FILMWERELD HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S Drukkerij DUMORTIER 4 De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper HET YPEBSCH MEEWS8 S"1S51 CINEMA OUD IEPEB: KORA TERRY met Marika Rokk Kora en Mara Terry zijn tweelings zus te rs die door het Odeon-Theater wer den aangeworven als danseressen. Zeer eer schillend is hun karakterMara is zacht en bescheiden. Kora daarentegen harteloos en ruw. Op zekere avond over komt Mara een ongeval, dat haar tijde lijk beletten zal nog op te treden. Kora zal nu alleen optreden, bijgestaan door Varany, de orkestleider, een jong vioolvirtuoos vol toekomst, maar die aan lager wal geraakte tengevolge van galan te geschiedenissen. Een volgende verbin tenis roept Kora naar een Afrikaanse haven. Voor haar vertrek begaat zij ech ter een onvoorzichtigheid, die het leven kost aan een bekende industrieel Borodyr. Zij geraakt gewikkeld in een spionnage- zaak en alhoewel Mara haar zuster be zweert de documenten en het geld terug te geven, weigert deze Een schot gaat af en Kora wordt dood gevonden. Om de toekomst van Kora's kind te verzekeren, neemt Mara de plaats in van haar zuster. Niemand weet het bedrog te ontdekken Integendeel blijkt dat de grootste kunstenares van de twee gezus ters eigenlijk Mara was. In Italië ontmoet zij opnieuw Varany. van wie zij altijd heeft gehouden Ook deze houdt haar voor Kora. Zij vlucht, maar aan de grens wordt zij aangehouden, tengevolge van een ver klikking van een der spionnen, waarmee Kora had samengewerkt Tenslotte zal zij er toch in gelukken haar werkelijke iden titeit te bewijzen en kan ze nu eindelijk onder haar eigen naam voor het publiek verschijnen. En dat zij nu ook met Va rany het ware geluk vinden zal spreekt vanzelf. CINEMA OLD IEPEB DE DODENDE WILDERNIS met Virginia Grey en Bory Calboun. Over Belgisch Congo vliegt een passa giersvliegtuig met 7 vreemde personen Larry, de eerste piloot, de 2e piloot. Jane de Stewardess. Mary, een mooi blind meisje. Patricia, een nieuwe rijke. Nick een ontsnapte boef. Renée een cabaret zangeres en Kendrickx een oude grompot Gedurende de reis herkent Renée. Nick de galeiboef en veronderstelt dat de buit in de valies steekt die hij bij zich heeft. Jane hoort het dispuut en verwittigt de piloten maar Nick doodt de tweede piloot op het ogenblik dat hij het nieuws wil overseinen. Het vliegtuig moet landen in het midden van de wildernis. De avon turen die zich afspelen gedurende het samenzijn van die vreemde personen in de wildernis zijn aangrijpend en worden U in de schoonste kleuren getoond. Ge vechten met tijgers, gorilla's en krokodil len volgen elkaar op. Nick wordt in een gevecht met een krokodil gedood. Jane wordt gewurgd door een gorilla, het blin de meisje wordt op het laatste ogenblik van een verschrikkelijke dood gered. Een mooie idylle ontstaat tussen het blinde meisje en Larry, en na talrijke moeilijk heden en avonturen zal het deze lukken de overlevende naar de bewoonde stre ken terug te brengen, waar hij een ge lukkig leven tegemoet gaat. met zijn blinde verloofde. Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter 34, Boterstraat I E P E R CINEMA CAPITOLE: MUZIEK IN T BLOED met Doris Day, Kirk Douglas en Lauren Bacall. Rick Martin, een jeugdige bengel, ge voelig en ontroeringsgol. wordt opgevoed door zijn grote zuster Marge. Zich thuis eenzaam voelend, de voldoe ning niet vindend van een gezellige huis kamer. brengt de jeugdige Rick ettelijke dagen door met in de stad rond te zwer ven. De groeiende hartstocht voor de mu ziek trekt hem iedere avond naar een Congregatiezaal. waar een goedmoedige huisbewaarder hem toelaat op de piano te spelen. Op een avond hoort hij in een club een neger jazz-orkest spelen, geleid door Art Hazzard. een talentvolle trompettist, die op Rick grote indruk maakt. Het is voor Rick een veropenbaring, daar ontdekt hij zijn roepinghij zal trompetspeler worden zoals Art. Dan be gint het aanlerenArt Hazzard. welwil lende professor, ontmoet in Rick een bui tengewoon begaafd leerling. Jaren gaan voorbij... Rick, talentvolle trompetspeler, krijgt zijn eerste baantje in een dansorkest- Hij ontmoet er Smo ke, een pianist, die eveneens verliefd is op jazzen Jo Jordan, een fijne zan geres. Daar zij enkel mogen spelen vol gens de strikte instructies van de or kestleider. verkiezen Rick en Smoke hun baantje te laten varen en beslissen hun talenten te verenigen. Zij gaan van stad tot stad. van werk tot werk. worden slecht betaald, doch spelen volgens hun inspiratie. Vermoeid, verzaakt Smoke aan dit avon tuurlijk leven. Rick gaat terug naar New- York waar hij Jo terug vindt. Deze gaat met hem naar de Galbaeen groot restaurant, waar Art Hazzard optreedt. Rick ontdekt met verbazing dat de ver ouderde Art veel van zijn dynamisme ver loren heeft en niet meer speelt zoals vroe ger Voorgesteld door Art. speelt hij op zijn beurt en wordt zodra opgemerkt en aan geworven door een bekende orkestleider, Phil Morrison. Iedere avond is hij de vedette van 't orkest, doch eens zijn werk gedaan, gaat hij vlug naar de Galba om er zijn oud-professor bij te staan. Jo. die in het geheim op Rick verliefd is. stelt hem op een avond een van haar vriendinnen voor. Amy North, een eigen aardige meid. studente in geneeskunde Rick wordt op Amy verliefd en huwt haar. Helaas, hun huwelijk is een mis lukking daar Rick weldra te lijden heeft onder de strijdige stemming die er tus sen hen heerst en ondervindt dat hun ver eniging in de geest van Amy in werke lijkheid maar een proefneming was... Rick. die nu meer en meer zijn vrien den verwaarloosde, begeeft zich nu aan de drank. In een woede aanval veroor zaakt door dronkenschap, gaat hij zelfs zo ver dat hij op hardvochtige wijze de oude Art afstoot. Door een ongelukkig toeval, wanneer hij Rick verlaat, komt Art onder een auto terecht en wordt op slag gedood. Ten prooi aan wroeging, besluit Rick met Amy gedaan te maken en scheidt van haar. Ziek en ten zeerste aangetast door al- koolisme. speelt hij slechter en slechter. Smoke, die ondertussen terugkwam, en Jo trachten werk voor hem te vinden- Goddelijk geïnspireerd, speelt hij prach tig tot op 't ogenblik dat hij uitgeput niet meer bekwaam is een hoge noot te bereiken. Woedend en razend door het instrument dat hij liefkoost verraden te zijn geworden, vernietigt hij het en vlucht zonder doel de stad in... Ten einde kracht... valt hij bewuste loos neer... De genezing zal lang duren, maar dank zij de liefde van Jo, die hij eindelijk op merkt en de vriendschap van Smoke, zal Rick zijn gezondheid terugvinden, als mede de vreugde nog te spelen... - SF ,c2au Kirk Douglas als jonge talentvolle trompettist en de bekende zangeres Doris Day. vormen een charmant koppel in de film Muziek in 't bloed of met de Engelse oorspronkelijke titelYoung man with a horn CINEMA CAPITOLE: BARRICADES met Ruth Roman, Dane Clark en Raymond Massey. Door een beestige en dictatoriaal aan gelegde kerel werd een mijn. ver verloren in de woestijn, omvormd tot een kamp voor dwangarbeiders. BossKruger, de tyran, voert hier recht te leveren. Deze schijnheilige handelwijze ergert Peters die een plan beraamt om Kruger van kant te maken. Het toeval wil echter dat het juist Milburn is die de moord doet verhinderen- Een der mijnwerkers, bijgenaamd t de Rechteris een man met een zeer fat soenlijk uiterlijk, doch de drank heeft van hem een wrak gemaakt- Hij vraagt aan Kruger om de mijnwerkers te mogen toespreken. Iedereen is verbaasd dat Kruger de tyran. zijn toestemming verleent. Maar men begrijpt wel gauw zijn bedoeling wanneer hij de t Rechtervan het ver hoog waar hij tot de kameraden spreken wilde, afschopt Ten prooi aan de diepste vernedering roept de arme drinkebroer de menigte toe: Kruger zou zijn broer vermoord hebben om het alleenbezit van de mijn. er. al de mannen die hij bezigt heeft hij gedwongen voor hem te vech ten als het er op aan mocjit komen. De f Rechterverklapt ook nog dat Clay, de neef van Kruger, gezworen heeft de dood van zijn vader te wreken en nog eens terug te komen om zijn rechten op de mijn te doen gelden. Intussen heeft Peters, die maar lang zaam herstelt van de wrede wonde die zijn mislukte poging hem heeft opgele verd. het plan opgevat om met Judith te vluchten. Hij lokt Kruger onder een ge fingeerd voorwendsel in de mijn, en laat dan heel het gedoe met dynamiet de lucht invliegen. Kruger en zijn trouwe maat Benson worden onder de puinen bedol- :n. Nu iedereen overtuigd is van de dood van de dwingeland, deelt Milburn mee dat hij de advokaat is die gelast werd met het veroveren der rechten van Kru- ger's neef. na een plaatselijk onderzoek Terwijl de mensen al drinkend en terend het einde van hun verdrukker vieren, verschijnt Kruger in hun midden. Samen met Benson is hij er in geslaagd een uitweg te vinden. Met zijn gewone brutaliteit slaagt hij er in zijn gezag weer te doen gelden, en zijn mannen aan te zetten de wapens op te nemen tegen Clay wiens komst gemeld werd. aan het hoofd van een aanzienlijke troep manschappen. In zijn woede kwetst Kruger. Milburn, die getracht heeft de mannen de strijd af te raden. Intussen moesten Peters en Judith, die een uitweg zochten langs de woestijn, noodgedwongen naar het kamp terugke ren. De sluwe Kruger had inderdaad de waterreserven van het kamp gezouten op dat niemand zou kunnen ontvluchten Wanneer ze aan de mijn terugkomen vin den Judith en Peters niets meer dan lij ken o.a. dat van Clay. Milburn is ster vend. Tot ontzetting van de jonge mensen verschijnt Kruger opnieuw en werpt zich E i l het bevel. Op zekere dag belanden hier Bob Pe ters. een man die zich door niemand laat dwingen en aan het gerecht heeft willen ontsnappen. Judith Burns, een mooi meis je dat de gevangenis is ontvlucht, en Au- bry Milburn. een advokaat. Kruger ziet de komst van het drietal met geen goed oog. en wanneer Judith, hersteld, dank zij de zorgen van Milburn. van een ongeval dat haar kort tevoren is overkomen, hem vraagt haar te hel pen aan een vervoermiddel om de woes tijn door te trekken, doet hij haar enkel het aanbod haar in handen van het ge- razend op Peters. Na een vreselijk ge vecht, is de ruwe kerel dodelijk getrof fen. en de mijn stort in op het ogenblik dat Peters er buiten komt Kruger zal nu zeker niet meer opdagen. Het zou voor Judith en Peters een klein kunstje zijn nu te vluchten, maar ze verkiezen Milburn naar de naastgele gen stad te voeren, waar men hem zal verzorgen. Dit betekent echter ook voor hen beiden de onmiddellijke aanhouding Maar wat geeft dat wanneer in de toe komst de belofte wacht van een grote liefde... later... als ze hun straftijd heb ben uitgedaan... CINEMA COLISEUM: SIMPLET met Fernandel, Josette Fleuriot, Andrex en Edmond Castille. In het rustige dorpje Miéjour. verloren hoekje van de Middellandse kust. zou den de inwoners de gelukkigste mensen van de wereld zijn, indien het naburige dorp Rocamour maar niet bestond De inwoners van beide dorpen kunnen elkaar niet zien en de kleinste misstap veroorzaakt twist. En zo leven zij sedert verschillende geslachten. Miéjour geniet over een onvergelijke lijke gelukzaligheid, terwijl Rocamour al de tegenslagen moet beleven hagel, zee varkens, ziekten hebben zich de hand gegeven om dit ongelukkig dorp te kwel len. De welvaart van Miéjour schijnt te danken aan een sul, Simplet genaamd, dewelke het dorp aangenomen heeft en door het Gemeentebestuur onderhouden wordt. Miéjour maakt zich klaar om een dub bele gebeurtenis te vierende inhuldiging van het standbeeld van Hypolite Fou- gasse, beroemde zoon van het dorp en lid van de Franse Academie. De plech tigheid zal verhoogd worden door de aan wezigheid van een Minister, vertegen woordiger van de Republiek, hoogwaar dige bezoeker van Miéjour. De sulle Simplet, die smoorlijk verliefd is op de schone Cigale, vriendin van Ras- casse. een slechte kerel, weet niet wat gedaan om haar te believen. Cigale die medelijden met hem heeft, tracht hem rede te doen verstaan, maar Simplet is hopeloos en wil een einde maken aan zijn leven maar op een koddige manier. M.-t de gedachte dat hij dood is. loopt hij midden in de nacht naar de kerk en trekt de brandklok zoveel hij maar kan om naar de hemel te kunnen gaan. De in woners van Miéjour niet wetend wat er gebeurt, springen uit hun bed en de ver bazing is groot daar het een grap is van de onnozele. Nochtans, had de schone Ci gale hem haar gunsten beloofd indien hij er in slaagde zekere dag zijn standbeeld te hebben. De dag van de plechtigheid is aange komen en heel het dorp is verenigd voor de inhuldiging van het standbeeld van de beroemde man. voor het ogenblik met een laken bedekt. Maar welk een verbazing voor de dorpelingen en vooral voor de Burgemeester wanneer men het laken af neemt daar staat Simplet aan de arm van Hypolite Fougasse- De ergernis is groot en het dorp be sluit hem te verbannen. De oude Pépé. die weldra honderd jaar zal worden, tracht het dorp te doen ver staan dat het zijn geluksvogel verliest, maar 'er is niets aan te doen. Simplet vertrekt en vestigt zich te Rocamour. Maar de voorspelling valt uit en weldra ontmoedigen een reeks ongelukken de in woners van Miéjour, terwijl te Rocamour vreugde en voorspoed weer te voorschijn komen En het dorp dat zijn vergissing bekent, besluit Simplet terug te roepen en zendt hem daarom Cigale. de enige vrouw die daartoe de macht heeft. Simplet zal terugkomen, en met hem zullen al de ongelukken wegblijven en La Cigale zal met Petit-Louis een jon gen van het naburige dorp trouwen, na de aanhouding van Rascasse. Met dit hu welijk vinden de twee dorpen hun vriend schap van vroeger terug- DE LEPE BOEK Pachter Wannes had een grote schuur gebouwd en gaf zijn zoon Kobe de op dracht in een der wanden een gat te ma ken, opdat de kater in en uit zou kun nen gaan. De zoon maakte het gat vlak naast de deur en werkte het proper af. Niettemin werd Wannes razend kwaad als hij het zag. Gij uilskuikenriep hij uit. kunde gij dan niks goed doen Hoe kunt gij nu dat gat op zo 'n gekke plaats maken. Wat bedoelt ge vader vroeg de jongen. De boer rukte de deur wijd open en bedekte daardoor het gat- Waar is nu het gat brulde hij uit Hoe kan de kater nu naar binnen komen als de deur open is. DIE EEUWIGE SCHOTTEN Angus Dag. Mijnheer, verkoopt U geen speelkaarten Winkelier Ja zeker, vriend, moet U er hebben Angus Ja. ziet U. alleen maar ruiten boer. die ben ik verloren. DE WARE Jonggezel Maar U zegt niets, juf frouw. Juffrouw Ik heb niets te zeggen. Jonggezel Zegt U nooit iets als 13 niets te zeggen hebt Juffrouw Nee, Mijnheer Jonggezel Ach, lieve juffrouw, word toch mijn vrouw REKENLES Meester Henk, vertel me eens wat over de breuken. Henk Er zijn beenbreuken, armbreu- ken, inwendige en uitwendige breuken. HET KAN GEBEUREN Een prachtige zomerdag in de Arden nen. Het troepje bereikte puffend en zwetend met hun gids de hoogste top van Furfooz. Honderden meters onder hen. de Lesse en langs alle zijden, één en al vergezicht. Ze stonden bijeengedrumd het landschap te bewonderen, terwijl er één tje uit de troep achteraan een beetje aan 't neuzelen was. Na enkele minuutjes extase maakten ze aanstalten om te ver trekken niet zonder dat er enkelen even wel hardop murmelden - Jongens, jongens toch, wat een prachtig panorama, waarop het ventje vanachter vooruitstormde, zich een weg naar voren baande, juist aan de rand van de afgrond kon stilhouden, vorsend om zich heen keek en toen uitriep Hewel. waar is dat panorama nu* OF HIJ HET WIST Is het waar, vriend, hetgeen ik heb horen zeggen, dat uw vrouw ziek is Ja, 't is heel juist, wat ge vernomet hebt. Zo, zo. enne... gevaarlijk? O. neen Zij is maar gevaarlijk al ze gezond is. GEEN TAXIS Felix, een boerenjongen, werd naa het station gestuurd om een taxi te halen Hoe kan ik dan zo 'n taxi kennen 1 vroeg Felix. Wel, vooraan op de ruit staat ee: plaatje Taxi Aan het station gekomen bekeek Feli: heel de rij auto's, en keerde onverrich ter zake terug. Ik heb geen taxi gevonden, zegdi de boerenjongen, het waren allemaa Libres WEINIG KANS Beken maar. Jantje, jii kijkt altijl door het sleutelgat als ik alleen met j< zuster in de kamer zit. niet vroeg aanbidder. Zeer zelden, antwoordde Jantje. Al leen maar als moeder er niet door kijkt OOK EEN REDEN Anna Ik ben blij dat ik niet in Lon den geboren ben. Lies Waarom Anna Begrijpt ge dat niet Ik zo! de mensen niet eens verstaan. SCHOONMOEDERS Als ik uw man nog een zat thuis aan tref. zet ik nooit of nooit nog een voe: bij U binnen In Gods naam. moeder, zeg dat maa: niet tegen hem. want dan riskeert hi nooit meer nuchter te zijn. EEN SLIMME Heer Hebt ge de brief naar de pos gebracht Knecht Ja. Mijnheer. Heer Waarom brengt ge mij dan he1 geld terug waarmee ge de postzegel moe"- kopen Knecht OIk heb de brief stillet:^ en zonder dat iemand het zag in de gestoken HIJ WAS HET MOE Een reizende Hollander trad een dorp' kerkje binnen terwijl de pastoor Prf* dikte. Hij ging zitten en luisterde- E" kwartier later keek hij op zijn uurwerk en een minuut later weer eens. Toe- vroeg hij aan een dorpeling die nas* hem zat Hoelang preekt die al M Vijf. zes en dertig jaar. antwoord" de man. precies weet ik het niet- MISVERSTAND Mme Tip Neen mijn kinderen g3^" met de kippen op stok En de uwe Mme Top Wij houden geen kippe1 LN HET JUSTITIEPALEIS Rechter Hoe zijt ge er toe gekoffl" om uw schoonmoeder een gewicht een kilo naar het hoofd te gooien Beklaagde Omdat ik geen zwaarder gewicht bij de hand had ïk-e' achtbare. UITSTEL Vader (komt zijn zoon. die op kostschool is, opzoeken) Een verwelkomingzegt papa schamper ben nauwelijks de trein uit. of ge v me al om geld Ja, maar vader, de trein was tig minuten te laat en*'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8