PIL; d w E R E L D REGISTERS. CL'.SSEURS, BDREELBENODIGHEDEN Drukkeri j «IN DE BIE» JOSEPH DEVOS VOOrt IXUOItlIllt UIT DE PROGRAMMA'S Koopt uw KLEUREN, VERNISSEN en HUISHOUD ARTIKELS bij de vakman Rijselstraat, 34 IEPER (6241) HET YPERSCH NIEUWS BU- 7 17-5-1952 Ines Orsini, de heldin uit Maria Goretti, vertolkt thans de hoofdrol in La Senora de Fatima CINEMA COLISEUM: EEN PLAATS IN DE ZON met Montgomery Clift, Elizabeth Taylor en Shelley Winters. De volgende dag, vergezeld door Jacin- tha en Francisco, vertrekt Lucia met de kudde. Eensklaps worden de kinderen verblind door een uiterst sterk licht. De Heilige Maagd verschijnt op een heuvel en spreekt hun toe. Zodra de verschijning verdwenen is, raadt Lucia de twee kin deren aan niemand van het mirakel te vertellen. Maar de kinderen kunnen het geheim niet verzwijgen en het nieuws gaat door het dorp. Hier begint de kruisweg van Lucia. Haar moeder brengt haar bij de pastoor, die niet wil geloven aan de verklaringen van het kind. De vrouwen van het dorp komen bijeen om de duivel uit het kind te drijven. De pastoor ver biedt haar naar Cova de Iria terug te ke ren. Niettegenstaande het stellig verbod. tracht door alle middelen te beletten dat de mensen naar Cova de Iria toestromen. Revolutionnaire gazetten zenden hun dag bladschrijvers en photografen. Portugal's wegen zijn belemmerd door het volk dat zich naar Cova de Iria begeeft, de ene. uit nieuwsgierigheid, de andere geleid door het geloof. Op 13 Oktober zijn daar 70.000 mensen aanwezig. Twijfelaars ontbreken ook ze ker niet. De ouders van Lucia willen dat het kind zich verbergt, bevreesd voor het talrijke volk dat naar het dorp toestroomt. Maar het meisje volkomen gerust en ze- j ker van zichzelf, <egt dat de H. Maagd haar belofte zal houden. Het regent. De hele morgen gaat door onder vlagen, dan op de middag, veran- plots een dieper betekenis dan George eigenlijk wilde, wanneer het jonge meisje een kind verwacht. Dezelfde avond, dat Alice hem dit meedeelt, heeft hij einde lijk zijn afgod kunnen benaderen en alles laat hem geloven dat Angela de gevoe lens die zij in hem deed ontbranden be antwoordt. Tijdens een avondfeest zullen zij zich ten andere hun liefde verklaren. Twee wegen liggen nu voor George opende ene brengt hem liefde en for tuin. de andere weg wijst hem op zijn harde plicht. Het lot zal de oplossing brengen van dit tragisch problema. George werd uitgenodigd op het domein van Angela's ouders, maar Alice achter volgt hem en dreigt alles te onthullen. Om dit te voorkomen is George tot alles bereid, zelfs tot moord. Zij dreigt, smeekt, en in schijn toegevend haar waarlijk te willen huwen, nodigt hij haar uit op het meer voor een romantisch uitstapje per boot. Het jonge meisje is gerustgesteld en op vrolijke toon maakt zij plannen voor de toekomst, maar in George speelt zich een dramatische strijd af. Plots, schijnt de verschrikkelijke waarheid tot Alice door te dringen. In een instinctive beweging van vreselijke angst staat zij recht, maar zij verliest het evenwicht en valt in het kille water van het meer. waar zij aan een jammerlijk einde komt George houdt het drama verborgen en herneemt zijn leven aan de zijde van het wezen dat hij verafgopdt. Maar het ge recht achtervolgt hem en hij wordt aan gehouden onder beschuldiging van moord, deze moord die hij alleen in gedachten volbracht. Hij wordt onder de bewijzen verpletterd en tot de doodstraf veroor deeld. Een diep ontroerde en door het leven geknakte Angela komt hem in de gevan genis een laatste maal haar eeuwige liefde toeroepen en hem vergiffenis schenken om hem te helpen met zijn leven te betalen voor een moord die hij niet beging, en waraan hij alleen in gedachten schuldig is. wendt U ter ItoterHtrant, 3 4 Y I» K It Dr.e eenvoudige kinderen, twee meisjes en een jongen, zien de H. Maagd in de film La Senora de Fatima Een der vele aangrijpende tonelen uit «La Senora de Fatima». CINEMA OUD-IEPER DE PARADIJSVOGEL met Louis Jourdau en Debra Paget Tenga een jonge Polynesiër en zi.n vriend Andre Laurence varen met een schoener op de Zuidzee. Ze landen aan het eiland van Tenga, waar deze weer op zijn ver haal wil komen, na zijn opge.open ont goochelingen in de «beschaafde wereld»- Tenga doet de gelofte nooit meer zijn eiland te verlaten. André wordt zeer hartelijk ontvangen door de vader van Tenga, en weldra slaat hij geen oog meer af van de mooie Kalua, de dochter van de hoofdman. Tenga ver telt hem echter dat het de jonge meisjes van het eiland verboden is een ongehuwd man aan te spreken. Tijdens het feest dat te zijner eer gege ven wordt, geeft Kalua, hem de rode bloem, een teken dat ze de gevoelens van André beantwoordt- Ze mogen nochtans nog niet met elkaar praten, daar ze nog niet als huwbaar werd voorgesteld. Plots verschijnt Kahuna, de tovenaar van het eiland Hij verwittigt de inlanders dat «de blankeonheil aanbrengt en het eiland moet verlaten. Ondanks het protest van de tovenaar, oordeelt de hoofdman dat André mag blij- De Paradijsvogel zal de liefhebbers van filmen over de Zuidzee-eilanden zeker weten te bekoren. Het is de geschiedenis van de blanke man (Louis Jourdan) die verliefd wordt op de inlandse schone (Debra Paget). Montgomery Clift en Elizabeth Taylor in de rollen van George Eastman en Angela Vickers. Indien het noodlot zijn ambities had gediend, zou de jonge George Eastman iu de volmachtige directeur zijn van de 'abriek waarvan zijn oom de eigenaar is. ret leven was echter niet rooskleurig voor ^George, en als hij heden in de fabriek *?en betrekking vond is het alleen als ne- ierig inpakker. Voor deze nederige jongen uit een klein dorp in Connesticut waar zijn moeder zich aan liefdadige werken wijdt, schijnt al es hier betoverend en tevens vernederend. Onwennig in zijn gedemodeerde klederen en door afgunst verteerd, is hij verbitterd bij de aanblik van de weelde zijner fa milie tot w ier rang hij wellicht nooit zal kunnen opklimmen. Tijdens een mondain feest ingericht e oor zijn oom laat de buitengewone schoonheid van de jonge rijke Ange'e Vickers op hem een onuitwisbare indruk na. maar hij aanschouwt haar als een on bereikbare godin, en het is op Alice, een jonge arbeidster die hij dagelijks ontmoet, dat hij zijn gevoelens overbrengt. De idylle die tussen hen ontluikt neemt Over al dat lawaai, hoort men als één stem het Ave Maria gezongen door de toeschouwers. Lucia is nog steeds in leven. Sinds 1934 vertoeft zij in het klooster van Ponte- vedra (Spanje), een eenvoudige non. Haar naam is nu zuster Dorothea. Op 13 Oktober 1951 kwamen 800.000 I mensen op bedevaart naar Fatima. waar- i onder de hoogste geestelijke personalitei ten, om de plaats te bezoeken waar het tot heden toe meest spektakulaire wonder gebeurde. ven- De daaropvolgende dagen zien een schone liefde openbioeien. Aan zijn vriend deelt André zijn besluit mee Kalua te huwen en voorgoed op het eiland te blijven. Tenga weet de hoofdman te overtuigen van André's waarde, doch dit staat de tovenaar nog minder aan. Hij eist. dat Kalua. als boete en zuivering, over gloei ende kolen zal wandelen. André is heftig verontwaardigd, doch Kalua heeft- zelf vertrouwen en aanvaardt het voorstel. Als bij wonder doet het vuur haar geen let sel. André huwt Kalua en smaakt een he mels geluk. Maar dat geluk is slechts van korte duur. De tovenaar weet bij een uit barsting van de vulkaan het volk te over tuigen dat de woede der goden enkel kan bezworen worden door het levensoffer van de dochter van de hoofdman. Kalua aanvaardt met een stoïcijnse kalmte haar lot. en neemt afscheid van André. Wanneer deze dan het vreselijke geval wil beletten, weerhoudt Tenga hera. Na het offer valt de vulkaan als bij wonder stil. André keert langzaam naar zijr. lege huis terug. Hij verlaat het eiland me; in zijn hart gegrift, het beeld van Kalua. die hem enkele stonden zo geluk kig maakte. CINEMA CAPITOLE DE DUIVELSE DANSERES met Vera Molnar, Peter Van Eyck en Grete Weiser. Tijdens de nacht, op weg naar de ge legenheid waar ze moeten optreden, ver dwijnt een troep danseressen op geheim zinnige wijze. Iedereen is ongerust over hun lot. tot wanneer ze weer opduiken in een ellen dige staatal hun klederen werden ge scheurd en zij zijn niet in staat uit'.eg te verschaffen over hun avontuur. Asta de partner van Victor, de danser, ontbreekt echter. Om de situatie te redden zal Katrin haar vervangen. Het wordt een triomf! Zij deelt haar succes met Victor, die ze sinds lang bemint. De geldschieter van de revue bekent dan dat hij de gehele ontvoering op touw zette, om een gewaagd plan te doen luk ken de tonee'.kledij der danseressen be vatte kostbare edelstenen, die over de grens moesten gebracht worden. Na die verklaring zakt hij in elkaar, dodelijk gekwetst. De politie verdenkt Katrin. die zich nochtans hardnekkig ver dedigt. Ten slotte zal de ware schuldige ge vonden worden, terwijl Katrin en Victor het geluk tegemoet gaan. (zie vervolg vollende bl* Een der vele prachtige tonelen uit de film De Duivelse Danseres CINEMA OUD-IEPER LA SENORA DE FATIMA met Ines Orsini Portugal 1917. Anarchie en kerkvervol ging heersen over het land. De Europese oorlog is aan zijn toppunt. Nochtans in het dorpje van Aljustiel na bij FATIMA. is de bevolking rustig. Lucia, jacintha en Francisco leidden hun kudden naar Cova de Iria. Drie eenvoudige kinde ren. zonder enig uitzicht. Lucia, de oud ste. heeft een lastig leven. Haar vader drinkt en verkwist het geld van het huis gezin Haar moeder is erg ziek. en haar oudste broer die dit leven niet langer ver draagt heeft zich als vrijwilliger aange worven en gaat weldra naar de oorlog vertrekken. Zijn vaarwel aan zijn familie is hartverscheurend. keren de kinderen terug De Heilige M&»gd verschijnt opnieuw, en voorspelt het einde van de oorlog 1914. en ook de volgende wereldoorlog met verschrikke lijke gevolgen. De Heilige Maagd vraagt aan de kinderen de rozenkrans te bidden, en ook daar te zijn op de volgende 13 Ok tober want dan zal een groot mirakel vol bracht worden, dat iedereen zal kunnen zien. - Te Ouren. hoofdplaats van het distrikt Fatima, komt de rechter Oliveira de ver schijning te vernemen. Hij komt naar Al, ustiel en neemt de drie kinderen mee naar Ouren. Er wordt hun gevraagd hun bekentenissen te loochenen, welke de rech ter aanziet als een uitvinding van de gees telijkheid. Niettemin verspreidt zich het nieuws door heel Portugal. De regering dert hetplotselingde regen houdt op, de zon schijnt. Het volk ziet duidelijk een witte waas over de drie kinderen die in gebed zijn verslonden De Senora blijft onzichtbaar voor de toeschouwers, maar Lucia Jacintha en Francisco zien haar duidelijk. Zij spreektIk ben O. L. V. van de Rozenkrans. Ik ben gekomen om de ge lovigen aan te sporen een beter leven te leiden. Als de mensen zich beteren, zal de oorlog spoedig ten einde zijn De H. Maagd zegt vaarwel en gaat verdwijnen. Eensklaps roept LuciaZie de zon De zon uit de wolken bevrijd, is als een zilveren schijf waarin men staren kan. Zij begint op zichzelf te draaien, slingert even in de blauwe hemel, terwijl lichtstralen langs alle kanten over de toe schouwers schijnen. Een grote schreeuw gaat uit van de marsa, weldra met schrik bevangen wanneer de zon plotseling op het volk schijnt te vallen. Gelovigen, nieuwsgierigen, ongelovigen werpen zich op de knieën in de modder. "Wanneer alles verdwenen is. staat de menigte op. zij wenen, zij reiken de ar men in de hoogte, zij roepen mirakel, jui chen de H. Maagd toe. Vele zieken zijn ge nezen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7