RAT noch MUIS Walter Tavenier-Beddeleem CHRYSANTEN ROEIT ZE UIT BETER EN GOEDKOPER. ,STAD YPER De Burgemeester heeft de eer zijn Medeburgers en al de Maatschappijen der Stad uit te 'nodigen tot de HELDENHULDE die te 11 uur, op Allerheiligen zal plaats grijpen. Vergadering te 10.45 u. Van- denpeereboomplaats. WegwijzerVandenpeereboom- plaats, Grote Markt, Menen straat, Maarschalk Frenchlaan en Kerkhof. Yper. de 6 Oktober 1951. De Burgemeester, J. Vanderghote. Sint Maarten komt Komt Sint Maarten dit Jaar weer Dat werd mij deze week gevraagd. Ja. Sint Maarten komt weer naar onze stad ons comiteit is reeds verschillende weken aan het werk om dat bezoek opnieuw tot een waar feest voor groot en klein te laten uitgroeien. Veel is reeds besproken met een afge vaardigde van de grote Sint. Hij komt op 10 November zoals telken jare. De Har monie Ypriana heeft reeds haar medewer king verzekerd, de Heer Burgemeester en gans het stadsbestuur helpen het feest in richten en steunen, het uitdelen der lek kernijen is ook reeds geregeld, het is de firma Van Hora in samenwerking met de Heer Germain Laroye. verdeler te Yper die voor de speculoos zorgt voor Sint Maarten. De Sint Martinus Scouts zorgen weer voor het paardewerk van de orde dienst in de optocht. Verschillende personen in de stad steun den ons werk voor de wezen wat de al gemene dank der genieters verdient, maar wat in het bijzonder wel het vermelden waard is, dat is dat wij een speciale dank verschuldigd zijn aan het bestuur der voetbalvereniging White Star. die het ge noegen van de sport koppelde aan de menslievendheid en aan onze kas een schone gift gedaan heeft. White Star, be stuur en spelers, onze beste dank, en mocht deze daad nog andere maatschap pijen aanwakkeren ons werk te steunen waarvan in feite ook de kinders van hun leden genot hebben. Maar zo ieder zijn medewerking ver leent, gaat het toch niet. als de kinders zelf niet helpen. Wat is Uw taak, beste kinderen LantaarnenAltijd maar lantaarnen geen Sint Maarten zonder lichten, een weinig goede wil van ieder en elk kind komt met een lantaarn tot groot genoegen van de heilige kindervriend en tot groter luister van deze feestavond. Allen aan het werk, met papier of met een biet en de lantaarn is gemaaktvraagt maar hulp aan vader, hij zal wel helpen voor eenmaal. Toekomende week zullen wij voorzeker wel de laatste schikkingen van aankomst en de straten van de doortocht kunnen kenbaar maken. St Maartens Ommegang Comiteit, KINDERCANADIENNE met- kap gans gevoerd in witte Teddy vanaf 299 fr. bij SPEYBROUCK HILAIRE Zonnebekestw. 115 leper (5493) <W<HHHHHHHI<I<HW<HI<I Eindelijk weer soldaten te leper Velen onzer stadsgenoten dromen er nog steeds van dat onze goede stede leper weer garnizoenstad zou worden. Maar wat niemand had durven dromen is dan toch een werkelijkheid geworden. Want wie komt weldra naar leper?.. Fracci, de meester-tovenaar met zijn tal rijk gevolg van internationale music-hall- sterren en radiovedetten van Radio Lu xemburg. Daarom Onmiddellijk naar het Hotel Britannique en bespreek er gratis uw plaatsen voor de grote muzikale va riété-show van 4 November 1951. Inkomprijsslechts 20 fr. en let wel opGEEN verhoging van de prijzen der dranken gedurende de vertoning. (5473) AUX AMIS DE LA LANGUE FRANCAISE Le Comité des Amis de la Langue Fran chise a le plaisir de vous inviter au re cital de piano par André Dumortier, Lau- reat du Prix Ysaye, professeur de piano au Conservatoire Royal de Bruxelles. qui aura lieu le jeudi 25 octobre 1951 a 20 heu- ■"es trés précises au Théatre Communal d rpres Au programmeoeuvres classi fies et modernes. Les morceaux seront eo.mmentés par Monsieur M- P. Huvelle Président des Amis de la Langue Fran Caise. Entrée gratuite sur presentation de la carte de merabre GLAS LN LOOD DE LUSTIGE VRIENDEN IN FEEST. Heden Zaterdag 20 October viert de karnava.groep «De Lustige Vrienden» haar 25-.arig bestaan. Deze maatschappij te leper beter bekend als De VUegers nam vroeger steeds met veel bijval deel aan alle karnavaifeesten. Zo kwam men achtereenvolgens uit als Marchands de NougatJardmiersTambour Jans- sens Vliegers Mexikanen Hu-sa ras en Hartedieven. De h. Cyrille Lamoot uit de Diksmuide- straat neemt er sedert 25 jaar het voor zitterschap van waar. terwijl zijn echt genote. mevrouw Lamoot, hem even lang als voorzitster bijstaat. Alhoewel sedert ae oorlog de maatschappij niet meer ac tief optrad, komen de bestuursleden toch nog regelmatig bijeen en wordt er nog met en onder de leden een goede ver standhouding behouden. Ter gelegenheid van deze heuglijke vie ring zullen alle leden dan ook aanschui ven aan het Banket, dat in het lokaal Het Gouden LamPolenlaan. gegeven wordt. En natuurlijk zal het er aan vreug de niet ontbreken We kunnen het alleen jammer noemen dat met de oorlogsjaren ook de karnaval- stoet te leper verdween, want toen heerste er nog eens vreugde en jolijt in onze stra ten. Daarom ook blijven De Lustige Vriendenhun karnavalgroep in stand houden omdat ze de hoop koesteren dat die traditie toch eens zal in ere hersteld worden en dan staan ze weer paraat om met hun talrijke groep het hunne bij te dragen tot het verzekeren van het succes. ontsnapt aan hei onweerstaanbare Vlaamse Ingenieurs te leper Bezoek aan de Werkhuizen Picanol, leper, en de Westvlaamse Bergen. Zaterdag 1.1. ontving de directie van de Werkhuizen Picanol het bezoek van een tachtigtal Vlaamse ingenieurs die zich met de meeste interesse lieten inwijden over weefgetouwen en spoelmolens. aldaar ver vaardigd. terwijl zij vol lof waren over de inrichting zelf. Omstreeks 12 uur ging de ontvangst op het Stadhuis door en Burgemeester Vanderghote. omringd door de Schepenen sprak het welkom uit en wees op de nauwe samenwerking en de uitstekende vriend schapsbanden tussen magistratuur en di rectie van de firma. Dhr Rombauts. voorzitter van de V.I.V. (Vlaamse Ingenieursvereniging), dankte en had niets dan lovende woorden over het gebrachte bezoek aan de werkhuizen Picanol. Na een aangeboden maaltijd, waar dhr Vanderheyden. Ondervoorzitter, een dank woord hield en waar naast de Ingenieurs de firma Picanol werd vertegenwoordigd door de hh. Bernard Steverlynck. Liétaer. Degroote. Maillard. Deschacht en Qua- ghebeur en het stadsbestuur door Burge meester Vanderghote en Schepenen Mu iier, Dehem en Robyn. werd in de na middag een geleid bezoek gebracht aan Hallen. St Maartenskerk en andere Teper- se schoonheden, onder leiding van de hh Gaston Odent en Roger Quaghebeur. Achteraf trok de lange sliert auto's naar de vijver van Dikkebus en vervolgens verder naar de Zwarte-, Rode- en Kem- melberg waar omgeving en bezienswaar digheden werden verkend. Te 18.30 u. belandde men terug te leper en na een hartelijk afscheid ging de reis verder naar Brugge waar de ingenieurs hun Nederlandse collega's zouden ont moeten. R Algemene Centrale der Openbare Diensten Afdeling leper Op ZATERDAG 3 NOVEMBER te 20 uur in de gezellige zaal der Hostellerie St Ni colas G. de Stuersstr-, houdt onze af deling haar jaarlijks GROOT BAL ten voordele van het Kerstfeest der kinderen onzer aangesloten leden. Prachtig Orkest Algemene inkom 10 fr. Alle leden, vrienden en kennissen, wor den vriendelijk er toe uitgenodigd. HET BESTUUR. (5494) TONEELRUBRIEK 't Ke zyn dajol etwot hoort èt van d'Op- timisten en nunder Revue, 't kut ook zyn dajer nog nieten van te wete kom zyt Ewè ost èzo is, ist vo de die dat de reste hier up staot. Ter is ollesins etwot an 't kommen. Te ke nie zyn dat 't nog lange go deuren vo dan ze weêre speeln ze lopen vele te vele over en tweere Tjenavens hoor je ze re peteeren toet tende de rysel- straote. MoOje dovan sprikt énè. mo up zwygen wè... niet up z'n Ypersch ken ze zyn kyken en meeten by de Rysel- poorte. Z' An misschien goeste van do te speeln in platse van in theater, nu ke weten 't ik nie. ter is ollesins meer plek ke do Nu't Geen dan ze gon speeln go ver- zekers an de rebben hoeden. Te pi nu nie mè van rookaptje wè. nint 't is de paté joernalden dag van van- doagehier ter platse rond de torre Dazè èk ze goên dag matjes en. wacht mo nie te lange van achter junder con trole..., nin dat nie. ingangskaorten wilke zeggen, te gaon. want 't kut olglvk zyn datter platse te kort is. DE DRAKE VTTRAUX D ART Tempelstraat 4 - YPER (au Roi (ju Caoutchouc) - Tel. 324, GLAS EN SPIEGELS REPARATIES Kon. leperse Schaakkring SCHAAKLEVEN Week in Week uit De Maan daverde Dinsdag 9 Oktober 11. op haar grondvesten Er heerste weer koortsachtige stemming. Hier en daar wat al te optimist ofte voortvarend elders wat schuchter en met de trac... straks zal men de juiste plooi weten te vinden om ln ge wenste geestelijke conditie het tornooi ver der af te bandelen. De uitslagen zijn zeer normaal maar de pronostlekers tasten ln het duister nopens de waarde van de nieu welingen zodat hier lukraak dient voorspeld te worden S Verleden Zaterdag 1!» 11. bracht eens te meer onze jeugdkampioen van Westvla an deren een schitterende verrichting voor het voetlicht. We lieten ln onze vooruitzichten doorschemeren dat de hear Dewilde weinig winstkans had ln zijn malden partij tegen de uitzonderlijk sterke jeugdkampioen van België Billy Coosemans Hij speelde remise De zoveelste nieuwe creatie van onze on- klopbare kampioen die werkelijk over een bedenkelijk rijke palmares beschikt. Naar de getuigen verklaren, kon onze Gerard een serieuze winstkans gemaakt hebben, maar de tijd (late uur) heeft zijn tegenstrever gered Op hem mogen we bouwen voor de komende Jeugdkampioenschappen Trai nen jongen. regelmatig trainen!... en vooral mentaal oefenen Alsof het nog niet alles ls hielp de Heer Dewilde België win nen tegen de Hollandse jeugdknapen op 50 borden 22-28 voor België. Onze ITam pioen won uiterst lastig op het 6e bord te gen een sterke Jeugdkampioen van Noord- Holland... En de reeks der overwinningen gaat verder Proficiat 1 Men heeft met grote voldoening Inzage genomen van een uiterst verzorgde uitgave van het K I.S K Jaarboek nr 2. Velen heb ben op een rustige Zondagavond ln de zetel met een smakelijk sigaretje het ln één adem gelezen... Het schijnt dat er zelf onder de hulsgenoten gevochten werd om eerst gelezen rechten Om de huiselijke vrede te bewaren lazen man en vrouw sa men te bed. Rubriek clubnleuwsjes blijkt fel in trek te zijn. ZATERDAGCOMPETITIE Een laatste oproep aan de schaakllefhcb- bers die wensen deel te nemen aan een tor nooi gespeeld op de Zaterdagen om 17 u verzoeken wij dringend tegen uiterlijk 28 Oktober ln te schrijven ln het Secretariaat, 79 Dlksmuldestraat, leper. De competitie vangt aan op Zaterdag 3 November e. k. Onlangs werd onze geroemde banketbak ker dhr. Edmond Vandaele vereremerkt met het bijzonder ereteken 2e klas der Beroeps verenigingen om zijn 25-Jarlg lidmaatschap ln de bond. Proficiat Edmond. ROUW. Deze dagen komt onze geachte Voorzitter Dr en Mevrouw Oabrlel Deroo een ware rouw te treffen bij het afsterven van zijn schoonvader. De Koninklijke leperse Schaak kring biedt de familie Deroo zijn gevoelens van diep leedwezen aan. SPEELSEIZOEN 1951-1952 PHASE A ronde 2 Matchen van 23 Okt 1951 om 20 uur. 1) Glts (1) - Dubrulle (1) 2) O. Orlmonprez (1) - Dewilde (1) 3) Duhameeuw (1 - Lemenu (1) 4) De poorter (1) - Decorte (1) 5) Vandaele (1) - Devos (1) 6) Bollaert (1) - Knockaert (1) 7) Devacht Gh. (1) - Gantols N. (1) 8) Deroo (0) - Benoot (1/2) 9) Jude (0) - Devacht J. (1/2) 10) Vandenhoven (0) - Verhamme (0) 11) Pyck (0 - Jaspers (0) 12) Baete (0) - Pecceu (0) 13) Beernaert (0) - Mennens (0) 14) Gantols J. (0 - Grlmonprez A. (0) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN GEVONDEN Op 14-10-51 door Provoost Roger, Oude Kortrijkstraat, 3. een arm banduurwerk met wit plastieken riempje Op 15-10-1951 door Arnout Jacques. Bel le (Fr een zilveren uurwerk met de naam Samyn Achille. landbouwer. Poperinge, in gegraveerd Berust bij Arnout Pol. St. Ja- cobstraat 24. Op 16-10-1951 door Gunst Achiel. Zon- ncbekesteenweg. 49. twee apparaten om scheermessen te zetten en 10 tuben Dop Crème Op 17-10-1951 door Casteleyn Odilon. Bruggesteenweg. 61. een driedubbel parel halssnoer. VERLOREN Op 8-10-1951 door Deruy- ter Pierre. Elverdingestraat. 66. zijn ','crk- lozenkaart. Op 9-10-1951 door Goemaere Jerome, Menenstraat 24. een dubbel meter in geel plastiek. Op 9-10-1951 door Dumalin Henri. Zon nebekesteenweg. 164. zijn eenzelvigheids- kaart Op 16-10-1951 door Lecluyse Maria. De Haernestraat. 3. een grijze damesrok. Door Moncarey Maria. Beluikstraat. 4. een broche in email de Limoges. Door Gabriel Gilberte. Bukkerstraat. 12 een bol bleekgroene breiwol. Op 17-10-1951 door Mw. Duprez Elver dingestraat. 8. een paar bleeklederen vrou wenhandschoenen. Door Breyne Gerard. St. Jorisstraat. 2 Wervik. een autostang. Door Defevere Valerie. Lindendreef. 14. een rechter rijwielschoen. Door Blanckaert Camiel. Poperingestw 129. zijn motorijplaat. nr 342.898 Rondreizende Tentoonstelling De rondreizende tentoonstelling van het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg, die haar tenten opgeslagen heeft op de Grote Markt, rechtover De Trom petwerd Woensdag l.L plechtig geopend. Wegens plaatsgebrek dienen we het re laas van deze plechtigheid tot volgende week te verschuiven. Deze tentoonstelling blijft geopend tot heden Zaterdag 20 Oktober te 20 uur. Een enige gelegenheid dus om ze nog een bezoek te brengen TURNEN Het clubkampioenschap der St. Michiels- t urnkring werd ln alle afdelingen hardnek kig betwist, vooral bij de aspiranten was de kamp buiteaigewoon spannend. Deze jongelingen - afdeling is werkelijk een puike groep geworden, een echte kweek school. waar een flinke reserve wordt aan gelegd om elk jaar de mannen-afdeling met jonge krachten aan te vullen. Bijzonder dit Jaar kunnen de mannen best wat ver ste. .mg gebruiken, want met die verleng de legerdienst worden de rangen regel matig fel gedund. Binnenkort trekken er nog enkele de battle-dress aan. de mi- ulster van landsverdediging schijnt erg ge steld te zijn op de leperse turners Of die waardering wederkerig ls zullen we maar bulten beschouwing laten. Terugkomende tot de wedstrijden, zien we bij de knapen als winnaar de piepjonge R. Vandevljver die een heel stuk boven zijn tegenstrevers uitstak. Op enkele punten volgden Vandamme, Platteeuw. Bolleyn en De wachter, die ln deze volgorde de ere plaatsen ln beslag namen. BIJ de leerlingen - jongens kon eindelijk Coffyn Roland de zege behalen. We zeg gen eindelijk, omdat het thans de derde maal la dat dit begaafd turnertje als favo riet vertrok. Tegenslag beroofde hem 2 Jaar naeen van de overwinning. Dit Jaar kreeg hij het nochtans hard te verduren van zijn rivalen Bruneel. Nuytten en Voorspoels L die hem dicht op de hielen zaten. Meer afgescheiden volgde een aan elkaar ge waagde groep waar Brassaert D. zich de beste toonde en aldus nipt de vijfde ilaats bemachtigde. Zoals hoger gezegd, zorgden de aspiran ten voor de mooiste kamp van de "teek. Een tiental uitblinkers wisten bij Iedere proef het klassement totaal van uitzicht te doen veranderen. Zelfs de lager gerang- schlkten traden ln sommige proeven voor op. Een begeesterende kamp. waaruit Mes- slaen als onbetwistbaar kampioen te voor schijn kwam. met als verdienstelijke tegen standers Bouchard. Coffyn Jacques, Ney- rlnck en Vandenbllcke O. Wat de mannen betreft hier kon deze wedstrijd ons minder bekoren en dit om verschillende redenen. Eerstens omdat de nieuwe formule vrij werk naar keus een volledige mislukking bleek. Het groot ste deel der deelnemers waren niet cpge- wassen voor die zware taak en konden geen oefening samenstellen die beantwoordde aan de vereisten. Tweedens omdat ver schillende turners wegens diverse omstan digheden aan de kamp niet deel namen, waardoor de factor strijd tot een minimum herleid werd. En ten derde, omdat de waar deverhouding der deelnemers onderling te veel verschil aantoonde, zodat na de 1ste proef de uitslag omzeggens vooruit kon bepaald worden. Trouwens kan de Jury eveneens onmogelijk de juiste graad van moeilijkheid bepalen van 't werk geleverd, ln een zelfde wedstrijd, door turners van 3 14 verschillende kategorleén. In de toe komst moet dus teruggekeerd worden tot het gebruikelijk systeem opgelegde proe ven speciaal uitgekozen voor het clubkam pioenschap. Dit gezegd zijnde vermindert er niets aan de overwinning van Roger Mus die. ondanks 2 Jaar Inactiviteit, door tegenslagen ver oorzaakt. zich terug heeft opgewerkt tot een der sierlijkste turners uit de tweede categorie. Het heeft er alle schijn van dat hij Juist zoals zijn broeder Luclen verle den Jaar. na het lepers kampioenschap, ook nog andere titels zou durven Jn de wacht slepen. Iets wat we hem van harte toewen sen Zijn gevaarlijkste tegenstander Tru- want M.. leverde ln de 4 eerste proeven prachtig werk zodat hij zijn makker Mus dicht op de hielen volgde. De 2 laatste proe ven waren hem echter fataal enkele ra- tees en een val van het rek gaven de ge- nadestoot. Precies ln deze proeven kwam Coffyn André gevaarlijk opdagen, doch te laat om Truwant op de 2de plaats te be dreigen. Vandenbllcke Luclen mag even eens bogen op een goede wedstrijd en maakt nog steeds vooruitgang. De overigen dienen geloofd om hun moed en wilskracht ln deze ongelijke strijd. In een volgende bijdrage geven we een overzicht van het werk ln de meisjes-afdelingen, waar even eens beloftevolle elementen schuilen, die ln de toekomst wel van zich zullen laten ho- ren A. O. EN TOCHzijn de meubels in de galerie A.V.D. Boterstr. 13, leper (4428) BURGERLIJKE STAND van 10 tot 16 Oktober 1951 Geboorten Casier Lucienne. Recolp. 5, van BrielenGryson Daniel. Recolp. 5. van Hollebeke Breyne Joseph. Recolp. 5. van Beselare Pecceu Martina. Recolp 5. van ZuidschoteCasier Francine. Recolp. 5. van Hoogstade; Olie vier Marie-José Recolp. 5. van KemmelBecquaert Mare. Recolp 5 Rijke Klarenstraat. 81 Barra Ghislain. Recolp. 5. van BoezingeSix Kristien. Recolp. 5. Brakkestraat. 5De- wyse Hugo. Recolp 5. van Klerken Overlijdens Defloor Elvira. 84 j.. wed van Geldof Henri. Zonnebekesteenw 247 Six Sylvie. 86 jaar. wed. Lepla Henri. Zil- lebekevoetweg. 1Staelen Aloisius. 78 j.. wdr Glorie Irma. Rijselstraat. 133Blan ckaert Roland. 31 dagen. Kalfvaart. 7; Hillewaere Elodie. 8g jaar. ongeh. Rijsel straat. 38; Stragier Magdalena. 52 jaar. wed. Soens Arthur van Kortrijk. HuwelijksbelofteBaeyens Lucien. op steller. gen. te Schaarbeek voorheen te Yper en Leona Dumolin. staatsbediende, geh. te Schaarbeek, voorheen te Brugge HuwelijkVan Robaeys Louis, hotel houder. geh te Brugge en Bouche Anna. z- b.. geh te Yper voorheen te Blanken- berge. SCHILDERSBOND VAN IEPER EN OMLIGGENDE N.CM.V. Alle schilders, patroons en arbeiders, worden uitgenodigd op Maandag 22 Oc tober in de St Pieterskerk om 9.30 uur Zielmis voor alle overleden vakgenoten en familie- Daaraa gezellig samenzijn in het lokaal 't Zweerd. Grote Markt gevolgd door een fijn eetmaal mits inschrijving. Kosteloze tombola, leute, vermaak Schilders toont dat U zelffierheid ge noeg bezit en viert mede Uw schoon Pa troonsfeest St Lucas. Op Zondag 21 October gezamenlijke af reis per spoor naar het Nationaal Congres der Meester Schilders te Kortrijk. Vergadering leper statie om 13 30 uur. Weest allen op post CEREMONIEKOSTUMES te huur Spinnewiel Zuidstr. 75 - ROESELARE - TeL 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (5291) N. C. Middenstandsverbond Aan alle Textieldoteiillanten, Naaisters. Kleermakers en Garnierders. Al wie weefsels verkoopt of verwerkt, moet de stoffen kennen- Te dien einde heeft de gewestelijke Beroepsvereniging NAVETEX. opgericht in de schoot van. het N-CAI-V.. de Heer Ingenieur Ver hamme. uit Kortrijk. uitgenodigd om op Zondag 21 October, te 9.30 u. le spreken over Warenkennis De voordracht met demonstratie gaat door in het Hotel 't Zweerd. Grote Markt 2. te leper. Er zal worden aangetoond, o.m. door schei kundige analyse, hoe de echtheid van weefsels en draden kan worden gecon troleerd. Ook niet-leden zijn ten zeerste welkom. Een volgende keer zal echter de Lidkaart 1952 geëist worden. Belangrijk nieuws voor Kleermakers en Naaisters- Voor de tweede keer treedt de Heer Dupan op met een zeer interessante les. nl. op Woensdag 24 dezer, te 14 u. stipt, in de zaal van het Hotel 't Zweerd. Hij behandelt eerst een onderwerp bestemd voor de dames en dameskleermakers Toepassing van nepen bij jaquette en mantelHet tweede onderwerp vangt aan rond 15.30 u. speciaal voor heren- kleermakers De raglanvormen en binnenwerk Alle naaisters en kleerma kers zijn er welkom. Onder de aanwezi gen zullen er een viertal mooie prijzen verloot worden. Voor een volgende les zal de lidkaart N.C M.V. 1952 dienen als toe gangskaart tot de zaal. Lessen in Boekhouding. Zoals reeds werd medegedeeld in het blad van verleden week. zullen deze les sen een aanvang nemen op Donderdag 25 dezer, te 18.30 u. stipt, in de zaal van het Hotel 't Zweerd. De cyclus zal minstens een vijftiental lessen omvatten. De toe gang is kosteloos voor de leden van het N C M.V.. voor hun kinderen boven de 16 jaar of voor één hunner bedienden. Bij de inschrijving, gelieve de Lidkaart 1951 te vertonen Niet-leden kunnen genieten voor hen zelf of voor hun kinders en be diende van deze lessen, mits aanvaar ding van de lidkaart 1952. op de dag van de inschrijving. De lessen zullen elke Donderdag plaats grijpen van 18.30 tot 20 u. Na 8 Novem ber worden geen nieuwe inschrijvingen voor de lessen-cyclus meer aanvaard. De SCHOONSTE KEUS van vindt U bij HENRI VANDEPUTTE Hovenier Oude Veurnestraat 12 IEPER (5492) ZON DAGDIENST Is alleen van dienst op ZONDAG 21 OCTOBER 1951 Apotheker MOYAERT, Tempeistraat. ZIELMISSEN Zondag 21 Oktober om 8.30 u. in St Jacobskerk, gezongen jaarmis voor Heer Jules HOFLACK Menenstw. 9, leper. (5465) Zondag 21 Oktober om 8.30 u. in St Maartenskathedraal. gezongen jaarmis voor Heer Jules TALPE Deken Debrouwerstr. 1, leper. (5488) Zondag 21 Oktober om 8.30 u. in St Pieterskerk, zielmis voor Heer Georges RIEM echtg. v. Vr. Maria Bouw Rijselstr. 150, leper. (5489) Zondag 21 Oktober om 9 uur in St Niklaaskerk. zielmis voor Heer Dokter BRUTSAERT Maloulaan 24. leper. (5487) Zondag 21 Oktober om 10 uur in St Pieterskerk, zielmis voor Mevrouw Zoë D'HALLUIN echtg. v. Hr Omer Legrand Kemmelstw. 4, leper. (5466) f

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 3