FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S (Vervolg Filmwereld op blz. 8) HET YPEKSCH NIEUWS- Bt J - «-*-1952 hij zich genoodzaakt deel te nemen aan een reeks inbraken, tengevolge dewelke zij weldra door de politie worden onge zocht. Zekere dag worden zij achtervolgd door de bankbediende, die zij overvielen. Lau rie vuurt en doodt de bediende. Bart vindt het vreselijk, doch de liefde haalt het en voortaan is zijn lot gebonden aan dit van Annie. Zij dwingen Bart's zuster hen voor een nacht te verbergen, doch zij worden ontdekt door twee kameraden van Bart die hen achtervolgden nadat zij hen een ultimatum zonden en eisten dat Bart en Annie zich zouden overgeven. Het koppel wordt achterna gezet en tenslotte inge sloten in de moerassen nabij de stad. Bart en Annie weten dat dit het einde is. doch zij weigeren zich gevangen te la ten nemen. Laurie maakt zich gereed om te vuren op een van Bart's vrienden, die deel uitmaakt van de politie. Bart doodt echter Laurie vooraleer zij zelf heeft kun nen vuren. Bij het knallen der schoten vuurt de politie zelf op Bart. die getroffen wordt. De mannen der wet vermoedden niet dat het schot van Bart niet voor hen was be stemd. dringen van Marsha die hem de laagheid van zulk opzet doet inzien Samen vertrekken ze naar San Fran cisco waar Walter de ganse geschiedenis aan Quincy vertelt. Wanneer ze deze nieu we feiten verneemt, beschuldigt Irène van haar kant. Walter van moord op Jim en doet hem aldus aanhouden. Quincy. door Marsha overtuigd van Walter's onschuld, en vergezeld van het jonge meisje zoekt dan de enige persoon op die enig licht in deze duistere zaak kan brengen. Su Lin de oud-kamermeid van Irène die naar het Chinese kwartier is gevlucht. Door de politieman teruggevonden, duidt ze hem de plaats aan waar Irène de brieven van Jim verstopte. Dit nieuw feit laat toe Wal ter vrij te laten die met Marsha een ge lukkige toekomst voor zich heeft en Irène te veroordelen tot 10 jaar gevang voor moordpoging. CINEMA COLISEUM TORERO met Robert Stack, Joy Page en Gilbert Roland. Chuck Regan, een jong en suksesvol re gisseur op Broadway, brengt met zijn associé, de toondichter Barney Flood en diens echtgenote zijn verlof door te Mexi co City. Zekere avond stelt Chuck zich in een nachtclub voor aan Manoio Estrada, de befaamde matador, die hij dezelfde na middag in de arena kon bewonderen. Es trada verklaart, dat hij zijn gevaarlijk beroep zal laten varen teneinde zijn vrouw, die een kind verwacht niet verder te verontrusten. Chuck voelt zich aange trokken door Anita de la Vega. een vrien din van de Estradas, doch het meisje be tuigt hem slechts onverschilligheid. De twee mannen sluiten vriendschap met Stephen McNally en Coleen Gray. CINEMA OUD IEPER VROUW OF DUIVEL Twee Lverctide vedetten, char'^ terugslag .^imstaak. die samen voor het succes van de film met Peggy Cummins en John Dall. Sinds hij groot genoeg is om een revol ver vast te houden is Bart Tare verzot op vuurwapens. Zekere dag wordt hij naar een verbeteringsgesticht gezonden om een revolver te hebben gestolen. Door het spelen met revolvers was hij reeds heel jong een uitstekend schutter, doch toen hij voor z'n genoegen een kip doodde walgde hij zozeer over z'n daad dat hij xwoer nooit meer iemand te doden. Na de tweede wereldoorlog komt hij te rug in z'n geboortestad. De toekomst is onzeker en Tom weet niet wat aan te vangen. Zekere dag bezoekt .hij de plaat selijke kermis en hij besluit een wedstrijd aan te gaan in het schieten met een jonge vrouw, die de grote attractie vormt in een der barakken. Tom wil bewijzen dat hii beter schutter is dan zij. Tom wint. doch hij wordt wanhopig verliefd op de vrouw, Annie Laurie Starr. Zij stemt er in toe de kermis te verlaten en Tom te huwen. Annie denkt slechts aan geld en wil een gemakkelijk en weelderig bestaan leiden. Daar Bart geen beroep kent ziet met Richard Arlen, George Gabby Hayes Bcggy Cummins en John Dall zijn twee revolverhelden uit Vrouw of duivelEn alhoewel zij alles weg heeft van een engel, zal zij door haar verdorvenheid, hun beider ongeluk bewerkstelligen. CINEMA OUD IEPER: DE TERUGSLAG met Brian Donlevy, Ella Raines en Anna May Wong. Walter Williams, een machtig indus trieel zou wel zijn leven laten voor zijn jonge en mooie vrouw Irènedeze echter onderhoudt buitenechtelijke betrekkingen met een jonge leegloper Jim Torrence en beraamt met hem de dood van haar echt genoot. Walter moet per auto een zaken reis doen. Ter dezer gelegenheid stelt Irène Jim aan haar man voor als haar neef en slaagt erin haar man te over tuigen Jim te laten meegaan. Onderwege slaat Jim Waiter bewuste loos en laat hem voor dood achter in een gracht. De plaats van de moord vluchtend botst hij tegen een benzinewagen aan en verongelukt in de brand. Onkennelijk wordt hij door de politie voor Walter Wil liams gehouden. Luitenant Quincy deelt aan Irène de dood van haar man mee en deze veinst een diepe smart. Quincy even wel krijgt achterdocht wanneer hij op de tas van Walter, teruggevonden in de verhuiswagen waar hij onderkomen had gezocht na de slag. vingerafdrukken van Jim ontdekt. Hij vervolgt het onderzoek dat hem naar het hotel leidt van Jim van waar deze dikwijls naar Irène belde op zijn pnvaatlijn. Hopend dat Irène hem vroeg of laat naar haar minnaar zal bren gen. deelt Quincy haar mede dat. naar alle waarschijnlijkheid. Walter vermoord werd door een vagebond die hij onder wege oppikte. Gezien de langdurige afwezigheid van Jim wordt Irène tenslotte aangehouden terwijl een aanhoudingsmandaat tegen Jim wordt uitgevaardigd. Ondertussen ver neemt Walter langs de dagbladen om zijn dood en de aanhouding van zijn vrouw. Niet wetend wat gedaan besluit Wdlter geruime tijd afgezonderd te leven en gaat naar een klein provinciestadje. Voor een garage ziet hij een ongeoefend mekanie- ker die niemand anders is dan een jong meisje Marsha Peters. Deze staat in be wondering voor de technische kennis van Walter en biedt hem de betrekking aan daar haar broeder, die de garage hie'.d. gedood werd in Okinawa Williams aan- 1 vaardt het voorstel maar de moeder van Marsha ontdekt alras zijn ware eenzel vigheid en verstopt het hem niet. Walter, die verlangde zijn vrouw te zien terecht staan voor moord, gaat in op het aan- Kavalerie kapitein Jed Kilton wordt door het krijgsgerecht onrechtvaardig ver oordeeld onder beschuldiging van lafheid tijdens de gevechten waarin hij in de loop van de Burgeroorlog verwikkeld werd. Jed ontsnapt echter terwijl hij naar het gevang wordt overgebracht. Na een kort bezoek aan zijn huis gaat Jed met zijn oude vriend Hap Selby naar Nevada Springs waar zijn acht jaar oud broertje Spud woont met Sam Ballou. Jed's beste jeugdvriend. Sam is thans eigenaar van het saloon Silver Queen. Hij is zeer egoïstisch aan gelegd en bezeten door een ware geld zucht. Chiquita Mac Sweeney is niet alleen de mooie zangeres van de Silver Queen, doch ook de minnares van Sam. Alhoewel Chiquita dol is op Spud, is Jed van me ning, dat de Silver Queen niet de ge wenste plaats is om er een kind op te voeden. Hij plaatst Spud dan ook in het huis van Judy Parker de onderwijzeres, wier vader. Adam Parker, een van de eerlijkste burgers, door Sam wordt uit gebuit. Parker is eigenaar van de Big Bonanza mijn doch hij kan de mijn niet uitbaten daar Sam dreigt de onderneming te dynamiteren en hierdoor kan Parker geen werkkrachten vinden. Wanneer Jed zich rekenschap geeft van de verandering in Sam's karakter schaart hij zich aan de zijde der mijnwerkers en wordt leider van de oppositie tegen Ssm. Teneinde Jed te verhinderen zijn p'annen te verwezenlijken onthult Sam. dat Jed door het krijgsgerecht voor lafheid werd veroordeeld en ontvluchtte. Hierop haast de oneerlijke Sheriff Pendleton zich Jed in het gevang op te sluiten. Wanneer Spud verneemt, dat Jed als een lafaard werd veroordeeld is hij ten- zeerste ontgoocheld en ondanks een hevige CINEMA CAPITOLE: DE INDIANEN VALLEN AAN BIJ DAGERAAD storm loopt hij van huis weg. Met de hulp van vrienden slaagt Jed er in uit het ge vang te ontsnappen. In gezelschap van Parker en Hap gaat Jed op zoek naar Spud. Tijdens deze tocht wordt Parker door een van Sam's mannen neergescho ten. Spud, die tijdens een val gewond werd is de enige getuige van de moord. Wan neer het kind wordt gevonden voert Jed z'n broeder naar huis terug. Sam op de hoogte gebracht van de ge beurtenissen beseft dat Spud tegen hem kan getuigen. Dit moet hij dus trachten te verhinderen. Chiquita die er zich reken schap van geeft, dat Sam er zelfs niet zal voor terugdeinzen Spud onschadelijk te maken gaat Jed vinden en stelt hem op de hoogte van Sam's plannen. Jed belegt een bijeenkomst met de mijnwerkers, doch deze vergadering wordt verstoord door Sam's bende, die de huizen der arbeiders in brand steekt. Hierop geeft Jed de raad aan de mijnwerkers en hun families zich. in de Big Bonanza te verschuilen. Tussen de arbeiders en de bende boos doeners grijpt voor de mijn een gevecht plaats tijdens hetwelk Sam ook de Bonan za in de lucht wil laten vliegen. Dank zij de tussenkomst van Jed ontsnappen de vrouwen en kinderen echter aan het ge vaar. Dan heeft het finale gevecht plaats tussen Jed en Sam. die door vallende bo men gedood wordt. Nu de bende is uitgeroeid en de orde in het dorp terugkeert gaat Jed ook terug naar het leger daar de beschuldiging van lafheid tegen hem werd ingetrokken. De militaire overheid geeft hem echter ee» lang verlof, zodat hij alle tijd heeft met Judy Parker te trouwen. Sam Leeds, een avonturier, en Joe Mad den, smid en burgemeester van de kleine stad Spanish Boot. maken beide het hof aan Sally Barr. Leeds, door Madden beschuldigd een man te hebben gedood, wordt uit de stad verjaagd tegelijk met Betty Careless en de meisjes van haar danszaal- De volgende dag komt Leeds in de stad terug en vertelt dat de pcsiwagen waar in Betty en de meisjes reisden, door een troep Mesealero-Apachen werd aangeval len en alle inzittenden vermoord. Nie mand hecht echter geloof aan zijn ver haal. Maar nu bevestigt een nieuwe aanslag zijn beweringen en Madden zendt een jonge man naar het dichtstbijgelegen fort om hulp te vragen. Zijn lichaam wordt echter de volgende dag in de bron die de stad van drinkwater voorziet, gevonden, zodat dit voorlopig onbruikbaar is. Leeds en Reverend Griffis begeven zich begeleid van enige vrijwillige'S. op weg mei een wagen lege vaten om van een naburige bron water te halen. Op de te rugweg worden zij aangevallen dorr een kleine groep Apachen Hun aanvoerder. Victorio wordt door Leeds cnschade'ijk gemaakt en de aanvallers trekken zich terug. Diezelfde avond wordt Spanish Bo°t aan gevallen door een troep razende Indianen. met elkaar en Regan kan er Manoio toe overhalen hem zijn gevaarlijke kunst aan te leren. Eigenlijk hoopt hij door zijn prestaties in de arena het hart van Anita te winnen. Regan begint te begrijpen, dat de kunst van de matador er niet alleen in bestaat een doek voor de stier heen en weer te zwaaien. De waardigheid, de moed en nog veel andere kwaliteiten welke Manoio en zijn gezellen bezitten, verklaren de lief de en de eerbied die de Mexicanen voor de stierenvechters betonen Chuck wacht met ongeduld op het ogen blik, dat hij in de arena zal mogen af dalen. Hij maakt zoveel vorderingen, dat Manoio hem als assistent matador aan duidt Chuck, die zichzelf overschat begaat een fout en bevindt zich op zeker ogenblik in gevaar. Manoio springt hem ter hulp doch wordt gedood. De Mexicanen, die Manoio verafgoodden betonen nu hun haat ten opzichte van de jonge Amerikaan. Tij dens een voorstelling gegeven ten bate van Chelo, volgt Chuck de grote traditie der matadors en doet zijn vergissing ver geten Hij brengt hulde aan de gestorven Manoio. betuigt zijn moed en eerlijkheid t >t grote voldoening van het publiek en van. Anita. 9 CINEMA COLISEUM: DE VERLATEN IVnJN en Lynne Roberts. De oude George GabbyHayes treedt, naast Richard Arlen en Lynne Roberts, op in De verlaten mijnzodat de filmliefhebbers kunnen verzekerd zijn er naast het avontuur, ook de komische noot te vinden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 7