Fl. Vandevoorde PELZEN PELSMANTELS YPER MEESTER MERLEVEDE IS NIET MEER Bij DE VUURKRUISEN EN 31, BOTERSTRAAT DE OUDSTE FIRMA STEEDS DE JONGSTE MODELLEN Voor kwaliteit', goede smaak, onberispelijke afwerking, sedert 1922 aan de spits - I MÊÊÊËË KOLONIALE LOTERIJ Verstand houdingscomité der Oudstrijders Kon, Ieperse Schaakkring EN TOCH zijn de meubels in de galerie A.V.D. Boterstr. 13. leper BETER EN GOEDKOPER. - HET YPERSCH NIEUWSBlz. 4 3-11-1931 horige week Woensdag bereikte ons hel droevige nieuws dat meester Eric Merle- vede ui de morgen schielijk overleden was Alhoewel we wisten dat hij sinds en kele tijd lijdend was had hij daarom nie; alle activiteit gestaakt in zijn zo ge liefde Vuurkruisenbond kwam die ma re toch eerder onverwacht. We hadden hem altijd gekend als een felle eik en niettegenstaande we wisten dat er voor njn ziekte geen genezing was. wilden we toch niet geloven dat hij door het nood lot zo plots zou getroffen worden Helaas, het onvermijdelijke is geschied een goed en rechtschapen man is niet mter. Zijn aandenken zal echter in ere bewaard blijven, vooral bij zijn vele oud leerlingen van de Stadsjongensschool. die hi; tijdens zijn lange leraarsloopbaan de lieide voor de vadergrond inprentte en bij zijn makkers uit de vuurlinie, waarvoor hij zoveel uren geofferd heeft om zich aan hun zaak te wijden. Maandag 11. had de begrafenis plaats. Een talrijke menigte had er aan gehouden •e ai gestorvene een laatste hulde te bren gen zodat de lijkdienst die te 9 30 uur in de St. Maartenskathedraal opgedragen werd dan ook indrukwekkend was. Benevens de vaandels met afvaardigin gen van de vaderlandse groeperingen der stad bemerkten we het voltallig bestuur van de plaatselijke Vuurkruisenbond met een talrijke schaar leden, alsmede de heer bestuurder en de leerlingen van de Stads jongensschool. waaraan de duurbare over ledene zo lange jaren verbonden is ge- we t als onderwijzer. '1 hernieuwen wij de eed die we sinds onze j terugkeer uit de gruwelijke wereldbrand i steeds hebben herhaald, dat u>e nooit zul- !len rusten altoor aan onze kameraden, 'echtvaardigheid zal gegeten worden. Gij. makker Eric, hebt nooit de vruchten mogen plukken ran uw heldhaftigheid en uw stre ven. Wij. evenals V. werden steeds gene geerd. onze daden gesteld in echte, onge kunstelde vaderlandsliefde werden nooit ge waardeerd. Daarom streden wij. zij aan zij. in dezelfde vereniging niet voor ons. maar wel. voor de ongelukkig sten. ge knak ten. gegazeerden. zieken en schamele we duwen. de meest benadeligde slachtoffers van het gruwel, dat zich oorlog noemt. Dit zullen we verder ten uitvoer en tot een goed einde brengen ten bate van de man nen uit de doodsbrigade die het meest heb ben geleden, die aan verdienste niets te kort komen. deze. die de gemeenschap alles verschuldigd zijn. De echte strijders en be werkers van de Zege. Achtbare Familie, in naam van het be stuur der Vuurkruisenbond leper en Om liggende. in naam van onze meer dan 1.800 leden, bied ik U de uitdrukking van onze oprechte en kristelijke deelneming bij het menselijk, onherstelbaar verlies van uw echtgenoot en vader, wij verzekeren U. dat de nagedachtenis van hem. die wij. evenals V. betreuren, bij ons allen in ere en nog meer in trouwe genegenheid, zal bewaard blijven. Trouwe Makkers Vuur kruisen, wij ver liezen hier beneden, een waardig Ere-Schat- bewaarder. maar Gods heilige Wil geschiede, wij blijven opzien naar zijn voorbeelden, wij blijven indachtig zijn streven en zijn Vuurkruisenidealisme. Eric Merlevede. trouwe kameraad uit de Vuurlinie, gewaardeerde Ere-Schatbewaar- der. in de herfst van uw leven ons ont rukt God lone U. om alles wat U in goed heid deed eens zien wij elkander terug, in het Land der Eeuwige Vreugde. Rust zacht Eric, trouwe goeie vriend Rust in Vrede. «Het Ypersch Nieuws» biedt aan Me vrouw E Merlevede en haar kinders. zijn innige deelneming aan. in de diepe rouw die hen zo zwaar komt te treffen De Heer Eric MERLEVEDE. Op het stedelijk kerkhof hield de h. Quaghebeur voorzitter van de Ieperse vuurkruisenbond. volgende toespraak Achtbare, bedroefde Familie, Trouwe makkers Vuurkruisen, Alhoewel wij er enigszins waren op voor bereid kwam toch als een donderslag de droevige mare Meester Merlevede is niet me'er. Wetenschap en geneeskunde bleven machteloos, vruchteloos ook de meest toe gewijde zorgen. Een voorbeeldig echtgenoot en vader werd weggenomen van zijn gezin dat hij toch zo innig lief had. Als echt kristen mensen hebt gij. achtbare Familie, deze beproeving aanvaard. Daar straks was de lijkdienst indrukwekkend. Wij allen baden vurig voor de zielerust van hem die ons te vroeg heeft verlaten en de droevige rouwstoet bracht het lijk van onze makker uit de Vuurlinie naar deze stille Dodenakker, het Ieperse kerkhof. Vooraleer het in zijn laatste rustplaats zal worden neergelegd aanzie ik het als een dierbare, alhoewel pijnlijke plicht, met enige woorden afscheid te nemen van hem. die wij. zijn Familie en zijn Vrienden uit de Vuurlijn, betreuren. Eric Merlevede, werd geboren te Brielen op 11 April 1891. Toen de wereldoorlog uit brak. Augustus 1914. was hij nog een ge lukkige jongeling van 23 jaren. Hij was niet dienstplichtig, maar de bijzondere lichting van 1915 bracht ook Eric in ons leger, samen met andere jonge mannen die zich nog bevonden in de laatste hoek van het onbezet gebleven België, of uitge weken waren naar Frankrijk en Engeland, waar zijn soldatenleven en opleiding tot oorlogsman begon. Op 8 Juni 1916 kwam hij op het front en werd ingelijfd bij het 10e Linie-Regiment, waarin hij verbleef tot 25 Februari 1918. om daarna over te gaan naar het 13e Linie-Regiment. Als jonge strijder stond makker Eric Merlevede twee jaar en half in de Vuurlinie en verwierf daar zijn vier frontstrepen De slepende invloed van een afmattend en uitputtend leven, die wij onverbiddelijk hebben onder gaan. bewijst nog eens te meer het te vroeg verscheiden van een betreurde frontkame raad. Ook deze reus die zoveel gevaren had ge trotseerd waarbij de dood hem zo menig maal ra'celings voorbij ging, die de moor dende stikgassen heeft overleefd, is thans neergeveld, als gevolg van het doorstane leed. opgedaan aan de zompige en bloedige IJzerbocden. Dan- heeft hij gestreden en wat hij daar heeft geleden weten alleen wij. de overlevenden. Hij was niet ten on rechte drager van het Vuurkruis, het enig kenteken van strijd en heldenmoed, het enig wacrdig ereteken van verdienste. Vanaf het ontstaan van de Ieperse Vuur kruisenbond. gesticht in 1935. teas Eric er een overtuigend lid van. Enige jaren nadien zien wij hem in het bestuur, waar hij tot schatbewaarder werd aangesteld. Veertien iaar lang. nam hij dit ambt waar en wij die hem van dichtbij hebben ge kend en aan het werk zagen, weten hoe plichtbeicust en nauwkeurig hij deze taak waarnam Op doktersraad moest hij alle werk staken en noodgedwongen was hij verplicht ontslag te nemen. Hoe menig maal heeft hij mij daarover zijn spijt uit gedrukt. Nu hij op pensioen gesteld was zou hij zich heel en gans hebben kunnen geven aan de Vuurkruisenzaak. die zijn ideaal was. Helaas, zegde hij. nu moet ik lijdzaam toezien, want... ik kan werkelijk niet meer. Om zijn uitzonderlijke verdien ste werd hij in een algemene vergadering tot Ere-Schatbewaarder uitgeroepen en hij was fier op deze spontane blijk van gene genheid ranwege zijn oud-frontmakkers. Eric, hier bij uw open graf en aIvoor Moeder Aarde waarvoor gij en ook wij alles veil hadden zich over V heen sluiten zal. NAKLANK ALGEMENE VERGADERING Een ongewone drukte was Zondag 1.1. In de D'Hondtstraat waar te nemen. Reeds vanaf 13 uur, trokken hele groepen Vuur kruisen en Strijders 40-45 op, naar de zaal Laplere toe, waar de algemene vergadering der Kantonnale afdeling der Vuurkruisen van leper en omliggende, plaats had. De ruime zaal was spoedig vol gelopen en te 14 uur precies, gaf onze Voorzitter mede deling, aan de toehoorders, van het plotse afsterven van onze Ere-Schatbewaarder Eric Merlevede en deed een warme oproep tot deelname aan de begrafenisplechtigheden. Hierop werd de naamafroeplng gedaan van de 39 afgestorven Vuurkruisen, die In de loop van het Jaar. uit onze rangen zijn weggerukt, hetgeen rechtstaande werd aan hoord, waarna de minuut Ingetogenheid. De Voorzitter opende vervolgens de ver gadering en drukte glimlachend zijn vol doening uit, voor de massale opkomst. De onverschilligheid heeft bij de Vuurkruisen afgedaan, dit bewijst de bomvolle zaal, ie der maal dat ze opgeroepen worden. Gezien het steeds stijgende ledenaantal dient het bestuur uitgebreid te worden. De Voorzit ter stelde de kandidaturen voor, van mak kers Henri Deroo en Camiel Gantois. die onder daverend applaus, respectievelijk tot 2e Ondervoorzitter en bestuurslid werden gekozen. Verder verontschuldigt hij, oud secretaris Arthur Garaln door ziekte belet en gaf tevens lezing van een telegram van Ere-Voorzltter Bernard Steverlynck, die op het laatste ogenblik, eveneens door ziekte niet kan aanwezig zijn, doch, die ln ge dachten met de Vuurkruisen en jongere kameraden 40-45 zal verenigd zijn. Daarna werd hulde gebracht aan Ere-Voorzltter Lucien Cambier, speciaal uit Ronse over gekomen om hier samen met zijn Jon gens te kunnen vertoeven en enkele uur tjes met hen samen te kunnen doorbren gen. evenals aan de Oorlogsverminkte Ro bert Carton, Voorzitter der Zusterafdellng der Vuurkruisen uit Ronse, die van de Ieperse Vuurkruisenbond zoveel heeft horen spreken, dat hij zich wilde overtuigen hoe zwaar onze bond weegt. Uitbundig werden belden toegejuicht, om nimmer te vergeten. De voorzitter vervolgde met een openbare hulde te brengen aan de leden, die levens lang hun verdubbelde frontstreeprente aan onze Vuurkruléfengemeenschap hebben af gestaan en driemaandelijks aan onze kas ten goede komen, namelijk de HH. Charles Steverlynck uit Kortrijk en zijn broeder Jules Steverlynck uit Buénos-Aires. Argen tina. waarbij ook nog de mJlde schenker uit Canada, makker Dekeersschleter, wordt aan toegevoegd. Deze solidariteit wordt door bestuur en leden, diep aangevoeld, wat be grijpelijk een daverend applaus voor gevolg heeft. Als slot van zijn inleiding maakt de Voorzitter het nieuw bestuur der Strijders 40-45 kenbaar en legt dit ter goedkeuring aan de vergadering voor. Zonder enige op merking worden allen gekozen en vervol gens definitief aangesteld. Secretaris Eugeen Dekeerle brengt breedvoerig verslag uit over de laatste algemene vergadering. Schat bewaarder Honoré GilUoen over de kastoe- stand die er nog nooit zo schitterend heeft uitgezien, waarna Makker Théo sprak over de werking van het N.W.OS. De Voorzitter dankte deze drie zwoegers ln pittige ter men. waarna hun een geweldig applaus te beurt viel. Vervolgens kwam Voorzitter Maurice Quaghebeur opnieuw voor de pin nen. Zijn toespraak stond ditmaal onder het motto Vuurkruisen, een verwoede aan val ls Ingezet. Vooruit met ons, ter zege praal Deze begon met de voorstelling van onze nieuwe Federale Voorzitter Kolonel Van Espen, een echte frontman en the right man on the right place Dit bewijst reeds zijn werking en herhaalde voetstap pen bil Ministers, enz. Na de onaantast baarheid der Vuurkaart te hebben verdedigd gaf hij. een sterk gedocumenteerd overzicht van wat hij noemde voorrecht ln oorlogs tijd. onrecht ln vredestijd die bij alle aan wezigen Inslag vond en ten volle werd be grepen. Hierop kwam de beurt aan de we duwen en ouderen van dagen De «.Schim van de IJzerpiotdeed opnieuw zijn Intrede in de zaal. Als een film werd de strijd en het lijden van de IJzersoldaat voor de ogen ontrold, zó Indrukwekkend, dat veel oud- IJzerbonken, zich niet weerhouden konden en lucht gaven aan... de weemoed. Tot slot ontplofte de atoombom. De nieuwe els op het provinciaal congres aangenomen, die ter goedkeuring aan het federaal Congres zal worden voorgelegd, onderverdeeld ln vier punten, werd aan de toehoorders kenbaar gemaakt, waarbij de kwetsuurstreep als ge- gazeerde met een Invaliditeit van 10 ver meerderd met 50 wordt geéist voor alle irimimi (5370) PWnMMnWPIM-JMHaHMMiOltMMMHIMMMMlL Vuurkaartdragers. Onnodig te zeggen, of dit gunstig onthaald werd, waarbij onze Voor zitter door zijn toespraak, een ovatie te beurt viel. die de ganse zaal op haar grond vesten daveren deed. Ja de aanval ls ver woed Ingezet. Als één man staan we kordaat achter onze leiders. WIJ wijken niet meer. Samen rukken we op Ter zegepraal Ere-Voorzltter Lucien Cambier voegde er nog een zeer gepast woord tot deze van 14-18, aan toe, waarna de nieuwe Voorzit ter van 40-45, Joseph Soete, een oproep deed en de verzekering gaf, tegen Nieuwjaar, honderden nieuwe leden te zullen tellen, mede marcherende, onder éénzelfde leuze, voor het Vuurkrulsenldeaal. De Voorzitter dankte sprekers en leden. Na nog enkele me dedelingen door de secretaris, hadden de belde prachtige tombola's plaats, waarvoor Ere-Voorzltters Cambier en Steverlynck, de milde schenkers er van, alsook de talrijke stadsgenoten die hun steentje hebben bij gebracht, onze diepgemeende dank. Deze heerlijke vergadering ging uiteen te 17 u. 11 NOVEMBER, ONZE GROTE ZEGEDAG Te 10 uur, bijwonen van de plechtige dienst ln de St. Maartenskathedraal ter nagedachtenis der gesneuvelden der belde oorlogen, alsmede voor de afgestorven In- valleden, Oud-Strijders en Gelijk gestelden. Vergadering ln ons lokaal te 9.15 uur, van waar wij de andere oud-strijdersgroeperin- gen zullen gaan vervoegen op de Kieken- markt. Daar zal de stoet gevormd worden om voorafgegaan door de Harmonie Ypria- na op te stappen naar de St. Maartenska thedraal. Te 11 uur hervorming van de stoet op de Vandenpeereboomplaatsneerlegging van kronen aan de Belgische en Britse gedenk tekens. alsook op het Frans kerkhof aan de Potyze. Plaatsen zullen voorbehouden worden ln de autocars voor alle leden. Te 13.15 uur banket der Vuurkruisen ln het Hotel Yprlana. Deelname der vrouwen en familieleden ten zeerste gewenst. Prijs voor de leden 60 fr. voor niet-leden 70 fr. Laat U onmiddellijk Inschrijven ln het lokaal, dit tegen 5 November uiterlijke da tum. Uitslag der trekking van de 15e schijf van Zaterdag 27 October 1951 De biljetten waarvan Eenheden het nr eindigt op winnen 0 5360 5.000 fr. 87460 100 000 fr. 1 66401 20000 "fr 29611 20000 fr. 10331 40.000 fr. 21631 20000 fr. 50141 20000 fr. 34341 20.000 fr. 0441 2.500 fr. 0851 2.500 fr. 253871 1.000 000 fr. 54381 20.000 fr. 6591 2500 fr. 321891 1.000.000 fr. 28891 20.000 fr. 2 86002 20.000 fr. 6252 10000 fr. 9652 2.500 fr. 3 26413 100.000 "fr 49353 40 000 fr. 4 57104 40 000 "fr 7264 2.500 fr. 584 1.000 fr. 5 75115 20.000 fr. 8215 5000 fr. 93325 20000 fr. 0335 5000 fr. 81565 20.000 fr. 8175 5 000 fr. 8 79406 20.000 Ir 90016 20.000 fr. 5516 2500 fr. 3336 10.000 fr. 34746 40.000 fr. 7066 5 000 fr. 92976 20000 fr. 186 1.000 fr. 7 9107 5.000 "fr 8517 2.500 fr. 7727 5.000 fr. 90657 100 000 fr. 214957 2.500.000 fr. 66667 100 000 fr. 29687 100 000 fr. 8 8 200 "fr 5748 2500 fr. 7688 5.000 fr. 9 09259 20.000 "fr 69 500 fr. 55379 40000 fr 11 NOVEMBER Voor de 34e maal ls 11 November een gezegende datum voor de oudstrijders 14-18. Hij ls zo groots van betekenis, dat alle oudstrijders 40-45 diezelfde dag aangeno men hebben, ten einde er de algemene oudstrljders-hoogdagvan te maken. Te leper, meer dan overal elders, zijn die feesten van geallieerd gehalte. De ge sneuvelden der entente-cordiale worden allen herdacht, ter gelegenheid van Indruk wekkende plechtigheden, die door het Ver standhoudingscomité Ingericht worden. Ie dereen die ons kan helpen moet het doen. Om, van die plicht bewust te zijn, ls het genoeg enkele minuten doof te blijven aan het huidige levenslawaai, en zich te herdenken... wat het nu zou zijn zonder die 11 November 1918 en volgende wapen stilstanden. Wat zijn oudstrijders mensen die ge hoorzaamd hebben aan het bevel van het Vaderland en de stem van hun geweten. Zij wilden geen oorlog en dus geen ere tekens. frontstrepen, enz... Maar vermits de aanval kwam, en ze zich verdedigd heb ben. hebben zij ook recht op de erkente lijkheid van het land. Op moreel gebied hebben zij recht op de eerbied van hun medemensen, wat duizenden, zo snel mogelijk vergeten. Ja, het doet ons dikwijls pijn aan 't hart. als wanneer onze oudstrijders-vlaggen voor bij trekken, veel mannen te zien die zich niet eens de moeite getroosten om een se conde hun hoed af te nemen. Een vlag vertegenwoordigt al de doden van een groepering. In de schaduw van haar plooien, trekt de schim van hem voorbij die eens uw schoolmakker, uw ge- buur. misschien uw vader of broeder was. in een woord, wie zou durven zeggen dat hij geen enkele dode kent, waarvan hl) spijt had hem te zien heengaan Het ls daarom, dat de hoofden ontbloot moeten worden, de uniform-dragers beleefd worden verzocht te groeten (hoewel het niet op hun orders staat). Die geste ls deze van de wellevendheid, waarvoor een goede staatsburger niet beschaamd mag zijn. Oud strijders, die niet in de stoet opmarcheert, groet de vlaggen, toont het voorbeeld. Leert dit aan uw kinderen, zij zullen fier gaan vertellen aan moeder en op school Mijn pa, heeft zijn hoed afgenomen voor de drapeaux van de oude soldaten Dit Jaar deed ons bestuur zijn gewone Inspanning om altijd beter te doen dan het vorige. De medewerking van al de groe peringen ls er. en stilaan worden al die verenigde krachten uitgewerkt tot de groot se 11 November hulde. Allen te zamen per r!J van vier, voorwaarts marsch Om 9.30 u. vergadering van alle oud- strijdersgroeperlngen op de Klekenmarkt. Voorafgegaan door de Harmonie Yprlana. optocht naar de kathedraal langs de Se minariestraat. Paterstraat, Boterstraat en Coomansstraat. Om 10 u. plechtige zleledienst voor alle afgestorven oudstrijders. Het zangkoor Richtenverleent zijn artistieke mede werking. In de kerk plaatsen de oudstrijders en familieleden zich ln de middenbeuken links en rechts, de scholen ln de kapel van O. L. Vr. van Thuyne. Commissarissen alleen, kunnen U Inlich ten en hebben het recht en de plicht U de voorbehouden plaatsen aan te dulden. Om 11 uur bloemenhulde der scholen en oudstrijders aan het Iepers gedenkteken. Optocht naar de Menenpoort, hulde aan het Brits gedenkteken. De scholen hebben hier aan hun dank bare plicht voldaan. Yprlana en alle oudstrijders nemen plaats ln de autobussen en auto's en vertrekken naar het Frans Kerkhof St Charles. Bloe menhulde. Om 12 uur wordt de stoet hervormd aan de Frenchlaan om een weinig later te de fileren voor de overheden aan het stadhuis. Iedere oudstrijder drage zijn verdiende eretekens Geen deserteurs Allen op post Om 13 uur gezamenlijk banket in Hotel Regina, waar makkers Desmui ons. voor 65 fr. een smakelijk, overvloedig noenmaal zullen opdienen. Na 8 November worden, onherroepelijk, geen Inschrijvingen meer aanvaard. Dit jaar zal er muziek te horen zijn tij dens het feestmaal, de spreekbeurten zul len door luidsprekers uitgezonden worden, zodat iedereen geen woord en geen noot zal verliezen, zelfs alswanneer hij met zijn neus en oren in zijn teiloor zit. Dit heb ben wij te danken aan de zoon van een oudstrijder, die ons spontaan dit aanbod gedaan heeft. Ieperllngen, bevlagt uw hulzen en ver geet de oudstrijders niet ln uw eerbetui gingen. 8 Personen die him auto's ter onzer be schikking stellen om naar St Charles te rijden zijn hartelijk bij voorbaat bedankt eu stellen zich op ln de Frenchlaan te 11 uur. de autobussen op het Hoornwerk. le ploeg K.I.S.K. - Oostende 2-8 2e ploeg K.I.SjK. - Oostende 5-5 Juniors K.I.S.K. - Oostende 3-5 4-0 voor de lokalen ln het eerste uur Maar het was slechts een strovuur. Ge leidelijk komt de degelijkheid en het ge halte van de bezoekers tot hun recht. We leven boven onze stand. Aan het tweede uur was de stand 5-3 voor ons. Maar dan hellen de uitslagen traag maar zeker naar de kant der noorderburen 5-6, 5j-10j, 6-12 om uiteindelijk op 7-13 te eindigen... Zie daar de taal der cijfers. Net als te Oosten de Status-Quo voor de le ploeg, terwijl de Heer Tryssesoone ons de Individuele overwinning voor de tweede ploeg bezorgde. Maar we kunnen niet genoeg onderlijnen dat de gereputeerde eerste klassers van de nationale competitie een heftige weerstand hebben ondervonden van onze tweede klas sers. Vooral valt het prachtig verweer van Mej. Devacht Ghislaine tegen een gerou tineerde Heer Gerits sterk op. Spijt haar nederlaag verdient zij onomwonden gecom plimenteerd. Maar de naam bleef schoon wapperen ln het clubbanier vermits onze geslepen ex-kamploen zijn partner in zijn valstrik lokte. Globaal genomen een zeer aangename en leerrijke verbroederingsavond. Bij de juniors hebben de zeekadetten de Inzet naar huls medegenomen met 3-5. Het moet gezegd dat de samenstelling van onze spelers slechts op het laatst kon ge schieden. De Clubs Het Paard van Troje College en Excelsior Atheneum, t tellen elk 4 man op. Onvoldoende getraind heb ben onze Jongens het er zeer knap afge bracht. We behielden een troost de Indivi duele overwinning te hebben behaald met Pierre Kelgnaert op het le bord. Vóór de kamp werd onze penningmeester de Heer A. Vandenhoven door onze voor zitter gedecoreerd en gehuldigd. De Oost- endse schaakclub sloot ook aan bij deze hulde en bood de gevierde een mooi gedicht en een corbellle aan. De bij'zondere afd. steekt Zaterdag van wal We ontvingen 6 inschrijvingen voor de Zaterdagwedstrijden. Zaterdag 3 e.k. wordt het startsein gegeven voor een 10 ronden lange onderlinge kamp. De eerste twee ko men samen met de anderen ln de tlnale voor het clubkampioenschap. Deelnemers, goed hell I Om 17 uur Baudewljn B - Vandeweghe Fr. Baudewljn M. - Cornardt N. Grlmonprez Morris - Comyn Jean. 3e Ronde Clubkampioenschap Phase A De heer Glts slaagde voor de le plaats in de 2e ronde de rollende Bulldozer een krachtig halt toe te roepen. De volgende ronde zal hij de aanval van de Jeugdkam pioen dienen af te slaan. Merkwaardig dat verschillende eerste klassers nog al sterk verspreid liggen en het lastig zullen heb ben om zich naar omhoog te werken. Matchen van Dinsdag 6 November om 20 u. 1) De wilde (2) - Glts (2) 2) De poorter (2) - Duhameeuw (2) 3) Devacht Gh. (2) - Devos R. (2) 4) Knockaert (IJ) - Devacht J. (1) 5) Bollaert (lj) - Dubrulle (1) 6) Grlmonprez O. (1) - Deroo (1) 7) Lemenu (1) - Pyck (1) 8) Pecceu y) - Verhamme (1) 9) Vandaele (1) - Decorte (1) 10) Gantois-N. (1) - Beernaert (1) 11) Benoot F. (j) - Gantois J. (1) 12) Vandenhoven (0) - Jude (j) 13) Baete (0) - Jaspers (0) 14) Grlmonprez A. (0) - Mennens (0) Reis naar Parijs Laatste oproep De penningmeester moet Dinsdag 6 Nov. e.k. in bezit zijn van het inschrijvingsgeld 645 fr. Haast U. want er blijven nog enkele plaatsen beschikbaar. Programma Zaterdag 10 Nov. Vertrek aiover Amiens om 12.30 u. aan het lokaal. Aankomst te Parijs om 18.30 uur. Zondag 11 Nov. H. Mis in de Notre-Dame. Om 11 u. défilé op de Champs-Elvsées (voor behouden plaatsen), 's Namiddags bezoek aan de tuinen te Versailles, 's Avonds vrij- Maandag 12 Nov. 's Morgens bezoek aan de fabrieken van de Manufacture de Sèvres Om 14.30 u. terugreis aiover Com- piègne. (4428)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4