FILM w ER E L D ÖSfe/ STORM OP DE HEUVEL BLYTH TYROME POWER MICHELINE PRELLE REGISTERS, CL1SSEURS, BÜREELBENODIGHEDEN CLAUDETTE COLBERT ANN UIT DE PROGRAMMA'S VOOR DUMOI1TIER ffiUADD,v PHYLLIS CALVERT HET YPER»CH NIEUWS Bte 7 ÏS-4-195* (1VEMA OUD-IEPER GUERILLAS Tyrone Power en Micheline Prelle. va een uitputtend gevecht landen de inige overlevenden van een eenheid Amerikaanse Marine op een klein tand van de Stille Oceaan, dat nog ulcis in handen is van de Japanners, i leider van de kleine groep. Chuck er. geeft zijn manschappen het bevel. r~ pjes van twee. het vliegveld Del op 300 kilometer afstand, trachten —reiken. ner zelf en een der matrozen pro- hetzelfde te doen, via Tacloban op Eiland Leyte. Daar vinden zij echter nerikaanse uitzendpost. Palmer ont- er .zijn commandant en verneemt het vliegveld van Del Monte door de gnners werd veroverd. [jdens zi;'n oponthoud te Tacloban kan ^er toevallig een grote dienst bewij- aan Jeanne Martinez, een Europese zich door de oorlogsomstandigheden stige moeilijkheden bevond. rjliet van plan zich door de Japanners •e laten gevangen nemen, steekt Palmer inct enkele van zijn mannen in zee, niet tegenstaande de smeekbede van Jeanne 'Martinez, die voor de jonge man het erg ste vreest. Ten gevolge van een zware storm lijdt Palmer's boot schipbreuk en het is slechts door uiterste krachtinspanning dat de manschappen er in slagen zwemmend het nabije eiland te bereiken. Daar ontmoet Pa.mer de Philippijn Martinez, de man van Jeanne die de Amerikaan in contact brengt met de leiders van'het verzet De Japanners om de tuin leidend, slaagt Pa.mer er ten slotte in een uitzendpost te installeren en een voortdurend contact met het hoofdkwartier tot stand te bren gen Hij wordt door een duikboot bevoor raad en neemt verder actief deel aan de voorbereidingen tot het offensief dat eerst daags door generaal Mac Arthur zal wor den ontketend. Intussen wordt Martinez door de Japan ners gearresteerd en. wijl hij inlichtingen omtrent het verzet weigert te verschaf fen, zonder vorm van proces vermoord. Deze tragische omstandigheden maken dat Palmer en Jeanne elkander steeds dik- wijler ontmoeten. Op Kerstdag zoekt Jeanne de Amerikaan in zi.'n schuilplaats op. Dan begrijpen beiden dat hun leven voortaan zonder e.kander niet meer denkbaar is. De dag van het offensief komt nader. Palmer ontvangt het bevel de operaties van een ontscheping achter de Japanse linies te leiden. Na deze gevaarlijke zen ding bij Jeanne teruggekeerd wordt hij met haar door de Japanners ontdekt en gevangen genomen. Palmer echter vecht voor hun beider leven en geluk. Weldra zal hij moeten capituleren... Dan klinkt plotseling het grommen der kanonnen. De Amerikaanse strijdkrachten rukken het eiland binnen. De Japanners trekken zich terug. Zowel voor de Philippijnen als voor Palmer en Jeanne Martinez wordt het een onvergetelijke dag. CINEMA CAPITOLE STORM OP DE HEUVEL met Claudette Colbert en Ann Blyth Bedreigd door overstromingen die de streek teisteren, zoekt de bevolking van een Engels dorp toevlucht in het kloos ter van O. L. V. van Reims. Zuster Mary, die een schitterende mu zikale loopbaan heeft opgegeven om de sluier aan te nemen, verschaft al deze on- gelukkigen onderdak Onder hen bevindt zich Valérie Carns begeleid door Sergeant Melling. die de jonge vrouw naar de na burige stad moet brengen, waar zij haar schuld aan de gemeenschap zal betalen zij werd beschuldigd van moord op haar broeder Jason Carns. Zuster Mary echter heeft een voorge voel van Valérie's onschuld en stelt alles in het werk om hiervan de bewijzen te vindenzij zoekt oude kranten op die de melding van het proces maken, stelt zich in verbinding met Valérie's verloofde en wordt door Willy, een zwakzinnige, die Zuster Mary geheel is toegedaan, gehol pen. Dokter Jeffreys, die aan het ziekenhuis van het klooster is verbonden, heeft Ja son indertijd behandeld en tracht Zuster Mary te overtuigen van het nutteloze van haar pogingen. Een verklaring van de apotheker Har- mer en een brief die in Willy's bezit ge bleven was. brengen Zuster Mary op het goede spoor. Als hem deze nieuwe feiten ter ore komen, verliest Dokter Jeffreys het hoofdbovendien deelt zijn vrouw bijzonderheden mee die Zuster Mary het bewijs verschaffen dat de dokter de eni ge schuldige is. Zij eist dat hij zich bij Sergeant Melling aangeeft. Nu volgt een korte strijd tussen Zuster Mary en de dokter. Gelukkig komt Valérie's verloof de tussenbeide en met zijn hulp wordt de ware schuldige aan de politie overgele verd. Valérie en haar verloofde kunnen nu onbezorgd de toekomst tegemoet gaan. Zuster Mary, gelukkig haar plicht ver vuld te hebben, voelt meer dan ooit de voldoening haar roeping gevolgd te heb ben. I Kil Zuster Mary Bonaventure (Claudette Colbert) stelt alles in het werk om een onschul dige te redden. Dr Jeffreys (Robert Douglas), de ware dader, tracht dit met alle middelen te verhinderen. Dit is het hoofdgegeven van Storm op de heuvel n. wendt U ter Drukkeri j 3 4, lloterstraat, 3 4 Y I» E I* cinema oud-ieper SCHOON MOET MEN ZIJN met Anny Ondra en Willy Fritsch De schouwburgdirecteur Zwickel valt van de ene bekommernis in de andere, terst zit hij in geldverlegenheid. De we duwe van een rijk reukfabrikant helpt hem uit de moeilijkheden door hem haar financiële hulp aan te bieden. Dan stelt Hch echter een ander problema hoe de gunst van het publiek winnen voor de fataal onervaren zangeres. Verder heeft Zwickel voortdurend last ®et de twee artisten Holunder senior en Holander junior, respektieve'.ijk de toon dichter en de libretto-schri.'ver van zijn 0Perette. De twee Holunders. vader en 1000 vatten het leven heel luchtig op en wanneer Mr Zwickel de finale van zijn operette in handen heeft vóór de pre mière heeft hij dit slechts te danken aan het toeval en aan de liefde. Een twist tussen de ex-vedette Rbse en de jonge en talentvolle Catherine, een danseres uit het koor verhoogt nog in grote mate de spanning der met elektriciteit geladen atmosfeer der voorpremière Het gevolg van dit alles is dat het publiek voor de première de hoofdvedette zich op het to neel ziet ontdubbelen wat een reeks zeer koddige taferelen met zich brengt Het talent van Catherine en de ge-affineer- de techniek van een modern toneel ver zekeren echter een gelukkig slot dat een grote invloed zal hebben op het privé le ven van Rose de Lilas en dit van haar partners. CINEMA CAPITOLE ONMENSELIJK LOT met Pierre Gay en Lily Bontemps Rechterlijke dwaling of niet. doch geen enkele rechtbank had dokter Julien kun nen vrijspreken. Niet dat hij schuldig was van moord op Mesner. waarvoor hij te recht stond, maar zijn leven was al te zeer een aaneenschakeling geweest van onregelmatigheden en bedrog. Vooral zijn fameuze behandeling ken de veel succes. De klanten kwamen er in alle kalmte van hun verdovingsroes ge nieten. Marie-Lou. entraineuse in de Ca- lifornie verschafte hem die eigenaardige kliënteel. Zo was ook Mesner gekomen om een morphine-inspuiting. De derde maal ech ter was hij aan een hartaandoening ge storven. Dokter Julien dacht er aan met het lijk te verdwijnen en borg het in een kof fer. Hi; begaf zich naar het station, deed zijn koffer inschrijven en nam een reis biljet. Toen werd hij aangehouden. Niet voor moord, doch een oude klacht tegen hem. zonder veel belang. Acht dagen later was hij weer op vrije voeten. Intussen was er echter veel gebeurd. De koffer was beginnen stinken en zo was de ganse zaak uitgelekt. De zaak kwam voor het assisenhof en het was aan Marie-Lou te danken dat hij zijn hoofd redde. In het bagno kwam hij in de infirmerie terecht. Dan volgde de vlucht. Met drie andere gevangenen werd ingescheept en een lan ge lijdensweg begon in een klein bootje, op de grote zee. Wanneer Indische vissers het sloepje ont dekten lag er nog een menselijk wrak in. dokter Julien. Zij verpleegden hem op hun manier, hij kwam er boven op en werd bijna een van hen. Zo ging het leven kalm zijn gang. tot wanneer hij vernam dat meer naar het Noorden toe een vreselijke ziekte woedde. Dokter Julien ging er heen en zonder middelen begon hij aan een onmenselijke taak de bestrijding van de pest. Van een naburige stad kreeg hij hulp een oude dokter en zijn assistente. Zij was een Spaanse, heette Pilar en was mooi. De arie mensen streden samen, held haftig, met de moed der wanhoop. Zij overwonnen de ziekte, maar het laatste slachtoffer was de oude dokter. Pilar bleef bij Julien. Hij wilde haar zijn verleden vertellen, doch zij legde haar vinger op zijn mond Welk belang had het. nu zij hem in moeilijke omstandig heden als een ware held had gezien. Aldus verlieten twee mensen dit land. dat hun diensten niet meer nodig had en verdwenen aan de horizont, een nieuw leven tegemoet. Pierre Gay vertolkt in u Onmenselijk Lot de rol van Dokter Julien, die voor moord wordt aangehouden en wegens zijn ongeregeld leven veroordeeld- CINEMA COLISEUM MISLUKTE HOLD-UP met Alan Ladd en Phyllis Calvert. Een bende gangsters, onder leiding van Earl Boettiger. een ogenschijnlijk eerli k hoteleigenaar, heeft het plan opgevat een postwagen die grote geldsommen vervoert, aan te vallen. Boettiger aarzelt niet een inspecteur der Post-politie die hen op het spoor was. te doen vermoorden door zijn handlangers Regas en Soderquist. Deze brengen het lijk over naar een nabijge legen stadje, maar hun loense handel wijze trekt de aandacht van een kloos terlinge. Zuster Augustine die de politie verwittigt- Het lijk wordt weldra ont dekt, maar de moordenaars zijn verdwe nen. Inspecteur Al Goddard. bekend als een onverbiddelijk jager op misdadigers, wordt met het onderzoek belast. Hij ontdekt weldra Zuster Augustine die naar haar klooster teruggekeerd was. Al God dard toont haar een reeks foto's van verdachten, waarin zi; een der moorde naars ontdekt, en zij stemt er in toe naar Gary, het stadje waar het lijk gevonden werd. te komen om de inspecteur in zijn onderzoek te helpen. Boettiger ziet het gevaar in. en hij be veelt Soderquist de stad te verlaten. Wan neer deze weigert, schiet Regas hem neer. daar hij vreest door zijn medep'ichtige verraden te worden. Vernemend dat Zus ter Augustine, die hem zou kunnen her kennen. naar Gary terugkeerde, tracht Regas haar te doen verdwijnen, maar het Een leuk toneeltje uit de operettefilm «Schoon moet men zijn. Alan Ladd in de film De mislukte hold-up ik ongelukdat hij uitlokt mislukt dank zij de koelbloedigheid van de klooster linge Een nieuwe moordpoging vrezend besluit Goddard de ontknoping te bespoe digen. Hii verkreeg de zekerheid dat Forrar. een der chauffeurs van de postwagens me deplichtig iszich uitgevend voor een /if vervyi, votgenue biz-> LEélS AUIf.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7