FILMWERELD GURHH UIT DE PROGRAMMA'S //BASTOGNE'Z. Koopt Uw BRIEFPAPIER IN DOZEN ter Drukkerij DU MORT IER AVIS JUDICIAIRE AVIS JUDICIAIRE het rrnscH nieuwsbu 8 24-5-195* cinema OCD IEPER DE AFRIKAANSE KONINGIN met Humphrey Hog an en Katharine Hepburn. Samuel Sayer en zijn zuster Rose ver vullen hun evangelisch missie eric in een kleine Afrikaanse kolonie Hij is een sterk gebouwde man van midde.bare leef tijd zij is tamelijk puriteins en voorbe stemd om een oude vrijster te worden. Het is Zondag De inboorlingen kwamen bijeen in de dorpskapel doch de mis wordt node: broker, door de aankomst van «The African Queen» (De Afrikaanse konin gin) een ouwe rivierboot waarover Char lie Allr.ult. een Kanadees mekanieker maar grotendeels een avonturier, het be vel voert De African Queenverre kerf de koerier tussen het dorp en de naastbij gelegen stad Limbasi. Wanneer de dienst is afgelopen nodigen Sam en Rose de kapitein uit bij hen te komen thee drinken. Wanneer de kapi tein vertrekt kondigt hij aan dat de oor log losbrak en dat het gedeelte van Afrika waa: zij zich bevinden een Duitse bezit ting is Nauwelijks is Allnutt vertrokken of de ioooorlingen komen met ontzetting uit de jungle gevlucht- Zij worden achtervolgd door een troep Duitse soldaten, die op brutale wijze het vee opeisen, de winkels plunderen en dan de hutten der negers in brand steken. Samuel wordt neergeslagen door een soldaat. Rose snelt hem ter hulp Enkele tijd later valt Samuel, die zijn levenswerk ten onder ziet gaan zwaar ziek en sterft- Dezelfde dag keert Allnutt terug. Hij vir-dt Rose in een zetel gekluisterd. Zij zegt hem 'dat haar broeder zo pas is ovei leden Zij begraven de dominee en Allnutt stelt Rose voor met hem aan boord van de African Queente vertrekken. Rose aanvaardt. Terwijl Allnutt zijn gewone werk doet wordt Rose's aandacht getrokken door de lading, die grotendeels bestaat'1 uit ont- plcffingsstoffen. voedsel in bussen, en zuur- en waterstofcylinders. Katharine Hepburn en Humphrey Bog-arl leverden in The African Queen verfilmd naar een novelle van C. S. Forrester, een meesterlijke prestatie, zodat ze zeker kans maken voor de toekenning der Oscar's, de grootste Amerikaanse filmonderscheiding. in aanmerking te komen. Warneer Allnutt na een zekere tijd aanlegt dringt Rose er op aan dat rij verder de rivier af zouden varen De kapitein wijst er haar evenwel op dat dit gevaarlijk zou rijn wegens de stroom versnellingen. ook zouden zij dan het Duitse fort Shona moeten voorbijvaren terwijl de Duitse kanoneerboot Louisa de monding van de rivier kontroleert Rose heeft slechts één wensde dood van haar broeder wreken. Kunt ge een torpedo maken»? vraagt zij- Wanneer Allnutt er zich rekenschap van geeft wat in de jonge vrouw haar geest omgaat doet hij opmerken, dat het krankzinnig zou zijn te willen beproeven de Louisa te vernielen Tijdens de nacht steekt een storm op en daar Allnutt doornat is begeeft hij zich naar de kajuit Er is echter weinig plaats Hij stoot tegen Rose aan. die ontwaakt en het ergste vreest. Allnutt geeft zich rekenschap van haar verlegenheid en ver trekt terug naar het dek. Rose heeft echter medelijden met de man en staat toe. dat hij zich te slapen legt op een plank boven haar. Allnutt is weldra vast ingeslapen. Hij geeft er zich geenszins rekenschap van dat Rose hem met een oneindige tederheid gade slaat. De reis gaat voort Wanneer de boot de versnellingen bij het fort Shona voor bijvaart klinken geweerschoten vanaf de oever. De boot wordt In de draaikolken gevat en zeker ogenblik lijkt hét of alles is verloren. De African Queen brengt het er echter goed af. Allnutt en Rose zijn tezeer verschrikt om te kunnen spreken. Zij vallen in eikaars armen. Dan komen zij in een moddermoeras terecht Charlie tracht het vaartuig los te krijgen Wanneer hij terug aan boord kruipt is zijn hele lichaam overdekt met bloedzuigers. Weldra heeft Charlie een koortsaanval. Rose verzorgt de man maar zij voelt zich verlaten onbeholpen De regens beginnen te vallen, de rivier zwelt.. Wanneer Charlie uit zijn koort sen ontwaakt merkt hij dat de boot stuur loos over het moeras dobbert Gelukkig belanden zij in een open meer. Op dat ogenblik wijst Rose triomfan telijk naar de Louisadie op hen toe komt gevaren. Zij verschuilen zich ln het riet en... de rest van deze spannende film ziet U op het witte doek in Cinema Oud leper. beurt op John verliefd. Reeds is de trouw dag vastgesteld wanneer Leni plotseling verneemt, dat Eric niet dood is. Ondanks het protest van John denkt Leni de offi cier te moeten trouw blijven. De zandstormen worden zo hevig, dat de bewoners besluiten naar Oregon uit te wijken. John en Leni nemen afscheid van elkaar, overtuigd dat zij zich nimmer zul len weerzien. John neemt de leiding van de karavaan naar het westen terwijl Leni en haar vader Eric te San Francisco gaan afr.aler.. De jonge man is echter helemaal doordrongen van het nieuwe Nazi idealu. me en wil Leni naar Duitsland terug, voeren. Hierop begrijpt het meisje, dat haar g®. voelens veranderden en zij verbreekt d® verloving. Zij geeft er zich rekenschap van dat rij John liefheeft en gaat hem ia het Westen vervoegen waar zij eindelijk met hem het huwelijksgeluk zal smaken. METOOOOLITAN 'KMA CAPITOLE: ALLES OF NIETS (Go for Broke) met Van Johnson. Wanneer tijdens de tweede wereldoor log het 442e gevechtsregiment gevormd wordt, bieden zich heel wat Nisei (Ameri- kaaen uit Japanse ouders geboren) als vrijwilligers aan. Grotendeels bestaande uit mannen komend uit Hawai. Alaska en andere staten, hebben de mannen van bet 442e regiment niet alleen te strijden tegen de vijand maar eveneens tegen het vooroordeel hunner landgenoten, dat rijn j verpersoonlijking vindt in luitenant Mi chael Grayson, een jong officier die be schaamd is tot dit regiment te behoren Het 442e regiment wordt echter een tucht volle en zeer aktieve eenheid. In Italië eerst en daarna in Frankrijk neemt het deel aan de bloedigste gevechten en on derscheidt zich door zijn heldendaden. Met een gaan ook de ogen open der Ameri kanen In de loop der lange en vrese- Hjkt maanden, die hij op het front door brengt grijpt er een kentering plaats in de gevoelens van luitenant Grayson (GO EO* &QOHE/ Ledigne successair de wiens oorspronkelijk misprijzen weldra plaats maakt voor een ware genegenheid voor zijn mannen. De onstuimige en niet gemakkelijke kerels van een bataljon uit Texas waaraan het 442e werd toegevoegd leren eveneens de Nisei waarderen en en eerbiedigen wanneer deze laatste hen van een zekere vernietiging door de Duitsers redden. Na lange en moedige gevechten keert het 442e triomfantelijk naar Ame rika terug waar het vaandel van de «Go for Broke» voor het «Witte Huis» on derscheiden wordt met een zevende presi dentiële vermelding. Lnitenant Grayson (Van Johnson) ligt met twee zijner soldaten, die Ameri kanen rijn van Japanse ouders, in hinderlaag. In deze film leert men deze soldaten, Nisei geheten, beter kennen en waarderen. «Alles of niets» mag dan ook als een waardige opvolger van Bastogne u beschouwd worden CINEMA CAPITOLE: THREE FACES WEST met John Wayne en Sigrld Gurie j De beroemde Weense chirurg Karl Braun komt met zijn dochter Leni in de Verenigde Staten aan als politiek vluch teling. Zi; hebben geen geld en geen woonst doch mogen zich vestigen in de kleine stad AsheviUe Fork, gelegen in een ware woestenij op voorwaarde dat zij de ge zondheidsdienst in de streek waarnemen. De dokter en rijn dochter aanvaarden, doch nauwelijks aangekomen laat Leni de moed zinken tegenover de wanhopige houding der bevolking die haar eens zo vruchtbare velden thans door voortduren de zandstormen riet geteisterd. John Philips die met rijn oom Nunk de Brauns verwelkomt wordt op Leni ver liefd doch het meisje wil trouw blijven aan de nagedachtenis van Eric, de jonge officier die hen ten koste van zijn leven uit een Duits concentratiekamp hielp ont snappen. Leni kan het leven te Asheville Forks niet langer dulden en haalt er haar vader toe over te vertrekken. Zij besluiten hun vertrek bekend te maken na de Zondag mis doch de dominee dankt de dokter zo hartelijk voor de diensten welke hij bewees, dat Braun weigert zijn post te verlaten. Hij aanvaardt een zeer moeilijke ope ratie teneinde zijn dankbaarheid tegen over het nieuwe vaderland te betuigen. De heelkundige bewerking slaagt en Leni begrijpt tenslotte de grootheid van haar taak te Asheville Forks en denkt niet meer aan vertrek. Langzamerhand vervaagt de herinnering aan Eric en rij wordt op haar cinema coliseum: BITTERE LAUWEREN met Kirk Douglas en Jan Sterling. Het geluk heeft Chuck Tatum in de steek gelaten. Reporter van een der be langrijkste dagbladen, heeft men de op vliegende en onverschrokken Chuck de deur gewezen. Zijn reputatie van stijf kop heeft hem de deuren gesloten van alle grote dagbladen, en eindelijk geraakt hij te Albuquerque verzeild waar hij aange worven wordt door de uitgever van het lokale blad. de Sun Bulletin Zijn nieu we post heeft echter niets opwindends en hij begint te wanhopen nog ooit de ge legenheid tot een opzienbarende reportage te krijgen. Die dag is hij er eens te meer op uit getrokken met Herbie Cook, de fotograaf van het dagblad, wanneer zij verplicht zijn bij een benzine-station stil te hou den om benzine in te nemen. Zo verne men zij door de uitbaters, Mr en Mrs Minosa. dat hun zoon Leo, door een in storting verrast werd terwijl hij opzoe kingen deed in een grot in het nabijge legen gebergte. Chuck begrijpt dat hier eindelijk zijn kans ligt indien hij handig gebruik weet te maken van dit dramatisch ongeluk. Vergezeld door zijn vriend gelukt hij er ln de grot binnen te dringen en tot bij de ongelukkige te geraken. Hij laat zich door het slachtoffer dat onder rotsblok ken bedolven ligt. het ongeluk verhalen, waarna hij de Sun Bulletinopbelt en de meest sensationele reportage belooft van het jaar. De Minosas schenken hem hun ver trouwen en hij installeert zich in hun huis waar hij de verleidelijke Lorraine. Leo's vrouw ontmoet. Deze deelt de angst van haar schoonouders niet. en het lot van haar echtgenoot laat haar totaal on verschillig. Zij stemt er nochtans in toe mee te werken wanneer Chuck haar overtuigt dat zij grote voordelen zal halen uit de publiciteit die rond haar naam zal gemaakt worden. Zijn voorspellingen worden weldra be waarheid. Het nieuws van het ongeluk doet inderdaad als een lopend vuur de ronde en weldra komen duizenden nieuwsgierigen naar de grot der «Zeven Gierentoegestroomd. Het benzine station doet gouden zaken, er ontstaat een echt tent-dorp. handelaars Installeren zich en de luidsprekers bespreken de reddings werken terwijl de omtrek in een waar foorplein herschapen werd. Andere re porters worden uitgestuurd, maar Chuck die de sheriff op zijn hand kreeg door hem een reusachtige kiezingscampagne te belo ven. belet hen de toegang tot de grot. Chuck leidt zelf de reddingswerken, maar ofschoon de vlugste weg doorheen dp puinen gaat. begint hij boven op de rots te boren. Hij gaat dagelijks Leo voed sel brengen, en het ontgaat hem niet dat de ongelukkige meer en meer verkwijnt Begrijpend dat zijn eerzucht het leven van een mens gaat kosten, wil Chuck de wer ken van de andere kant beginnen maar de wanden der grot zijn door het boren beschadigd en het is nu onmogelijk ge worden ze te ondersteunen om tot bij Leo te geraken. Door wroeging gekwegjl be geeft Chuck zich bij Lorraine en verwijt haar haar onverschilligheid tegenover haar echtgenoot. De twist loopt hoog op en aoor woede verblind valt Chuck de jonge vrouw aan die hem een schaar in het lichaam ploft. Dodelijk gekwetst, vindt hij nog de kracht een priester te roepen en hem bij de stervende Leo te brengen. Hij keert dan naar Albuquerque terug waar hij in de burelen van de «Sun Bulletin stervend neerstort. CINEMA COLISEUM: JENNIFER met Jeannette Scott De kleine Jennifer is niet zoals de an dere kinderen van haar leeftijd. Een on gelukkige jeugd is daar de oorzaak van, want haar vader en moeder staan op het punt te scheiden. Het kind begrijpt niet i dat haar ouders niet even gelukkig kun nen zijn als de Marshall's, waar ze veel aan huis komt. Haar moeder, Paula, denkt slechts aan haar volgend huwelijk. Om Jennifer te troosten belooft haar moeder haar dat ze haar verlof op haar luxueus appartement in Londen zal mogen doorbrengen. Gelukkig voor de kleine besluit haar va der, die architect is, de streek te verlaten en zich in het Zuiden van Engeland te vestigen Deze verandering beurt Jennifer op. te meer daar ze op school een charmante lerares heeft. Haar vader leert deze even eens kennen en een nieuwe liefde bloeit Wanneer Jennifer verneemt dat haar le rares haar nieuwe moeder zal worden kan ze zich daarmede moeilijk verzoenen. Ze zegt het dan ook aan haar moeder Paula, die besluit haar kind mee te ne men. De architect en rijn advocaat komen echter tussenbeide en de zaak komt voor de rechtbank. Jennifer, totaal in de war, ontvlucht het gerechtshof en tracht de Marshall's te be reiken, het enige huis waar ze oprecht geluk ontmoet heeft. Getroffen door de wanhoop van het kind. besluiten haar ouders haar aan de Marshall's toe te vertrouwen, waar ze reeds lang als een aangenomen kind werd beschouwd. Blokken Briefpapier Luchtpostpapier Le Procureur du Roi prés le Tribunal de première instance d'Ypres, porte la connaissance du public que le nommé PLANQUE Roland-Robert, de nationalité frangaise, fils de Jules-Joseph et de Devos Madeleine-Marie, né Comines, le 28 juil- let 1933, o/rubanier, domicilié Comines. rue de Messines 12, a fait par devers lui le 12 mai 1952, une déclaration d'option de nationalité beige. Le Procureur du Roi procédé k une enquête sur l'idonéité du prénommé conformément a l'article 10 de l'Arrêté Royal du 14 décembre 1932, coordonnant les lois sur l'aequisition, la perte et le re- couvrement de la nationalité. Toutes personnes ayant des observations éclaircissements ou objections a formu'er k propos de ladite déclaration pourront les. faire valoir par l'intervention du Commissaire de police de Comines jusqu'au 4 juin 1952. Ypres, le 17 mai 1952. Le Procureur du Roi- (signé) J. CARRE. (6436) Le Procureur du Roi prés le Tribunal de première instance d'Ypres, porte a 1* j connaissance du public que Ia nommée GODARD Marguerite-Joseph, de nationa- lité frangaise, fille de Louis-Alfred et de Poupaert Marie-Victoire-Joseph, née a Ploegsteert ]e 19 mai 1902. servante. do- miciliée a Ploegsteert. rue de Messines. 20 a fait par devers lui. le 19 mai 1952 une déclaration d'option de nationalité be ge- Le Procureur du Roi procédé une enquête sur l'idonéité de la prénommée- conformément a l'article 10 de l'Arrêté Royal du 14 décembre 1932, coordonnant les lois sur l'aequisition, la perte et le re- couvrement de la nationalité. Toutes personnes ayant des observation? éclaircissements ou objections a fermu er a propos de ladite déclaration pourront *a*re val°ir par l'intervention de rOfficier de police, de Ploegsteert. 3u5' qu'au 10 juin 1952. Ypres. le 19 mai 1952- Le Procureur du (signé) J. CARRE (6440>

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 8