BIJ EEN EEUWFEESTVIERING PROGRAMMA Koninklijk Atheneum Eeuwfeesttombola LIJST DER PRIJZEN DE KOLONIALE LOTERIJ VERHUIST Onthoudt goed het nieuw adres LOUIZALAAN 194 TE BRUSSEL. Kon. leperse Schaakkring BIJ DE VUURKRUISEN WAAR OF WANNEER gij ook met verlof gaat, gij kunt rijker zijn KOLONIALE LOTERIJ N. S. B. - NIEUWS Kleine Aankondigingen DUIVEN UITSLAGEN Aux Amis de la Langue Francaise Drukkerij DUMORTIER HET YPEBSCH MEIWS BH. 4 ï-4-5-1952 (Vervolg van blz 1) lotiiïiea kttdin er echier wijziging in de politieze constellatie van w» land. vat als gevolg had dat het Koninklijk Atheneum in onze stad reeds in 1884 al- gescnaft werd Het leperse gemeentebestuur bleef ech ter met werk'loos toezien en aldus be sloot men tot de heroprichting van het verdwenen gemeentelijk college, dat reeds op l Oktober 1894 zijn lessen kon hervat ten Opnieuw deden zich echter politieke wijzigingen voor. ditmaal in het stadsbe stuur er. d l had als gevolg dat het ge meente.: jk college reeds in 1893 verdween Het zou oog wel gevolgd worden door een College de lUnion en een Collége Moderne doch op het einde van het schooljaar 1899-1900 moest ook dit laatste definitief zij a poorten sluiten Na de afschaffing van het Koninklijk Atheneum verminderde de schoolbevolking van de Middelbare School nogal aanzien lijk. doch na 1887 kwam daarin een ge lukkige kentering, om in 1902 bij de vie ring vat het vijftigjarig bestaan van de school, een hoogtepunt te bereiken. In 1902 viert de oudleerlingenbond zijn 20- jarig bestaan en tevens het 60-jarig be staan van de school. De schoolbevolking heeft op dat ogenblik het getal tweehon derd overschreden. DE DROEVE OORLOGSJAREN De vernieling van onze stad tijdens de oorlogsjaren 1914-1918 komt alle mooie plannen in de war sturen. Ook de school verdwijnt, doch op aandringen van de h Gonssen bij burgemeester Colaert. wordt begin 1915 te Le Touquet - Paris Plage, een rijksmiddelbare school opgericht, ten dienste van de vele Ieperlingen die al daar verblijven. In 1918 worden voetstappen gedaan om de school in onze stad opnieuw te open en. doch daar alles vernield is. wordt de Rijksmiddelbare School van leper, voor lopig te Poperinge opgericht In onze stad zelf wordt inmiddels een filiale van de school opgericht. Deze wordt ondergebracht in een barak, op de speel plaats van de oude school (thans de tuin van het klooster der E.E. Paters Carme- lieten) te midden het puin opgetimmerd Juffrouwen Verhalle en Wullus. onder wijzeressen van de Stedelijke Meisjes school worden belast met het openen der school. Op 31 Mei 1920 komt de h. P. Tam- borijn ze aflossen, 's anderendaags gevo gd door de h K. Gheerardijn. De h. L. Pau wels. die tijdelijk het bestuur waarneemt, komt zich in September 1920 bij de leer krachten voegen. De school wordt dan heropgebouwd, niet meer op de oude plaats, doch wel een weinig verder in de De MontstraaL Op 28 Mei 1923 zijn alle klassen onderge bracht in de nieuwe school, die stilaan aan het bloeien gaat en waaraan de wer king van directeurs als de hh. De Booser en Oorts zeker niet vreemd ls. In 1936 wordt een Latijnse afdeling op gericht. en tijdens het Jaar 1942-43 ls de •theneumafdeling reeds volledig. Intussen ls de tweede were'doorlog ge komen en ook thans krijgt de school met veel moeilijkheden af te rekenen. De schoollokalen worden opgeëist en aldus verhuist men naar de Stedelijke Nijver heidsschool. De meisjes doen Intussen de ronde van de stad. Al deze moeilijkheden kunnen echter de school zelf weinig schaden, zodat na de bevrijding het succes in stijgende lijn gaat. Komt dan de bekroning, wanneer in 1947 de school gemachtigd wordt de titel van «Koninklijk Atheneum» te dragen. Tevens wordt na het heengaan van de h. directeur Kesteloot naar Brugge, voor de maai een studieprefect benoemd- de n Van Süchel. thans opgevolgd door de h C- Croes. Over deze laatste jaren hoeven we zeker niet verder uit te weiden, want ze liggen iedereen nog te fris in het geheugen. Toch is het nog wel goed eeraan te herinneren did voor de school hoopvolle dagen in het vooruitzicht zijn. met de bouw van eer: nieuw Koninklijk Atheneum op de Plumeriaan. waarvan de werken verleden Jaar aanvingen- Tevens zal het een gun stige oplossing betekenen voor de Rijks middelbare Meisjesschool, die aldus in de gebouwen van de De Montstraat eindelijk een eigen thuis zal vinden. Wijzen we er nog op dat thans aan de school een psycho - medico - sociaal cen trum gehecht is. dat op gebied van voor lichting bij beroepskeuze reeds enorm veel werk verricht heeft VERDIENSTELIJKE OUDLEERLINGEN De verdienste van een school ligt zeker ook in het onderwijs dat er gegeven wordt Tijdens dit honderdjarig bestaan heeft de school zich ingespannen bewuste burgers te vormen, doordrongen van hun rechten en hun plichten, de opinie van elke men3 eerbiedigend en de eer van het vaderland hoog houdend. Tijdens de twee wereldoorlogen be taalde de school haar tol aan het land Met hun liefste bezit, hun leven, kochten verscheidene oud-leerlingen onze vrij heid af. Hun namen staan gebeiteld op een stemmig monument, opgericht tegen de muur van de speelplaats der school, tot stichting van alle jongeren, die de school bezoeken, opdat ze zouden weten dat va derlandsliefde geen ijdel woord ls. Daarnaast kan de school echter fier gaan op tal van vooraanstaande mannen, die er hun onderwijs genoten hebben en die het land tot eei> strekken. We vernoe men de hh. staatsminister A. Devèze. oud- minister Pierre Nolf. oud-minister en ge neesheer bij het Koninklijk Hofluite nant - generaal Beernaert. gewezen be velhebber der RuiterijschoolL Bossaert. ere-hoofdgeneesheer van het Belgisch le ger De Bersaques. hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Gentverder verschei dene luitenant-generaals, directeurs bij het Ministerie, hoogleraars aan de Universi teiten van Gent en Brussel, geneesheren, notarissen, advocaten. Ingenieurs, enz... DE OUDLEERLINGENBOND Naast de viering van het honderdjarig bestaan der school wordt echter ook een tweede verheugend feit herdachthet zes- tig'arig bestaan van dq. oudleerlingenbond van het Koninklijk Atheneum en van de Rijksmiddelbare School. Het ls de grote verdienste geweest van deze bond dat hij. na de schoolstudie. de leerlingen onder ling verenigd hield met een geeste'ljke band. waaruit niets anders dan goed kon spruiten. Waar het om de belangen ging van de school en wanneer het officieel initiatief te kort schoot, stond de bond op de bres om de leemte aan te vullen en de wagen aan het rollen te houden. On der Impuls van vooruitstrevende voorzit ters als de hh Vercamer, Lrbnurq. A. Masschelein en thans L. Van Alleynnes nam de bond immer meer uitbreidlng en werden tal van initiatieven genomen, die van de school gemaakt hebben, wat ze thans ls. We kunnen de oudleerlineenbond daar niet genoeg dankbaar om zijn. Beide vieringen kondigen zich groots aan. Mocht het weder ook van de pa-tii zijn. opdat dit feest voor alle vrienden j van het Atheneum en de Rijksmiddelbare i School tot een apotheose zou mogen uit groeien. UW- Te 9 30 uur ZATERDAG. 24 MEI 1952 Te 20.00 uur: FEESTAVOND in de Stadsschouwburg aangeboden door de Leerlingen van het Koninklijk Atheneum en van de Ri'ksmiddelbare School voor Meisjes. Toegang kos teloos. ZONDAG. 25 MEI 1952: Te 9.01 uur: Hrldcnhulde bij het Schoolmonument (1914-1918 en 1940-1945) op de Speelplaats van het Koninklijk Athe neum Optocht door de stad. Vertrek aan het Konink'ijk Athe neum met begeleiding van het Muziekkorps Ypriana Te 10.00 uur: Ontvangst der Overheden door het Stadsbestuur in de Raadzaal van het Stadhuis. Te 10 30 uurBloemenhulde aan het Stedelijk Oorlogsgedenkteken. Te 1100 uur: Plechtige Herdenkingszitting in de Stadsschouwburg. Te 13-00 uurErewijn en Eeuwfeestbanket in de Hostellerie St Nico las. de Stuersstraat. leper. Te 21-00 uur Eeuwfeestbal met Trekking van de Eeuwfeest tombola in de zaal Lapiere. DHondtstraat te leper. Toegang kosteloos op vertoon van de uitnodiging 1. Luxueuse slaapkamer. 2. Moderne keuken. 3. Fiets. 4. Eetservies. 5. Schaaktafel. 6. Eiken tafeltje. 7. Eetservies. 8. Bedsprei. 9. Koffieservice 10. Vaas. 11. Kunsttekening en kader. 12. Naaitafeltje 13- Vulpen en vulpotlood. Naaitafeltje. Lampadaue. Zilveren SchaaL Fotoapparaat. 2 Filters. Sjerp zijde. 20. Valies. 21. Wekker. 22. Liseuse. 23. Stel Naaigerief. 24 Fotoapparaat. 25- Theenap en zes vingerdoekjes. 14 15. 16. 17. 18. 19. 26. Fotoapparaat- 27. Wekker. 28. Schemerlamp, 29. Tafelkleed. 30. Vaas. 31. Kunsttekening en kader 32. 12 Lepeltjes. 33. Carré de soie. 34. Handwerkzakje. 35. Tafelkleed. 36. Tabakspot. 37. Schemerlamp. 38. Kussen. 39 4 Handdoeken 40. Theepot- 41. Vaas. 42. Passe-vite. 43. Kussen- 44. Damestas. 45. Regenscherm. 46. Kader met foto. 47 S'erp Monair. 48. Kussen. 49. Sjerp. 50 Carpet. 51 Handwerkzakje. 52 Doos briefpapier. 53 Kussen. 54 Schemerlamp. 55. Liseuse. 56. Glazen schaal 57. Schemerlamp. 58. 1 kgr- Pralines 59. Stel saladiers. 60. Handwerkzakje. 61. Glazen schaal. 62. Nog onbekend 63. Vaas. 64. Robertvalbalana. 65. Fles champagne- 66 Vulpen en vulpotlood. 67. Vaas. 68. Glazen schaal. 69. Cachepot. "0. Sierkleedje. 71. Melkpot 72. Sjaal. 73. Sjerp Monair. 74 Kunstbreiwerk. 75. Stel saladiers. 76. Handschoenen. 77. Sierkleedje. 78 Blouse. 79. Sjerp Monair. 80. Borstel met spiegel- 81. Kussen. 82. Taartenschepper. 83 Schemerlamp. 84. Fritesschepper- 85 4 Handdoeken. 86. Taartenschepper 87 Tafelkleedje. 88. Fotokader. 89 Tafelkleed. 90. Koetong. 91 Sierkleedje. 92. Dynamo. 93. Haakwerk 94. Zak" voor badgerief. 95 Kussen. 9e. lafelloper. 97. Zoutbak. 98 4 Kantwerkjes. 99 4 Zakdoekjes. 100. Kader reproductie Rubens. 101. Zak badgerief. 102. Kunstbreiwerk. 103 Balans. 104 Balans. 105 Carpet 106 Theelepel. 107. Kunstbreiwerk. 108 Fles Don Pablo. 109. Poudrier. 110 Beeldje OMSLAGEN 1. Fiets. 2 Naaitafeltje. 3. Windscherm. 4 Schemerlamp. 5. Sjerp Monair. 6 Kussen. 7. Handwcrkzakje. 8. Kunstbreiwerk. 9. Voetmat 10 Balsns. 11. Asbak 12. 2 Vaasjes. 13. Plaasteren beeld. 14 Fles wijn. 15. Fles wijn. 16. Fles wijn. 17. a kleine kadertjes met kleurprenten Vanaf 27 Mei, zal de zetel van de Loterij worden overgebracht van de Gulden Vlieslaan, 56, naar de Louizalaan, 194, te Brussel. Nieuw telefoonnummer47.98.30 Haar P.C.R. blijft 71.60. (6463) CLUBKAMPIOENSCIIAP Vei beterde rangschikking (ereplaatsen) 1. Dewilde Gerard. 2. Devacht Jozef. 3. Jude Lucien. 4 Knockaert Jozef. 5. Cornardt Nor bert De heer Knockaert werd in de eerst gepubliceerde rangschikking vergeten, waarvoor onze verontschuldigingen. ALGEMENE VERGADERING Dinsdag 10 Juni 1952 DAGORDE 1 Inleidend woord door de Voorzitter (Hr. Deroo). 2. Algemeen verslag over het seizoen 1951-52 door de Secretaris (Hr Baert) 3. Verslag schatbewaarder (Hr Vanden hoven). 4. Verslag jeugdschaken door de jeugd leider (Hr Jude). 5. Jeugdkampioenschap Westvlaanderen door de Jeugdleider (Hr Jude). 6. Bespreking nieuw seizoen. a) clubkampioenschap (Hr Jude - Hr Grimmonprez O.). b) bekercompetitie (Hr Jude). c) voorstel tot inrichting van een blitz- kampioenschap (Hr Gits). d) Amerikaans puntensysteem (Hr Jude). 7. Banket (Hr Baert). 8 Vriendenkampen 1952-53 (Hr Baert Hr Gits). 9. Jaarboek nr 3. (Hr Gits). 10. Mt-dr delingen (Hr Baert). 11. Interpellaties. Elk lid heeft recht op interpellatie, mits 24 uur bij voorbaat het onderwerp van zijn interpellatie neer te leggen bij de Hr Se cretaris (Hr Baert). HET BESTUUR. DE FRONTMANNEN 1914-1918 ZUS ONTEVREDEN' Eindelijk dus. is de bal opnieuw aan 't roUen gegaan nadat de scheidsrechter maanden en jaren lang. meedogenloos en onrechtvaardig, zijn voet er op had gezet- Binnen afzienbare tijd wordt het wets ontwerp over de invaliditeitspensioenen door de Regering neergelegd, in het Par lement besproken. Eveneens ook werd reeds een wetsont werp neergelegd door de H-H. Mundeleer, Marck en Sercu. vertegenwoordigers der drie grote partijen. AUes wordt in het werk gesteld opdat dit ontwerp tot on derzoek op de agenda zou geplaatst wor den van de bijzondere Commissie van de Kamer. Daartoe zullen onze pogingen vermenigvuldigd en voortgezet worden op dat binnen korte tijd een gunstige op lossing er voor zou gevonden worden. Aan ons dan. het verloop van de be spreking in het oog te houden. Geen enkel woord mag voor ons. onze gezinnen en families verloren gaan. Het woord van ieder spreker dient gewikt en gewogen en vooral in ons brein te worden geprent, want nu zullen we ondervinden, wie de oud-strijders genegen zijn. boven alle partijpolitiek om. Veelbetekenend zal dit alles voor ons zijn. Veel geblaat is er steeds geweest. Ontel baar zijn de redevoeringen, hoogst va derlandslievend uitgesproken aan het adres van die gewezen heldenw redders van het Vaderland en zo meer. Ditmaal kunnen er daden gesteld worden, zonder woorden, zoals wij. ten andere steeds ge daan hebben, in de strijd aan de IJzer- boorden. Het Vaderland, het ganse volk, berustte TOEN in onze handen. Wij heb ben het Land en datzelfde volk gered, door onze strijd, door ons bloed, door ons Offer. Ons lot berust nu in de han den van onze vertegenwoordigers, en wij vragen ons af. of ook zij, dezelfde moed aan de dag zullen leggen zoals wij, hoe wel er nu geen doodsgevaar aan verbon den is. Of ook zij nu eindelijk het vier jarenlange onmenselijke offer zullen in dachtig zijn Of zij nu er eindelijk zul len in toestemmen, de kleine doch onont beerlijke lotsverbetering, aan te passen aan onze tijd en niet langer meer zullen dulden dat een schamele aalmoes ons toe geworpen worde, in het volle en eerlijke besef, dat die gewezen Heldenzoals zij zelf. ze destijds noemden, meer waard zijn dan een afgepeuzeld, toegeworpen been. Deze daad zal er een zijn. ofwel van eerherstel, ofwel een verder verwaar lozing van de frontsoldaat. Wij. en ook onze nakomelingen, zullen de daad die voor ons eerstdaags zal worden gesteld, weten te BEoordelen of te VERoordelen. Daarom volgt de besprekingen met aan dacht. Tracht ieder zinsnede te begrijpen, zoals ze werkelijk wordt bedoeld en... trek uw eerlijk besluit. Alhoewel wij het beste verhopen en geen enkel mandataris in staat achten tegenover de IJzerjongens, oneerlijk spel te spelen, noch veel min. een daad te stellen die rechtstreeks in druist tegen onze belangen, toch dient een oog in 't zeil te worden gehouden. Wij weten dat we niet kunnen aanzien worden als een troep kiesvee ons aantal wordt te klein, ten anderenog amper genoeg om een paar kandidaten jn een parlementszetel te helpen. Doch. dit doet er niets toewat we willen is. aanzien te worden voor datgene waarvoor onze regeerders ons aanzagen, toen we de vij and achterna zetten en over de grenzen wierpen terwijl zij zelf. met de bibber op het lijf. van ver onze bewegingen, hoopvol gadesloegen, om ons daarna te begroeten en te verheerlijken en ook te bestempelen als de bevoorrechte Schuld eisers der Natie Dat willen we zijn en blijven, noch min. noch meer. Heren Parlementairen, van we'ke poli tieke opinie U ook moget zijn, de bal Is aan 't rollen, plaatst een eerlijke en recht vaardige shotdirekt naar het juiste doel er het ganse volk zal U langdurig en uitbundig toejuichen, zoals dit in de laat ste dertig iaar niet meer is gebeurd. WIJ, hebben in 1914-1918 steeds onze plicht gedaan. Aan U thans, mijne Heren, ook tegenover ONS, uw plicht te doen. bij Uw terugkeer dan bij Cw vertrek, indien gij er voor gezorgd hebt steeds een of meer biljetten van de mede te nemen. De supergrote loten twee van een millioen elk een van twee en een half millioen. Volgende trekking te Maldegem op Zaterdag 7 Juni ei. (6462) NATIONAAL GEDENKTEKEN KONING ALBERT Een commissie is samengesteld onder het hoge beschermheerschap van Z. E. Kardinaal Van Roey. Aartsbisschop te Mechelen, de heer Pholien. gewezen eer- ste-minister. de heer Gruslin. gouverneur van Namen, al de voorzitters van de Va derlandse groeperingen, enz., met het doel te Namen een Nationaal Gedenkteken van erkentelijkheid op te richten ter ere van onze grote Ridderkoning Albert I. Te dier gelegenheid wordt een grote tombola ingericht, een der belangrijkste in die aard tot op heden, met een prijs van twee millioen frank, een van één millioen. één van vijfhonderd duizend frank, van negen auto's en van talloze en belangrijke loten. Aan de omslagbiljetten zullen loten van 250.000. van 150.000 en van 100.000 fr., enz... toegekend worden, voor een totale waarde van omstreeks negen honderd dui zend frank. Wij verzoeken vriendelijk al de oud- strijders en gans de bevolking om hun milde medewerking. Het gedenkteken moet iets groots zijn, waardig van Hem. waarvan de faam over gans de wereld is verspreid. Hij, die tijdens de gruwelijke oorlog van 1914-1918 zijn leger als één en dezelfde familie aanzag. Hij, die de verdiensten van de mannen belast met het aanbren gen der amunitie en der levensmiddelen, heel dikwijls onder hevige bombardemen ten. zo hoog schatte als deze van de front- ratten. Hij. die geen onderscheid miek tus sen een eenvoudige piot en een hogere of ficier. Hij. die na de wapenstilstand al de genen die medegeholpen hadden aan de strijd voor de bevrijding van ons geliefd Vaderland, als de eerste burgers van het land betitelde, verdient dat iedereen het zijne bijbrenge tot het wellukken van de ze edele onderneming. De biljetten zullen tegen 10 fr. verkocht woroen. het bundeltje 100 fr. voor tien biljetten en een omslag gratis. Eerstdaags zullen biljetten te verkrij gen zijn in het lokaal en bij de leden van het bestuur. Interesseert U niets in onze Duivenmaatschappijen De Zon en Nieuw Lokaal leper. Creil. le Bondsvlucht van Zondag 18 Mei 1952. 234 duiven. Snelheid 1093.78 m. 1 Vandamme-Dewilde2. Quartier Mar cel 3. Beckaert Albert4. Dejaegher Arthur5- Vandenberghe M.6 Daele- man Bernard7. Den Turcq Henri8. Marconneau Ern.9. Beckaert Albert; 10. Packet Frederic 11. Claeys Theophile 12. Ossieur Edouard 13. Bertier Arthur 14. Declercq Gebr. 15. Vanlerberghe Osc.16. Beckaert Albert17. Corde'.eeuw Georg.18 Quartier Marcel19. Vanry- ckeghem Ch. 20. Vanryckeghem Ch. Arras van Zondag 18 Mei. 95 duiven. Sne.heid 1207.93 m. 1. Dejaegher Arthur 2. Daeleman Bernard3. Goossens René 1 Vandamme-Dewilde: 5. Verleure Louis; 6 Derycke René 7. Cordeleeuw Georges 8 Vandenbroucke Alf.9. Veens And ré; 10. Packet Michel. Maatschappij u De Zon Orléans (2e Syndikaatsvlucht) van Zon dag 18 Mei. 195 duiven. Snelheid 1124.50 m 1 Coulier M. Houthulst; 2. Vermes C.. Hollebeke3. Decoster R.. Passendale 4 Viaene Osc Passendale5. Verstraeté R.. Bese'.are 6. Decoster L.. Passendale 7. Fagoo Ger.. Komen; 8. Degroote Ger.. Passendale 9. Lahaye Hilaire. leper10. Vanbrabandt G.. Houthulst; 11. Berquin Hector. leper12. Giller Germain. leper 13. Decoster L.. Passendale; 14. Degryse Omer. Poelkapelle15. Roose Albe't. Lan- eemark16. Berquin Hector. leper17. Tommeleyn Ed.. leper; 18- Decoster R.. Passendale 19. Taillieu OdRe, leper 20. Opsomer MarceL leper. Notre prochaine excursion nous mène- ra Anvers. Le port d'Anvers possède en effet une telle force d'attraction qu'il par- vient k susciter l'intérêt de chaque visi teur. Anvers est en effet un port mariti me. un port de cargaisons en vrac et de cargaisons arrimées. un port rhénan et un port intérieur avec de gigantesques gares de chemin de fer. La visite aux in stallations portuaires. oü l'on sent la pul sation artérielle de la prospérité de notre patrie. nous mènera le long d'une ving- taine de bassins et de quatre écluses. du goulet d'accès au canal Albert, le long d'entrepóts. d'étables de quaranta'n3 et de silos k grain, d'installations frigorifi- ques pour chargements congélés et réfri- gérés. de magasins a engrais chimiques, k nitrates, bois et fruits. Et. k la fin du trajet le long d'usines modernes pour la fabrication d'auto's. d'installations d'en- treposage d'huile en tanks, d'exploitations de ponts transbordeurs. et enfin, de bati- ments occupés par les compagnies de na vigation. D un intérêt particulier est le coup d'oeij sur les nouvelles raffineries de pétrole brut en sur le port pétrolier le plus mo derne d'Europe. ainsi que les travaux de creusement du dédoublement de l'écluse du Kruisschans. Cette nouvelle éc'use qui portera le nom d'écluse Baudouin sera gr9ce k ces dimensions de 360 m. x 45 m- x 15 m. la seconde écluse du monde par ordre de grandeur. Signalons encore que le tour du port d'Anvers que nous effectuerons avec nos membres est vraiment unique au monde du fait qu'il est organisé sous fmne de circuit en qu'il passe par deux écluses. A outons que nous avons p'évu cette méme excursionla visite du Zoo. la visi te guidé* du Monument National de Breendonk. une réception et une visite k bord du grand transatlantique SS Altona (Amérique du Sud.) Prochain articleA bord du Flandria. COVTROLEBOEKEN voor BEEN HOUWERS REGISTERS voor de verkoop van ALCOHOL (nieuw mo del) zijn steeds te verkrijgen ter 34. Boterstraat I E P E B

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4