FILM W ER E L D FERNANDEL YVES DENIAUD ANDREX GABY ANDREU MATNILDE CASADESUS I (BRINGING UP BABY) r Le g rand succes de CARY GRANT xa'uio que tout Ie monde voudra re voir. UIT DE PROGRAMMA'S CINEMA COLISEUM: LENTEPARADE met Judy Garland en Fred Astaire. Don Hewes en Nadine Hale vormen een geliefd danspaar. Nadine verbreekt ech ter haar contract met Don Hewes en ltat haar partner in de steek wanneer haar te Broadway een persoonlijke revue wordt aangeboden. Don vertelt echter aan zijn beste vriend Johnny Harrow, dat hij een uitstekende danseres kan vormen uit gelijk welke be ginnelinge Weldra is de beginnelinge gevonden Het is Hannah Brown, een jong zange resje in een klein café Don breekt echter bijna de frisse en eenvoudige charme van Hannah, daar hi' haar absoluut wil vormen naar het pa troon van de gesophisticeerde Nadine. In de hoop Nadine en Don terug bij el kaar te brengen organiseert Johnny voor hen beiden eèn souper. Nadine doet Don opmerken hoe hij van Hannah vruchteloos een copie van haar trachtte te maken Hierop geeft Don zich rekenschap van zijn vergissing en laat Hannah toe baar Realisation de HOWARD HAWKS A - „m ammmHET YPERSCH NIEUW S Blz 8 3-11- 1951 gekomen bij de verkeerde' Ze neemt Jack is de vennootschap te redden Van deze een= flir.k onder handen en verwijt hem ontmoeting maakt hij gebruik om hem ge. op lage wijze misbruik te hebben gemaakt luk te wensen om de trouw en de ver van de toestand Jack kan echter zonder kieëfdheid van zijn vrouw, veel moeite bewijzen en Lilli overtuigen En wanneer die avond Jack en Colette dat hij nooit een voet in haar kamer heeft zullen optreden in hun groot nummer aan et de Azuren Kust, hebben ze twee toe- Wanneer hij de woning verlaat, ont- schouwers meer de kapitein en Lilii. moet Jack de kapitein die er in geslaagd «Slaaf van de liefde» verhaalt ons de geschiedenis van een detecüef die zichzelf moest opsporen in een moordzaak, waaraan hij medeplichtig werd voor de liefde van een vrouw. Hij zal er tenslotte aan ten onder gaan. Danny Kaye en Corinne Calvet tijdens de uitvoering van een leuk nummer in de film Aan de Riviera zelf te zijn. Johnny, die Hannah voortdurend het hof maakt, geeft er zich rekenschap van dat Hannah erg verliefd is op Don- Na een schitterend succes in de pre mière van een nieuwe revue gaan Hannah en Don naar een Ziegfeld ontvangst waar Nadine optreedt Nadine ziet Don in de zaal. gaat naar hem toe en verklaart dat zij voortaan terug samen zullen dan sen. Zij voeren een van hun oude popu laire nummers uit en Hannah, die begrijpt waar Don's hart gebonden ligt. gaat wan hopig alleen naar haar hotel terug. Wanneer Don aldaar aankomt weigert Hannah hem te ontvangen- De volgende dag is het Paaszondag, en beiden hadden een afspraak gemaakt om aan de Paas- wandeling deel te nemen. Hannah is woest wanneer Johnny over de telefoon ir.eldt dat Don met een nieuwe danseres her haalt. Zij gaat naar Don's appartement en wordt er in de bloemen ontvangen- Johnny gebruikte de enige list. die het verhoopte resultaat kon geven. Weldra stappen Don en Hannah gearmd in de Paaswandeling. met Danny Kaye, Gene Tierney en Corinne Calvet. Bij zijn aankomst te Monte-Carlo wordt Kapitein Henri Duran niet alleen verwelkomd door de televisie, maar ook door zijn mooie vrouw Lilli en een hele boel bewonderaars. Onder hen bevindt zich ook Jack Martin en zijn vriendinnetje Colette. Daar Jack Martin vaststelt dat hij als twee druppels water gelijkt op de luchtheld Henri Duran, komt hij op het idee een sketch ineen te steken voor het nachtcabaret waar van hij de animator is, en waarbij hij de beroemde en elegante Franse vliegenier zal imiteren. Intussen heeft de kapitein van zijn vennoten Lebrix en Forel vernomen dat een belangrijk contract door hun rivaal Periton werd verbroken, zodat Duran zich verplicht ziet onmiddellijk naar Londen te vertrekken om daar het nodige geld bijeen te krijgen teneinde de vennootschap te redden. Opdat Periton van hun plannen onkundig zou blijven, wordt Jack aangeworven om de rol te spelen van de kapitein. Jack is het hiermee eens doch op één voorwaarde Lilli mag hier van niets te weten komen. Ze houden zich nochtans niet aan hun woord en brengen Lilli op de hoogte. Colette die intussen vond dat Jack wat al te veel naar haar zin rond Lilli draaide, wil zich wreken door met de kapitein te flirten. Wanneer ze echter vaststelt dat haar lievigheidjes in werkelijkheid door Jack worden aanvaard, geeft ze hem een oorveeg en laat hem in de steek. De kapitein heeft zich bedacht en zal niet naar Londen gaan. Hij komt terug op het ogenblik dat Jack weggaat, dit alles onder de ogen van Periton die niets gemerkt heeft. Diezelfde avond begeeft de kapitein zich in de slaapkamer van zijn vrouw. Eerst meent Lilli dat het Jack is. doch, wan neer ze merkt dat het eigenlijk haar man is, betuigt ze hem onomwonden haar vurige liefde. De kapitein meent echter dat al die kussen voor Jack bestemd zijn. en woedend ver laat hij de kamer. De kapitein gaat beseffen dat zijn vrouw hem voor 't lapje heeft gehouden, en om zich hierover te wreken, belt hij haar op en tracht haar te overtuigen dat hij zopas uit Parijs is aangekomen. Lilli is buiten zich zelve van schrik wanneer ze bedenkt dat haar liefdevolle ontboezemingen terecht zijn CINEMA CAPITOLE: AAN DE RIVIERA CINEMA OUD IEPER: DE ONMOGELIJKE MR BEBE mei Katharine Hepburn en Cary Grant. David Huxley, professor in de dierkun de aan hel Museum van New-York, werkt reeds vier jaar aan de wedersamenstel- ling van het geraamte van een bronto saurus. Hii is verloofd met zijn secreta resse Alice Swallow, en hun huwelijk is vastgesteld net op de dag dat vanuit China net allerlaatste been moet toeko men, om het geraamte volledig te kunnen reconstrueren. Tijdens een partijtje golf met de voor aanstaande advocaat Alexander Peabody verneemt Dt.vid dat een zekere Mrs Rand. een rijke kliënte van de advocaat, bereid is een som van een millioen dollar aan het Museum te schenken. Meteen leert David Susan Vance kennen een mooi, ri k maar ook erg verwend meisje. Ze zal letterlijk David's leven vergallen. Ze begint met zijn auto voor de helft te ver nietigen. zodat David haar achterna zet. en daarbij Peabody en de gift van de rijke dame vergeet 's Avonds tracht David zijn vriend terug te bereiken. Hij begeeft zich naar het Ritz-Flazahotel. waar hij echter Susan ontmoet, die een schandaal verwekt en zii.i -.est stuk scheurt. Susan verplicht David haar te vergezellen tot op het ap partement van haar tante, met het gevolg dat tie .ionge professor eens te meer Pea body mist. Susan stelt hem evenwel ge- rus' en zegt dat ze het beloofde bedrag wel bekomen zal. Doch wanneer ze David v<«-voegt voor het huis van Peabody, vindt ze niets beters dan met stenen de ruiten uit 'e werpen om de aandacht van de acGocaat te wekken. Beiden zijn verplicht weg te vluchten vooraleer Peabody hun aanwezigheid bemerken kan. De volgende dag komt het been uit Chi na toe. Susan belt David op om hem te zeggen dat ze een luipaard ontving, op gezonden door haar broer, en dat ze zijn hulp behoeft. David weigert te komen, maar wanneer Susan zegt dat ze in groot gevaar verkeert, snelt hij naar haar toe. Wanneer hij in haar woning komt be merkt hij dat ze aan het spelen is met een getemde luipaard. De toestand wordt al langer hoe spannender, en David aan vaard* Bébé de luipaard, per ai^to naar het buitengoed van Mevr. Rand, die toe vallig Susan's tante is, te brengen. Bébé weet echter te ontsnappen, precies op het zelfde ogenblik dat ook een gevaarlijke luipaard uitbreekt. Daar komt dan nog een wildjager, Applegate bij te pas iemand die hoopt de som van Mevr. Rand te bekomen om een expeditie te kunnen inrichten. Tante Elizabeth treft David in haa appartement aan. en Susan doet haar geloven dat hij een vriend van haar broer is en aan geheugenstoornissen lijdt. Tot overmaat van ramp blijkt daarbij nog dat het bewuste been uit China ver dween de hond liep er de tuin mede in. Di Digby doet Susan en David aanhouden, en de jacht op de luipaarden wordt voort gezet Uiteindelijk wordt de gevaarlijke luipaard terug in zijn kooi gestopt, Bébé wordt weer aan Susan geschonken en, in de tuin van David vindt men het been weer. David is thans terug in zijn mu seum en verzoekt Susan hem voortaan met rust te laten. Maar Susan valt in het mu seum van een ladder en komt midden de beenderen van de Brontosaurus te recht. Terwijl David haar tracht te red den uit die berg beenderen, begrijpt hij meteen dat hij dit aantrekkelijk meisje bemint. In de film Aan de Riviera speelt Danny Kaye terzelfdertijd 2 rollen deze van een Franse luchtheld en tevens van een cabaretartist. We zien hem hier als de Franse kapitein met zijn bekoorlijke vrouw (Gene Tierney). CINEMA CAPITOLE: SLAAF VAN DE LIEFDE met Lee J. Cobb en John Dali. Howard Frazer heeft een revolver aan gekocht om zijn lichtzinnig jong vrouwtje Lois, die van hem gaat scheiden, te do den. Doch Lois vindt het wapen. Ze be grijpt dat haar man haar wil van kant maken, en belt Luit. Ed. Culten op, een man van de criminele politie, met wie ze een geheime verhouding heeft. Terwijl Ed tracht haar tot bedaren te brengen, komt Frazer thuis om zijn mis daad te plegen. Door paniek overmeesterd, doodt Lois haar man met het wapen dat hij tegen haar had willen gebruiken. Ver schrikt door haar daad. smeekt Lois Ed haar te helpen de misdaad te verbergen en het lijk te doen verdwijnen. Ed. die medelijden heeft met de jonge vrouw, be looft haar te helpen Hij verneemt dat drie uur tevoren. Frazer zijn wagen heeft gestald bij het vliegveld om aldus zijn alibi op te bouwen op het ogenblik dat hij Lois ging neerschieten. Ed neemt de ge legenheid te baat om het lijk te vervoe ren en het te verstoppen op een duistere plek nabij het vliegveld, om aldus te doen geloven dat Frazer werd overvallen ter wijl hij wachtte op het vliegtuig. De detectief Andy Cullen. de jongere CINEMA OUD IEPER: BONIFACE SLAAPWANDELAAR met Fernandel. De heldendaden van Mr Boniface in de zaak van de gang des tractions avant hebben rijke vruchten afgeworpen. Hij is thans detective in het grootwarenhuis Berthès waar zijn moderne methoden furore maken. Hij heeft echter een groot gebrek dat hij zelf niet kenthij is namelijk slaap wandelaar en telkens met de volle maan. gaat hij langs daken en door goten de warenhuizen plunderen, waar hij hel toe zicht heeft. Over dag zoekt Boniface, de tectief. de Boniface, slaapwandelaar op. Hij plaatst zichzelf allerhande valstrik ken. die hij 's nachts onbewust ontwijkt, doch waaraan zijn oversten zich laten vangen... Toevallig bemerken drie leden van de vroegere gangsterbende het gebrek van Boniface en zij besluiten er voordeel uit te halen. Zij verwijderen de knecht van de detectief en stellen een van hun man nen in de plaats. Wanneer Boniface dan zijn nachtelijke wandeling begint, volgen de drie bandie ten hem. niet zonder gevaar voor hun leven. Zo leggen ze kilometers en kilometers af. tot in de kamers van het Grand Hotel, waar Boniface, onbewust de mooie Stella gaat opzoeken, die hij overdag 'bewust het hof heeft gemaakt. Alhoewel deze nachtelijke tochten niet zonder gevaar zijn. wrijven de gangsters zich in de han- broer van Ed, wordt echter samen met zijn broer aangeduid om het onderzoek te leiden in de zaak Frazer. Ed doet al het mogelijke om het spoor van zijn jon gere broer in de war te sturen, terwijl Lois de ontroostbare weduwe speelt. Tijdens het onderzoek, verneemt Ed dat een wijnhandelaar gedood werd met het wapen dat hij van een brug had gewor pen de nacht van de misdaad. De beide detectieven volgen het spoor van de revolver en belanden bij een vis ser. Nito, de zoon van de visser bekent vrij spoedig dat hii de wijnhandelaar vermoord heeft, en Ed tracht hem insgelijks de moord op Frazer in de schoenen te schuiven. Andy is echter tamelijk sceptisch ge stemd over deze laatste beschuldiging, en hij begint vermoedens te koesteren tegen zijn broer en Lois. Ed en Lois weten dat ze ontdekt zijn. Ze zullen vluchten, doch Andy slaat alarm en na een bewogen achtervolging, worden de twee schuldigen door de politie aan gehouden. Ed en Lois worden voor de rechtbank gedaagd. Wanneer Ed merkt hoe Lois nu tracht de advokaat van de verdediging te verleiden, begrijpt hij... doch te laat, he laas. hoezeer hij de speelbal is geweest van deze gewetenloze vrouw. den Op deze manier wordt het grote warenhuis bijna volledig geplunderd, wanneer de derde nacht Boniface plots ontwaakt in het bed van een mooie vrouw, daar een woedende echtgenoot hem bedreigt Boniface trekt zich hals over kop terug, om zijn werkelijke knecht terug te vinden, die hem van het ganse komplot op de hoogte brengt. Alleen luisterend naar zijn moed en zijn duizeligheid over winnend. klimt Boniface op nieuw in de goot. om na een spannende achtervolging, de ban dieten in te rekenen...

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8