FIL WER ELD UIT DE PROGRAMMA'S Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS» HET YPEBSCB NIEUWS Btz t »-t- CINEMA OUD IEPEB: DE RODE AFSPANNING Bel Fernandel, Frangoise Rosav en Cmretie. De hoogvlakte van Peyrabeille verlaten en van de wereld afgezonderd op 1.300 m. hoogte. Ken paar foorlieden. Pierre en Marie Martin hadden er een afspanning laten beuwen De herberg van Peyrabeille on zaliger gedachtenis. De werklieden en de mensen uit de streek waren wel verwonderd over de eigenaardige bouwtrant, de dikte der muren, de sombere hoeken en kanten de dikke ijzeren staven voor de smalle ven sters Maar de afgelegen streek was hier van waarschijnlijk de oorzaak. De echtelingen Martin waren in aan zien in de streek Zij hadden buiten hun herbergzaak ook nog een varkenskwekerij- Zij hadden een dochter. Mathilde en een negerknecht. Fétiche. Deze vier bra ve lieden hadden een klein gebrekzij vermoordden alle reizigers dewelke bij ben afstapten, verbrandden hen of kook ten hun slachtoffers om ze daarna aan kun varkens te geven. En dit alles zou misschien nooit geweten zijn. als. op een stormachtige avond, niet een Pater ver leren was op de hoogvlakte van Peyra beille... Deze monnik is niet alleen hij is ver gezeld van een jonge man welke de gees telijke loopbaan gekozen heeft. Maar de hemel is vergeten dat de dochter van de herbergiers jong en mooi is... De dag is slecht begonnen voor de Mar tin's een orgeldraaier en zijn aap zijn in de herberg gekomen De orgeldraaier ia dood wel te verstaan doch zijn aap is ontsnapt. Het lijk hindert hen ge weldig. want juist op dit ogenblik stopt Kt postkoets vol rijke reizigers, inge volge een ongeval. Wat een hoop werk in het verschiet. Daarenboven wordt alles verbrod door de aankomst van de Pater want Marie heeft beginselen. Men heeft nooit een geestelijke bij Big vermoordHet is niet vandaag dat B«a beginnen zal... Marie wil ook niet dat bij haar ge speeld wordt Het is verloren geld... Het kan niets maken, zegt Martin vermits toch iedereen gedood wordt Ge zoudt beter wat minder eten geven want dit is verloren geld. En mijn goede faam. antwoordt Ma rie Marie tracht te vergeefs de Pater te ver wijderen Marie heeft dan het gedacht al haar misdaden te biechten. De ver schrikte monnik belooft te vertrekken. Het biechtgeheim zal haar beschermen. Maar de liefde heeft zijn valstrik ge spannen de goeae vader betrapt zijn leerling in de armen van Mathilde Schan daal... De verfukte reizigers weerhouden de monnik, hij mag niet weg alvorens het huwelijk te hebben ingezegend. Hij moet toegeven. En deze nacht zal niemand vermoord worden De volgende dag. hebben de gendar men de aap weergevonden, en komen in de afspanning op het ogenblik der inze gening. De Pater onderbreekt vol ver lichting de plechtigheid. Een der gendar men ondervraagt, uit gewoonte. Martin in de keuken, de andere bewaakt de aap op de koer al sprekende met de pater. Hij prijst de echtelingen Martin. De mon nik ook Doch de goede vader wil hen niet laten vertrekken zonder hen te waarschuwen. Het is dank een zeer vernuftige krijgslist dat hij zonder te spreken hun aan dacht trekt op de zonderlinge handel der herbergiers van Peyrabeille. Het is het einde van de c Rode AfspanningDe echtelingen Martin worden aangehouden De postkoets gaat vertrekken. De rei zigers omhelzen en zegenen de goede mon nik dewelke hen het leven redde. Deze betuigt voor de laatste maal zijn erkentelijkheid en duidt een kortere weg uan langs een houten brugje... De postkoets vervolgt haar weg. ter wijl de goede monnik tot afscheid wuift... Plotseling, een geweldig gekraak de mon nik verstijft en begrijpt de ramp Hij vlucht ontdaan terwijl hij een kruis slaat... CINEMA CAPITOLE: KOMAAN. PAPA met Spencer Tracy, Joan Bennett en Elizabeth Taylor. Nu het huwelijk van zijn dochter Kay achter de rug is denkt Stanley Banks aan het afhandelen van de vele zaken, die hij om reden van het huwelijk moest uitstel len. Wanneer Kay echter meldt, dat zij een baby verwacht voelt Stanley zich plots heel oud geworden terwijl zijn vrouw Ellie zich opgetogen toont in het voor uitzicht van haar kleinkind. Dan is er nog de naijver tussen de res pectievelijke ouders van de jonggehuwden de Banks en de Duns tans die elk zoveel mogelijk voor het jonge paar willen doen Ieder van hen wenst dat Kay en Buckley bij hen zouden inwonen doch dit konflikt wordt gelukkig opgelost door het feit. dat de jonggehuwden hun intrek nemen in 'n klein eigen huis. Stanley voelt zich dan gegriefd wan neer hij verneemt dat de baby klaarblij kelijk Herbert zal genoemd worden naar de naam van Buckleys vader. Wanneer het kind een jongen dan eindelijk geboren wordt veinst Stanley nog steeds onverschilligheid doch hij voelt zich ten diepste gekrenkt door het feit. dat het wicht begint te huilen telkenmale bet Stanley ziet. Wanneer het jonge paar aan Stanley en Ellie vragen om tijdens een week-end op de baby te passen voelt Stanley zich werkelijk in 'n vreselijke stemming. Daarbij komt dan nog dat de grootvader bijna zijn kleinzoon verliest tijdens de Zondagwandeling. De twee beginnen echter aan eikaars gezelschap te wennen en alles eindigt uit stekend wanneer tijdens de doopplechtig heid beslist wordt dat de baby Stanley zal heten. Interesseert U niets in onze Kleine Aankondigingen CINEMA CAPITOLE: IN T GEVANG OPGEGROEID met Richard Basehart, Marilyn Maxwell en Signe llasso Na 15 jaar in de gevangenis en tucht school te zijn geweest, is de jonge Larry Nelson vrij en doet bedeesd zijn intrede in de maatschappij. Zijn eerste doel is een baantje te vin den en dit is niet gemakkelijk. Hij be komt toch een plaats als helper in een laboratorium van een kleine provincie stad. Nelson maakt kennis met de twee verpleegsters. Charlotte en Ann. die bei den aangetrokken zijn door de vreemde mooie man. Tijdens een uitstapje met Ann. komt Larry Charlotte in een herberg tegen met een zekere Chaney. En de dagen gaan voorbij. Op een avond brengt de ziekenwagen een gekwetste binnen, 't Is Stoker, een vroegere gangster bekend bij Larry, en gekwetst tijdens een aanranding van een gepantserde wagen die hij wilde beroven. Om in het hospitaal binnen te mogen moet hij 1.000 dollars per week aan zijn vroegere vrouw Celia afstaan. Larry zal dit geld dragen en heeft zo een kleine winst die hij kan gebruiken om met de mooie Charlotte uit te gaan. De vrienden van Celia zijn drie gaai iters waarvan de ene Chaney ia m wanneer Larry zich aan de vrouw voor stelt wordt hij aanzien voor handlange van Stoker in de kwestie van de lepant serde wagen. En de handlanger we* waar het geld is. Maar van schrik dat Stoker zou stei ven vooraleer hun zijn geheim te verte! len. besluiten ze hem te ontvoeren, me medewerking van Charlotte. Wannee Larry de verdwijning bemerkt krijgt hi hulp van Ann en vraagt haar de polith te verwittigen. Maar het meisje valt ooi in de handen van de gangsters die haa naar de plaats brengen waar Stoker l opgesloten. Om Ann vrij te krijgen beslui Larry een koffer af te geven waarin n« denkt het geld te vinden. Wanneer de gangsters de koffer openei werpt Stoker met een brandende petri leumlamp. Er ontstaat vuur in de woniai De gangsters die schrikken worden on! wapend door de politie die verwittigd w« door Charlotte. Larry heeft dus niet alleen de f«»l sters buiten gevecht gebracht maar het hart van Ann gewonnen. ««we ,-. «w v •INEMA OUD IEPER JACK DE SPANJAARD Bet William Elliott, Constance Moore en Jack Larue. California kent nog geen beschaving. Alleen stoutmoedige goudzoekers durven het grondgebied betreden. Johnny Barret, een sympathieke avon turier. werd door bedriegers van zijn goudbevattende gronden beroofd. Zijn broeder werd in de strijd vermoord. Aangezien de brutaliteit van zijn te genstrevers en de ijdelheid van zijn po gingen, beslist Johnny op zijn beurt de wet niet te erkennen en wil alles terug winnen wat hij verloren heeft. Drie jaar later is de stroom a naar het goud in zijn ergste. Johnny is als een verbitterde speler be kend die al de prachtigste speelzalen van Sacramento bezoekt Feitelijk is hij niemand anders dan de Spaanse Jack a. een vreselijk man die de postwagen uit- p.undcrde en die zo genoemd werd omdat hij de Spaanse taal sprak met zijn slacht offers Hij is verliefd op Miss Mad a. een ka- baret-zangeres. met wie hij veel geld ver teert Mad ontdekt de oorsprong van de juwelen door Johnny gegeven Om Johnny die ze ondanks alles be mint te ontvluchten, vertrekt Mad in 4t buurtsteden. om daar te gaan zingen. Johnny heeft altijd zijn diefstallen met stiptheid, en a kunst a uitgevoerd en werd nooit door de Sheriff en zijn mannen verdacht. Hij ontving de inlichtingen betreffende de goud bevrachtingen van een zekere Laramie, vigilie en medeplichtige. Tijdens «n nieuwe aanval vindt Johnny Mad tus sen de reizigers van de postwagen. Impulsief kan hij niet weerstaan aan een soort zielsgenot. dat voor hem het stelen van een kus a betekent, en dit vdór al de andere reizigers. Mad bijt John ny in de schouder. Hij verdwijnt in volle vaart, het goud en de juwelen medene mend Maar deze keer werden Johnny en La ramie door de mannen van de Sheriff op korte afstand achtervolgd. Be beide vluchtelingen trekken in de bergen en zoeken een schuilplaats in de hut van een jonge en eenzame goudzoe ker Sam Chase Laramie wil zijn goud ontnemen maar Johnny wil er niet van weten. Tijdens het gevecht tussen Sam en La ramie krijgt deze laatste een goede les a Laramie vlucht hem en zweert zich te wreken Een vriendschapsverdrag is tussen Sam en Johnny ontstaan. Gevolgd door de vigilies is Laramie ge vangen genomen. Hij kan zijn leven red den indien hij de Spaanse Jackuit levert. Maar Laramie kent de werkelijke identiteit van Johnny niet en belooft de beroemde bandiet te ontmaskeren zodra hij hem zal bemerken. Enkele dagen later komt Sam Chase zich vermaken in Sacramento. Hij vindt Johnny weer. die hem de gevaren van de vermaakplaatsen en speelzalen laat kennen. Sam Chase wist niets over de liefde van Johnny voor Mad. Hij verlaat de zaal niet meer waar zij zingt en verteert zijn geld. Hij speelt om het terug te winnen, maar hij valt op een gangsters-speelhol x en is spoedig van zijn laatste centen be roofd. De nacht is gekomen en Sam zou graag zijn gestolen geld terug winnen. Hij si muleert een aanval van de c Spaanse JackOnervaren, is hij gevangen ge nomen. Bij het horen van dat nieuws staat Spaanse Jack verbijsterd. Hi.: begrijpt de genegen sympathie die Mad voor Sam voelde, maar hij denkt ook dat Laramie, die hem zal herkennen, aan Sam al de misdaden van i Spaanse Jackzal over laden. Johnny vraagt opnieuw aan Mad het land met hem te verlaten. Hij zweert haar een eerlijk man te wor den. en Sam te redden vóór hun vertrek Mad neemt aan en Johnny verkleedt zich voor de laatste maal in t Spaanse Jack Lijk een bliksem komt hij in de vigilie- post- Hij schiet Laramie dood en redt Sam. Johnny is spoedig ontsnapt, maar de Sheriff wacht hem af en wondt hem do delijk. De geduchte Johnny sterft in Mad's ar men. die lang weent om het tragisch nood lot van deze slechte jongen met een goed hart CINEMA COLISEUM: VICTOR met Jean Gabin, Frangoise Cbristopbe en Brigitte Auber. Victor bemint in het geheim, de beeld schone en lieve Frangoise. de vrouw van zijn oorlogsvriend Mare Pélicier. Victor is een brave jongman, rechtvaardig en eenvoudig. Mare is een gemene kerel. Wanneer Mare door zijn onrechtvaardige handelingen de ondergang en het gevang voor ogen heeft, offert Victor zich op en laat zich in de plaats van Mare veroor delen. Frangoise. lui en avontuurlijk, overtuigt zich gedurende de gevangenschap van Victor dat ze hem bemint. Wanneer hij uit het gevang komt. wacht ze hem op. maar Victor gelooft in de vriendschap en wil Mare niet verraden. Maar Mare heeft zelfs Victor vergeten. Victor van zijn beschaamdheid ontdaan, laat Frangoise zijn minnares worden tot wanneer door een toeval zij naar haar echtelijk huis gaat om alles af te breken Daar ze te lang wegblijft gaat Victor haar halen, doch ze aarzelt, wanneer ze be merkt dat haar echtgenoot haar zal weg zenden zoals hij haar genomen heeft, tt-z zonder klederen, bontmantels en ju welen die ze nu bezit. Victor begint te begrijpen: Frangoise bemint Mare om zijn rijkdom Wanhopig gaat hij heen... zijn eerste liefde is hem niet trouw gebleven Doch het geluk lacht Victor tegen Zijn zaken gaan goed. hij geraakt ver liefd op een schone en lieve vrouw. Ma rianne genaamd, met wie hij gelukkig zo kunnen leven... maar heeft hij Frangoii vergeten Neen. op een nacht zoekt Mare zij vriend Victor op... hij verkeert terug i een moeilijke toestand en hij vraagt he: Frangoise te helpen, wanneer hij er nk meer zal zijn. Zijn liefde getrouw breekt Victor i met Marianne en wacht geduldig op Frai goise... Marianne wanhoopt... Victor. A> dacht dat hij deze laatste niet zo inm oeminde. is ook ongelukkig. Op een dag komt Frangoise om te ze: gen aan Victor dat ze naar 't buitenlaa vertrekt en dat hij vrij is... Hij gaat daarop naar Marianne en va haar in de armen... Zijn rechtvaardigheid en eerlijkheid 't leven brachten hem het geluk. Frangoise Christophe en Jean Gabin in de nieuwste Franse film «Victor»- Spencer Tracy brengt het er als grootvader niet altijd even goed vam afop wandel met zijn kleinkind, geraakte dit verdwaald en opa was heel gelukkig het van de politie terug in ontvangst te mogen nenet. Fernandel zoals we hem aantreffen in de film van Claude Autant-Lara De rode a/spanning Na het succes van De vader der bruidwerd het verhaal voortgezel B«t Komaan Papa waarin men meemaakt hoe Spencer Tracy grootvader w»rKt-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8