft te Aalst een grote Nationale Vuur kruisen betoging plaats opgericht in het teken van de Verbroedering en de Na tionale Eendracht. Alle mannen uit de Vuurlinie ziln er toe uitgenodigd, ten einde onze Aalsterse vrienden te steunen in hun propaganda. Grootse feestelijkheden zijn voorzien en de deelname van de Muziekkapel der Zee macht is reeds verzekerd. Toekomende week geven we het volle dig programma. HUK DE STRIJDERS KAART 1940-45 De officiële formulieren voor de aan vragen tot het toekennen van de «JCaart met opgave der oorlogsdiensten voor de Strijders 1940-45. zijn in ons bezit. Het bestuur doet een dringende oproep tot haar leden, om zich zo spoedig mogelijk naar ons lokaal. Menenstraat nr 6 te be geven. voorzien van hun lidkaart 1951. een onlangs afgeleverd bewijs van bur gertrouw. een ongeschonden photo, iden titeitskaartformaat. met daarbij een ge lijkvormig en gewettigd afschrift, hetzij van het brevet van de Herinneringsme daille 1940-45 of andere eretekens van de oorlog 1940-45. kaart van krijgsgevangene of politiek gevangene, brevet van het In valide pensioen, enz., waar de aanvragen onmiddellijk zullen opgemaakt worden. Ook verdere aanvullende inlichtingen en richtlijnen kunnen in bet lokaal be komen worden, waar een bestendige dienst daarvoor is ingericht, ten einde onze leden op de hoogte te stellen Wij verheugen ons dat eindelijk één onzer bijzonderste eisen voldoening werd ge schonken. Dit hebben wij te danken aan onze sympathieke Minister van Landsver dediging. de Kolonel De greet aan wie hierbij onze oprechte dank. Daarmede is de wagen aan het rollen, en dan nog voor goed. Tot heden werd de Ieperse afdeling van de Nationale Federatie der Strijders 1940- 45. gevormd onder de bescherming der Vuurkruisen. door het bestuur der Vuur- kruisen waargenomen. Thans wordt een voorlopig bestuur gevormd, uitsluitend met strijders 1940-45. De Voorzitter der Ieperse Vuurkruisen is in onderhandeling met vooraanstaande oudstrijders van 40-45 uit stad en omlig gende. waarvan er reeds verschillige hun toetreding hebben gestuurd. Niets wordt onverlet gelaten om de werking in goede en vaste handen te geven. De nakende algemene vergadering voor de Strijders 1940-45. zal hierbij de door slag geven en het vertrekpunt betekenen naar het voorgenomen doel. onze voor gangers. de Vuurkruisen. waardig. Voorzitter der Vuurkruisen, gij met uw bestuur, stond steeds in de bres voor üw mannen, gedenkt verder ook hun zonen. EN TOCH... zijn de meubels in ie galerie A-V-D. Boterstr. 15, leper. <44M' HET TPEBSCH NIEUWSBlz- 4 25-8-1951 Bij DE LIJNVISSERS AUX AMIS DE LA LANGDE FRANC-AISE La collection de Li beau. D'accord. je viens a Ypres et j'emmè- ne toute ma collection sa ver- vous Ce sont la des paroles que Libeau-mème a prononcées... Et qu'est-ce qu'il nous ap- porteDes vedettes, rien que des ve dettes. toute une pléïade de vedettes Outre La beau et Madame La beau (Dinah Valence) dans le röle de Vermeulen et de Trinette qu'ils ont créé voila déjé plusieurs années nous aurons le plaï- sir de voir a Ypres, le mardi 18 septem- bre. des acteurs bien conn us du Théétre du Vaudeville, du Théétre des Galeries et du Théétre Molière, tous des spécia- listes du genre comédie bruxelloise (les demoiselles et les dames Josyane Jacqueline Dujardin et Suzy Falck ainsi que les Messieurs Roger Simons. Léon Rosy. Louis Deridder. Jean Roy. Paul Du rand et André Hervé). Une agréable surprise sera pour nos membres l'acteur. dont nous avons pu apprécier le jeu vi- goureux et stylé dans c Kaatje et que beaucoup d'entre vous ont re vu rhiver passé a l'Hdtel Britannique. Monsieur Re- né Bruyerre. dans une composition in- contestablement réussie et trés originale Zonneslag, le Flandrien. La mise en scè ne. adaptée spécialement au plateau du Théétre d'Ypres. est due Libeau-mème. La régie du spectacle sera assurée par Messieurs Léon Rosy et Louis Deridder. Inutile de vous dire que pareille distri bution brillante contentera au maximum tous les amateurs de théétre. Et pour nous montrer sa sympathie toute particu- lière. Gustave Li beau mettra en vente. le jour du spectacle, de beaux program- mes-souvenirs avec sa photo, sur lesquels il apposera sa signature autographe. La location du spectacle s'ouvre au Boeren hol. le dimanche 26 aoüt. Prix des places 60. 50 et 30 frs. Réduction de 50 pour tous les membres des Amis de la Langue Francaise sur présentation de la carte de membre. Soutenez nos efforts en assistant trés nombreux ce spectacle, vraiment unique dans son genre. Car plus que jamais le vieux dicton se réalisera les absents au ront tort, grand tort!... Afin de rassurer quelques-uns de nos membres ajoutons que Zonneslag et -Cie ou l'épicler du coinest un vrai spectacle de familie Rassurons-nous. les rires cristallins de nos enfants complèteront d'une fagon agréable et charmante le tonnerre de fou- rire de nos grands t... Prochain articleA propos des specta cles du Théétre National. l'itslag ran de Prijskamp i* het lijn rissen ran 15 August» Ere-Reeks 1) Lustige Lijnvissers leper 850 p 2) Waterduivels Izegem «13 p. 3) Teder zijn Recht Roeselare 506 p. Algemene Prijskamp: 1) Beauprez Omer Waterduivels Izegem 1078 p 2) Montaigne Charles. Roubaix 987 p 3) Deweerdt Jullen. Akkergem 730 p. 4) Duyck Cyriel. Izegem 715 p 5) Verhoeye Gaston Vrije Vissers Izegem 660 p. 6) Duyck Leon, Vrije Vissers Izegem 658 p. 7) Mulle Robert Lustige Lijnvissers leper 626 p 8) Pieters Ivonne. Zandvoorde 589 p. 9) Vandamme Michel Ieder zijn Recht Roeselare 579 p 10) Verfaille Theo Ieder zijn Recht Roeselare 557 p. 11) Verthotte C.. Zandvoorde 539 p. 12) De vos Gustaf. leper 535 p 13) Speykaert Jozef. Akkergem 505 p. 14) Lefevere Emlel. Oostende 504 p. 15) Se gors Maurice Vrije Vissers Izegem 502 p. 16) Bliek Alf.. Comines 498 p. 17) Clauw Julia Lustige Lijnvissers leper 485 p. 18) Declercq Michel Waterduivels Izegem 473 p. 19) Muylle Prudent Lustige Lijnvissers leper 468 p. 20) Provoost Prosper. Zandvoorde 462 p. leperlingen Prijzen Cnockaeri Etienne 1) Muylle Lucien 296 p. 2) Gadeyne Gaston 263 p. Dames 1) Pieters Yvonne. Zandvoorde 589 p. 2) Clauw Julia Lustige Lijnvissers leper 535 p. 3) Bonne Julia. Zandvoorde 167 p. Grootste getal leden 1) Ieder zijn Recht Roeselare 2) De Vrije Vissers Izegem 3) De Waterduivels Izegem Verstkomende maatschappijen 1) Karpervissers Oostende 2) Eernegemse lijnvissers 3) Baarsvissers Nieuwpoort Uitslag der maandrissing ran Augustus bij De Kronthengela&rs 1) Cnockaert Etienne 548 p. 2) Meul Jan 514 p. 3) Beernaert Théophile 377 p. 4) Dufour Jullen 368 p. 5) Cottignies Michel 323 p. 6) Rassalle Daniel 306 p. 7) Cnockaert Gilbert 242 p. 8) Michiel Maurice 235 p. 9) Vansevenant Victor 185 p. 10) Brassaert Camille 179 p. 11) Verminck Maurice 155 p. 12) Cottignies Georges 143 p. 13) Cnockaert Roland 142 p. 14) Vanoverschelde Daniel 141 p. 15) Vandenbroucke Flavle 96 p. 16) Cottignies Albert 90 p. 17) Rassalle Roger 73 p. uitgebaat door G. BASTIL Bukkerstraat 1 IEPER is OPEN sedert ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1951 Allerlei sehilderartikels. verven, vernissen en huishoudbe- nodigheden van eerste kwaliteit. Verdeler van de beroemde Imper-cimtegen de vochtigheid der gevels van eigendommen en villas, met bewijs van waarborg door de fabrikant. Vraagt inlichtingen in de DROGERIJ SINT PIETER Bukkerstraat 1 - IEPER (5194) 18) Beernaert August 19) Minnekeer Gaston 20) Platevoet Raoul 21) Van Campen Jan 67 p 63 p. 45 p 35 p Uitslag der maandvissing van Augustus bij De Lustige LijnTissers 1) Mulle Robert 31 v. 657 gr. 2) Muylle Emile 24 v. 542 gr. 3) Santy Eric 22 v. 537 gr. 4) Packet Raoul 24 v. 507 gr. 5) Ollevier Emiel 15 v. 323 gr. 6) Vermeersch Jean 14 v- 322 gr. 7) Muylle Prudent 12 v. 245 gr. 8) Baelen Lucien 12 v. 233 gr. 9) Vermeersch Jerome 11 v. 232 gr. 10) Muylle Gustaaf 10 v. 217 gr. 11) Muylle Lucien 10 v. 209 gr. 12) Vermeersch Genoveva 7 v. 145 gr. 13) Parruys Maurice 7 v. 140 gr. 14) Logie Alfons 3 v. 73 gr. 15) Boullet Jules 2 v. 47 gr. 16) Pinket Georges 1 v. 30 gr. 17) Vermeersch Roland 1 v. 20 gr. 18.) Oreel Denys lv 20 gr Alg. rangschikking na 6 maandvissingen 1) Mulle Robert 154 v. 2915 gr. 2) Muylle Lucien 110 v. 2036 gr. 3) Santy Eric 85 v. 1830 gr. 4) Vermeersch Jerome 77 v. 1514 gr. 5) Muylle Emile 70 v. 1435 gr. 6) Muylle Prudent 65 v. 1348 gr. 7) Muylle Gustaaf 57 v. 1264 gr. 8) Vermeersch Jean 67 v. 1215 gr. 9) Vermeersch Genoveva 43 v. 1147 gr. 10) Packet Raoul 51 v. 967 gr. 11) Baelen Lucien 47 v. 893 gr. 12) Ollevier Emiel 44 v. 843 gr. 13) Parruys Maurice 42 v. 810 gr. 14) Schmidt Emiel 38 v. 665 gr. 15) Vermeersch Roland 27 v. 478 gr. 16) Logie Alfons 18 v. 379 gr. 17) Oreel Denys 2 v. 210 gr. 18) Boudry Lucien 9v. 168 gr. 19) Boullet Jules 6 v. 137 gr. 20) Noppe Maurice 2 v. 30 gr. AAN ALLE KLEERMAKERS EN NAAISTERS VAN IEPER EN OMLIGGENDE Op initiatief van het Nationaal Verbond der Zelfstandige Kleermakers (opgericht in de schoot van het N. C. Middenstands- verbond) wordt op Maandag 27 dezer te 2 uur. in de zaal van het Hotel 't Zweerd, een aanvang gemaakt met het geven van een reeks lessen voor kleermakers en naaisters. De toegang tot deze eerste les. die gegeven wordt door de Heer Dupaa uit Brugge, is volledig kosteloos. Ieder een is er welkom, hetzij men lid is of geen lid van het N C M V. De Heer Dupan, technisch leraar te Brugge, zal handelen over de colbert bewerking, binnenwerk, de mouw. Deze les wordt niet alleen aangeboden aan de jongeren, doch aan allen die de naaistiel beoefenen. Er valt immers nog altijd iets te leren bij een ander bekwaam vakman. Daarom wordt eenieder bij voorbaat wel kom geheten. Het gewestelijk bestuur N.CJMLV. N. C. Middenstandsverbond Mededeling van het gewestelijk Secretariaat. Hierbij wordt aan al de leden van het Gewest leper medegedeeld, dat het Bu reel. Grote Markt 2, (Hotel 't Zweerd) te leper, zal gesloten zijn gans de eerste volle week van September, alsook op Za terdag 15 September. Onze leden van Ieper-Stad gelieven in het bijzonder daar mee rekening te houden en niet te wach ten tot op de uiterst gestelde datum voor het invullen van hun Aangifte «-formu lier. hetwelk gratis gebeurt op het Secre tariaat. elke Maandag-, Donderdag- en Zaterdagvoormiddag. Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS»! PAMELA WYNNE Feuilleton Het Ypersch Nieuws 12 «Wat is er, mijn schat?» vroeg mevrouw Metcalfe. Trouwens, zij be greep wel, dat April het haar toch niet zou zeggen. Zij wist het heel goed. Waarom het nog vragen «Niets,» zei April. «Ik voel me alleen maar zo ellendig. Dat is alles, en zij grabbelde onder haar hoofd kussen naar haar zakdoek. HOOFDSTUK XII De Golf van Biskaje was nog erger dan zijn traditie. En ook de kust van Portugal. De helft van de passagiers was ziek. Flavia, jong en vrolijk en fris, een en al verrukt over alles, wandelde het dek op en neer met een gezichtje, dat als een mooie bloem uit de hoge beschermende kraag van haar mantel uitkeek, en majoor Carew liep naast haar. Zij lachte als de zijden van het schip zich trots verhieven op de verschrik kelijke golven om dan weer te zin ken, zodat de losse dekstoelen op het natte verlaten dek, verschoven en terecht kwamen in de beschutte hoekjes, waar zij bleven staan. De Laskaren, gelijkend op donkere bab belende apen, waren overal en bon den de touwen van de opgerolde zon netenten steviger vast. Het is zo wonderlijk te denken, dat we die zonnetenten nog wel eens nodig zullen hebben.zei majoor Carew, zijn pijp uit zijn mond ne mende om tegen Flavia te spreken. Hij zag er knap uit in zijn donker blauwe Burberry en zijn pet van tweed was laag over zijn voorhoofd getrokken. Zouden we ze nog nodig hebben Wanneer dan vroeg Flavia. Plot seling greep zij zijn arm, daar het schip onverwachts rolde. Waarschijnlijk na Gibraltar zei majoor Carew. Hij ondersteunde Flavia en zijn aderen klopten wilder, toen. hij haar lichte druk voelde op zijn arm. c O, maar ik vind het zo heel pret tigen U lachte Flavia, die nog nooit zo gelukkig geweest was in haar leven. Er was nog maar een meisje uit de eerste klasse, dat ook gezond was en zij was verloofd met iemand in Indië en zat altijd maar bij haar moeder in de met eiken hout beschoten salon en breide. Fla via had al de jonge mannen achter zich aan kunnen hebben, als zij dat gewild had, maar zij wilde het niet. Majoor Carew prikkelde haar fan tasie. Zij hield van de manier, waar mee hij haar aankeek met zijn die pe, grijze ogen. Zij vond het prettig om te merken, dat hij verliefd op haar begon te worden. Zij dacht, en haar hart klopte luider, aan de tijd dat hij haar zou willen zoenen en wat een heerlijke avonden zij dan zouden doorbrengen op het achter schip, in het donker. Zo spoedig het warm zou worden, zou zij al haar avondjaponnen te voorschijn halen. Nu trok zij steeds dezelfde aanna tuurlijk een heel mooie, maar zij had nog móóiere in voorraad, dacht Flavia met een gevoel, dat meer was dan enkel opwinding. Dit was pas leven Hoe had zij daar in Devon shire toch kunnen bestaan En die flauwe danspartij met die jongen uit Cambridge, die op haar gesteld scheen te zijnHier was zij door mannen omringd. Allen goed opge voed, met mooie tanden en prettige manieren. En klaarblijkelijk vonden ze het allen heerlijk als zij notitie van hen nam. Het was hemels, vond Flavia en zij deed net of zij niet had gezien h^e haar moeder juist in de deur was gekomen om zich onmid dellijk weer terug te trekken. Hoe gaat het met het tweeling zusje vroeg majoor Carew. die tot aan dat ogenblik April zo goed als vergeten had. O, zij is beter,zei Flavia zor geloos. Maar ik zie slechts weinig van haar. Moeder slaapt in haar hut, om bij haar te zijn, als zij 's nachts iets nodig mocht hebben. Zozei majoor Carew en hij vroeg zichzelf af, of Flavia zelfzuch tig was, maar toen zij haar krullen de blonde hoofd met een ruk tot hem keerde, had hij het gevoel, dat het hem niets kon schelen. Ik heb altijd gevonden, maar ik wilde het nooit zeggen aan iemand, die het toch niet zou begrijpen, dat ik zowat buiten ben gesloten,» zei Flavia langzaam. Moeder en April zijn zo dol op elkaar, op de een of andere manier hoor ik er niet bij. Inderdaad «Ja, U weet toch wel, hoe dat is als je met je drieën bent,zei Fla via zoiets om maar uit de weg te gaan, om die andere twee niet te hin deren. Arm klein meisje, zei Carew en hij nam zijn pijp uit zijn mond en keek grimmig in de kop ervan. U moet niet denken, dat ik mij beklaag, want dat zou vreselijk zijn, zei Flavia slim. Wel neen,zei majoor Carew. Maar daar hij uitstekende manieren had en werkelijk een heel aardig mens was, liet hij Flavia plotseling staan om een vrij lelijke vrouw, met een lang en grof gezicht ter hulp te komen, daar zij moeite had om haar dekstoel uit enige andere te voor schijn te trekken. O, doe geen moeite,zei Juf frouw Baker. Haar bleke gezicht keek uit onder een sluier van beige chiffon. Dat moest haar dunne haar in orde houden. Het was voor de eer ste maal, dat zij eerste klasse reisde en zij had het slechts gedaan omdat haar broer er zo op aangedrongen had, omdat zij zo slecht tegen een 'zeereis bestand was. Hij had de ex tra uitgave voor haar bekostigd. Het scheelde maar een paar pond, want zij reisde le klasse B. Het is niets geen moeite,zei majoor Carew, die sinds hij een klei ne jongen was, altijd medelijden had gehad met onbekoorlijke vrouwen. Zij misten alles wat het leven tot j een vreugde kon maken, vond hij, terwijl hij aan de onwillige dekstoel rukte. I Dank U zeer.Juffrouw Baker droeg een bril met gekleurde glazen en het puntje van haar neus was rood. Maar haar glimlach was prettig, vond majoor Carew, die haar even had zien glimlachen, terwijl zij half in haar stoel neerviel. Heeft U een plaid vroeg hij vriendelijk. Nee zei zij onhandig dat is te zeggen, ik heb er wel een, maar ik liet hem liggen in mijn kooi. Ik heb er een vlak bij, mijn hut is hier,zei majoor Carew. Ondanks juffrouw Baker's angstig protest, deed hij een paar pas het dek af, verdween en verscheen ogenblikke lijk weer. «Ik heb een dekhut, ziet U,zei hij, terwijl hij de plaid zorg vuldig over haar dunne benen legde. Het had dus niets te beduiden. Het is al te vriendelijk,zei juf frouw Baker zwakjes. Maar de frisse lucht deed haar goed. In wanhoop voelde zij, dat zij, als zij nog langer in haar hut was gebleven met die twee andere afgrijselijke zendelin gen, zij dood zou zijn gegaan. Dit was veel beter. Zij glimlachte weer. Beter vroeg majoor Carew, zich afvragend, waar Flavia geble ven was. Zij stond niet langer daar, waar hij haar had verlaten. Hij zag haar ten minste niet. Veel beter,zei juffrouw Baker wederom met een glimlach. En haar sterke vierkante tanden deden vreemd in haar uitgemergelde ge zicht. Mooi, dan ga ik verder,zei ma joor Carew zich omkerend en het dek aflopend. Juffrouw Baker volg de hem met de ogen. Dat was nu eens een vriendelijk man, dacht zij. Zoals mannen moesten zijn, maar het nooit waren. Zij zou wel eens willen weten wie dat mooie meisje was, dat bij hem was. In alle geval zou zij gelukkig zijn omdat er een man was als hij, die haar aandacht schonk. Juffrouw Baker zuchtte diep en sloot haar ogen. Goddank, dat zij uit die vreselijke hut wasEn de aardige stewardess had haar gezegd, dat zij overmorgen in Gibraltar zouden zijn. Om de hoek, voorbij die verrader lijke kust van Portugal, dacht juf frouw Baker, die voordat zij een zee reis maakte, gemeend had, dat Por tugal een mooi land was, waar de zee zacht en blauw tegen een zan dige kust brak. Nu wist zij dat het een plaats was, waar woedende gol ven de grote stoomboten in hun witte klauwen grepen om hen omlaag te trekken en vervolgens weer omhoog te gooien. Zo peinsde juffrouw Ba ker, terwijl zij haar ogen sloot en ze gesloten hield, terwijl de boot rees en daalde, hoog in de lucht om dan weer te zakken alsof ze nimmer meer zou rijzen. Maar het weer werd be ter, veel beter, zei majoor Carew, toen hij eindelijk bij Flavia terug keerde. Hij was opgehouden gewor den door de eerste officier, die hem van een vorige reis herkende. Het wordt kalmer, had de man met zijn pet verkondigd. «Zo is het, majoor, al kan het U ook niets schelen, want U heeft er mij niet naar gevraagd. Ik weet er alles van,lachte ma- jaar Carew, die helemaal niet van plan was geweest om stil te blijven staan en het slechts gedaan had uit een gevoel van beleefdheid. Wat is U lang weg gebleven, pruilde Flavia, toen hij haar naderde. «Wie was die dame, die U met de dekstoel hebt geholpen Ik heb er niet de minste notie vanzei hij. Volgens haar uiter lijk zou ik zeggen, dat zij een zen delinge was. Zijn die altijd zo lelijk vroeg Flavia, die, toen majoor Carew's blik ken op haar bleven rusten, weer dal wellustige machtsgevoel kreeg. De meesten wel,stemde hij kortaf toe. Maar eerlijk gezegd, had hij niet gehoord, wat Flavia had ge zegd. Hij stelde zich dwaas aan, daar van was hij zich bewust. Maar dit meisje maakte hem gek. Waardoor eigenlijk Hij schraapte zijn keel en grabbelde in zijn jas naar zijn ta- bakzak. «Pas geleden hebt U uw pijp al gevuld,babbelde Flavia. Ik weet het, maar ik liet hem uitgaan,zei majoor Carew. Waarom Was U bang de zende linge weer misselijk te maken vroeg Flavia spottend. (Vervolgt)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4