FILMWERELD MNSONGEdVNENEDE UIT DE PROGRAMMA'S un drame passionnel dune rare puissance AMEDEO NA2Z ARI-YVONNE SANSON r*» %1 W" HET YPERSCH NIEUWSBU S 2-2-1952 CIN KMA OUD IEPEK NO, NO, NANETTE atet Doris Day en Gordon Mac Kae- De vroegere operette-ster Nanette er baar echtgenoot Jimmy, geven een sur prise-party. Diezelfde avond vinden hun twee kinderen. Richard en Lynne. .illerlei kledingsstukken uit de jaren 1925-1930 de toneelcostumes die hun moeder toen gedragen had En bij deze gelegenheid weet de oom van Nanette, de schalkse Max Bloomhaus. de carrière van zijn nichtje <üe in de geschiedenis van de operette No No Nanetteis betrokken, op te roepen Dat was dan in het jaar 1929. een jaar dat noodlottig was voor de handelszaken Nanette, die op dat ogenblik nog met beroemd is. is van zin een operette te financieren. Ze heeft een schitterend en semble bijeengekregen, waaronder de zan ger en componist Jimmy Smith, de danser Tommy Trainor. de actrice Beatrice Dar- cy. de manager Larry Blair, haar secre taresse Pauline Hastings en de advokaat William Early. Deze laatste zal zich hoofd zakelijk moeten bezighouden met de finan ciële belangen van de onderneming Het geld dat Nanette in de zaak gesto ken heeft smelt weg als sneeuw voor de zon. en Early raadt het meisje aan af wijzend te antwoorden op alle voorstel len die haar binnen de komende 24 uren worden gedaan. Ze houdt zich strikt aan deze vastgelegde regel en... haalt zich de woede op de hals van de twee vedetten die beiden hopen op de hoofdrol in bet spektakelBeatrice Darcy en Mabel Wiley. Gans de troep verhuist naar Westches ter. waar de herhalingen worden voort gezet in het particuliere huis van Nanette Early blijft halsstarrig alle voorstellen die hem worden gedaan afwijzen. Nanette durft niet tegen hem in te gaan. Doch de gevolgen van deze manier van handelen bedreigen ernstig de revue- De schuchtere Larry Blair, die tot pro ductieleider werd aangesteld, vindt de moed niet om Beatrice en Mabel uit de waan te helpen. In feite is het Nanette die het spec takel moet lanceren. Zo althans verlangt het Jimmy Smith, die speciaal zijn partituur geschreven heeft voor het meisje waarop hij smoorlijk verliefd is... Helaas. Nanette heeft haar laatste mid delen uitgeput. Alleen Early heeft nog een bankreke ning. In vertwijfelde gevallen kan het soms goed zijn naar de grote middelen uit te kijkenZo gebeurt het dan dat Pauline en Tommy de advokaat uitno digen voor een motorritje. Nanette zal van de afwezigheid gebruik maken om met zijn geld de operette aan te kondigen. Wanneer hij van zijn rjjje terugkeert, staat Early voor het voldongen feit. Na tuurlijk is hij razend, doch dat duurt niet lang, want t No. No. Nanettebe haalt een schitterend succes. Nanette kan er nu rustig aan denken met Jimmy in het huwelijksbootje te stappen doms CWIHA COLISEUM: MOEDERLEUGEN ■ut A mede» Nazzari en Yvonne Sanson. In de garage van Guglielmo. te Napels, wordt op een avond een auto binnenge bracht. die dringend herstelling nodig heeft. Aan het stuur van de wagen zit een jonge man. Emilio Marchi. die des tijds de verloofde is geweest van Rosa, de vrouw van de garagist. De ontmoeting tussen de twee vroegere verloofden zal niet zonder gevolgen zijn. In het hart van Bmilio vlamt de vroegere liefde weer op. Doch Rosa heeft nu twee kinderen en een man die ze niet wil bedriegen. Om haar beter te kunnen benaderen, aarzelt Bmilio niet aan Guglielmo. die van niets afweet, de mogelijkheid voor te stellen zijn zaak uit te breiden. Wanneer ze zich op zekere dag met z'n drieën in een res taurant bevinden, speelt een gitarist een lied dat allerlei herinneringen oproept voor de beide ex-verloofden. Gebruik ma kend van een ogenblik van zwakheid van Rosa, drukt Emilio haar de hand. Het is een gebaar vol heimwee, een onschuldig gebaar, maar de twaalfjarige Tonino. het zoontje van Rosa, heeft het opgemerkt en is er geheel van ontdaan. Een andere avond verrast het kind Emi lio op het ogenblik dat deze zegt tot zijn moederAls je morgen om vijf uur niet komt. gebeurt er iets 's Anderendaags om vijf uur blijft Rosa thuis. Emilio zendt haar een ultimatum als Rosa binnen het uur niet gekomen is, zal hij alles ver raden aan haar man. Om dit te vermij den, maakt Rosa zich gereed om hem te CINEMA CAPITOLE AU DIABLE LA CELEBRITE met Mischa Auer, Marilyn Baieni en Marcel Cerdan. S E. Stork heeft een tolk nodig die Malasuni spreekt en werft op aanrade, van zijn mooie sekretaresse Ellen de y ge professor Franco Bresci aan. Tijdens een diner dat gegeven wordt ter ere v-^ Prins Kalachivari begaat de profes»* evenwel een blunder zodat hij wordt on*' slager. De jonge man is wanhopig aldus van Ellen, die hij liefheeft te rr.oete- scheiden. Hij vervloekt zijn ongeluk ea wenst z'n hele bestaan naar de duivel Hierop brengt de duivel hem een be zoek en stelt hem voor hem te doen her leven in de huid van een beroemd êa gevierd tenor- Meteen bevindt Franco zich onder de trekken van de beroemd Marini op het toneel van de Opera. Eu— is ook in de zaal en Franco, die niet we»! dat Marini gehuwd is. nodigt Ellen b: hem uit Na deze eerste poging bekoort de dui vel hem een tweede maal en Franco wordt ditmaal Maurice Cardan een Frans bok ser die te Mexico op oefening is. Hij wei gert de bevelen van de manager van zijn tegenstrever te volgen en instede van zich te laten verslaan treedt hij als winnaar uit de strijd. Ellen, die S. E. Stork naar Mexiko ver gezelde heeft de match met spanning ge. volgd. De gangsters evenwel hebben be sloten zich te wreken en zij ontvoeren Maurice Cardan. Nu hij gevangen is ver vloekt hij de duivel doch deze verschijn! en verandert Franco in S. E. Stork zei' opdat hij in de nabijheid van Ellen zou kunnen leven. De nieuwe diplomaat spreekt voor de Vergadering der Verenigde Naties een rede uit waarin hij de mensen oproept toi de vrede. In de zaal gaan er enkele af gevaardigden echter aan het twisten en het gevecht eindigt met een geweldige ontploffing. Franco Bresci bevindt zich terug een zaam in zijn huis en de waarheid schijn! hem somber en wreed. Ellen zal voortaaï ver van hem verwijderd zijn. Dit is even wel niet het geval want Ellen treedt bin nen daar S. E. Stork besloten heeft ds jonge man in dienst te nemen. Dank zij de blunder welke hij op het banket be ging is de opvolger van Prins Kalachivari die tijdens een revolutie van de troon werd gestoten, een aanhanger geworden van Franco. Eindelijk verenigd rijden Ellen en Fran co samen het geluk tegemoet BI E. M T "T... ovtc BO/AL FILMS jg gaan vervoegen. Tonino gaat echter voor haar staan en smeekt haar geen leed £e berokkenen aan de man die zoveel van hen houdt. Rosa aarzelt, doch de bedrei gingen van Emilio hebben haar schrik aangejaagd Wanneer de vader terug thuis komt. vindt hij Tonino en zijn klein zusje nog in tranen. Wanneer hij het kleintje ondervraagt, verneemt hij dat moeder To nino een oorveeg heeft gegeven, omdat hij zich verzette tegen haar vertrek Gugliel mo heeft nog geen enkel vermoeden, doch in een lade van de kast vindt hij een brief van Emilio. Rosa verklaart intussen aan haar vroe gere verloofde dat zij haar man en haar rde i bemint Doch Emilio. buiten zich zelve, neemt haar in zijn armen op het ogenblik dat de deur open gaat. Guglielmo springt toe. weert zijn vrouw af en doodt zijn- mededinger. Dan keert hij terug naar huis. pakt enkele van zijn persoonlijke bezittingen in. en slaat op de vlucht, na zijn moeder te hebben doen beloven dat Rosa nooit meer haar kinderen mag te rugzien. De tijd gaat over dit alles heen. Het is nu Kerstmis, en Rosa kan niet langer aan de drang weerstaan haar kinderen te rug te zien, doch haar schoonmoeder, trouw aan de belofte, die ze aan haar zoon heeft gedaan, verzet er zich tegen. Guglielmo is intussen aangehouden in Amerika als verstekeling. Hij wordt naar Napels gerepatrieerd en daar onmiddel lijk opgesloten onder betichting van moord. Rosa is wanhopig Ze gaat de advokaat van haar man vinden. Deze zegt haar dat indien ze volhoudt te beweren dat ze haar man niet bedrogen heeft, hij zeker zal veroordeeld worden. Ze stemt er in toe zich zelf te beschul digen, en wanneer hij is vrijgesproken, gaat ze onder het raam van hun woning wachten om hem te zien terugkeren. Ze krijgt een draainis. en bij haar val wordt ze door een vrachtwagen gekwetst. En het is Guglielmo. die eindelijk de ware toe dracht der feiten kent. die toesnelt om haar hun woning weer binnen te brengen, waar ze opnieuw de plaats zal innemen waarop ze altijd recht had gehouden -f 7; 0 Ail M» Een toneeltje uit «Au diable la célébrité met Leonard Cortese, Marilyn Buferd en de steeds zwartgallige en nochtans komische Mischa Auer. CINEMA CAPITOLE: SENSATIE IN SAN REMO met Marika Rökk. Cornelia, de dochter van muziekleraar Feldman. doet over dag school als onder wijzeres. terwijl zij 's nachts, om wat geld te verdienen, optreedt als zangeres in een bar De Feldman's hebben namelijk met zware tegenslagen te kampen gehad en een hypotheek op hun huis moet afgelegd worden. In de bar leert Cornelia de or kestmeester Robert Valenta kennen die haar aan zijn orkest als zangeres wil verbinden. Cornelia wil of kan daarin niet toestemmen, vermits zij school doet en anderzijds haar papa niet mag weten wat zijn dochter uitvoert... Toch stemt zij er in toe met de orkest meester naar San Remo te reizen waar een muziekwedstrijd wordt gehouden en Valenta's orkest de eerste prijs wint. In tussen hebben beiden zich zo goed als verloofd maar de plicht roept. Cornelia keert naar huis terug. Valenta zoekt haar op. vindt haar en biedt haar een engagement aan voor een grote revue waarvan zij de ster zal zij® Maar Cornelia's familie heeft spoedig ondervonden dat er iets op handen is ei bij de eerste opvoering van de revue zit ten zij allen in de zaal om haar toe te juichen. Amedeo Naxxxri, ook wel eens de Italiaanse Errol Flynn genoemd, en Yvonne Sanson in de Italiaanse ontroerende film cc Moederleugen De beste VULPE\!\E,\ koopt men ter* Drukkerij Dumortier, 34, Boterstr., Yper Marika Rokk, de revierde actrice.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8