V13 l SPORTMANNEN Het Ypersch Nieuws Ontvangsten 8.466.989 fr: Jean-Pierre VAN DEK BOSSCHE BROPWEBS r I kroniek van k.v.c.s. yprois de ploegen* Kerstdag en Nieuwjaar naderen snel. De tijcfis daar een goede fles in huis te hebben Wendt U daarom bij de Cerclist die van 8 DECEMBER a.s. af, een winkel opent in de Rijselstraat, 59, te IEPER Wijnen Cr Likeuren - Koffies en thé «La javanaise» Beste waar Voordelige prijzen gl SPORTA IEPER TURNEN KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 9 DECEMBER Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 12 3 deelnemers met 12 punten, elk 571.521,80 fr. 102 deelnemers met 11 punten, elk 10.085,70 fr. 1235 deelnemers met 10 punten, elk 555,35 fr. S HET YPEKSCH MEOWS» BH 7 8-12-1951 DE FILM VAN DE WEDSTRIJD. Van boven naar onder. 1- Onder het lachend oog van scheids rechter Deloof drukken de kapiteins Emiel AUeman en Camiel Dumalin elkaar de hand, vóór de opgooi. 2. De Boi heeft het Ieder kunnen bemach tigen en zijn schot kent geen genade- U-0 voor K-V.CjS.Y.) 3. Een mooie houding tan stopper Mail- liard die met het hoofd zijn kamp ont zet. terwijl Briek Derous uiterst rechts glimlachend toeziet- 4. Niettegenstaande een wanhopige sprong van Leire, op de voorgrond, ontzet Soe- nen machtig met het hoofd. 5. Een inooie tussenkomst van Pol Ver- hacghe, die de bal zal bemachtigen vóór de aanstormende De Boi. 6. Een flinke heading van Carpels (mid den). De bal komt echter in een kluwen van spelers terecht, waar we Ketels, De- bruyne, Vandenbossche en Ennaert her kennen. 7. Een nooit-afgevende De Boi holt het Ieder achterna. Pol Verhaeghe zal echter nog de bal kunnen bemacht'gen. (Vervolg) «aan echter allerminst samen. Een kant- half kan slechts het ene of het andere doen Ennaert deed het eerste en hierdoor sprong een steek in het t gesaustsys teem der gesternden. Parrein kon zich ongebreideld uitleven en straffeloos voor White Star geschiedde dit allerminst. Verhaeghe en Ennaert gaven we wat hun toekwam In geringer mate en om hun tweede speelhelft verdienen ook Debruy- ne als brekeren Ketels, al schikt de backplaats (gestalte en stijl) hem minder dar. de meeste der vele andere plaatsen die hij reeds bij W S. I. betrok. Hoe fel onder het gewone peil acterende ook. toch aarzelen we nirt de Cercle-aanvallers merkbaar de betere te noemen van De- witte en Cie en de Minneplein-backs, kwantitatief de meerdere, heel wat lager aan te slaan dan Derous en consoorten, Deze zin verrechtvaardigt duidelijk de uitslag waarop de eerste groteIe- Perse derby 51-52 gefilmd door het huis D Pyck en begunstigd door een echt voet balweertje eindigde. Onderlijnen we nog dat geen voordeel verbonden bleek aan net door Cercle winnen van de toss en tevens de uitzonderlijke kalmte, die heer ste in de rangen der toeschouwers. Ziehier nu tot slot de essentiële tech nische gebeurtenissen alsook een woord- je over de arbitrage S. leper iW in aanval en V in defen sie). De tot de laatste ogenblikken ge heim gehouden Sterren-formatie vooraf bijeengeroepen in het Hotel du Sultan tag er als volgt uit Verhaeghe Verleure E. AUeman Debruyne Ketels Ennaert GriUet G. Slosse Leire Doolaeghe Dewitte Maraldo De Boi Vandenbossche Carpels L. Parrein CaUliau Vanbeselaere R Soenen Mailliard Derous Dumalin C. K.V.C.S. Yprois CW in aanval en M in v crdediging) DE DOELPUNTEN: le min.Ketels intercepteert slecht een pass van Vanbeselaere. De bal komt via de .oet van de White Star-back, bij Vanden bossche. die inzendt De Boi is er als de kippen bij en verrast met een vlijm scherpe demarrage Debruyne. Verhaeghe komt toegesneld, maar staat machteloos (1-0). 21e min.Een center van Vandenbos sche. De Boi. die zich op het ogenblik dat de bal vertrok verder van de doellijn be vond dan het leder, doelt onhoudbaar, doch referee Deloof heeft onbegrijpelijk buitenspel gezien en kent de goal niet toe. 36e min.Carpels aan het drijven wordt dicht van het doelhout foutief aangevallen door Alleman en verliest zijn evenwicht. Aangezien de foul bedreven werd in de rug kan van obstructiegeen spraak zijn en waar het verder een reuzekans is die voor Cercle teloor ging. is het zeer logisch dat de scheidsrechter het straf- schoppunt aanwijst. Al meer dan eens kregen Prezen Seys' mannen een penal- 'y te nemen tijdens een derby. Parrein "olast zich met het nemen van de schop. Met de rechtervoet viseert hij de linker benedenhoek en keeper Verhaeghe krijgt geen kans om de voor White Star nete lige situatie op te klaren (2-0) 37e min.De gesternden hebben terug opgezet en de bal tot bij C. Dumalin ge bracht. De Cercle-kapitein stuurt het dingenhet veld in bij Carpels, dewel ke met een boogje voorzet In de richting an Maraldo Het leder dreigt buiten de krijtlijnen te zullen rollen, maar Bobke bemachtigt het nog net op tijd en be dient de lichtjes naar links uitgeweken De Boi ParreYn heeft heel gevat de mid denvoorplaats ingenomen en krijgt op ven vijftal meter van de fatale streep de bal toegespeeld. Omringd door een drle- al rivalen jaagt hij zonder dralen met de linkervoet het leder tegen de netten (3-0). Geen enkel tegenstander raakte bij dit foelpunt de bal DE SPELLEIDER. De Heer H. Deloof OR. C. S Brugge) maakte alhoewel sportiviteit hoogtij vier de een kwistig gebruik van zijn fluitje- 't Was immers een derby en hij nam geen risico Over het algemeen genomen kon ten we hem goed volgen Alleen bij 't be oordelen van bepaalde offside-gevallen ging dit minder goed Wij zijn er van overtuigd dat indien hij geholpen ware eewQrden door officiële linesmen hij dienaangaande vaak andere beslissingen zou hebben getroffen. Hie Spec.S. K. Vlamer. - K V.C S.Ï 0-14 "Shdermaal een overwinning met dub bele cijfers. Aanvankelijk verging het de Cerclemannen niet te best. Ossieur en maats schenen weinig op dreef en de Sportkringers hadden zonder de briljan te tussenkomsten van keeper Dehollander ia 10 min spel met 2-0 kunnen leiden. De Cercle - doelwachter hield zelfs een strafschop uit zijn koorden. Opeens sloeg de machine echter aan en toen stond er «een maat meer op. Reeds aan de rust hadden de localen een 0-6 deficit. De goals werden aangetekend door Deplancke A (6) Callens A. (3). Dewulf R. (2). Ver- =rhaeve G Bruneel W. en een Sport- kringer (1). Het doelpunt door Bruneel gelukt draagt het nummer 100. De ver dienstelijkste Augustinusmannen waren De Ruddere L.. Deplancke A« Dehollan- dei R.. die feitelijk slechts gedurende het eerste kwartuur werk had. Callens A uitstekend bij het nemen van hoek schoppen en Verschaeve G dewelke zich aan het heropwerken is. Kad B: S.K. Vlam. - K.V.CS.Y. 1-3 Een deugddoende overwinning voor Goemaere W. en maats die aan de poos met 0-2 in voorsprong leefden. Voor K. VC-SY. scoorden: Pyck W Beele J en een back van S. K. Vlamertinge. Pyck W. en Noterdame G. waren de beste Cercle- kleppers. ZONDAG AANSTAANDE Een gevaarlijke verplaatsing naar R. C. Harelbeke staat voor de boeg van het fanionschlp. De Ratjes zi;n aan huis be slist te duchten en dit vooral omwille van hun rotsvaste verdediging. Oud-beroep- speler en doelwachter Vanelslander is bekwaam de beste voorhoeden het zwij zen op te leggen. Zal hij door de rood- witten tot een knieval worden verplicht Dat Soenen verder maar goed opportu nist Vercruysse in de bril houdtOpge past 1 De match vangt aan te 14 45 uur. We verwachten dat opnieuw een hele ka ravaan supporters zullen meereizen en tevens dat Cailliau en maats voortreffe lijker hun plan zullen trekken dan vorige speeldag. De scholieren gaan op bezoek bij B. S- Poperinge (9.30 u.) terwijl de Ieperse voetballiefhebbers op de Stade Yprois kunnen gaan genieten van 9.30 u.Kad A K.V.C S.Y - W S Hout hulst 11 u. Kad. B K.V.C.S.Y. - W S. leper. 14.45 u.11Ie Spec.K. V. C. S. Y - W S Houthulst MEDEDELING. Zondag 16 December 1951 gaat op het Augustinusstadion de kapitale wedstrijd (lie Prov.) K.V.C S1' - S. K. Roeseiare door. Deze week reeds werden talrijke kaarten gevraagd uit Roeseiare en de tri- buur is totaal uitverkocht. Ter gelegen heid van deze bigmatch zijn ring- piaatsen aan 20 fr. beschikbaar. De helft ervan zijn reeds besproken door Roese- ïarenaren Voor de sportmen der streek een waarschuwing! Hoe een plaatsje be machtigen Door aanstonds na het lezen van deze regels naar het Cercle-lokaal De ZonStatiestraat te trekken en er een zitplaats in de ring te bespreken AANDACHT! Aangezien de grote vraag uit Roeseiare. wordt voorzien dat tegen halfweg aanstaande week ook de ring- piaatsen zullen uitverkocht zijn. Een ver wittigd man. is er twee waard ROGIMAR K.V.CS.Y. SUPPORTERSCLUB Lokaal «Au Casino Verplaatsing naar Harelbeke. PrijsLeden20 fr. Niet-leden 25 fr. Vertrek om 13 15 uur. Pronostiekwedstrijd.. Zondag M. behaalde Blhteln Esther 12 punten en won dan ook de le prijs wélke geschonken werd door de heer Robert Mottrie De kosteloze verplaatsing naar Harel beke komt toe aan Gruwez Eduard. Hij pronostikeerde eveneens 12 punten. Algemeen Klassement De 12e voetbaldag bracht bns nogmaals een nieuwe leidster. Ziehier de stand) 1! Doutrelant Simone. 84 p.; 2. Van Wichelen Pierre. 62 p.3. Landtsheere Suzanne 81 p. 4.' Landtsheere Albert, Deraeve Valère. 80 p 6 Madame Mo- lein Bruneel Roger Morlion Roger en Airteel Raymond 79 p. 10 Ghisquière Alfons. 78 p Tl Madame Hollebeke Landtsheere Julien eh Vandebussehe Mi chel! 77 punten Het is düs" op 16 December dat er in orts lokaal een «ézel lig Casino-feestje doorgaat, gratis aangeboden door onze -vmpathieke lokaralhóudster 'aan alle le den Onmiddellijkf na de match O.S.Y- Roeseiare wordt ieder Hd verwacht in het lokaal. waar hun een plstolét met konijnenpatée. vervaardigd door Suzanne zelf zal aafigeboden worden. Daarop heeft een kosteloze smijting op de teer- iingbak plaats..Aan deze prijskamp zul len een twintigtal prachtige prijken ver blinden zijn! Wii rekenen alvast op de tegenwoordig heid van al onze leden, want iedereen zal nog graag een woordje napraten over de kapitale match Dus een goede gele- r heid ervoor. HET BESTUUR. K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB DE MANDE Zonnebekesteenweg 1, leper. Verplaatsing naar Harelbeke Prijs: Leden: 15 fr. Niet-leden: 20 fr. Vertrek aan het lokaal om 13.15 uur zeer stipt. Supporters, laat U tijdig -inschrijven, wilt U een plaats bemachtigen. Kosteloze tombola De prijien tijdens de verplaatsing naar Hcmain werden gewonnen door de hh. E'ard en Wouters Voor de verplaatsing naar .Harelbeke. nogmaals twee prijzen, waaronder een kosteloze verplaatsing naar Blankenberge. HET BESTUUR. KERSTVIERING Ast Fonteyne. de gevierde voordracht kunstenaar en E. P. Van Clé, de sport- pater te leper voor de Buitengewone Kerstviering der Sportmannen op Don derdag 27 December te 19.30 u. in de Stadsschouwburg. Film t De goden van het Stadion» in geleid door E. P. Van Clé. Ast Fonteyne in het Kerstgedeelte. Tombola. Kaartér. langs alle sportverenigingen- Individueel langs A. Ketels. Slachthuis- straat 13, leper. Het jaarlijks winterfeest in de stads schouwburg gaat deze maal door op 16 December, om 19 30 uur. Dit jaar werd er afgebroken met het traditionele afdelings- werk en zullen de toeschouw*ers zich kun nen vermaken met de avonturen van Sis sen- Sooten en Wim op hun wereldreis- De reis van die 3 Ieperse trekkers loopt niet altijd van een leien dakje en meer maals geraken onze vrienden in de pena rie. Wim. de kunstfluiter, zorgt echter voor een goede afloop van zaken Tumliefhebbers. komt een pint goed bloed lachen op 16 December. Men krijgt waar voor zijn geld en steunt terzelfder- tijd een oude vereniging die het steeds moeili k heeft de 2 eindjes aan elkaar te knopen. Deze maal moet de schouwburg bomvol lopen. Kaarten zijn te verkrijgen m café c Boerenholwaar ze tevens genummerd worden De prijzen zijn uiterst laag10, 15 en 20 fr.. zodat we gerust de massa mogen verwachten voor de turn-revue 1951Een cocktail van muziek, humor, dans- en turnnummers Allen rendez-vous in de stadsschouw burg en samen met Sissen en Sooten De wereld rond A. G. •W laiPir ai (i) A. S. Oostende F. C. Brugge C. S. Brugge A.E.C. Bergen S. V. Oudenaarde V. G. Oostende E. Wervik W. S. Lauwe Zwevegem Sp. Ol. Ingelmunster R. C. Harelbeke K.V.C.S. Yprois S. V. Blankenberge A. A. Moeskroen W. S. leper U. S. Herseaux S. V. Wevelgem F. C. Knokke F. C. Torhout Voorw. Oostende (1) Plaats in deze kolom Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen (of deknaam) (in blokletters) V 13 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) A. S. Oostende F. C. Brugge C. S. Brugge A.E.C. Bergen S. V. Oudenaarde V. G. Oostende E. Wervik W. S. Lauwe Zwevegem Sp. Ol. Ingelmunster R. C. Harelbeke K.V.C.S. Yprois S. V. Blankenberge A. A. Moeskroen W. S. leper U. S. Herseaux S. V. Wevelgem F. C. Knokke F. C. Torhout Voorw. Oostende Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen Begunstigd met een mooi' zonnetje, kenden de wedstrijden van de twaalfde speeldag, die op onze pronostlek V 12 voorkomen, geen schokkende resultaten. "Wc gaan dan ook dadelijk over tot de uitslagen A.E.C. Bergen A. S. Oostende Ö-) 2 Kortrijk Sp. - F C Izegem 2-0 1 S V. Warégem - F C. Meulestede 4-1 1 Voprw. Oostende - 5'. "V. Blankenb. 0-2 2 A. A. Moeskroen - Zwevegem Sp 5-0 1 F C Knokke - S. K Rpesélare 0-2 2 Ol. .Ingelmunster - F C- Torhout 0-2 2 'W S. Lauwe - R C. rfarelbejce 0-0 X K.V C S. Yprois - W s. leper 3-0 1 S. K. Vlamertinge - Si Joris Sp. 4-1 1 lip. Twee deelnemers behaalden 10 punten één daaraan pronosdkeerde 3 voor de bij- vraag de andere -6 Dé eerste wordt "du* winnaar, waarvoor we hem hartelijk ge lukwensen. Het IS GOEMAERE Jean, Elverdingestr. 93, leper De minder gelukkige concurrent is DECROIX Noel, Cartonstraat 25, leper. 14 deelnemers behaalden 9 p. Dehaene Willy Desegher Roger, De Naeghel Ca miel. Depuydt Gilbert. Lacante Emile, Leupe Jacques Logier André. Messiaen Henri. Morel Julien. Noppe Maurice. Ta- venier Leopold, V andenberghe Roger, Van Steenbergen Rik. Verpoucke Jean Dan volgen 50 man met 8 p.. 103 met 7 p 153 met 6 p., enz... ENKELE OPMERKINGEN. Aan Parmentier Jacques, leper: U vergat deze week uitslagen te vermel den. «fr Aan Victor en JantjeTotnogtoe be haalde U de volgende punteft 5, 5. 7. 5, 5, 6. 5. 3, 10. 7, 4 62 p. Voor V 4 ontvingen we geen bullétijn. 4, Aantal punten na V 12 Coussement Cyriel55 p, Debeuf Roger; 62 p. Decleer Georges 34, p. Dekaezemaeker Bertha: 61 p. Viaene Johgn 53 p,' HET HUIDIG KLASSEMENT 1 Wed. Jos. Bultinck, 81 p. 2. Dombrecht Lucien en Morel Jqlien, 78 p. 4. Beddeleem Joseph, 76 p. 5. 8 deelnemers met 75 p.Bruwier Lillane. Decheiver Georges, Gryffon Hen ri, Matolin. Roose Estella, Tifi, Verheye Daniël, Vermeersch 'Willy. 13. 5 deelnemers met 74 p.Decorte Julien, Huyghe Maurice. Lacante Emile, Logier André, Saesen Henri. 18. 8 deelnemers met 73 p.: Beddeleem Maurice. Demarez Maurice, Dombrecht Hector. Gadeyne Adrtenne, Segers Al bert, Sinnaeve Jules, Vanwichelen Pierre Wim. 26. 10 deelnemers met 72 p. Abd'el foesa Baert Alfons. Beddeleem Martha. Behaeghel Monique. Delboo Henri. De- sodt Gerard. Durieu Willy. Duthoo An dre. Sarnie. Versailles André. 36. 13 deelnemers met 71 p.Allewei- reldt Fernand, Assepoester, Beddeleem Jacques. Denyse. Devos Kamiel. Jaguar, Meeus Gustaaf, Monine. Neyrinck Roger, Noterdame Henri. Therry Gustave, Ver cruysse Robert. Versaevel Bernadette. Dan volgen 12 deelnemers met 70 p. REDACTIE. (waaronder de Heer Beun Maurice, Mk Haiglaan 168, leper, en de Heer Legrand Gerard. Frezenbergstraat 12, Zonnebeke)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 7