(iWERELD wekt Kracht De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, leper UIT DE PROGRAMMA'S HET TPERSCH NIEUWS BtaI 15-9-1SS1 De kleine Allen Martin en William Bendix zijn de hoofdvertolkers van de film Johnny Holiday Hierin wordt de geschiedenis ver haald van een knaap in werkelijkheid deze van de producer R. W. Alcorn die van het goede pad geraakte, in het verbeteringsgesticht terecht kwam, om ten slotte toch te slagen in het leven. CINEMA OUD IEPKR INDIAANSE VERKENNER met George Montgommery. Ellen Drew en Philip Reed. Indianen hebben in de vlakten van Mid- •den-Amerika een konvooi overvallen en de gids Davy Crockett ondervindt grote moeilijkheden bij het onderzoek om te bewijzen dat de roodhuid, zijn vriend Red Hawk, geenszins een spioen is in dienst der aanranders. Crockett wijst er op, dat even vóór de aanval een jonge vrouw en haas doofstomme knecht zich bij de rei zigers gevoegd hadden en staaft insgelijks het feit dat. wijl iedereen zich om best verdedigde, iemand voor enige tijd naar het vijandelijk kamp was overgelopen, zoals voetsporen getuigden. De karavaan vervolgt aanstonds na het onderzoek haar weg. maar tegen Red Hawk bestaan steeds verdenkingen, al hoewel geen afdoende bewijzen. Zijn on schuld aan te tonen zal voortaan zijn levensdoel wezen- Hij ontdekt dat de jon ge vrouw van Indiaanse bloede is en voelt er zich onweerstaanbaar naartoe getrokken. Hij wordt er slechts erger door getroffen als hij. in de loop van het onderzoek dat hij zelf doet, ondervindt dat zij de bespiedster is. die men zoekt. Inderdaad, haar vader is het opperhoofd der Indianen, die de karavaan aanvielen. Red Hawk wordt door hem gevangen ge nomen, doch, door wroeging gekweld, weet de jonge vrouw hem te bevrijden, waarna ze zich terug bij de karavaan aansluiten. Gedurende een bloedig gevecht delven de Indianen het onderspit en Red Hawk, van alle verdenkingen ontlast, zal Frances huwen. Een mooi koppelEllen Drew en Philip Reed. Beiden zijn voor het geral van Indiaans bloed in Indiaanse Verkenner CINEMA CAPITOLE: DE KLEINE REUS met Bud Abbott en Lou Costello. Benny Miller. Californische boerenjon gen. neemt verkoopslessen per phonograaf en verlaat zijn dorpje van Cucamonga en zijn jonge vriendin Martha Hill om een betrekking te zoeken in Los Angeles. Hij ontmoet John Morrison, directeur Waar Bud Abbott en Lou Costello zijn, viert de lach hoogtij. Dit is dan ook het geval in de film De kleine reuswaar Lou Costello zich ontpopt als een uitstekende stofzuigerverkoper. van een huis waar men stofzuigers ver koopt en zijn boekhouder Clarence, die als bij toeval, een oom van Benny is. Het is nochtans Hazel, de publiciteits-direc- trice die hem de betrekking van verte genwoordiger aanbiedt. Benny wordt naar het agentschap van Stockton gestuurd waar hij kennis maakt met Tom Chandler. Daar is de arme Ben ny slachtoffer van een grap der andere vertegenwoordigers. Hij wreekt zich ech ter op hun kosten en behaalt een onder scheiding. Verrast, verdenken zijn colle ga's hem ervan gedachten te kunnen le zen. Dit doet Morrison schrikken want deze heeft de boekhouding vervalst en in 't geheim Hazel gehuwd. Morrison raadt haar aan zich bezig te houden met deze super-verkoper ten einde precies te weten wat hij weet. Hazel volgt dit plan. begeleidt Benny naar huis en bij vergissing neemt zij zelf de pil in, die voor Benny bestemd was, en valt in slaap terwijl Benny verdoofd is door een te zware sigaar. Onvermijdelijk komen Martha en Mor rison op dit ogenblik binnen. Maar Mar tha vergeeft aan Benny en neemt hem terug naar Cucamonga Daar. vereerd, ontvangt hij de grote prijs der vertegenwoordigers en verkrijgt eer uitstekende betrekking. Martha en Benny zullen daarna een wolkenloos geluk kennen. CINEMA COLISEUM: DE WITTE ORCHIDEE met Barbara Stanwyck en David Niven. Karen Duncan, beroemde pianiste, wordt ziek na een uitputtende rondreis en vertrekt naar het sanatorium van Montvierge om uit te rusten. Deze in richting wordt bestuurd door Dokter An thony Stanton. Na een maand verblijf voelt Karen zich erg aangetrokken tot Anthony, ondanks de waarschuwing van Célestine, een andere zieke. De belang stelling, welke de dokter voor zijn kost gangers heeft, is zuiver professionneel. Zekere dag. wanneer zij zich per auto naar het dorp begeeft, wordt zij de oor zaak van het slippen van een andere auto. welke om haar te mijden te pletter reed. De bestuurder is echter ongedeerd. Hij stelt zich voor Paul Clermont, daarheen gekomen om deel te nemen aan een auto- koers in de bergen. Zij voert hem naar het dorp. Hij no digt haar uit om de koers bij te wonen, doch ze weigert. Professor Linnaker, die Karen verzorg de in Londen, komt naar het sanatorium om Tony te bezoeken en om zich reken schap te geven of de toestand werkelijk zo wanhopig is. als hij wel denkt. Tony vertrouwt hem toe, dat hij Karen lief heeft. echter, zonder het haar bekend te hebben. Célestine dringt er te vergeefs op aan. dat Karen haar naar de koers zou verge zellen. Later verneemt zij dat Paul de koers verloor door een machinedefect. Célestine geeft hem een loper om hem toe te laten naar goeddunken in en uit het sanatorium te komen. Karen dineert met Paul om hem te troosten in z'n mis lukking. Hij verklaart smoorlijk op haar verliefd te zijn en smeekt haar diezelfde nacht nog, met hem naar Monte-Carlo te vertrekken. Onder een onbeduidend voor wendsel verlaat Karen het Sanatorium langs een onderaardse gang. waar ze een gedaante uitgestrekt vindt... Zij ontmyet Tony die haar de onverwachte dood van Célestine uitlegt. Karen, overtuigd dat er ook voor haar geen hoop op genezing bestaat, gaat niet in op Tony's vraag om te blijven. Karen vermaakt zich te Monte-Carlo. Zij danst, drinkt, tennist, zwemt en speelt piano. Zekere nacht verschijnt Tonv en smeekt haar terug te keren. Zij stuurt hem weg. Niettemin zegt hij aan Paul dat het klimaat nadelig voor haar is. Paul beslist haar mede te nemen naar Egypte. Bij de gedachte zich zo ver van Zwitserland en van Tony te bevinden, vlucht JKaren en keert naar Montvierge terug onder een hevige stortregen Paul volgt haar, ziet haar wanhopige toestand in en laat haar gaan. Tony overtuigt Ka ren hem te huwen. Samen kennen zij enkele weken van volmaakt geluk, totdat Karen bezwijkt na eindelijk de werke lijke liefde gekend te hebben. Barbara Stanwyck en Richard Conté, samen in de film De witte orchidee naar de roman van Erich Maria Remarque. GEKOZEN UIT DE BESTE kow betrapt de jonge lieden en brengt hen naar Rusland. Katharina beveelt dat Elizabeth gefol terd worde tot zij haar zogezegd verraad bekent Wanneer de keizerin verneemt, dat Orloff inderdaad Elizabeth bemint m zij buiten zich zelf van woede en besluit dat de twee geliefden de volgende mor gen terechtgesteld zullen worden. Dank zij de tussenkomst van Nikolsky, ontvlucht Orloff tijdens zijn overbrenging naar de gevangenis. Met de hulp van zijn 'Tien den bestormt hij het gevang, doodt Kor- sakow in een tweegevecht en bevrijdt Eli zabeth, met wie hij de veiligheid en de vrijheid vindt over de Zweedse grens. Een bewogen toneeltje uit De schaduw van de Arend dat zich afspeelt in het schilderachtige Venetië. CINEMA OUD 1EPER JOHNNY HOLIDAY »et William Bendix en Stanley Clements. Door het feit. dat zijn moeder in het siekenhuiï ligt is de kleine Johnny Ho bday min of meer aan zich zelf overge laten en wordt dan ook een gemakkelijke prooi voor Eddie Dugan een jonge schurk. Zekere dag wordt Johnny door de po- •toe aangehouden voor oneerlijke hande lingen. Johnny wordt naar het verbete ringsgesticht te Indiana gezonden. Hij tracht te ontsnappen, doch wordt terug gevat en in de stallen te werk ge- Meld onder toezicht van een goedhartig sergeant Walker Deze stelt vast. dat Johnny een grote genegenheid koestert ▼oor de paarden en om de kleine Johnny genoegen te doen en hem op de rechte weg terug te helpen belast hij hem met de bijzondere verzorging van de zacht aardige merrie Nelly. Johnny vat een werkelijke liefde op voor het dier en de onaangename en kortzichtige knaap ont popt zich weldra tot een sympathiek ke reltje. Zekere dag. dat Johnny op wandel is met Walker, ziet hij Eddie Dugan. die eveneens naar de verbeteringsschool werd gezonden Johnny voelt zich verdeeld tus sen z'n gevoelens van loyauteit tegenover een oud kameraad Eddie en zijn steeds groeiende sympathie voor Walker en de merrie. Een dag, dat Walker de jonge Johnny rekenschap van eikaars identiteit en bren gen een aangename Karnavalsnacht door Enkele dagen nadien herkent Elizabeth van uit haar loge in de Opera, Orloff te midden een groep Russische officieren. Wanneer zij verneemt dat Radziwill een hinderlaag heeft gespannen, verwittigt Elizabeth Orloff van het gevaar dat hij loopt ondanks het feit dat de prinses in tussen de redenen heeft vernomen van Orloffs tegenwoordigheid te Venetië. De officier denkt nochtans, dat Elizabeth han delt volgens het plan van Radziwill. Wanneer de prinses een afspraak maakt met Orloff op wie zij verliefd werd, wordt zij door haar eredame verraden. Korsa- mede naar de stad nam om hem wat te verstrooien, maakt Johnny van een ogen blik onoplettendheid gebruik om voor Eddie een pakje sigaretten te kopen al hoewel dit ten strengste verboden is door het reglement. De sigaretten worden ont dekt en beide knapen worden naar de straflokalen gezonden Eddie besluit ech ter de sergeant, die hen te veel hindert uit de weg te ruimen en legt het aan boord om een zware last op Walker's hoofd te laten neerkomen. Dank zij de tussenkomst van Johnny wordt de sergeant evenwel gered. Wanneer op Kerstavond de kinderen en de bewakers rond de Kerstboom verenigd zijn besluit Eddie te vluchten en hij dwingt Johnny, ondanks dezes gebrek aan geestdrift met hem te gaan. Walker heeft echter de ontsnapping ge merkt en hij ontdekt beide knapen in de stallen op het ogenblik, dat Eddie de jeep van het instituut wil in gang zetten. Eddie, die zich meester maakte van Wal ker's revolver, die in een lade lag ver borgen. houdt de sergeant in bedwang terwijl hij beveelt dat Johnny de sleutel van de poort gaat halen. Johnny verwit tigt evenwel de directie. Wanneer deze tussenbeide komt schiet de wanhopige Eddie op Walker alvorens definitief te worden weggeleid. De brave sergeant is echter niet ernstig gewond en Johnny, die thans voor goed een eerlijk mens is ge worden zal weldra terug naar zijn moe der gaan, die intussen genas. CINEMA CAPITOLE: DE SCHADUW VAN DE AREND met Richard Greene en Valentina Cortesa. Keizerin Katharina van Rusland geeft haar gunsteling, de verleidelijke en onder nemende graaf Orloff. opdracht zich mees ter te maken van prinses Elizabeth Tara- kanova die te Venetië verblijft en de wet telijke erfgename van de Russische troon beweert te zijn. Prins Radziwill, verde diger van Elizabeth's zaak. wil de macht in Rusland veroveren om aldus ver onderstelt hij de meester van Europa te worden. Katharina wenst dat Elizabeth naar St Petersburg wordt gebracht om haar al daar te doen verklaren, dat haar aan spraak op de troon ongegrond is. Daar Orloff een vurig en romantisch karakter heeft doet de keizerin hem volgen door Korsakow, hoofd der politie, om er over te waken dat Orloff zijn opdracht te Ve netië goed uitvoert. In gezelschap van Sergei Nikolsky en andere vrienden scheept Orloff in met bestemming naar Venetië. Daar aangeko men geraken zij slaags met de mannen van Radziwill. die zich afvraagt wat Or loff te Venetië komt doen. Hij heeft ach terdocht en verbiedt Elizabeth zelfs het Karnaval bij te wonen. Verkleed als dienstmeid ontvlucht Elizabeth echter het paleis... Zij wordt door de uitbundige me nigte opgeslokt en weldra medegevoerd door een groep dronken soldaten. Orloff die getuige is van het toneel komt Eliza beth echter te hulp. De beide jonge lieden geven zich geen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8