V 20 fl| Het Ypersch Nieuws AUTO MOTO CLUB IEPER KINEMAVOORSTELLINC EEN DRIEVOUDIG HIP-HIP VOOR W.A.P.-SPORT IEPER vVitkiel Sport - Metalurgico Ongelukkige Voetbalarbiters WIELRIJDEN KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 27 JANUARI Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 19 het ypersch xiectts» bli 7 *$-1-1952 moto- en auto-sportlieehebbers Wi' hebben het genoegen O uit te nodigen op een die za! plaats hebben heden ZATERDAG 26 JANUARI te 19 uur in de IIOSTELLERIE ST NICOLAS, de Stuersstraat. IEPER. In samenwerking met de firma CASTROL, zullen wij een aange naam programma voorstellen behelzende een toeristische reportage, een retrospectief der grote records, een paar films over sport en ten slotte een ontspannende en tevens leerrijke film. allemaal Vlaamse onuitgegeven klankfilms Wij zijn ten zeerste verheugd U deze aangename vertoning te kunnen aanbieden Gratis toegang. De Ere-Voorzitter j VANDAMME De Voorzitter. Y. de VINCK De Secretaris. A. BECQUART MMliiai -w Korporatief Voetbalpraatje... Korporatief doel-record gebroken. Navmeul geslagen. W-A.P.-Sport opnieuw leider. Ja. de Heilige Geest is ons reeds genadig geweest en zodoende hebben wij terug de eerste plaats ingenomen, officieus althans, daar de Roeselaarse Houtbewerkers één wedstrijd minder tellen- Maar dat doet er niet toe. wij mennen opnieuw het gewest Roeselare en hopen van harte dat Tant een navolger zal hebben... Onze match tegen Gazelec werd met 10-0 gewonnen alhoewel wij met die zege niet hoog hoeven op te lopen toch willen wij erop wijzen dat de Ieperlingen thans ook het doel-record hebben ge broken want geen enkele ploeg lukte reeds een dergelijk resultaat. W.A.P.-Sport proficiat en doe zo voort... W. A. P- Sport - Gazelec 10-0 Alhoewel de Ieperse ploeg niet volledig kon opgesteld worden hebben zij de man nen van Gazelec toch met aardige cijfers naar Roeselare terug gezonden. Jeroom Tresy. onze beste linksbuiten, lit nog steeds met een ernstige Wwetsuur ge plaagd. een inwendige bloedstorting in het rechterbeen, en moest dus Zaterdag 11. als toeschouwer, van uit de fauteuils de laatste thuiswedstrijd bijwonen. Walter Bruneel werd door de Cercle-selectie op gesteld voor de wedstrijd tegen Torhout cn dus was het ons verboden hem in lijn te brengen. Ook hij werd daardoor toe schouwer gebombardeerd. Logisch gevolg onze linkervleugel moest hernieuwd worden en daar hebben Staftje Deplancke en Marcel Decroix op uitste kende wijze voor gezorgd. De WATS.-ploeg zag er trouwens als volgt uit G. Tresy R. Duflou G. Hoflack M. Dumalin M Ossieur E. Andries R. Wallaert G. Deplancke G Verschaeve G. Noppe M. Decroix Over de match zelf valt er niet veel bi- zonders te vertellen. Gazelec werd er zwaar geslagen en vermocht er niet t min ste tegen in te brengen. Trouwens de Ga- zemannen acteerden uiterst futloos en ga ven zich al te gauw gewonnen. Een drie tal aanvallen van onze voorlijn werden eerder kansrijk door de bezoekende por tier gered maar reeds bij de 11e minuut zou Noppe binnenkogelen. De knappe Albert D'Hulster uit Menen, kon op zijn beurt een paar gevaarlijke kanjers lossen, maar Georges Tresy bleek in een beste dag. Het spel drong onze elf steeds vóór de kooi van Willy Dehaene en Noppe zou vóór de rust nog een hat trick lukken zodat met 3-0 werd gedraaid En dan volgden de doelen met kleine tussenruimten 9e minuut4-0 langs Gerard Noppe. 18e minuutDehaene ving een schot op van Wallaert. liet de bal uit de han den glijden en Staftje Deplancke zorgde voor nummer vijf. 19e minuutDeplancke trapte naar doel en de Roeselaarse doelwachter duikelde naast de bal. 27e. 30e en 33e minuutdrie doelen wel ke Roger Wallaert op zijn actief nam. 84e minuutStaftje Deplancke zorgde voor een rond getal 10-0. Best te begrijpen dat het geen briljante partij was en onze mannen maakten er kerkelijk een spelletje van, kwestie van het publiek te amuseren. Bij de bezoekers waren D'Hulster en tantornhout de beste maar toch konden Z1J niet beletten dat Gazelec werd over rompeld En het kon evengoed 20-0 ge weest zijn want de Roeselaarnaars hebben heel wat geluk gehad o. m. toen Verschae ve een viertal keren alleen vóór doel kwam [haar steeds boven of. op de lat schoot, heen. Georges mocht Zaterdag geen doe len maken... Gerard Hoflack was. bij W. A. P. Sport zeer goed en hield een zeker goaltoen "Vsy reeds een geslagen man bleek. In één woordalhoewel een groot suc ces voor de Ieperlingen mag deze match maar als een lachpartijworden beschouwd. Een soortieve handdruk echter voor re- e*ee Marcel Breyne die ook thans, en dit voo- de derde keer dit seizoen, uitstekend I Ridde. ®e nederlaag van Navmeul en de zege van Baertsoen-Buvsse Twee evenementen van de laatste speel an het gelijkstellend doelpunt bleef in de ucht hangen. Baertsoen-Buysse heeft de rode lantaarn aan Joncar overhandigd door zijn 1-0- .'.ege op St. Anna. De wevers leverden reeds vier prachtige wedstrijden sedert de aanvang van de tweede ronde tegen W. A. P. -Sport 0-1 tegen Tant 0-1 tegen Tanghe-Wybo 4-4 tegen St. Anna 1-0. En bij modderig weer, op de Kools- kampse spinnepuupeis Navmeul nog niet gewonnen... Weer naar Roeselare Heden Zaterdag te 14 uur vertrekken wij opnieuw naar de Mandelstede om er te 15.15 uur het dappere ploegje van Moer man te ontmoeten. Dit weverselftal moest te leper met 1-5 het onderspit delven maar te Roeselare zullen zij de nieuwe leiders wel het vuur aan de schenen leggen Vooral Compernolle moet in de gaten gehouden worden Wij tippen nochtans op W.A.P. Sport. Navmeul reist als favoriet naar Jon car terwijl Tant de Glasboys ontvangt. Algemeen klassement dae rnn wel de verrassende nederlaag van .e'ders en de onverwachte overwinning Va£ de Ardooienaars geweest. G. Tant mae de eer opeisen Navmeul e pji van het seizoen te hebben "*?*diend. Beide e'ftallen zijn eeuwige t.1 ar) en het is niet de eerste keer dat a" Navmeul een voetje zette. "I t5"n man vingen de Tant-mannen v° aan doch Vanneste vervoegde daarop. Technisch lagen de leiders y Taar schoten zo weinie op doel dat '*"i°re in de eerste helft, slechts twee- **i"e«t irm'inen. Bi: de 23e minuut 1. w a p. Sport 13 11 2 0 60 12 22 2 Navmeul 12 10 1 1 46 16 21 3. Tant 11 7 1 3 18 5 17 4. Tanghe-Wybo 10 5 2 3 32 18 13 5. Gazelec 12 5 5 2 23 30 12 6 Moerman 11 4 0 1 19 26 9 7. Glasboys 12 4 7 1 18 37 9 8 St. Anna 12 2 8 2 14 34 6 9. Baertsoen 13 2 10 1 10 36 5 10. Joncar 12 1 9 2 14 42 4 ROGER russen oude gloriën... Het is lang geleden dat wij in onze Hal lestede nog enkele veteranen aan de slag zagen. Welnu sportieve mensen hebben de koppen bij mekaar gestoken en zo werd het treffen tussen Witkiel Sport en Me talurgico geboren. 'Witkiel Sport is de bedienden - ploeg van de werkhuizen Picanol die enkele goede elementen in haar gelederen telt waaronder wij in de eerste plaats vernoe men oud-referee Alex Vandepitte naast en André Wenes. trainer van Hermes Oostende, athletiekkampioen Norbert De- muynck e. a. Metalurgico (het Spaanse woord voor metaalbewerker) brengt ons een sterk werkliedengeheel in lijn. Stippen wij maar opback Muylle. oud-doelwachter van S K Vlamertinge Gaston Lussaert en de oud-internationaal van het Spaanse elf tal, Firmin Menendez. uit Oviedo. Twee flinke elftallen waarin slechts mannen werden opgesteld die reeds se dert jaren niet meer voetballen en waar van vele de 30 en zelfs de 40 jaar hebben overschreden... Het verloop van de wedstrijd wordt door dhr. Ivan Lambeets. medewerker aan De Standaardlangs de micro weergege ven zodat een echte derby-wind zal waai en. Wij hopen dat de ontmoeting op het Minneplein kan doorgaan, te 15 uur en voor deze bizondere gelegenheid werd voor een uiterst miniem prijsken gezorgd nml 1 fr. per persoon. Daarbij geeft het m- 'angsticket recht op een kosteloze tom bola. bestaande uit een haas en moge'ijks -ïog ander wild. die tijdens de rust zal ge trokken worden en bekend gemaakt langs de luidspreker. Wij verwachten veel supporters om vol zende elftallen moed toe te roepen OOK GROTE» ARBITERS KUNNEN DOM DOEN»! De match C O. Roubaix-Tourcoing - F C Nancy, welke verleden week te Parijs betwist werd en in aanmerking kwam voor de 32e beslissingen van de Coupe de France werd geleid door Mr Huet Die Menere Huet is niet de eerste de beste vermits hij reeds twee inter nationale wedstrijden te leiden kreeg. Maar daar in het Pare des Princes heeft hij een schitterende gelegenheid laten voorbijgaan om... zijn ringer langs zijn oog te steken Dit gebeurde zoRoubaix is in de aan val- Favre. de doelwachter van Nancy vangt het leder op voor de aanstormende Kretzschmar middenvoor van de C OJt T Favre die in het nauw gedrongen wordt, ziet echter zijn middenhalf Pleymelding enkele meters verder ongedekt staan en werpt de bal dan ook in zijn richting. Kretzschmar valt nu Pleymelding aan. maar deze speelt het leder op zijn doel man terug, waarop deze ontzet. Dit schijnt niet naar de smaak van Kretzsch mar die bij de scheidsrechter protesteert. En deze laatste geeft vrijschop aan Rou baix... Waarom die vrijschop Omdat de bal. die door Favre naar Pleymelding gewor pen werd. het strafschopgebied niet ver laten hadIn dit geval kon er alleen van fout sprake zijn. als Favre de bal bij doelschop naar Pleymelding gespeeld had. maar dit was hier niet het geval. Deze verstrooidheid van Huet had zware gevol gen kunnen hebben Immers, op de toe gekende vrijschop bekwam Roubaix een doelpunt. Daar de Nordisten echter reeds met 2-0 in het voordeel stonden, en er slechts 18 minuten te spelen bleven, kon er over de uitslag van de wedstrijd niet meer beslist worden. Na de match had de rarescheids rechter zijn vergissing zeker ingezien, want hij verklaarde dat hij gefloten had omdat Pleymelding zich aan een hands bezondigd had Een hands die bij de 22 acteurs van de match en de 34 000 toe schouwers ongemerkt voorbijgegaan was Toen journalisten na de match aan Kretzschmar vroegen waarom hij protes teerde bij de scheidsrechter bij die spel- faze. antwoordde de sympathieke Jcn- Jacques naïeft Dat weet ik niet Ik was spijtig omdat ik de bal zo voor mijn neus zag wegwerken en ik dacht ik riskeer er niets aan!...» Wat weeral bewijst dat de stoutste we zels de beste eieren zuipen 1 ALS DE SCHEIDSRECHTER EEN GOAL MAAKT! Een avontuur dat voor hem werkelijk pi'nlijke gevolgen had kunnen hebben, werd beleefd door een Italiaans scheids rechter die een belangrijke regionale wedstrijd te leiden had Het was een derby en... dat is bij de Zuiderlingen nogal wat anders dan een schok tussen Cercle en White Star! Tegen het einde stonden de bordjes nog steeds op 0-0. toen de be zoekers een corner afdwongen. Deze werd puik genomen, het balletje zweefde mooi voor de doelmond en... kwam terecht te gen de voorgevel van de referee. Dit zou nog maar half zeer geweest zijn. maar wat wilt ge. als de onkans ermede ge moeid isHet is genoeg en zoveel dat de lokale keeper moest vissen, na de prachtige kopstoot van de ongelukkige arbiter, die tot zijn leedwezen zijn eigen, zo prachtig gemaakt doelpunt, diende goed te keuren. De uitslag werd 0-1 voor de bezoekers... Zoudt ge er dan van verwonderd zijn dat er een heel escadron Carabinieri bij te pas gekomen is om de sukkelaar van een gewisse lvnchparti'' te redden KOELBLOEDIGHEID De gewezen Italiaanse scheidsrechter Scarpi. die ook op internationaal gebied naam maakte, laat thans zijn mémoires verschijnen in het Italiaans voetbalorgaan Stadio. De h. Scarpi. die thans een hoge post bekleedt in de magistratuur, vertelt o.m. hoe hij zich te Napels eens als brand weerman diende te vermommen, om on gedeerd van het veld te geraken. Hij had rendez-vous met zijn redder in de pom- oierskazerne. en diende verscheidene ma len de weg te vragen naar zijn kazerne Zijn optreden wekte argwaan bij een politieman, die hem in de lor stopte, om dat hij geen identiteitspapieren op zak had... Gelukkig voor onze held liep het zaakje goed af. dank zij een bestuurslid van de voetbalclub die zijn aanhouding bijgewoond had. en in de aangehoudene de scheidsrechter had menen te herken nen. Dhr Scarpi vertelt verder hoe hij tij dens een belangrijke wedstrijd een fout loot in het strafschopgebied tegen een verdediger van de thuisploeg. Nadat hij gefloten had. bleek het dat niet de minste fout was gebeurd. Wat nu gedaan Een penalty geven die er geen was Dat kon niet 1 Een vrije schop geven buiten het strafschopgebied Dat ging ook niet. vant de betrokken back speelde amper op een 4-tal meters van zijn doel 1 Onze held verloor echter zijn koelbloe digheid niet. Kordaat wees hij naa' de andere zijde van het strafschopgebied en... hij kende vrije schop toe aan de verde diging Niemand snapte er natuurlijk 'ets van. en tegen dat alleman van zijn verbazing bekomen was. ging het spel •.veer verder... ROGISA SUPPORTERSCLUB Raf. GHISQLTERE Ziehier enkele nadere inlichtingen be treffende de prijskampen ingericht ten bate van de naar de liefhebbersklasse over stappende Raf Ghisquière door zijn sup portersclub in zijn ouderlijk huis, café Au Paris-Lille G de Stuersstraat. 49. leper De spelingen, die dus doorgaan op Zon dag 3 Februari 1952 nemen een aanvang te 14 uur. Het Manillen <2 tegen 2) gaat met een maat naar keus en per afvalling. Wie niet kaart kan zijn kans wagen op de Teerlingbak (2 worpen) ofwel op de Vogelpik (3 worpen) Iedereen is welkom en mooie prijzen in natura zijn te win nen We vernoemen2 hennen. 1 koetong. verschillende koekebroden. 1 taart. 1 doos lekkernijen, enz... Inleg voor de kaarting 10 fr.teerlingbak 5 fr.vogelpik 5 fr Sportmannen onthoudt de datum3 Fe bruari 1952 De reis naar de Antwerpse Zes Da gen gaat door op Zaterdag 23 Februari 1952. Vertrek uit leper 's namiddags te 16 uur en terug in onze Hallestede Zondag ochtend te 4.30 u. Dank zij deze schikking zullen de belangrijkste spurten kunnen ge- volgd worden. Prijs der verplaatsing80 fr Men kan zich nu reeds laten inschrij ven bij Fonten Ghisquière. café «Au Pa- ris-LilleG- de Stuersstraat, 49. leper- Toegangskaarten (aan verminderde prijs) kunnen daar ook besproken worden Veldrit te St Juliaan-Langemark Zondag 3 Februari krijgt het Westland dus zijn eerste cyclo-cross en wel in de sportieve gemeente St. Juliaan - Lange- mark. onder het impuls van promotor Vandepitte. Naast de Westvlaamse kampioen Mi chel Decroix. en de specialist Karei Van- houtte zouden ook Maurits Blomme. Flo- rent Rondelé. Roger Decock. André De- clerck. Valeer Ollivier. Gilbert Desmet en misschien wel André Noyelle aan de start verschijnen. Tevens worden enkele Noord- Franse specialisten verwacht De rugnummers zijn te 13.30 uur af te halen in het café «Sportwereld» bij Jos Vanderheeren. Het startsein wordt te 14 3» uur door bokskampioen Karei Sys en Sil- veer Maes gegeven. Aankomst op de steen bakkerij van Maurits Vandepitte. De afstand bedraagt 28 km. en 8.500 fr- prijzen zi;n voor deze herkansing van het Westvlaams kampioenschap voorzien. ROGER Witkiel Sport: Alex Vandepitte L Debrauwere J. Vanbeselaere R. Gadeyne A. Wenes N. Demuynck R. Quaghebeur A. Sennesael R Com pernol A. Goerlant A. Boudry 013,1 J ^"t enig» doe'nunt van de partij ge rit.» Va-ripo?tt°. Na de poos wïi- houtbewerkers htm nortePing rfooJnurfm bleven uit. Een twee- Vprandering vermocht evenmin succes J. Soetaert M Hennebel M. Storme Jozef Houwen F Menendez A Claevs A. Haerdeman D Storme M. Claeys A. Muylle Gaston Lussaert Metalurg'co Vaux-sous-Chèvremont - Poperinge niet met Pasen, wel op 4 Mei De inrichters van deze wedstrijd, welke 13 April als datum hadden vooropgezet voor hun van stad tot stad. kregen die niet 'oegezegd zodat zij thans met 4 Mei moe- en vrede nemen alhoewel op die dag te Brussel de Omloop van de Vlaamse Ge vesten doorgaat. Wi; hebben nog vernomen dat 40.000 fr nri.zen en talrijke premiën zullen te ver dienen vallen. Voor wat het parcours aan gaat zouden de inrichters van plan zijn de kortste weg uit het Walenland naar Po- Scheidsrechter dhr. Bernard Steverlynck. oeringe te nemen waar dit jaar de aan- ROGER i komst plaats heeft. ROGER (i) C. S. Brugge Rupel S. K. Boom F. C. A. S. Oostende V. G. Oostende S. V. Ware gem S. K. Roeselare S. V. Wevelgem W. S. Lauwe Zwevegem Sp. Voorw. Oostende OI. Ingelmunster W. S. leper F. C. Torhout E. Wervik K.V.C.S. Yprois U. S. Herseaux R. C. Harelbeke F. C. Poperinge Hulste Sp. (1) Plaats ii> deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers znllen deze week jhet hoogste aantal punten behalen T (of deknaam) (in blokletters) V 20 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) C. S. Brugge Rupel S. K Boom F. C. A. S. Oostende V. G. Oostende S. V. Waregem S. K. Roeselare S. V. Wevelgem W. S. Lauwe Zwevegem Sp Voorw. Oostende Ol. Ingelmunster W. S. leper F. C. Torhout E. Wervik K.V.C.S. Yprois U. S. Herseaux R. C. Harelbeke F. C. Poperinge Hulste Sp Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen Dewitte Oscar94 p Dubois Roland103 p. D.Y.L.88 p. Hauspie Yvonne88 p. Rosital101 p. Therry Laura92 p. Tjitjin96 p. Vandevoorde Abel95 p. Vandevoorde Charles85 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Beddeleem Joseph, i Decheiver Georges, 1 Dombrecht Loeien, j aUen 117 P- Gryffon Henri, 5. Saesen Henri, 116 p. 6. 4 deelnemers met 115 p.Wed. Jos Bultinck. Morel Julien, Verheye Daniel. Wim. 10. 2 deelnemers met 114 p.Bruwier Liliane Meeus Gustaaf. 12. Vermeersch Willy. 113 p. 13. 4 deelnemers met 112 p.Demarez Maurice. Huyghe Maurice. Neyrinck Ro ger. Titi. 17. 2 deelnemers met 111 p.Bob-Car. Lacante Emile. 19. 6 deelnemers met 110 p.Baert Al- fons. De Naeghel Camiel. Matolin. Pau- Pattyn Prosper. Dehaernestr. 21, leper (4) ^ac^ues' Sinnaeve Jules, Versaevel G. Roseeuw-Turck, DTlondtstr. 90, leper (3) j ernadette- Yandaele Edmond. Gr. Markt 9, leper (4) 1 25- 4 deelnemers met 109 p.Bedde- Verbeke Gilbert, Diksmuidestraat 47, -eem Martha. Carlier Achille, Gadeyne leper (3) I Adrienne. Vanwichelen Pierre- Dan volgen 107 man met 4 p.. 196 met 29. 11 deelnemers met 108 p. Bedde- 3 p., terwijl een massale groep 2 Dunten 'eem Jacques. Deconinck Felicien. Delboo behaalde. Henri. Denyse. Dertien. Heite Maurice, Jaguar. Therry Gustave. Vandae'e Ed mond. Vandenkerckhove Norbert. Versail les André. 40. 9 deelnemers met 107 p.Assepoes ter. Beddeleem Maurice Daal Paul. Du- rieu Willy. Lefever Nestor. Noterdame Henri. Petrus, Segers Albert. Ypriana. Dan volgen 11 deelnemers met 106 p. REDACTIE. Regen, sneeuw en modderterreinen. dat is het hoofdthema der wedstrijden van Zondag 1.1. Het werd dan ook een kata- strophe. eveneens voor onze pronostiek. gezien slechts 5 wedstrijden tot een goed einde werden gebracht, terwijl er slechts punten te verdienen waren. Ziehier de uitslagen Vigor Hamme - F. C. Izegem 4-2 1 F- C. Roeselare - S. K. Beveren uitg. Ex. St Niklaas - St. Moeskroen 3-1 1 V A. Moeskroen - W S. Lauwe 2-3 2 S. V. Wevelgem - U. S. Herseaux gesch. W. S. leper - F. C. Knokke gesch. R C. Harelbeke - Voorw. Oostende 3-0 1 Zwevegem Sp. - S- V Blankenberge 4-1 1 F. C. Torhout - K V.C.S. Yprois gesch. S. V. Kortrijk - F. C. Poperinge uitgest. We hadden ons aan een toevloed van juiste uitslagen verwacht, doch slechts 8 deelnemers konden deze 5 volledig juiste resultaten voorleggen. Eén daarvan pro- nostikeerde 8 voor de bi.'vraag en wordt aldus winnaar voor deze week. Het is NOPPE Maurice. Stoffelstraat 18, leper. Hartelijk proficiat De 7 overigen zijn (tussen haakjes het antwoord op de bijvraag) De Wyse Roger. Pilkemstr. 6, St Jan (4) Dumortier Thérèse. Veemarkt 31. leper (1) Isenbaert Valère. Pennestr. 120, leper (4) ENKELE OPMERKINGEN JL Aan Kubler f.vergat deze week uitslagen te vermelden 1 Tevens vroeg U ons uw aantal punten86 p. X Aantal punten na V 19: Demey Gaston99 p. Dethoor Marcella 94 p.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7