FILMWERELD Drukkerij Dumortier UIT DE PROGRAMMA'S Wilt U een goede VULPEN, VULPOTLOOD of KOCELSTYLO wendt U in vertrouwen ter Boterstraat IEPER HET YPERSCH NIEUWS Biz- 8 1-12-1551 handeld. verandert het gebergte plotse- in vrede sterven. ling in de paradijsachtige vallei van de Voor Kim, die met Roodbaard naar de Rivier van de Pijl». Zijn tocht naar de vlakte terugkeert, tekent zich een schit- Tolmaaktheid is ten einde. De Lama kan terende toekomst af in het Grote Spel ■en toneeltje uit Souvenirs Perdusmet Suzy Delair en Pierre Brasseur. Ziet U naar de kwaliteit Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet U naar de prijs Dan kunnen wij U het goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf 60 fr. Keus naar ieders beursKomt zien zonder verbintenis CINEMA OUD IEPER: LE TAMPON DU CAPISTON met ReUys, Jean Tissier, en Pauline Carton. In de Guide Michelin aan het woord Saint-Oloron zult U volgende aanduidin gen vinden Saint-Oloron, hoofdplaats van het kan- Ion, 10.000 inwoners, post, telegraaf, tele foon, geschiedkundige monumentengeen bezienswaardigheden geen. En U besluit dat Saint-Oloron een droe vige stad is. U vergist zich. Want de Guide Michelinspreekt niet over het verleden van Saint-Oloron En dit verle den was schitterend... Rond de jaren 1900 was het 11e Jagers te paard te Bourbaki, de kazerne van Saint-Oloron ingekwartierd. Zijn bevel hebber was Fourcadet. Het was een op geruimde man wiens avonturen beroemd waren. Hij had als ondergeschikte Kapi tein Reverchon. Ongelukkig zat deze geplaagd met de vreselijkste zuster welke men kan inden ken. Mejuffer Hortense was een oude vrijster welke haar wraak koelde op de ordonnancen van haar broer. Zij was de nachtmerrie van Bourbaki. En de grootste straf voor een jager te paard was als tamponbij Kapitein Reverchon gezonden te worden. Op een dag overkwam Isidore Cochu, een brave buitenjongen, dit ongeval. Zijn enige troost was dat hij Melanie, een bui tenmeisje, welke meid was bij de Kapitein, weervond. Maar zijn vreugde was van korte duur. Hortense verschijnt ten tonele. En Cochu werd onder het werk begraven, want de bevelhebber Fourcadet was uitgenodigd en Hortense hoopt dat hij van de gele genheid zal gebruik maken om haar hand te vragen Helaas... Bevelhebber Fourcadet vraagt Hortense niet ten huwelijk en verlaat woedend het huis. Door de stommiteiten van Cochu is alles mislukt. Cochu wordt onmiddellijk naar de kazerne weergezon- den. Ondertussen maakt de notaris Poupo- net aan Hortense bekend dat soldaat Lor- mois drie millioen erft. Lormois is de se- kretaris van de Kapitein en bemint diens dochter. Yvonne. Doch hij heeft uit schuchterheid nog niet met zijn overste durven spreken. Door een misverstand denkt Hortense dat Cochu de drie millioen erft. Zij tracht zich te doen huwen door Cochu en ver troetelt deze. De Bevelhebber is eindelijk besloten en vraagt Hortense ten huwelijk. Tot zijn grote verwondering wordt hij afgewezen. Hij verdenkt Lormois ervan Hortense te hebben verleid en doet deze gevangen zetten. Intussen, tot groot schandaal van de Kapitein, leeft de gedemobiliseerde Cochu als een prins in het huis van Hortense. Er wordt zelfs een bal gegeven om hun ver loving aan te kondigen. Tijdens het feest verneemt Fourcadet dat hij de plaats heeft moeten ruimen voor Cochu. Een achtervolging doorheen de balzaal is hiervan het gevolg. Cochu's dagen zijn in gevaar. Hij wordt gelijk tijdig door de sabel van de Kapitein en door de pistolen van de Bevelhebber be dreigd. Melanie wil hem verlaten en Co chu weet niet meer van wat hout pijlen maken. Doch einde goed alles goed. De notaris maakt het misverstand bekend. Hortense huwt de Bevelhebber. Lormois zal einde lijk de hand van Yvonne durven vragen. Wat Cochu betreft, deze keert in zijn dorp weer aan de arm van Melanie. OM UIT JE VEL TE SPRINGEN Jonge man (tot boodschapper) heeft miss Brown gezegd toen je haar m'n ruiker hebt gegeven Boodschapper Ze zat naast een knap jong heertje op een canapé en zeiJi®' my. jongen, zal ik een mooie bloem in e knoopsgat steken SCHRIK Hij En daar stonden wij vlak tegen over elkaar in de jungle. Ik en de tijger- Zij En bang dat ge alle twee waart, zeker DE REDEN En hoe stelt het uw vriend Jules vraagt Fons Kasper aan Lowie Snorke die hij een Zondag na de kermis tegen kwam Zwijg mij over hem, antwoordt Lz>~ wie. Ik geloof dat hij er over denkt te trouwen. Dat kan nietroept Fons uit. En waarom niet Een man die nadenkt trouwt niet- DOKTERSRAAD Pier Krol, die een gevangenisstraf va® 6 maand uitzit om iets gedaan te hebben dat hij volgens de wet niet mocht doen- voelt zich niet goed en laat zich s mor gens opschrijven voor een bezoek aan dokter. Als de geneesheer hem grondt* onderzocht heeft, zegt hij tot Pier Gij hebt een beetje influenza, t niet erg, maar denk er aan vooral oie op straat te lopen met dit gure weer En Pier kon het weer aftrappen naaij zijn cel. DAT IS T j Jeanneke gaat naar de post en vraagtj Is er misschien een poste-restanWj brief voor mij Onder welke letter A. J. B. 11. J 't Spijt me, maar er is wel een n>0| A. A. J J. B. B. 11. 11. Dat is 't, mijn verloofde stottert- De oude Lama zal het oord der levenden verlaten, zijn tocht naar de volmaaktheid is ten einde... Een toneeltje uit «Kim», met Errol Flynn, de kleine Dean Stockwell en Paul Lukas. troleumschepen die hij tot zinken brengt De bevelhebber van de onderzeeër, ka pitein Molter. kidnapt in volle zee op een jacht met behulp van de zorgeloze Madeline Brenner, weduwe van een Duitse officier, de Duitse natuurkundige, Adolph Guernitz, uitgewekene naar de Verenigde Staten. Wanneer Madeline merkt hoe von Mol ter gehandeld heeft, voegt ze zich bij Brett, die gevangene is op de onderzeeër, evenals Dr Guernitz. Maar Young slaagt er in inlichtingen te geven aan Amerikaanse kruisers die de onderzeeër in beslag nemen en hem tot zinken brengen. DROOG Dame (verontwaardigd) Ik heb een vlieg in uw krentenbrood gevonden. Bakker (tot zijn knecht) Piet, geef Mevrouw één krent OP AFSTAND Vader (gewapend met een stok) Jon ge man, ik zal U leren mijn dochter het hof te maken Jonge man Dat zal me een waar genoegen zijn. Mijnheer, maar liefst houd ik mij voor een schriftelijke cursus aan bevolen. HISTORISCH GEBOUW Gids (voor historisch gebouw) Dit gebouw staat er nog als zeshonderd jaar geleden. Daar is uiets aan veranderd. Toerist Dan moet dat van de zelfde huisbaas zijn als de mijne. DE NATUURLIJKE POSE Mijnheer en Mevrouw Dingens beslo ten zich te laten fotograferen. Toen re gereed stonden, zegde de fotograafj Mevrouw, leg uw hand op de schou der van Mijnheer, dat lijkt natuurlijk. Het zou nog natuurlijker zijn. ant woordde Mijnheer Dingens, als ze haar hand in mijn zak stak. De geheimzinnige onderzeeërtoont ons een beeld van het leven op een duikboot, hier voor het geval een piraatschip. Marta Toren treedt in deze film op, naast Macdonald Carey en Robert Douglas. UN IM A OUD IEPER SOUVENIRS PERDUS aal Bernard Blier, Pierre Brasseur, Sbt Delair, Daniele Delorme, Mwige Fenillère, Yves Montand, Francois Perier, Gerard Philipe en Armand Bernard. Parijs... XVe arrondissement... rue des SCorillons.een geweldig groot gebouw: Gevonden voorwerpen Verloren, vergeten, verlaten voorwer pen... welke men zal komen halen of wel ke daar voor altijd blijven. Tussen de laatsten zijn er verschillen de. welke een geschiedenis hebben... Een sentimentele geschiedenis Een klein Egyptisch beeldje was ge tuige van een grote liefde. Een man en een vrouw vonden zich weer. na een scheiding van tien jaar... Leugens om de wrede waarheid te verbloemen... een lief denacht vol herinneringen... daarna een nieuw vertrek, een nieuwe scheiding wel ke slechts weinig hoop achterlaat... Een vrolijke geschiedenis... De politieagent en de straatzanger zijn keiden verliefd op de mooie kruidenier- ster. Zij heeft een zoon dewelke zijn viool mishandelt, maar in dewelke de politieagent zogezegd een wonderkind ziet om de gunsten van de kruidenierster te bekomen. Nochtans is het de straatzan ger welke de uitverkorene is. terwijl de politieagent zich zal moeten tevreden stel len met de viooL Een hartroerende geschiedenis Een heel jonge vrouw, haar leven moe. wil zich in de Seine werpen... Op het laatste ogenblik treedt een man tussen haar en de dood, niet uit plichtsbesef of uit medelijden, doch omdat hij uit een gekkenhuis ontsnapt is en door de politie opgejaagd wordt, hij heeft deze vrouw nodig om zich te redden... En het is met een kleine versleten pels de enige getuige van het drama dat hij haar wurgt, juist op het ogenblik dat zij de levenslust weervond. Een zotte geschiedenis Een kluchtig misverstand, tijdens het welk een verbeeldingrijke en lieftallige jongman zwart beest van een eerbare familie zich tevergeefs van een lastig geworden verovering tracht te ontdoen, wordt ons verteld door een dodenkrans. in glazen parels. Vier geschiedenissen, vier lotsbestem mingen... vier voorwerpen tussen zoveel anderen, dewelke voor altijd hun geheim zullen bewaren... CINEMA CAPITOLE: KLM met Errol Flynn, Dean Stockwell Paal Lukas en Robert Douglas. Indië 1885. De jonge Kim, die zich een echte Hindou waant is in werkelijkheid de wees van sergeant O'Hara en van een Engelse verpleegster. Mahbub AU. genaamd Roodbaard. doet onder de mom van 'n paardenhandelaar aan spionnage voor rekening van Enge land. Hij gelast Kim een boodschap te dragen naar Kolonel Creighton. Onderweg ontmoet Kim een oude Lama van wie hij de dienaar wordt. Bij de kolonel aangekomen wordt de ware iden titeit van Kim ontdekt. De officier wil de knaap dan ook in het regiment hou den. Dit is echter niet de wens van Kim. doch de Lama aan wie hij zich ten zeer ste hechtte geeft hem de raad bij de men sen van zijn eigen ras te blijven, en over tuigt hem ook zijn studies ernsUg op te vatten. Roodbaard vindt dat Kim alle kwali teiten bezit om deel te nemen aan het Grote Spelvan verspieding en Lurgan Sahib wordt belast Kim op te leiden in de geheimen van zijn toekomstig beroep. De oude Lama vertrekt alleen op zoek naar de t Rivier van de Pijlwelke vol gens hem de gave der zuivering bezit. De kolonel verneemt dat in het Noor den een opstand wordt voorbereid en dat de rebellen door de Russen geholpen wor den. Kim wordt een boodschap gegeven die hij moet overmaken aan Hurree Chunder, een ander agent die een onder zoek moet instellen inzake de gedragin gen van twee zogezegde Russische geolo gen. Onderweg ontmoet Kim opnieuw de Lama en beiden reizen samen. Ter be stemming aangekomen stelt Kim vast dat Chunder vermoord werd. Hij besluit de opdracht dan zelf uit te voeren. Daar de kolonel zonder nieuws blijft betreffende Kim geeft hij Roodbaard op dracht de knaap te gaan zoeken. Kim en de Lama werden door de beide Russen als dienaars aangenomen, doch wanneer een agent der rebellen de geologen komt vervoegen wordt Kim ontmaskerd. De knaap wordt op het laatste nippertje door Roodbaard gered. Samen verijdelen zij de plannen van de vijand en verhin deren aldus de opstand. In de verwonderde ogen van de Lama, die door de geologen zwaar werd mis- CINEMA COLISEUM: DE GEHEIMZINNIGE ONDERZEEER met Macdonald Carey, Marta Toren en Robert Douglas. Brett Young, een spionnage officier bij de Amerikaanse marine is op het spoor van de Duitse onderzeeër die aan de kust van Zuid-Amerika gevlucht is. in plaats van zich over te geven toen Duitsland gecapituleerd heeft. De onderzeeër ravitaiUeert zich in ma- zout in voUe zee van de geallieerde pe- Errol Flynn, zoals hij in de film Kimoptreedt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8