FILMWERELD BETTE DAVKAnnE BAXTER StOBCE UHDEBKEIESTE KOM De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER, 34 Boterstraat, lepef UIT DE PROGRAMMA'S HET yPEBSCH NIEUWS Blz- 8 20-16-1951 Jack Oakie is in De ranch van haar mededingster- En het werd nog ergertijdens een week-end zorgde Karen voor een auto panne, zodat Margo haar Maandagverto ning niet kon geven, en aldus aan Eva de kans geboden werd de vedette te ver vangen. "s Anderendaags lieten de kran ten verstaan dat er voor Margo geen plaats meer was in de rol van jeune pre mière- Het was ais een kaakslag. Toen ook werd het de beurt aan Karen om te zien hoe Eva onder de mom der on schuld intrigeerde En ze was nog meer verontwaardigd toen ze vernam dat haar man Eva wenste als vedette voor zijn vol gend toneelwerk. Te New-Haven, waar men de voor première speelde van het stuk van Lloyd. het witte paardeen gemoede lijke cow-boy, die zich door de sprak Eva met Addison over haar voor nemen te trouwen met de auteur, zodra hij van Karen zou gescheiden zijn. Addi son echter vertelde haar op zijn beurt wat hij allemaal vernomen had over haar zelf. vanaf het ogenblik dat ze moest vluchten thuis, toen de vrouw van haar baas haar verrast had in de armen van haar man, tot aan haar komst bij Margo. die ze maar aldoor bedroog En Addison deed Eva meteen begrijpen dat ze in zijn handen was!...» Dit is het verhaal dat Karen weer voor haar geest ziet wanneer ze de plechtig heid der uitreiking van onderscheidingen bijwoont. Na de receptie keert Eva huiswaarts. Ze vindt er een jonge figurante, die haar bewondert en die vraagt haar te nemen als secretaresse... DaWiyi 7. Hamck iteltvm Bette Davis heeft in Evade film waarvan men spreekt, de film der Oscar's, opnieuw blijk gegeven van haar meesterlijk talent. Zij vond echter flinke partners in Celeste Holm, Ann Baxter en George Sanders. lieftallige bestuurster van de ranch, Joan Leslie, niet erg laat intimideren. CINEMA CAP1TOLE DE ZOON VAN D'ARTAGNAN met Piero Palermini en Carlo Ninchi. CINEMA O CD IEPER: DE RANCH VAN HET WITTE PAARD met Joan Leslie. James Graig en Jack Oakie- Na de dood van zijn vader, stelde Dan Bennett een einde aan zijn avontuurlijk leven in de Canadese Rockies Vergezeld van zijn vriend Mike keert hij naar de vaderlijke ranch terug die door de mooie jonge Chris bestuurd wordt. De ranch vergaderde wilde paarden, wiens zwervende benden bestaande uit duizenden eenheden, de streek doorkruis ten onder de wet van een prachtige witte hengst. Somtijds brak deze gedurende de nacht. CINEMA OUD IEPER: HET STRAATJE ZONDER EINDE met Sylvia Sydney, Humphrey Bogart en Joël Mc Crea. Niet ver van de statige stroom, de on dergronden van New-York, krotten, vuile straatjes, wemelend van onreinheid, cn- tucht en ellende, uitgenomen de voorge vel van een rijk huis met een fijn uitge doste portier. Op het einde, een straatje zonder uit weg, zonder vreugde, hoofdkwartier van een bende straatjongens, aan zichzelf overgelaten, in lompen gekleed, die niets doen dan vechten. Onverschillig volgen twee mannen een gevecht tussen deze bengels. Een dezer is Baby Face. gangster waarvan het hoofd op prijs gesteld is. Door de politie achter nagezet trotseert Baby Face de dood om zijn moeder weer te zien. Hij zal slechts een oude vrouw terugvinden, door het verdriet en de schande ondermijnd, die hem verstoot en verwenst. Baby Face is door Dave, een jong ar chitect zonder werk. herkend geworden. Als kind hebben zij samen gespeeld Nu draagt Baby Face zijden hemden en heeft zijn zakken vol dollars. Hij lacht met Dave die eerlijk gebleven is en zich als hand werker onledig houdt. Dave kent de grote premie welke voor de aanhouding van Baby Face toegekend wordt Hij zal hem nochtans niet ver klikken, maar hij betrapt Baby Face wel ke aan de jongens slechte toeren leert en verzoekt hem onmiddellijk de plaat te poetsen. Door zijn moeder ontkend, tracht Baby Face zich aan een andere herinnering zijner jeugd vast te klampen maar het jong meisje dat hij. tien jaar geleden, gekgnd en liefgehad heeft, is een ontuch tige vrouw geworden, die hem zijn dol lars afbedelt. In de treurige wanhoop die hem teneer- drukt. beraamt Baby Face een nieuwe slaghij zal een kleine jongen van de hogere klas kidnappen. Dave betrapt Baby Face en zijn handlangers op het ogen blik dat zij hun slag voorbereiden Al hoewel met een dolk doorstoken en in het water gegooid, achtervolgt Dave Baby Face. die. na een tragische jacht, neer geveld is. Dave zal Drina huwen, een jong meisje van de lagere klas. die wanhopig strijdt om zich boven haar midden te verheffen en haar broertje aan de slechte invloed van de gang der straatjongens te ont trekken- Samen stellen zij alles in het werk om de kleine Tommy te redden, welke door de politie naar een verbeteringshuis ge bracht wordt, tengevolge van een messteek die hij gedurende een vechtpartij heeft toegebracht... Terwijl een bende straat jongens zich verwijdert in het straatje zonder vreugde, zonder hoop en zonder einde.. Het jaar 1636. Kardinaal de Richelieu droomt ervan van Frankrijk het eerste land van Europa te maken. Zijn talrijke en machtige vijanden spannen echter te gen hem samen. Richelieu hoopt op de hulp van Engeland om de oorlogskam- pagne in Vlaanderen tot een goed rinde te brengen. De geheime koeriers van de kardinaal slagen er echter niet in Enge land te bereiken. Een der koeriers, die door de samenzweerders wordt verrast weet. alhoewel gekwetst, te ontsnappen en verschuilt zich in een Dominikaner- klooster. Zijn achtervolgers dringen ech ter het klooster binnen, doden de abt. die zich tegen hen wil verzetten en voe ren de gekwetste koerier op brutale wijze mede. Een jonge lekenmonnik, Raoul. die niemand anders is dan de zoon van Maar schalk d'Artagnan. was getuige van dit brutale tafereel. Tot grote ergernis van zijn vader verkoos de jonge man de stille eenzaamheid van het klooster boven etn schitterende militaire loopbaan. Veront waardigd over de moord op de abt. zijn meester die hij tenzeerste vereerde, zweert Raoul zich te wreken Hij begeeft zich naar Crécy waar zich het hoofd kwartier bevindt der Franse strijdkrach ten. die de Vlaamse vesting belegeren. Van bij zijn aankomst verwekt zijn ijver om de samenzweerders te ontmas keren, een vechtpartij in een afspanning. Raoul komt er echter goed van af. biedt zich bij zijn vader aan en wordt onmid dellijk ingelijfd bij de musketiers. De jonge man denkt er enkel aan de samen zweerders te ontmaskeren en vooral hun leider, een man met gebrekkige vingers. De moordenaars die zich achtervolgd voe- CINEMA COLISEUM: MIJN LEVEN IS EEN LIED elen zullen met voldoening Dead End» (Het straatje zonder einde) terugzien, want alhoewel de film reeds een vijftiental jaren oud is, blijft ze nog steeds een der klassieke werken van het witte scherm. Humphrey Bogart beeldt er een verlopen gangster uit. CINEM A CAPITOLE EVA met Bette Davis, Ann Baxter en George Sanders. <en geweldig applaus begroet de schit terende Eva Harrington, die uit de han den van een bejaard acteur, het gouden beeldje ontvangt dat haar prachtige crea tie van zo even op het toneel komt be lonen Karen, die de plechtigheid bijwoont, herinnert zich de dag toen ze voor het eerst Eva heeft ontmoet... Het was een avond in Oktober. Een jaar geleden- Karen begaf zich naar de schouwburg. In de schaduw zag ze Eva. een klein figurantje, armzalig gekleed. Karen had medelijden met dat kind en beloofde haar dat ze bij de eerste gele genheid haar zou voorstellen aan haar afgod, de grote vedette Margo Channing. Toen ze dan voor haar stond, vertelde Eva. hoe ze een eerste maal te San Fran cisco de vrouw had gezien die ze zo be wonderde. en hoe ze sedertdien geen en kele voorstelling meer had willen missen. Haar schuchterheid en haar stomme be wondering maakten haar dra bij allen sym pathiek. Weldra had ze het zelfs zo ver gebracht dat Margo haar onontbeerlijk ging vinden, en haar voorstelde bij haar te komen inwonen. In feite werd ze haar secretaresse, en haar onbetwistbare be kwaamheid en schranderheid wekten ieders bewondering, zelfs die van Addison De Wit. de schitterende maar ook cyni sche New-Yorkse criticus. Nu ze veilig en wel de stelling was bin nengedrongen, wist Eva Karen te over halen van Margo te verkrijgen dat ze haar met Mickey Rooney en Judy Garland. Richard Rodgers en Lorenz Hart Dick en Larry worden aan elkaar voor gesteld door een gemeenschappelijke vriend. Larry schrijft liederteksten en Hart componeert muziek. Larry is een onstuimig en voortvarend jongmens, hij groet zijn bezoekers harte lijk. luistert nauwelijks wanneer Dick op de piano zijn laatste compositie speelt. Hij rent de kamer uit. schijnt geweldig in beslag genomen, vergeet zijn bezoe kers en komt dan plotseling opdagen met een tekst, die bij de door Dick gespeelde muziek past ais een handschoen en die later het bekende c Manhattanzal worden. Op deze wijze werken Lorenz en Hart twee jaar lang samen zonder enig succes. Niemand wil hun liederen uitge ven. Ontmoedigd besluit Dick de muziek op te geven en in de handel een positie te verwerven. Larry geeft dan ook een afscheidsfeestje. Het is op dit feestje, dat Larry de zangeres Peggy McNeil ontmoet op dewelke hij hopeloos verliefd wordt. Even voor het einde van de partij rinkelt de telefoon. Het Theatre Guild vraagt Larry en Dick een revue te schrij ven. Weldra heeft de opvoering plaats van hun eerste show. Het wordt een der gelijk succes, dat weldra een aanbod volgt om het stuk te Broadway op te voeren. Larry laat Peggy weten, dat hij haar de hoofdrol voorbehoudt, doch de producer heeft alreeds een bekende zangeres aan geworven. Thans volgt het ene succes het andere en Larry en Dick zijn weldra de meest gevierde revueschrijvers. Larry brengt een groot gedeelte van zijn tijd door met Peggy te volgen. Te Detroit vraagt hij haar ten huwelijk doch hij wordt afge wezen. daar Peggy carrière wil maken Opdat Larry, Peggy gemakkelijker zou vergeten stelt Dick voor naar Londen te gaan en aldaar een show te monteren, c The Girlfriend wordt een van de groot ste successen in Engeland. Bij hun terug keer in de States veroveren Larry en Dick Broadway met «A Connecticut Yankee» Intussen is Dick verliefd geworden op len besluiten Raoul te doden en zich aldus van hem te ontmaken Deze laat ste is zodanig met zijn wraakplannen ingenomen, dat hij niet eens merkt, dat de mooie dochter van de waard der af spanning op hem verliefd is De samenzweerders slagen er in ge heime dokumenten te bemachtigen, ge borgen in een plaats waarover de ;oon van d'Artagnan de wacht heeft. Dit zal hem het hoofd kosten. Raoul wordt onder beschuldiging van hoogverraad ter dood veroordeeld. Zelfs d'Artagnan kan niet tussenbeide komen doch teneinde zijn zoon de schande van het executiepeloton te besparen belast hij hem met een wan hopige opdracht. Raoul zal de belegerde citadel binnendringen en er de munitie opslagplaats doen springen. Door aldus zijn leven te offeren zal hij meteen een bres slaan in de verdediging van de vij and De opslagplaats vliegt de lucht in en het is de Fransen aldus mogelijk tot de beslissende aanval over te gaan. De leider der samenzweerders, die bin nen de vesting dekking had gezocht, wordt tijdens het gevecht gedood. Raoul echter brengt het er levend af Met roem over laden zal hij voortaan gelukkige dagen kennen aan de zijde van de mooie doch ter wier liefde door Raoul thans beant woord wordt. «De zoon van d'Artagnan» is een echte Italiaanse avonturenfilm, t.t.z. vol dynamisme, geestdrift en mooie dekors. de omsluitingen van de ranch en bevrijd de de gevangen merries, die dan. in wil de galop de paarden vervoegden die in de vrijheid der vlakte leefden- Zekere nacht werd Chris door Dan van een gewisse dood gered, toen zij in ge vaar was door de paarden vertrappeld te worden die in volle vaart afgelopen kwamen Dit toeval scheen hen echter niet nader 1 bijeen te brengen integendeel. Chris en i Dan stootten zich dikwijls. Nochtans, hun harten zochten zich onwillens. Een dag waarop Dan gemakkelijk de wilde hengst getemd had. bemerkte hij dat hij terzelfdertijd Chris veroverd had De ranch van het Witte Paard kende gelukkige dagen. mocht dubbelen. Karen verkreeg wat ze vroeg. En hier ook weer was Eva ver bazend. Het werd een sensatie en Addison haastte zich het mee te delen aan Margo. die er verbolgen om was. Maar vermits Bill en Karen. Lloyd en Max ook al partij trokken voor Eva. kon ze enkel maar haar jaloersheid opkroppen en verdriet maken in de steeds stijgende populariteit van Dorothy Feiner. de zuster van zijn vriend Ben Het huwelijk volgt weldra en Dick en Dorothy vragen Larry hen naar Holly wood op huwelijksreis te willen verge zellen. Te Hollywood wordt op het po pulaire teamberoep gedaan door de film Larry verdwijnt echter soms onver wacht en blijft weken afwezig. Hij begint te lijden aan zwaarmoedigheid. Een be zoek aan Peggy, die te Chicago zingt in een derde rangs gelegenheid, brengt ge- Mickey Rooney, Betty Garrett, Janet Leigh en Tom Drake treden samen op in de muzikale film bij uitstek Mijn leven is een lied nerlei verandering. Na een van zijn vele escapades komt Larry zekere dag zwaar ziek terug. Ondanks de striemende regen verlaat hij zijn bed in het ziekenhuis om een wederopvoering van A Connecticut Yankee te kunnen bijwonen. Tijdens de pauze verlaat Larry de zaal en wandelt weg in de huilende storm, om te sterven- De woorden en de muziek van Rodgers en Hart leven echter met nog meer luister verder.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8