RAT noch MUIS SOLDEN TWEELINGZUSTERS ROEIT ZE UIT ACKE - CAILLIAU I U HET YPERSCH NIEUWS i> BU 4 13-14-1951 .on. leperse Schaakkring BEKEB TORNOOI 1951-19» ZET ZATERDAG IN! Verleden seizoen gaven we de eerste itgave van het bekertornooi. gespeeld vol gens het Zwitsers systeem. Het kende een grote belangstelling die tot het einde toe gespannen bleef Dit jaar is de interesse nog groter ge worden We zullen een gewaagd experi ment lanceren door het toepassen van de formule van handicap. Een formule die toelaat aan allen de illusie te geven dat er waarachtig kans bestaat voor ieder speler, van welke speelsterkte hij ook weze. de beker De zilveren torente veroveren. Ieder schaakspeler, clublid of niet. wordt uitgenodigd om gedurende de wintermaan den op elke tweede Zaterdag van ieder maand in het lokaal te komen spelen. De spelers van de omliggnde gemeenten krij gen alle gemak en officiële partij rustig te spelen mits telkens de tomooileider in te lichten over de speeldatum. Om duidelijk te maken hoe het systeem in werking treedt, veronderstellen we dat speler X een zeer sterke speler is. Ieder deelnemer krijgt een willekeurige kwote- ring gaande van 1000 punten tot 500 naar gelang zijn speelsterkte. X heeft een kwo- tering b.v. 870 De andere speler Z ge naamd speelt matig en krijgt een kwo- tering van 650 dat maakt een verschil van X naar Z van 220. De samenstelling van elke ronde brengt toevallig speler Z tegenover X. Normaal moet speler X de partij wónnen. In dat geval zal X 28 winstpunten gevoegd zien bij de vertrekbasis van 500 punten (niet verwarren met kwotering 500) zijnde 528 en verliest Z 500 28 472. Wanneer speler Z echter wint dan krijgt hij 72 winstpunten en verliest X 72 punten speelt Z remise dan wint hij oog 22 punten en verliest X 22 punten. Wanneer nu na 8 speelronden een spe ler het meest aantal punten heeft ver overd wordt hij de winnaar van het be kertornooi. De aanduiding van de winst en verlies- punten zijn vastgesteld op een tabel welke men in het clublokaal kan raadplegen. Het spreekt van zelf dat dergelijk sys teem een overgrote belangstelling wekt bij elke liefhebber. Men gaat in een avon tuur waar men vooraf niet eens weet waar men zal uitkomen... dit wekt on vermijdelijk grote nieuwsgierigheid op... Bijgevolg durven we geen pronostiek op gebeurlijke candidaten vooropzetten, want 't kan verkeren... De liefhebbers die hun inschrijving niet hebben gezonden kunnen mits tijdig aan wezig te zijn Zaterdag e k. om 17 u. in het lokaal Hotel de MaanGrote Markt leper, eveneens aan dit tornooi deelne men. Iedereen zal welkom zijn. Matchen van Zaterdag 13 Okt- om 17 u. 1) Dubakoff - Benoot 2) Dewilde - Devacht 3) Jude - Dubrulle 4) Grimonprez - Deroo 5) Verhamme - Gits 6) Decorte - Vandenhovew 7) Depoorter - Lemenv 8) Jaspers - Delahaye 9) Devos R. - Duhameeuw 10) Pecceu - Pyck 11) Beernaert - Vandaele 12) Gantois J. - Baete 13) Comyn J. - Mennens 14) Baudewijn B. - Knockaert 15) Baudewijn M. - Bollaert 16) Bamelis - Vandeweghe Fr. 17) Meersdom - Cornard 18) Baes - Grimonprez Morris 19) Herman - Devacht Gh. 20) Gantois N. - Grimonprez Anny N. B. - Normaal wedstrijdreglement. Dinsdag 16 Oktober vrije speeldag. JAARBOEK 1951 Door onvoorziene omstandigheden wordt de uitgave verschoven tot Zater dag 13 Oktober. Wie het boek Zaterdag in de club niet heeft afgehaald, ontvangt het Zondag thuis. CLUBNIEUWS Zondag 7 Oktober 1.1. werd ons jong clublid dhr Jacques Duhameeuw in het stadhuis door het schepencollege gehul digd om zijn schitterende le prijs voor viool, behaald aan het muziekconserva torium van Brussel. Het bestuur van de K I.SK heeft zich laten vertegenwoordi gen op de receptie om bij monde van de dhr Luc. Jude. in vervanging van onze heer voorzitter door ambtsbezigheden af wezig. zijn gelukwensen aan de jonge laureaat aan te bieden en aan zijn sym pathieke vrouw een mooie corbeille aan 1e bieden. Zaterdag 13 Oktober e. k. zal onze jeugdkampioen van Westvlaanderen, de Heer Gerard Dewilde zijn maiden-match spelen tegen de Jeugdkampioen van Bel gië. Billy Coosemans Deze partij zal te Antwerpen in twee ronden gespeeld wor den. De kampioen van België is ongetwij feld een beloftevolle Belgische schaakspe ler die heel wat schitterende referenties kan voorleggenen ongetwijfeld bij ons op verre na niet zou misstaan in nze eerste klasse. Een zware test wordt het voor onze Gerard in elk geval, maar geen enkel partij is op voorhand verloren. Veel geluk jongen. Ook op Zondag 14 Oktober e k. zullen onze jeugdkampioenen van Westvlaande ren Hugo Spilliaert en Gerard Dewilde te Breda (Holland) onze provincie verte genwoordigen in de internationale jeugd schaakkamp Holland-België op 125 bor den. In de eerste match laatst gespeeld te Antwerpen dwongen onze jongens een schitterend 71-54 overwinning af. Daar een wisselbeker van de Minister van Openbaar Onderwijs verspeeld wordt, kunnen we een hardnekkige verdediging van onze jongens verwachten. VEREREMERKENG Bij het ter perse gaan vernemen we dat onze sympathieke schatbewaarder, de heer Antoine Vandenhoven, door Z. M. de Koning Boudewijn gedecoreerd werd met de zilveren medaille van de orde van Leopold II. geschonken om zijn ijver ontsnapt aan het ,nweer si zeebare als penningmeester van de Koninklijke Ieperse schaakkring gedurende 25 jaar. Aan ons verdienstelijk bestuurslid onze welgemeende gelukwensen vanwege het bestuur en al de leden. Schaakflitsen uit het Koninklijk Atheneum Onder impuls van de Heer Jude. die voor de Ieperse schakers lang geen on bekende is. werd onlangs in het Konink lijk Atheneum een Schaakclub gesticht. Een dertigtal studentinnen en studenten hebben zich aangesloten, en thans is een proefkampioenschap aan gang De an ciens* vochten de eerste ronde onder el kaar uit per groepen van vier Het klas sement ziet er. na de eerste beurt, als volgt uit Groep 1 Loonis 3 3 0 0 3 Havegheer 3 2 10 2 Bossue 3 12 0 1 Dewilde 3 0 3 0 0 Groep 2 Lambelin 3 3 0 0 3 Roegiers R 3 2 10 2 Declercq 3 12 0 1 Demey 3 0 3 0 0 Groep 3 Tytgat 3 3 0 0 3 Neirynck 3 2 10 2 Vandromme 3 12 0 1 Pattijn 3 0 3 0 0 Groep 4 Devos 3 3 0 0 3 Roegiers D. 3 2 10 2 Goemaere 3 12 0 1 Leclercq 3 0 3 0 0 Gebaseerd op deze eerste uitslagen ver- den de groepen voor volgende week sa mengesteld. Hier gaan ze Groep 1Loonis, Tytgat, Devos. Lam belin. Groep 2Havegheer, Roegiers O.. Nei rynck. Roegiers R. Groep 3Bossue. Goemaere. Vandrom me, Declercq. Groep 4Dewilde. Pattijn. Leclercq, Demey. Hopen wij maar dat dhr Jude het ge noegen mag smaken, enkele echte schakers uit de club te zien groeien. In tussen. het beste aan de jongelui en... Excelsior! J. T. Vanaf 15 tot 30 OCTOBER bij A. Beele, Diksmuidestr. 25 met 10 AFSLAG op al onze Textielartikelen (5446) Bij DE VUURKRUISEN EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN Bij Koninklijk Besluit komen nogmaals, twee Vuurkrulsenleden, benoemd te worden tot Ridders ln de Kroonorde met Zwaarden, namelijk VERKRUYSSE CYRIEL. wonen de Renlngelststr. 106. te Kemmel en MENU HECTOR, wonende Steenstraat, 19 te Mesen- Wytschate. Aan belde oud-strijders 1914- 1918. die gans de oorlog ln de Vuurlinie hebben doorgebracht en er door hun ver dienste. talrijke eretekens verwierven, bie den wij onze hartelijkste gelukwensen. NAKLANK PROVINCIAAL CONGRES Het provinciaal Congres hetwelk verleden Zondag te Roeselare gehouden werd nder het Voorzitterschap van Dokter DEWIN- TER uit Brugge, kende een uitzonderlijk succes. De afdelingen uit gans de provin cie waren aanwezig en brachten hun eisen naar voren. De afvaardiging van onze ieper se Vuurkrulsenbond heeft eens te .eer blijk gegeven van een eerlijk en doelmatig streven, bewijs leverende van de ontegen sprekelljke gegrondheid van hun voorstel len. Geen ellenlang elsenkohler werd opge steld, maar wel een viertal punten die door slaggevend zijn voor onze Weduwen en Vuurkrulsen. Deze eisen werden eenparig door de ganse vergadering goedgekeurd en zullen dan ook samengebundeld, aan het Federaal Congres van 25 November aan staande te Brussel, ter goedkeuring worden voorgelegd. Wij zijn overtuigd dat het Federaal Con gres eveneens volledig daarmede zal Instem men en zich akkoord verklaren, om deze bil lijke eisen, die de Weduwen en de Mannen uit de Vuurlinie toekomen, te doen zege vieren. Op Zondag 28 Oktober eerstkomen de. worden deze belangrijke eisen ln de al gemene vergadering breedvoerig kenbaar ge maakt, waar, benevens de verdubbeling der frontstreeprente voor de weduwen, de on aantastbaarheid der Vuurkaart en de on middellijke verdubbeling voor alle Vuur- kaarthouders, zonder enig onderscheid van ouderdom de uitzonderlijke els. die bij de Vuurkrulsen de grootste ophef zal ma ken. met de meeste belangstelling zullen aanhoord, gevolgd en vol enthousiasme ont haald worden. Alle leden zullen die Zon dag vrij houden en tegenwoordig zijn ln de zaal LAPIERE, D"Hondtstraat. De vergadering zal zeer stipt beginnen op het uur dat ln de eerstkomende bestuurs vergadering zal bepaald en toekomende week kenbaar gemaakt worden. HET ANTWOORD Zonder omwegen geven wij het antwoord op het t simpel vraagjevan verleden week. WIJ houcjen er niet aan. de kroniek der Vuurkrulsen. die door eenleder ln dit week blad. zo graag gelezen en gevolgd wordt, te ontsieren door onnozele polemieken. Wel ls waar. werd door het provinciaal comité van het N.W.O.S., aan onze afge vaardigden een schrijven gericht, de ver gissing vaststellende, waarbij veront schuldigingen hun werden aangeboden, doch alwie. de Juiste toedracht wenst te vernemen, begeve zich. met of zonder dos sier en handtekens, bij onze afgevaardigden, die hen bereidwillig zullen te woord staan, wat aanleiding zal geven tot een schouder ophalen. gepaard met een ferme, deugde lijke lach. BASKET - BALL Uitslagen van 7 October 1951 Dynamo - B. C R Brugge 34-25 Moeskroen - leper B B. C- 15-21 Herseaux - Olbak 26-44 Izegem - Hermes Oostende 14-22 V. B Brugge - Wik. St Kruis 29-25 Rangschikking Hermes 4 3 1 0 110 88 6 Olbak 4 3 1 0 128 107 6 V. B. Brugge 4 3 1 0 124 112 6 Herseaux 4 3 10 121 111 6 B B C. leper 3 2 1 0 81 58 4 Moeskroen 4 2 2 0 120 101 4 Dynamo 4 2 2 0 109 114 4 Wik St Kruis 3 1 2 0 78 83 2 Izegem 4 1 3 0 105 128 2 B C. R Brugge 3 0 3 0 73 106 0 Sparta 3 0 3 0 59 100 0 ne AFDELING Onverwacht doch oververdiend Moeskroen I - leper I 15-21 Na een adembenemende partij, in een hels tempo betwist, kwam leper als over winnaar uit de strijd. De initiale minuten brengen een licht overwicht van Moeskroen4-0de ol- gende gelijkopgaand spel Moeskroen. technisch een weinig sterker en vlotter in de afwerking, dikt zijn voorsprong aan9-2. In een cup-tempo gaat de partij ver der: schijnbewegingen, precieze passen, haakworpen. goed gerichte schoten, oor deelkundige demarkage worden langs weerszijden gedemonstreerd. Aan de rust: 11-6. Pas is hernomen of twee fraaie orgel punten van Cornelis overbruggen de 5 punten kloof: 11-10. Moeskroen replikeert... en met sukses 13-10. leper geeft zich echter niet ge wonnen en twee treffers van W. Fiers brengen onze kleppers aan de leiding14- 13. Voor niet lang echterde fameuze Moeskroense nr 5 schiet van ver binnen 15-14. leper replikeert16-15. Moeskroen wil beslist meer en dringt aan het regent schoten naar de Ieperse muit. maar de verdediging, met als uitblinker J. Gru- wez, voorkomt alle onheil, terwijl de zone sluit als een bus. Na individuele po ging van J. Degroote. wordt de stand 18- 15Moeskroen kan het tempo niet meer bijhouden en moet het initiatief aan de Ieperse ploeg laten, die dan ook overver diend wint- 21-15. Gans de ploeg dient in blok geciteerd, niet alleen om het mooie resultaat, maar vooral om de wilskracht en zegewil welke aan de basis ervan liggen. BIJ DE RESERVEN Een nederlaag die een overwinning waard is Mocsroen II - leper B.B.C. II 35-30 Na een fel betwiste partij, waarin leper zich even sterk aanstelde als zijn rivaal, wist het versterkteMoeskroen II uit eindelijk de balans in zijn voordeel te doen overhellen. Er wordt vlot van stapel gelopen en nadat Moeskroen de eerste punten heeft genet, brengt leper het spel in evenwicht. Er wordt niet onaardig gecombineerd, terwijl oordeelkundige passen en tame lijk secure schoten herrie zaaien voor het Moeskroense doelhout. Stand aan de rust 17-21. Ietwat hoger tempo na de rust goed geconstrueerde aanvallen ontrollen zich op beide speelhelften en uiteindelijk is het toch Moeskroen naar het einde toe een weinig sterker acterend dat de volle inzet wegkaapt. Aardige partij, en zeer goede uitslag voor de Ieperlingen gezien het gehalte der tegenpartij. Sauvage en Decroo waren hier de uitblinkers. Zondag a s. op de Esplanade Om 10 u. Dynamo I - B. B. C. leper I Om 11.15 u. Dynamo II - B B.C. leper II Let welDe match der eerste ploegen gaat door te 10 uur. SPECTATOR. AUX AMIS DE LA LANGUE FRANCAISE C'est- done le mercredi. 31 octobre 1951 que nous aurons le plaisir et l'honneur d'avoir a nouveau le Théatre National de Belgique parmi nous- Au programme figure Les Vivacités du Capitaine Tic une des pièces les plus follement gaies du grand Labiche. Dès a présent cette repré- sentation apparait comme devant être un événement. Rien de plus extravagant en effet que l'étonnante succession d'aven- tures oü son impétuosité et la légèreté de sa jambe droite piongent l'excellent Horace Tic. La pièce se passe aux plus beaux «jours du Second Empire. Aussi le Théatre National a-t-il voulu lui donner tout l'attrait des scintiliants uniformes. des bouffantes crinolines, des falbalas de robes de bal. Des ballets et des chansons délicieuses contribueront A faire un spec tacle inoubliable de cette comédie oü cha- que réplique appelle l'éclat de rire. Nous ne pouvons assez conseiller a nos mem bres d'assister k cette belle soirée théa trale. Si vous doutez encore, adressez-vous a un de vos amis qui a vu le ThéStre Na tional Ypres dans tAntigone* Vous serez de suite avisés... Ne ratez pas une seconde occasion!... Car tous les excel lents acteurs d'« Antigone nous revien- nentFasbender. Denise Giret. Nergal. etc. Amateurs de bon. de vrai théatre hfitez- vous de retenir vos places. La location du spectacle s'ouvre au Boerenhol (tél. 246) a partir du samedi 20 octobre. Ré- duction de 50 aux membres des Amis de la Langue Frangaise JEUGDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Na een rust-Zondag ls er weerom Patro naat op Zondag 14 Okt. van 17 tot 21 u. Alle leden worden verwacht, vooral de gro teren om de nieuwe grote voetbalbak te proberen, en of Vanaf 18 u. alle basketballultslagen. en natuurlijk de klassieke Crèmevoor de lekkerbekken. BASKET Eindelijk wappert de zegevlag aan de groen-wltte mast Na een spannende wed strijd wisten de seniors een nipte doch welverdiende overwinning van 20-19 te be halen op Wiking Kortrtjk. De scholleren hadden, zoals vooralen, een harde noot te kraken tegen Olbak Kortrljk. en ze werden gekraakt met 33-12. Goed oefenen longens, men prijst een stoer begin Wellicht ne men ze Zondag hun weerwraak op Kort rljk Sport Zondag 14 Okt. betreden we feestelijk ons nieuw terrein op t Zaalhof. Maar we hebben twee lastige klanten te bekampen Te 15 uur J.S.P. leper - Moes kroen A (seniors 3e Afd. B) Te 16.15 uur J.S.P. leper - Kortrljk Sport (scholleren B). Daar het een voetballoze Zondag ls. ver wachten we talrijke supporters op St Ple- ters HUIDIG KLASSEMENT VAN 3e AFD. B Olymp. Roeselare 3 3 0 0 156 46 6 Olb. Roeselare 3 3 0 0 110 62 6 Moeskroen B 330088 71 6 Herseaux 3 2 1 0 83 60 4 Moeskroen A 32 1 0 79 68 4 T.S.P. leper 3 1 2 0 59 82 2 Dottlgnies 3 1 2 0 66 108 2 Wiking Kortrljk 3 0 3 0 53 71 0 Kortrljk Sport 3 0 3 0 58 120 0 Beka Zwevegem 3 0 3 0 40 103 0 Wie modern is Wie zijn gemak eerbiedigt Wie in geen water en stoom wil [staan Wie in een gezond lokaal wil [wassen Wast in de nieuwe Was- en Zelfwasserij Dikkebussteenweg 130 - IEPER Tel. 142 (5288) Vereniging der Moeders-Oor logs wed uwen en weduwen van verminkten Lijst der handelaars die afslag verlenen aan de leden van de Bond op vertoon van hun lidkaart. (Lidkaarten te verkrijgen in het SecretariaatStatiestr. 25, leper) Afslag van 10 Samdam, Boterstraat, leper. Studio Roger Giller. Statiestr. 21, 'eper. Prosp. Wuylens, stoors. gordijnen, de kens, Minneplein 7. leper (staat met kraam rechtover donkerpoort.) Afslag van 7 Michel Donche, kruidenierswaren. Lan ge Torhoutstraat. leper. Afslag van 5 A. Gruwez en Zoon. In de Puppen Boterstraat. leper Gasthuisstraat 39. Po- peringe en Grote Markt 27. Menen. Stevens Gebroeders. Vandenpeereboom- plaats 7. leper en Ieperstraat. Poperinge Fémina. Boterstraat. leper. Grand Bazar. Boterstraat. leper. G. Logghe-Danneels, In de gouden Knoop Boterstraat, leper. Toulainede Stuersstraat 37. leper. Maurice Berghman. Jardin dTSspag- ne Boterstraat 29, leper. Keignaert, schoenen, Boterstr.. 36. leper. Dumortier, drukkerij-papierhandel, Bo terstraat 34. leper. Bras, papierhandel. Boterstr. 58. leper. Mevrouw Georges Grillet, chemiserie. Tempelstraat 15, leper. Au roi du caoutchoucTempelstr. 4, leper. Mattan. regenschermen. Botersir., Teper. Cam. Goemaere. schoenen. Menenstraat, leper Glissoux, mans- en kinderkostumen Statiestraat. leper. De Beiaard Menenstraat, leper. Vanwinsen Au variétés Statiestraat, leper. Huis Craye. textielwaren. Boterstraat, leper. Huis Devos. Rijselstraat 14. leper. Wed. Alfons Banckaert-Hoflack, textiel waren, Rijselstraat, leper. F. Lacante. gezondheidsinstallaties, cen trale verwarming. Rijselstraat. leper. Jos. Peel. t Kinderkorf Rijselstraat 21 leper. André Stevens, stoven, ijzerwaren. Neermarkt. leper. Petülion-Callens. moden, Rijselstraat 3. leper. A la Tentation Menenstraat 7. leper. In naam van al de leden der «Vereni ging van al de moeders-oorlogsweduwen en weduwen van verminkten bedankt de Federale Voorzitster uit ganser harte de handelaars die spontaan beantwoord heb ben aan de oproep gedaan ten voordele van dezen die door het noodlot zo diep getroffen zijn geweest- Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt het vervolg van ons mengelwerk tot ons volgend nummer te verschuiven. Onze lezers gelieven ons te ver ontschuldigen. N. C. Middenstandsyerbond LESSEN IN BOEKHOUDING Op de laatste vergadering van het plaat selijk Bestuur NCMV leper, samen met het gewestelijk Dagelijks Bestuur, werd er a. m. besloten lessen van Boekhouding in te richten voor BeginnelingenDeze les sen zullen plaats grijpen in de zaal vaa het Hotel 't Zweerdelke Donderdag avond van 18.30 u. (stipt) tot 20 u. (stipt). Te beginnen op Donderdag 24 October a. b. (Toegang tot de zaal ook langs de grote poort). Ten einde de goede gang van de lessen niet te storen, zullen er geen nieu we leerlingen meer toegelaten worden na Donderdag 8 November. Het volgen van de lessen is kosteloos 1. voor al onze leden van het Gewest 2. voor al diegenen die het lidmaatschap NCMV aanvaarden vóór de aanvang van de essen- cyclus (Lidkaart 1952) 3. voor alle zonen en dochters boven de 16 jaar, alsook ééa bediende per Lidkaart, van al de personen vernoemd in 1. en 2. (deze laatsten mits vertoning van de Lidkaart van hun werk gever). Het lidgeld bij het NCMV ls 300 fr. Daar voor ontvangt men wekelijks het blad DE MIDDENSTAND en daarnaast wat een achttal be roepenreeksen betreft een 2- maandelijkse vak-brochure. Ook het meren deel van de Diensten van het Secretariaat zijn volledig kosteloos. Wie ten titel van proef het blad DE MIDDENSTANDwenst te ontvangen tot einde November, kan zijn adres laten ken nen op het Secretariaat. Grote Markt, 2, ofwel telefonisch leper 475. GEWESTELIJKE KADERDAG OP ZONDAG 7 OCTOBER 11. Deze Kaderdag die zeer geslaagd mag ge heten worden, ging door ln aanwezigheid van heer Advokaat Lefere, erevoorzitter van ons gewestelijk NCMV, de heren Burge meesters van Bikschote. Hollebeke en Lan- gemark en nog een veertigtal Bestuursle den van ons Gewest. Onze gewestvoorzitter, de Heer Rouseré. leidde de vergadering ln en verleende eerst hec woord aan onze gewestelijke erevoorzit ter. Deze gaf 'n overzicht van hetgeen reeds werd verwezenlijkt voor de Middenstand, hetgeen grotelijks te danken ls aan de N CMV-Organlsatle. Sprekende over het werk programma van het NCMV ln de komende maanden verklaarde hij dat de Invloed van het NCMV ln de laatste maanden ln grote mate was toegenomen. Zowel door de par lementairen als door de landelijke NCMV- leldlng wordt er een buitengewone Inspan ning gedaan om de billijke eisen van de middenstanders tot verwezenlijking te bren gen. Sociale gelijkheid ln zake gezinsver goeding en pensioen moet en zal er komen ln de eerstkomende maanden, en dkt zal voor velen nog van veel groter betekenis zijn, dan de Fiscale gelijkheid, dewelke nog niet helemaal voldoet aan hetgeen men er van verwacht had. Dank zij deze korte toe spraak was het derde punt van de dagords zo goed als afgehandeld. Daarop kwam de gewestsecretaris aan de beurt, die ln cljfertaal verslag uitbracht over de werking en toestand van 't Gewest, sinds 1-10-1950. Om maar slechts één getal te vernoemen 1196 diensten werden er be wezen aar. onze leden gedurende één Jaar. In het nummer van November van Gewes telijke Tijdingen zal er een samenvatting van dit verslag aan de Kaderleden toege stuurd worden. Na deze getallenopsommlng. bracht de ge westsecretaris verslag uit, aan de hand van persoonlijke nota's van de NCMV-studle- dagen, die plaats grepen te Oostende, van 14 tot 16 September 11. Deze studiedagen lulden eet. nieuw tijdperk ln voor het N CMV niet meer de strijd tegen dit of tegen dat rnaa- wel gezond en kloek opbouwend werk nl de uitbouw van Mlddenstanders- Oigardsatle, waarin ALLE middenstanders aanvoelen dat niet alleen hun stands- doch ook hun beroepsbelangen er ln behartigd worden. Daarom werden te Oostende de grondgedachten waarop het NCMV werd ge bouwd en thans steeds verder wordt uitge bouwd. tot ln hun fijnste vezels uitgepluisd. De aanwezigen kwamen tot de overtuiging dat die Studiedagen iets heerlijks moeten geweest zijn, en allen stelden zich tevre den met het peuzelen aan enkele kruimels die te Oostende naast en op de tafels waren blijven liggen en die naar leper werden meegebracht. Sprekende over de Inzet van de Leden slag 1952 werden alle Bestuursleden aan gemoedigd de mooie NCMV-affiche aan het venster te hangen tot einde November ten teken dat er iets aan 't roeren gaat ln het NCMV. Ook bij onze gewone leden wordt aangedrongen opdat zij aan deze vorm van propaganda zouden meedoen. In al de Af delingen van het Gewest is men thans be zig met het verspreiden van ons weekblad bij een ganse reeks niet-leden. Aan al onze gewone leden wordt ook gevraagd, tot ein de November wekelijks hun weekblad door te geven bij een bloedverwant, vriend of kennis. AAN ALLE BOUW «-VAKLIEDEN EN HANDELAARS IN BOUWSTOFFEN Op Zondag 14 Oktober a. s. om 10 uur (stipt a.u.b.) gaat de stichting door van de Beroepsvereniging BOUWln de schoot van het Nationaal Christelijk Middenstands- verbond (NCMV). In de zaal van het Hotel 't Zweerd te leper. Grote Markt. 2. De heer Tessler, beroepssecretaris van het NCMV zal er hoofdzakelijk het woord voeren, voor aleer tot de stichting van de gewestelijke groepering over te gaan en het bestuur van deze groepering te laten verkiezen. Alle bouw-vaklleden worden dringend tot die vergadering opgeroepen en zijn er op voor hand welkom geheten, ook diegenen die bij vergissing geen persoonlijke uitnodiging zouden ontvangen hebben. AAN ALLE TEXTIELDETAILLANTEN Op Zondag 21 Oktober a. 8. te 9.30 uur wordt gij allen lid of geen lid van het N CMV, opgeroepen ln de zaal van het Hotel 't Zweerd om er de zeer Interessante voor dracht te horen van de Heer Ingenieur Ver hamme uit Kortrljk, die het zal hebben over WARENKENNISln zake alle be staande weefsels en draden. Ter Illustratie zal hij u aantonen door scheikundige analyse hoe gij de echtheid van bepaalde weefsels kunt onderzoeken. Indien gij van deze zeer belangrijke voordracht wilt profi teren. sluit allen uw deur Zondag-voormid dag. en doe alsof gij de wet op de Zondag- rust (de ganse dag) toepast, zo niet zult gij daar wel Iets op vinden om toch te kun nen aanwezig zijn. Op een andere dag kon de Heer Verhamme niet tot leper komen. Na deze voordracht met demonstratie, zal er overgegaan worden tot de herkiezing van de helft van de Bestuursleden van onze gewestelijke Beroepsvereniging voor textlel- detaillanten (NAVETEX). Zoals ln bijna al le verenigingen wordt om de twee jaar de helft van het Bestuur herkozen. Alleen de leden van NAVETEX zijn stemgerechtigd. Nieuwe leden 1952 kunnen ingeschreven worden vooraleer de verkiezing aanvangt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4