Het Winterseizoen nadert! Zie uw Pelzen na GEMEENTERAADSZITTING VAN VRIJDAG 12 OCTOBER ONZE RIJKSWACHT IN FEEST BIJ DE VUURKRUISEN De «TEINTURERIE DE LA POSTE «TEINTURERIE DE LA POSTE» HET yPEBSCH NIEUWS n Blz 4 Ï6-19-1951 3e openbare vergadering wordt te 17 05 uur geopend Zijp aanwezigde hh bur gemeester Vanderghoteschepenen De- het: Muiter en Robyngemeenteraads leden Ca poen Melis, Michiel. Pattyn, Roe- giers en Witdouck stadssecretaris A. Ver sailles. Lieten zich verontschuldigende hh Lahaye. Lefere en Missiaen. 1- Stadskas Proces-verbaal van on derzoek. Dit onderzoen dateert van 26 Septem ber er werden 4 311.965 85 fr in kas be vonden. voortspruitende van volgende cij fers Ontvangsten 13 930 861.19 fr. Uitgaven 10.618.895 34 fr. 3-311-965.85 fr Daarbij dient dan nog het kasgeld, na melijk 1 millioen frank gevoegd. 2. Stedelijke muziekacademie begro ting 1952 goedkeuring. De h. Dehem, schepen van onderwijs, geeft lezing van het voorstel van deze begroting, die volgende cijfers behelst Voor ontvangsten Toelage provincie: 25 000 fr. Toelage Staat110 000 fr. Inschrijvingen 18.000 fr. Aandeel stad 313-190 fr. In totaal In uitgaven Wedden Andere- uitgaven 466.190 fr. 387 690 fr. 78 500 fr. In totaal 466.190 fr. Goedgekeurd met algemene stemmen. De h. Rouseré is intussen ook zijn plaats komen innemen. 3. Lakenhalle. Oostervleugel goed keuring van ontwerp, lastenboek, meet- staat en bestek voor de verschillende af werkingen (Oorlogsschade 1914-18). Mr Vanderghote Het is om dit dossier te laten goedkeuren dat we deze gemeen teraad bijeengeroepen hebben, omdat het ministerie voor deze zaak aandringt. Het betreft het afwerken van de Oos tervleugel van de Halle. namelijk het eer ste verdiep en het gelijkvloers Het gaat hier om vloeren, deuren, electrische lei ding en andere bijkomende werken. Naar de schatting gedaan door architect Pau wels bedragen deze werken 1.446.827 fr. Het schepencollege stelt voor deze be scheiden te willen goedkeuren. Dit gebeurt met algemene stemmen. Mr VanderghoteIn verband met dit punt. moet ik u laten weten dat we eel moeilijkheden hebben voor het Nieuw- werk. De wederopbouw werd reeds goed gekeurd door de gemeenteraad in zitting van 6 Juli 1951 en niettegenstaande ons aandringen is het dossier nog steeds in onderzoek bij de technische diensten. Dat is voor ons een moeilijke toestand, omdat we met dit crediet staan dat we moeten gebruiken en omdat we weten dat we deze werken daarom tegen het einde van het jaar moeten in aanbesteding brengen en dat ze nog moeten goedgekeurd zijn door het ministerie. Ik vraag dat de raad deze werken, zon der de goedkeuring van het ministerie, onmiddellijk in aanbesteding zou brengen Het staat in de procedure dat we aan dringen en de stad heeft ten andere het recht voor dringende werken onmiddellijk tot de uitvoering ervan over te gaan. Het is dus een principiële daad die we stellen. Ik vraag dan ook deze aanbesteding bij hoogdringendheid te willen stemmen. We zullen eerst over de hoogdringend heid stemmen. (Dit gebeurt met algemene stemmen). Het schepencollege stelt voor over te gaan zonder verder verwijl tot de aan besteding voor het Nieuwwerk. Met algemene stemmen goedgekeurd. Mr MelisIn verband met die kwestie, ik heb een parlementaire vraag gezien be treffende de oorlogsschade 1914-1918 en waarop de minister geantwoord heeft dat de credieten uitgetrokken werden voor die werken. Dat is o.a. voor leper, de Hallen en aanliggende gebouwen, a) Oos tervleugel. b) Nieuwwerk. c) Stadhuis (de werken zijn aan gang voor deze drie) en d) Algemene voltooiing. Dan verder de Stadswallen van leper en het Museum Merghelynck. Verder wordt dan gezegd Wegens het gebrek aan kredieten heeft de herstelling van de beschadigde goederen waarvan sprake voortdurend vertraging opgelopen De nodige kredieten ter voltooiing der werken zijn thans uitgetrokken. Deze vraag dateert van 12 Juni 1951. Mr Vanderghote Uitgetrokken betekent dat ze voorhanden werden gesteld. Mr MelisIs het stadhuis ook daarbij Mr VanderghoteDat is bij de Halle. maar dat is maar voor aanstaande jaar. Die credieten zijn nu nog niet voorzien. 4 Stedelijke Nijverheidsschool Ver huring aan het Ministerie van Openbare Werken van verschillende lokalen dezer school, bestemd voor het onderbrengen van de R. M. meisjesschool goedkeu ring der voorwaarden. Mr Vanderghote Het woord is aan Mr Dehem Mr Dehem In een van de vorige zit tingen van de gemeenteraad werd het princiep goedgekeurd om een deel der lokalen van de Stedelijke Nijverheids school ter beschikking te stellen van het ministerie van openbare werken, em er de rijksmiddelbare meisjesschool in on der te brengen en aldus het museum Mer ghelynck vrij te maken. Intussen had een onderhoud plaats tussen afgevaardigden van het ministerie en het stadsbestuur over die zaak. Thans werd door het mi nisterie een contract voorgelegd, dat de goedkeuring kan wegdragen van het schepencollege. Ik weet niet of ik al de bepalingen van dit contract moet "oor- lezen Het zijn ten andere de gewone bepalingen van dergelijke contracten. Als bijzonderste punten stippen we aande verhuring geschiedt voor een termijn van drie jaar. ingaande op 1 Ja nuari e k. en eindigend op 31 December 1954 Het huurgeld bedraagt 36.000 £r. per ■aar. of 3-000 fr per maand AL basi-- werd de prijs voor de Justiceschool geno men. die 30000 fr. bedraagt. Hier «-orden meer lokalen verhuurd en daarom werd 36 000 fr. bepaald Andere bepalingen hebben betrekking op de kolen, de electriciteit en het water Voor de verwarming moet de staat in staan. terwijl electriciteit en water ten laste vallen van de stad. Dit werd voor af vastgesteld teneinde alle betwistingen te vermijden. Mr Vanderghote Ik denk dat die voor waarden zeer voordelig zijn voor de stad. Wat de electriciteit betreft, deze wordt toch meestal gebruikt voor de Nijverheids school. Mr DehemEr is nog één enkel punt- De opfrissingswerken en verbeteringswer- ken aan de lokalen, zijn uitsluitend ten laste van de staat, zonder dat na verloop van het huurcontract de staat daarvoor vergoeding kan eisen Mr MichielHoe staat het met de re geling die getroffen werd, om "s avonds lessen te geven Mr DehemAan de Rijksmiddelbare school worden ook avondlessen gegeven. Daarvoor zijn drie lokalen voorzien, die door de Nijverheidsschool nooit zullen ge bruikt worden en waarvoor ook een spe ciale toegang bestaat- Ik weet dat het niet de ideale oplossing is. maar ik meen dat deze regeling alle waarborgen biedt, zowel voor de middel bare meisjesschool, als voor de Nijver heidsschool. Ik geloof niet dat een dezer scholen daardoor zal benadeligd worden. Deze verhuring wordt daarop goedge keurd met 7 ja hh. Dehem. Muiier. Pat tyn. Capoen. Rouseré. Robyn. Vandergho te tegen 4 neenhh. Michiel. Melis. Wit douck en Roegiers. Mr VanderghoteDe openbare zitting is geheven. Mr MichielEr zijn geen mededelingen voorzienkan ik dan niets naar voor brengen Mr VanderghoteIn de geheime zit ting zijn er nog mededelingen Mr MichielMaar we zijn pas bezig, ik kan dat nu toch wel doen Mr Vanderghote Ja. Mr MichielIn een van de laatste ver gaderingen werd er gesproken over de watermeters en het waterverbruik. Sedert die tijd zijn bij ons tal van klachten bin nengekomen. maar we hebben ons de moei te niet getroost ze op te nemen, omdat ze allen over dezelfde zaak gingen. De laatste maal heeft de schepen ge zegd dat hij gelukkig was dat deze zaak aangevat was. en hij kwam dan voor de dag met een verslag, dat in het voordeel uitviel van de stad. Dat er meer water bespaard werd in stad spruitte voort uit de fuites die in talrijke huizen ontdekt werden. Ik kan u verzekeren dat al die besparingen niet voortspruiten van de fuitesin de hui zen er werden er ook ontdekt in de stra ten. die tamelijk groot waren en daar door zijn die besparingen gekomen. Wij zijn altijd tegen de compteurs geweest, in het begin, maar er werd toen gezegd dat er een deel water voor niet zou ge geven worden en we hebben ons laten gaan Ik heb eens de vergelijking ge maakt voor één kraan en één chasse betaalde men vroeger 150 fr., nu 1.000 fr. Mr Vanderghote: Hoeveel? Mr Michiel: 1.000 fr.. als ge ziet hoe ge die berekening maakt voor de eerste zes maanden. Mr DehemIk heb er ook een in huis. en dat zal voor mij een voordeel zijn. Maar het komt omdat de mensen hier geen tra ditie hebben om water te sparen. Mr MichielEr zijn er al die besparin gen doen. maar dat valt ten laste van de gezondheid. Waar er kinders zijn. wordt er niet meer zoveel water gebruikt om de kinders te wassen. Mr Rouseré Ik ken er veel die zeggen Als ik het geweten had, dan had ik mijn chasse laten vermaken Mr RobynDat is nu een overgangs periode. maar ik kan u verzekeren. Mr Michiel. dat we er veel voordeel bij zullen doen. Mr Rouseré Een compteur is ten min ste rechtvaardig ge betaalt het water dat ge gebruikt. Mr MichielAls de mensen nu 1 000 fr. betalen en vroeger 150 fr., zullen ze toch geen besparingen doen. Mr VanderghoteDat zijn nog al specu laties. Mr MuiierDat is dan de schuld van die mensen Ge moet daarover niet tegen mij raisonerenwant ik ken de wa terkwestie door en door. Ik zal u een geval noemen... Mr Vanderghote Geen namen Mr Muiier Neen. In een huisgezin moest men 275 fr betalen voor 3 maanden. Ik heb gezegdlaat ze staan tot de volgen de drie maanden en we zullen zien. En ze hadden toen 4 m3. Wat was er ge beurd Ze hadden de «chassen» er- maakt Ware het niet van de compteurs. dan hadden we het water moeten op slaan. want de electriciteit is naar om hoog gegaan en ook de lonen. Mr MichielDe lonen niet Mr Dehem We hebben ze toch eeds drie maal moeten aanpassen. Mr MichielDat komt omdat de prij zen van de voortbrengst eerst naar om hoog gaan en dan volgen de lonen. Mr MuiierIk heb ook een compteur voor 7 personen heb ik 30 m3 meer en ik geraak er nog niet aan. Ik weet een sche pen die 16 m3 per maand gebruikt, maar hij betaalt ze Mr Roegiers: De schepen zegt dat de chassen vermaakt werden en dat daar door water bespaard wordtdat kan al zijn. maar ik zal u zeggen waar de chas sen niet meer gebruikt worden, waar de voorlanden niet meer worden gekuist. Het is misschien wel een overgangspe riode. maar intussen wordt het niet meer gebruikt Mr RobynEn dit voor 3 fr. per m3 Terwijl het in andere steden overal 6 fr. i is. (zie vervolg onderaan volg. kolom) Een loffelijke gewoonte getrouw, vierde het District leper van de Rijkswacht, de Fasten van hel Korps Een prachtig herfst zonnetje goot gouden stralen over de stad. wanneer onze gendarmen te 930 uur aan hun kazerne door de Harmonie Ypriana afgehaald werden. Langs de feestelijk bevlagde straten, «-erd opgestapt naar de St Maartenskathe- draal. waar een plechtige rou«'dienst op gedragen werd. ter nagedachtenis van de overleden leden van het korps. Deze Rouwdienst, die opgeluisterd werd door het knappe zangkoor van Richten, werd door een zeer grote menigte bijgewoond. Na de kerkelijke plechtigheid werd de stoet hervormd, en begaf men zich naar het Gedenkteken der Ieperse gesneuvel den. De autoriteiten plaatsten zich iinks van het gedenkteken, en de gepensionneer den. de echtgenoten van de rijkswachters en de weduwen, werd rechts opgesteld. Onder de aanwezige overheidspersonen kunnen we vermeldenLuitenant-Gene raal Dethise. gewezen Korpsbevelhebber, thans Federaal Voorzitter van de Verbroe dering der RijkswachtKolonel Fifis. ge- biedsbevelhebberdhr Biard. Federaal Ondervoorzitter van de Verbroedering Ere-Majoor Petitde hr Vermoere. Voor zitter van de Ieperse afdeling van de Ver broedering Burgemeester Vanderghote en nog tal van andere personaliteiten uit de bestuurlijke, rechterlijke en militaire wereld, waaronder officieren van de Fran se Gendarmerie. Luitenant Bellangé. bevelhebber van het District leper, sprak volgende rede uit aan de voet van het gedenkteken gespuis. Aan hoetelen der onzen hebben deze dagen het leven niet gekost Het kanaal van Willebroek, de Leie, Tielt, Moorslede, allen namen van plaatsen, waar onze Lichte Regimenten met ongelijke wa pens streden en nochtans de eerbied van de vijand afdwongen. 28 Mei 1940. Als de doodsklok klonk de droeve mare in ons hart. De eerste zware beproevingen zouden voor ons Korps even wel het begin worden van een tragische etappe gedurende de bezettingstijd. Midden de passies, de heb- en de zelf zucht, die deze sombere dagen kenmerk ten, spanden de leden van de Rijkswacht zich in, door een soepele doch kranige actie, om de verordeningen en het juk van de vijand voor hun medeburgers draaglijk te maken. Hoeveel namen van helden kunnen hier niet worden aangehaald, welke vrijwillig en met een absolute zelfverloochening het grote offer brachten opdat ons land in vrij heid zou leven. Na deze indrukwekkende rede, legde Luitenant Bellangé een prachtige bloe menkrans aan de voet van het gedenkte ken. terwijl de Harmonie Ypriana de Brabanconne en de Marseillaise uitvoerde. Een détachement rijkswachters, onder het commando van Adjudant Deboi. bri gade-commandant van leper, defileerde vervolgens in onberispelijke orde voor de autoriteiten, die zich vóór het gedenk teken opgesteld hadden. De optocht richtte zich daarna naar het Britse Memoriaal der Menenpoort, waar Luitenant-Generaal Dethise. omringd door de hh Vermoere en Biard. een prachtige bloemengarve neerlegde, onder de tonen van God Save the King Na deze plech tigheid begaven enkele afgevaardigden Luitenant Bellangé spreekt zijn rede uit aan de voet van het gedenkteken der Ieperse gesneuvelden, tijdens het Rijkswachtsfeest van Zondag 1.1. De traditie getrouw, zijn wij vandaag op nieuw bijeengekomen, om het feest van de Rijkswacht te vieren, om de roemrijke wa penfeiten uit haar verleden, te herdenken, en tevens hulde te brengen, aan deze, die het offer van hun leven brachten. Ofschoon het Feest van de Rijkswacht, ieder jaar, plaats heeft, op de verjaardag van een bepaalde roemrijke slag. past het ook, dat een kort overzicht gegeven wordt, van de voornaamste krijgsverrichtingen uit onze geschiedenis, waaraan de Rijkswacht, telkens heeft deelgenomen en zware offers heeft gebracht. Reeds van bij de onafhankelijkheids verklaring van ons land, was het de zo pas heringerichte Nationale Gendarmerie, op wie de zware taak rustte het land te zuiveren van ongure elementen en tevens haar deel te dragen in de militaire ver richtingen, die het nieuwe België deden ontstaan. Tijdens de oorlog 1870-1871, was het de Rijkswacht, aan wie de grensbewaking werd opgedragen en de onschendbaarheid van ons grondgebied moest verzekerentaak die tactvol, maar ook met vastberadenheid tot een goed einde werd gebracht. 37 jaar geleden, overlaadde te Edemolen- Nazareth, een detachement gendarmen, aan gevoerd door Kapitein FREMAULT, de naam van het Korps, met een faam, welke niet moet onderdoen met die, van om het even welk ander Regiment. Verder zijn Kump- tich, Vladslo, St Joris. Luik en de Ijzer geen vreemde plaatsen aan ons Korps. Toen op 10 Mei 1940 de Teutonische hor den, op verraderlijke wijze, geholpen door een handsvol verraders ons land binnen vielen. waren het terug de onzen welke de eerste stoot werd toegebracht. BUTCHENBACH. MALMEDY, ST VITH en andere grensplaatsen zijn droeve herinne ringen voor ons Korps. Wie herinnert zich niet meer die ellendige dagen van Mei 1940 waar wij machteloos stonden tegenover de overweldigende middelen van het Pruisisch Mr RouseréEr zijn er ook die iet durven eten omdat het geld kost Mr CapoenZou ik mogen weten ooor wie die kasseien die in de Drie Zotten- straat gekapt werden, moeten weggehaald worden Want de mensen kunnen er op geen manier meer door. Mr VanderghoteDat valt ten laste van de aannemer die deze baan gelegd heeft. Mr CapoenKan de stad daar i iets aan doen Mr VanderghoteWe zullen daarvoor aandringen. Heeft er nog iemand iets te vragen Mr Witdouck Ik zou willen een vraag stellen. Hoe lang zal het nog duren voor aleer de voorlanden zullen gelegd wor den in de Basculestraat De mensen zit ten daar nu zelf aan te kramen en hun muren komen nat door de vuiligheid die er opgehoopt ligt Mr Vanderghote: Dat moet gevraagd worden aan de maatschappij voor water leidingen. aan de aannemer die deze wer ken uitgevoerd heeft. Mr "WitdouckDe mensen vragen me daar wanneer dat zal in orde gebracht worden. Mr VanderghoteWe zullen nog eens schrijven en aandringen bij de Nationale Maatschappij De openbare zitting wordt daarop te 17.40 uur geheven. De raad gaat vervolgens over tot de geheime zitting, waar een lerares voor klavier aan de stedelijke Muziekacademie definitief wordt benoemd. van de Verbroedering zich met de Franse delegaties naar het Frans militair kerk hof van St Charles de Potyze. om er t ven eens een bloemenhulde te brengen. Onze rijkswachters stapten vervolgens op naar hun kazerne, waar vooreerst een indrukwekkende groet aan het Vaandel werd gebracht, waarna Luitenant Bellan gé eretekens uitreikte aan volgende ver dienstelijke manschappen Gouden Palmen in de Kroonorde aan Adjudant Deboi (leper), wachtmeesters Cornelis (leper). Leuwers (Zonnebeke). en De Roo (Oostvleteren). Gouden Medaille der Orde van Leo pold II aan de Eerste Opperwachtmees ters Verschueren (Komen) en Vanneck (Waasten). Militair Ereteken van le Klas en het Kruis van Politiek Gevangene 1940-45 met 2 sterren aan Opperwachtmeester De- groote (leper). Militair Ereteken van le Klas aan le Wachtmeester Devrieze (leper), en aan de wachtmeesters Van Biervliet (leper). Deschrijver (Loker), Fossaert en Sohier (Wervik). Militair Ereteken van 2e Klas aan le Wachtmeester De Meyer (Westrozebeke), en Wachtmeesters T'Joens en Van Ler- berge (leper). Van Hende (Komen). Van Gheluwe (Waasten), Soete (Loker). Ter- nier. Van Lersberghe en Denys (Moor slede), Blontrock en Ostyn (Westroze beke). Generaal Dethise overhandigde vervol gens eretekens aan volgende gepension- neerden Het Kruis van Officier in de Orde van Leopold II met Zwaarden, aan Majoor Petit. Het Kruis van Ridder in de Kroon orde met Zwaarden en van Ridder in de Orde van Leopold II met Zwaarden, aan de hh. R. Van Hoorne (leper), en P. Cou- dron (St Jan). Het Kruis van Ridder in de Orde van Leopold II met Zwaarden aan de hh. Van- damme (Langemark), Desaegher (Ko men). Eeckhout (Passendale)en Taveir- ne (Hollebeke). De Gouden Medaille van de Orde van Leopold II aan dhr Lemay van Reninge. Een zeer ontroerde Hr Vermoere ont ving daarna uit de handen van Luitenant- Generaal Dethise de eerste Erkentelijk heidsmedaille van de Verbroedering, wel ke in België aan een der leden overhan digd wordt, waarna Luitenant Bellangé aan le Wachtmeester L. Devrieze van de brigade leper, het bijzonder kenteken van de Parachutisten op de borst spelde. Een banket, waar ruim 300 genodigden aanwezig waren, werd opgediend in het restaurant Britannique. Tafelreden wer den gehouden door de hh. Vermoeré. Biard. volksvertegenwoordiger Lahaye. Luitenant-Generaal Dethise en Tytgat. Een gezellig samenzijn hield gendarmen en sympathisanten in een beste geest bijeen tot... in de kleine uurtjes! R. STEEDS EERVOLLE ONDERSCHEI DINGEN Bij Koninklijk besluit wer den opnieuw twee leden van onze plaat selijke Vuurkruisenbond, namelijk Crom- heecke Emiel, Dorpplaats 45 te Boezinge. en Bourgois Jules, Elleboogstraat 90 te Zonnebeke, benoemd tot Ridders in de Kroonorde met zwaarden. Aan beide verdienstelijke oud-front kameraden, die gans de oorlog 1914-18 in de Vuurlinie stonden, bieden wij onze hartelijkste gelukwensen. AI,GEMENE VERGADERING Zon dag 28 Oktober aanstaande gaat onze al gemene vergadering door, in de zaal I.apiere, D'Hondtstraat. Deze staat van nu af reeds in het brandpunt der belangstelling en groeit zeker uit, tot de aanwezigheid van een duizendkoppige massa. Verlangend zien we er naar uit, het wordt iets enigs in de Ieperse oud-strijderswereld. Wij kunnen reed" de aanwezigheid verzekeren van onze achtbare Ere-Voorzitter Lucien Cam- bier, thans te Ronse gevestigd, alsmede van vooraanstaande leiders der Vuurkrui- sen uit die streek. De leden worden attent gemaakt, dat de vergadering, bij uitzondering, begint te 14 uur. zeer stipt. Neem dit goed in acht Deuren open te 13.30 uur. Hier volgt de dagorde van deze belangrijke verga dering 1Openingsrede door de Hr Voorzitter voorstelling nieuwe bestuursleden 14-18 en 40-45. 2) Verslag over de algemene vergade ring van 22 Oktober 1950. door dhr Secre taris. 3) Verslag over de kastoestand door de Heer Schatbewaarder. 4) Enkele belangrijke mededelingen over het N.W.O.S. 5) Toespraak onder het motto Mannen uit de Vuurlinie, een verwoede aanval is ingezet. Vooruit met ons, ter zegepraal», door de Heer Voorzitter Maurice Qua- ghebeur. 6) Een woord tot de leden 14-18, door Ere-Voorzitter Lucien Cambier en tot de leden 40-45. door Ere-Voorzitter Bernard Steverlynck. 7) Tombolas voor de aanwezige we duwen en leden. De lidkaart 1951 zal streng geëist wor den aan de ingang der zaal alsook bij de trekking der beide tombolas. Vuurkruisen, houdt van nu af. die dag vrij en vooral, alwie een goede plaats wil bemachtigen, neme zijn voorzorgen en kome niet te laat, want dat het er zal spannen, daarvan zijn wij overtuigd. Daarom vroegtijdig op post. BANKET DER VUURKRUISEN Op Zondag 11 November a s. ter gelegenheid van de verjaring der Wapenstilstand, on ze Hoogdag, heeft het traditioneel Ban ket der Vuurkruisen plaats in het Hotel Ypriana te 13.15 uur. Om zijn uitzonderlijke verdienste, wordt terzelfdertijd een groots huldebetoon ge houden aan het adres van onze Voorzit ter. waarna gezellig samenzijn, opgeluis terd met orkest, zang, verrassingen en zo meer. Prijs van deelname voor de leden60 fr Voor de niet-leden70 fr. Inschrijving voor het banketvan he den af. in ons lokaal, Menenstraat 6. of bij de bestuursleden tot 5 November 1951. uiterlijke datum. Deelname der Dames en familieleden ten zeerste gewenst. DE KLAS 1917 Alle leden geboren tussen 1 Januari en 31 Maart 1897 wor den vriendelijk, doch zeer dringend ver zocht, zich in het lokaal aan te bieden, voorzien van hun Vuurkaart en lidkaart 1951, dit tegen 1 November, uiterlijke da tum. Wie dit verwaarloost, werkt in zijn eigen nadeel. Het gaat hier om de aan vraag voor de verdubbeling der front streeprente. MEVROUW, Laat de MOTTEN niet genieten van de warmte van uw PELZEN MANTEL Bescherm deze waardevolle stukken tegen de vernieling geeft U volledige waarborg, en zal de duur van al uw bont verlengen door het bij middel van een speciale bewerking een nieuwe glans te geven en het te vrijwaren tegen de schade. Probeer en U zult overtuigd zijn Rijselstraat 26 YPEK TeL 353 150 tot 250 fr. Kindermantels 95 tot 125 fr. Damesmantels Schaapvellen 125 tot 150 fr. Verven - Nieuw wassen - Droogreinigen - Rouw binnen de 12 u.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4