ART LUX 37, Boterstraat - IEPER STUDEBAKER VOLKSWAGEN GARAGE ASTRID I O" - Meubelhuis Soete-Boerhave BIJ DE VUURKRUISIN JEUGDCLUB ST PIETERS 14 en 19 HP. V. CARREIN-DECUYPER Deken Delaerestraat 5 IEPER Specialiteit in damestassen met daarbijpassende handschoenen. TURNEN Tel. 537 Nog een boterham moeder met Margarine PLUBAPRIX want 't is boter BIJ DE LUSTIGE KAARTERS Statiestraat 39 IEPER J KORTING GEDURENDE DE HANDELSFOOR Leroeps vereniging U vindt een grote keus schrijf- en rekenmachines, van bekende merken, in bet huis .1 MfA. DEKEYSER 62, Waterkasteelstr., YPER HET YPEJtSCH MEÜWS Bij 6 12-4-1952 NAKLANK VLTRKRIISENDAG Verleden Zondag trokken duizend er "Vuurkruisen naar Brussel op waar ver scheidene plechtigheden werden ingericht ter gelegenheid van de Nationale Dag der Vuur kruisen die gepaard ging me: de 25e verjaring der Stichters van de Zegeen de 20e verjaring van de Natio nale Federatie der Vuurkruisen. In de St Goedelekerk werd te 10 uur een zieledienst opgedragen ter nagedach tenis van Koning Albert en de overleden Vuurkruisen Indrukwekkend was de aan blik van de honderden afdelingsvaandels rond het hoogkoor en in de midden beuk geschaard, tot achteraan de kerk De ver tegenwoordiging was algemeen, van Po- peringe leper. De Panne tot Hasselt. Aarlen en Athus Ook de afdelingen van Rijsel en Parijs waren aanwezig. Als hoge personaliteiten bemerkten we cndcr meerLuitenant-Generaal Jooris. vertegenwoordiger van Z. M. Koning Boudewijn Lt Generaal, graaf de Meeus vertegenwoordiger van H M Koningin ElizabethMr Struye Voorzitter van de Senaat 1 een vertegenwoordiger van de Voorzitter der KamerLt- Kolonel Bec- quevort. vertegenwoordiger van de Mi nister van LandsverdedigingKolonel Caron. bevelhebber der Provincie Bra bant. vertegenwoordiger van de Komman- dant van de le Militaire Omschrijving Kolonel B.E M Berben. kabinetsoverste van het Ministerie van Landsverdedi ging Prinses de Merode. Voorzitster van het Nationaal Werk der Oorlogsinvali den Lt generaal Lebert. Voorzitter der Studiecommissie voor de Rechten der OudstrijdersMevrouwen Cox. Vuylsteke Dekempeneer en Van Espen onze stads genote Mevr. Hoflack. Voorzitster der Oorlogsweduwen Generaal Van den Ber gen. Voorzitter van de Nationale Raad der Oudstri,ders Generaal Louveau. Voorzitter der Verbroederingen van het Veldleger 1914-18; Mr Hauseux. Voorzit ter der Gueulles cassées Mr Becret Voorzitter der Poilus de FranceMr Cronier vertegenwoordiger van de Fran se officieren in Belgiëde Voorzitters en Ere-teden van de Nationale Federatie der Vuurkruisende Generaals De Kempe neer en Cattoir. Majoor Depover. Kolo nel Robin de Federale Raad met Voor zitter Kolonel Van Espen omringd door de H H Dr De Winter. Pourvoyeur. Bis- tiaux Falmagne. Nondonfaz. Haine. Swolfs. Souchu. Beckers. De Guchtenaere Deschamps. De Mulder. Weicker. enz. Na de H. Mis. werd een optocht ge vormd. voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie der Invaliden, onder de leiding van Kommandant Wangermée en meer dan 140 Vuurkruisenvlaggen. welke zich begaf naar het standbeeld van Koning Albert, waar door de Federale Voorzit ter. bloemen werden neergelegd. De Vuur kruisen defileerden in de volmaakste or de en soldateske houding, voorbij het monument van hun gewezen aanvoerder. Indrukwekkend om aanschouwen. Daarna begaf de stoet zich naar de Onbekende Soldaatwaar een prachtige krans van laurieren met de Vuurkruisenkleuren dooreengevlochten, werd neergelegd op de geheiligde plaats. Deze was afgezet door de Weduwen der Vuurkruisen en tgrwijl het Nationaal Lied op gedempte toon werd uitgevoerd, konden veel on: staanders, hun tranen niet weerhouden bij het zien van dit enig schouwspel. I Vandaar ging het naar de federale ze tel toe. waar de groet aan de vlaggen werd gebracht, gevolgd door een toe spraak door Kolonel Van Espen, in het Frans, en door Dr. De Winter uit Brug ge in het Vlaams, die wees op de bij zondere betekenis van deze driedubbele verjaardag, met de stellige belofte, ver der onze steke te staan, daar waar het moet. Luidruchtig werd dit door de aan wezige massa toegejuicht. Met, muziek op kop. ging het dan ver der naar Les Grands Magasins de Ia Bourse waar meer dan 800 genodigden aan het banket deelnamen Hulde werd hier gebracht aan makker Bistiaux. de laatste der grondleggers van de Stich ters der ZegeVervolgens werd een telegram van trouw aan onze jeugdige Koning toegezonden, waarna verscheide ne toespraken werden gehouden onder meer door H. Pourvoyeur. die de door slaggevende werking der federatie voor ogen bracht, samen met de algemene op roep. om gebeurlijk binnen afzienbare tijd. als het moet. terug te komen, voor de onaantastbaarheid van ons Vuurkaart je. (rood gekleurd door ons bloed) en een verdere verovering van datgene wat de mannen uit de Vuurlinie, toekomt Veel tc vroeg besloot deze onvergetelijke dag. nadat de ouden van 1914-18. met hun jeugdig blijvend herte. luidruchtig blijk hadden gegeven van de echte ka meraadschap. die steeds bezield blijft met., de geest van de IJzer. Ken. ieperse Schaakkring JEIGDSCHAAK IN HET BRAN'DPl'N'T VAN DE BELANGSTELLING Gedurende het paasverlof zullen tal rijke officiële ontmoetingen voor de jeugd georganiseerd worden Zaterdag 12 April eJt. om 15 u. in bet lokaal Hotel De Maanzal de eerste schaakderby uitge speeld worden tussen de formaties van t Het paard van Troje College en «Ex celsior Atheneum- Een krachtmeting met een groot vraagteken over de uit slag- De spelers van de eerstgenoemde club zijn nog niet voldoende getraind voor de matchen terwijl de tegenstrevers reeds een vuurdoop hebben ondergaan tegen de Zeebewoners en wellicht nuttige gevolgtrekkingen zullen nemen. Technische organisatieaanvang 15 u. «en niet om 14 u->- Aantal borden: 15 Nauwelijks zullen de jeugdige schaak krachten een officiële partij hebben ge speeld of daar worden de finalisten van het Kersttornooi 1951 opgeroepen om op Donderdag 17 en Vrijdag 18 April, tel kens om 14 u. de wapens onder elkaar te kruisen voor het Kampioenschap der stad leper 1952. waarvoor een mooie wissel beker aan de laureaat zal overhandigd worden. Volgende 8 spelers zullen onder leiding van Mr Lucien Jude de eindstrijd aan vatten: Van Tilborg Eric (17 j.). Keignaert Pier re (16 j-). Loonis André (15 j). Have- gheer Christian (14 j.). Vanderstichelen Edgard (15 j.), Lambelin Paul (14 j.l. Alle- gaert Jozef (9 j.) en Leclercq Yvan (11 j.) Terwijl de finalisten aan het combat te ren zijn richten we een dringende oproep tot al de jeugdschaakliefhebbers die de reis naar Antwerpen zullen medemaken om op die Donderdag en Vrijdag tegen woordig te zijn voor een onderlinge oefen partij die door onze jeugdleider zal geleid worden Het wordt een laatste testproef voor het grandioze schaakfestival van Zondag 27 April a.s. te Antwerpen Zo er liefhebbers zijn die nog niet hebben in geschreven voor de reis dienen zij tegen woordig te zijn aan de lokale tornooien. Wij herinneren nogmaals dat de reiskos ten voor de spelende leden 50 fr. en voor de supporters 100 fr. bedragen MR MORRIS GRIMMONPREZ WINT DE TROPEE DE ZILVEREN TOREN 1952 Door de nederlaag van zijn rechtstreek se tegenstander en anderzijds zijn winst in de 8e ronde verovert ons jong belofte vol schaaklid de TropeeOm zijn prachtig seizoen verdient hij het ten volle en bieden wij hem onze hartelijke geluk wensen aan. Later zullen we bij een bondige beschouwing over de bekercom petitie eens zijn prestaties onder het ver grootglas nemen. INTERCLCBKAMPIOENSCHAP 11e PROVINCIAAL l Ieper-Brrdene 31-1) Deroo - Blomme 1-1 Dubrulle - Cattryse 1-0 Devacht - Stubbe 1-0 Vandromme - ff- 1-0 Door deze overwinning prijken we thans op de tweede plaats. Er rest ons een ont moeting te Handzame op Zaterdag 19 April e k waar we ons terzelfdertijd met de plaatselijke kring zullen meten in een vriendenkamp op 15 borden Dinsdag 15 April e k. dienen de partijen A Grimmonprez - Duhameeuw Bollaert - Decorte (Blitz) gespeeld te worden. De anderen zijn vrij. GROOT PAASTORNOOI 500 Fr. Prijzen Bij de inzet van het Paastor- nooi op Zondag 6 April, leek het alras dat de deelname overweldigend zou zijn. Niet minder dan 24 ploegen werden in geschreven voor de Voetbalbakken en op de Ping-pong strijden'een 50 tal oudere en jongere kerels 1 Maar opgepast, iedereen op post Zater dag avond 12 April van 5 tot 9 u. om de ocslissingen te spelen. En vergeet niet Iedereen heeft prijs, ook iedere verliezer. Op Paaszondag 13 April te 7 30 u. in St Pieterskerk worden alle leden van de Jeugdclub verwacht voor de gezamen lijke Paascommunie Aanstonds daarna gratis Paasontbijt in 't patronaat en prijs- uitdeling Groepsfoto. Op Pasen is er 's avonds geen Patro naat. BASKET BALL Op Paasmaandag Groot Internationaal Basket Tornooi. Te 10.30 en 11 30 uur worden twee mat chen gespeeld op ons terrein van het Zaalhof tussen Armentiers. Ronse. Leu ven en leper. 's Namiddags op het terrein Esplanade te 15 u. eerste officiële Ieperse derby tus- I"c->r en BBC- leper (res.). Na deze match worden de beslissingen an het tornooi gespeeld onder de andere ploegen te 16 en te 17 uur. Bericht aan onze spelersDe match begint stipt te 3 u Kleedkamers in Café St Sebastiaan K'.XMWW I>e mooiste, beste en zuinigste Amerikaanse wagen. CAMIONS van 1/2 ton tot 5 ton. De wagen die men koopt met gesloten ogen VOITUREN en CAMIONNETTEN. Officieel agent /WML K0STBAZE KLEDING^ EN KOOPT U 00K ZO N A AN V! GE PAPAPLU (pad i^izcUce t (6252) De Winter scheidt van de zomer Aldus het spreekwoord van bejaarde mensen, als de grillige natuur zelfs in 't voorjaar de donder laat rommelen. Waar het ook zal rommelen en daveren, dat is in de turnzaal. Lange Meers, op Zaterdag 19 April De Ieperse St Michielsturnkring houdt op deze avond haar jaarlijks Halt 1 Een stonde van zorgeloze rust voor wat voorbij iseen onbekommerd verpozen voor 't geen komen zal. Iedereen heeft het reeds geradende turnkring richt haar 3e gala-avond in die deze van vorige jaren zal trachten te evenaren en mis schien nog overtreffen. De 400 aanwezi gen. die verleden jaar het oefenlokaal tot barstens toe vulden, zullen stellig noch programma, noch uitleg moeten weten, die zijn daar vast terug. Tot degenen die dit nog nooit meemaakten, zeggen we dit Vergeet uw zorgen in een prettige tur nersatmosfeer waar lach en vrolijkheid aan de orde van de dag zullen zijn Ge niet van deze gezellige avond die U spontaan wordt aangeboden en waar grote sterren met kleine namen U on weerstaanbaar zullen meeslepen in hun hertelijke feestvreugdeMuziek, zang. humor, rythmehoofdschotels der gala avond. en als dessert een gemoedelijk Op met de beentjesteneinde iedereen totaal versleten naar huis te kunnen zen den. Natuurlijk volgt dan tot het besluit die fameuze traditionele Polonaise 1 waar jong en oud aan meedoet Wie zou durven bekennen dat hij te oud is om op handen en voeten rond de zaal te lopen We nodigen uitalle ouders en fami lieleden der turngenoten. ereleden vrien den en sympathisanten der St Michiels turnkring. en dat is ongeveer de halve stad. want wie is er niet fier over die bloeiende Ieperse vereniging Kortom, iedereen die zijn gezicht nog in een vrien delijke plooi kan zetten 1 De ingang is kosteloosvoorbehouden zitplaatsen kan men zelf bemachtigen door op tijd aan wezig te zijnKinderen beneden de 14 jaar worden niet toegelaten, tenzij ver gezeld van hun ouders. Dus afgesproken. Zaterdag 19 April om 20 uur in het oefenlokaal. Lange Meers, waar het niet aan verzet zal ontbreken 1 Op Zondag 27 April wordt het zomer seizoen ingezet met een grote openlucht demonstratie ter gelegenheid der Diks- muidestraat-kermis. Een verzorgd en aan gepast programma zal alle turnliefheb- bers weten te bevredigen. Met de Sinksendagen krijgt het Frans Bondsfeest zijn verloop te Roubaix. Inter nationale wedstrijden zullen het feest een groots karakter geven, dit gedurende 4 dagen. Ook leper neemt hieraan deel Een uitgelezen mannenploeg. bestaande uit 15 pracht-turners. zal de strijd aan binden tegen tal van befaamde ploegen Reeds zijn meer dan 300 ploegen inge schreven die samen meer dan 5.000 tur ners tellen uit alle landen van West- Europa. Geen klein bier voor onze leper se katten Nu hij toch geen generaal benoemd werd. na 18 maanden gehoopt te hebben, heeft onze makker Ch Dehaene wijselijk ontslag genomen uit het leger om 's an derdaags reeds zich in 't gelid te scharen bij zijn oude turnmakkers. Zijn klagen over harde dienst en slecht eten werd door zijn vrienden met het nodige voor behoud aanhoord, gezien zijn welvarend en... gewichtig voorkomen! Kwatongen spreken van 15 kgr. soldatenvet Alle gekheid aan de kant. ze beginnen af te komen onze soldaatjes. Nog enkele weken en dan is het de beurt aan onze cracks L. Mus en N. Dehaerne om de mannen- ploeg te versterken. Van onze andere turngenoten zullen we nog niet spreken. 2 jaar is toch zo lang A G. (6205) (6289) Dertig jaar geleden werd in het lokaal van Prins toe. door een laatste overwin- De Oude PompierDiksmuidesteen- ning op Hubert Decrock. weg. een kaartersmaatschappij gestichtI Na de prijskaarting werd een bijzon- c De Lustige Kaarters Deze vierden dere hulde gebracht aan dhr. Daniel De- Zondag jl. dit heuglijke jubileum, ter gelegenheid van de Koningskaarting 1952. Deze titel gaf aanleiding tot een ge weldige strijd, die tenslotte eindigde in het voordeel van Georges Therry. Voor zitter Maurits Noppe. eigende zich de titel crock, huidige secretaris van de Maat schappij en laatst overgebleven stichter. De gevierde werd flink in de bloemen ge zet en mocht verscheidene mooie geschen ken ontvangen. R. Dc Lustige Kaarters bij de viering van hun dertigjarig bestaan. In 't midden de heer I) IJ* crock, enige overgebleven stichter, in de bloemen gezet- VOOR IF.DKRS BEURS! van Herbergiers, fiotel- en Restauratiehouders van cper cn Omliggende Onbekend maakt onbemind zegt het spreekwoordDaarom richten wij ons een laatste maal tot alle herbergiers. Hotel- en Restauratiehouders uit de streek, om één en ander te vertellen over de Herbergiersbond. De Herbergiersbond is een vakbond die bestaat door de samenwerking van men sen met éénzelfde beroep, t.t.z. van alle herbergiers. Hotel- en Restauratiehou ders Het doel van de bond is al die men sen uit gans het land te verenigen tot een macht, die sterk genoeg moet zijn om te kunnen strijden tegen alles wat ons be roep schaadt. In ons beroep zijn het de onmenselijke wetten op alcohol en ope ningstaks de overdreven belastingen en kindertoeslagen in één woord wij moe ten kunnen strijden tegen onze regering, gelijk dewelke, ten einde meer mense lijke behandeling te bekomen. Om dit te kunnen bewerkstelligen moeten we allen samenwerken. Zie eens naar de syndika- tenwelke macht betekenen ze niet Kunt U iets noemen dat zij door hun macht niet bekomen hebben Mat nog meer is: De finantiële toe stand van de afdeling leper is goed. en daarom hebben wij voor onze leden, twin tig loten aangekocht der Lening tot We deropbouw (3e schijf) waarvan de reek- 1-"-'-. sen en nummers hier volgen Reeks 07739 nrs 0802 tot 0819 Reeks 08692 nrs 0691 en 0692. Indien een winnend nummer uitkomt, wordt de winst verdeeld onder al de tegen 1 Mei 1952 aangesloten leden. Door on middellijk uw bijdrage van 150 fr. te storten, worden U aldus twintig kansen op winst aangeboden. Verder: Voor al onze leden worden hun belastingsformulieren en alle andere stukken kosteloos ingevuld raadgevingen worden kosteloos verstrekt en eventuele geschillen met fiscus of brouwerijen en zo meer. worden gratis door ons opgelost Nog sterkerWij beschikken te leper over twee advokaten. aangesteld door de beroepsvereniging. Alle geschillen die het Gei echt betreffen, worden derhalve even eens gratis voor onze leden opgelost. Ten slotte hebben wij nog ons Sterfte- fondseen werk van solidariteit onder elkaar, waardoor het mogelijk wordt, bij sterfgeval, onmiddellijk een zeker bedrag uit te keren als vergoeding voor begra feniskosten en dergelijke. Ziedaar dus al de voordelen waarvan U kunt genieten door uw aansluiting. Aarzel niet langerschrijf onmiddellijk naar ons lokaal. Hotel Casino. Statie straat 65. te leper, dat U wenst lid te wor den van onze bond. en wij doen innen per post Wij hopen dat onze laatste oproep gun stig zal onthaald worden. Met man en macht naar de overwinning HET BESTUUR. M§ Werktuigkundige-Technieker Re' best ingericht werkhuis der Vlaanderen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 6