UIT DE STREEK ZONNEBEKE ZILLEBEKE BRIELEN WOESTEN LANGEMARK STADEN ZWEMMEN HET YPEBSCH NIEUWSBlz 2 8-9-1951 zijn, aangezien hij schier met een vierde van het nationaal inkomen gelijkstaat De regering hoopt nochtans het even wicht tussen de staatsuitgaven en de ont vangsten te kunnen behouden, dank zij de meerdere opbrengst die allerhande taxes in de laatste maanden hebben af geworpen- tengevolge van de hoogtecon- jooctuur die zich in zekere sectoren van handel en nijverheid heeft voorgedaan DE OPDRACHTEN VAN DE OPPOSITIE. De. heer. P -H Spaak maakte de balans op van de oppositie en schreef daar over om Voor een partij als de onze. schijnt mij de oppositie drie essentiële opdrach ten te omvatten de parlementaire con trole en critiek van het regeringswerk, de aanpassing van het programma en zelfs van de leer in het licht van de voorbije gebeurtenissen en van de nieuwe ervaring. de propaganda en de hergroepering van de krachten in het land Het komt mij niet voor. dat wij op een van deze drie gebieden helemaal op de hoogte van onze plichten zijn geweest. Onze parlementaire oppositie was slap Ons werk op dit gebied moet geheel her nomen en gereorganiseerd worden. Zeker, de omstandigheden waarin wij ons in spannen zijn moeilijk Wanneer men ge durende bijna vijftien jaren gewerkt heeft met het gemak van de deelneming aan de regering, met een volledige en over alle vraagstukken goed geordende docu mentatie. met de kostbare hulp van de ambtenaren, dan is men enigszins stuur loos wanneer men zich afgezonderd voelt en voelt men zich te zeer verpletterd door het aantal vraagstukken en moei lijkheden om ze behoorlijk te bestuderen. TIJL km tentoonftel/ihgW<igen: een-unicum in lunofiq/ zal op de Vandenpeereboomplaats te IEPER van 9 tot 13 uur en op de Markt vanaf 15 uur ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 en ZONDAG 16 SEPTEMBER vanaf 10 uur en insgelijks op de Markt te zien zijn. LAAT NIET NA HEM TE BEZICHTIGEN Vrije en kosteloze toegang. Vanaf 20 u. illuminatie van het Belfort, met PHILIPS projectoren. VLAMERTINGE VOETBAL S. K. Vlamertinge - V. V. Dentergem 2-0. Zondag 1.1. zette rood-wit op degelijke wijze het nieuwe seizoen in door het nochtans niet te versmaden Den tergem afgetekend te kloppen. Pas is de start geblazen of Sportkring is reeds in de aanval. Dentergem reageert en langs weerszijden wordt mooi voetbal gespeeld, zodat de partij uiterst aange naam is om volgen. Degelijke combinaties van weerszijden nopen beide verdedigin gen handelend op te treden. Sportkring weet twee corners naeen af te dwingen zonder resultaat echter. Seffens daarop scheert een fraaie kopbal van G. Cauliez de bovenlat. Aan de 35e min. echter zendt D. Vandromme van op zijn hoek mooi in voor doel. de tegenstrevende verdedi gers aarzelen en J. Vandromme kanjert in de vlucht hard binnen (1-0). Sport kring weet voor de rust nog 2 corners af te dwingen doch ook deze blijven zon der gevolg. Na de rust gaat Dentergem verwoed ten aanval over doch het trio Hof-Guillemont- Cauliez wil van geen begeven weten en stuurt alles terug. Doelwachter Lowyck laat zich tijdens de periode van veldover- wicht der V. V.-ers herhaalde malen warm toejuichen door zijn secuur optre den. Miel kan nog een zeker doelpunt op de lijn redden. Rood-wit ziet het gevaar in en kan het spel verplaatsen. De aan vallen volgen elkaar snel op en toch moe ten we wachten tot aan de 82e min. om F. Decadt van ver met een machtige kan jer het lot der bezoekers te zien beze gelen Gans de ploeg dient zonder uitzondering geloofd om deze prestatie en vooral doel wachter Lowyck laat het beste verhopen voor de toekomst- Zondag a.s. gaat S. K. op verplaatsing bij Ol. Ledegem. De verplaatsing wordt ondernomen met luxe-wagens. Vertrek aan het lokaal om 1 uur. BIJ HET VLIEGEND WIEL Palma res van de uitslagen onzer aangesloten renners. Novelle A.8e te Varèse (Wereldkam pioenschap liefhebbers). Cleenewerck Thuur2e te Bikschote en primus te Esen. Vermeulen Julesle te Koudekerke en 14e te Zonnebeke. Meersseman Roger: lie te Bikschote en 12e te Zonnebeke. Gisquière Raf3e te leper en le te Po- peringe. Pvpe Ger.3e te leper. Logie Dan.7e te leper en 7e te Po- peringe. Deboodt4e te Poperinge Willemyns5e te leper. Huyghe R.11e te Poperinge. Desmedt14e te leper. DUTVENCTTSLAGEN Maatschappij De ZwaluwBreteuil (2e kampioen- vlucht) van 2 Sept. met jongen. 1. Mer- veiHe Georges. Oostvleteren2. Patou Jos.3. Valcke André 4. en 5 Pyck Hen ri 6. Pottillius7. Frans Rich.8. De- rudder Jer., allen uit Vlamertinge0. Crick Aug.. Woesten10. Devos Jos.. Vla mertinge. Breteuil van 2 Sept. met oude. 1. Pottil lius Tel.2. Rommens Ger. 3. Devos Jos. 4. Pottillius 5. Devos Jos. Zondag a.s. 9 Sept. 3e kampioenvlucht uit Breteuil (oude en jongen) en leer- vlucht uit Arras. UITSLAGEN PRIJSKAMP HOORNVEE ROOD VLAAMS RAS Stierekalveren 19511 Vandekerckhove Maurits. met Odon2 Van Walleghem Georges, met Otto3. Albers Alfons. met Odiel4. Ver- helst Odiel. met Jan 5. Vanysacker Ju les. met Oscar. Stierekalveren van 1 Juli tot 31 Decem ber 1950: 1. Vandeputte Georges, met Otto van de Schreiboom 2. Vandeputte Geor ges, met Ocso van de Schreiboom 3. Cor- nette Jozef, met Odillon4. Vervaecke Gerard, met Odo. Vaarzenkalveren 19511. Vandeputte Georges, met Odette van de Schreiboom 2. Verschaqve Gaston, met Oka 3. Cal- lens Camiel. met Onorine4 Mylle Geor ges. met Jeanette5 Depuydt Victor, met Ozida6. Vanwalleghem Georges, met Oda 7 Depuydt Victor, met Orpheline 8. Cocle Filip, met Oda van d'Hanebeke 9. Vandecandelaere Marcel, met Omarda. Vaarzenkalveren van 1 Juli tot 31 De cember 1950: 1. Vandekerckhove. met Orfa2. Cocle Filip. met Odette van d'Hanebeke3. Masschelein Jules, met Ostra. Vaarzen van 1 Juli 1949 tot 30 Juni 1950 1. Vandoolaeghe Emiel. met Nora 2. Ver- schaeve Gaston, met Nera 3 Dochy Remi met Norida 4. Verhelst Jozef, met Mona 5 Decroix Camiel, met Noëlla6 Van walleghem Georges, met Nele7. Ver vaecke Gerard, met Norma8. Vanwal leghem Georges, met Zita 9. Vervaecke Gerard, met Nelly10. Delva Michel, met Zita 11. Vandoolaeghe Emiel. met Zona 12. Masschelein Jules, met Nelly13. De croix Camiel, met Nady14. Masschelein Jules, met Nora. Vaarzen van 1 Juli 1948 tot 30 Juni 1949 I. Delva Michel, met Mona2. Cappelle Frans, met Mira3. Vervaecke Gerard, met Mariette4. Brouckaert René. niet Bruintje. Melkkoeien1. Bisschop Camiel. met Zenita2. Vanwalleghem Gerant, met Flora3. Verschaeve Gaston, met Ifrou- we4. Vanwalleghem Georges, met Hen drika5. Vanwalleghem Georges, met Fina 6. Vandekerckhove. met Lotje van Elzendamme 7. Callens Camiel. met Les- ta8. Delva Michel, met Josma van het Abeelhof9. Verhelst Odiel. met Zeno- bie10. Cappelle Frans, met Victorine II. Delva Michel, met Ida van de Frezen- berg 12. Decroix Camiel. met Lydie13 Vanysacker Jules, met Urbanie14. Zara van d'Hanebeke WIELRENNEN Kermisprijs voor lief hebbers. 24 deelnemers zetten aan cm 4 grote en 3 kleine ronden af te leggen Op 't laatste der 4e ronde slaan 4 n.an op de vluchtDevoghel. Victor Lucien. Gryson en Indevuyst Tijdens de laatste ronde rukt onze plaatselijke renner zich van zijn maats los en wint met 1.30 min voorsprong. Uitslag: 1 Devoghel Gerard. 120 km. in 3 u 3"2. Victor Lucien3 Gryson An dré 4 Indevuyst5. Kerkhof6. Vuyl- steke 7 Allegaert8 De veert9. Ver- beke: 10. Jacob; 11 Mujlle; 12 Deceu- ninck: 13 Gouwy14 Vermeulen; 15. Verhaeghe16. Neyrinck PRUSSCHIETING onder de gemeenten Zonnebeke. Passendale. Moorslede en Zil- lebeke. wordt wegens het slecht weder afgelast De pluimen worden verloot- PRLJSSCHIETING van 2-9-511- Cyriel Schepens schiet de oppervogel af en wordt tot Koning uitgeroepen2. Vermeersch Karei met zijvogel, kalle en 3 kleine. BURGERLIJKE STAND JULI-AUGUS- TUS HuwelijkenBouciqué Frans, le raar. en Moreel Jeanne, z. beroep, beiden van ZillebekeHernaert Lucien. landwer- ker van Waasten. en Goemaere Gabrielle. fabriekwerkster van Zillebeke OverlijdensUgille Juliana, z beroep. 71 j wed. Verfaillie Benedictus Deleye Arthur, gepension.. 71 j.. echtg v. Deleye Eugenie Huwelijksbeloftende Vinck (Baron) Jacques, tuinbouwkundige van Zillebeke. en Delcon Elisabeth, z. beroep, van St Joost te Node Berten Roger, landbouwer van Menen, en Parret Agnès. z. beroep, van Zillebeke. VOETBAL Brielen Sp. - S. K. El- verdinge 6-0. Na een welverdiende rust werd Zondag 1.1. ook te Brielen het voet balrad aan 't draaien gebracht- Voor dit eerste treffen van het seizoen, waar het nog om een vriendschappelijke partij ging. werd gebuur S. K. Elverdinge. kam pioen 4e afdeling en aanstaande concur rent aangepakt. Vanaf de le minuten gaf Brielen de toon aan. Het was vooral een blijde ver rassing te bestatigen dat de voorlijn. wel ke verleden jaar keer op keer het zor genkind noemde, hier reeds vanaf de start aardig aan 't combineren ging. Voor al Vanbeselaere. Devloo en Charles lie ten zich opmerken. De Elverdingse portier had dan ook de handen vol om zijn netten van doorboring te vrijwaren tot de schotvaardigheid van de Brielenaars na 10 minuten spel be loond werd. Het was André Lepla die voor zich de eer opstreek het eerste puntje van het seizoen te markeren. Op de 15e minuut is het Alois Charles die f Schapertjein gebreke vindt. Enige minuten later kan Brielen na free-kick, gevolg van de nieuwe obstructiewet. de stand tot 3-0 opvoeren. Na de rust is de ijver waarmee begon nen werd totaal zoek. Het wordt een fut loos partijtje. Alois Charles die reeds goed op dreef is. laat zich niet pramen om het doel onder vuur te nemen en goed bijgestaan door zijn buiten- en binnen- spelers kan hij de scoor tot 6-0 opdrijven. Een woordje van speciale lof voor de nieuweling Maurits Ligneel, bekend figuur uit de bokswereld en thans woonachtig te Brielen. die voor zijn eerste match werkelijk het beste voor de toekomst laat verhopen, dit om zijn energiek optreden en zijn mooi inzenden voor doel- Van de verdediging kan gezegd dat ze mits nog wat training haar verworven faam een paar matchen verder wel zal weten in ere te houden. De jonge nieuw bakken doelwachter Guido Merlevede knapte het weinige werk zelfzeker op en alhoewel uit deze eerste contactname nog geen enkel oordeel mag opgemaakt, laat hij om zijn blijken van talent een goede indruk na. Dient nog aangestipt de afwezigheid van Bertje Devos. voor 2 jaar nog Cercle lepers' eerste goalgetter. Moet het gezegd dat iedereen in Brielen met ongeduld zijn optreden in onze rangen verbeidt- Ja Brielen zal heel zeker te duchten val len in de volgende competitie. Voor Zondag a. s. te 3 uur krijgen we Blue Star Poperinge op bezoek. Een ploeg die volgend seizoen een worp naar de ti tel zal wagen. Het belooft een spannende match. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Viaeminck Jean-Marie en Jean-Pierre, z. v. Maurits en Pierloot Alice Degren- del Astrid. d. v André en Gombeir Ivonne. HuwelijkPeperstraete Daniel elek- trieker v Stavele. met Debuysere Jean ne. zonder beroep Overlijden Noppe Maurice 43 j.. echtg. Suffys Julia. CINE ROYAL stelt voor op Zaterdag 8 September te 8 u. en Zondag 9 Sept. te 5 u. en 8 u. het wereldberoemde werk van Alexander DumasDE GRAAF VAN MON'TE CRISTOEen der meest gelezen romans der wereldlitteratuur. Prachtig verwerkt voor de film en ver tolkt door de beste Franse artisten van het ogenblikPierre Richard Wilm als Monte Cristo. Aimé Clariond van de comé- die francaise en Michèle Alfa en Lise Delamare Een nieuwe versie in één episodeEen klassiek werk van het witte doekNie mand mag dit missen BURGERSTAND AUGUSTUS 1951 GeboortenVandamme Johny. z. v. Hec tor en Dewilde MariaWildemeersch Annie, d. v. Wildemeersch Bertha Flyps Roland, z. v. Roger en Platteeuw Anna Vermeersch Jeannine. d v. Georges en Quartier MarthaVandendriessche Nelly d. v. Albert en Degraeve MargueriteVer meersch Anny, d. v. Camiel en Ceuninck MarthaDewachter Ronny, z. v. Albert en Notredame MadeleineVanhaverbeke Anne-Marie, d. v. Daniel en Camerlynck PaulineHuyghe Paul. z. v. Henri en Deschacht Bertha. HuwelijkenVanfleteren Noël. onder wijzer van Heule, en Werquin Beatrice, landbouwhelpster van Langemark Notre dame Achille. betonwerker, en Marichal Laura, beiden van LangemarkJonck heere Maurits. timmerman van Poelkapel - le. en Marichal Maria, van Langemark Roussin André, timmermansgast. en Ver scheure Agnes. fabriekwerkster. beiden van LangemarkMarichal Gerard, bak ker. en Dewilde Yvonne, beiden van Lan gemark. OverlijdensDeroo Jules, ongehuwd, 79 j.Verhoest Mauritius, ongehuwd. 56 jaarBeauprez Amandine, echtg. Lagrou Alfons. 56 jaar. BURGERSTAND GeboorteMinne Francky. z. v. Cyriel en Degraeve Mar tha. Kleine Veldstraat- HuwelijksbanBoone Gerard, en De graeve Madeleine, beiden van Staden. SCHIELIJK OVERLIJDEN Zaterdag vertrok de vlashandelaar Henri Carlier naar Frankrijk om zijn vlashandel aldaar te bezoeken. In de statie van Menen zakte hij ineen en dokterszorgen konden niet meer baten Woensdag werd hij i n- der grote volkstoeloop ten grave gedragen. BOLDERSXIEUWS Op Maandag 1.1. zijnde Kermis-Maandag had de jaarlijk se prijsbolling plaats bij Jules Desender in café St Cecilia Een negentigtal bol ders kwamen zich aanmelden om de mooie prijzen onder elkaar uit te vech ten. De enige vrouwelijke concurrente Simonne Desender behaalde de tweede prijs en werd alleen geklopt door de kam pioenbolder Gabriel Dewulf. Ziehier de uitslag1- Dewulf Gabriel. Moortelbak 2. Desender Simonne. Speyhoek 3. Glorie Cyriel. Kapellerijstr. 4. Verhaeghe Leon. Diksmuidestr.5. Dewitte André. Gits 6. D'Hondt Julien. Gr. Veldstr.7. Van- haelewijn Gaston. Statiestr.8 Devol- dere Gilbert. KI Veldstr.9. Vandam me Omer, Diksmuidestr. 10 Degryze Jo nas. Hooglede 11- Crombez Gaston. Diks muidestr. 12. Vanpetegem Camiel Moor telbak 13- D'Hondt Julien. Gr- Veldstr. 14. Dewitte André. Gits; 15. Man Willy. Gr. Veldstr. Hoogste serie: 1. Debruyne Valère. met beker. Staden2. D'Hondt Julien, Staden 3. Dewitte André. Gits. VOETBAL s. K. Staden B - F. C. Handzame 5-4. Bij de rust bedroeg de score 0-2dit was alleszins gevleid voor de Sportkringers, ofschoon de bezoekers bij uitzondering van de eerste 10 mi nuten er hoegenaamd niet bij te pas kwa men toch was het te wijten aan een reu- zenflater van Despeghel G en een pech- vol schieten van Snaet A dat Handzame de eerste twee doelpunten gelukte. Na de kampwisseling bleven de wit-blauwen verder krasselen en wanneer Deruytter M en Vanisacker W de score op 2-2 had den gebracht, werd meteen de defensieve taktiek prijsgegeven Naarmate de tijd verstreek zakten de bezoekers volledig door de knieën en de Sportkringers de den volledig hun zin en besloten die eer ste oefenmatch als een echte sparring kamp. Bij de thuisspelers waren de ge broeders Herreman en Bouttens veruit de besten. S- K- Staden - S. K. Hooglede 7-1. Voor de aanvang werd 1 minuut stilte bewaard ter nagedachtenis van Kanunnik Dessain. De sinjoren waren sensationeel van wal gestoken en reeds na een kwartier spel wist Deruytter de stand te openen. Met tertijd viel het op. dat de Hooglede-ach terspelers ver van secuur acteerden vooral hun kopspel liet te wensen over en meer dan eens liepen zij te hope toen de snelle Stadenaars met kruispassen ver warring in hun rangen kwamen stichten. Het spel. in zijn geheel genomen, was aangenaam om volgen al bleef het aan weerszijden wel eens bij goede bedoelin gen Na de rust komen we terug op de wedstrijd, om te vertellen dat de tweede speelhelft. nog slechts een formaliteit was, die enerzijds de zwierige stijl van een knap gerodeerde Staden-ploeg bleef demonstreren, en anderzijds de haast ho peloze zwakheid van h^t log aandoende Hooglede-elftal bleef aantonen. De doel- punten-serie werd aangevuld eerst door David, dan door Deruytter R. en Deruyt ter A. Bij de thuisspelers kunnen we moei lijk iemand beoordelen daar de tegen partij al te zwak was. maar toch werd de flinke conditie van David M. en Bee- ckaert R vooral in de tweede helft goed opgemerkt. WIELERNIEUWS Onze onafhanke lijke Willy Geers werd Donderdag 2e te Jabbeke en Zaterdag ging hij zegevieren te Wetteren. ATHLETIEK Misplon André verover de de palm te Westrozebeke voor Vande Walle en Leyn. Zondag laatste werd hij 3e te Gits. le was Coussé en 2e Leyn. WATERPOLO Y.S.C. - Kortrijkse Zwemkring 2-12 aan de rust 1-6 Donderdag 23 1.1. in aanwezigheid van de sportieve Schepen Dehem en van een zeer talrijk ppgekomen publiek werd in ons modern zwembad, de laatste ontmoe ting voor de schaal De Hoop betwist. De scheidsrechter, Theo Desmedt van Gent Swimming Club, die de Nationale keeper van België is en tevens een uit stekend spelleider, heeft voor onze Ieper- lingen een ontgoochelende hoofdkamp van deze kompetitie geleid. Onze jongens hebben hier hun eerste verpletterende nederlaag opgelopen. Niet tegenstaande het groot puntenverschil. toch is het nog een vleiend resultaat te noemen rekening houdende dat de man nen van de Guldensporenstede met vier invallers hunner eerste ploeg speelden, ploeg die Kampioen in zijn reeks speelde (3e Afd Dit maakt tegenover de Ieperse ploeg een verschil van ongeveer 2 divisies dat zij sterker waren dan de onzen, het geen Theo Desmedt deed besluiten een klacht in te dienen bij de federatie. Maar niettegenstaande alles kan ik niet na laten Kortrijk geluk te wensen. Als we eventjes enkele resultaten nazien, zoals 22-0 tegen Waregem, 20-0 tegen Roeselare. enz. zijn dit toch cijfers die ten hunnen voordele spreken. We kunnen dan ook niet anders of hen waardevolle kampioe nen noemen, daarom ook biedt Ypres Swimming Club aan de Kortrijkse Zwem kring haar welgemeende gelukwensen aan. met zijn twee Kampioenenploegen. De Kortrijkzanen met hun grote snel heid en mooi samenspel, zetten aanval op aanval om in doelen en waren dus heer en meester van het veld (of liever van het water). Een treffend mooie tegen aanval kregen we te bewonderen van Y. S. Club met volgend verloopDe flinke ouwe taaie Louis Mion wist de bal te ontfutselen van zijn tegenstrever en er mede. vandoor te zwemmen, om hem daar na gezwind over te geven aan Noël Viaene. deze speler van zijn kant weet de man van Yves Moncarey te verschalken en deze op slimme wijze op zich le trekken, van deze gelegenheid gretig gebruik ma kende weet Noël dan gepast over te geven aan Yves Moncarey. deze laatste weet mooi en keihard het leder binnen de vijandelijke netten te doen belanden. Dit was een der mooiste combinaties van gans het waterpolospel. Het tweede doelpunt werd door Noël Viaene gemaakt op zware fout van de Kortrijkse keeper. De beste man van onze ploeg is onvoorwaardelijk onze sympathie ke zwembaas Noël Viaene. die op alle plaatsen tegelijk schijnt te zijn. We mo gen het wel zeggen, hij speelde een reu zenmatch. Kortrijk plaatste 3 verschillen de zijner beste spelers tegenover Noël nog een bewijs te meer dat ze hem niet te ver betrouwden. Luigi Macaroni (alias Louis Mion) toonde nog te meer dat hij niettegenstaande zijn hoge ouderdom nog altijd zijn streng kan trekken. De ge broeders Moncarey zijn nog te braaf en te faire spelers, ze moeten de trucjes onder water nog aanleren om tegenover geroutineerde spelers als deze van Kort rijk te kunnen opwegen. Toch moet ik de ganse ploeg mijn har telijkste gelukwensen aanbieden met hun eervolle 2e plaats in de algemene rang schikking in hun reeks voor de kompe titie van de schaal De Hoop Een Hip, Hip, Hoera voor het zevental van Ypres Swimming Club Good Luck en tot het naaste seizoen 1 EEN WATERPOLOIST Rijkstechnische School met Handelsafdeling De Montstraaf, 11, leper AAN DE OUDERS, Hiermede hebben we de eer U eraan te herinneren dat de Rijkstechnische school met Handelsafdeling op 17 September haar Avondleergangen zal hervatten. Hoe vaak heeft U zich wel eens afge vraagd hoe ontwikkel ik steeds doelma tiger de bekwaamheden van mijn kind na de school Hoe bied ik aan mijn kind meer tech nische en ook practische mogelijkheden om zijn goede kansen in de harde strijd om het leven te verhogen De Rijkstechnische school met Handels afdeling is hierop het antwoord en biedt een rijke verscheidenheid van mogelijk heden I. VOORBEREIDENDE AFDELING: Loopt over twee jaarbizonderste vak ken Nederlands - Frans - Wiskunde - Meetkundig Tekenen. Is uw jongen ten achter in een van deze vakken, dan is hier de gelegenheid om hem bij te werken. De lessen worden gegeven onmiddellijk na de daglessen van 16.45 u. tot 18.45 u., zodat er nog mogelijkheid bestaat bus, tram of trein te nemen. Ook mogen de leerlingen wat vroeger de klas verlaten als het noodzakelijk is. II. HANDELSAFDELING aj BoekhoudenHulpboekhouden of boekhouden voor eigen rekening. Wordt op duidelijke en practische wijze gegeven door bekwame en gediplomeerde leer krachten. Zeer nuttig voor alle bedienden en vooral voor neringdoenden om zich te verdedigen tegen de fiscus. b) Steno-Dactylo Geen modern bureau is mogelijk zonder deze bedienden. Be kwame steno-typisten worden steeds ge vraagd. c) TalenNederlands, Frans. Engels. Wij leven in een klein land en ieder weet dat een grondige kennis van beide landstalen broodnodig is om een betrek king te bekleden. Ook het bezit van het Engels, de internationale handelstaal bij uitstek, is een sterke aanbeveling. III. TECHNISCHE AFDELING: a) Electriciteit - Mechanica. Deze sectie omvat ook een cursus in Practische electriciteitsleer, Industrieel tekenen, Radio en Televisie. Hier liggen nieuwe toekomstmogelijk heden voor de vooruitziende jeugd, ge zien de grote uitbreiding die deze specia liteiten nemen in de moderne tijd. De lessen worden gegeven door specia listen. b) Autotechniek. Grondige moderne autocursus in de week of op Zondag, theoretische en prac tische lessen rijlessen. Staatsbrevet van chauffeur aanvaard door het Ministerie van Landsverdediging. N. B. Het belang van deze cursus wordt nog verhoogd door het verplichte rijbewijs dat eerstdaags wettelijk ral in gevoerd worden. c) Patroontekenen voor schoenmaker» Onontbeerlijk voor elke schoenmaker die zelfstandig wil kunnen werken. OUDERS, denkt er aan dat de strijd om het leven steeds harder wordt 1 De werkloosheid heeft reeds tienduizenden getroffen. Enkel de bekwamen, de geschoolden hebben kans op werk Inschrijvingen en inlichtingen bij de Heer Directeur, de Montstraat, 11- (Ko ninklijk Atheneum). De lessen worden ge geven elke dag van 18 tot 21 uur. van 17 September af.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 2