SCHOOLUITSLAGEN GEMEENTERAADSZITTING VAN VRIJDAG 27 JUNI 1952 KONINKLIJK ATHENEUM RIJKSMIDDELBARE MEISJESSCHOOL HET YPERSCH NIEUWS n RH 4 5-7-1952 Te 18.07 uur wordt de openbare zitting geopend Zijn aanwezigde hh. burge meester Vandergbote schepenen Dehem en Robyngemeenteraadsleden Capoen Pattyn. Lefere Melis. Miehiel Missiaen Rouse ré en Seysstadssecretaris A Ver sailles. 1) Proces-verbaal der zitting van 6 Juni 1952. De h. burgemeester verleent het woord aan de h- Versailles, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering Dit verslag wordt zonder bemerkingen algemeen goedgekeurd. De h. schepen Muiier komt thans zijn plaats innemen 2) Lening ran 286 666 fr. (19 jaari bij gemeentekrediet gezondheidswerken. Het gaat hier om een lening voor het bekostigen der werken van waterleiding in de Pennestraat en riolering op het Hoornwerk Zij wordt aangegaan voor 10 jaar maximum en voorziet jaarlijkse be talingen van 28 000 fr. elk. Met algemene stemmen goedgekeurd. 3) Heropbouw Lakenhalle (Oostervleu gel en hoektorentje (grotwerk) verlen ging van uitvoeringstermijn. Aangezien deze werken niet op de vast gestelde tijd konden aanvangen, wegens het uitblijven van sommige toelatingen, stelt het schepencollege voor de uitvoe ringstermijn te verlengen tot 20 Juli 1952 Algemeen goedgekeurd. 4) Stadsrekening over het dienstjaar 1951 goedkeuring. Mr Vanderghote Gij hebt allemaal op 6 Juni mijn verslag betreffende de stads rekening gehoord, zodat het niet zal nodig zijn daarop nog terug te keren. Is er iemand die het woord vraagt (Daar niemand antwoordt, wordt over gegaan tot de stemming) Goedgekeurd met 9 ja (hh Dehem. Mu iier Pattyn. Lefere. Capoen. Rouseré. Seys. Robyn en Vanderghote) bij 3 onthoudin gen (hh Missiaen Miehiel en Melis). 5) Mededelingen. Mr Vanderghote Ik heb het volgende mede te delenhet schepencollege heeft de eer kenbaar te maken dat bij Konink lijk besluit van 11 Juni 1952 de h Odiel Huyghebaert tot politiecommissaris van de stad werd benoemd Hij heeft Zaterdag 1.1 in mijn handen de eed afgelegd Wij hebben ook een brief ontvangen van de Handel en Nijverheidskamer, die vraagt tussen te komen bij de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen om protest aan te tekenen tegen de maat- rege'. die besloten heeft de werkplaatsen te verplaatsen naar Kortrijk op 1 Oct. a s. de 150 werklieden zouden zich binnen de 3 jaar moeten huisvesten te Kortrijk. Veel van deze personen hebben zich hier een eigen woning aangeschaft of gebouwd. De ze verplaatsing zou een grote weerslag hebber, voor de streek en ook voor de economie van de stad. Het schepencollege heeft in die zin een brief gestuurd naar de minister van verkeerswezen. Is er iemand die het woord vraagt Mr MiehielGe hebt daar gesproken van waterleidingenhet betreft hier de Boezingesteenweg. Er werden daar veel huizen gebouwd en de mensen hebben nog geen water. Ik heb vernomen dat het materiaal beschikbaar is. maar de vraag stelt zich nuwanneer zullen ze begin nen Mr Vanderghote Dat is een zaak die in de bevoegdheid ligt van de schepen van openbare werken, maar er is daar een moeilijkheid. De huizen die gebouwd wor den aan de Boezingesteenweg en de Diks- muidesteenweg. zijn buiten de bouwkring van de stad gebouwd. Dat brengt een moeilijkheid mee op flnantieel gebied. Mr MiehielMen voorziet dat er nog huizen zullen gebouwd worden. Mr VanderghoteEr is een leemte in ons reglement, omdat het niet voorziet hoe de kosten te betalen voor deze wer ken. die een grote uitgave vergen. Daar ligt de grote moeilijkheid. Mr MiehielDat komt daar een belang rijke straat, ge moet daar rekening mee houden Mr Vanderghote Er zou daarvoor een heel plan moeten gemaakt worden. Het water komt nu zeker tot aan het huis van collega Lahaye Mr Muiier Verder, tot aan het huis van Vandevoorde. Mr Vanderghote We zijn van plan dat verder uit te breiden, maar die personen zullen niet kunnen genieten van het gun stig tarief, omdat die huizen niet gebouwd zijn in de kom van de stad. Zij zullen dus een groter aandeel in de onkosten moeten dragen. In de eerste dagen zullen we dat onderzoeken. Mr Missiaen Ik zal het volgende op merken dat is een argument dat min- stens tien maal gebruikt werd in de ge meenteraad. Dat was het geval met de Koningshoek, met het Waterkasteel toen de aansluiting aan het waternet gevraagd werd. telkens werd dit argument gebruikt om het niet te moeten doen. Tenslotte werd het toch gedaan na drie vier jaren aan dringen Het zelfde zal zich voordoen aan de Boezingesteenweg. De laatste gronden worden daar toekomende week verkocht. In afzienbare tijd zal alles verkocht en bebouwd zijn. Ik denk dat er geen reden bestaat het waternet uit te breiden. Mr Vanderghote: Het is eigenlijk die uitbreiding van het waternet. die de moei lijkheid is. Mr MissiaenWe zouden ons moeten daarover verheugen. Ge weet dat het in stad moeilijk is drinkbaar water te vin den. maar als de mensen bouwen en ze kunnen geen gebruik maken van het water van de stad. wat moeten die mensen dan doen Er zou daarmee moeten komaf ge maakt worden. Mr Vanderghote Ja. het is een gunstig kwartier om van de eerste uitbreiding te genieten. Mr LefereIk ben akkoord met de op merking van Mr Miehiel en Mr Missiaen Als gij u afvraagt, hoe we dat moeten oplossen, meen ik dat het een kwestie is waarvoor hetzelfde principe moet gevolgd worden als voor de uitbreiding van het electriciteitsnet. Wanneer het electriciteits- net gelegd werd. heeft dat ook grote onkosten meegebracht voor de stad. Ik weet dat we onkosten moeten doen. maar wij moeten ons dat offer getroosten en wij moeten dat ten laste leggen van ons -lien van de ganse stad We moeten die mensen echter zo spoedig mogelijk vol doening geven Mr VanderghoteIk heb nog vergeten een punt van de commissie van openbare onderstand bij hoogdringendheid op de dagorde te plaatsen Het betreft de goed keuring van de aanbesteding der werken voor het bouwen van het woonhuis der hofstede Monkerhey te Dikkebus. Is ieder een akkoord om de hoogdringendheid toe 1 te staan (Deze wordt algemeen toegestaan, min de onthouding van de hh. Capoen en Mis siaen. leden van de C.O.O.). Op 27 Juni 1952 is de CÖ.O. overgegaan tot het onderzoek der aanbiedingen ge daan door verscheidene aannemers. De commissie heeft besloten het werk toe fe vertrouwen aan de Gebroeders Valcke uit Vlamertinge voor de som van.. 85 410.01 fr. Mr Seys Hoeveel 85.000 fr. Mr Vanderghote 585 410.01 fr. Dit wordt goedgekeurd op de onthouding na van de hh. Capoen en Missiaen. leden j van de C.O.O. Mr VanderghoteZijn er nog andere opmerkingen Mr Missiaen Op de laatste gemeente raadszitting werden geweldige aanklach- I ten gedaan tegen de behandeling der zie ken in het hospitaal, wat in de stad veel I stof heeft doen opwaaien en een pijn lijke indruk en de verontwaardiging op gewekt heeft in de schoot van de commis sie van openbare onderstand. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld en de com missie heeft mij de opdracht gegeven daarop te antwoorden. Deze klacht was viervoudig Ten eerste ging het over kolen en bloedworst, die men had te eten gegeven aan een zieke die op sterven lag. Ten tweede was er het geval van iemand die een ernstige schedelbreuk had opgelopen en die. na dat men vernomen had dat hij niet in orde was met zijn mutualiteit, op straat werd gezet. Ten derde werden aan een zieke die een leverziekte had. eieren te eten gegeven en toen men daarover zijn beklag maakte, werd geantwoord Dat hij maar moest eten wat de pot kookte- Ten vierde zouden de schuldeisers van het hospitaal niet betaald worden. Ik vraag in korte woorden op deze klachten te mogen antwoorden, volgens het onderzoek dat ingesteld werd. Wat de eerste klacht betreft, er wor den inderdaad tijdens de wintermaanden kolen te eten gegeven. Een maal per maand worden rode kolen gegeven en een maal per maand 's avonds bloedworst. Niemand is verplicht dat te eten en alle verpleegden zijn het eens om te zeggen dat het eten goed en afwisselend is. Na tuurlijk is alles niet voor iedereen even goed. de ene eet liever iets dan de andere. Ten tweede, wat het wegzenden betreft i van een zieke die in het hospitaal opge nomen was. om regen dat hij niet bè- taalkrachtig wasop 31 Maart 1952 werd een inwoner van Zillebeke. lid van de liberale ziekenbond Concordia, die Mijn heer Melis heel goed moet kennen, naar j het hospitaal overgebracht na een on geval dat een schedelbreuk veroorzaakt had. Hij werd er verzorgd door zijn dokter zoals het de gewoonte is en door het per soneel van het hospitaal. Gedurende die tijd is er geen enkele klacht geweest. Veertien dagen na zijn opneming in het hospitaal, waarvoor de liberale ziekenbond Concordia een bewijs had afgeleverd, la- ten ze weten dat ze een vergissing be gaan hebben en dat de zieke niet ten laste is van de ziekenbond Concordia, om dat hij niet in orde is met zijn bijdrage. De zieke wordt echter verder verpleegd tot 21 April 1952. dag waarop de dokter oordeelt dat hij in orde is en het hospitaal mag verlaten, j Intussen werd gedaan wat in dergelijk geval gebruikelijk is. Het betreft een in woner van Zillebeke. die dus niet ten laste valt van de commissie van openbare onderstand van leper. De commissie van openbare onderstand van Zillebeke wordt verwittigd dat er een zieke is. Als de commissie van Zillebeke niet akkoord is en hem naar een andere plaats wil laten overbrengen, is dat haar zaak, maar ze moeten verwittigen Ze hebben niet ver wittigd en op 21 Juni 1952 wordt een derde bewijs afgeleverd door de zieken bond Concordia, dat de zieke wel ten laste is van deze ziekenbond. Mr Vanderghote (lachend) Dat is een duistere zaak. Mr Missiaen Ja. en als er een inter pellatie nodig was. dan ware ze beter gericht geweest tot de ziekenbond. Als er een zieke is die zijn bijdrage niet betaalt, dan heeft de commissie van open bare onderstand van leper daar niets mee tc zien. De zieke werd echter niet weggestuurd, als het bewijs geleverd werd dat hij niet in orde was. maar alleen als hij volkomen genezen was. De derde klacht gaat over het geven van eiereD aan iemand met een lever ziekte. Dat is nu al te belachelijk, want de eenvoudigste mens weet dat iemand met een leverziekte geen eieren mag eten Het ziekenpersoneel weet dat zeker ook. want dat zou onverschoonbaar zijn. Op 1 Maart wordt in het hospitaal een zieke opgenomen, niet met een leverziekte maar met een zware, ongeneesbare ziek te. Die man is niet naar het hospitaal .gegaan om te genezen, maar om er te sterven. De dokter had gezegd dat men hem alles mocht geven wat hij vroeg want het kon hem niet meer baten of schaden. Deze zieke vroeg eieren en men heeft ze gegeven, want hij leed niet aan een leverziekte, maar aan een vreselijke on geneeslijke ziekte. Op 24 Maart is hij ook overleden. Hij heeft dus eieren gehad, zoals nij het verlangd had. Ten vierde, wat nu het niet betalen van zekere schuldeisers betreft j Mr MelisIk neb gesproken over het personeel, niet over schuldeisers. Mr Missiaen Dat zou mij zeer verwon deren. want de overste beschikt over een som geld om haar dringende betalingen te doeu en om haar personeel te betalen. Elke maand moet ieder lid van het per soneel op de afbetalingslijst zijn hand teken zetten- Elke eerste Vrijdag van de maand wordt die lijst aan de Commissie van Openbare Onderstand overgemaakt- Zo zal ons toekomende Vrijdag de lijst overgemaakt worden van Juni. Ik heb nooit gezien dat er één enkel handteken ontbrak. Dat dergelijke beschuldigingen geuit worden in openbare zitting, dat gaat toch wat over zijn hout. Daarom heb ik hier. in naam van de COO.. daarop geant woord. Mr Vanderghote Voor mij was dat he lemaal nutteloos, want ik wist dat het hospitaal degelijk was- Er is misschien wel nu en dan iets. zoals dat in alle in stellingen het geval is. Mr MelisIk kan de namen ter be schikking houden van de Commissie van Openbare Onderstand. Mr Missiaen Ik heb ze hier vóór me liggen. Mr MelisWe zullen er geen verder kabaal over maken, maar ik kan die na men ter beschikking houden van de com missie zodat ze dan een grondig onder zoek kunnen instellen. Mr LefereGe moest daarmee begon nen zijn De openbare zitting wordt daarop te 18.45 u- geheven- De raad gaat daarna in geheime zitting, over tot de behande ling van volgende punten 1. De wedde van de politiecommissaris wordt vastgesteld. 2. De plaats van adjunct-politiecommis saris wordt open verklaard en de voor waarden vastgesteld. 3. De raad gaat over tot de vaststelling der vergoeding van degenen die aange steld werden voor de vernieuwing der identiteitskaarten. 4. Regularisatie tijdelijk personeel werk lieden. Na discussie besluit de raad voorlopig niet tot regularisatie over te gaan. ONTSLAG GEMEENTERAADSLID Naar we vernemen heeft de h. Witdouck zijn ontslag als gemeenteraadslid aange boden. daar hij zich op een andere ge meente is gaan vestigen. Dit ontslag werd aanvaard. Gezien er op de liberale lijst geen plaatsvervangers meer voorkomen, zal de ze partij thans nog over drie leden in de gemeenteraad beschikken. VOORBEREIDENDE AFDELING le Studiejaar A 0.8Kerrinckx Johnny. Depuydt John ny, Dehaene Roland. Rassalle Jan. Thuylie Donald. 0.7Dezeure Christiaan. Parmentier Johnny. Fourneau Johnny. Forret Freddy, Verleure Yves. Bruneel Gerard. Verbeke Johnny. Deceuninck Jacques. Cop pens Ed. dy, Vaneuxem Freddy. Saesen Raoul. Boël René. le Studiejaar B 0,9Vanhoutte Patrick. Mariën Rudy. Desodt Firm in. 0,8Debever Paul. Boudry Bernard. Moyaert Jacques. Moniez Alain, Dauchy Willy. Vanlerberghe Jean-Marie. Deceu ninck Albert. Wolters Freddy. Maertens Roland. Ingels Jean-Pierre. 2e Studiejaar A 0,8: Baratto Claude. Dehaerne René. Meulemeester Serge. Hoet Rafaël. Bos- saert Roland. Kesteloot Donald. Dumalin Alfons. Tytgat Noël. Denutte Freddy, Bou dry Emmanuel. Verhaverbeke Emiel. De- hollander Karei. 2e Studiejaar B 0,8Kesteloot Adrien. Vandamme Mar tial. Comyn Richard. Verschoore Alfons. Catteeuw Roger. Packet Georges. 3e Studiejaar A 0,9Dehaerne Jean-Marie. Viaene Jo- han. Buseyne Luc. Dewilde Freddy. De- brauwere Etienne. Beernaert André. 3e Studiejaar B 0,9Vanoverberghe Jean-Marie. Van- denbroucke Rik. 0,8Garmijn Jan. Deponthière Herman. Clarys Freddy. Dauchy John. Wilde- meersch Jean-Marie. Platevoet Willy. Jo- lyt Daniel. Lahousse Jean-Henri. Coffyn Georges. Verpoucke Georges. Denaeghel Gilbert. Debrouwer Albert. 4e Studiejaar A 0.9Margot Walther, Vandenbroucke Marcel. 0.8Catry Willy, Vandekendelaere Wil ly. Fox Malcolm Clive. Leclercq André. Defleur Alfons. 4e Studiejaar B 0.9Vyaene Johan. 0,8Pyck Frans. Mulle Robert. Dehaer ne Etienne. Platteau Albert. Tytgat Paul. 5e Studiejaar A 0,9Billiau Roger. 0,8Ossieur Roland. Noterdame Guy. Tahon Jacques. 5e Studiejaar B 0,9Knockaert Roland. 0,8Martin Pierre. Deman Godfried, Verheye Roland, Tytgat René. 6e Studiejaar A 0,9Chevaillier Jean. 0,8 Mulle Bernard. Mariën Johan. Jack son Hubert. Pyck Jan. Bouw Willy, Gou- wy Remi. Slosse Raymond. Deprettere Mi riam. Herreman Marcel. Minnekeer Fred dy 6e Studiejaar B 0,8Dejonckheere Jean. Decaestecker Willy. Verpoucke Urbain. Coffyn Roland. Verfaillie Wilfried. TOEGEPAST MIDDELBAAR ONDERWIJS le Pré-Nijverheid 0,8Louagie Wilfried. Indevuyst Michel. 0,7 Desmet Daniel. Timperman Noël. 2e Pré-NijTerheid 0,7Verfaillie Marcel. 0,6Catry Willy. Maes Serge. Barbery Yvan. Boudry Gilbert. Baert Leopold. 3e Pré-Nijverheid 0,7 Clynckemaillie Roger. 0,6D'Haene André. Dewijngaert Willy. MODERNE HUMANIORA 6e Moderne A 0,8Vanderstraeten Damien. 0,7 Verkamer Lucien, Vandromme Jean- Marie, Commeyne Daniel. Leclercq Ivan. Anseeuw André. 6e Moderne B 0,8Debaere Maurits. 0,7Vanthorre Raoul, Mattan Jean. 5e Moderne A 0,8Pattyn Etienne. 0,7Woussen Yvan. Allaeys Frans. De al ancke Roland. 5e Moderne B 0,8Louagie Willy. 0 7 Clarisse Gilbert. Burggrave Pierre. Havegheer Christiaen. Ramon Roger, Bos- sue José. Covemacker Alfred. Vankeirs- jilck Roger. 4e Moderne A 6,7Van Isacker Walter. Saelen Mar cel. Merveillie Raohaël. Woestijn Clovis. 4e Moderne B 0,8Neyrinck Jean. 0,7Mulle Etienne. Tahon José. ECONOMISCHE AFDELING 3e Economische 0.8 Vandeperre Nicole. Miehiel Liliane. 0,7 Doutrelant Simone. 2e Economische 0,8 Tytgat Jules. Breyne Gerard. 0,7Vanoverbeke Leopold, Ghesquière Suzy. Leenknegt Willy. Lepla Omer. Van limburg Gilbert. Dewilde Gilbert. le Economische 0 8 Prijs van uitmuntendheid Stratsaert Yves. 0,7Denut Fernand. Gryson Jacques. WETENSCHAPPELIJKE AFDELING 3e Wetenschappelijke 0,8: Hutsebaut Wilfried, Ledaine Frans 0,7 Declerq Anny. Pattyn André Van- exem Louis. 2e Wetenschappelijke 0,8Deschilder Hubert. 0,7 Waeyaert Robert. le Wetenschappelijke 0,7 Vindevogel Gerard. Sercu Yvonne. OUDE HUMANIORA 6e Latijnse 0,8Mattan Jacques. Carre Eric, Buy- taert Gery. 0,7Willaert Georges. Verhaeghe Ivo. Ghesquière Raymond. Bulcke Marc, Dou- bel Herman 5e Latijnse 0,8Deman Magda, Devrecker Arlette. 0,7Noyen Freddy, Beddeleem Jackie. Goemaere Jean. Durieu Willy. Demey Jeanine. LATIJNS-WISKUNDIGE AFDELING 4e Latijns-Wiskundige 0,9Roig Michel. 0,8Lambelin Paul. Vandeperre Guy. 3e Latijns-Wiskundige 0,7 Vankeirsbilck Jacques. 2e Latijns-Wiskundige 0,7 Denut Albert. le Latijns-Wiskundige 0,8 Prijs van uitmuntendheidGisquière Willy. 0,7Goudenhooft Willy, Frickelo Pal mer. GRIEKS-LATIJNSE AFDELING 4e Grieks-Latijnse 0,8Bourdeau Jacques. 3e Grieks-Latijnse 0,8Masschelein Willy, Roegiers Odette Loonis André. 0,7 Buckley Charles. 2e Grieks-Latijnse 0,7Verfaillie Robert, Wullus Monique le Grieks-Latijnse 0,8 Prijs van uitmuntendheidLaurijs sens Marc. 0,7Bogaert Werner. Cornet Anne-Ma rie. Cappelaere Wilfried. Chaerle Julien Lefebvre Paul. EINDEXAMENS Middelbare Afdeling Lagere graad 4e MODERNE Met de grootste vruchtNeyrinck Jear Met grote vruchtVan Isacker Walte Merveille Raphaël. Mulle Etienne. Tahor José. Saelen Marcel. Claes Herwig. Van depitte Gabriel. Woestijn Clovis. Met vruchtFox James. Vandamme Ro ger. Cousin Armand. Vandendriessche Ro bert. Lacante Jacques. Trybou Emie Mostaert Jacques. Toegepast Middelbaar Onderwijs 3e PRE-INDUSTRIELE Met grote vruchtClynckemaille Roger Middelbare Afdeling Hogere graad le GRIEKS-LATIJNSE Met de grootste vruchtLaurijssen: Mare Met grote vruchtBogaert Werner, Cor net Anne-Marie. Cappelaere Wilfried Chaerle Julien. Lefebvre Paul Met vruchtBulcke Guido. Huyght Uriel le LATIJNS-WISKUNDIGE Met de grootste vruchtGisquière Willy. Met grote vruchtGoudenhooft Willy Frickelo Palmer. le ECONOMISCHE KLASSE Met de grootste vruchtStratsaert Yves. Met grote vruchtDenut Fernand, Gry son Jacques. Met vruchtDerhille Jozef. Vanheule Georges le WETENSCHAPPELIJKE Met grote vruchtVindevogel Gerard. Sercu Yvonne. Met vruchtDewijngaert Julien. Viane Roger. VOORBEREIDENDE AFDELING Ie Leerjaar 0,9Crombez Jeanine. 0,8Claeys Viviane. Masschelein Sonia en Vandamme Georgette. Wullus Chris- tiane. Bauwen Rozette. Delplace Rosanne. Larnou Josiane. 2e Leerjaar 0.8Verheyde Nicole, Vanhoorne Marie. Jeanne. Ravoet Godelieve. Garreyn Joset- te. Claes Annie. Bolle Lena. Vanheste Marcelline. Reynaert Betty. 0,7Desmedt Myriam, Beernaert Astrid. Beun Anny. 3e Leerjaar 0,9Ossieur Marie-Claire en Wullepit Nadia. Andries Annie. Banckaert Nicole. Wenes Anita 0,8D'Haene Anita. Melis Anny. De- norme Arlette. 4e Leerjaar 0,8Petit Rolande. Legrand Jacqueline. Claes Jenny. Braet Antoinette. Dezitter Huguette. 0,7 Noppe Nera, Worme Ginette, Feems Clara. Verbeke Huguette, Dethoor Jean- nine. Reuse Mariette. 5e Leerjaar 0,8Behaeghel Monique. Verleure An nie. Bossue Claudine. 0,7Desomer Marlies. Chevaillier Re- née. Bouchaert Liliane. 6e Leerjaar 0,8Van Nieuwenhove Ginette. 0,7Declerck Stella. Vande Vyver Anne. Vandenberghe Marie-Rose. MIDDELBARE AFDELING le Jaar 0,8Wouts Rejanne. 0,7 Collick Cynthia en Declercq Moni que. Doutrelant Georgette. Tytgat Jean- nine. 2e Jaar 0,7 Devos Iris. Lamaire Denise. Tytgat Ghislaine. Samoy Jacqueline. 3e Jaar 0,7Frenkel Monique. Ossieur Denise. Vanlimburg Henriette. Parminter Moni que. FAMILIALE AFDELING le Jaar 0,7 Baeke Marguerite. Comyn Liliane. 0,6Claes Gilberte, Depuydt Jeanine. Sieuw Francine, Goerlandt Andrea, Du- rie Marie-José, Bruneel Jenny. Pattyn Jeanine. 2e Jaar 0,7 Knockaert Ginette. 0,6Tavenier Micheline, Schram Rita. Volckaert Georgette, Dejonghe Jacqueline. Aspeslagh Iris. Vansteenkiste Roswitha. 3e Jaar 0,7Balduyck Noëlla, Hollebeke Renée, Stratsaert Ivane. 0,6Sedeyn Nicole, Verstraete Maria. EINDEXAMENS Algemene Afdeling Met grote vrucht 0,7 Frenkel Monique. Ossieur Denise. Vanlimburg Henriette. Parminter Monique. Met vrucht 0,6Brown Mildred. Familiale Afdeling Met grote vrucht 0,7 Balduyck Noëlla, Hollebeke Renée, Stratsaert Ivane. Met vrucht 0,6Sedeyn Nicole, Ver straete Maria C. Middenstandsverbond ZOMERFEEST VAN DE WESTHOEK TE KEMMEL OP 21 JULI kosteloos aangeboden aan alle midden standers met hun gezinsleden, van het ar rondissement leper. Met veel geestdrift worden voorbereid selen en schikkingen getroffen, zowel door de plaatselijke besturen der gewesten leper en Poperinge die zorgen voor de verplaatsing per auto, autobus of fiets a!s door de K B.M.J.-groepen van Wer- vik. Poperinge en leper, die hun beste :orgen besteden aan de samenstelling van en bont programma. Het staat thans reeds vast, dat er een cabaret-voorstelling doorgaat in open .ucht. dewelke plaats grijpt tussen 2.30 uur en 5.30 uur op de kiosk, terwijl de toehoorders en toeschouwers plaats ne- nen op het marktplein, alwaar te dien ;inde stoelen en banken zullen aange dacht worden en luidsprekers zullen wor- len opgesteld. Deze hoofdschotel van ons inter-gewes- elijk Zomerfeest, zal aangeboden worden ioor leden van de K B.M.J. van Wervik ?n Poperinge. terwijl de leden der KB. vï.J. van leper het initiatief nemen voor iet organiseren van een attractie langs n op de Kemmelberg. Er wordt beroep gedaan op alle fiet sende K.B.M-J.-leden en zonen van NC. W.V.-leden voor een koers naar het top- lunt van de berg De supporters zullen verzocht worden zich te 5.30 u. langs de lerghelling te begeven en te 5 50 u. zal net startschot aan de voet van de berg ?egeven worden. Na de aankomst op de ierg wordt onmiddellijk overgegaan tot ie uitreiking van een vijftal prijzen. Tus- ien 6 en 7 uur zullen enkele volksspelen ilaats grijpen boven op de berg. speciaal voor de jeugd. Aan ieder dezer spelen zullen een drietal prijzen verbonden zijn. Ten einde de achterblijvers in het dorp wat te verlustigen, zal het muziek van Kemmel een concert ten beste geven op de kiosk, tussen 6 en 7 uur. De leden van het N C.M.V. gelieven zoveel mogelijk ook niet-leden er toe aan te zetien. samen met hen naar Kemmel te trekken in de namiddag van 21 Juli- SPECIALE AUTOBUSDIENST Door de zorgen van de nationale maat schappij van Buurtspoorwegen, zullen speciale autobussen ingelegd worden, ver trekkende te 14 uur aan Ieper-Statie en te 14.02 u. aan Ieper-Markt (aankomst te Kemmel te 14.24 u.) en terugkerende uit Kemmel te 19 44 u- (aankomst te leper te 20.06 u.) -

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1952 | | pagina 4